de eos-vrouwen op de weg terug Sport in cijfers LHV pakt de volle winst Sportstichting kiest een vrijwilliger tot sportman van het jaar opnieuw verlies Antilopen speelt gelijk tegen Doe Badmintonclub lijdt j.d. Competitie tennis Jan van de Heuvel wint trofee jed spel Leos-mannen levert geen punten op Nieuwjaars —receptie Linksbinnen Het middenvak Leos Sport kort Voetbal zondag Judotoernooi f WOENSDAG 9 JANUARI 1991 39 voorzitter van de Sportstichting, C. Coenen, reikt de Jaro van Rootse laartrofee uit aan de sportman van dit jaar, Jan van de Heuvel. Ieder jaar kiest het bestuur van de Sportstichting een einder spor tief doel. Dat kan een vereniging zijn, maar ook een man of vrouw. Dit jaar viel de keuze op één van de vele vrijwilligers uit de verenigin gen. Met deze keuze wil de Sport stichting alle mensen eren, die ge heel belangeloos veel voor hun club doen. De voorzitter van de Sportstich ting, C. Coenen, reikte de sport- prijs uit aan de Achtervelder Jan van de Heuvel. Hij heeft veel voor de voetbalvereniging SV Achter veld gedaan en hij doet dat nog steeds. Hij onderhoudt al vanaf 1946 het terrein. Twee keer in de week is hij op het sportpark te vin den voor het onderhoud. De Achtervelder heeft zelf tot zijn zestigste jaar gevoetbald. Daarna is hij grensrechter gewor den. Dit doet hij nu al weer bijna vijf jaar. „Ik ben grensrechter bij het elftal, waar ik vroeger ook m heb gevoetbald."* - De vrouwen van Leos hebben hun eerste wedstrijd tegen Alterno overtuigend gewonnen. Toch kwam de 3- erwinning moeilijker tot stand dan menigeen had gedacht. I ploeg uit Apeldoorn staat op de voorlaatste plaats. In de ede set moest de thuisclub tot twee keer toe een fikse 'iterstand wegwerken. De verrassing van afgelopen week- de was de eerste thuisnederlaag van koploper Molenwiek/ voor Volendam. speelden misschien beste wedstrijd van dit tegen koploper Spirit. He- or de in degradatienood Leusdenaren leverde spel geen punten op. In en vierde set gaf de thuis- zeer belangrijke momen- i voorsprong uit handen, onervarenheid van Leos de Amersfoorters uitein- aan het langste emd. van Alterno konden set tot 7-7 gelijke tred n met de thuisclub. Bij die kwam het zwakste gedeelte 3 Apeldoornse ploeg m de terecht. De stop werd en Leos kon in hoog tempo set winnen, bezoekers lieten in de twee set tot twee maal toe een beslis- de voorsprong schieten. Bij een achterstand bracht coach Evert Garderen Nelleke Grobben in wege haar sterke opslag. Dat arde inderdaad een punt op, sr door een zwakke stop van ;elfde Grobben en een machtig k op een smash van Marjan van jelenhoven wist Alterno toch uit lopen naar 4-10. De thuisclub kwam via goed spel terug tot 8-10. Een technische fout van spelver deler Erna van Bussel bracht de stand op 9-10. De bezoekers had den echter veerkracht, want Marie ke van de Velden en Henriètte Jon ker zorgden persoonlijk voor 9-14. Op dit kritieke moment serveerde Alterno de bal uit. Van Garderen gaf Van Engelenhoven rust en bracht Nadja Gijsen in aan het net. Deze zorgde met een bekeken lob voor 11-14 en gaf een set up aan Anita Visser, die 12-14 aantekende. Stemming Bij deze stand waren de mannen van Leos net onder douche van daan gekomen en sleepten zij door middel van gezang hun collega vrouwen door deze moeilijke pe riode heen. Aanvoerder Maija de Wild scoorde het bevijdende laat ste punt. De derde set was een formaliteit. Altemo kreeg slechts twee punten op het scorebord. Het eerst punt via een strakke opslag. Het tweede punt kwam door een een techni sche fout van Erna Boonzaaijer. De spelverdeler van Leos speelde een puike wedstrijd en spreidde het spel goed. De manier waarop zij in de tweede set Anita Visser aan buitenkant volledig vrij speelde en de verdediging van Alterno volle dig verraste was subliem. Aanstaande zaterdag staat de topper Molenwiek tegen Abcoude op het programma. Abcoude kan bij winst het gat met Molenwiek uitbouwen tot zeven punten. Want Molenwiek verloor verrassend met 1-3 van Volendam. Het gat tussen Leos en Molemwiek bedraagt nu nog maar vijf punten. Trainer Gerrit Harmsen gaf zijn team nog wel een kans op promotie, maar dan zou Molenwiek wel punten moeten la- ten liggen. Zijn wens kwam uit: Molenwiek verloor. Leos moet aan staande zaterdag op bezoek bij het lastige Dmto. Leos - Alterno 3-0 (15-7, 16-14 en 15-2) Onervaren De onervarenheid heeft de jonge mannenploeg van Leos afgelopen zaterdag de das omgedaan. Het team van trainer/speler Rob Vooijs en coach Martin Joosten kreeg veel bijval voor het vertoonde spel, maar punten leverde dat niet op. Leos heeft de punten broodnodig om degradatie te kunnen ontlopen. De wedstrijd van aanstaande vrij dag tegen Huizen 2 in Huizen is van cruciaal belang. Winnen is de eni- Actie aan het net; smash en blok. ge mogelijkheid. Een niet gennge opgave voor een team dat afgelo pen zaterdag op de beslissende momenten de zaken uit handen gaf. Een geluk voor Leos is dat aanvoer der Edwin Meijerman, die een vakantie genoot, er dan weer bij zal zijn. Koploper Spirit moet geschrok ken zijn van de tegenstand die het kreeg van de thuisclub. De Amers foorters hadden het geluk dat Leos op zeer belangrijke momenten niet kon doordrukken. De bezoekers konden op die momenten iets meer rust opbrengen dan de Leusdena ren. In de eerste set was de ploeg van Vooijs, die de hele wedstrijd meespeelde, dicht bij de een set overwinning. Een achterstand van 9-13 werd omgebogen in een 14-13 voorsprong. Spirit gaf zich echter niet gewonnen en scoorde twee maal: 14-15. Het beslissende punt kwam na dat een harde middenaanval van Erik van Dijk werd geblokt. De daarop volgende set-up van spel verdeler Ronald van Doom lag iets te ver naar buiten. De 17-jarige Klaas Jan Hutten wilde de bal toch hard slaan in plaats van voor zeker heid te kiezen en sloeg in het net. De tweede set was duidelijk voor Leos met 15-6. De thuisclub het zien toch wel iets in hun mars te hebben. Er werden eerste tempo-ballen ge speeld. Spelers die achter een me despeler omliepen werden door spelverdeler Van Doom goed aan gespeeld. In de derde set kon Leos goed bijblijven tot 9-10, maar m deze set bleek Spuit toch meer inhoud te hebben. In de vierde set had de thuisclub steeds het iniiiatief. Via 4-0, 7-1 en 9-5 leken de volleyballers van Leos de zaak onder controle te hebben. Spelverdeler Van Doom, die tot dan toe een uitstekende wedstrijd had gespeeld, begon verkeerde en te moeilijk oplossingen te kiezen. De Amersfoortse onderkenden dit en haalden nog één keer alles uit de kas. Uitblinkers Klaas Jan Hutten en Evert Kruiswijk konden niet ver hinderen dat Spirit alsnog de volle winst greep. Onderaan lijkt het tweede van Brezan/SSS enkele spelers van het eerste team te hebben opgesteld, want opeens begint dit team pun ten te verzamelen. Koploper OMS het verrassend een punt hggen in Bameveld. Tot voor de kerst had den de Barnevelders slechts twee punten verzameld en nu staan zij reeds op zes punten. Zij staan nu gehjk met Maxcom/ToucheSpint en Huizen 2. De ploeg uit Leusden staat daar met zeven punten vlak boven. Het onderlinge duel tussen Harderwijk 2 en 3 leverde uiter aard een overwinning voor de laagst geklasseerde: Harderwijk 3. Het gat tussen Leos en Harderwijk 3 bedraagt nu acht punten. Leos - Spirit 1-3 (14-16, 15-6, 9-15 en 12-15) LEUSDEN - De Jaio van Rootselaar trofee is dit jaar naar Jan van de Heuvel uit Achterveld gegaan. Tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport afgelopen vrijdag werd bekend gemaakt wie de sportman/ vrouw van het jaar was. Al vanaf 1976 bestaat de traditie dat de Sportstichting iemand, die veel voor de sport in Leusden heeft betekend, een wisselbeker uitreikt. LEUSDEN - Badmintonduo Leusden 1 moest afgelopen zondag na de kerstvakantiestop thuis spelen tegen de koploper Selby 2 spelen. Dit betekende het zoveelste verlies voor BCL 1 in deze competitie. Toch is er goede hoop dat in de laatste vier competi- tiespeelweken nog enkele punten bijeen gesprokkeld kunnen worden. De sterkste tegenstanders in deze competitie heeft BCL nu gehad. Kanter Hormann opende weer de wedstrijd, omdat zijn broer Swe- der nog stees met een blessure kampte. Kanter begon zeer sterk in de eerste set en won met 15-1. De tweede set was gelukkig een stuk spannender om te zien. Toch werd de set verloren met 13-15. De derde set trok Kanter aan het langste eind en won met 15-7. Arthur Kappers, die nu vaste inval ler is voor Sweder, bleef zijn te genstander de baas. De eerste set won hij zeer overtuigend met 15-5. De tweede set met 15-10. Patricia Gerrits verloor in twee sets. De eerse setstand was 4-11. De tweede set bood ze wel meer tegenstand, maai werd toch met 7- 11 verslagen. Marion Klinkenberg speelde tegen een sterkere tegen standster, zij verloor met 6-11 en 4- De stand was 2-2, de dubbels ston den nu op het programma. De eer ste set in de herendubbel verloren Kanter en Arthur met 5-15. Met een 15-9 winst kwamen ze in de tweede set sterk terug. De adem benemende derde set werd he laas net met 13-15 door de BCL-ers verloren. Marion en Patricia kwamen er in hun damesbundel niet echt aan te pas. Zij verloren met 6-15 en 4-15 De gemengddubbel van Marion en Arthur was nog niet genoeg op elkaar ingespeeld om een kans te maken de partij te winnen. Zij ver loren dan ook met 7-15 en 4-15 De gemengddubbel van Patricia en Kanter bood duidelijk meer tegen stand, maar ook dat bleek niet vol doende. Zij verloren met de set standen 12-15 en 8-15. LEUSDEN - De korfballers van Antilopen traden afgelopen zaterdag aan tegen DOC. Deze ploeg staat op de laatste plaats in de competitie. Op papier leek het een makkelijke wedstrijd te worden. Toch bleek DOC een lastige ploeg voor Antilopen. Met een eindstand van 14-14 moest Leusden genoegen nemen. reid. De felheid van de Leusdena ren maakte de wedstrijd een stuk spannender. Tot aan de twaalfde minuut van de tweede helft bleef Antilopen achter DOC. Daarna werd er om en om gescoord. In de 23e minuut werden twee nieuwe aanvallers in gezet bij een gelijke stand van 12- 12. Jeroen Buisman en Margriet Versteeg kwamen erin voor Eddie Hendnks en Joyce Osnabrugge om de volle winst proberen te halen. In de laatste minuut kwam Anti lopen met 14-13 voor te staan. Door de spanning werd echter de bal te snel verspeeld en kon DOC met eeen alles of mets schot de stand toch nog gehjk trekken. Vooral in de eerste helft heeft antilopen de tegenstander de gele genheid gegeven om m het ritme te komen. De aanvallen van Leusden bleven stroef verlopen. De organi satie in de ploeg was niet optimaal, zodat er met met overtuiging kon worden gespeeld. De hele eerste helft heeft Antilopen achter de fei ten aangelopen. De ruststand was dan ook in het voordeel van DOC: 5-7. Met de wetenschap dat de kop loper verloren heeft van DOC, kwam de kans dichterbij om bij de kop van de ranglijst te komen. De tweede helft gaf dan ook een fana tiek Antilopen te zien. De aan- valsakties werden beter voorbe- De trofee kwam als een comple te verrassing voor Van de Heuvel. „De aanvoerder van het vijfde elftal vroeg mij mee naar de receptie. Ik wist absoluut niet dat ik een prijs zou krijgen. Toen ik eenmaal aan wezig was en de toespraak begon, voelde ik wel nattigheid." Antilopen had moeite met de laatste ploeg uit de competitie. Er zat niet meer in dan een gelijkspel. Meer inhoud ^^CHTERVELD - Voetbalver- Bniging SV Achterveld hield Hfgelopen zaterdag de jaarlijk- E e nieuwjaarsreceptie in de W antine van het Kerstens Sport-1 F -ark. Ondanks het slechte 1 reer hadden zo'n honderd- vintig mensen de moeite ge- E omen naar de kantine te ko- ten om het bestuur en elkaar E en sportief en gezond 1991 te rensen. e Voorzitter Cor van Marwijk E •edankte m zijn speech alle ledewerkers van zowel bin- en als buiten het voetbal. Een peciale vermelding kreeg de in van de Heuvel. Hij heeft E amelijk afgelopen vrijdag op eeje receptie van de Sportstich- arnitg voor lichamelijke opvoe- ling en sport de Jaro van Root-1 elaarbokaal gekregen. Van E le Heuvel ontving de trofee oor het vele vrijwilligers werk E lat hij voor het voetbal heeft E iedaan, E 9 4Tijdens de bijeenkomst van le voetbalclub werd bekend E femaakt dat trainer Dick Mul- E Ier zijn trainingen ook in 1991/ 992 weer zal geven. Het eer- E te elftal heeft dit seizoen een foede kans om bovenaan te E lindigen. Ook het zesde elftal E in het vrouwenteam hebben rer.-en kans om kampioen te wor- E len. Kortom het wordt een .portief jaar voor SV Achter- E Programma promotieklasse Maxcom/Touché - Harderwijk 2 Brezan/SSS - Vollkei 2 Huizen 2 - Leos OMS - Vollkei 3 Harderwijk 3 - AGAVS Spirit - Renswouw Volleybal Uitslagen tweede divisie B vrouwen Leos - Alterno 3-0 EAW 2 - Dinto 2-3 Delta Lloyd/AMVJ 2- Martinus 3 n.g. Molenwiek/C - Volendam 1 -3 Abcoude - Amsterdam 3-1 siinilliniumiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiie Aan het eind van 1990 nam E de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond een historisch besluit. Besloten werd het mid- denvak bij veldkorfbal af te schaffen. De Belgen waren ons E al voor geweest en hadden dat 'overbodige'middenvak al een E jaar eerder van de hand ge- daan. E De voor- en tegenstanders E hebben felle discussies ge- voerd over 'het' middenvak. E Dat vak fungeert als een soort doorgeefluik, waarbij de bal E van de verdediging naar de E aanval dient te worden ge- bracht. U moet zich voorstellen E dat de middenvelders van een voetbalelftal zich alleen rond E de middenlijn zouden mogen E bewegen. Volgens voorzitter Ferrageau van korfbalclub E Antilopen is het middenvak de motor van het korfbalspel. Vol gens hem wordt daar creativi- E teit van spelers gevraagd. E Maar ook korfbalfanaat Fer- rageau moet toch toegeven dat E het oog ook wat wil. Het is natuurhjk heel leuk dat er ge- E zelhg gekeuveld wordt in een E verdedigingsvak als de bal el- ders is. Maar sociale contacten E kunnen natuurhjk ook buiten het veld worden aangeknoopt. E In de zaal, zonder midden- E vak, is geen tijd voor gezelhge praatjes en dat is voor het pu- E bhek interessanter. En daar gaat het toch om. De suggestie om alleen met een vrouwen- E team of alleen met een man- nenteam spelen is misschien nog niet zo gek. Alleen zou dan E de enige sport waar mannen en vrouwen samenspelen ver- E loren gaan. Dat moet voorko- men worden. Mijn voorstel: laat in één vak de vrouwen spelen en in het andere vak de mannen (met E uiteraard hetzelfde rouleer- E systeen van nu). E Frits Schoenmaker Stand tweede divisie B 1. Abcoude 2. Molenwiek/C 3. New Flash/OVRA 4. Leos 5. Delta Lloyd/AMVJ 2 6. Dinto 7. Volendam 8. Madjoe 9. EAW 2 10. Amsterdam 11. Alterno 12 Brother/Martinus 3 Programma 12 januari Alterno - Amsterdam Molenwiek/C - Abcoude Volendam - News Flash/OVRA Madjoe - Delta Lloyd/AMVJ 2 Brother/Martinus 3 - EAW 2 Dmto - Leos 10-27 10-23 10-19 10-18 9-17 10-17 10-17 10-12 10-10 10-9 10-4 9-1 UlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllhtT I =Tl 111111111111111111111111111111111111111111111111111111MI111111II11111111111117 Uitslagen promotieklasse mannen Brezan/SSS 2 - OMS 2-3 Harderwijk 2 - Harderwijk 3 0-3 AGAVS-Huizen 2 3-0 Leos-Spirit 1-3 Vollkei 3 - Maxcom/Touché 3-0 Vollkei 2 - Renswouw 3-2 Stand Volleybal mannen 1. Spirit 10-24 2. OMS 10-23 3 Vollkei 3 10-21 4. Vollkei 2 10-19 5. AGAVS 10-18 6. Harderwijk 2 10-18 7. Renswouw 10-17 8. Harderwijk 3 10-15 9. Leos 10-7 10. Brezan/SSS 10-6 11. Huizen 2 10-6 12. Maxcom/Touché 10-6 LEUSDEN - De mannenhandbalploeg van LHV is het nieuwe jaar veelbelovend begonnen. In Amersfoort rekenden de Leus denaren af met AAV, dat in de rangschikking een plaats boven de Leusdenaren stond. Positief was het feit dat de scoringsma- chine eindelijk weer eens op volle toeren draaide. Dat daardoor achterin de concentratie nog weieens wegviel had daarom slechts marginale consequenties: 17-24. LHV, dat zonder Ruud Bosch en punten, maar dat veis^iui konden René van Garderen, maar met de junioren Joep Beyer en Edo Steen beek aan de start verscheen, maakte zich in de openingsfase van de wedstrijd al los van de tegen stander. Na een 0-2 voorsprong kwam AAV nog één keer langszij, maar moest daarna toezien dat de Leusdenaren steeds verder weg liepen. In een produktieve fase scoorden de gasten vijf keer op nj, waarmee een veilige marge werd gecreëerd: 2-7. Vlak voor de pauze verslapte de concentratie enigszins, waardoor de Amersfoorters m sporthal De Koppel in de gelegenheid kwamen terrein terug te winnen. Verder dan 7-10 kwam AAV echter niet. Na de veldwisseling leek het er nog even somber uit te zine voor LHV, toen de op routine drijvende Amersfoortse ploeg het verschil verkleinde tot twee punten: 8-10. Dat bleek echter ook het sein om weer orde op zaken te stellen. Bij 8-13 was het maximale verschil van voor de rust (vijf punten) weer her steld en bij 12-18 kwamen de be zoekers zelfs zes punten voor. Op dat moment was de wedstrijd gelo pen. Op dat moment was de vraag alleen nog maar interessant hoe groot het verschil zou uitpakken en hoe hoog de score zou oplopen. Bij 15-24 bedroeg de marge bijna tien de Leusdenaren in de slotfase niet meer vasthouden. AAV scoorde nog twee keer, zonder dat LHV daar iets tegenover kon stellen en bracht daarmee de eindstand van 17-24 op de klokken. De winst van de Leusdenaren (overigens pas de tweede in het zaalseizoen) heeft nog niet veel in vloed gehad op de belabberde klassering van de ploeg in de der de klasse A. LHV achterhaalde AAV weliswaar, maar bezet daar mee nog steeds de voorlaatste plaats. Wel kwam de aansluiting met de middenmoot tot stand en is een verbetering van de postitie nu binnen handbereik gekomen. De eerste speeldag in het nieu we jaar was er één van verrassin gen. Koploper Voice, dat zes wed strijden achtereen de volle winst pakte, ging in eigen huis tegen HHC 2 onderuit: 14-15. Hekkeslui- ter Fidelitas 2 pakte een laatste strohalm door tegen het Barneveld- se Adrastea de volle winst te pak ken: 21-18. LHV ontmoet dit week einde in eigen huis HHC 2, dat op dit moment de tweede plaats bezet. Doelpuntenmakers LHV: Ed Da vids (7x), Daan Bleuel (4x), Joep Beyer (4x), Willem van der Hey- den (4x), Matthijs Jantzen (3x), Arjan Schneiders en Edo Steen beek (ieder lx). LEUSDEN - De winteizondag competitie tennis werd afgelopen zondag 6 januari voor de 7e keer gespeeld. In totaal moet men in de Winter zondag Tennis Competitie in "de Inslag - Leusden" 11 maal aantre den. Alle dubbels/gemengd dubbels spelen namelijk in poules van 12 teams. GD C2 C. Zwarenstein P. Keete - N. Hoo- gendam G v.d Brink 9- 9 P. H. Eek - C. B. v, Leeuwarden 4-15 P. Hendriks C. Schutter - N H. v.d. Boom 9- 7 P Drieënhuizen H. Rijnders - S. Kraandijk He Hols 5-12 Ch F. Schilling - Vooys 2x 9-6 A. H.Segaar - B Traast/Hous 4-14 HD Dl P. Berkhof/], v. Gent - C. Schreu- der/B. v/d Berg 12-8 E. Bouman./J. v Houten - M. Ver- douw/G Drieënhuizen 10- 7 H. Ruyter/F. Baan - R. v. Hooydonk/B Boonstra 10- 7 F. Kuiter/C. Noorland - K Ammer- land/R. Hoksbergen 7- 7 B. de Wit/L. v Duivenbode - J. v.d Hoven/M. Burgel 10-11 C. Fiévez/P. v. Engelen - J. v.d. Grift/J. Scharwachter 8-13 GD Dl J. de Ruiter/J. Bley - J P. v. Engelen 4-11 E R. Dorst - A v. Keulen/J. v.d. Hoven 5-14 A. C. Fiévez - C. v. Wijk/K Ammer- laan 9- 4 H Rombouts/M v/d Vees - E. W. Bolink 9- 8 A. N. Brobbel - F Drent/A v. Opij- nen 9- 6 M J Crol - M. Samagoer/P. Leen- knegt 10- 0 E De trainer van Roda'46 zondag E Teus van Kommer blijft nog een jaar bij de voetbalclub. De E 43-jange Kommer uit Scher-1 penzeel en het bestuur van E E Roda zijn met elkaar overeen-1 E gekomen dat het lopende E contract met een jaar wordt E verlengd. Roda'46 heeft afgelopen E E zondag een vriendschappelij-1 E ke wedstrijd gespeeld tegen Veenerdaal. De ploeg van E E Kommer won deze wedstrijd met een stand van 1-2. SV Avanti houdt zaterdag 12 E januari een groot judotoernooi, E Honderdvijfenveertig judoka's E E in de leefdtijd van 6 tot en met e 15 jaar zullen strijden om de E plaatsen in de 24 poules. E De sporters zijn afkomstig e van de sportschool Co Stalen- E hoef uit Baarn, sportschool E Herman Boersma, De judover- E enigingen Hoogland, Samurai E uit Hoevelaken, KDO int e Amersfoort, De Glind en SV E Avanti. E Het toernooi vindt plaats in de sportzaal aan de Walter van E Amersfoortstraat. De aanvang van de wedstrijd voor judoka's van 6 t/m 9 jaar is 14.00 uur. De 5 E 10 t/m 15 jangen beginnen om 15.30 uur, waarna de pnjsuit- E reiking om ongeveer 17.00 uur J zal zijn. iïililiilllllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiir

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9