i Leusden Kijkers helpen kijkers via de kabelkrant L begraafplaats minder goed bereikbaar school neemt maatregelen aandacht voor behoud uniek landschap vergaderagenda i GEMEENTE _L WOENSDAG 9 JANUARI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 55, 9 januari 1991 tijdens bouw aula Rond half januari wordt begonnen met de bouw van een aula op de algemene begraafplaats Oud-Leusden. Dit zal voor de bezoekers van de begraafplaats enige, helaas niet te vermijden overlast met zich meebrengen. Het gemeentebestuur hoopt te kunnen rekenen op begrip hiervoor bij degenen die de komende tijd een bezoek aan de begraafplaats brengen. De begraafplaats Oud-Leusden is begin 1987 door de Nederlands- Hervormde Kerk overgedragen aan de gemeente Leusden. Reeds bij die gelegenheid werd de wense lijkheid naar voren gebracht de be graafplaats van een aula te voor zien. Dat daaraan behoefte be staat, is de afgelopen vier jaar steeds duidelijker geworden Voordat tot de bouw kon worden besloten, moest echter eerst de vraag worden beantwoord in hoe verre de hiervoor noodzakelijke in vesteringen verantwoord zouden zijn. Die vraag had in het bijzonder betrekking op de gebleken onmo gelijkheid de begraafplaats uit te breiden en op de beperkte moge lijkheid nieuwe graven uit te ge ven. Uit nader onderzoek is geble ken dat nog ongeveer 20 jaar aan de vraag naar nieuwe grafruimte kan worden voldaan, terwijl ook daarna nog gedurende enkele tien tallen jaren teraardebestellingen zullen blijven plaatsvinden. Op grond daarvan besloot de raad in oktober vorig jaar met de bouw van een aula in te stemmen. De aula komt te staan op het voor terrein van de begraafplaats. Het ontwerp is gemaakt door het Leus- dense architectenburo D. Opstel ten en de bouw wordt uitgevoerd door het eveneens in Leusden ge vestigde bouw- en aannemingsbe drijf J. Bloemendal b.v. Met de realisatie van de aula is een bedrag van 300.000,- gemoeid. In de aula zijn een condoleance-ruimte, sanitaire voorzieningen, omkleed- ruimte voor het personeel en berg ruimte opgenomen. parkeer- problematiek rond SBBO Bewoners uit de wijk Zwanenburg hebben onlangs bij de gemeente geklaagd over parkeeroverlast door auto's van SBBO-leerlingen. Het naar aanleiding hiervan tussen de gemeente en de directie van de Streekschool voor Beroepsbegelei dend Onderwijs gevoerde overleg heeft geleid tot enkele aanvullende maatregelen om de gesignaleerde overlast tegen te gaan. Ten opzich te van enkele jaren geleden is de situatie al sterk verbeterd door de extra aandacht die vanuit de school aan de parkeerproblematiek is ge schonken, De overlast blijkt zich thans slechts incidenteel - met name tijdens ouderavonden - en in een klein gedeelte van de wijk voor te doen Om ook die uit 'e bannen heeft de schooldirectie toegezegd bestaande maatregelen te conti nueren en daaraan enkele nieuwe toe te voegen. Aan het begin van ieder schooljaar worden de leerlingen erop gewezen dat zij bij het parkeren buiten eigen terrein uitsluitend gebruik dienen te maken van de parkeerterreinen aan de zuidzijde van de Hamers hof. Als aanvullende maatregelen zullen onder het motto ,,wie de schoen past, trekke hem aan" van tijd tot tijd onder de ruitenwissers van de in Zwanenburg geparkeer de auto's briefjes worden gescho ven met het uitdrukkelijke verzoek in het vervolg van de Hamershof- parkeerplaatsen gebruik te maken. Tijdens ouderavonden zal de SBBO zorgen voor „parkeerwach ters" die ervoor zorgen dat auto's naar deze parkeerplaatsen worden doorverwezen. De Valleicornmissie wil de natuur- en milieu-waarden van de beekdalen her stellen valleicommissie: Het ontwerp voor de aula op de algeme ne begraafplaats Oud-Leusden is ge maakt door hel Leusdense architecten buro D. Opstellen. Leusden ligt op de grens van de Gelderse Vallei, een gebied dat zich uitstrekt van Ede tot Ermelo en van Woudenberg tot Nijkerk. Dit gebied heeft van de overheid extra aandacht gekregen. De Val lei is uniek en wordt bedreigd door aantasting van het milieu. Het fraaie landschap met de agrarische bedrijven wil men er graag handha ven. Daarom is er een speciale Valleicommissie in het leven ge roepen Hierin werken het rijk, de provincies Gelderland en Utrecht en de gemeenten samen. Leusden wordt vertegenwoordigd door de afgevaardigde van het samenwer kingsverband Zuid-oost Utrecht. Eind vorig jaar heeft de Valleicom missie in de regio voorlichtings avonden georganiseerd Belang rijkste conclusie van de avonden is dat maatregelen voor het milieu en voor de landbouw onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn. Van belang daarbij is de kleinschalig heid van de aanwezige agrarische bedrijven en dat, volgens de Vallei- bewoners, de regelgeving belem meringen opwerpt voor de land bouw en het milieu. Met name werd er gewezen op de ecologische richtlijn. Het beleid in Leusden is er echter op gericht om in goed overleg met de agrariërs tot oplos singen te komen. In bijna alle ge vallen is dat ook gebeurd. moorsterbeek Een heel ander aspect van de Val leicommissie is een project om met vrij eenvoudige middelen de na tuur- en milieu-waarden in een aantal beekdalen te herstellen. Voor de Moorsterbeek is een plan van uitvoering gereed. Er is inmid dels een begeleidingscommissie ge vormd, die bestaat uit vertegen woordigers van de landbouw, de provincies Utrecht en Gelderland, het Waterschap de Gelderse Vallei en de Stichting De Boom. De fi nanciering is voor een deel al rond. Naar verwachting kan de uitvoe ring binnen enkele maanden begin nen. De bewoners in de omgeving van de Moorsterbeek zullen tijdig informatie krijgen over de plan nen. De Valleicornmissie brengt regel matig een krant uit met veel infor matie. De jongste uitgave van de Valleikrant is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting van de gemeente woensdag 9 januari, commissie Sociale Zaken, Volkshifa vesting, Emancipatie en Milieu (SVEM) Op de age&ryi staat een notitie over het verstrekken van hinderwet^' gunningen aan agrarische bedrijven. Ook wordt een nya tie behandeld waarin voorgesteld wordt in verband meijtft handhaving van de milieuwetten toezichthouders aanW stellen. Het Eemland Job Creation Project komt evenet aan de orde. Bj donderdag 10 januari, commissie Openbare Werkij Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Verk (OREV). De commissieleden zullen zich buigen over geluidswal nabij de Til. De commissie zal ook op If moeten naar een nieuw terein waar evenementen, zc het circus en de kermis gehouden kunnen worden Noorderinslag en het Buiningpark zijn daar bij in bee maandag 14 januari, commissie Algemene Bestuurszal (ABZ). in deze commissie komt een notitie aan de o over milieugevoelige evenementen. Te denken valt trekkertrek wedstrijden, het afsteken van vuurwerken houden van tourtochten. Het college wil dergelijke eve menten beperken en aan milieuvoorschriften binden, de commissie ABZ zit ook een voorstel om de gemeer lijke bevolkingsadministratie geheel te automatiseren dinsdag 15 januari, commissie Financieel Beleid en L.. heer (FBB). va Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur en wortgC gehouden in het gemeentehuis. De stukken liggen as inzage bij het bureau Voorlichting van de gemeente h jet tijb ïm actuele folders een slimme meid. Een van de dingen in je leven die je niet zelf kunt kiezen is of je als meisje of als jongen geboren wordt. Meisje of jongen dat maakt niets uit. Toch zie je nog steeds dat er speci fieke mannen- en vrou wenberoepen zijn. Maar de maatschapij verandert snel. Oude beroepen wor den overbodig, nieuwe beroepen ontstaan. Daar om zijn exacte vakken, zo als wiskunde, natuurkun de en scheikunde, bel: rijk in je vakkenpakl Ze bieden veel meer gelijkheden voor vervi opleidingen en beroe] Kies exact geldt voor meisjes. Wees bescheiden en laat vooral goed advisi door je schooldekaai klasseleraar. En haal] folder „Een slimme is op haar toekomst v bereid". Gratis, bij bureau Voorlichting. Cl Leusden1 bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen J J Voorburg te Achterveld, jaarlijkse verlen ging ontheffing sluitingsuur, dans- en muziek- verg. N J. Lith (Huize Den Treek), idem F v.d Konijnenburg (zwembad), idem R F. Aalbers (rest. Bavoort), idem St. Soccle (Rust in Vrede), jaarlijkse verlenging ontheffing sluitingsuur en muziekverg. J. v.d. Wetering te Achterveld, idem M. v. Holst Pellekaan (Ros Beyaart), idem F. v.d. Craats (Waterloo), idem C. C. Wijnands (Bos en Heide), idem W. v.d. Hengel (snackbar Swarte Steegh), mu ziekverg. 1991 B. v. Oosten te Delft, muziekverg. (draaiorgel tje) 1991 J. Roos, verlenging standplaatsverg A. H. Faber, verg. art. 38 Drank- en Horecawet bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 20 december 1990 voorbe reidingsbesluiten als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen - het perceel Hamersveldseweg 6 en - het perceel Arnhemseweg 101, e.e.a. zoals aangegeven op de bij de onderschei dende besluiten behorende situatie-tekeningen De voorbereidingsbesluiten liggen vanaf maan dag, 14 januari 1991, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208). inspraak ontwerp- bestemmingsplan „De Wetering - Va Hei laan" Het plan: Er is een bestemmingsplan in voorbereiding dat voorziet in de realisering van woningbouw aan de noordzijde van de wijk de Wetering op de grond die is gelegen tussen de Herikhof en de Valleilaan en de grond ten noorden van de Wal- stro, tussen de Walstro en de Liniedijk. Het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voorziet tevens in de realisering van een uitvaartcentrum in het gebied tussen Herikhof en Valleilaan. Dc inspraak: Van 28 januari tot en met 8 februari 1991 wordt er gelegenheid geboden van het ontwerp-be- stemmingsplan kennis te nemen. In verband hiermede ligt het ontwerp gedurende genoemde periode, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Inwoners van de gemeente en zij die belangen in het plangebied hebben kunnen gedurende bo vengenoemde termijn schriftelijk hun mening ten aanzien van het plan kenbaar maken bij het gemeentebestuur. Daarvoor kan gebruik wor den gemaakt van inspraakformuherendie op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken verkrijgbaar zijn. De schriftelijke in spraak-reacties dienen uiterlijk maandag, 11 fe bruari 1991 te zijn ingediend. verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens bekend, dat zij het volgende heb ben besloten 1 De Randweg tussen Valleilaan en bebouwde komgrens aan te wijzen als voorrangsweg. 2. De voorrangsregeling op Groene Zoom ter plaatse van Randweg te beëindigen. 3. De maatregelen uit de punten 1 en 2 te effec tueren door het plaatsen van borden en mar kering volgens de bij dit besluit gevoegde tekeningen: - gemeente Leusden, 90-05-80, d.d. 21 sep tember 1990 - gemeente Leusden, 90-05-81, d.d. 21 sep tember 1990 - Grontmij, 89-2791-470-14, d.d. maart 1990 - Grontmij, 89-2791-470-15, d.d. maart 1990 De op de gemeentelijke tekening aangegeven nummers zijn de nummers van de borden vol gens bijlage II van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens. De besluiten liggen met bijbehorende tekenin gen voor een ieder op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur gedurende een termijn van dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking ter inzage in het gemeentehuis, afdeling civiele- en bouwtechnische werken (CBW), kamer 216, 't Erf 1 te Leusden. Iedere belanghebbende kan beroep instellen tegen deze maatregelen binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking. Het be roep dient aan H. M. de Koningin gericht te worden, maar te worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. aanvraag om bouwvergunning De volgende aanvraag om bouwvergunning ligt ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij het verzoek behorende tekeningen. het uitbreiden van de woning met een atelier op het perceel Begijnhove 5 De tekeningen liggen van donderdag 10 januari t/m woensdag 23 januari 1991 op werkdagen 's morgens van 8 30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Orde ning/Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. voor al uw irilijstwerk V 't IJSTENMAKERIJ ERSTEK Snelle levering en ruime sortering Hamersveldseweg 4d - Leusden- Tel. 033-945675 b.g.g. 030-945895 mnvc secHecaRlaacsöHolces voor: typewerk, zowel brieven als rapporten, scripties, verslagen het notuleren van vergaderingen Tel. 033-946239 Hoefijzer 37, Leusden BON voor opgave rubriek „KIJKERS HELPEN KIJKERS" Naam: Adres: Postcode plaats. Telefoon: Tekst: I EL De regels op een rijtje voor een GRATIS annonce. (alleen voor particulieren) 1. De inhoud mag niet commercieel van aard zijn. Het onderwerp moet betrekking hebben op het verzamelen als hobby, zonder winstoogmerkt. U mag alleen iets vragen. 2. Er mogen geen prijzen worden genoemd als er geen sprake is van ruilen maar van overname tegen geld. 3. Het noemen van uw telefoonnummer in uw opgave is verplicht. Anonieme inzendingen en inzendingen zonder telefoonnummer worden uiteraard geweigerd. 4. Alleen schriftelijke opgaven worden geaccepteerd, mits de inhoud bestaande fatsoensnormen en wetten niet overschrijdt. 5. De inzender kan geen enkel recht op plaatsing laten gfelden. Plaatsing is mede afhankelijk van tijdstip van binnenkomst, het totale aanbod en inhoud. Dit ter beoordeling van de redaktie. 6. De lengte van uw vraag is beperkt tot maximaal 4 kabelkrantregels (ongeveer 140 karakters, inclusief leestekens en spaties). Gebruik bij voorkeur de bon in onze bladen. El Vil le ee be cb iit ai 'at e\ V ia: L ie 'TL :ac Bon volledig ingevuld retourneren naar: Redaktie BDU TV Kijkers helpen kijkers, Postbus 67, 3770 AB Barneveld.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4