Idillikil Leusden Kijkers helpen kijkers via de kabelkrant nu ook plastics apart DE VALLEI Gehandicapt... en Vorst. en toch warme voeten. 159.00 opruimaktie kerstbomen vergaderagenda - I DE VALLEI WINKEL 4oeh ook gewoon leven VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS DONDERDAG 3 JANUARI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 54. 3 januari 1991 Ook plastics kunnen nu apart worden ingezameld op de gemeentewerf. Tot de zomer heeft de gemeente twee containers op het o\erlaadstation staan waar alleen plastic in mag. Na de proef zal er bekeken worden of we hier mee doorgaan. Plastics apart houden is vooral be langrijk omdat de stof moeilijk af breekbaar is Het kan honderden jaren op een stortplaats liggen voordat het is afgebroken. Zo dra gen plastics bij aan de enorme af valberg Daarnaast is er het PVC of polyvi- nylchlonde. Komt het PVC in de verbrandingsoven terecht, dan ont staan schadelijke chloorverbindin gen als zoutzuur en ook kunnen onder bepaalde omstandigheden de zeer giftige dioxines ontstaan Het is moeilijk om plastics opnieuw te gebruiken Dat komt omdat er zoveel soorten zijn. Om het te kun nen hergebruiken moet het worden gesorteerd. Bij ons kan dat in zacht plastic zoals zakken en in hard plas tic zoals bestek. Het plastic moet wel schoon zijn. Dus uw plastic wegwerpservies toch even onder de kraan houden en dan naar de ge- meentewerf. overhangend groen: doe er wat aan Tijdig snoeien houdt hees ters en bomen gezond en mooi. Maar er kan nog een andere reden zijn die het nodig maakt om te snoeien. Dat is het geval wanneer de beplanting ge vaar of hinder gaat opleve- Hinder kan bijvoorbeeld veroorzaakt worden door dat de struiken langs het trottoir zo breed gewor den zijn dat er nauwelijks meer te lopen valt Gevaarlijk wordt het wan neer een gesloten beplan ting het uitzicht op kruis punten of bij bochten zo danig belemmert dat on gelukken niet uit kunnen blijven. In de Algemene Politie verordening (APV) zijn daarom hierover twee ar tikelen opgenomen. Het eerste bepaalt dat het ver boden is om binnen be paalde uitzichtshoeken van wegen beplanting ho ger te laten groeien dan 40 of 70 cm. De toegestane hoogte houdt verband met de snelheid waarmee op die plaatsen gereden mag worden Dus hoe harder hoe lager. Het tweede artikel geeft de gemeente de mogelijk heid om op te treden tegen inwoners die verzuimen de beplanting aan de straatzijde van hun tuin binnen de perken te hou den. Wanneer u het ko mend week-einde toch wat aan de tuin gaat doen neem dan ook die te breed uitgegroeide heg onder handen. U voorkomt daarmee een aanschrij ving van de gemeente en de voorbijgangers zullen u dankbaar zijn. Op 4 januari vindt veer de traditionele kerstboom verbranding plaats win een prijs Vrijdag 4 januari vindt de traditionele kerstboomverbranding plaats. Op twee plaatsen wordt om 19.00 uur het vuur ontstoken. In Leusden op het grasveld ten zuiden van de Hamershof en in Achterveld op het open terrein aan de Ruurd Visserstraat. Uit milieu-overwegingen wordt slechts een klein deel van de bomen verbrand. De meeste bomen worden versnipperd. Doel van de opruimaktie is tweeledig: enerzijds het voorkomen van illegale verbrandingen en anderzijds het beperken van afvoerkosten. geen huisvuil Kerstbomen horen niet thuis bij het huisvuil. Laat uw (buurkinde ren de kerstboom op 4 januari naar een van de twee inzamelplaatsen brengen of breng uw kerstboom naar het tuingroendepót bij u in de buurt. aantrekkelijke prijzen Wie op 4 januari tussen 13.00 en 18.45 uur met één of meer kerstbo men naar het terrein ten zuiden van de Hamershof komt, of in Achter veld naar het terrein van de Ruurd Visserstraat, ontvangt voor iedere ingeleverde boom een lootje dat kans geeft op een prijs In totaal zijn er 30 prijzen te winnen. Er zijn ook nog 25 troostprijzen, een be zoek aan de brandweergarage aan de Zwartcweg. De prijsuitreiking is om 18.45 uur, waarna aanslui tend om 19.00 uur het vuur wordt ontstoken achterpaden krijgen tegels plastic draagt bij aan de enorme afvalberg Begin januari start de ge meente met het betegelen van half-verharde paden Het zijn de paden die ach ter de huizen tussen de schuren liggen. De wijk Akkerhoeve komt het eerst aan bod. Daarna vol gen de wijken Noord- wijck, Langebeek. Bos veld. Munnikhove, Clave- renblad en Wildenburg. Eind april zal het werk ge klaard zijn. De bestaande half-verhar- ding wordt afgegraven en weggevoerd Er wordt ook riolering aange bracht. In de paden ko men grijze betontegels 1' Na de nieuwjaarsreceptie op 7 januari gaan de dames heren politici in het nieuwe jaar direkt van start, dinsdag 8 januari, commissie Welzijn en Onderwijs (W O) Aan de orde komen de benoeming van bestuursledi voor de culturele raad, financiële stukken van de spol stichting en het voorstel van het college om de gerefc meerde basisschool uit te breiden met twee groepsrun ten. De school krijgt dan tien lokalen. 'O' woensdag 9 januari, commissie Sociale Zaken, Volkshui vesting. Emancipatie en Milieu (SVEM). Er zal gesprt®, ken worden over de ecologische richtlijn. Deze richtlijn1®" met name van belang voor rundveehouderijen. De bjr doeling is om de uitstoot van het milieuschadelijke ammr niak in Leusden op een aanvaardbaar peil te houde Daarbij zal zeker gekeken worden naar de individucje situatie van de agrariër. Ook komt aan de orde een notit^ over het handhaven van milieuwetten. De gemeente \ve daarvoor toezichthouders aanstellen. Op de agenda sta^< verder de nota Arbeidsvoorziening en een rapportage over het Eemland Job Creation Project fe donderdag 10 januari, commissie Openbare Werkc61 Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verkc: (OREV). In deze commissie zal men evenals in de cor^j missie SVEM aandacht schenken aan een nieuwe lokat,^ voor een terrein voor evenementen. Gedacht wordt a^ het Buiningpark. /e le De commissievergaderingen worden gehouden in het g»r meentehuis. Ze beginnen om 20.00 uur. De stukken liggtJ6 ter inzage bij het bureau Voorlichting. \o nieuwjaarsreceptie op 7 januari Op maandag 7 januari houden burgemeester en wethouders de gebruike lijke nieuwjaarsreceptie. Vanaf 19.30 uur zijn indi viduele inwoners en verte genwoordigers van plaat selijke organisaties, be drijven en instellingen van harte welkom in het ge- I \e st ai meentehuis. Het officiëli gedeelte duurt tot 20.4^ uur; daarna bestaat voor de aanwezigen gelqr, genheid om tot 23.00 uue informeel bij elkaar tie blijven De nieuwjaarsr^ ceptie zal muzikaal woi3* den opgeluisterd door heS Leusdens mannenkoo ,,De Valleizangers" 3J Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen A. C. Restaurant ..Oud Leusden", verlenging jaarlijkse muziekverg. A. G. Kok te Achterveld, verlenging jaarlijkse muziekverg. en ontheffing sluitingsuur St Soccle. verlenging jaarlijkse ontheffing slui tingsuur. muziekverg. en dansverg. ,,De Woeli ge Hoek" idem ..De Moespot" idem echter zonder dansverg. voor Groot Krak horst" K.C Antilopen, verlenging jaarlijkse onthef De Aigle Gabion laars, de isolerende laars houdt kou en vocht buiten. Deze laars heeft een warme voering, een vilten binnenzool en een zool met een isolerende luchtlaag. Maat 41 t/m 48 (Ook voordeliger modellen op voorraad) fing sluitingsuur kantine K.C. Antilopen V.V Roda '46, verlenging jaarlijkse ontheffing sluitingsuur en muziekverg. clubhuis Roda '46 C. Ruis, verlenging jaarlijkse ontheffing slui tingsuur, dans- en muziekverg. Tennis-Squash Centrum Leusden Th J. P. van Uhm. idem ,.De Roskam/Ons Gebouw" J. G. Visser, idem ..De Korf" Idem zonder dansvergunning ..Monet' Beheerscommissie Kerkelijke Gebouwen Leus den, verlenging jaarlijkse muziekverg. .Het Jeugdhonk" J K. v.d. Weide-Pompstra, verlenging jaarlijk se ontheffing sluitingsuur, dans- en muziekverg. ,.Dc Mof' A. L Boutens, ontheffing sluitingsuur ..De Hessenkar": 26-12- 90, 12-2-'91, 1-4- 9130-4- '91. 9-5-'91 tot 02 00 uur en 9-2-'91 tot 03.00 uur Nationaal Jeugd Fonds, kollektevergunning Prinses Beatrix Fonds, idem St. Nat. Kollekte Geestelijk Gehandicapten, idem kapvergunningen Haverland 7. 2 populieren Leusbroekefweg 1. 4 linden bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 50, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08 30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunningen). ACHTERVELD, Hessenweg 206, tel. 1604. BARNEVELD, Van Zuylen van Nieveltlaan 75, tel. 15177. WOUDENBERG, Parallelweg 4, tel. 2314. Veel mensen denken dat gehandicapten niet gewoon kunnen leven. AVO Is echter van mening dat zij een (vrijwel) normaal leven moeten kunnen leiden. AVO bevordert de integratie van gehandicapten bij werk, scholing, recreatie. Telefoon (033) 75.33.44 H.M. de Koningin m INTEGRATIE GEHANDIKAPTEN Beschermvrouwe Bon Ik wil graag nadere informatie. Naam: Adres: Postciplaats: Zenden naar: AVO, postbus 850,3800 AW Amersfoort FERDI VUGTSJ Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur De regels op een rijtje voor een GRATIS annonce. (alleen voor particulieren) 1. De inhoud mag niet commercieel van aard zijn. Het onderwerp moet betrekking hebben op het verzamelen als hobby, zonder winstoogmerkt U mag alleen iets vragen. 2. Er mogen geen prijzen worden genoemd als er geen sprake is van ruilen maar van overname tegen geld. 3 Het noemen van uw telefoonnummer in uw opgave is verplicht. Anonieme inzendingen en inzendingen zonder telefoonnummer worden uiteraard geweigerd. 4. Alleen schriftelijke opgaven worden geaccepteerd, mits de inhoud bestaande fatsoensnormen en wetten niet overschrijdt. 5. De inzender kan geen enkel recht op plaatsing laten gelden Plaatsing is mede afhankelijk van tijdstip van binnenkomst, het totale aanbod en inhoud. Dit ter beoordeling van de redaktie. 6 De lengte van uw vraag is beperkt tot maximaal 4 kabelkrantregels (ongeveer 140 karakters, inclusief leestekens en spaties). Gebruik bij voorkeur de bon in onze bladen. BON voor opgave rubriek „KIJKERS HELPEN KIJKERS" Naam: Adres: Postcode plaats: Telefoon: Tekst- Bon volledig ingevuld retourneren naar: Redaktie BDU TV Kijkers helpen kijkers, Postbus 67, 3770 AB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4