Ot Roda op koers naar begeerde KNVB-status Zaterdagelf begint als herfstkampioen aan winterstop Roda zondag kan niet tegen verdediging op Teririis in de winter Intilopen verslaat de coploper IJsselvogels Sport kort Rodazondag Bekervolleybal Tennis Achterveld Oliebollen training Schoolkorfbal Kaarten Jaro Bokaal WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 ging opmaken voor een hectische slotfase, zette Roda vijf minuten voor tijd toch nog orde op zaken Uit een corner nam de vrijgelaten Remco Bitterling de bal vol op het hoofd waardoor het voor Coen van Dijk een koud kunstje was om de bal met het lichaam over de doellijn te werken: 2-0. Het duel was daarmee meteen beslist. Hoe wel Eemnes nog van alles pro beerde om snel de aansluiting te hervinden, was het Roda dat plots alle registers opentrok. Zowel Harm Wassink als Remco Bitter ling kregen op de valreep ideale kansen om de score verder uit te bouwen. Het vizier stond echter niet op scherp. Eemnes werd zo doende een grotere nederlaag bespaard. Bij het opmaken van de balans werd na afloop duidelijk dat Roda- zaterdag aan de vooravond van de winterstop als grote winnaar uit de bus was gekomen. Koploper Men- no's had tegen alle verwachtingen in het treffen tegen hekkesluiter SWU uit Utrecht een punt moeten inleveren, waardoor Roda'46 mede aan de leiding is gekomen en op grond van een beter doel saldo zich zelfs 'herfstkampioen' mag noemen. De feestvreugde kon bij de Leusdenaren niet op en het optimisme over een goede afloop is groot aangezien ok de marge met de naaste belagers uit de sub-top m de hoofdklasse werd vergroot. De nummers één en twee komen immers in aanmer king voor promotie. Trainer Nico Romeyn houdt zich over de eventuele promotie naar de KNVB nog op de vlakte: „Na tuurlijk besef ik dat we een goede kans op promotie maken, maar we moeten niet gaan zitten rekenen met zoveel punten zijn we er. Nee, iedere wedtrijd na de winterstop is er één, en per week maken we dan weer de balans op. Als ploeg zijn we dit seizoen sterk en kwali tatief behoren we zeker bij de top twee, maar in voetbal is alles mo gelijk en daarom zullen we nog even geduld moeten hebben." WINTERSTOP Door tijdens de winterstop veel wedstrijden te spelen en fanatiek te trainen, wil Nico Romeyn zijn formatie scherp houden. Het vast houden van enig wedstrijdritme is belangrijk om straks, eind januari, weer meteen bij de les te zijn, als de strijd om de punten weer her vat wordt. Spelers die niet hele maal fit zijn, krijgen daarentegen even tijd om op adem te komen. Zo is de winterstop een ideale ge legenheid om volstrekte rust te knjgen en de ontstane euforie even de kop in te drukken. Indien de Roda-zaterdag in de reste rende wedstrijden het hoofd koel weet te houden en met emge re gelmaat punten weet te pakken, dan mag het met meer misgaan is de algemene opinie. Voor Roda zou daarmee in 1991 een lang ge koesterde wens in vervulling kun nen gaan, want die felbegeerde KNVB-status is voor een voetbal club met de grootste jeugdafde ling in de afdeling Utrecht van le vensbelang. Een stevige basis voor succes is gelegd, het is nu nog een kwestie van de kroon op het werk zetten of nog beter: Recht Op Het Doel Afgaan. Opstelling Roda: doel: Peter de Beer; verdediging: Klaas de Vries, Harry Kerssies, Wim v.d. Biezen en Pedro Pastor; midden veld: Remco Bitterling, Lidus Vaartjes, Edwin van Ginkel, Harm Wassink. Voorhoede: Paul Verhoeven en Coen van Dijk. STAND HOOFDKLASSE 1. Roda'46 14 20(29-13) 2. Merino's 14 20 (34-22) 3. FC Horst 4. SVMM Boys 5. Veense Boys 6. Velox 7. SVL 8. Lopik 9. Hulshorst 10. Eemnes 11.PVDV 12. SWU 13 15(18-13) 1315(19-15) 14 15 (25-21) 14 14 (26-20) 14 14 (23-26) 14 13 (28-29) 13 10 (17-25) 14 10 (13-22) 12 8(12-24) 13 8(17-31) Dinsdag 8 januari 19.30 uur: Hoogland - Roda '46 Zaterdag 12 januari 14.30 uur: Roda '46 - DOSC Zaterdag 19 januari 14.30 uur: Roda '46 - FZO Vervolgens liep, in het tumult wat hierop volgde, Hans Heyman ook een boeking op. Toen na drie mi nuten de penalty alsnog genomen werd, was Hans van Bekkum kans loos en 2-0 was een feit. Na de rust kwam Roda '46 met Hans Heyman als 4e spits terug in het veld. De achterhoede ging man-tegen-man spelen. Roda '46 dicteerde het spel Via een enorme knal van John Jansen werd het bijna 2-1, maar de keeper van Nederhorst redde ten koste van een corner. Deze comer werd prima voorgezet door Henk Strij- bos. Een Nederhorst-verdediger kopte de bal op de rand van het zestien meter-gebied, vanwaar Henk Weishaupt hard net naast schoot. De stugge verdediging van Ne derhorst rook echter het gevaar. Eerst werd Henk Strijbos en later John Jansen (op grove wijze) on deruit geschopt, beide Roda '46- spelers moesten langdurig behan deld worden. Toen echter rond de zeventigste minuut Henk Weis haupt ook van achteren onderuit geschopt werd, boekte de scheidsrechter deze Nederhorst- speler. Henk Weishaupt moest ge blesseerd het veld verlaten. Edwin Veenendaal maakte zich verdienstelijk tijdens zijn debuut in Roda's hoofdmacht. Het laatste kwartier probeerde Roda met een heftig slotoffensief alsnog te sco ren maar met lange halen klaarde de Nederhorst-verdediging het karwei. Opstelling: Hans van Bekkum, Sander Verzuu, Meindert Vlugt, Hans Heyman, Bob Schoordijk, Eef v/d Berg, Hank Weishaupt (Edwin Veenendaal), Remco Bos man, John Jansen, Henk Strijbos, Edwin Boog. Achterveld 6 - Roda 7 6-1 De vrouwenploeg van vol leybalvereniging Leos heeft de volgende ronde van de be ker gehaald. Vorige week woensdag werd Surf met 3-0 verslagen. De ploeg uit Hoe velaken, uitkomend in de pro motieklasse, had niets in te brengen tegen het zeker niet briljant spelende thuisclub. In de eerste set werd al snel duidelijk dat de volleyballers uit Hoevelaken met weinig illu sie naar Leusden waren geko men. Zij kwamen al snel met 7- 1 achter. Dat zij nog tot 7-6 konden terugkomen, lag aan een aantal zwakke momenten van Leos. De thuisclub schreef de eerste set met 15-7 op haar naam. De tweede set, 15-0, gaf de verhoudingen veel beter weer. In de derde set wisselde coach Evert van Garderen een aantal spelers en kwamen de bezoekers zelfs met 3-7 voor. Leos besliste de wedstrijd uit eindelijk met 15-8. LTV De Eemelaar uit Achter veld houdt donderdag 20 de cember de jaarvergadering. Om 20.00 uur wordt iedereen in het clubgebouw in Kersten- sportpark verwacht. Onder andere de notitie 'groot onder houd' zal ter sprake komen. De gehele zaterdag afdeling van Roda'46 kan op donderdag 27 december meedoen aan de 'oliebollentraining'. Alle spe lers, van het eerste tot en met het achste team, kunnen van 20.00 - 21.30 uur de laatste trai ningsavond van 1990 krijgen van hoofdtrainer Nico Romeyn en assistent-trainer dick Goos- ens. Er zullen onderlinge partij tjes worden gespeeld. Na af loop staan er in het clubhuis oliebollen klaar om het jaar af te sluiten. LEUSDEN Met een zwaar bevochten 2-0 zege op Eemnes heeft Roda-zaterdag op de laatste wedstrijddag voor de winter stop nadrukkelijk de kandidatuur gesteld voor een promotie plaats naar de 4e klasse van de KNVB. Hoewel het duel op het goed bespeelbare hoofdveld van het Burgemeester Buinings- portpark niet hoogstaand was en de Leusdenaren diverse mo gelijkheden op een ruime zege onbenut lieten, viel er op de vierde overwinning op rij niets aan te merken. Trainer Nico Romeyn: „Voetbal lend hadden we veel meer in huis dan Eemnes, maar door de span- rung vergaten we in de eerste helft het karwei te klaren. Pas toen in de slotfase nummer twee in de touwen lag, lieten we zien wat we werkelijk in onze mars hebben. Eemnes bleef echter een grotere nederlaag bespaard omdat de Roda-aanvallers nogal slordig met de kansen omsprongen, maar de zege was volkomen terecht," al dus de succesvolle Roda-trainer. Door een spierblessure van aan vallende middenvelder Frank Vis sers en de terugkeer van de vrij wel fitte Edwin van Ginkel moest er in de basisopstelling van de Roda-zaterdag wat verschoven worden. Lidus Vaartjes, die sinds een paar weken zijn plek in de hoofdmacht afgedwongen heeft ten faveure van de met een hes blessure kampende Fake Schóne- wille, kreeg daardoor op het mid denveld de taak van de meest aan vallende toebedeeld ter onder steuning van het spitsenduo Coen van Dijk en Paul Verhoeven. Op de wat terug getrokken flanken maakten zoals gewoonlijk Harm Wassink en Remco Bitterling de aanvalslirue van Roda compleet, waardoor de Leusdenaren op volle oorlogssterkte tegen de fy siek sterke ploeg van Eemnes in het trijdperk konden treden. De achterhoede kende immers geen mutaties met Peter de Beer als de minst gepasseerde hoofdklasse- poelman in prima samenwerking met het centrale verdedigings- blok gevormd door de onverzette- ijke libero Harry Kerssies en voor- itopper Wim van de Biezen terwijl 'edro Pastor en Klaas de Vries oals gewoonlijk de zijkanten voor un rekening namen. )e opdracht om vanaf het begin- ignaal met veel inzet en vanuit en sterke organisatie de tegen- ander te overtroeven, was niet tegen dovemansoren gezegd. De Leusdenaren trokken fel van leer en forceerden direkt een aantal corners. Deze leverden echter mets op. Eemnes kon daar aanvan kelijk weinig tegenover stellen en was alleen gevaarljk via vrije trap pen die bij Roda als kometen in het strafschopgebied werden ge lanceerd. Voorstopper Wim van de Biezen ws in de licht echter heer en meester en gaf de lange Eemnes-aanvallers geen kans op succes Na een kwartier kreeg Roda loon naar werken toen een op niets uitgelopen aanval via de rechterflank toch nog in de ope ningstreffer resulteerde. Remco Bitterling bedacht zich geen mo ment en bracht de bal vanaf links wederom voor het vijandelijke doel. De Eemnes-defensie kreeg het leder iet verder weg dan de mee naar voren geschoven libero Harry Kerssies, die dit buiten kansje niet onbenut liet en zijn ploeg met een lage schuiver in de linker benedenhoek met 1-0 ver diend aan de leiding bracht. COUNTERS Het was voor Roda jammer dat scheidsrechter Huurdeman op een moment dat Edwin van Ginkel de vrije doortocht kreeg de voor- deelregel vergat toe te passen bij het in buitenspel staan van een Eemnes-speler aan de andere kant van het veld. Anders had de rood-zwarte elf van trainer Nico Romeyn mogelijk de voorsprong snel kunnen uitbouwen, en de wedstrijd in een vroeg stadium volledig naar de hand kunnen zet ten. Niets was echter minder waar. Via een onverwacht afstandsschot in het zijnet, en een aantal gevaar lijke corners, schudde Eemnes de Leusdenaren weer snel wakker. Verder dan een paar snel uitge voerde counters kwam Roda niet totdat Harm Wassink op zijn beurt met een diagonaal schot in de kruising het sein tot een nieuwe stormloop gaf. Met een schitte rende reflex hield de Eemnes- doelman zijn ploeg in de wed strijd. Vlak voor rust verzuimden Coen van Dijk en Paul Verhoeven de marge te vergroten, nadat ze door het middenveld in de gele genheid werden gesteld alleen voor het Eemnes-doel op te dui ken. De Roda-spitsen faalden ech ter in de afwerldng. In de tweede helft was het op nieuw de sterk acterende Eem- nes-keeper die zijn stempel op de wedstrijd drukte. Met een serie knappe reddingen hield hij Roda van een hogere score af. Daarbij had hij het geluk dat na een over treding tegen de doorgebroken Paul Verhoeven de rebound van de direct genomen vrije trap door Coen van Dijk in buitenspelpositie over de doellijn werd gewerkt. Gedecideerd keurde de arbiter dit doelpunt af, waardoor Eemnes de deur naar een verdienstelijk eindresultaat op een kier bleef houden. Naarmate de tijd vor derde, werd het spel rommeliger en nam de spanning toe. Het was aan de attent keepende Peter de Beer te danken dat Eemnes de ge lijkmaker niet op het scorebord kreeg. „We pasten ons in deze fase teveel aan aan het spel van Eemnes, waardoor we het inititief uit handen gaven," aldus Nico Ro meyn. Paul Verhoeven had een kwartier voor tijd aan alle onzekerheid een eind kunnen maken na een uitge meten pass van de pnma op dreef zijnde Edwin van Ginkel. De Roda- aanvaller kreeg echter nauwelijks tijd om deze kans te verzilveren. Voordat hij het wist werd hij door de snel uit zijn doel gekomen Eemnes-sluitpost tegen de vlakte gewerkt. De man in het zwart zag tot verbazing van vriend en vijand in deze actie geen overtreding en liet doorspelen. Toen enige minu ten later Coen van Dijk op iden tieke wijze gevloerd werd, floot hij wel tot opluchting van alles wat Roda was. De vrije trap werd door Harm Wassink in de goed opge stelde muur geschoten, waarna Li dus Vaartjes de bal net iets te hoog rrukte. SLOTFASE Op het moment dat iedereen zich De korfbalclub Antilopen houdt 27 december het tradi tionele schoolkorfbaltoernooi. De winnaar van dit toernooi mag Leusden vertegenwoor digen op het provinciaal schoolkorfbalkampioenschap en misschien zelfs wel op het Nederlands schoolkorfbal kampioenschap. Er zijn elf scholen, die zich hebben aangemeld. De Hobbit is met zeven teams het best vertegenwoordigd. Daarna volgen De Heerd en de Gere formeerde Basisschool met vijf teams. Een aantal scholen is in deze weken getraind door le den van Antilopen om vast een beetje te oefenen. Op donderdag 27 december gaan om 9.15 uur de vijfde- en zesde groepers van start in de B-klasse. Elk team speelt vier wedstrijden, waarna de num mers één en twee van elke poule in kruiswedstrijden uit maken wie de winnaars zijn. De prijsuitreiking is rond 12.15 uur. Om 13.00 uur zijn de leerlingen uit de zevende en achtste groepen aan de buurt. Zij spelen m de A-klasse. Hun prijsuitreiking is om 16.50 uur. De eerste mag Leusden en misschien wel de provincie vertegenwoordigen. SV Achterveld is zijn kaartsei- zoen weer begonnen. Het be stuur van de vereniging heeft besloten dat er in plaats van zes avonden nog maar drie avonden gekaart gaat worden. De kaartavonden worden gehouden op 21 december, 15 februari en 19 april. De avon den beginnen om 20.00 uur. Het inschrijfgeld is vier gul den. De 'Jaro van Rootselaar bokaal' voor 1990 wordt op vnjdag 4 januari uitgereikt. De stichting voor lichamelijke opvoeding en sport Leusden kiest ieder jaar iemand, die veel voor de sport in Leusden heeft gedaan. De meuwe tennis- en squashhal, het sportcomplex aan de Valleilaan, is de lokatie waar om 20.00 uur de Nieuw jaarsreceptie van de stichting wordt gehouden. LEUSDEN - Roda 46 zondag verloor de derde opeenvolgende wedstrijd. Door een vrije trap en een penalty trok SC Neder horst de volle winst naar zich toe. De gehele tweede helft liep Roda '46 stuk op de stugge verdediging van de gastheren. Roda '46 ging met fris en ontspan nen voetbal van start. De eerste twintig minuten van de wedstrijd waren geheel voor de ploeg van Teus Kommer. Via diverse cor ners kon de Nederhorst-ploeg steeds op het laatste moment aan een achterstand ontkomen. Maar omstreeks de vijfentwintigste mi nuut van de wedstrijd moest de Roda '46-keeper gestrekt naar de hoek toen hij een goed uitge voerde counter de spits van Ne derhorst vrij kon uithalen. Vijf minuten later veroorzaakte Meindert Vlugt tot tweemaal toe een onnodige vrije trap op de rand van het zestien meter gebied; bij de tweede vrije trap stelde Hans van Bekkum de muur niet goed op, vervolgens werd de bal hard en laag langs de muur ge schoten en het was 1-0. Rond de veertigste minuut was het Hans van Bekkum, die een speler van Nederhorst tegen de enkel trapte De scheidsrechter floot on middellijk en gaf de Roda '46- doelman een terechte boeking en deponeerde de bal op de stip. met van hen losmaken, maar bleef toch geconcentreerd doorspelen. In de veertigste minuut bracht een doorloopbal van Verwoert de stand op 10-9. IJsselvogels bleef volgen. Antilopen kwam zelfs ach ter te staan door twee goals tegen Eddy Hendnks (11-13). Antilopen bleef ongestoord bou wen aan de doelpunten. Koos Mernsma kon twee punten achter een maken. Twee aanvallers, Paul Hendriks en Versteeg, werden in gezet om de doorbraak te maken voor de winst. Zover kwam het nog met. Eddy Hendriks kreeg een af standschot tegen (13-14). Een afstandschot van Versteeg, een doorloopbal van Geutjes en een afstandschot van Hendriks deed de stand wat uitlopen. Nog eenmaal kreeg Hendnks een af standschot tegen. Verwoert maak te een eind aan de spanning en scoorde in de laatste minuut 17-15 van afstand. CUSDEN - De korfbalvereniging kreeg de nog ongeslagen tploper IJsselvogels op bezoek. Met het verlies van vorige eek nog vers in het geheugen, wist Antilopen dat er gewon- n moest worden om de aansluiting met de koppositie te houden. tilopen startte de wedstrijd ressief. Binnen de minuut scoor- Joyce Osnabrugge 1-0 van af- nd. De afvangposities waren ed geregeld. Na een doorbraak a Osnabrugge kreeg Antilopen a strafworp, die door Koos iinsma werd genomen en resul- (rde in 2-0. Het eerste verdedigingsvak le- rde prima werk door de sterke eerste aanval van IJsselvogels geen kans te geven. Beide ploegen speelden goed korfbal. IJsselvo gels speelde met de mannen voor de korf, terwijl de vTouwen een steunende rol hadden. Antilopen bleef varieren en afwisselen m de rebound. IJsselvogels zette de aanval in en bracht de stand op 2-1, met een doorloopbal tegen Joyce Osna brugge. Eddy Hendriks kreeg een afstandschot tegen: 2-2. De eerste aanval kwam voor de korf en Koos Meinsma mocht in de tiende minuut een strafworp verzilveren, 3-2. En kele minuten later stond Marcel Veenendaal verkeerd opgesteld onder de korf, wat een strafworp van IJsselvogels mogelijk maakte. De tweede aanval verhoogde het tempo, de kansen volgden elkaar op. Verwoert scoorde twee maal achterelkaar. IJsselvogels scoorde tegen. In de twintigste minuut kwam de gelijkmaker door een strafworp (5-5). Toen bleek de veerkracht en vertrouwen van An tilopen in deze wedstrijd. De ploeg ging georganiseerd verder. Eve lien van Rooyen scoorde 6-5 van afstand. IJsselvogels maakte on middellijk de stand gelijk. De rust stand werd 7-7. IJsselvogels bleef Antilopen op de voet volgen. Leusden kon zich met de feestdagen. Op zondag begint de competitie om 12.00 uur terwijl de laatsten om 20.00 uur van de baan afko men. WINTERZONDAG COMPETITIE UITSLAGEN 12.00 uur L. Bock/D. Tielemus - D. v Alphen/D. v. Alphen 9-8; M. Thielenius/F. Knjger - C. v. Leeuwarden/B. v. Leeuwarden 7-12; L. R. Winkel - B. N Brouwer 6-10; C. Zwarenstein/P. Keete - D. Bannenberg/ P. de Hartog 10-8; S. R v. Olderen - A Bnnk/T v. Burgls 13-5; M. G. v. Kessel - A v.d. Berg/], de Wit 13-4. 13.00 uur: P. Aanraad/C. Wethly - P. v.d. Veen/J. Sjaardema 1-19; B. Bouwman/M. de Haan - Nijenhuis/v. Dijk 10-6; J. v. Duin kerken/S. Wouterse - R J. Hoogen- doorn 11-8; J. v.d. Willik/R Schoof - J. Vogel/L. v Brandwijk 12-7; B. Kleistra/L. Kelderman - H. Fontein/J. Smidt 9-5; W v. Diemen/A Nagelkerke - R. v.d. Jagt D v.d. Beek 7-10 14.00 uur R. Hoes/G Rond - G. R. Hoksbergen 7-8, C. J. Rombout - M. v. Marwijk/H. Binkhorst 12-5; E. v Loenen/R. de Graaff - J. Post/B Hoes 11-5; H. Schneiders/F. v. Uffelen - I. A. Rombout 9-6; M. v. Reyen/R. de Koning - L. Sommer/K Bouwmeester 6-11E. R de Jong - L. W. Matzat 11-8. 15.00 uur: A Bastinck/H. v. Opijnen - J. Blomhoff/P Benng 7-9; C. v. Brakel/R. v. Driel - M. de Vaal/Plein aar 8-7; Wijchman/Wijchman - E. Cremer/G. Metselaar 8-7; Hülsen- beck/v. Opijnen - M. v. Driel/G. v. Brakel 11-7; B. Joriker/P. Westerling -G. Av. Zadelhoff 12-8; I. P Beving - M. Ran- ce/J. v Boeyen 8-7. Al jaren wordt er in het Tennis en Squash Centrum „de Inslag Leusden" in de winterperiode een dubbelspel com petitie georganiseerd. Deze competitie heet de Winterzondag Competitie en is mgedeeld naar sterkte. Het is mogelijk om in te schrijven voor gemengddubbel en voor herendubbel, de speelsterkte varieert van recreanten tot wedstrijdni veau (E tot BI). Iedereen kan meedoen, men hoeft dus geen lid te zijn van een vereniging. Wel moet men zelf voor een partner zorgen. Inschrijven voor deze competitie kan aan het eind van het winterseizoen. Als men eenmaal een vaste plaats heeft, wist men een optie voor het volgende jaar, dus de plaats van hen die daarvan geen gebruik wensen te maken kan worden ingenomen door „nieuwelin gen". Uit de vele aanmeldingen blijkt dat er zeer veel animo is voor deze competitie. De winterzondag competitie wordt door vele tennissers uit de regio gezien als een leuke en gezellige manier om al sportend de winter door te komen. In totaal doen er zo'n 400 mensen mee met deze competitie Het is niet zo dat men elke week moet aantreden. Iedere deelnemer speelt eens in de 14 dagen, natuurlijk wordt er rekening gehouden

Leusder Krant | 1990 | | pagina 9