Een komplete, harin9 10.00 Prettige feestdagen en een voorspoedig 1991 W voorspoedig 1991 mi/ veilig omgaan met vuurwerk opruimaktie kerstbomen alleen glas in de glasbak! m - 6 botermalse nieuwe Het college van burgemeester en wet houders en de medewerksters en me dewerkers van de gemeente Leusden wensen alle inwoners een ALS JE EEN OOG VERKNALT, ZOEK JE TOCH GEWOON EEN ANDER UIT. vergaderagenda GEMEENTE m „RODA '46' VUURWERK ,fV f «v - prachtige Miele keuken voor de U bent van harte welkom. er is geen betere Superstunt DONDERDAG 27 DECEMBER 1990 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 53, 27 december 1990 Vuurwerk mooi maar ge vaarlijk. De volgende tips kunnen er voor zorgen dat u zonder onge lukken het nieuwe jaar ingaat. - Koop vuurwerk alleen bij de of ficiële detailhandel. - Koop zo min mogelijk knalwerk (rotjes, donderbussen, ze venklappers, etc.) maar meer sierwerk (zonnen, vuurpijlen, goudenregens, etc.) - Bewaar vuurwerk bijvoorkeur in een metalen trommel of bus op een veilige droge plaats, zo mo gelijk niet in huis. - Zoek de plek waar u het vuur werk gaat ontsteken met zorg uit. Denk daarbij aan het brand gevaar, rieten daken, open op slagplaatsen van brandbare ma terialen e d. - Zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn. - Gebruik voor het afsteken geen lucifers maar een gloeiende siga ret of sigaar. Ga zodra de lont brandt een paar stappen achter uit. Probeer een weigeraar" met opnieuw aan te steken. - Zet vuurpijlen in een met zand gevulde fles, of beter nog, in een fles die half in de grond staat. - Vuurwerk in de hand ontsteken is gevaarlijk Met ontstoken vuurwerk gooien is nog gevaar lijker. - Ga niet met vuurwerk experi menteren. Maak er geen bundels van ter verhoging van het effect, dat is levensgevaarlijk. Ontsteek elk stuk apart! Vuurwerk mag in Leusden alleen op zaterdag 29 en maandag 31 de cember worden verkocht en alleen aan degenen die 16 jaar Of ouder zijn. Het afsteken van vuurwerk is uitsluitend toegestaan in de oud- jaarsnacht tussen 6 uur 's avonds en 2 uur 's morgens. Je bent een rund als )e met vuurwerk stunt 53 Bt! im.i fw iiMrn-1,1 Sluhli'j jot-uinnn nieuwjaars receptie op 7 januari Op maandag 7 januari houden burgemeester en wethouders de gebruike lijke nieuwjaarsreceptie. Vanaf 19.30 uur zijn indi viduele inwoners en verte genwoordigers van plaat selijke organisaties, be drijven en instellingen van harte welkom in het ge meentehuis. Het officiële gedeelte duurt tot 20.45 uur; daarna bestaat er voor de aanwezigen gele genheid om tot 23 00 uur informeel bij elkaar te blijven. De nieuwjaarsre ceptie zal muzikaal wor den opgeluisterd door het Leusdens mannenkoor ,,De Valleizangers". win een prijs Vrjjdag 4 januari vindt de traditionele kerstboomverbranding plaats. Op twee plaatsen wordt om 19.00 uur het vuur ontstoken. In Leusden op het grasveld ten zuiden van de Hamershof en in Achterveld op het open terrein aan de Ruurd Visserstraat. Uit milieu-overwegingen wordt slechts een klein deel van de bomen verbrand. De meeste bomen worden versnipperd. Doel van de opruimaktie is tweeledig: enerzijds het voorkomen van illegale verbrandingen en anderzijds het beperken van afvoerkosten. Een verklaarbaar verschijnsel in deze tijd van het jaar is de toename van het glasafval. Flessen en potten met statiegeld levert u uiteraard in bij uw winkelier, maar waar naar toe met de rest? In geen geval hoort dit in de vuilniszak thuis. Deze en volgende week worden er geen vergaderingen het gemeentehuis gehouden. Voor de maand januari zie het vergaderschema er als volgt uit. dinsdag 8 januari, commissie Welzijn en Onderwijs (W en O). woensdag 9 januari, commissie Sociale Zaken, Volkshuis vesting, Emancipatie en Milieu (SVEM). donderdag 10 januari, commissie Openbare Werken Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkeei (OREV). maandag 14 januari, commissie Algemene en Bestuurlij ke Zaken (ABZ). dinsdag 15 januari, commissie Financieel Beleid en Be heer (FBB). donderdag 31 januari, raadsvergadering. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen vanaf een week vooi de betrokken vergadering ter inzage bij het bureau Voor lichting. Daar is ook een vergaderoverzicht voor het ge hele komende jaar beschikbaar. inzamelscheme afval geen huisvuil Kerstbomen horen niet thuis bij het huisvuil. Laat uw (buur)kinde- Op 4 januari vindt weer de traditionele kerstboomverbranding plaats. ren de kerstboom op 4 januari naar een van de twee inzamelplaatsen brengen of breng uw kerstboom naar het tuingroendepót bij u in de buurt. aantrekkelijke prijzen Wie op 4 januari tussen 13.00 en 18.45 uur met één of meer kerstbo men naar het terrein ten zuiden van de Hamershof komt, of in Achter veld naar het terrein van de Ruurd Visserstraat, ontvangt voor iedere ingeleverde boom een lootje dat kans geeft op een prijs. In totaal zijn er 30 prijzen te winnen. Er zijn ook nog 25 troostprijzen: een be zoek aan de brandweergarage aan de Zwarteweg De prijsuitreiking is om 18.45 uur, waarna aanslui tend om 19.00 uur het vuur wordt ontstoken. sluiting gemeentehuis en -werf Op maandag 31 december zijn het gemeentehuis en de -werf gesloten. Dit is uiteraard ook het geval op 1 januari. In verband met de nieuwjaarsbijeen komst van het gemeente- personeel gaan het ge meentehuis en de -werf op woensdag 2 januari om 9.30 uur open. Er zijn drie mogelijkheden om op een verantwoorde manier glasafval kwijt te raken U kunt het meege ven met de ophaaldienst voor glas en papier. U kunt het ook afleveren op de gemeentewerf, Hamersveldseweg 105, geopend op werkdagen van 8.00 tot 16.30 uur en op zaterdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Die moge lijkheid verdient vooral aanbeve ling als het om grote hoeveelheden gaat of grote stukken, zoals kapot vensterglas. Zorgt u er alstublieft voor dat er alleen glas in de contai ner terecht komt en dus niet ook het kozijn waarin het glas zit of de doos waarin u de scherven ver voert. Daarmee wordt het terug winnen van glas - en dat is toch de bedoeling van het gescheiden inza melen - bemoeilijkt of zelfs onmo gelijk gemaakt. De derde mogelijkheid is het te deponeren in een van de glasbak ken die op verschillende plaatsen, met name in de winkelcentra staan. Ook hier schijnen helaas nogal wat mensen te denken dat je in de glas bak ook plastic, karton en ander afval kunt deponeren. Fout! En helemaal fout is om er aardewerk, zoals stenen jeneverkruiken, in te werpen. In de glasfabriek, die van het gebruikte glas weer „nieuw" glas maakt, is men nog wel in staat om, met enige moeite, plastic, kar ton en ander licht vuil tussen het glas weg te blazen en metalen voor werpen er met een magneet uit te halen, maar dat lukt niet met ste nen jeneverkruiken en ander aar dewerk. Gooi daarom alleen glas (wit, groen of bruin maar altijd doorzichtig) in de glasbakken! zaterdag ophaaldag huisvuil Het huisvuil wordt niet komende maandag opge haald, maar op zaterdag 29 december. Op zaterdag 29 december wordt ook glas en papier opgehaald in de wijken Hamersveld, De Wete ring, Alandsbeek, Rozen- daal, Rozenboom, Ros senberg en 't Ruige Veld en in Achterveld en Stou- tenburg. Voor 1 januari verspreidt de PTT huis-aan-huis de gemeente Leusden een kaart met informatie over de ophaaldagen van glas en papier, afwijkende op haaldagen van het huis vuil, de ophaaldagen van de schillenboer en de plaatsen van de tuingroen depóts. Wie woensdag 2 januari de kaart nog niet mocht hebben ontvangen, kan contact opnemen met het bureau Voorlichting, tele foon 961659. U krijgt de kaart dan alsnog toege zonden. w Leusden Het bestuur en leden van wensen sponsors, adverteerders en alle Leusdenaren een gelukkig 1991. A Alle soorten, los en pak ketten vuurwerk. Keuze uit meer dan 100 soorten, ook speciaal vuurwerk voor KNAL- PRIJZEN. Verkoop 29 en 31 dec. EVERT DE LANGE, De Brink 13-17, Hoeve laken. Tel. 03495- 36838 Te Koop: iicht bescha digde KOELKASTEN, diepvrieskisten en kas ten, combikasten, was- en droogautomaten, vaatwassers en fornui zen. Nieuw met volle garantiel! Geopend van 8 00 tot 12.30, 13.30 tot 18 00 uur, 's woensdag middags gesloten, vrij dag koopavond en 's za terdags om 4 uur geslo ten. v.d. BLAAK BV, Dorpsstraat 219-221, Harskamp 08383- 6291 mKw secRetoRlaatsRROIces voor: typewerk, zowel brieven als rapporten, scripties, verslagen het notuleren van vergaderingen Tel. 033-946239 Hoefijzer 37, Leusden Wij hebben een uitge breide collectie GE- BOORTEKAARTEN en huweli|kskaarten. Mo- dellenboeken mag u thuis nakijken. De Leus der Krant, Asschatter- weg 19. Het adres voor vakkun dig SCHOORSTEEN VEGEN. Van Laar Schoonmaakbedrijf B.V., Maarsbergen Tel. 03433- 1720/ 1413. Voor TUINAANLEG en onderhoud, ontwerp en advies. Hoveniersbedrijf Groen en Groei, Ermelo, tel. 03417-58736. T.k. AANHANGWAGEN i.z.g.st. 03497- 1615 T.k. droog gekloofd OPENHAARDHOUT. Afgehaald 75,- per m3. Bezorgd 175,- per 2 m3. A. Steenbeek, Kerk dijk 12, Achterveld. Tel. 03425- 1431 o JL raad en daad Raad en Daad Vragen voor deze rubriek uitsluitend schriftelijk naar Rübriek Raad en Daad, t.a.v. Teus van de Kuilen, Postbus 67, Barneveld. WAAROM „HOLLAND"? - Op veel verpakkingen staat „made in Holland" en ook op vrachtwagens die de grens overgaan, staat een adres met Holland in plaats van Nederland. Waarom die afwijking? Is dat soms voorschrift? Antwoord: Die in het Engels ge stelde aanduiding van het land van herkomst is al door de Britse dicta tor Cromwell m oktober 1651 ver plicht gesteld bij de beruchte Akte van Navigatie, die mede oorzaak was van de Eerste Engelse Oorlog (1652-1654). Daarom staat het land van herkomst op alle buitenlandse goederen ook in het Engels en niet in de landstaal vermeld. De aandui ding „Holland" moet (helaas) nog altijd worden gebruikt, omdat de meeste mensen buiten onze gren zen de vrij nieuwe verkorting „Nederland" en de officiële naam Koninkrijk der Nederlanden nog niet kennen of niet begrij pen. Als Engelstaligen van „The Netherlands" lezen en bijv. Oostenrijkers over „Die Niederlan- iU- V- f i l --"r -. 4 rVSWh-f •V:."- v Op maandag |i december 1990 zijn wij vanaf 12,00 uur gesloten. Regelmatig worden in onze showroom gloednieuwe Miele keukens verwisseld voor nog nieuwere Miele keukens. Dat betekent ongekend voordeel voor aspirant kopers. Want de 50% kortingwaarmee deze keukens worden aanboden, is toch mooi meegenomen! De keukens zijn voorzien van alle denkbare Miele inbouwapparaten en worden onder volledige garantie geleverd en geplaatst. Welkom dus, in ons gespecialiseerd Miele Keuken-Centrum. Voor topklasse met topkorting. de" horen, denken zij te vaak aan de lage landen Nederland, Belgie en evt. Luxemburg samen. De naam Holland kreeg echter we reldwijd bekendheid doordat het een belangrijke rd heeft gespeeld in de geschiedenis (zij het niet altijd even fraai). Het was eeuwen lang veel machtiger dan een aantal an dere landen, vandaar dat Engeland en Frankrijk die zeevarende han delsnatie herhaaldelijk probeer den klein te krijgen. Maar u schrijft in uw brief over Engeland, zonder er bij na te denken dat u de officiële naam „Groot Brittannië" moet ge bruiken. En wie spreekt er over „Unie van Socialistische Sowjet Re publieken'? U zegt toch zelf ook „Rusland", alhoewel dat maar één deelrepubliek van de U.S.S.R. is! KATTENOVERSCHOT - Hoe veel zwerfkatten lopen er los rond in ons land? Antwoord: Het aantal zwerfkat ten bedroeg dit jaar meer dan 700.000 en omdat elke poes vanaf haar tiende levensmaand drie nestjes met zo'n 3 tot 7 (en soms meer) kleintjes per jaar kan krij gen, neemt dat snel toe. In Amster dam telde men er 100.000. In Den Haag worden ze nu gevangen en gecastreerd of gesteriliseerd en met behulp van de Ver. Kattenzorg op een goede plaats teruggezet in de stad. Miele-Keuken-Centrum Huizenga Montaubanstraat 241tel 03404-15750 Wij knallen het oude jaar uit. A.s. maandag oudejaarsdag staan wij de gehele dag bij de Hamershof. Hierbij een fijne gestoomde markeet cadeau. Ruime sortering van paling, zalm, garnalen enz. Wjj wensen u een voorspoedig 1991. ZEEVISHANDEL LAMMERT van PIERMEN en Zn Tel. 03499-81449 Spi

Leusder Krant | 1990 | | pagina 4