Panorama Lisiduna Muzikale eer met 'body and soul' 'Carte Blanche' ver zorgt Valleiconcert De Loupe Muziek van Ben de Jong blijft voortleven 'Culturade' ter discussie Programma ■■DE FLINT MUZIEK inde- Mi komende weeki „Het boodschappenritje" plaatselijk nieuws UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen Naam: Loes van den Akker Beroep: Blokfluitiste/muziekdocente Bekend van: muzikale optredens Favoriete plek: „De voormalige boerderij Langenbeek" vertoning met als thema 'knoeien met postzegels'. Ook een verloting op het ge bied van de hobby staat op het programma- De club telt ruim negentig leden, met een bloeiende jeugdafdeling van reeds vierentwintig leden. De zaal gaat open om 19.30 uur en de avond start om 20 uur. De avond is vnj toegankelijk, al leen handelaren zijn niet wel kom. Voor meer informatie: Co de Vries, telefoon 033-946274 (liefst na 19 uur). LEUSDEN - De officiële vereni ging van postzegelverzame laars De Loupe houdt maandag 14 januari haar eerste, openba re clubavond in het nieuwe jaar. Op deze avond is er be halve een clubveiling met ruim honderd kavels ook een dia- WOENSDAG 9 JANUARI 1991 j 'CflPp LEUSDENSE JONGEREN IN FINALE POPDAG men ter nagedachtenis aan Ben de Jong, was het de beurt aan de mu zikanten om hun muzikale eer te bewijzen. Uiteraard ontbrak het nummer 'Body and Soul' niet. een van de favonete ballads van De Jong Met z'n getrouwe muzikanten om zich heen zette Hundepool vocaal zijn bijdrage voort, waarna de 'Sweet Georgia Brown' de afsluiting vormde van de eerste set. De tweede set had een aange name verrassing in petto. Gitarist Andy Louis, die samen met bassist George van Deijl, drummer Ge rard Theunisse en pianist Hans Heinhuis als solide ntmesektie functioneerde, had de jonge zan geres Imke Krudde meegeno men Imke Krudde studeert aan het conservatorium in Hilversum bij Greetje Kauffeld en heeft, zij het m een he°l andere context, al eerder in Leusden van zich doen spreken. Tijdens het Puddingpopfestival 1989 was ze een van de zangeres sen van de populaire Amers- foortse Soul-formatie 'Joen Gaga rin and the Fade A ways'. Dit keer liet ze zich van een andere zijde zien. Met nummers als 'On a clear day', 'This Masquerade' en 'Girl from Ipanema' overtuigde ze ook het in groten getale opgekomen jazzpubliek van haar vocale kwali teiten. Ze wist de voor haar meren deels onbekende muzikanten goed te sturen, zonder afbreuk te doen aan de presentatie naar het publiek toe. Er bevonden zich op deze spe ciale middag ook een aantal muzi kanten onder het publiek, die niet direct bij het podiumgebeuren betrokken waren. Het kon dan ook met uitblijven dat iemand als de populaire blueszanger-pianist Little Willie Littlefield, zich liet ver leiden om een swingende boogie- Culturele werkgroep iEUSDEN - Begin december is op iet gemeentehuis een werkgroep jeinstalleerd, die zich gaat bezig- touden met de voorbereiding van jen gemeentelijke cultuurnota. Daarin moeten uitgangspunten rooi het gemeentelijk cultuurbe- eid in de jaren negentig worden rastgelegd. De gemeenteraad heeft in het labije verleden verschillende ke en aangedrongen op een ge- neentelijke cultuurnota. Er zijn bin- Brand new Cadillac' iEUSDEN - De Leusdense rock en iluesband 'Brand new Cadillac' reedt zaterdag 12 januari op in ca- The Wish aan de Zwarteweg. De nhema-bijeenkomst EUSDEN - De afdeling Leusden an de protestants-christelijke ou- erenbond houdt woensdag 16 ja- uan een thema-bijeenkomst over Verslaving; de kerk een zorg'. J. de nen de gemeente verschillende problemen, die om een oplossing vragen. Het ontbreken van ade quate accommodatie neemt daar bij, zeker na het wegvallen van 't Claeverenblad, een belangrijke plaats in Maar ook de rol van de Culturele Raad Leusden zal nader moeten worden bezien, evenals de subsidiestroom. In de werkgroep hebben plaats genomen: oud-raadslid LU van Amerom-Bach (namens de stich ting Kunstkwartier), Harry Hilde- rink en Henk Wesenaar (namens de Culturele Raad Leusden), Mar cel Pellikaan (ambtelijk medewer ker) en wethouder Bram Vroon (welzijn). band bestaat uit: Jan-Willem van Wijk (bas. zang), Boude wijn van Wijk (slaggitaar, zang), John Hij me ring (sologitaar) en Flip Mijzen (slagwerk). Het optreden begint om 21.00 uur en de toegang is gra tis. Bakker, verbonden aan een Am sterdamse stichting die zich bezig houdt met de problematiek van drugsverslaafden, zla het thema inleiden. De bijeenkomst wordt ge houden in bejaardentehuis 't Ha- mersveld aan de Asschatterweg en begint om 14.30 uur. Belangstellen den zijn van harte welkom. A tribute to Ben de Jong: een jazzsession in de Hakhorst voor de onlangs overleden saxofonist. woogie uit de helaas slecht ver sterkte piano te laten rollen. Bij deze entertainer veerde het pu bliek op en klonk er zelfs een en thousiast 'We want more'. Met 'Blueberry Hill' en 'Bad Leroy Brown' kreeg het publiek waar het om vroeg en gaf Littlefield vast zijn visitekaartje af, want we zien hem dit seizoen nog terug in de Hak horst. Na dit hoogtepunt lieten de di verse muzikanten, waaronder pia nist Carlo de Wijs, zich nóg van hun beste zijde zien, terwijl het ge animeerde publiek nog lang bleef hangen om hiervan te genieten. Deze in alle opzichten zeer ge slaagde nieuwjaarsjazzmiddag be looft veel voor de komende aktivi- teiten van de springlevende Jazz- Sociëteit. Volgend concert: 27 januari 1991. Greetje Kauffeld met haar trio. Jim ten Boske „Tnad" genaamd, heeft Attila veel publiciteit opgeleverd. Niet alleen ui Nederland, maar ook in het bui tenland wordt veel aandacht be steed aan „Tnad". Zo wordt mo menteel gesproken over platen contracten in Duitsland, Belgie en Engeland, en is het Engelse mana gement buro S.M.I. in Amerika be zig de juiste contacten te leggen met geïnteresseerde metal labels. Nadat de twee videoclips van de nummers „The Hunger" en „Lost In The City", allebei van het „Triad" aibum, al enige malen op de Roe meense televisie zijn vertoond pro beert de Stichting Popmuziek Ne derland om de clips op het beken de muziek kanaal MTV Amerika uitgezonden te krijgen. Sinds de release van „Tnad" heeft Attila vele meuwe nummers geschreven en in de oefenruimte gerepeteerd. Het optreden van 12 januan zal vooral m het teken staan van deze nieuwe nummers. Het grote publiek zal deze ene keer alle meuwe nummers kunnen ho ren en zien. Het is tevens een goe de kans voor alle fans om zich te laten horen, omdat alle nummers live zullen worden opgenomen. De eveneens Amersfoortse me tal formatie Mandau zal ook aanwe zig zijn om hun live kunnen te pre senteren. Deze band heeft o.a. al in de finale van de kleine prijs van Amersfoort gezeten en moet dus gerekend worden tot de betere bands uit de regio! Het evenement vindt plaats in de Kelder, Onze Lieve Vrouwekerk hof te Amersfoort. De zaal gaat open om ongeveer 22.00 uur en de entree bedraagt slechts 7,50. LEUSDEN Binnen de Culturele Raad Leusden wordt gediscus sieerd over de vraag of de jaar lijkse manifestatie De Cultnrade in de huidige vorm moet worden voortgezet. „Voorkomen moet worden dat de manifestatie een saaie, routinematige bijeenkomst wordt", schrijft het CRL in een oproep aan betrokkenen om sug gesties voor vernieuwing van het evenement te doen. Een alternatief zou volgens het CRL kunnen zijn het evenement bij voorbeeld eens m de twee jaar te organiseren. Dat zou de kwaliteit van de presentatie ten goede kun nen komen, schrijft de CRL in haar journaal. De Raad sluit echter ook niet uit dat de Culturade helemaal van de agenda verdwijnt. Op de Culturade. die dit jaar voor de zesde keer werd gehou den, presenteren verenigingen hun programma voor het nieuwe sei zoen. Donderdag 10 januari 20.15 uur: Gelders Orkest Zaterdag 12 januari 10.15 uur Modelspoomulbeurs Zondag 13 januari 13.30-17.30 uur: Koninklijke Ne derlandse Kennelclub AMERSFOORT - Vijf jongeren uit Leusden doen vol gende maand mee aan de finale voor schoolbands tijdens de provinciale Popdag in het Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. De vijf maken deel uit van de schoolband van de Amersfoortse scholengemeenschap voor mavo, havo en atheneum De Amersfoortse Berg, waar zij op school zitten. De vijf zijn David van Praag (tenorsax), Peter Beukelman (leadguitar), Marloes de Jong (altsax), Walter Wilhelm (zang) en Barry Schenk (bas). De schoolband van de Amersfoortse Berg bestaat uit twaalf leerlingen, uit verschillende klassen. De band heeft eerst aan een voorronde meegedaan en behoorde daar tot de vier winnaars. In de finale moeten de leerlingen tegen drie andere groepen strijden, uit Utrcht, Breukelen en Zeist. De provinciale popdag wordt zaterdag 2 februari gehou den in de Kleine Zaal van Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht. LEUSDEN/BARNEVELD - In de serie kamermuziekavonden, die de Stichting Valleiconcerten jaar lijks in Leusden en Barneveld or ganiseert, concerteert op donder dag 10 januari het gezelschap Carte Blanche. Het Amsterdamse blaasseptet "Carte Blanche", in 1986 opge richt door afgestudeerden van het Sweelinck Conservatorium, wordt gevormd door een zevental professionele jonge muzikanten, die over gedegen podiumerva ring beschikken. Het ensemble heeft een bijzon dere samenstelling piano, hobo, fluit, klarinet, fagot, hoorn en bas klarinet Hierdoor zijn verschil lende bezettingen mogelijk, zoals blaasseptet en pianokwintet. De naam "Carte Blanche" wil dit af wisselende karakter, maar ook het omvangrijke repertoire van het gezelschap aanduiden. Het programma dat op 10 januari in Leusden zal worden uitgevoerd begint met een arrangement voor zes blazers en piano van de ouver ture "De Barbier van Sevilla" van Gioacchino Antonio Rossiru (1792- 1868). Vervolgens klinkt het Sextet in Bes op.6 voor piano en blaaskwmtet van de Duitse componist Ludwig Thuille (1861-1907). Na de pauze het Kwintet in Es op 16 van Ludwig van Beethoven (1770-1827) en een speciaal voor Carte Blanche gecomponeerd Septet van Chiel Meijering (1954), gnaamd "Vroeger waren ze er erg op tegen" Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten worden a 15.- (65+ en CJP 12,50) vanaf 19.30 uur aan de zaal verkocht. Jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. Inlichtin gen 033-940835. Vrouw en media LEUSDEN - In 't Vooronder, in de kelder van het gemeentehuis, wordt woensdag 9 januari een the ma-avond gehouden over "Vrouw en media'. Onder leiding van Die- me Meis wordt ingegaan op het maken van televisieprogramma's. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Volksdansen LEUSDEN - Volksdansgroep Sa- meach Gan start woensdag 16 ja nuan met een cursus 'Internatio naal' voor beginners. De lessen be ginnen om 19.00 uur. Geïnteres seerden vanaf 16 jaar zijn van harte welkom. Op de woensdagochtend is er een cursus 'Israëlisch' voor beginners. De cursus wordt gege ven in De Blij hof aan de Lisidunal- lan 2. Zaterdag 2 februan is er onder het motto 'Moderne Israëlische folklore' een dansdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Deelnemers dienen wel over emge danservaring te be schikken. De dansdag wordt ge houden in De Blijhof, Lisidunalaan 2. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opnemen met Anne Goossens (telefoon: 944510) of Ilona van den Burg (tele foon: 942252). LEUSDEN - Eind 1990 overleed een geliefd muzikant, de te nor-saxofonist Ben de Jong. Nog niet zo heel lang geleden was hij te gast in de Jazz-Sociëteit. In de nieuwjaarsontmoeting van afgelopen zondagmiddag in de Hakhorst heeft de Sociëteit hem willen bedanken voor hetgeen hij heeft bijgedragen aan de Jazz; speciaal in de regio Utrecht. Vandaar een speciale 'Tri bute to Ben de Jong' met op en rond het podium tal van muzi kanten, die allemaal op hun eigen wijze hun steentje bijdroe gen aan deze sfeervolle jazz-gebeurtenis. Een van de hoogte punten was het gastoptreden van de Amerikaanse blues-zanger Uttle Willie Littlefield. „Wij hebben Ben de Jong hier en kele malen in deze jazz-club mo gen begroeten en dat waren die setjes, die werkelijk jong en oud volledig aanspraken", aldus Kees Hundepool in zijn openingstoe spraak. ,,De in 1919 geboren saxofonist was typisch een van de muzikanten, die in het vooroor logse jazz-gebeuren tnomfen vierde op het Thorbeckeplein in Amsterdam. Een van de beste din gen die Ben de Jong is overko men, is de vraag van Johnny Grif fin: Waar haal je die speciale toon van Coleman Hawkins vandaan?" Het was de wens van mevrouw De Jong om alle muzikanten te bedan ken met de LP 'Play with the Ele ments', waarop de muziek van Ben de Jong blijft voortleven. Nadat er een minuut stilte in acht was geno de saxofoon stond centraal op de bijeenkomst van Jazz-societeit Leusden. ATTILLA De Amersfoortse heavy metal band Attila zal op zaterdag 12 januari a.s. een zeer speciaal live optreden verzorgen in De Kelder te Amersfoort. Attilla bestaat uit: Herbie Van- derloo op gitaar zang, Ton Holte- wes op drums, en Arjan Michels op bas. Attila heeft m de 7 jaren dat zij bestaan een 12" single, een mini LP en het afgelopen jaar een volledige CD/LP uitgebracht. Deze laatste At lila treedt op in De Kelder (advertentie) „Het leuke van deze plek is dat het wat geïsoleerd ligt. De prachtige oude boerderij hgt nu op het kruispunt van twee fietspaden, het Cohenpad en het Eempad. Daarmee is het voor auto's dus niet bereikbaar en daardoor is het hier erg rustig. Ik ken het trouwens nog uit de tijd dat het Cohenpad nog Smoussesteeg heette en feitehjk niet meer was dan een zandpad. Er was hier toen ook nog geen bebouwing en de boerderij lag m het verlengde van Nieuw Langenbeek aan de Hamersveldseweg, waar nude bibhotheek in gehuisvest is. Ik kom er nog steeds regelmatig; het ism'n boodschappenritje naar De Hamershof. I Toch heeft dit hoekje een bepaalde sfeer gehouden. Zeker omdat het er nog steeds erg rustig is, maar ook omdat de gemeente hier niet zo fanatiek onderhoud pleegt. Gelukkig maar. In het voorjaar komt het Fluitekruid tot aan je heupen en als je dan op een bankje wil zitten, moet je die als het ware tussen de begroeiing uitgraven. Heel vroeg in het voorjaar staan hier het Speenkruid en de Bosanemonen volop te bloeien. Prachtig. En m het najaar is het hier ook heel mooi. als de populieren roestbruin verkleuren, voor ze hun blad verhezen. In die tijd verzamelen zich hier ook massa 's spreeuwen. Klaar voor de trek naar het zuiden, denk ik. Ik vind het leuk dat de gemeente zoveel mogehjk heeft geprobeerd de bestaande begroeiing te handhaven, toen de wijken hier werden gebouwd." „Ik woon nu een jaar of twaalf in Leusden en met veel plezier. Ik kom uit 't Gooi, uit Hilversum, maar daar was het me te 'bossig'. Ik hou meer van het open landschap zoals hier. Je ziet hier ook veel meer dieren, vogels vooral. Die kom je natuurhjk in het bos ook wel tegen, maar toch minder vaak dan in deze omgevmg. Ik ben hier terecht gekomen, omdat er een tijdlang een schreeuwende behoefte in Leusden |M was aan muziekdocenten. Daardoor kon ik hier al tijdens mijn opleiding aan het muzieklyceum in "j Hilversum terecht. En na mijn studie heb ik hier meteen een vaste baan gekregen aan de muziekschool. I Nadat ik daar was wegbezuinigd, ben ik een eigen praktijk begonnen en die loopt hardstikke goed. I Daarom wil ik hier voorlopig ook niet meer weg. „Maar ik woon ook met veel plezier in Leusden. Al kon ik me dat bij m'n eerste kennismaking met de I gemeente nog niet zo goed voorstellen. Dat was tijdens mijn sollicitatie, op zo 'n miezerige dag. Toen ik hier I na veel vijven en zessen met het openbaar vervoer was aangeland heb ik me echt afgevraagd Wie gaat er I nu in hemelsnaam in Leusden wonen?' Daar denk ik inmiddels toch wat genuanceerder over, al bhjft de I gemeente zeker met het openbaar vervoer slecht te bereiken. Maar die in mijn ogen toch wat geïsoleerde I hgging betekent ook rust. Ik zoek altijd naar de stille plekjes. En die zijn hier nog volop.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7