De televisiesterren zijn heel gewone mensen' k mis hier de contacten met omwonenden' Leusden kan zich energie besparen Tankwerkplaats meer bij de tijd Gratis winkelen ohn Bergen, figurant bij Medisch Centrum West op Aruba: usdenaar Ter Haar kiest voor woonproject Amersfoort: 1 Buurman wil voor 1 i Zonnebloem krijgt geld KIJKKRANT Wethouder Verduin bijt in trekkertrek-stof Sociale vernieuwing Fietser licht gewond Keet op drift Winkeldief WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 plaatselijk nieuws Ill II III Mill III Mill III Hill III III III III III Li:* DUSDEN - „In de aflevering van Medisch Centrum !fest speel ik een goede maat van Kees Brusse. Ik ga sa- len met hem zeilen, ik maak een lunch voor hem klaar en ben ook nog betrokken bij diepzee-duiken. Verder kan k er nog niet veel over zeggen want de aflevering wordt is in mei volgend jaar uitgezonden" vertelde John Ber il over zijn figuranten rol in Medisch Centrum West. ihn Bergen was van augus- tot oktober op Aruba in ;t kader van een hotel oplei- ingsproject voor in Neder- d wonende Arubanen. Het Onderwijscentrum Horeca gaf m de kans om via een inten- ïeve horeca-opleiding in Ne- lerland en een stage op terug te keren naar iba om daar te werken en wonen. John Bergen: ,,Ik leb vijf maanden aan de nud- lelbare hotelschool in Apel- loorn een vakopleiding tot ceptionist gevolgd, daarna ïeb ik dne maanden stage (elopen in een hotel op Op de laatste dag van 'n stage werd ik midden in le nacht opgebeld door de leer Dubian (vertegenwoor- ger van de Arubaanse Am- de m Nederland) of ik in teresse had m een rolletje in Medisch Centrum West. Ze maakten op dat moment op namen in Aruba en zochten een dertig-jarige Arubaan. Ik dacht toen: „Ach in mijn vak wordt er veel geacteerd, laat ik het maar proberen. Ik ben als receptionist immers wel gewend om met mensen om te gaan." OP DE SET ohn Bergen heeft twee speel- lagen meegemaakt op de Medisch Centrum West-set: „Ik ben die twee dagen van half acht 's ochtends tot elf uur 's avonds op de set geweest. Het was heel leuk en ik heb prettig met de anderen ge werkt. Op Aruba waren Mare Klein Essink (dokter Jan in de serie), Annemiek Verdoom (zuster Ingrid in de serie) en Kees Brusse aanwezig. Ik werd zowel door hen als door de mensen van het N.O.B. meteen in de ploeg opgeno men. Ik had niet het idee, dat ik met echte sterren te maken had maar gewoon met men sen die met hun werk bezig waren. Zowel Annemiek als Mare zijn zijn hele gewone mensen." ARUBA De rol in Medisch Centrum West was was voor John Ber gen een leuke afsluiting van z'n stage op Aruba: „Het was voor mij een soort bekroning op m'n werk. In de laatste da gen dat ik op Aruba was haalde ik een tien voor mijn stage en kreeg ik die figuran ten rol aangeboden. Dat was voor mij een mooi einde van drie maanden werken op Aruba." John heeft na deze rol in Me disch Centrum West geen echte ambities om door te gaan met acteren: „Als ze mi) zouden vragen voor een rol zou ik zeggen ach, waarom niet, ik probeer het nog een keer. Ik heb het echt heel leuk gevonden om mee te doen. Maar ik zie het meer als een combinatie van toeval, omdat ik toevallig op Aruba was, en ik had echt maar een klein rolletje met weinig tekst Ik weet ook nog niet hoeveel ik in beeld zal zijn want de afleveringen zijn nog niet he lemaal klaar." LIEFDESRELATIES Naar aanleiding van het fil men op Aruba heeft er in de 'Weekend' een stukje ge staan over een liefdesrelatie tussen Mare Klem Essink en Annemiek Verdoom. John kan dit helemaal ontkennen: „Mare heeft dit bericht al te gengesproken in Rur, maar ook ik kan zeggen dat, voor zover ik er zicht op heb; er mets van waar is. Zo zei Weekend bijvoorbeeld dat Mare en Annemiek in één ka mer sliepen. Nou, ik weet ze ker dat dat met waar is, want ik had de kamer tegenover Annemiek! Het is wel zo dat Mare en An nemiek anders met elkaar om gaan dan twee acteurs die el kaar nauwelijks kennen en die voor de gelegenheid bij elkaar gezet zijn. Dat is ook lo gisch want ze spelen al twee jaar met elkaar. Kijk, in mijn foto-album zit bij voorbeeld ook een foto waar Annemiek en Mare naast el kaar op de boot zitten, maar daar zaten ze al klaar voor de volgende opname." BLOOPER John kijkt na zijn eigen speel- ervanng in Medisch Centrum West met echt anders naar de serie dan voorheen: „Ik kon me altijd wel een voorstelling maken van hoe zo'n opname nou ging en dat daar gewone mensen bezig waren met hun werk. Ik denk wel dat als ik de opnames zie waarbij ik zelf betrokken ben, ik dan anders kijk. En dat ik me dan herin ner: O, ja daar kwam toen een blooper uit voort en dat heb ben we nog een keer over moeten oen." John Berger wü volgend jaar terugkeren naar Aruba: „Ik heb hier de opleiding van het Onderwijscentrum Horeca gevolgd en kan op Aruba ze ker een baan vinden. Dat was ook de opzet van het project: Een opleiding met een baan garantie. De opleiding heeft een deel positief resultaat op geleverd. Alle 35 deelnemers zijn geslaagd, terwijl vooral het theoriegedeelte hier in Nederland op de hotelschool best zwaar was. 24 van de deelnemers zijn nu al terug naar Aruba. En er gaan ook nog mensen in een later sta dium terug. Ik wil nog even hier in Nederland verder stu deren en dan over een tijdje terug naar Aruba De begelei ding van het Horeca centrum gaat voor de mensen die hier blijven nu ook nog door. Voor de mensen die niet terug wil- LEUSDEN - De afdelingen Bameveld en Leusden van De Zonnebloem hebben zondag van het Jongerenkoor Leusden een gift van 350,- ontvan gen. Het ging om de recette van het concert dat het Jongerenkoor eind november met Lenny Kühr in de Barneveldse Veluwehal heeft gegeven. Namens het Jongerenkoor overhandigde Arno van Pelt het geld vooraf gaande aan een optreden in de Lisidunahof aan vertegenwoordigers van De Zonnebloemafdelingen. De Zonnebloem is een vrijwilligersorganisatie, die zich inzet voor de zieke en bejaarde medemens. John Bergen over de vermeende hefdesaffaire van Mare Klem Essink en Annemiek Verdoom: „Er is niets van waar. Zij sliepen ook niet samen in één kamer. len naar Aruba probeert het horeca centrum passend werk in Nederland te vinden. Ik denk dat voor mij het vol gen van dit project een kans was!" Michaela du Pon grote illllMIMIMIMIIIIIMIMIMHIIMMIIIMIIMIIMIIIMMMMIIIMIMIIIIIIMMIIIIIIMIIIIIMMIMMIIIMIIIMIIIIMIIIIIIIIIMMMIMIIMIIMIIIIIIIMIMIMMIIIIIIMMIIIMMIIIIMMMIIIIMMIIIIIMIMIIMIIMIIIIMMIIIIMIIIIMMIMIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIMlIHMMIMMIIIIMMIIIIMIMIIMIIMIIMIIIMIIIIMIMIMIIIIMIIIIMIIIIMIIIIMMIIIIMMMMIMIIMMMMIMMIMIIMMIIIiT LEUSDEN - In de gemeente Leus den is in 1988 ruim 25 miljoen m3 gas en 68,7 miljoen kwh electrici- teit gebruikt. Grootverbruikers namen daarvan respectievelijk 4 miljoen kubieke meter gas en 23,8 miljoen kwh electriciteit voor htm rekening. Het totaal aantal gasaansl ui tingen in Leus den bedroeg in dat jaar 8.814, het aantal electriciteitsaanslui tin gen 9.095. Dat blijkt uit een on derzoek, dat Ambit Raadgevend Ingenieursbureau in Leusden (in opdracht van de gemeente heeft verricht. Doel van dat onderzoek is te kijken waar energie kan worden bespaard. Volgens de onderzoekers zijn in Leusden in de penode 1991-1997 op jaarbasis besparingen te berei ken ter grootte van 4 miljoen kubie ke meter gas en 8,6 miljoen kwh electriciteit. In het onderzoek wordt gecon cludeerd dat de daling van het gas verbruik in Leusden achterblijft bij het landelijk gemiddelde. Op scholen en in gemeentelijke ge bouwen liggen nog voldoende mo gelijkheden om extra besparingen te bereiken. Ten opzichte van 1984 consta teert het onderzoek een duidelijke daling van het gasverbruik in ge meentelijke gebouwen. Het electn- citeitsverbruik daarentegen is sterk gestegen. De verschuivingen in die cijfers komen voor een be langrijk deel voor rekening van het nieuwe gemeentehuis, dat energie vriendelijk is gebouwd, maar ken nelijk flink verlicht moet worden. Het gasverbruik van de openbare scholen is gunstig ten opzichte van het landelijk gemiddelde. Dit in te genstelling tot het electriciteitsver- bruik. Verbeteringen zijn volgens het onze medewerker Hans Keken) VIERSFOORT - „Centraal en", maar dan wel geba- d op ecologische princi- Dat was het ideaal dat de aam woonachtige Harry jarenlang voor ogen d. Hij zocht overal in het maar vond nergens een p waar zijn ideaal bena- werd. Tot hij ruim twee geleden op het idee m om zelf zo'n project op tten, in de nieuwe Amers- tse wijk Kattenbroek, itallen mensen uit het hele waaronder velen uit de o, sloten zich vervolgens tem aan. plannen voor het Centraal ien-project zijn inmiddels al in vergevorderd stadium. De be- kenen hebben een stichting ericht. Er wordt samengewerkt de Amersfoortse woning- ivcoóperatie Stichting Centrale Woningzorg. Momenteel wordt on derhandeld met een architect. Centraal wonen op ecologische basis is volgens Harry Linde dé woonvorm van de toekomst. „De huidige stedebouw biedt weinig mogelijkheden om samen iets te doen. Ons project heeft dat wel in zich. Wij voegen daar de aandacht voor het milieu aan toe, want dat is volgens ons ook iets gemeen schappelijks. Zorgen voor het mi lieu betekent immers je verant woordelijk voelen voor elkaar." Centraal wonen is een woon vorm waarbij alle deelnemers een zelfstandig huis hebben en er bo vendien gemeenschappelijke voorzieningen zijn. Zoals een was serette, een café, een gezamenlijke zitruimte, keukens, een (moes)tuin en hobbyruimtes. Sommige cen- traal-wonen projecten hebben zelfs een sauna. Linde: „Er zijn in Nederland ongeveer vijftig 'Centraal Wonen' projecten. Een klein aantal daarvan is gebaseerd op ecologische prin cipes, het idee dat alles in de natuur samenhangt. Dat houdt onder meer in dat er bij de bouw zoveel moge lijk gebruik wordt gemaakt van mi lieuvriendelijke materialen en voorzieningen zoals zonnecellen en opvang van regenwater. Ook bij het wonen gelden die principes: Er zijn bijvoorbeeld gescheiden afval- systemen en ook bij het onderhoud wordt rekening gehouden met het milieu. Het zijn elementen die door de potentiële deelnemers op demo cratische wijze gekozen werden. Net als alle eisen waar het com plex, dat uit 64 eenheden bestaat, aan moet voldoen. Begin 1992 zal gestart worden met de bouw. Een zeer heterogeen gezelschap zal m de 64 woningen een thuis vinden." Linde: „We willen alleen staanden, meerpersoonshuishou- dens, ouderen, jongeren, mannen en vrouwen. Dat doen we omdat we een evenwichtige verdeling willen. Daarom gaan we ook uit van het Chinese Yin-Yang symbool, dat staat voor evenwicht. Evenwicht tussen bewoners en evenwicht en tussen zelfstandig- en samen wo nen. Ook in de architectuur willen we dat symbool terug laten ko men." Leusdenaar Henk ter Haar (48) is één van de mensen die zich heeft aangemeld voor het complex. De diversiteit aan bewoners spreekt hem zeer aan: „We leven toch al in een samenleving die etiketjes op plakt en in vakjes mdeelt. Je hoopt te laten zien dat het anders kan door op kleine schaal met een ge varieerd gezelschap bij elkaar te wonen." Ter Haar is enthousiast over het idee van het 'gezamenlijk' wonen: „Ik woon al jarenlang in Leusden, in verschillende wijken heb ik ge zeten. Dat beveiel wel, maar ik miste eigenlijk overal het contact met omwonenden. Dat was vaak slechts incidenteel, ieder had zo zijn eigen leven. Terwijl er ook an dere manieren van leven zijn. Je hebt dan een eigen plek, maar vormt toch samen een kleine wijk waar meer betrokkenheid is. Een dergelijk project is er m Leusden helaas niet en daarom ga ik naar Amersfoort." Ook zonder het ecologische ele ment had Ter Haar zich aangemeld, maar hij is blij dat het een onder deel is in de filosofie. „Er wordt veel gekletst over het milieu maar er gebeurt bitter weinig. Dat komt omdat er zulke grote belangen met het milieu zijn gemoeid. Hier heb ben wij echter een kans om con creet, gezamenlijk in de buurt, een begin te maken. Dat werkt beter dan in je eentje. Bijval van gelijkge stemden werkt stimulerend, zeker bij een ingewikkelde en moeilijke klus als het opzetten van een wo ningencomplex op ecologische ba sis. Er zijn zwevers en dwazen ge noeg, maar er is hier een kans om zowel realistisch te blijven maar ook om idealen te verwezenlijken." Ook voor Harry Linde zijn de samenwerking en de betrokken heid sleutelwoorden. „We ver wachten dat elke deelnemer ener gie m het project stopt, dat mensen elkaar stimuleren en positief be kritiseren. Er zal best eens wat wrij ving en onenigheid zijn, maar dar hoort bij een gezonde sociale rela tie. Alles is beter dan mensen die zich opsluiten en elkaar vermijden, zoals je in sommige woonwijken wel ziet." Een voordeel van Centraal wo nen is volgens Linde dat gezinnen minder druk ervaren dan wanneer ze zelfstandig wonen. „Gezinsle den hebben meer keuzemogelijk heden, drempels worden lager. Je gaat sneller wat drinken in een ca feetje. Daar heb ik nu weinig zin in, want de sfeer van een echt café bevalt me niet zo. Maar wij bepalen zelf hoe ons café eruit ziet." Alles wordt democratisch geko zen, voor elk onderdeel is wel een inspraakgroepje. Is Linde niet bang voor een vergadercultuur? „Dat gevaar bestaat, we moeten wel slagvaardig blijven. Hoewel vergaderen altijd nog beter is dan de non-communicatie die je nu in woonwijken hebt. Bovendien, we moeten natuurlijk realistisch blij ven, je kunt het nooit iedereen naar de zin maken. En er zal ook best wat tijd voorbij gaan voordat we een eigen cultuurtje hebben." Geïnteresseerden kunnen nog informatie vragen over het project: 033-729023. voon HIDDEN NEDERLAND uur per étmaal lokaal nieuws uw kabelnet. arneveld - 63 eusden 4 de 4-4- eldermalsen 4 uren 4 Woudenberg 4 cherpenzeel 4 enswoude 4 [aarn 4 'ijkerk 4 Centrale redaktie BDU-TV. 3420-94290 okale redaktie ie de colofon van de krant idvertenties: oor alle informatie 3420-94888 idverentie-rubrieken fabeltjes (vraag en aanbod, Heen voor particulieren), eerste regels 6,-, elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). 'elicitatie-rubriek. onder foto, hetzelfde tarief als le Kabeltjes (tegen kontante iietahng). 'elicitatie-rubriek MET foto 25,- (korte tekst met ileurenfoto tegen kontante taling). fo 03420-94888 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllll lllll lllllllllllllllllllllllll LEUSDEN - De overhandiging van het Bedrijfs Besturings Systeem (BBS) door Generaal Van de Lint aan Kolonel Noordhuizen van de Tankwerkplaats vond vrijdag plaats. Naast het BBS krijgt de Tankwerkplaats ook een Tijdsregistratiesysteem (TRS) om de uren bij te houden, die worden besteed aan herstelwerkzaamheden. Op deze manier wordt inzicht verkregen in de werkehjk bestede uren aan een werkorder, de produktiviteit van een bewerkingsgroep, de loonkosten van een werkorder en de samenstelling van de uren. Het einddoel is het beter beheersbaar maken van het produktieproces. electronische apparatuur neemt een deel van klokkaarten over. Alle TRS-meldstations zijn met telefoonlijnen verbonden met de BSS-computer. Op de foto het moment van de officiële overhandiging. Door middel van een druk op de knop start de videofilm. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII onderzoek te bereiken door de mensen bewuster te maken van zijn gedrag als het om het gebruik van energie gaat. Ook verdient het aan beveling de financiële haalbaar heid van technische systemen voor energiebeheer te beldjken. Het ne men van technische maatregelen en het kritisch volgen van het ener giegebruik van het gemeentelijk wagenpark passen eveneens in dat rijtje. De gemeente wil zich in eerste instantie richten op gebouwen uit de kwartaire sector (gemeentelijke gebouwen en gebouwen die bij de gemeente in beheer zijn). Daartoe wordt een speciale, ambtelijke energiecommissie ingesteld. Als eerste proefproject wordt inmid dels het gemeentehuis nader beke ken. LEUSDEN - Als het aan het college van B&W ligt, tekent de gemeente deze maand een convenant met het Rijk in het kader van de sociale vernieuwing. Daarin verklaart Leusden zich bereid invulling te geven aan het beleid. Wat Leusden precies gaat doen, wordt m be leidsplan vastgelegd, dat in de eer ste helft van 1991 zal worden ge presenteerd. Om in aanmerking te komen voor subsidie was het nood zakelijk de overeenkomst nu al af te sluiten. Het Rijk wil met de sociale ver nieuwing bereiken dat kansarme groepen in de samenleving nieuwe kansen krijgen. LEUSDEN/WOUDENBERG - Janine de Voogd uit Leusden heeft vorige week donderdag drie minuten gratis mogen winkelen bij Hoog vliet in Woudenberg. De Leusden- se won een wedstrijd van Popla, waarbij deelnemers zelfgemaakte moppen dienden in te sturen. In drie minuten tijd winkelde De Voogd voor ruim vierhonderd gul den boodschappen bij elkaar. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' LEUSDEN - De ferme uitspraken van wethouder Corrie Verduin ten spijt, wordt de organisaties van trekkertrekwedstrijden voorlopig geen strobreed in de weg gelegd. De wethouder zei eerder dit jaar dat in deze tijd, waarin het milieu van alle kanten bedreigd wordt, dergelijke eve nementen niet meer passen. „Wij vragen aan de boeren in deze ge meente om ten behoeve van het milieu hun bedrijfsvoering aan te passen, dan moet je ook op ande re gebieden daar rekening mee houden," was haar mening toen. In het deze week uitgebrachte ad vies van het college van burge meester en wethouders zullen alle evenementen zoals die de afgelo pen jaren plaatsvonden, ook de ko mende jaren gewoon door kunnen gaan. Het is zelfs mogelijk dat de PJGU, die eerder dit jaar geen toe stemming kreeg voor het organise ren van trekker-trekwedstrijden, volgend jaar wel toestemming krijgt. Een uitzondering wordt ge maakt voor de trekker-trekwed strijden van Power Valley, die jaar lijks worden georganiseerd op een terrein bij De Klaveet. Die wed strijd zal volgend jaar mogen wor den georganiseerd, maar er zal ook worden onderzocht hoe groot de milieubelasting van het eveme- nent is. Van het resultaat van dat onderzoek zal afhangen of Power Valley na 1991 door mag gaan met de wedstrijden, die deel uitmaken van een nationale competitie. Voor Power Valley is deze uitzondering gemaakt, omdat bij de gemeente de indruk bestaat dat de wedstrij den bij De Klaveet een groter ne gatief effect heeft op het milieu dan de andere trekkerwedstrijden. Het gaat immers om zeer zware krachtige motoren. volgens de gemeente E r^\T~\ Q"| pi VC^YCW^Y} re gevaartes met zeer E V lOlvI^ L LEUSDEN - Een 13-jarige Leusden- se raakte woensdag licht gewond bij een aanrijding op de kruising Hamersveldseweg/Burgemeester Van der Postlaan. De fietser, die op de Hamersveldseweg reed, stak de kruising over zonder uit te kij ken. Een 22-jarige bestuurder van een auto kon een aanrijding niet meer vermijden. Het meisje klaag de over pijnlijke ledematen. De fiets werd geheel vernield, de auto liep schade op. LEUSDEN - Omwonenden waar- i schuwden woensdag de politie, j toen een bouwkeet op wielen op hol sloeg. De harde wind waaide I het ding de rijweg op. Met vereen- I de krachten is de keet weer op zijn i plaats teruggezet en verankerd. LEUSDEN - Een 60-jarige inwoner van Leusden werd woensdag bij een bouwmarkt betrapt op het ste len van goederen ter waarde van 2,50. De zaak is geseponeerd, j maar de man is wel geregistreerd. I LEUSDEN - De omwonenden van het nog in te richten asielzoekers- E centrum hebben vanaf het moment dat bekend werd, dat er een f opvangcentrum voor asielzoekers in Leusden zou komen, zich hier- E tegen verzet. Allerlei argumenten werden gebruikt, variërend van 'een overval door WVC' tot de ongeschiktheid van het terrem voor de inrichting van een kamp. De komst van het centrum is nu onver- E mijdehjk en onafwendbaar. De eerste asielzoekers zullen waar- schijnlijk maart 1991 aankomen. Het bewonerscomité heeft zich E inmiddels bij deze situatie neergelegd en overlegt met gemeente en E WVC over de wijze waarop het best met hun belangen rekening kan i E worden gehouden. Eén van de toekomstige buren heeft zijn diensten E aangeboden. De firma Hertzinger Satelliet Ontvangst aan de Water- E looweg, vlakbij het voormalige militaire kamp waar de asielzoekers tijdelijk gehuisvest zullen worden, wü wel zorgen voor schotelanten- E nes. E E Het bedrijf heeft bij de gemeente en WVC op eigen initiatief een offerte ingediend voor het plaatsen van een gemeenschappehjke E E antenne installatie op het terrem van het centrum en 32 schotelanten- nes bij de omwonenden. Die hadden aan WVC gevraagd om als het E kamp van kabeltelevisie wordt voorzien, het buurtschap ook op het Leusdense kabelnet aan te sluiten. De bewoners van de Doornseweg en de Waterlooweg zijn namelijk nu nog van deze voorziening E verstoken. De aanleg van kabeltelevisie werd echter door WVC van de hand gewezen, omdat dit te duur zou zijn. Siemens bood in een E offerte de aansluiting van kamp en buurtschap op het Leusdense net I aan voor een bedrag van 350.000,-. WVC zegt het volgens een E gemeentelijke woordvoerder te kunnen voor een bedrag van E 100.000,-. E Daarbij gaat het dan niet om een aansluiting op het kabelnet, maar E om plaatsing van een Stand Alone-installatie, een antennestation, E waarop de caravans van het kamp kunnen worden aangesloten en E waarbij de omwonenden tegen vergoeding ook kunnen 'aanhaken'. E Buurtbewoner Hertzinger gaat in zijn offerte uit van een bedrag van E 265.000,- exclusief BTW van 18 procent. Daarvoor krijgen de betrokkenen de Nederlandse televisiestations, een informatiekanaal E E en een aantal overige satellietkanalen. E „De programmakeuze kan worden afgestemd op de voorkeur van de asielzoekers,schrijft het bedrijf in zijn toehchting. De gemeente- lijke voorlichter zegt er eerlijkheidshalve bij, dat de verschillende E aanbiedeningen niet goed met elkaar te vergelijken zijn, omdat het E om verschillende installaties gaat. Overigens beslist WVC over E televisie-aansluitingen van het kamp en omgeving. nlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllïï

Leusder Krant | 1990 | | pagina 3