Bestuur vraagt onderzoek naar bouwvallige Geut ,,'t Is wel een sjieke auto, hè?" EHBO-Achterveld met fris gezicht nieuwe jaar in SERVA VOLVO KEISTAD B.V. KEUKENS SALOMONS S Tien maanden cel voor berover van kinderen Deze week in de Leusder Krant Pon sponsort topsporters voor 'Barcelona' Gevaar gevreesd bij storm en sneeuwval Vrouwen voor Vrede Commandant Övereem Dromenlandproject Latent Talent leussfiei" hrant MITSUBISHI DEALER Konijntje in De Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag 16 januari 1991 - 22e jaargang no. 38 Flinke buit bij inbraak Duim afgerukt BDU b.v. Afdeling Lezersservice Alcohol controle Aanrijding HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkei KANTOOR LEUSDEN Asschatterwcg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033 630154 VOOB BETER BOUWEN EN WONEN Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 LEUSDEN/UTRECHT - Wegens de beroving van drie jongens in Leusden, Amersfoort en Wouden berg, eiste de Utrechtse officier van justitie donderdag tegen een 19-jarige verdachte vijftien maanden gevangenisstraf waar van vijf maanden voorwaarde lijk. De jongen had de diefstallen gepleegd met vrienden die nog minderjarig waren. Deze jongens moeten voor de kinderrechter verschijnen. De slachtoffers waren niet ouder dan zestien jaar Twee berovingen vonden op dezelfde dag plaats, en wel tien minuten na elkaar. Eerst werd op 8 april vorig jaar een jon gen in Leusden slachtoffer van de verdachte en zijn kornuiten. De jongen liep met zijn fiets aan de hand toen het tno hem omsin gelde. "Of je geeft je geld of je krijgt een mes tussen je ribben", had de verdachte gedreigd Daarop had de doodsbenauwde jongen zijn portemonnee met 75 gulden gegeven. Omdat het bedrag tegenviel, LEUSDEN - Ruim honderd topsporters verzamelden zich vrij- iag bij Pon aan de Zuiderinslag om uit handen van het bedrijf ïen nagelnieuwe automobiel („Oh, die", volgens Mart Sraeets ater op de avond in Studio Sport) te ontvangen. In ruil voor weehonderd pietermannen per maand mogen de sporters, die illen in aanmerking komen voor uitzending naar de Olympi sche Spelen van 1992 in Barcelona, tot deze Spelen gebruik naken van de auto's. Elk halfjaar tot de zomer van 1992, wanneer het sponsor/lease-contract tussen de auto-importeur ïn het Nederlands Olympisch Comité afloopt, wordt de wagen ingeruild voor een nieuwe. Het bedrijf, dat als tegenprestatie de ictie publicitair uitbuit, stelt in totaal tweehonderd van derge lijke auto's beschikbaar aan evenzoveel sporters. Ruim de helft van de sporters, die voor de sponsoring in aanmerking kwam, reisde vrijdag daadwerkelijk naar Leusden om de auto's met de nodige tam-tam in ontvangst te nemer- Onder hen sprintster Nellie Fiere-Cooman („Zijn we nog niet klaar? Het is zo koud"), de tafeltennissers Paul Haldan en Mirjam Kloppenburg, hockeyster Lisanne Lejeune, badminton- ster Astrid van der Knaap, wielrenster Monique Knol (,,'t Is wel een sjieke auto, hè?") en het Olympisch 'gouden'-roeiduo Nico Rienks en Ronald Florijn. De goedmoedige reus Anton Geesink keek vaderlijk toe hoe 'zijn pupillen' de wagens in ontvangst namen. Zie ook elders in dit nummer. LEUSDEN - Bij een bedrijf in com puteronderdelen aan de Larikslaan hebben onbekenden woensdag ochtend omstreeks half zes voor circa 50.000,- aan computeron derdelen gestolen. De inbrekers reden met een gestolen bestelbus je door een garagedeur en ver schaften zich op die manier toe gang tot het bednjf. De inbraak werd rond half zes ontdekt door bewakingsperso neel, die constateerden dat er brand wass uitgebroken. Het be veiligingspersoneel slaagde enn de brand zelf onder controle te krij gen. Het busje, waarmee de inbre kers de deur van het bedrijf ram den, is eerder elders in Leusden gestolen. Zowel van het busje, als van de inbrekers ontbreekt op dit moment nog ieder spoor. LEUSDEN - Een Leusdense fietser raakte vorige week bij een aanrij ding op een bruggetje in de wijk Groenhouten praktisch een duim kwijt. Op het fietsbruggetje tussen de Landweg en de Burgemeester Van der Postlaan raakten de fietser en een tegemoetkomende brom fietser elkaar bij het passeren. De fietser raakte daarbij zwaar aan de hand gewond. De bestuurder van de bromfietser reed door. De fietser is in het ziekenhuis opgenomen. LEUSDEN - Het gebouw van jongerencentrum De Geut aan de Swarteweg is in zo'n slechte staat, dat de gemeente gaat onder- soeken of het nog wel verantwoord is om bij slecht weer Activiteiten te laten doorgaan. Het gebouw heeft van de janua- ristorm vorig jaar veel te lijden gehad en de vrees bestaat dat ïen nieuwe storm fataal voor het gebouw kan zijn. Vooral het iak verkeert in een slechte conditie en gevreesd wordt dat ieze het bij aanhoudend natuurgeweld begeeft. Het onderzoek zou volgens de ge meente verricht worden op ver zoek van het nieuwe bestuur van de gefuseerde jongerenorganisaties van de Geut en JUID. Het bestuur werd deze week geïnstalleerd. Volgens jongerenwerker Frits Rin gers zou er een bnef op weg zijn naar het bestuur van de Stichting met het advies bij slecht weer de activiteiten te staken. Storm en zware sneeuwval zouden het on verantwoord maken om in het ge bouw te zijn. Gemeentewoordvoer der Jan Jaap André ontkent, dat er een dergelijke brief onderweg is, maar hij bevestigd wel dat er een onderzoek verricht zal worden. „De slechte staat van het gebouw is bij iedereen bekend," zegt hij. „Daarom heeft het bestuur ons ge vraagd naar het gebouw te kijken." Er zijn al lange tijd plannen voor een nieuw jongerencentrum. Met de bouw ervan zou dit jaar worden begonnen, maar de discussie over de toekomstige woningbouw, heb ben de uitvoering ervan vertraagd. De gemeenteraad had al eerder een terrein bij de ijsbaan aangewe zen als plek, waar het jongeren centrum zou moeten verrijzen. Dat gebied zou echter ook gebruikt kunnen worden voor uitbreiding van Leusden. Het bestuur van de nieuwe stichting vindt dat er met langer gewacht kan worden met de meuwbouw. Hij is daarom voor stander van bouw op de huidige plek, als dit tijdwinst oplevert. Toch gaat de grootste voorkeur van de Stichting uit naar de ijsbaan, van wege de centrale liggmg. Van de nieuwe accomodatie zullen ook jongeren uit Leusden-Zuid gebruik gaan maken en voor hen is de oor spronkelijke lokatie dichterbij dan de Zwarteweg. Meer over de plannen van de nieuwe Stichting op pagina 3. LEUSDEN - Vrouwen voor Vrede Leusden ondersteunt de wereld- actie om brieven te schrijven naar Saddam Hussein en president George Bush. De bedoeling is de mondiale publieke opinie te mobiliseren voor problemen betreffende oorlog, honger en milieu. Men wil de druk op de presidenten om kost waf het kost militair geweld in het Golfconflict te voorkomen op te schroeven. Vredesorganisaties uit alle delen van de wereld vragen hun achter ban gehoor te geven aan de oproep. In verband met het embargo tegen Irak -waar ook de post onder valt- kan de boodschap aan saadam Hussem het best aan de Iraakse ambassade (Den Haag) worden gericht. Afdeling Leusden haakt in onder het motto'oorlog is mensenwerk, het voorkomen van oorlog is ook mensenwerk'. Meer informatie bij Betty Dirks, Kornoelje 61. LEUSDEN - Dinsdag 29 januari vindt de installatie plaats van de heer Overeem tot commandant van de groep Leusden van de Rijkspolitie. Overeem is de opvolger van de heer Van der Spoel, die directeur is geworden van de Dokter Willem de Jongstichting. LEUSDEN - Honderdvijftig leerlwgen van groep 3 van de basisscho len uit Amersfoort, Leusden en Achterveld nemen deze maand deel aan het muziek- en dansproject Dromenland. Dit project is ontwik keld door consulenten van het Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eemland. Naast de zes lessen is er een afsluitend bezoek aan Dromenland, waar leerlingen kijken en meedoen met een muziekvoorstelling. In het project komen verschillende dromen naar voren. Als afsluiting gaan de kinderen in pyama met knuffel naar een speciaal ingerichte droomruimte. Deelnemende scholen zijn Kinderland uit Leusden en 't Startblok uit Achterveld. Plaats Telefoon ACHTERVELD - EHBO-vereruging Achterveld heeft dinsdagavond een ledenvergadering m Ons Gebouw, Hessenweg 214, gehouden. Op de agenda stond onder andere het jaarverslag, de benoeming van de kascomnus- sie en de vacaturevervulling van voorzitter Op voordracht van het bestuur werd dokter Schaeffner als voorzitter benoemd. Aftredende besniursleden. maar wel herkozen, zijn Henk van Nimweger. en Christien Jansen. Na de vergadering was er bmgo. Op de foto knjgt het trouwe EHBO-hd, mevrouw Van Eist uit Stoutenburg uit handen van de kersverse voorzitter Schaeffner de versierselen behorend bij een jubileum. Mevrouw Var. Elsis vijfentwintig jaar lid, waarvan vijftien jaar uit een bestuursfunktie bestaat. Op voordracht van de landehjke bond kreeg de Stoutenburgse het Malthezerkruis m zilver Voor betaling ontvangt u van ons een acceptgirokaart. Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld werd even later in Amersfoort een fietsend stel 'overvallen'. De jon gen kreeg een klap en raakt zijn portemonnee met 12 gulden kwijt. Een maand later, op 4 mei, was een 16-jarige jongen in Wouden berg het slachtoffer Ook deze jon gen werd geslagen. Van de bero ving werden de daders vijf gulden rijker. Op de zitting zei de verdachte dat bij hem de stoppen destijds waren doorgeslagen. Vanwege proble men met zijn ouders was hij het huis uitgegaan. Volgens zijn advo caat, mr. H. Stehouwer, was het beter als de jongen begeleid op kamers ging wonen. Zelf wilde de verdachte zijn opleiding gaan af maken. De raadsman meende dat de slachtoffers juist vanwege hun jeugdige leeftijd de vervelende ervaringen snel te boven konden komen. Voor zijn cliënt was een straf gelijk aan het voorarrest - sinds 2 oktober zit de jongen vast - met èen hoeveelheid onbe taalde arbeid de beste oplossing, dacht mr. Stehouwer Uitspraak op 24 januan. Een massa nieuwtjes op de drie: evenemententerrein, tuinvuilstort- plaats, parkeren bij de streekschool en de politie trekt de registers open. Boeiend is ook de intrekking van de Soha-subsidie, hoewel de kraan open bhjft staan Pag. 3 De jongeren in De Geut moeten maar naar buiten als het hard waait. Dat stelt de gemeente in een bnef aan het jongerencentrum. Het nieuw stichtingsbestuur denkt ondertussen na over de toekomst: blijven we hier zitten of gaan we toch naar de ijsbaan? Moeilijke vragen, maar de antwoorden staan op Pag. 5 Een Valleiconcert en ruimtelijke jazz-improvisaties deden muzikaal Leusden de afgelopen week weer trillen op de grondvesten. Experi menten met een aardig karakter Pag. 7 De Sportstichting Leusden heeft een prioriteitenlijst opgesteld. Wen sen en verlangens van de verschillende verenigingen staan op een rij: wel of geen kunstgrasveld en hoe staat het met de nieuwe sporthal voor de binnensporten. Buiten het spel, maarniet minder belangrijk Pag. 9 Harry Hilderink, de nieuwe voorzitter van de Culturele Raad staat te popelen de handschoen op te nemen. 'Leusden moet weer cultureel bruisen en daar zal ik alles aan doen. Leusden is momenteel de Sahel van cultureel NederlandPag. 9 LEUSDEN - Bij een regionale alco- holocontrole, waaraan de korpsen van Leusden, Amersfoort, Soest, Bunschoten en Hoogland deelna men, zijn m de nacht van vrijdag op zaterdag 16 automobilisten tegen de lamp gelopen. In totaal werden 500 weggebruikers gecontroleerd. De controle werd onder meer gehouden op de Hessenweg in Achterveld. Op Leusden grondge bied werd één automobilist betrapt op rijden onder invloed. In de nacht van zondag op maan dag werd bij een routinecontrole een Leusdenaar op de Torenak- kerweg betrapt op het rijden onder invloed. De man kreeg een rijver- j bod van drie uur en een proces- verbaal. LEUSDEN - Als opening van het voorjaarsseizoen houdt Latent Talent op zondagmiddag 27 januari een manifestatie in boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, van 14 tot 16 uur. Iedereen is welkom om zich te laten informeren overoude en nieuwe cursussen. Tevens kan men zich inschrijven voor een of meer van de 46 cursussen over allerlei interessante en nuttige onderwerpen. Nieuw dit seizoen zijn 'Beleggen in effecten', 'Huidverzorging' en 'Paasboompje'. Ja, ik abonneer met op de Naam Voorletters Adres Postcode (advertenties) LEUSDEN - Op de afnt van de A-28 ontstond zondagmiddag, om streeks vier uur, een aanrijding waarbij twee Leusdense automobi listen betrokken waren. De veroor zaker vóin het ongeval bemerkte te laat dat een voorganger stilstond en reed er achterop.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1