Plankenkoorts doet spelers geestige tekst nog vergeten 'Flink aantal ouderen heeft weg naar De Zuidzij gevonden' Game boy is een spel om alleen te spelen Donderdag 13 december slotuitvoering'Latent Talent' Recensie van een eenzaam spel Strip Seniorenraad praat over advisering Inloopcentrum slaat aan bij senioren WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 Heb ie iels voor de kinderkrant' Schrijf ol bei' Leusder Kinderkram LEUSDEN - Een toneelstuk waarin vier koninginnen en vier geesten de hoofdrollen spelen, moet wel een geestig stuk zijn. Morgenavond, donderdag 13 november is het te zien in de Schaapskooi bij de Krakhorst. Het is de slotopvoering van de cursus toneelspelen voor kinderen tot twaalf jaar, gegeven door Latent Talent. Twaalf kinderen hebben de af gelopen dne maanden les gehad van Thea Roest. Vier van deze twaalf kozen voor het derde of vier de jaar voor dezelfde cursus. Alle maal zijn ze enthousiast. Minstens een van de deelnemers, Eveline Jansen, droomt er tegenwoordig zelfs van later actrice te worden. „Want hier leer ik precies hoe het moet." De cursus is de emge mogelijkheid voor kinderen in Leusden om 'serieus' toneel te spe len. In de afgelopen weken hebben ze niet alleen geoefend voor de opvoering van morgenavond. De eerste vijf weken deden ze iedere donderdagmiddag van half vier tot vijf uur spelletjes. Niet zomaar spelletjes. De op dracht was steeds om door middel van alleen je gezichtsuitdrukking of gebaren te laten zien wat je wilde zeggen, dus zonder woorden. De taal van het lichaam was dat. Die taal is hard nodig om toneel te kun nen spelen. Bovendien leerden de 'cursisten' elkaar op deze manier een beetje kennen. Vooral voor de jongens was deze cursus een eer ste stap om lekker vrijuit met de fantasie te spelen. De meeste meisjes gaven toe thuis wel eens met lappen, schmink of grote-mensen-kleren 'toneel te spelen'. Zomaar wat fantaseren of nadoen bleek heel wat anders dan 'echt' toneelspelen. Om de toebe deelde rollen te kunnen spelen moesten in de eerste plaats lange lappen tekst worden geleerd. Het stuk dat door Thea Roest werd uit gezocht, stond tot in de komma's beschreven in een boekje. Afgelo pen donderdag, tijdens de gene rale repetitie bleek dat nog niet alle spelers hun tekst, op het goede moment, konden opzeggen. MANTEL „Wat draagt een koning ook al weer? Een skepter of een septer, geen jas maar hoe heet zo'n ding...o ja een mantel", volgens Otto de Smeth. De meiden waren beslist beter in het opzeggen van zelfs eikaars tekst, dan de jongens. Logisch wanneer je weet hoe ze geoefend hebben. Eveline Jansen zegt min stens een maal per week Mant Ta- mirus op en andersom. Daiuëlle van Alewijn repeteerde eindeloos met Marlies Fonteijn, terwijl Marije Figerio heel vaak voor haar eigen spiegel stond. „De speel voor dokter en voor boze geest. Voor de spiegel oefen de ik vooral hoe ik moet kijken als boze geest", verklaarde ze. Ze had daarbij geen voorbeeld hoe het moest dus moest veel nadenken en uitproberen. De cursus toneelspelen vindt plaats in de schaapskooi, een van de bijgebouwen van de Krakhorst. Volgens Rhijjs (7) kun je de koeien daar nog ruiken. Dat klopt niet. Schapen en koeien staan al lang niet meer in deze mooi opgeknapte stal. Misschien stond Sinterklaas zijn paard er. Helemaal geschikt voor toneelspelen is de schaaps kooi niet. Zonder toneel, gordijnen en met een koude plavuizen vloer blijft het behelpen. Met van karton gemaakte kronen en lakens als wij de mantels komen 'echte' toneel spelers heel ver. Want 'echt' willen de spelers hun spel graag noemen. Ze werken tenslotte aan een stuk geschreven door een toneelschrij ver, geregisseerd door memand minder dein Thea Roest, waarbij de spelers 'op les' zijn. BEDIENDE Marije Figerio, Frank Koopman, Eveline Jansen, Nicolette Smids, Marit Tamerius, Jurjen Melchers, Marlies Fonteijn, Danielle van Ale wijn, Otto de Smeth, Marjolein Pels, Margreet en Rhijjs Haze spelen al lemaal minstens een rol. De vier koninginnen, vinden be slist dat zij de hoofdrol hebben. De vier geesten zijn het daar niet mee eens. Zij vmden hun aandeel min stens zo belangrijk. Ze geven di- rekt toe voor de opvoering nog 'even' iets aan hun tekst te moeten doen. Ze namen zich vurig voor op weg naar school, in bed en in bad net zo lang voor zich uit te praten tot ze zelfs in hun slaap weten wat ze, wanneer moeten zeggen. Daarbij moeten ze ook nog denken aan de intonatie. Sommige spelers waren op de generale repetitie zo blij te weten wat ze zeggen moesten, dat ze hun tekst afraffelden als één lange toonloze zin. Het leek wel een wed strijd 'weesgegroetjes-zeggen' Morgen gaat dit, zo beloofde ze, 'ontzettend goed'. Rhijjs Haze is de jongste van de groep, zeven jaar, maar hij speelt als een ster. Zodra hij op het toneel staat...staat hij. Aan zijn uitdrukking is precies te zien welke rol hij speelt. Hij IS de bediende. Het lijkt alsof hij al jaren achter de koningin aanloopt met een rol Popla op een kussen. Om vijf uur morgenavond is de opvoering van het toneelstuk over koningen die geestig wor den, in de Schaapskooi bij de Krakhorst. De toegang is gratis voor familieleden en vrienden. LEUSDEN - LCD-speUen leken helemaal uit te zijn. LCD-speUen waren die kleine speUetjes, die in een jaszak pasten. Daarmee speelden sommige kinderen ein deloos. Veel kinderen noemden dit 'computerspeUetjes'. Fout. LCD werk wel op een chip, maar is geen computer. Daarvoor zijn de mogelijkheden te beperkt. Tot voor kort kon je met één spel maar één speUetje spelen. De bedoeling was meestal om door zo snel mogelijk op een knopje te drukken, flink veel te kunnen schieten of schoppen. Een video-game was het ook met want daarvoor is een televisiescherm nodig. De kleine LCD-schermpjes waren soms nauwelijks te bekij ken, zeKer niet in het zonlicht. LCD-spelletjes waren eenzijdig duur, ongeveer dertig gulden per stuk. Hoewel veel kinderen min stens vijf van deze LCD's hadden, verveelden ze sneL De rage ging voorbij. Spelen op een computer of met videogames werd interessanter. Nadeel daar van bleef dat een computer duur en een televisie groot is. In heel veel huizen m Leusden is regelmatig ru zie, omdat vader of moeder zono dig moet werken op de computer terwijl kinderen deze in gebruik hebben. Om het over televisie spelletjes maar niet te hebben. Er zijn moeders die het spelen van videogames aftrekken van het toe gestane kijkgenot. Voor deze electronische spel letjes-liefhebbers heeft Nintendo dit jaar iets 'meuws' bedacht. LCD- spelletjes. Het nieuwe eraan is, dat in de Game Boy verschillende spel- cassettes passen. Bovendien is het geluid, waaraan omstanders zich snel ergeren, via een koptelefoon in stereo te beluisteren en hard of zacht te zetten. Door het electroni sche muziekje klinkt regelmatig gegrom, getoeter en geklingel als reactie op wat er op het scherm gebeurt. Dankzij de helderheids- en con trastregeling van het LCD-scherm kan het spel onder alle lichtomstan digheden worden gebruikt. Wij lieten vier spelletjes met Game boy uitproberen. Om een spel te kunnen spelen heb je een Gameboy nodig. Dit is een houder waann een spelcas- sette geschoven kan worden. Dit ding is 14 bij 9 bij 3 centimeter groot. De houder is voorzien van een aantal knoppen. Een A en B knop, Vierpuntsdruktoets, Select toets en Starttoets zijn nodig voor het speL Bij ieder spel kunnen ze andere reacties teweeg brengen op het schermpje. De basisdoos waarin deze hou der zit, met een spel, kost f 199,-. Het bijgeleverde spel heet Tettris en is volgens de beschrijving 'een hit'. In de basisdoos zitten vier batterij en. Dit is uitzonderlijk. Leuk om direkt mee te beginnen. Wij ruil den deze batterijen snel om voor oplaadbare, want na acht uur spe len zijn de batterijen leeg. Iedere dag vier meuwe maakt dit spel extra kostbaar. Bovendien zit er een video-link kabel in waarmee meer dan een speler tegelijk kan spelen. Tenminste wanneer de tweede speler ook een Gameboy heeft. We gaven de Gameboy met vier spelletjes aan Tijs van den An ker (11) te leen. Hij had alle tijd om ze uit te proberen want hij ligt in het ziekenhuis. Hij geeft toe gemiddeld vijf uur per dag met de Gameboy gespeeld te hebben. Hij kan zich niet herinneren wat hij de rest van de tijd gedaan heeft, zodat de schatting voorzichtig is. TETTRIS De bedoeling van Tettris is om allerlei vormen zo dicht mogehjk op elkaar te stapelen. Om de vreemd gevormde stenen passend op te stapelen is maar weinig tijd beschikbaar. Zodra het spel moei- hjker wordt, worden de vormen ingewikkelder en "vallenze snel ler. Hoeveel 'niveaus' er precies zijn kon Tijs na een week niet zeg gen. Hij kwam tot en met het tweede niveau en vond het toen welletjes. De vierpuntstoets dient om de steen links of rechts te sturen, de andere toetsen om ze helemaal of half rond te draaien. Een beetje ingewikkeld vond Tijs het in het begin wel. „Ik wist niet precies wat je allemaal met die knoppen kon doen en had niet zoveel zin om de gebruiksaanwijzing te lezen. Na een beetje proberen kwam ik er achter. Het was toen wel aardig, maar met overdreven leuk. Vallen de stenen kan ik niet echt span nend vinden." steeds nieuwe bij. Een spelcassette kost f 69.-. Een cassette ziet er uit als een dia doosje. Het zit verpakt in een vier maal zo grote kartonnen doos. Qix, het volgende spel dat Tijs uitpro beerde, bleek een soort landver- overtje te zijn. Door middel van pijlen moeten vlakken begrenst worden. Hoe meer vlakken, hoe beter. Het gevaar komt van 'Sparx' en een vijandelijke figuur, dat onre gelmatig over het beeldscherm be weegt. Voor Tijs dit spel doorhad duur de het even. Opnieuw was de be schrijving in het bijgeleverde boekje duidehjk genoeg, maar jon gens van elf willen niets voorge schreven krijgen. Ze zoeken het zelf wel uit. Hij ontdekte hoe extra pijlen waarmee grenzen te trekken zijn, te verdienen zijn bij 50.000, 100.000 en meer punten. Hij kwam niet zover dat hij zijn initialen bij de recordhouders mocht voegen. Hij had inmiddels een ander spel ontdekt. Het derde spel Tennis, kreeg weinig aandacht. Wel leuk", volgens Tijs „maar tennis spelen tegen de computer is altijd een beetje saai. Je kunt je tegen partij niet inschatten. Het kan wel leuk zijn, wanneer je het spel met z"n tweeën kunt spelen.Tijs moet wachten op een medepatiënt met een Gameboy. MARIO BROS Het laatste, maar niet het slecht ste spel was Mario Bros. Sinds Tijs dit m handen kreeg, heeft het ver plegend personeel in het zieken huis geen kind meer aan hem. Af en toe kijken ze verbaasd op, wan neer dat jongetje voorzien van oorknoppen en vlugge vingers in eens enthousiast roept er weer een leven bij te hebben. Meer en langer leven is wat iedereen in het zieken huis probeert te bereiken, maar men vindt het wat vreemd om dit met een computerspelletje te pro beren. Tijs lukt het uitstekend. Hij had al eens zeven levens ex tra, die hij uiteindelijk verloor on der het vallende gesteente in het zevende veld. Daar eindigde het lange leven van Mario Bros. Mario is een klein manneke, dat over het scherm heenwandelt. Eerst loopt hij door de woestijn, later door pi- ramydes, onder water of tussen he mel en aarde. Door hem te laten springen kan hij ravijnen overste ken, monsters verpletteren en ster ren vangen. Daarmee verdient hij punten en soms levens. Een leven extra betekent dat Ai)l nog minstens eenmaal levend uit een ravijn, vanonder vallende ste nen of monster komt. Tijs: „Hier af leven in. Steeds kun je het ween anders spelen, een andere weg zoeken of op een andere manierI ergens overheen komen. Dit is| spannend. Dit is leuk. Tijs lijkt een beetje verslaafd tel raken aan zijn Gameboy. „Het ding ligt lekker in de hand. Het is niet re zwaar of zo. Wanneer je het met een hand vasthoudt, kun je met je andere hand de knoppen bedie nen." Na een paar dagen oefenen krijgt hij het voor elkaar door te spelen, terwijl zijn temperatuur wordt opgenomen, bloed wordt geprikt of hij onderwerp is van ge sprek bij de doktersronde. Bij hem op bezoek gaan is heel rustig. Ten zij je de Gameboy afpakt. Het is duidelijk. Gameboy is een spelletje voor een kind waar je geen kind aan hebt. Ouders hebben daar veel voor over. Soms is het ongezellig. QiX Bij de Gameboy zijn ongeveer tien verschillende spelletjes te koop. Ongeveer, want er komen De striptekenaar ondertekent zijn werk met Helmer (11). Hij verklaart deze strip getekend te hebben, omdat hij graag vist en weet dat andere kinderen het niet zo vaak doen. LEUSDEN Donderdagmorgen 13 december houdt de Senioren raad-Leusden een openbare ver gadering in het Gemeentehuis. Op de agenda staat als belangrijk punt de bespreking van de gang van zaken rond de advisering aan de Gemeenteraad. Deze vergade ring is voor iedereen toeganke lijk. In de vergadering van de Com missie Welzijn werd door raadsle den uitgesproken, dat zij betreur den, dat de Seniorenraad in tijd nood was geraakt door het veel later uitkomen van het B&W-voor- stel over het Welzijnsprogramma 1991 De Seniorenraad wil in haar vergadering van donderdagmor gen bekijken hoe de gang van za ken is geweest bij de eerste maal dat zij een advies heeft uitge bracht. Daarbij kunnen vragen aan de orde komen als: op welk tijd stip heeft een advies het meeste effect? Geeft de Verordening Se niorenraad-Leusden handvatten voor invloed op de besluitvor ming? Welke 'kinderziektes' die nen overwonnen te worden en hoe? De werkgroep Oriëntatie en de werkgroep Beleidsvernieuwing, werkgroepen die binnen de Se niorenraad zijn gevormd, brengen verslag uit van hun activiteiten. Vanuit de werkgroep Beleidsver nieuwing wordt een eerste uitvoe rige Notitie over Ouderenbeleid toegelicht en besproken. Deze openbare vergadering van de Seniorenraad begint donder dagmorgen om 9.00 uur. Inbreidingslokaties - Inbrei- mogelijkheden Vorige week ben ik, met een aantal leeftijdgenoten, op ex cursie geweest. Ik heb ein delijk eens gekeken wat er achter de voorgevel van dat intrigerende Huis Geerestein in Woudenberg te doen is. Het blijkt de 'trotse huisves ting van INBO b.v.te zijn. Al was het een boeiende excur sie, waarbij ik veel nieuwe in formatie heb gekregen, toch vind ik het niet eenvoudig te vertellen wat die INBO alle maal doet. Het gaat om INte- grale BOuw. Een mooie term, waarachter ruim 200 deskun digen schuil gaan, die zich bezig houden met o.a. archi tectuur, bouwen, calculatie, ontwerpen, beheer, onder- houdsplaruung, management informatiesystemen, woning toewijzing-systemen. Het unieke, zeker voor Neder land, bleek het koppelen en integreren van al de facetten, met behulp van computers. Uiterst interessant en voor mij het binnengaan in een nieuwe, eigentijdse wereld. Bij de uitleg van een en ander werd vaak een heel eigen taal gebruikt, welke soms voor mij begrijpbaar was, soms moei lijk te volgen. Termen als beïnvloedbaarheid' en 'on- derhoudsbewust ontwerpen' en 'groeipad' kan ik nog wel oppikken, maar als het gaat over 'alfanumeriek' of 'inte grale totaaloplossing' of 'uitlij- stmgsmogelijkheden', wordt het voor mij wel moeilijker en als men in snel tempo uitleg geeft met behulp van inge wikkelde computertaal dan moet ik afhaken. Maar ook de pohtiek weet van wanten als het gaat om taalge bruik. Soms kan dat amusant zijn of intrigerend, soms ver duidelijkend of verhullend. Het kan ook wel eens irrite ren, vooral als men de vaktaal, het jargon van een groep gaat gebruiken buiten die eigen kring. Ik heb enige voorbeelden on der ogen gekregen en ge hoord. Zo hoorde ik iemand uit de 'zorgsector' zeggen dat hij een mevrouw ging bezoe ken in haar 'thuissituatie' m plaats van gewoon 'thuis'. In diezelfde sector praat men ook over intramuraal' (binnen de muren), 'extramuraal' (wanneer je nog buiten de muren van een verzorgings- of verpleeghuis leeft) waar voor men gelukkig steeds meer het woord 'thuiszorg' gebruikt. Ik kwam ook al het woord 'semi-muraal' tegen voor zoiets als dagverzorging, dat volgens een vriend van mij betekent dat je leeft ach ter een 'halfsteens muurtje In gemeentelijke paperassen las ik over 'weringsaspecten 'speerpunten', 'vraag-en gast ouders', 'bovenwijkse voor zieningen', 'bovenlokaal', 'be bouwingsdichtheden', 'gele dingszone en 'heroverwe gingsoperatie'. Bij sommige termen kan ik me wel iets voorstellen. Al moet ik zeg gen dat veel termen mij toch doen denken aan de Duitse manier van woorden maken: achter elkaar plakken. Ook wordt gesproken over 'terugtredende overheid'. Aan enige mensen gevraagd wat dat laatste zou kunnen be tekenen kreeg ik nogal ver schillende uitleg. "Dat is zoiets als een springproces sie: twee stappen vooruit en drie stappen achteruit." Een ander zei: "Dat is waarschijn lijk het tegenovergestelde van een vooruit-strevende overheid". Zonder een collega voor schut te te willen zetten, wil ik vermelden, dat ik vorige week moest lachen, toen ik zijn bericht in de Leusder Krant las over een raadsverga dering. Hij schreef daar over de 'inbreimogehjkheden Een amusante en begrijpelijk verschrijving wanneer de ambtelijke stukken het heb ben over 'inbreidingmogehjk- hedenen ïnbreidings- lokaties', termen die niet voor iedere burger direct verstaan- baarzijn. Soms kan het erg amusant zijn en soms kunnen nieuwe ter men iets heel goed duidelijk maken. Het kom echter ook voor dat je je Qink kunt erge ren aan bepaalde taalknoeie- rij, vooral als men ingewik kelde termen gebruikt om in druk te maken of om een schijnbaar wetenschappelijk sausje te gieten over een stuk met een magere inhoud. Is er dan toch iets van waar wat een gepensioneerde ambtenaar zei: "Politieke taal wil dikwijls de gedachten van iemand verhullen óf verhullen dat men geen gedachten heeft?" Tot slot kan ik opmerken 'naar de lezer toe(om niet gewoon te zeggen: 'tegen de lezer'), dat zo'n rondleiding ervoor zorgt dat ik met meer inte resse, en zelfs met bewonde ring voor het daar gepres teerde, voortaan langs Huize Geerestem njdt SENIOR LEUSDEN - Onder grote belangstelling heeft wethouder Vroom drie maanden geleden in de Woelige Hoek het Inloop- centrum voor ouderen in Leusden-Zuid geopend. Een 92-jarige senior onthulde het fraaie naambord De Zuidzij, waardoor on der die naam dit ontmoetingscentrum voor ouderen in Leusden- Zuid kon starten. Bezoekers, bestuur en gastvrouwen van dit centrum spreken na drie maanden van een geslaagd initiatief. ,,Een flink aantal ouderen van Zuid heeft de weg naar De Zuid zij al gevonden en vooral bij bijzondere middagen zien we steeds nieuwe gezichten." Het initiatief van mevrouw Van Kalkert blijkt aan te slaan De sig nalen die zij opving van ouderen in deze wijk heeft zij beantwoord met het samen met anderen van de grond brangen van dit Inloop- centrum. Op een willekeurige donderdagmiddag zitten zo'n tien senioren in een lekker verwarmde ruimte te rummicuppen, te kaar ten en wat te praten. De kaarters zien zichzelf niet als verwoede spelers „er moet ook gepraat kun nen worden." „We gaan heel sterk af op wat de bezoekers zelf willen. Er móét niets. En als er een duidelijke wens is gaan we daar op in. We zien dan wel of er meer mensen willen meedoen. Soms blijkt dat er toch praktisch geen animo voor is, zoals voor figuurzagen. Nou dan komt daar gewoon geen vervolg op. Een andere keer zeggen een aantal bezoekers: dat willen we nog wel eens doen, zoals bij het sieraden maken. En maandagmid dag zijn er dames die graag hand werken. Dat is geen cursus, maar als men ergens mee zit met hand werken lost men dat met elkaar op: het samen gezellig bezig zijn is het belangrijkste. En anderen kun nen aan een tafeltje verderop rus tig kaarten of praten." Bestuursle den en ook de beheerster blijken graag te vertellen hoe De Zuidzij reilt en zeilt (de gastvrouw kan met deelnemen aan dit gesprek omdat zij als vierde 'man' bij het rummi cuppen fungeert) Men denkt niet direct aan het or ganiseren van cursussen, want dan dreigt het gevaar dat anderen niet meer binnenwippen voor een praatje of een spelletje. Wel kan iemand af en toe eens wat aanwij zingen geven als daar bij bezoe kers behoefte aan is. De speciale bijeenkomsten, wan neer een spreker informatie geeft of dia's vertoont of iemand iets de monstreert, slaan bijzonder goed aan. Notaris Buters had zo'n 30 tot 40 senioren onder zijn gehoor. Ook de diavoorstelling van de heer Witlox over De Biesbosch telde eenzelfde aantal bezoekers. En mevrouw Van Willigenburg kreeg vonge week dezelfde grote aandacht voor een demonstratie hoe je leuke sieraden kimt maken met stukjes leer en kralen en hoe men zonder al te veel moeite fraaie 'hoedespelden' kan maken. Voor de film over Leusden in 1966 van de heer A. v.d. Kooy hebben al heel wat ouderen te kennen ge geven dat zij donderdagmiddag 13 december zeker naar De Zuid zij zullen komen. Een bestuurslid: „Ik heb al van een paar mensen te horen gekregen, dat ze die film la ter nog maar een keer moeten draaien, want zij zijn donderdag middag verhinderd." Steeds meer ouderen in Zuid krij gen belangstelling voor De Zuid zij. Een oudere voegt daar aan toe: „Eindelijk gebeurt hier bij ons ook eens iets waarvoor ik niet naar Leusden-Centrum of naar Amers foort moet. Tot nu toe leek het wel of alleen gedacht werd aan de ou deren in Achterveld en in Leus den-Centrum." Uit deze en gelijk soortige opmerkingen blijkt dat het bestaan van De Zuidzij veel meer is dan het tegemoetkomen aan de behoefte aan contact. Men voelt zich ook erkend als een ei gen apart stuk van de gemeente, dat eigen wensen en behoeften heeft. Dit gevoel van erkenning is niet alleen te merken aan de deel name aan dit 'eigen' senioren-ont moetingscentrum maar ook aan het aantal van ruim vijftien vrijwil lige gastvrouwen en een gastman uit Zuid. Het bestuur gaat met enthou siasme verder met de uitbouw van De Zuidzij, er op rekenend dat dit zuidelijke ontmoetingscentrum ook volgend jaar subsidie krijgt. Men hoopt op een flink bedrag zo dat men, als de huur betaald is, nog wat overhoudt om een en an der te organiseren. Een werk groepje van gastvrouwen gaat al lerlei suggesties en wensen on derzoeken op realiseerbaarheid en op belangstelling bij de oude ren van Leusden-Zuid. Men wil in ieder geval proberen elke maand minstens één bijzondere middag of ochtend te organiseren. En men hoopt op 3 januari in een nieuw jaarsbijeenkomst te vieren, dat de experimentele fase achter de rug is. Inloopcentrum De Zuidzij, in de Woelige Hoek aan de Prinses Ire- nelaan, is open elke maandag middag van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 10.000 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Infor matie bij mevrouw J. Moraal, tel. 946268. Inloopcentrum De Zuidzij voldoet steeds meer aan de behoefte.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 8