Bij de motorsport is het wie het beste kan sturen' Motorsport vereist veel training Antilopen wint vrij makkelijk Clubkampioenschap Avanti Autobrand Abri's Roda'46 verlengt contract Romeyn Wegrace kalender Jan Blok reed half kampioenschap Linksbinnen Een terugblik Geen supermarkt Loslopende schapen Aanrijding Auto beschadigd Fietsers bekeurd Aanrijding Gladde weg Auto's mikpunt van inbrekers Autoradio gestolen Doorgereden Winkeldiefstal Motorrijder komt ten val daard één van de leukste klasses. „Het is knokken om te winnen. De kopgroep bestaat meestal uit tien man. De verschillen zijn minimaal. Soms helpen we elkaar zelfs een beetje. Je geeft elkaar rugdekking in de wedstrijd en de twee laatste rondes rijd je dan voor jezelf. Sa men rijden gebeurt heel weinig, ik heb er ook wel commentaar op gehad, met z'n tweeén sloten we de boel af, er kon memand meer voor bij." De klasse wordt meer waard, doordat er steeds meer publiek komt kijken. „Vooral in Belgiè staat zo'n 10.000 man publiek. Dat rijdt erg leuk." Een gevaarlijke sport? Jan Blok vindt dat het meestal wel goed af loopt. Hij heeft het afgelopen jaar zijn middenhandsbeentjes gebro ken. Het jaar daarvoor was dat zijn schouderblad. Soms ziet ook hij toch wel gevaar. „Als er vijf moto ren door een bocht scheuren op het asfalt" Maar Nederland blinkt uit in veiligheid op de circuits. De banen hebben een gesloten televisie-cir cuit. „In België daarentegen is het een zooitje. In een wedstrijd reed een keer een ambulance midden op de baan, iets wat in Nederland uit den boze is. Hier wordt er bij een valpartij onmiddellijk afge- vlagd." Jan Blok rijdt het liefste m Assen, wat een echt Grand Prix baan is. „Een snel circuit, in tegenstelling tot de baan in Almere. Daar komen de putdeksels, wegens verzakking van de grond, boven het wegdek uit. Er worden dan wel nieuwe slijt lagen aangelegt, maar dat gebeurt dan vlak voor een wedstrijd. Tij dens de race wordt je dan com pleet gezandstraalt." Jan Blok is enthousiast over het motorracen. Hij njdt met zijn gele bestelbus en caravan stad en land af om aan een wedstrijd te kunnen meedoen. Toch denkt hij er niet over om beroeps te worden. Daar is veel geld voor nodig. „De eerste stap zou zijn om over te stappen naar de EK Vorig jaar zou dat al mogelijk zijn, alleen kon ik er geen sponsor voor krijgen. De wedstrij den zijn dan veel m het buitenland, wat niet veel geldschieters aan trekt. Ik zou het wel willen. Mis- chien zit het erin als het dit jaar goed gaat." Het komende seizoen begint in maart. De Leusdenaar gaat gewoon door in de 250cc standaardklasse. Daarnaast wil hij mee gaan doen aan de Belgische kampioenschap pen. „Het afgelopen jaar heb ik al aan twee Belgische wedstrijden meegedaan. Dit jaar wil ik alle ze ven wedstrijden gaan doen." De verwachtingen voor het ko mende seizoen zijn hoog gespan nen. Als alles normaal verloopt is de verwachting dat Blok bij de beste twee eindigd. Toch blijft het spannend. De motor kan stukgaan en ook de stuurmanskunst blijft een risicofaktor: vallen is altijd moge lijk. Blok: „Het blijft een uitdaging om m dezelfde ldasse te blijven rijden. Er komen meer mensen bij en er worden nieuwe machines ge maakt. Ik heb het kampioenschap nog niet in mijn zak zitten." 17 maart Assen 24 maart Zandvoort 7 april Zolder 14 april Assen 5 mei Hengelo 12 mei Assen 19 mei Almere 26 mei Almere 2 juni Raalte 7 juli Zolder 28 juli Assen 25 aug. Zandvoort 1 sept. Tolbert 8 sept. Assen 15 sept. Almere 22 sept. Assen DONDERDAG 27 DECEMBER 1990 LEUSDEN - Al vanaf zijn tiende reed Jan Blok op brommers. Daarna kwamen de motoren. Nn rijdt hij nationale wegraces en M>k nog met goede tijden. Jan Blok, 27 jaar en timmerman van beroep, zegt dat hij eigenlijk altijd al motor heeft gereden. „Gewoon op straat is het begonnen. Toen ben ik één keer op een circuit gaan kijken en ik dacht 'dat wil ik ook*. Sindsdien ben ik gaan racen. Nu rijd ik niet meer op straat, veel te gevaarlijk." Aan kop van het peleton (nummer 60): „Het bhjft knokken en de tijdsver schillen zijn minimaal. In 1987 begon Jan Blok met het racen. Eerst in de sportklasse, daarna werd het de 350cc klasse. In 1988 kwam meteen al een kam pioenschap in zicht. Hij verklaart het snelle succes door een goede motor en een goede voorberei ding. Dit jaar rijdt hij in een andere klasse, de 250cc standaardklasse. „In deze klasse heeft iedereen ge lijke machines. Het komt dus echt aan op de beste bestuurder. De techniek is erg belangrijk." Jan Blok is enthousiast over zijn sport, hoewel het dit jaar niet helemaal is gegaan zoals hij zich had voorge steld. Het jaar begon in de 600cc stan daardklasse. Een nieuwe sponsor een nieuwe klasse waren een w aging. Dat liep echter fout. De sponsor beviel helemaal niet. Jan Blok stopte na twee wedstrijden en kocht een eigen motor. Hij ging terug naar zijn vonge sponsor en naar de 250cc. De eerste vier wedstrijden waren nu al wel geweest. Ondanks dat werd hij dit jaar vierde. „Bij de 600cc beviel de machine mij niet. Hij ging op zich hard genoeg. Ik wilde het wel proberen, maar ik vond het een ellende. Be heb liever een lichte en snelle motor." Door deze overstap heeft Blok een half kampioenschap gereden, anders was hij zeker eerste geworden. Trainen De goede resultaten komen niet vanzelf. Ieder weekend moet er worden getraind. Jan Blok: „Van veel trainen krijg je souplesse en word je zelfverzekerd." Een be langrijk trainingsonderdeel is rij den op een crossmotor. „Dat houd je scherp. Ik ben er niet zo goed in, maar het is wel leuk om te doen." Het trainen gebeurt veelal in het buitenland, met name België heeft de voorkeur, 's Ochtends kan er op de circuits worden gereden. „Het is belangrijk om de machi ne uit te testen." Eén van de weini ge zaken, die aan de motor mogen worden veranderd, is de vering. Jan Blok haalt daar profijt uit. „Toen ik begon had ik een voorsprong door goede sponsors. Ik word ge steund door Van de Waerdt en door Proflex. Voor hen test ik de vering uit. Ik had daardoor de be schikking over een speciale set verstelbare demping. Dat betekent dat de veren per circuit kunnen worden afgesteld. In die tijd was het nog nergens te koop en dan heb je een streepje voor." Het komende jaar heeft de Leus denaar weer een ander snufje gereden, tien tot twaalf rondes. Een zware opdracht. Een gewonnen wedstrijd levert twintig punten op. Jan Blok heeft in dit jaar twee keer als eerste over de finish kunnen komen. „De eerste keer dat ik eer ste werd, stond ik in de zesde rij aan de start. Ik had niet voor moge lijk gehouden dat ik nog kon win nen. Ik had echter een goede start en een hoop geluk. Je moet je krachten verdelen en weten wan neer je kunt toeslaan. Het beste is om bijna aan het einde van de wed strijd de tegenstemder te verrassen. Het is ook een kwestie van geluk. Zo lag ik in de eerste wedstrijd vierde. In de laatste bocht vielen de twee koplopers, doordat ze allebei niet wilden toegeven. Dat leverde mij een tweede plaats op." Jan blok vindt de 250cc stan Jan Blok raast over het circuit in Assen, één van de mooiste banen in Nederland. waardoor hij net even sneller kan zijn. „Ik krijg hulp van de importeur van Kawasaki. Ik ga in het komen de seizoen met een nieuwe motor beginnen. Dit keer wordt de lengte van de achterveer verstelbaar. Dat vergemakkelijkt het sturen. Door veel te trainen en te oefenen kan je daar veel winst uit halen. Behalve dan als je de pech hebt dat het verkeerd staat afgesteld." Jan Blok „hangt" in de bocht. Het nationale kampioenschap wegrace wordt door het hele land verreden. In üen wedstrijden moet blijken wie de meeste punten bij een heeft weten te rijden. Eén wed strijd bestaat uit twee trainingen op zaterdag. Dat is een vrije training en een tijd training, waarin de star topstelling wordt bepaald. Op zon dag wordt dan de echte wedstrijd LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hadden een moeilijke wedstrijd voor de boeg. Voor zowel Antilopen als de tegenstan der Fiducia was het een zogenaamde vier punten wedstrijd. Beide ploegen hadden zes punten uit vijf wedstrijden. Zo rond de jaarwisseling krijgt de mens de behoefte te rug te kijken. Hoe is het afgelo pen jaar geweest? Vooral de media hebben daar een handje van: sport- overzichten, nieuwsoverzich ten; overzichten en nog eens overzichten. Ik kan natuurlijk niet achter blijven, dacht ik; ook al, omdat deze krant ook tot de media behoort. Het kostte wel enige moeite, maar ik ben er uitge komen. Mijn overzicht van 1990 ziet er als volgt uit: spitsen-vakantie-neuzen; elleboog-skateboard; Libregts-plafond; vooroordelen, succes, jon gens!; Red Caps-recht toe recht aan-vrijwilkger; Cupünal-zomertijd; oranje-handbalknietje; voetbalkoorts-gokken; Yab Yum-achterwerk-bla- ren; stripverhaal-gekleurde sokken; Kamp Waterloo-co- niferen; Sinterklaas-mini 3/4 kamp; Green Giants-scheids...; fair play-kunstgrasveld (2) en (1) en een terugblik. Dit waren alle titels van de linksbinnens van dit jaar in volgorde van publiceren. Ik heb getracht er leuke 'woor den' van te maken. Een terugblik eindigt ook altijd met wensen en verwach tingen. Ook daar sluit ik mij graag bij aan. Ik verwacht, dat ik na nieuwjaar weer vrolijk verder ga met deze column. Alle sportvrienden wil ik een sportief en succesvol 1991 toe wensen. Frits Schoenmaker Voorgaande jaren waren de uit wedstrijden tegen Fiducia moeilijk gebleken. Met deze wetenschap werd de taktiek uitgestippeld. An tilopen kreeg de opdracht zijn ei gen spel te spelen en niet mee te gaan met de speelwijze van de te genstander. Antilopen heeft dat goed aangepakt. Zij gingen met de zege (9-13) naar huis. Vooral in de eerste helft kon Fi ducia bijblijven, omdat het tweede aanvalsvak van de Leusdenaren weinig effectief was. Dit was vooral te wijten aan het feit dat de wed strijd in een te laag tempo werd gespeeld. De ruststand werd 4-4. In de rust werd vooral de aandacht gevraagd om een hoger tempo te gaan spelen. De ploeg van Antilopen pakte Zwemles AMERSFOORT - In zwembad Hoogland komen speciaal voor buitenlandse mannen zwemlessen. Diverse etnische organisaties heb ben te kennen gegeven dat man nen uit hun vereniging graag zou den willen zwemmen. Doordat de kans in Nederland ooit eens in het Sportverkiezing AMERSFOORT - Zondag 6 januan zendt de Stadsomroep de regiona le sportverkiezingen 1990 uit. Net als voorgaande jaren hebben ver schillende sportredacties hun no minatie ingebracht. De nominaties zijn door een jury beoordeeld, waarna voor de drie groepen de definitieve nominaties zijn vastge steld: sportvrouw 1990: Heslda Dil, Moni- LEUSDEN - Er komt geen super markt m Alandsbeek. De gemeen te is niet tot overeenstemming ge komen met Vendex, die kandidaat was voor de exploitatie van een dergelijke voorziening op eebn braakliggend terrein bij De Lepe- deze raad goed op. Fiducia werd binnen tien minuten verslagen. Van 4-4 werd de stand door prima doel punten opgevoerd naar 4-9. Achter elkaar kwamen de afstandschoten van Koos Meinsma, Evelien van Rooyen en Marcel Veenendaal. Eddy Hendriks kwam met een doorloopbal. Dit werd voor de te genpartij te machtig. Antilopen ging steeds beter spelen en de wedstrijd, die vooraf als moeilijk was bestempeld, werd vrij gemak kelijk gewonnen. Uitslagen korfbal Fiducia - Antilopen 9-13 DOC-De Vinken 16-22 Tweemaal zes - Nieuwerkerk 16-9 IJsselvogels - De Meeuwen 12-16 Stand korfbal 1. De Vinken 5-8 2. Antilopen 6-8 3. Nieuwerkerk 5-6 4. Tweemaal zes 6-6 5. IJsselvogels 6-6 6. Fiducia 6-6 7. De Meeuwen 6-6 8. DOC 6-0 water terecht groot is, willen de mannen graag leren zwemmen. De eerste les is inmiddels geweest, maar iedereen kan nog per keer aanhaken. De les start om 19 uur. Het zwembad staat aan de Sport- laan 15 te Hoogland. Meer informa tie: mevrouw Van Ommen, dienst SRO, 033-694900. que Knol en Marianne Muis. sportman 1990: Edwin Benne, Erik Boezewinkel en Gilbert Verwij. sportploeg 1990: Tennisclub Alta-1, herenzwemploeg AZ&PC en honk balclub Smit&Dorlas Quick. Het is mogelijk om als lezer van De Stad Amersfoort uw stem uit te brengen op de kandidaten. Uit elke categorie dient u dan een naam te kiezen. Insturen naar De Stadsom roep, Coninckstraat 58, 3811 WK Amersfoort. laar. Vendex wilde daar een zoge naamde Dagmarkt vestigen, maar vroeg daarvoor een stuk grond van 600 m2 en een aantal parkeer- plaasten. Volgens de gemeente is er echter slechts ruimte Voor een winkel van 400 m2. Ook zouden extra parkeerplaatsen een te grote belasting voor de omgeving zijn. Dinsdag 18 december hield Avanti haar jaarlijkse club kam pioenschappen. Dertig judoka's streden iri 6 poules voor de plaat sen. Scheidsrechters deze mid dag waren de Amersfoorters Gerrit Mulder en Herman Boers- ma. Na spannende partijen werd uit eindelijk om 18.00 uur, bij aanwe zigheid van vele belangstellenden, de prijsuitreiking door Gerrit Mul der bekend gemaakt. Deze luidde: Poule 1 6- en 7-jangen: 1. Dennis v. d. Kooi; 2. Floortje de Vink; 3. Bas v. Dijk; 4. Redmer Ikking; 5. Dirk Blom. Poule 2. 6- en 7-jarigen: 1. Wietske Fousert; 2. Thijs v. Esveld; 3. Marja Huurdeman; 4. Chns Ruthinoski; 5. Theo Kalleveen. Poule 3. 8- en 9-jarigen: 1. Wesley LEUSDEN - Het bestuur van voetbalvereniging Roda'46 is met zaterdag-trainer Nico Romeyn een nieuw contract overeengekomen. Het contract heeft de lengte van één jaar. Daarmee gaat de in Leus den woonachtige oefenmeester al weer zijn derde seizoen in als hoofdtrainer bij de zaterdag-afde ling van de Leusdense voetbalclub. De technische staf blijft daardoor bij de huidige „herfstkampioen" in Nico Romeyn. Kerkhof; 2. Carlo Ruthinoski; 3. Ra mon v. d. Kooi; 4. Ralph van Houten; 5. Frank van Druten. Poule 4.8- en 9-jarigen: 1. Ronald v. d. Hoven; 2. Robert van de Kooi; 3. Robert-Jan de Vink; 4. Jan Huurde man. Poule 5: 11- t/m 15 jangen: le werd Renata van Druten zij won 5 partijen en was veruit de sterkste. 2e Karen Schipper; 3e Marina Arends; 4e Se- bastiaan Blom; 5e Frank Bock; 6e Cindy Steenbeek en 7e Gertjan van Kolfschoten. Poule 6: In deze oudste poule moest de dertienjarige Willem Koch het opnemen tegen de 15-ja- rige Mario Blom en de 17-jarige Jeroen van Druten. Mario Blom werd verrassend le door 4 partijen te winnen; 2e Jeroen van Druten en 3e Willem Koch. de hoofdklasse van het zaterdag voetbal onveranderd. Ook assis tenttrainer Dick Goossens blijft nog een jaar aan Roda-zaterdag ver bonden op grond van zijn contrac tuele verplichtingen. „De rust aan het trainersfront die nodig is om straks bij de hervatting van de competitie, op zaterdag 19 januari om precies te zijn met de uitwedstrijd tegen SWU in Utrecht, promotie naar de KNVB succesvol te kunnen afdwingen, is daarmee gewaarborgd. De competitie eist nu weer alle aandacht op," liet de zaterdagcommissie bij monde van voorzitter Rob Burger weten na het met succes afronden van de be sprekingen. ACHTERVELD - Een Achtervelder is dit weekeinde bekeurd omdat twee van zijn schapen loslopend werden aangetroffen op de Eeme- laarseweg. De man kwam eerder deze week in het nieuws, omdat vijf loslopende kalkoenen in beslag werden genomen. LEUSDEN - Op de parkeerplaats Beekforel/Salamander is in de nacht van zaterdag op zondag een auto geheel uitgebrand. Een voor bijganger constateerde omstreeks drie uur dat de achterbank van de auto vlam had gevat. Toen de brandweer arriveerde, was de auto inmiddels in een rokende puin hoop veranderd. Een tweede auto liep door de hitte schade op, even als een muur van een belendende schuur. LEUSDEN - Op de kruising Noor derinslag/Groene Zoom kwamen omstreeks half negen een automo bilist en een fietser in botsing. De automobilist, een inwoner van Er- melo, zag bij het afslaan de fietser over het hoofd. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. LEUSDEN - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag met een scherp voorwerp een auto bekrast, die op de Agnietenhove geparkeerd stond. Getuigen heb ben een signalement doorgegeven van de vermoedelijke dader. De eigenaar van de auto is nog niet gevonden. LEUSDEN - Binnenkort zal een start gemaakt worden met het plaatsen van een dertigtal zoge naamde Abri's. Dat zijn wach- thokjes, die het wachten bij hal tes voor het openbaar vervoer moeten veraangenamen. Om de kosten van het plaatsen van de hokjes te drukken, zullen de ruimtes worden verhuurd aan een firma, die reclamebood schappen onder de aandacht van het publiek wil brengen. Tevens zullen in de gemeente twee zoge naamde bill-boards, voor hetzelf de doel, worden geplaatst. LEUSDEN - Bij een gecombineerde verlichtingscontrole, die de politie woensdagavond hield in Wouden berg en Leusden, zijn tien fietsers op de bon gegaan. De bekeurden reden zonder deugdelijke verlich ting. LEUSDEN - Op de Langesteeg kwamen woensdag een auto en een tractor met elkaar in botsing. De voertuigen raakten elkaar bij het passeren. Er ontstond lichte materiële schade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. LEUSDEN - Een automobilist raakte donderdagmorgen omstreeks kwart over zeven op de Treeker- weg door een glad wegdek de controle over zijn stuur kwijt. De auto gleed van de weg en kwam tegen een hek tot stilstand. De auto liep schade op. De bestuurder bleef ongedeerd. Een overstekend ree was op de Treekerweg donderdagochtend de oorzaak van een slippartij. Een Leusdense automobilist raakte bij pogingen om het overstekende wild te ontwijken de macht over zijn stuur kwijt. De auto kwam in de berm tot stilstand. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. LEUSDEN - Bij de politie is dezer dagen negen keer aangifte gedaan van auto-inbraken in de omgeving Watermolen/Van de Lagemaathof/ Hoefijzer. De inbraken moeten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn gepleegd. In de meeste geval len werd een ruitje geforceerd om binnen te komen. De buit bestond over het algemeen uit geluidappa- ratuur. In één geval werd een jas gestolen. LEUSDEN - Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrij dag uit een op Vlasland geparkeer de auto de geluidsapparatuur ver wijderd. De inbrekers vernielden een ruitje in de rechtervoordeur om de auto te openen. LEUSDEN - Een onbekend geble ven automobilist heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag schade veroorzaakt aan een auto, die op Bretagne geparkeerd stond. De ei genares van de beschadigde auto trof haar auto zaterdagmorgen met een forse deuk in de voorzijde aan. LEUSDEN - Bij een supermarkt in De Hamershof zijn zaterdag twee knapen in de kraag gevat, die de winkel wilden verlaten met twee onbetaalde pakjes sigaretten. Te gen één van de jongens, een 17-ja- rige Leusdenaar is proces-verbaal opgemaakt. Hij was al eens eerder betrapt op het plegen van een straf baar feit. De ander, een 16-jarige plaatsgenoot, kwam er met een waarschuwing vanaf. LEUSDEN - Een zoekende automo bilist was er woensdagavond de oorzaak van dat een Leusdense motorrijder ten val kwam op de Zwarteweg. De automobilist, een inwoner van Driebergen, zocht de Ruige Velddreef en kwam daar door op de verkeerde weghelft te recht. Een tegemoetkomende mo torrijder remde daarvoor, maar kwam door het slechte weer ten val bij die manoeuvre. De motor gleed door en kwam tegen de auto van de Driebergenaar tot stilstand. Er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor.

Leusder Krant | 1990 | | pagina 7