leusflei* krone April Mei Juni m1 LEUSDEN April start met de onderhandelingen op hoog ni veau: het college moet opnieuw gevormd en dat kost altijd enige tijd. Onder voorzitterschap van CDA-er Pekelharing buigt een commissie zich over de samenstelling. Eind april wordt het resultaat bekend: nieuw college gaat op oude voet voort, zonder wethouder Blom. Nog meer samenwerking in Leusden; de beide jongerencentra De Geut en Juid tekenen een samenwerkingsovereenkomst. Inzet is en blijft een nieuw jongerencentrum: 'Wij willen geen half en gammel gebouw'. Stoutenburg krijgt een kleine geruststelling. Ook GSwil bou wen in Leusden-zuid en niet rond Stoutenburg. Het Valleika naal blijkt ook in latere maanden een grote barriere. Vrolijke noten bij de opening van de nieuwe Muziekschool aan de Eikenlaan. Honderden genodigden kwomen een kijkje ne men, maar vooral een oor te luisteren leggen. Diverse minicon- certjes kunnen gratis bezocht worden. In het kader van de Herdenking komen russische kinderen naar monument Koedriest. Samen met de leerlingen van basis school De Wegwijzer wordt een korte herdenkingsplechtig heid gehouden. Van de plechtigheid wworden opnames ge maakt voor het jeugdjournaal. De Leusdense school heeft ove rigens Koedriest geadopteerd. De gemeente jaagt de jeugd tegen zich in het harnas. Door het stapelen vein klinkers wordt het de jongeren onmogelijk ge maakt met een skateboard voor het gemeentehuis te spelen. Woede, die later afneemt door de komst van een 'ramp' bij het zwembad. Feest in Achterveld: huize Sint Joseph bestaat 95 jaar. Een complete feestweek, met boeldag en recepties. LEUSDEN - De eerste krant in mei opent met een verslag van de klinkende aubade voor de koningin. Een mooie dag volop activiteiten, met het accent op de jeugd, volop toeters en bellen en natuurlijk de rood-wit-blauwe vlaggetjes. Een sentimenteel nieuwsfeit vormt het afscheid van dorpsdok ter Jan Hendrik Lantink. Vanuit zijn huis 'Klein Hamersveld' vertelt de dokter in deze krant aan de hand van twee koffers vol dankbare herinneringen over zijn leven. Een groots afscheid in de kerk volgt korte tijd later. Rijen dik staan de mensen te wachten op het moment om de dokter een hand te geven. In Leusden vallen deze maand nog meer bekendheden te be wonderen: de voetballers Johan Neeskens en Jan Wouters komen opdraven. Johan signeert zijn boek, Jan leidt een quiz. Met name handtekeningjagers verdringen zich rond de spor ters. Een probleempje vormt de nieuwe brandweerkazerne. De ge meente kan maar geen keuze maken: uiteindelijk wordt aan het einde van het jaar voor een sterk afgeslankt model gekozen. Alle franje ontbreekt, maar het voornaamste is dat in december de spa de grond ingaat. In Achterveld viert pastoor Jansen zijn vijftig-jarig priesterju bileum. Een opsteker voor de redactie is de prijs voor de Kinderkrant. De landelijke Nieuwsbladpers is naar het oordeel van de jury voor 'een charmant, onvergelijkbaar produkt, dat leuk is om te zien en te lezen'. Redactrice Marianne de Valck neemt de prijs 'totaal overdonderd en verrast' in ontvangst. LEUSDEN - Halverwege het jaar besluit de gemeente de uitbrei ding van het winkelcentrum met een half jaar op te schorten. De nieuwe ontwikkelingen gaan voor de bezwaren van de middenstand. De gemeente wil eerst weten hoeveel woningen er gebouwd mogen worden. Het basisprincipe van een uitbrei ding met ruim vierduizend vierkante kilometer blijft gehand haafd. Baby's maken zich daar echter nog niet druk om. In zwembad Octopus leren de kleintjes met hun moeder te wennen aan het water. Lekker warm en alleen maar spelletjes doen. wat wil je( als baby nog meer! Wereldkampioenschappen voetbal in Italië worden in Achter veld aangegrepen om een café geheel in te pakken. Hessenkar is voor korte tijd Oranjekroeg. De oranjegekte reikt ook tot in Leusden, bij de Eurowoningen wordt een tent opgezet. Opzet is samen kijken. Dat geldt ook bij de nosige cafe's en sporthallen waar tv-schermen staan opge steld. De jubileumbraderie van de Biezenkamp wordt druk bezocht. Voor de tiende keer zet de middenstand aldaar het beste been tje voor. Gezelligheid troef en veel belangstelling bij de Ameri kaanse Mack. Ondanks de mooie zomer blijft er toch genoeg te klagen: een ware klachtenregen over een NAVO-oefening bij Soesterberg. 'De ramen staan soms te denderen in de sponning'. Leusdenaar Rolle neemt zitting in de klachtencommissie. Nog verder over de grens gaat Dick Pasker. Hij zeilt mee in de Whitbreadrace. Zeezeilen voor negen maanden op de boot van schipper Dirk Nauta. LEUSDEN - Minister Alders brengt een bezoek aan basisschool De Vallei. Alders brengt de Pandaprijs mee voor de leerlingen, als dank voor de zorg en liefde voor natuur en milieu. Meer ontevreden zijn in deze zomermaand de wijkverpleeg sters. Om hun eisen kracht bij te zetten draaien zij zondags diensten. Het gaat vooral om een betere waarderingen tien procent loonsverhoging. Ook hogerop zoekt journalist Joop de Wilde het. Zijn passie is het ballonvaren. Eind dit jaar hoopt hij zijn examne te doen, maar in deze maand heeft Joop zijn handen vol aan het mee-or- ganiseren van de Ballonfiësta in Bameveld. De Midzomernachtfeesten in Achterveld brengen een keur aan artiesten en kunstenaars met zich mee. Slangen, kamelen en puupenkoppen samen met buikdanseres brengen veel geld op voor een nieuwe piano voor huize Sint Joseph. Vandalen vernielen de volkstuinen aan de Valleilaan. De zwemvierdaagse in zwembad Octopus wordt overschaduwd door de dood van een vierentwintigjarige jongen, de extra festiviteiten worden onmiddellijk afgelast. Een sportief hoogtepunt vormt de 33-ste tour de Junior. Meer buitenlanders dan ooit nemen deel aan de wedstrijden. Zes dagen gaan de smalle bandjes door de straten van Achterveld. Spanning, vreugde en tranen: alle elementen zijn weer aanwe zig. En dan het asielzoekerscentrum Waterloo. Na een positief geluid van gemeentewege brandt de kritiek los. (on)Eigenlijke argumenten worden van stal gehaald met maar een doel: het verhinderen van de inrichting van het centrum. 'De slag om Waterloo is begonnen DONDERDAG 3 JANUARI 1991 De Muziekschool aan de Eikenlaan Dokter Lantink en zijn vrouw. Johan Neeskens signeert 'zijn' boek in Hamershof Adieu, wethouder Blom Russische kinderen bij Koedne Herdenking huzaren in de maand m Haantjes-optc Kinderkrantredactrice Mananne de Valck wordt onderscheiden. Nieuwe raad gaat op oude voet

Leusder Krant | 1991 | | pagina 10