luiseigenaar moet maanden vachten op antwoord Help bezorger de winter door, at diï r- <PftOTOL Deze week in de Leusder Krant Imbtenaren te druk met structuurschets' De bezorger vraagt één keer extra aandacht Paardetram KEISTAB B.V. SERVA VOLVO KPJ steunt De Glind Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Pompstation overvallen BKonijntje m |De Wetering Parkeerschade Vrouw buitengesloten MITSUBISHI DEALER GRIJP UW KANS AUDIO-VIDEO Hilhorst leusder krant BDU b.v. Afdeling Lezersservice HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rkrant WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 - 22e JAARGANG NO. 34 LEUSDEN - De donkere dagen ko men er aan. Voorlopig ziet het er worden opgefleurd met een wit sneeuwlaagje, maar daar raakt Ne derland de laatste jaren aardig aan gewend. De tijd van bezinning is vaak goed voor vele goede voorne mens. Voor de Leusder Krant betekent één en ander, dat de verschijnings data enigszins gaan veranderen. Tussen Kerst en Oud en Nieuw komt de krant op donderdag 27 december in de bus te hggen. Het eerste nummer in 1991 ver schijnt eveneens op donderdag, namehjk 3 januari In dit nummer zullen ook de nodige jaaroverzich ten worden opgenomen. Bij de donkere dagen voor Kerst hoort een passend plaatje. Een idyllisch natuurstekje staat ditmaal centraal. Aquarellist Ronald Fry- ling liet zich ditmaal inspireren door een boslandschap uit de om geving. De redactie maakt van deze gele genheid gebruik om een ieder prettige feestdagen toe te wensen en een jofele start van 1991!! LEUSDEN Een 27-jarige Leusdenaar heeft maandag avond, rond 20.50 uur, een pompstation aan de Mulderij overvallen. De man bedreig de de vrouwelijke bediende met een groot mes en eiste geld. De vrouw bleef echter koel, sloot onmiddellijk de geldlade en waarschuwde de bedrijfsleider. Omdat ook klanten het kantoor binnen kwamen, koos de overvaller met lege handen het haze- pad. De man werd naderhand aan de hand van video-opna men geïdentificeerd en kon in dezelfde nacht nog worden ingerekend. John Bergen speelt mee in Medisch Centrum West: „Mare en Anne- miek hebben absoluut niet in één en dezelfde kamer geslapen "John was erbij, op de set op Aruba pag. 3 Leusdenaar Ter Haar kiest voor ecologisch wonen in Amersfoort: „De diversiteit aan bewoners spreekt mij zeer aan. In Leusden mis ik het contact met omwonenden pag. 3 Panorama Lisiduna toont het favoriete plekje van Marijke Bakker. De muziekschool heeft bij Marijke een warm plekje in haar hart. De muziekboulevard moet er komen pag. 5 Kerst-inn bij en in 't Vooronder, het vrouwenontmoetingscentrum. Ineke Nieuwstraten vertelt wat er allemaal te beleven valt tijdens de 'grijze' kerstdagen Pag. 7 Kinderen bij de kerstboom. Vertederend plaatje, maar voordat het zover is moet er eerst werk verzet worden. Cees en Arjen over een 'mooie driehoek met een punt'. Pag. 7 ITSDEN - De structuurschets, arin vastgesteld moest wor- n hoeveel woningen de komen- jaren in Leusden gebouwd ten worden, heeft op het ge ntehuis erg veel arbeids- icht gevergd. Zoveel dat er >n tijd meer was voor andere een. Dat blijkt althans uit de leling van de zaak van de >r G. Hendriksen. Deze had bij gemeente een schadevergoe- gevraagd voor de waarde- ig van zijn huis, die volgens te wijten was aan een beslis- ig van de gemeente. Op 17 mei zijn advocaat, mr. Boven, een f hierover gestuurd naar het leentehuis. Het antwoord laat steeds op zich wachten, waardedaling is volgens de $r Hendriksen ontstaan, nadat gemeente zijn buurman een iwvergunning had verstrekt >r de bouw van een erker. Deze iuw neemt volgens Hendrik- het licht weg in zijn woning. „Ik net bezig mijn huis te verko- i, maar de kopers zagen hiervan GEMEENTE: af, toen zij merkten dat mijn buur man aan het bouwen was," vertelt Hendnksen. „Het bezwaar dat ik tegen de verlening van de bouw vergunning heb ingediend, is on gegrond verklaard, omdat de ge meente vond dat het wel mee viel met het minder worden van het licht in mijn huis." „Uit een taxatierapport van de makelaar bleek echter, dat nujn huis door de uitbreiding van mijn buurman met 10.000,-- in waarde is gedaald. Ik heb nog een tijdje geprobeerd mijn huis te verkopen, maar ik kreeg geen bod meer dat voor mij aanvaardbaar was. Ik heb daarom maar afgezien van de ver koop van mijn huis." Reden voor zijn advocaat om een schadeclaim bij de gemeente m te dienen. „Wij hebben alernatieven voor de uitbreiding aangeboden," zegt Boven, „maar daar is men niet op ingegaan. Ik heb daarom op 17 mei een brief gestuurd. Daarna heb ik nog wel mondeling contact ge had met de gemeente. Ik hoorde toen dat men nog met de zaak be zig was. Daarom heb ik deze maand een brief geschreven, waarom ik om een antwoord heb gevraagd. Ik wacht nog even de gemeenteraadsvergadering af van deze week, waarin mijn laatste brief behandeld wordt. Daarna zal ik de procedure beginnen om die 10.000,-- te krijgen." Op het gemeentehuis wordt toe gegeven, dat het allemaal wel erg lang heeft geduurd. Gemeente- voorlichter Hermans: „De zaak van de heer Hendriks vraagt aandacht van specialisten. Die zijn de afgelo pen weken nogal druk bezig ge weest met de structuurschets. Het is jammer dat het zo is gegaan. Wij zullen daarom deze week nog een brief sturen naar de heer Boven, waarin wij hem de situatie uitleg gen en hem toezeggen dat in janua ri een advies gevraagd wordt over deze zaak." LEUSDEN - Op de Dinkelwijk is in de nacht van dinsdag op woensdag een geparkeerde auto aangere den. De eigenaresse ontdekte de schade 's morgens toen ze wilde wegrijden. De dader maakte zich niet bekend. ...,,Huiseigenaar(dig)!" LEUSDEN - Gemiddeld honderd vijftig kranten brengen de twin tig jongens en meisjes ieder, en elke week weer opnienw rond. De één wat meer, de ander wat minder. Het bezorgen van de Lensder Krant levert de bezorger een aardig zakcentje op. Deze 'vetpot' hopen ze de komende week aan te vullen door iedere lezer persoonlijk "prettige feest dagen' te wensen. „Kranten bezorgen is meestal lekker werk in de open lucht. Wanneer het regent, koud is of stormt, is het minder prettig. De fietsen zijn dan loodzwaar. Het gebeurt wel eens, dat de jongens met storm achter hun kranten aan moeten rennen, of voor een waakse hond weg moet rennen. Een zwaar beladen fiets waait wel eens in de sloot. Daar wegen de vergissingen, die ook wel eens worden gemaakt niet tegenop", volgens Snoek, tijdelijk hoofd agent bezorging. Hij draagt zijn bezorgers een warm hart toe. „De meesten zijr goud waard." -fSffflfil LEUSDEN - De activiteiten van een peuter in een woning op 't Erf wa ren woensdagmorgen aanleiding voor enige paniek. De moeder van het kind, die buiten de ramen aan het lappen was, bemerkte dat ze buitengesloten was doordat het kind de deur op de knip had ge daan. De door omstanders gewaar schuwde politie sloeg een ruitje van de voordeur in en bevrijdde moeder en kind uit de netelige po sitie. Dat mensen soms 'vreemde dingen' doen weet iedereen. Maar ooit gehoord van het breken van een wereldrecord aerobic dansen? Martine Silvana weet hoe zwaar dat kan zijn pag. 9 Het wordt kouder en de wintersporters voelen de spieren tintelen. Dichterbij huis is men ook al bezig met de voorbereidingen. Schaats vereniging Zwanenburg kwam al bijeen voor de jaarvergadering..... pag. 13 BBS staat voor een zeer geavanceerd systeem. Op de Tankwerk plaats kwamen daarvoor vrijdag 'hoge omes' om het overhandigen mee te maken Hooewég 45 - Amersfoort teietoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amslerdamsewpo 7 iel 033-630154 Nog 3 dagen schadeverkoop HAMERSVELDSEWEG 6A - LEUSDEN - TEL 033-943381 Kerstbomen v,a. 4.75 Kerstshow 20% korting op alle kerstartikelen (uitgezonderd levend meteriesll ursulineweg 5 leudsen-c. tel. 033-940593 LEUSDEN - Donderdag zal de kerstman alle leerlingen van de basisschool De Wegwijzer op een originele wijze van huis halen voor een gezellig kerstdiner op school. De kerstman zal hiervoor twee keer met een ouderwetse paardetram door een groot deel van Leusden njden. De kinderen zullen zich op een aantal punten verzamelen. De bedoeling is dat de tram de eerste keer om half vijf van de school zal vertrekken en rond kwart over vijf weer op school zal arriveren. Om half zes vertrekt de tram voor de ronde 't Ruige Veld. LEUSDEN/ACHTERVELD - De spelers van de KPJ-revue hebben donderdag de videoband van de voorstelling bekeken. Zeventien acteurs uit Achterveld hebben twee avonden voor een volle zaal hun jaarlijkse uitvoering gegeven. Op de video-avond was ook de directeur van De Glind aanwezig, die speciaal was uitgenodigd voor het in ontvangst nemen van de opbrengst. Na twee korte toespraken kreeg De Glind f 1775,- uitgereikt. De directeur toonde zich verheugd met de som geld: „De Glind kan het geld erg goed gebruiken, want we hebben zeer grote tekorten op onze begroting. Ja, ik abonneer me op de Naam Voorletters Adres Postcode Plaats Telefoon Voor betaling ontvangt u van ons een acceptgirokaart. Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1990 | | pagina 1