Combinatie van zang en toneel zorgt voor cultureel spektakel s Panorama Lisiduna Schrijfwedstrijd Culturele Raad Nieuwjaarsconcert Vocal Group Amersfoort in stadshal U ZOEKT EEN LEUKE TIJDELIJKE BAAN? Close harmony Rockband Roadshow Open kerk „De muziekboulevard van Leusden" WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 plaatselijk nieuws HET PROGRAMMA VAN HET AO OG LUIDT: 1. Some enchaned evening - Sound of Music van R. Rodgers. 2. Edelweiss - Sound of Music van R. Rodgers 3. Slavenkoor - Nabuco van G. Verdi 4. Ensemble und Gebet - Polenblut van Oskar Nedbal. Solis ten: Rya Mantel - sopraan, Ton v.d. Wedde - tenor 5. Chor und Czardas - Die Ungarische Hochzeit van N. Dostal 6. Openingskoor - Der Graf von Luxemburg van Franz Lehar 7. Selectie uit lm weissen lm weissen Rössl - Ralph Benatzky. HET AMERSFOORTS SALONORKEST Het ASO is in 1933 opgericht en bestaat uit 14 musici. Zij treden regelmatig op in allerlei verzorgingsinstellingen in en buiten de regio Amersfoort. Kenmerkend is het enthousiasme waar zij mee musiceren. Een Salonorkest waar niet alleen amateurs, maar ook professionele musici hun beste beentje voorzetten. Het ASO staat o.l.v. Ton Beckers. Het programma luidt als volgt: Voor de pauze: 1. Tanzen möchte Ich - Die Czardas Fiirstin. E. Kalman, Arr. Francis Salabert 2. The Grasshoppers' Dance - Ernst Bucalossi 3. Comedians' Galop Opus 26 nr. 2 - Dimitnj Kabalevski, Arr. H. Swarsenski. Na de pauze: 4. Münchner Kindl Opus 286 - Karl Komzek jr. Arr.: M. Rhode 5. Syncopation - Fritz Kreisler. Arr. L. Artok 6. Kitten on the Keys - Zez Confrey. Arr. J. H. Wood. VOCAL GROUP AMERSFOORT De VGA bestaat alweer sinds 1973. Een enthousiaste groep amateurzangers, die zich toeleggen op de zg. Close harmo- nystile. Vaak treden zij op met arrangementen van: Anita Kerr, Kirby Shaw, Phil Matson, Gene Puerling enz. De VGA wordt muzikaal ondersteund door het eigen combo, onder leiding van Coos Huurdeman. Concertreizen werden inmiddels gemaakt naar Wales en Duitsland. De VGA is ook bekend van de organisatie van het Nationaal Vocalgroup festival. Een festival waar 21 close harmony-groepen aan deelnemen. Dit jaar zal het grote festi val plaatsvinden op zaterdag 20 april 1991 in de Stadshal van de Cultureel Centrum „de Flint". De Vocal Group Amersfoort staat onder leiding van: - dirigent: Bert Eerden, m.m.v. het combo Coos Huurdeman - Coos Huurdeman - piano - Ben Stoelinga - basgitaar - Peter van Baal - slagwerk Het programma van de VGA luidt: 1. From this moment on - Cole Porter. Arr. Kerby Shaw. 2. Come in and stay a while - Rhonda Polay. 3. Embraceble You - Ira Gershwin/George Gershwin 4. My funny Valentine - Lorenz Hart/Richard Rodgers. Arr. Kirby Shaw. 5. I'll be seeing you - Irving Kahal/Sammy Fain. Arr. Phil Matson. 6. A string of Pearls - Eddy de Lange/Jerry Grey. Arr. Aruta Kerr. 7. Michelle - John Lennon/Paul McCartney. 8. When I fall in love - Edward Heyman/Victor Young. Arr. Kirby Shaw. 9. Swinging on a star - Johnny Burke/Jimmy van Heusen. Arr. Jerry Nowak. 10. Puttin' on the ritz - Irving Berlin. Arr. Kirby Shaw. 11. Happy Road - Barry McGuire. Arr. Anita Kerr. USDEN/AMEKSFOORT - Het 'uwjaarsconcert van de Vocal oup Amersfoort (VGA) zal c iatsvinden op zondag 6 januari in Stadshal van De Flint. Samen het Amersfoorts Opera- en erette Gezelschap en het nersfoorts Salonorkest wordt middagdurend programma rzorgd. Vocal Group bestaat or een groot deel uit Leusdense igeressen en zangers. de grote publieke belangstel en de goede kritieken van het luwjaarsconcert 1990 in samen werking met Wilskracht concer teert VGA zondag om 14.30 uur. Het concert eindigt om 17 uur. Het pro gramma wordt gepresenteerd door Annemarie van de Werk. Na afloop is er gelegenheid tot dan sen, onder leiding van het combo van de VGA. A.O.O.G. Het AOOG is niet meer weg te den ken uit het culturele leven van LEUSDEN - Vocal Group Amersfoort bestaat uit onge veer dertig enthousiaste man nen en nvrouwen, die zich heb ben toegelegd op close-har- mony. Men zmgt arrangemen ten van bekende componisten als Kirby Shaw, Buit Bacha- rach, Anita Kerr en Ward Swingle. De groep staat onder leiding van dirigent en oprich ter Bert Eerden. Het begelei dend combo staat onder lei ding van Coos Huurdeman. Elke repetitieavond op don derdag is toegankelijk voor belangstellenden. Secreta resse mevrouw Goor huis ver strekt eventueel nadere infor matie: 72 86 03. Amersfoort. Sinds 1977 heeft het AOOG vele produkties met succes op de planken gebracht. Enekele hoogtepunten zijn: Der Zigeuner baron, Die Fledermaus, Martha en '1 Eliser d'amore. De combinatie van zang en toneel maakt opera en operette tot een boeiend schouwspel voor de be zoekers. Het Amersfoorts Opera- en Operette Gezelschap staat on der leiding van dirigent Kamer. Choreografie is van Vetkamp en de pianobegeleiding is van Alie Von- keman. WEKELIJKS OP ZATERDAG EN/OF MAANDAG PRESENTEREN DIVERSE UITZENDBURO'S U EEN GREEP UIT HUN PERSONEELS- AANBOD OP DE KABELKRANT. LEUSDEN - De melodieuze rock band 'LiveLafe' zal 27 december voor de laatste keer een optreden verzorgen in café The Wish, Zwar- teweg. Naast eigen werk speelt de band ook covers van Santana, Toto en Clapton. De formatie bestaat uit Monique Schouven, Mark Hakke- nes, Niels Houting, Tom Koekoek, Herbie Koekoek. Aanvang vanaf 21.30 uur. De Avro 3 Roadshow wordt op woensdag 26 december gepres- tenteerd in De Klaveet in Achter veld. De bekende presentatoren beginnen om 21.00 uur. De Avro 3 Roadshow is een bekende disco show, een groot spektakel. De avond wordt bezocht door het Pepsi Promotieteam, die de show feestelijk opluisteren. Een aantal leuke prijzen zullen ter be schikking worden gesteld. UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekenngen Gastendienst LEUSDEN - De gereformeerde kerk De Koningshof aan de Hame- resveldseweg houdt le Kerstdag (25 december) een gastendienst, waar alle belangstellenden wel- Kerstcabaret LEUSDEN - De jongerenvereniging 'Virus' geeft zondag 23 december een voorstelling van het Kerstcaba ret. Het leven in een bejaardenhuis loopt als een rode draad door pro gramma. De voorstelling, die om 20.00 uur begint, wordt gegeven in jongeren centrum De Til aan de Hamersveld- seweg. Niet-leden betalen vijf gul den entree. kom zijn. De dienst heeft als thema: 'Jezus Christus - Hij redt je - Hij ontmoet je - Hij nodigt je uit.' Predi kant is cis A. den Broeder. In de hal van de kerk is een informatietafel, waar bijbels en lie derenbundels verkrijgbaar zijn. Er is kinderopvang. De dienst begint om 10.15 uur. Meer informatie is te krijgen bij A.S. van Ginkel, tele foon: 940152. Tijdens de beide kerstdagen is de dorpskerk in Achterveld voor ie dereen gratis toegankelijk van 16.00 tot 17.00 uur. Er is dan volop gelegenheid om de kerstal en de versieringen in de kerk te komen bekijken. 'Red White and Bluesband'; zaterdag 22 december in De geut. Blues in De Geut LEUSDEN - In jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg treedt za terdag 22 december de 'Red White and Blues Band' op. De band bouw de in twee jaar tijd aan een gede gen reputatie in het bluescircuit. Gitarist Roland Feuilletau speelde mee op een aantal lp's van Bob Dylan. De band, die een afwisse lend bluesrepertoire ten gehore brengt, bestaat uit: Nancy Often (zang), Huib Smit (saxofoon), Ro land Feuilletau (sologitaar), Bert Bresser (slaggitaar), Fred Boks (bas) en Reinier Gort (drums). De Geut gaat zaterdag om 21.00 uur open. De entree bedraagt 5,-. Golden Earring LEUSDEN - De Haagse rockforma tie Golden Earring treedt zaterdag 5 januari op in de stadshal van De Flint in Amersfoort. De oudste en bekendste Nederlandse rock groep, bestaande uit Barry Hay, George Kooymans, Cesar Zuider wij k en Rinus Gerritsen, zal in Amersfoort materiaal voor de nieu we CD testen. Kaarten kosten 17,50 in de voorverkoop (bij Rien Veerman Music Shop, VW, Free Record Shop en De Flint) en 20,- aan de zaal. Het programma begint om 20.15 uur. LEUSDEN - Tot 1 februari 1991 hebben alle Leusdenaren nog de gelegenheid om mee te doen aan de Proza- en Poëziewed strijd van de stichting Culturele Raad Leusden. Een wedstrijd, waarvoor de Culturele Raad niet alleen boekenbonnen be schikbaar heeft gesteld als prijzen, maar het winnende verhaal en gedicht ook integraal in de Leusder Krant zullen worden gepubliceerd. Verder is het de bedoeling dat een selectie van de beste verhalen en gedichten bij voldoende deelname in een boekje worden samengevat. Verschillende redenen dus om mee te doen. De spelregels zijn te verkrijgen in de bibliotheek en op het kantoor van de Leusder Krant, of zijn schriftelijk aan te vragen bij de Stichting Culturele Raad Leusden, Postbus 65, 3830 AB Leusden. Er zijn twee leeftijdscategorieën: van 12 tot 18 jaar en van 18 jaar en ouder. Gebruik de komende vrije dagen om uw inspiratie op papier te zetten! Het onderwerp voor het verhaal of gedicht moet „ruimte" zijn. Ruimte, dat kan van alles zijn. De ruimte van je eigen kamer, de ruimte die je hebt op straat, de ruimte van het landschap, van de hemel of de kosmos. Het kan ook zijn de ruimte die je anderen geeft, de ruimte die jezelf krijgt van ande ren, de geestelijke ruimte van ieder mens, ruimte om te leven. Bewe gingsruimte. Zonder ruimte, in wel ke zin dan ook, kun je als mens stikken. Mensen hebben ruimte nodig. Als je dat bedenkt moet het met moeilijk zijn om daar een ver haal over te schrijven. Of een ge dicht. Want alles om je heen heeft in zekere zin met ruimte te maken. Niet iedereen kan dat zo maar. Een verhaal schrijven. Woorden aaneen rijgen tot begrijpelijke, maar ook boeiende zinnen. Zinnen die iets betekenen, die iets vertel len. Toch sta je versteld van jezelf als je er aan begint. Schrijf dan ge woon op wat je op dat moment denkt. Vertel je verhaal in je eigen woorden. Blijf vooral jezelf. De één vertelt het verhaal met veel woor den, de andere is kort en krachtig. Het belangrijkste is, dat de ander je verhaal of je gedicht begrijpt. De gevoelens, de emotie die er uit spreekt verstaat en ook als zodanig ervaart. Is dat het geval, dan is je verhaal geslaagd. De jury wordt gevormd door. El len de Jong van de Poëzieknng Eemland, Marijke Walta, neerlan dica en Bert Vos, journalist/publi cist en secretaris van de stichting Culturele Raad Leusden. Naam: Marijke Bakker Beroep: Redactiesecretaresse Leusder Krant Favoriete plek: „De nieuwe muziekschool" Met een beetje fantasie zou de je Zwarteweg en de Hamersveldseweg de muziekboulevard van Leusden kun je noemen. Ga maar na, in De Geut treden regelmatig popgroepen op en heeft het Puddingpopfestival inmiddels aan een forse reputatie gebouwd. Dan krijg je de muziekschool, waar de basis bij beginnende muzikanten wordt gelegd. Verder zijn er natuurlijk de café's als Swartesteegh en The Wish waar met enige regelmaat jazz- en popgroepen het podium beklimmen. En ook de kerken vormen geregeld het decor voor muzikale optredens. En tot voorkort hoorde 't Claeverenblad natuurlijk ookm dit rijtje thuis." „Met de muziekschool heb ik toch wel een bepaalde bmding. En dat komt bijvoorbeeld omdat mijn kmderen daar hun eerste schreden op het muzikale pad hebben gezet. Ik kan ook echt ontroerd raken wannneer de allerkleinsten, die net met het bespelen van een instrument zijn begonnen, onder toeziend oog van vaders, moeders, broers, zussen, opa's en oma's tijdens een voorspeelmiddag hun eerste optreden m het openbaar geven. Maar ik heb ook bewondering voorde docenten, die met veel geduld en toewijding de kinderen de beginselen van het noten lezen proberen bij te brengen. Soms lukt dat echter met helemaal en verandert hier de muziekboulevard m een boulevard of broken dreams' als Pietje of Marjoleintje besluit dat het volgen van een bokscursus toch te preferen valt boven het iedere dag muziek studeren, eenzaam op een kamertje." „De muziekschool heeft met dit gebouw ook een prachtige accommodatie gekregen. Het gebouw is zowel van binnen, als van buiten mooi geworden. Zelfs voor een beeld bij de ingang was blijkbaar geld. Gelukkig is de ingang ook beter gesitueerd dan voorheen. Want die fietsende kinderen met dure violen en cello's op de 's middags zeer drukke Zwarteweg was maar niets. Levensgevaarhjk!" „De tuin rond de school vmd ik ook een succes. Vooral 's zomers. Aan de voorkant loopt de tuin naadloos over in die van de buren. Daarmee wordt het nieuwe Leusden symbolisch verbonden met het oude. Wat we in Leusden op dit moment echt missen is een passende accommodatie voor de kunst. En dan bedoel ik niet alleen de muziek, maar juist ook de beeldende kunst. Ik vind het heel jammer dat 't Claeverenblad voor dat doel verloren is gegaan. Jammer, jammer. Met de kunst m Leusden is het nu met zo best gesteld. Met enige weemoed denk ik weieens terug aan de gouden tijd van De Hakhorst, waar eigenaar Freddie Textor erin slaagde een passende ambiance te creëren. Beeldende kunst, muziek, een restaurant en een leestafel vormden onder zijn leiding een logisch geheel." „Ik kom uit de buurt van Haarlem, maar woon hier alweer achttien jaar. En met veel plezier. Vooral in de begintijd heb ik hier veel Fijne mensen leren kennen, die hebben gemaakt dat we hier snel wortelden. Toch mis je hier wel een beetje de culturele atmosfeer, die de grote oude steden als Haarlem en natuurlijk Amsterdam ademen. Dat heb je hier nu eenmaal niet; zelfs met in Amersfoort. Ik weet ook niet hoe je dat zou moeten bevorderen. Want het is volgens mij niet persé zo dat een stad groot of oud moet zijn om toch een culturele uitstraling te kunnen hebben. Kijk maar eens naar Wijk bij Duurstede of Bergen in Noord- Holland. Bijvoorbeeld tijdens de jaarhjkse Jazz-marathon in Amersfoort begint er wat te leven. Dat heeft wel iets.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 5