Jeu de boulers in huis voor verdeling prijzen Roep om Max Havelaar tijdens nieuwj aarsreceptie Anabole steroiden kosten maanden straf _spor(r: n cijfer?" Liberale klepel Burgemeester belooft een vriendelijker jaar voor de burgers Voetbal competitie WOENSDAG 9 JANUARI 1991 - Her en der waren erin Leusden nieuwjaarsrecepties. Met een en een drankje werd het nieuwe jaar ingeluid. Uiteraard was de bij de een meer dan bij de andere bijeenkomst, maar het was overal aanwezig. n küSDEN - De ANBO, afdeling Leusden, hield een gezellige bijeenkomst De Wolboom aan de Hamersveldseweg. Ruim dertig belangstellenden vamen af op de uitnodiging van de voorzitster (a.i.) mevrouw Sitton. opkomst was iets minder groot dan vorig jaar, maar procentueel gezien is de afdeling meer dan tevreden. „Er zullen iets meer leden op vakantie e h geweest en wij hebben natuurlijk ook veel oude leden, die dit soort jeenkomsten niet meer bezoekt. nbo (Leusden) heeft momenteel een dikke honderd leden en is nog imer -evenals de landelijke tendens- groeiend. Mevrouw Sitton memo- >erde m haar toespraakje het feit dat het afgelopen jaar m ieder geval de miorenraad tot stand is gekomen. Verheugd was de Anbo ook met het 2zoek van twee bestuursleden van de Christehjke Ouderenbond. LEUSDEN - De nieuwjaarsrecep tie van burgemeester en wethou ders van Leusden is maandag ui termate druk bezocht. Enkele honderden mensen vormden een meterslange rij voor de be stuursleden (aangevuld met de burgemeestersvrouw). Het indi viduele handjesschudden werd opgefleurd met een optreden van enkele verengingen/organisa ties. Voor de muzikale noot werd gezorgd door de Valleizangers en een gelegenheidskoor van de So- lidariteitswinkel. Burgemeester Panis had voor elke boodschapper een weerwoord. De ontspannen sfeer was er verant woordelijk voor, dat er veel gezegd kon worden. De drank en de hap jes deden de rest. Vanaf half acht was het een grote stroom gelukwensers in het ge meentehuis. Met de burgemeester voorop namen de bestuursleden de wensen en -soms ook de nauw- verholen kritiek- in ontvangst. Carnavalsvereniging De Puupen- koppen uit Achterveld kwam met een ludieke toespraak voor het ge meentebestuur. Kernwoord was energiebesparing, en met allerlei middelen werd aangetoond, dat er op het gemeentehuis nog wel het een en ander verbeterd kan wor den. Prins Cor Puup XV overhan digde de burgervader onder ande re een helm met een waxinelichtje, een kamerheester en pantoffels. Aan het slot verwoordde de carna valsprins de hartekreet van alle Achtervelders: een fietspad van Leusden, via de Asschatterweg, naar Achterveld. Burgermeester Parus had de wenk goed begrepen. In zijn dank woordje stond het fietspad dan ook centraal: „Al komt het fietspad er nooit, ik zal het nooit vergeten. Toch wil ik u een suggestie aan de hand doen, let er bij de komende provinciale statenverkiezingen op. Ik weet dat er bij de provincie potjes bestaan, waaruit soms best een fietspad betaald kan worden." Etentje Ook Carnavalsvereniging d'Ouwe Klomp bracht een bezoek aan het gemeentebestuur. Met een heuse 'zachte G' bracht de Prins enkele onderwerpen onder de aandacht. Met name de burger-vriendelijk heid van het gemeentelijk apparaat mag van deze vereniging verhoogd worden. Op volrijm dichtte Prins Moustache voort, af en toe onder broken door het 'Leusden, Alaaf van zijn gevolg. Het heeft de vere niging pijn gedaan, dat het college vorig jaar de uitnodiging voor een gezellig etentje bij de Chinees, naast zich neer heeft gelegd. Burgemeester Panis beloofde, dat de uitnodiging dit jaar met de nodi ge zorg zal worden bekeken. „Ik zal zeker geen extra vergadering beleggen en weet wat mij op de bewuste maandagavond te doen staat. En wat de toegankelijkheid van het apparaat betreft, kan ik zeggen dat -hoewel wij al goed bezig, ook dit jaar nog meer accent gaan leggen op de openheid van dit gebouw." Na de leut en de gein was er ruimte voor meer serieuze zaken. De Soli- dariteitswmkel vroeg -op originele wijze- aandacht voor de Max Ha- velaarkoffie. Op de melodie van het overbekende koffieliedje van Rita Corita werd gevraagd om over te gaan op het alternatief. De bur gemeester gaf de groep mee, dat de keuze m ieder geval wordt her overwogen. Met andere woorden, de gemeente gaat bekijken of het mogelijk is Max Havelaar in te voe ren. „Wij hebben in ieder geval in het kerstpakket al wel Max Have- laarkoffie laten inpakken. Het be gin is er dus wel degelijk". De Valleizangers besloten de ge zellige bijeenkomst met een optre den vanaf de eerste verdieping. De zangers hadden zich opgesteld in een ring boven het gezelschap. Prins Moustache van carnavalsvereniging D'Ouwe Klomp vraagt de bur gemeester om meer pubheksvriendehjkheid. EUSDEN - Ook de Blijhof hield een nieuwjaarsbijeenkomst. De opkomst as matig, de gezelligheid was er echter niet minder om. De Bhjhofis een uurthuis annex speeltuinveremgmg. In het recreatiegebouw aan de 'sidunalaan kwamen zondag belangstellenden bijeen voor de nieuw- arsborrel en de hapjes. Een kijkje vanaf de balustrade; gezelligheid troef m het raadhuis. LEUSDEN - Ook jongerencentrum De Geut liet op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente van zich horen. Met dne speciale gasten, Sint Nicolaas, Kerstman en de Paashaas, probeerden de gebruikers van De Geut de verantwoordehjke bestuurders duidehjk te maken dat er nu eindelijk eens actie dient te worden ondernomen. Echtpaar Panis (1) en wethouder Vroon staan in „wensstellmg" roiden van verschillende contact personen hebben afgenomen. Hij selecteerde de sportscholen en benaderde zijn overburen voor de verdere distributie via de postbus. Op deze manier wist het drietal voor ongeveer dertigduizend gul den te verhandelen. De sport schoolhouder werd door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot achttien maanden gevangenis straf waarvan zes voorwaardelijk. Zijn hoger beroep zal op 18 april worden behandeld. Het echtpaar houdt vol niet te hebben geweten dat onbevoegd gebruik van steroiden grote risi co's met zich meebrengt. „Ik wist wel dat mensen er breder van wer den, maar met dat het schadelijk was", aldus de vrouw. Haar raads man, mr. H. Brouwer, bracht naar voren dat de wetgeving omtrent anabole steroiden uiterst vaag is. Naar zijn oordeel is het volstrekt onduidelijk waar de naam precies voor staat. De producten die bij de man en vrouw werden gevonden bevatten geen stoffen die volgens de Wet op de geneesmiddelen voorziening aan regels zijn gebon den. Volgens de advocaat moeten de man en de vrouw dan ook wor den vrijgesproken. Uitspraak 22 januan. 13 januari: Hoogland 7 - Roda 4 Quick 9 - Roda 6 Roda 7 - HVC 5 Vrouwen Roda 2 - De Meern 1 L -Uitslag korfbal eerste klasse D Antilopen - DOC 14-14 Nieuwerkerk - IJsselvogels 9-12 De Meeuwen-Tweemaal zes 12-15 De Vinken - Fiducia 13-14 Stand eerste klasse D 1. De Vinken 7-10 2. Antilopen 7-9 3. Tweemaal zes 7-8 4 IJsselvogels 7-8 5. Fiducia 7-8 6. Nieuwerkerk 7-6 7. De Meeuwen 7-6 8. DOC 7-1 Programma korfbal zaterdag 12 ja nuari Antilopen - De Vinken IJsselvogels - Tweemaal zes Nieuwerkerk - Fiducia De Meeuwen - DOC Programma bekervoetbal zondag 13 januari Hilversumse boys - Roda'46 Programma voetbal tweede klasse B zondag 13 januari Apollon - Patria De jeu de boulesclub hield gisteren een nieuwjaarsbijeenkomst. Naast het uitwisselen van goede wensen, stond de avond in het teken van de uitreikmg van de competitieprijzen. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Bij de téte-a- tête wedstrijden werd Coen Bischops winnaar. Doublette, poule A: Roelof de Groot en Peter van Olmen. Poule B: Hans Manuel en Rob van der Werve. Poule C: Mieke en Kees Boshorst. Poule D Johanneke Bokhorst en Bep Bloemendal. Poule E: Wim van den Berg en Jo van Riezen. Triplette: Hans Jacobs. Joost Jacobs en Emiele Eskenazi. Plaatswedstrijden: Ruud Dam. LEUSDEN - De procureur-gene raal bij het Amsterdams gerechts hof, mr. C. H. Fehmers, eiste dins dag wegens de verkoop van ana bole steroiden bevestiging van het vonnis dat de Utrechtse rechtbank EUSDEN - Op een goed bezochte nieuwjaarsreceptie van de WD heeft Villem Takken uit handen van voorzitter Sylvia Brilstra de zogenaamde lepel' uitgereikt gekregen. De klepel is een onderscheiding, die traditio- eel met nieuwjaar wordt uitgereikt aan een Leusdenaar een opmerkelijk beraal gedrag tentoongespreid heeft. De motivatie om Takken de onder- cheiding te verlenen is volgens voorzitter Brilstra vooral gelegen in het ?/f dat de gerenommeerde oud-wethouder van Driebergen-Rijssenburg azijn pensionering zitting nam m het lokale afdelingsbestuur. Bnlstra: ;,En 'at was in een tijd dat het de WD met zo best gmg. We hebben dat zeer ewaardeerd." De onderscheidmg valt niet per definitie toe aan een TVD-er. Brilstra: We willen met deze ietwat ludieke onderscheidmg een eusdenaar in het zonnetje zetten, die in de geest van het liberale gedach- mgoed heeft gehandeld. Maar dat hoeft absoluut geen WD-er te zijn, of imand die überhaupt pohtiek actief is.Omdat er naar de mening van de iry niemand was die daarvoor m aanmerking kwam, is de klepel vorig iar m de kast blijven hggen. In haar nieuwjaarsrede laakte voorzitter Bnlstra het gedrag van de iezer. „Ik betreur het dat de opkomst bij verkiezingen zo laag is", aldus 'iilstra. Zij riep, met het oog op de naderende Statenverkiezmgen, de aderleden op de kiezer te bewegen van zijn democratisch recht gebruik 5 maken. „En dan maakt het niet uit op welke partij men stemt, als er maar restemd wordt", aldus de liberale praeses. Op de foto de onderscheiden Willem Takken (midden, met bril). vorig jaar over twee inwoners van Leusden uitsprak. De 35-jarige man en zijn 30-jarige vrouw werden res pectievelijk veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en vier maanden voorwaardelijke cel straf plus honderd uur dienstverle ning. Beiden gingen hiertegen m hoger beroep omdat zij de straf te zwaar vonden. In oktober 1988 kwam bij de po litie informatie binnen dat via een postbusnummer werd gehandeld in de spierversterkende middelen anabole steroiden. Diverse sport scholen in heel Nederland waren via een brief van de mogelijkheid tot het plaatsen van schriftelijke be stellingen op de hoogte gesteld. Nader onderzoek wees al snel in de richting van Leusden. Op 31 ja nuari 1989 werden verschillende aanhoudingen verricht gevold door huiszoekingen. De belangrijkste verdachte was een 33-jange sportschoolhouder uit Leusden. Hij zou de anabole ste- Gemeente, het wordt tijd voor zuiver koffie' Energiebesparmg begint bij het Achterveldse waxme-hchtje. Solidanteitswinkel zingt om de Max Havelaarkofüe. - Huize Sint Joseph te Achterveld heeft zondag een rueuw- gehouden. Het was een drukte van jewelste, gewoontege- kwamen er ook veel inwoners uit het dorp even langs. Directie en van het huis hebben een paar honderd mensen kunnen verwelko- Over het algemeen veel mwoners van Achterveld, de leveranciers n de vrijwilligers. „Zo ongeveer het halve dorp komt tijdens deze recep- e bij ons over de vloer", aldus een der aanwezigen, e tweeentachtig bewoners en de mensen uit de veertig aanieunwonm- an hadden natuurhjk de mooiste plaatsen, het was immers ook hun J iceptie. Prins Carnaval, Prins Cor Puup XV, gaf ook acte de présence en estuursvoorzitter G. Hilhorst hield zijn traditionele nieuwjaarsrede.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5