Er ietd beste wen iser Vinkei in Alandsbeek niet jcht nodig vinden bewoners Culturele Raad heeft nieuwe voorzitter .e'. H7T1 luzikale nieuwjaarswens van de Valleizangers LIT li SERVA VOLVO KEISTAD B.V. Deze week in de Leusder Krant Spiegel Vroege Vogels Werkzoekenden Drive away met Pon Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden iderkrant Konijntje in i De Wetering Valleizangers Drie Leusdenaren kandidaat bij verkiezingen provincie Trimmer opzettelijk aangereden Aanrijding UITVERKOOP COMBINATIE OVENS RADIO DRIEENHUIZEN BV leusder krant BDU b.v. Afdeling Lezersservice HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSOEN Asschatlerweg 19 Poslbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV pkrant X WOENSDAG 9 JANUARI 1991 - 22e JAARGANG NO. 37 cB LEUSDEN Harry Hilderink is de nieuwe voorzitter van de Cultu rele Raad. Ineke Haselhoff, die vanaf de oprichting van de raad voorzitter was, heeft met ingang van 1 januari afscheid genomen. De nieuwe voorzitter is automati seringsdeskundige bij Raet Zie kenhuis Informatiesystemen in Amersfoort. Hilderink vindt een van zijn belang rijkste taken in de komende jaren te zorgen voor en goede culturele accomodatie in Leusden. Smds de sluiting van 't Claeverenblad is Leusden verstoken van een derge lijke voorziening. Hilderink heeft zich de afgelopen maanden veel bezig gehouden met dit probleem en kwam op deze manier m aanra king met de Culturele Raad. Deze maand zal Hildennk bij de raad als nieuw bestuurslid voor de Culture le Raad worden voorgedragen. Op deze voordracht komen ook de na men van T. Henselmans, M, van de Spek, en W. Bakker als bestuursle den voor. Hilderink is inmiddels ook be noemd als lid van de werkgroep die zich bezighoudt met de formu lering van een cultureel beleid in Leusden. Ook Henk Wessenaar van de Culturele Raad zit m deze commissie. 7SDEN - De eerste weken van nieuw jaar worden vanouds lenmerkt door een overstel- ide hoeveelheid recepties en lenkomsten. In Leusden was dus ook dit jaar weer flink k. Topscorer werd de receptie iet gemeentehuis, alwaar bur- aeester en wethouders in de itonden om de goede wensen i de burgerij in ontvangst te aen. Velen gaven gevolg aan uitnodiging, zodat er lange rij- wachtenden -tot in de hal van raadhuis- ontstonden. De bestuurders hadden het niet altijd even gemakkeljk maan dagavond. Er was namelijk niet alleen maar positief geluid te ho ren. Jongerencentrum De Geut beet van rich af en de carnavals verenigingen lieten ook luid en duidelijk horen het niet altijd even eens te zijn met het bestuur. Nu was het allemaal niet in een grimmige sfeer, dat de kritiek werd gespuid. Met een lach en een kwinkslag probeerde men het college te treffen, maar klaarblijkelijk was buiten burge meester Panis gerekend. Met verve, en een evenzo vrolijke kwinkslag, ging de burgervader in op de naar voren gebrachte 'beschuldigingen1. Een zeer positief punt bracht Pa- nis, min of meer tussen neus en lippen, naar voren: „Hoewel wij in dit gebouw al goed ons best doen, toch zullen wij ook dit nieu we jaar nog publieksvriendelij ker worden." De bijeenkomst werd muzikaal afgesloten door de Valleizangers. Vanaf de balustrade zong dit ge zelschap de menigte ioe. Omdat op vele plekken in de ge meente het glas werd geheven en de handen geschud staan er op de binnenpagina's van deze krant een aantal foto's van de door gaans gezellige bijeenkomsten. Speciale aandacht is er voor de uitreiking van de Jaro Rootse- laartrofee aan Van den Heuvel en de WD-klepel aan de heer Tak ken. IJSDEN - De buurt is er niet echt rouwig om dat er op de >elaar in Alandsbeek geen supermarkt komt. Ook om een ine buurtwinkel zitten de bewoners niet echt te wachten, nt de winkelcentra van de Hamershof en de Biezenkamp doen ruimschoots in de behoefte van de bewoners. Dat blijkt lans uit een aantal reacties naar aanleiding van het afstel >r Vendex van de plannen voor de bouw van een zogenaam - Dagmarkt. celaar Reimus en Snel kreeg de gemeente de opdracht om kandidaat te zoeken voor een kei op het terreintje vlakbij DEN - In verband met van de redactrice zal r in de eerstkomende weken kinderkrant-pagina Uiteraard blijft wel mogelijk strips en eën in te leveren op het tiekantoor van de der Krant, Asschatter- 19. olijke noten" restaurant De Hakhorst en snack bar Jacco. De makelaar kwam met Vendex op de proppen, die er wel een supermarkt wilde bouwen. Maar die moest wel een opper vlakte krijgen van minimaal 600 m2 met een parkeerterrein voor 25 au to's. De gemeente vond deze opzet echter te grootschalig en wil slechts akkoord gaan met een win kel van 400 m2 zonder een uitbrei ding van de parkeerruimte. „Ik doe mijn boodschappen op de Hamershof en daar vind ik alles wat ik nodig heb," zegt mevrouw Van der Kamp. Zij woont op de Waterhoen, één van de zijstraten in de buurt van de Lepelaar. Haar eer ste reactie is er een van verbazing, als zij hoort dat er vlak bij haar in de buurt een winkel is gepland. „Het is voor het eerst dat ik hoor dat men daar een winkel wil bou wen," zegt zij. Zij heeft er niet eer der over nagedacht, hoewel zij wel toegeeft dat het gemakkelijk zou zijn als er iets in de buurt is voor de snelle boodschappen. „Een win keltje in de buurt, waar je vlak voor zessen nog even naar binnen kan schieten voor de vergeten bood schappen zou wel makkelijk zijn. Een supermarkt van 600 m2 üjkt me echter wel groot. Ik vraag mij af waar deze gesitueerd zou moeten worden." De heer Ras die op een steen worp van de geplande lokatie (Toermalijn) woont, is nog duidelij ker. Wat hem betreft hoeft er hele maal geen winkel bij hem in de buurt te komen. „Ik kan me voor stellen dat men gedacht heeft aan een 'zes-uurwinkel' voor de snelle boodschappen, maar ik heb eigen lijk geen behoefte aan de uitbrei ding van de winkelcapaciteit." „Wij gaan winkelen op een plek waar we alles bij elkaar vinden, zoals De Hamershof. Dat centrum is op een zodanige afstand van onze woning, dat een winkel met een beperkt assortiment voor ons niet nodig is. De meeste boodschappen doen wij in het weekeind. Meestal worden die door mijn vrouw ge daan. We hebben wel eens met elkaar gepraat over de vestiging van een buurtwinkel, maar ook van mijn vrouw krijg ik niet de indruk dat zo'n voorziening voor haar m een noodzakelijke behoefte voor ziet." Meer ziet hij in de aanleg van speeltoestellen voor de kinde ren op het bewuste terrein. „De kinderen in de buurt spelen soms op plekken die niet veilig zijn. Het terreintje aan de Lepelaar zou bij voorbeeld geschikt gemaakt kun nen worden als trapveldje." Positiever is de heer A. Huijskes van de Lepelaar. „Wij wonen hier nu 8 jaar en al die tijd is er over de vestiging van een buurtwinkel ge sproken. Het zou tijd worden als die eindelijk zou komen. Vooral voor de snelle boodschappen zou dat makkelijk zijn. Het is 10 minuten fietsen naar De Hamershof. Als je tegen 18.00 uur er achter komt dat je iets vergeten bent, komt een buurtwinkel goed van pas." Toch zit hij er ook niet zo mee, als er m Alandsbeek geen winkel komt. „Ik red me nu ook wel," zegt hij. „En ik vraag me af of er voor een winkel van 600 m2 en een par keerruimte voor 25 auto's hier wel ruimte is." Volgens gemeentevoorlichter Hermans is het idee van een winkel m Alandsbeek ontstaan in het be gin van de jaren zeventig. „Toen begon men hier met de tweede fase van de uitbreiding van Leus den. De gedachte was toen, dat er rond het hoofdcentrum in Leusden een aantal buurtsteunpunten zou den moeten komen. Alandsbeek was er een van, maar er zou er LEUSDEN/UTRECHT - Drie kandidaten bij de provinciale ver kiezingen in maart komen uit Leusden. Jippe Hoekstra van de PvdA maakt op dit moment deel uit van het college van Gede puteerde Staten. De nieuwkomers zijn Evelien Blom (CDA) en Albert Moens (Groen Links). Blom was in het vorige college van B&W in Leusden wethouder van Welzijn. Op dit moment is zij lid van de gemeenteraad. Zij staat 24 op de CDA-lijst. De christen-democraten hebben op dit moment 19 zetels in de Provinciale Staten. Albert Moens is hoofd van de afdeling Welzijn op het gemeentehuis, het zal dit jaar voor het eerst zijn dat Groen Links meedoet aan de provinciale verkiezingen. De lijst is een combinatie van de inmiddels opgeheven partijen van de PPR, PSP en CPN. Deze partijen hebben in de Utrechtse Provinciale Staten samen 4 zetels. Moens neemt op de kandida tenlijst van Groen Links een zesde plaats in. Volgens de huidige zetelverdeling zouden beide Leusdenaren dus ei genlijk niet in aanmerking komen voor een zetel. Het aantal zetels van de Staten wordt dit jaar echter uit gebreid van 59 naar 63. Vooral Moens verwacht dat hij een reèle kans maakt op verkiezing in de Staten. „De combinatie Groen Links neemt dit jaar voor het eerst deel aan de verkiezingen. Volgens onze inschatting moet het mogelijk zijn het aantal zetels uit te breiden van 4 naar 6." Zijn belangstelling gaat vooral uit naar ruimtelijke or dening. Als hij gekozen wordt zal hij overigens niet zijn baan op het Leusdense gemeentehuis opge ven. „Ik zal bij tijd en wijle een vnje dag nodig hebben," zegt hij, „maar mijn werkgever is inmiddels al op de hoogte van mijn kandidatuur." Evelien Blom zal na verkiezing wel vertrekken als lid van de ge meenteraad. Het is een regel bij haar partij dat men niet tegelijk lid kan zijn van de gemeenteraad en de Provinciale Staten. „Het was toch mijn laatste periode in de ge meenteraad geweest," zegt zij. „Ik heb eigenlijk nooit als 'gewoon' lid in de raad gezeten. Toen ik voor de eerste ker gekozen werd, trad ik direct aan als fractievoorzitter. Daarna werd ik wethouder. Als ik iets nieuw wil beginnen, zou ik dat nu moeten doen. De Provinciale Staten lijkt mij een meuwe uitda ging." Albert Moens Groen ...ruimtelijke ordening- Links): bijvoorbeeld ook een in de wijk Claverenblad moeten komen." „Dat is nooit van de grond geko men, omdat de bedrijven die zich als kandidaat meldden, m de loop der jaren steeds grotere gebieden wilden bereiken en steeds meer klanten nodig hadden om hun ves tigingen rendabel te maken. Dat heeft ons bijvoorbeeld ook bij het binnenhalen van de HE MA in Leus den parten gespeeld. Het idee is echter altijd op de politieke agenda blijven staan en ook uit de buurt kwamen geluiden dat men een buurtwinkel wilde." Hermans denkt, dat mocht het plan van een buurtwinkel definitief worden geschrapt, het geen enkel probleem is om een andere be stemming voor het terrein te vin den. „De wijk is rijkelijk voorzien van speelterreinen voor de jeugd. De lokaüe aan de Lepelaar mag volgens het bestemmingsplan ook met als zodanig ingericht worden. „Maar bij de discussies over de toekomstige woningbouw m Leus den, die de afgelopen maanden heeft plaatsgevonden, bleek dat er in Leusden grote behoefte is aan nieuwe woningbouwlokaties bin nen de bestaande bebouwing. Het gebiedje bij de Lepelaar zal zeker als 'inbreidingslokatie' m aanmer king komen." Evelien Blom: ...uitdaging.... LEUSDEN - Op de Waterlooweg is zaterdagmiddag een trimmer ge wond geraakt, nadat hij was aange reden door een automobilist. De automobilist, een 47-jarige Leusde- naar, haalde het slachtoffer geïrri teerd in en raakte hem daarbij met z'n aanhanger. Hoewel de trimmer, een 23-jarige Amersfoorter, daarbij ten val kwam, reed de bestuurder door. De man werd later opge spoord bij een boerderij in de buurt. De Amersfoorter is met een lichte hersenschudding en een beenbreuk opgenomen m het zie kenhuis. LEUSDEN - Op de Fredenk Hen driklaan in Leusden-Zuid veroor zaakten twee Leusdense automo bilisten donderdagmorgen een aanrijding. Beide voertuigen hiel den bij het passeren onvoldoende rechts, waardoor de auto's elkaar schampten. De schade bleef be perkt tot materiéle en was gering. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsie'darrsew^o 7 iel 033-630154 MOLENAAR CITROEN Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond (advertenties) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Magnetron-oven-grill OP =OP 'T ERF 13 LEUSDEN TEL. 033-944236 Mevrouw Otter uit Leusden is al vijfentwintig jaar lid van de Unicef. Een bijzonderheid, maar geen reden tot veel extra aandacht vindt zijzelf. Toch komt er een huldigmg met de bijbehorende fehcitaties. Mevrouw Otter over Unicef: „Iedereen is belangrijk van folderloper tot voorzitter. Happy New Year.een bonte stoet handenschudders trok afgelo pen dagen door Leusden. Links en rechts waren er recepties om de goede voornemens direct in praktijk te kunnen brengen. Op pohtiek terrein, maar ook op verenigingsgebied Pag. S Panorama Lisiduna toont het favoriete plekje van Loes van den Akker. Deze blokfluitdocente kiest voor de voormahge Smousse- steeg, tegenwoordig beter bekend als het Cohenpad. Een stukje landehjkheid in een wat stadse omgeving. De Jaro van Rootselaarbokaal is weer uit handen gegeven. Weken heeft de Leusdense sportwereld naar dit moment uitgekeken. Wat verwacht werd, is niet uitgekomen, de voorzitter van de sportstich ting onthulde dat columnist Frits Schoenmaker de bokaal niet kreeg.... Verhuizen kost tijd en ruimte de bibhotheek weet erover mee te praten. Deze week is het een drukte van jewelste. Boeken in de kar en weer uit de kar Pag. 10 LEUSDEN - Het bedrijventerrein bij de Ursulmeweg/Driftakkerweg krijgt binnenkort de naam Spiegel. De ondernemers en bewoners van het gebied hadden de gemeente gevraagd om het gebied een naam te geven. Spiegel is de naam van een vroegere eigenaar van een van de boerderijen die er gevestigd was. De naam zal na goedkeuring door de raad op de ANWB-borden vermeld worden. Verder zal er een verwijzing komen van de in het gebied gevestigde bedrijven. LEUSDEN - Leusden zal dit weekeinde hefst tweemaal een hoofdrol spelen m een programma van de VARA. De gescheiden afvalinza meling in Leusden is voor de programmamakers van Vroege Vo gels' zo interessant, dat dit onderwerp zowel op de radio als op de televisie aan de orde zal komen. Zaterdag 12 januan is op de televisie om 17.40 uur te zien, hoe wethouder Com Verduin de vuilniswagen in de wijk Akkerhoeve 'begeleidt'. Ook zal te zien zijn, waar milieuboer Fokko Tilma zijn groente- en tuinafval afzet. Een dag later kunnen vroege vogels om 8.00 uur op Radio 2 een interview horen met de wethouder. LEUSDEN - Emd november 1990bleek het totaal aantal werkzoeken den gedaald ten opzichte van de maand oktober: er staan ruim zestig mensen nrunder ingeschreven bij het arbeidsbureau. De daling werd vooral gerealiseerd in het gewest Amersfoort. Met name het aantal ingeschreven vrouwen nam af. In de gemeente Leusden stonden in november 217mannen op de lijst en 300 vrouwen. LEUSDEN - Pon's automobielhandel heeft tweehonderd Audi 80's in een speciale Olympische uitvoering ter beschikkinggesteld aan de topsport Nederland. De topsporters komen op 11 januan naar Leus den om de auto's af te halen. Op het officiële programma staat onder andere een toehchting op de overeenkomst door de commercieel directeur van Pon, de heer Ladage en een toelichting door de voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, de heer Huibregtsen. Ja, ik abonneer me op de Naam Voorletters Adres Postcode Plaats Telefoon Voor betaling ontvangt u van ons een acceptgirokaart. Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1