i Leusden as Kijkers helpen kijkers via de kabelkrant klein kaartje met grote voordelen OPGAVEBON REGELRUBRIEK r laat uw huis veilig achter maandag marktdag vergaderagenda GEMEENTE VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 52, 19 december 1990 met de kerstdagen erop uit? Wanneer u met de komende vrije dagen in zicht plannen heeft voor een kortere of langere vakantie, betrek bij die plannen dan ook de veiligheid van uw huis. - Sluit ramen en deuren goed af - Laat geen sleutels in de buiten deuren zitten - Sluit binnendeuren en kasten niet af - Doe kostbaarheden en waarde papieren in een kluis of safeloket bij de bank - Noteer merken en nummers van waardevolle voorwerpen; maak er zo mogelijk foto's van - Vraag kennissen of buren toe zicht te willen houden op uw huis - Laat bij onraad de politie bellen - Vertel uw leveranciers dat u af wezig bent - Laat geen trap of ladder in de tuin achter - Zorg dat uw afwezigheid niet blijkt uit bijvoorbeeld briefjes op deur of raam, gesloten overgor dijnen of een overvolle brieven bus. Wilt u meer informatie over de be veiliging van uw huis, neem dan contact op met de politie, telefoon (033) 944444. Daar is men graag bereid u verder te adviseren wijziging ophalen huisvuil Zaterdag 22 december .wordt in de gemeente Leusden het huisvuil op gehaald in plaats van maandag 24 december. Zaterdag wordt ook het glas en papier opgehaald in de wijken Hamershof, Groenhouten, Zwanen burg, Akkerhoeve, Noordwijck, Langen- beek, Munnikhove, Bos veld, Claverenblad, Wil denburg en Leusden-zuid. Zaterdag 29 december wordt eveneens huisvuil opgehaald. Maandag 31 december komt de vuilnis wagen dus niet! Het glas en papier wordt zaterdag 29 december opgehaald in de wijken Hamersveld, De Wetering, Alands- beek, Rozendaal, Rozen- boom, Rossenberg, 't Ruige Veld, Stoutenburg en Achterveld. In plaats van de gebruike- lijke dinsdag wordt de markt komende week ge houden op maandag 24 december. Deze markt heeft een beperkte om vang: de kramen die le vensmiddelen verkopen zijn allen aanwezig, maar van de andere kramen zal slechts een gering aantal op de markt staan. De kramen zijn geconcen treerd op het parkeerter rein aan de noordzijde van de Biezenkamp. Het ove rige deel van het terrein, te bereiken via de Zwarte- weg, is beschikbaar als parkeerruimte. Op dinsdag 1 januari is er geen markt; hiervoor komt geen andere dag in de plaats. De eerste markt in het nieuwe jaar wordt dus op dinsdag 8 januari gehouden. actuele folders drink met mate De feestdagen staan weer voor de deur. We maken het dan eens extra gezellig thuis. Vaak hoort daar een glaasje bij. Dat is niet erg. Maar, drink met mate. Want zeg eens eer lijk, hoeveel drinkt u ei genlijk? Regelmatig dnnken brengt ongemerkt schade toe aan het lichaam. De maag, de lever en de alvleesklier zijn het meest kwetsbaar. En ook het hart lijdt er onder. Bovendien loop je kans op stoornissen aan het zenuwstelsel en aan de hersenen. Met als gevolg vroegtijdige veroudering. Mannen kunnen door te veel alcohol impotent worden En een zwagere vrouw kan schade toe brengen aan haar on geboren kind. Bier is net zo gevaarlijk als pas 65 Iedereen die ouder is dan 65, komt in aanmerking voor de Pas 65. De jongere partner van een 65-pIusser kan vanaf zyn of haar zestigste over een pas 65 beschikken. De pas is tegen betaling van 7,15 verkrijgbaar by de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis. U moet wel zelf naar het ge meentehuis gaan, want de pas moet daar worden ondertekend. Vergeet u dan niet tevens een goedgelijkende, ongebruikte pasfoto mee te nemen. Met de Pas 65 krijgt u in veel ge vallen korting op tram, bus en me tro, bij het volgen van cursussen en het bezoeken van bioscopen en theaters. Ook krijgt u met de Pas 65 korting op de Museumjaarkaart en het lidmaatschap van de biblio theek. Een ander voordeel van de Pas 65 is dat de Grenswisselkanto ren bij het opnemen of wisselen van buitenlands geld geen provisie in rekening brengen. Met name voor 65-plussers geeft het Nederlands Bureau voor Toe risme in samenwerking met het mi nisterie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur het maandblad „Aktief en Vrij" uit. Het blad is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. Wie het blad maan delijks thuis wil ontvangen, kan voor 12,- per jaar een abonne ment aanvragen bij de abonnemen tenservice van ,,Aktief en Vrij", Postbus 77, 5126 ZH Gilze, tele foon 01615-7450, toestel 412. Wanneer u nog vragen over de Pas 65 mocht hebben, kunt u contact opnemen met het Centraal Bureau Pas 65, Postbus 5406, 2280 RK Rijswijk, telefoon 070-3405378. donderdag 20 december, extra gecombineerde commissie vergadering, aanvang 19.30 uur. In deze vergadering komt als enig agendapunt aan de ord het verkavelingsplan voor het gebied aan de Valleilaane de Walstro en de plaats van het uitvaartcentrum. donderdag 20 december, raadsvergadering, aanvang 20. uur. De agenda telt slechts 16 punten. Het belangrijkste daai van is de overeenkomst tussen het rijk en de gemeen Leusden over de vestiging van een asielzoekerscentrum de buurtschap Waterloo. Verder staan op de agenda behalve een aantal grondverkopen, ondermeer de behan deling van de najaarsnota begroting-1990, een plan voo energiebesparing in de gemeente Leusden en een tusse het rijk en de gemeente te sluiten overeenkomst over sociale vernieuwing. De volledige agenda en de daarop betrekking hebbent stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. wijn of sterke drank. Het maakt dus geen verschil wat je drinkt. Nuchter be keken is het misdadig om met drank op achter het stuur te kruipen. Alcohol en verkeer dat kun je niet maken. Toch gebeurt het. Elke dag, elk uur. Aan zo'n 30% van alle dodelij ke ongelukken zit een dui delijk alcoholluchtje. Slachtoffers, die vaak zelf niets hebben gedronken, maar wel worden opgeof ferd aan het plezier van anderen. Folders over al cohol zijn verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. niet roken Sinds 1 januari 1900 geldt op grond van de Tabaks wet een rookverbod voor openbare ruimten. Ook in het gemeentehuis zijn de hal en de vergaderzalen rookvrij. Voor niet-rokers een hele verademing. Maar wanneer je als niet- roker voortdurend in een rokerige omgeving moet werken, dan zou je wél willen dat ook daar wat aan gebeurde Rokers en niet-rokers kunnen daar zelf een belangrijke rol in spelen Vaak zijn er goede afspraken te maken. In de folder ,,Laat een ander niet meeroken" kunt u er meer over lezen. De fol ders is verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. sluiting gemeentehuis In verband met de kerst dagen zijn het gemeente huis en de gemeentewerf gesloten van vrijdag 21 de cember, 15.30 uur tot don derdag 27 december. Hierop zijn echter twee uitzonderingen: de afde ling Burgerzaken is, uit sluitend voor paspoorten en rijbewijzen, geopend op vrijdagavond 21 de cember van 19.00 tot 20.00 uur en de gemeem werf is op zaterdag 22 cember geopend van 9. tot 12.00 uur. Rond de jaarwisseling z het gemeentehuis en gemeentewerf gesloten maandag 31 december dinsdag 1 januari, i woensdag 2 januari ga ou gemeentehuis en -werf o at 9.30 uur open. er te US Rij Alcohol Vrij Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen van Hardenbroeklaan 37, plaatsen dakkapel Landweg 72, uitbreiden woning van Hardenbroeklaan 73, vervangen kozijnen door erkers Koolzaadlaan 11, verbouwen/uitbreiden woning Hessenweg 118, bouwen woning (ter vervanging bestaande woning) Waterhoen 20 en 22, uitbreiden woning Dodeweg 23, bouwen schuur Langesteeg 7, bouwen varkensschuur met mest- kelder Treekerweg 14-16, bouwen woning met garage Haverland 7, uitbreiden woning Lamshoeve 13, plaatsen duivenhok Treekerweg 36, plaatsen dakkapellen en terras- overkaping. diverse vergunningen de heer J. Muijs te Bunschoten, verlenging standplaats vergunning de heer G. Timmer te Rheden, idem de heer J. v.d. Stok te Montfoort, idem de heer J. v. Loon te Veen, idem Bloemen- en tuincentrum Eurofleur, stand plaatsvergunning verkoop van kerstbomen Carnavalsver. ,,d'Ouweklomp", plaatsen aan kondigingsborden Idem, carnavalsoptocht op 9 febr. 1991 Rabobank Achterveld, plaatsen lichtreklame- installatie AVO te Amersfoort, kollektevergunning kapvergunningen Postweg 2A, kappen van een dode beuk bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 50, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een woning met garage ter vervanging van de bestaande bebouwing op het perceel Arnhemseweg 31c het plaatsen van een lichtreclamezuil op het perceel Hamersveldseweg 54 het plaatsen van een geluidwerende voorziening langs de Randweg ter hoogte van het perceel Usulineweg 10a De tekeningen liggen van donderdag 20 decem ber t/m woensdag 9 januari 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Orde ning/Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. FERDI VU GTS J Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur Aantal BDU 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 UK I - - P Regetrubnek «ncJ BTW 1,70 3,39 5,09 6,78 8,48 10,18 11,87 13,57 15,26 16,96 18,66 20,35 (ALLEEN VOOR PARTICULIEREN) Heeft u wat te koop (gevraagd) of te huur (gevraagd), wilt u wat bekendmaken of iemand felicitaties overbrengen? Plaats dan eens een regelrubriek. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Asschatlerweg 19, Leusden. Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten) Postbus 67, 3770 AB Bameveld, o.v.v. Ru.A. titel van de krant. Naam Adres:.-. Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af. De regels op een rijtje voor een GRATIS annonce. (alleen voor particulieren) 1. De inhoud mag niet commercieel van aard zijn. Het onderwerp moet betrekking hebben op het verzamelen als hobby, zonder winstoogmerkt. U mag alleen iets vragen. 2. Er mogen geen prijzen worden genoemd als er geen sprake is van ruilen maar van overname tegen geld. 3. Het noemen van uw telefoonnummer in uw opgave is verplicht. Anonieme inzendingen en inzendingen zonder telefoonnummer worden uiteraard geweigerd 4. Alleen schriftelijke opgaven worden geaccepteerd, mits de inhoud bestaande fatsoensnormen en wetten niet overschrijdt. 5 De inzender kan geen enkel recht op plaatsing laten gelden. Plaatsing is mede afhankelijk van tijdstip van binnenkomst, het totale aanbod en inhoud. Dit ter beoordeling van de redaktie. 6. De lengte van uw vraag is beperkt tot maximaal 4 kabelkrantregels (ongeveer 140 karakters, inclusief leestekens en spaties). Gebruik bij voorkeur de bon in onze bladen. BON voor opgave rubriek „KIJKERS HELPEN KIJKERS" Naam: Adres: Postcode plaats: Telefoon: Tekst: Bon volledig ingevuld retourneren naar: Redaktie BDU TV Kijkers helpen kijkers, Postbus 67, 3770 AB Bameveld.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4