Leusden GRANDIOZE OPRUIMINGS KORTING cursusavond inkomenstoets 12.95 INRUILAKTIE FOFOGRAF/E JAM VERHOEFF 1 uur Fotoservice met kwaliteitsgarantie aangenaam kennis te maken fmJJ FOTO- EN VIDEOTASSEN -20% FOTO/VIDEOSTATIEF -10% KODAK FUNG-CAMERA En 15x21 cm vergroting GRATIS vergaderagenda GEMEENTE I 7 VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS TO M 1 Uw oude camera is nog f 50,- of f 75,- waard bij aankoop van een nieuwe Kodak auto-compact camera. WOENSDAG 16 JANUARI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf voor bezitters premie-A woning informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 56, 16 januari 1991 De Vereniging Eigen Huis organiseert voor de bezitters van een premie-A huis binnenkort een cursusavond over de zogeheten inkomenstoets. Dankzij een gemeentelijke subsidie is deelname aan de cursusavond gratis. Voor waarde is wel dat de premiebcschikking in 1984 of later is afgegeven. Wie in 1990 naar Lensden is verhuisd is van harte welkom op de bijeenkomst voor nieuwe inwoners op 24 januari in De Korf Het is altijd even wennen als je ergens nieuw komt, andere gezich ten, nieuwe gewoonten Misschien denk je: hé. dat het ook zo kan. leuk. Maar er zullen ook dingen zijn waar je een vraagteken bij zet of die je ronduit slecht geregeld vindt. Als je nog maar kort in Leus den woont, kun je tegen zulke din gen aanlopen. Daarom houdt het gemeentebe stuur een informatieavond voor ie dereen die vorig jaar nieuw in Leusden is komen wonen. Wij wil len graag met u kennis maken. Op die avond zullen burgemeester en wethouders vertellen waar zij zich mee bezig houden Verder is er ruime gelegenheid om met de col legeleden van gedachten te wisse len over alle Leusdense aangele genheden. Bijvoorbeeld over het openbaar vervoer, de woonsitua tie, het milieu, de kabeltelevisie, de hondenbelasting, de voorlich ting, noemt u maar op De nieuwe inwoners zijn uitgeno digd donderdag 24 januari om 20 00 uur in De Korf. Graag tot ziens. Elke vijf jaar beoordeelt de rijks overheid of de bezitters van een premie-A woning op grond van hun inkomen nog wel recht hebben op de aan zo'n woning verbonden subsidie. Deze beoordeling staat bekend onder de naam inkomens toets. Weinigen weten hoe de toets wordt uitgevoerd en welke gevol gen die kan hebben. Een van de gevolgen kan het stopzetten van de actuele folders katalysator Rijdt u al in een auto met katalysator? Prima, maar helaas is niet iedereen al zover. Toch is het belang rijk want de auto met ka talysator betekent een goede stap op weg naar een schoner milieu. Maar vanzelfsprekend kunnen we ook in ons gedrag een steentje bijdragen Door bijvoorbeeld voor korte afstanden vaker de fiets te gebruiken. Alleen als we tegelijkertijd wat minder van de auto gebruik ma ken, brengen we een op lossing dichterbij. De auto met katalysator kan de uitworp van schadelijke uitlaatgassen met 80 tot 90% verminderen. In 1993, over twee jaar al, zullen alle nieuwe auto's aan strenge eisen moeten voldoen. Wilt u meer we ten over die eisen en over de werking van een kata lysator? Bij het bureau voorlichting is daarover een folder beschikbaar. weer leren Misschien wil je vooruit komen, weer wat gaan le ren? Maar wat dan pre- subsidie zijn. Vooral voor tweever dieners bestaat er kans op proble men De Vereniging Eigen Huis probeert die te voorkomen door het geven van cursusavonden over de inkomenstoets Tijdens zo'n avond wordt informatie verstrekt die erop is gericht dat de huizenbe zitters na afloop precies weten hoe de overheid de inkomenstoets uit voert en hoe die voor hen uitvalt. schriftelijk aanmelden Op dinsdag 5 februari organiseert de Vereniging Eigen Huis een cur susavond in de deel van Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Deelne mers moeten zich voor 29 januari schriftelijk aanmelden bij de Vere niging Eigen Huis, Postbus 735, 3800 AS Amersfoort. Bij aanmel ding is het van belang om behalve uw naam en adres ook uw telefoon nummer te vermelden en het aantal personen met wie u de avond wilt bezoeken. Wanneer u na aanmel ding geen nader bericht ontvangt zal de avond doorgang vinden. Voor deze en de komende week staan er geen vergaderinl gen op het programma. De eerstvolgende vergadering die van de raad op donderdag 31 januari. De data waarop dit jaar de commissie- en raadsvergade-' ringen worden gehouden staan vermeld op een handij overzicht, dat gratis verkrijgbaar is bij het bureau Voor lichting in het gemeentehuis. cies? En waar moet je be ginnen? En is dat wel te betalen'7 Allemaal vragen waar de brochure: ,,Weer Ieren, hoe, wat en waar voor?" antwoord op geeft. Deze folder is be doeld als een eerste rich tingaanwijzer. Van basis educatie tot open univer siteit komt in de folder aan bod. In de folder zit ook nog eens een bon voor nog meer informatie. Leren, je weetn iet half wat er allemaal kan. Haal de fol der bij het bureau Voor lichting in het gemeente huis. LEREN.JE WEET NIET HALF WAT ER ALLEMAAL KAN. De folder ..Leren, je weet niet half wat er allemaal kan' is gratis verkrijgbaar bij het ge meentehuis voorkom lange wachttijden paspoort nu aanvragen Wanneer uw paspoort binnenkort verloopt, is het nu de tijd om een nieuwe aan te vragen. Wanneer u dat tot eind januari uitstelt, loopt u de kans met lange wachttijden te maken te krijgen. Vraag uw pas poort tenminste één maand voor de reisdatum aan. Die aanvraag moet vergezeld gaan van twee dezelfde recente en goedlijkende zwart-wit pasfoto's Het is verstandig deze foto's te laten maken door een er kende vakfotograaf. Dan bent u er zeker van dat ze aan alle vereisten voldoen. Pasfoto's gemaakt in een doe-het-zelf kabine voldoen daar in geen geval aan Datzelfde geldt ook voor kleurenfoto's, fotoko pieën en eerder gebruikte foto's. Een paspoort kost tot 1 april 1991 70,50; voor kinderen tot 16 jaar 43,50. Na 1 april stijgt de prijs naar 82,15, respectievelijk 55,15. Voor meer informatie kunt u de afdeling Burgerzaken bellen, telefoon (033) 961702 Op werkdagen is de afdeling Burgerza ken geopend van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien op vrijdagen van 19.00 tot 20.00 uur De vrijdag- avondopenstelling is uitsluitend bedoeld voor paspoorten en rijbe wijzen. Wie op de hoogte wil zijn van 1 de vergaderdata van de com missies en de raad kan daar van een gratis overzicht haler. - bij het bureau Voorlichting N t Si XI XI g< prijs kerstboom opruim aktie In Leusden zijn dit jaar 1600 kerstbomen opge haald en in Achterveld 400. Bij elkaar 2000 bo men. prima gedaan. Heel wat kinderen hebben die dag bomen aangesleept Vijftig kinderen hebben er zelfs een prijs mee ge wonnen. Alleen eentje heeft zijn prijs nog nietZjj opgehaald. Maar, we heb-|v ben het voor je bewaard Als jij het lootje rood 229 hebt. is die prijs voor jou Je kunt de prijs afhalen aan de gemeentewerf, Ha- mersveldseweg 105. ag ol >m Leusden ng je jg jge eu e« ac sic ïn ee srl „1 i\c Tl sb ei el bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen 't Erf/Hamersveldseweg, uitbreiden/verbouwen bibliotheek 't Koendert 1/Speelkamp 32, plaatsen hekwerk Schaapherder 37, plaatsen dakkapel Moorsterweg 11, bouwen werktuigenberging Wildenburgstraat 105/107, uitbreiden schuur en aanbrengen kap De Meent 3, verbouwen school Waarden 25a, bouwen gesloten ruimte t b v afvalcontainer Kastanjelaan 5, plaatsen fietsenhok Horsterweg 17, verbouwen keuken Gersteland 10, bouwen schutting en speelhuisje De Brouwerij 1, verbouwen/uitbreiden speel goedwinkel Snuifmolen 17, plaatsen dakkapel Maisland 19. verplaatsen keuken en plaatsen raam in zijgevel Pater Stormstraat 1, uitbreiden keuken De Fliert 6, plaatsen opslagruimte Pr. Irenelaan 17, verbouwen winkelpand Diakenhove 21, plaatsen dakkapel Croessrak 29, plaatsen antennemast diverse vergunningen E. Hardeman te Lunteren, verlenging stand plaatsvergunning Achterveld H. Worst te Nijkerk, idem Leusden-zuid en Hamershof H. de Vries te Driebergen, idem parkeerplaats en kiosk Treekerweg H. Smits te Ophemert, verlenging ventvergun ning SBBO te Leusden, plaatsing aankondigingsbor den open dag A. Blaauw te Leusden, verlenging diverse ver gunningen dansschool Tacke kapvergunning Lijsterbeslaan 7, kappen van een den bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). ontwerp-beschikking hinderwet Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat vanaf 16 januari 1991 gedurende twee weken ter gemeentesecretarie, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, 't Erf 1, op werk dagen van 08 30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033- 961742, de ontwerp-beschikking ter inzage ligt op een verzoek om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning ingevolge de Hin derwet van Gebroeders De Vor Achterveld B.V. voor een herstel en verkoopinrichting van tractoren, kranen heftrucks alsmede opslag en oliën. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ning te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpbe schikking kunnen gedurende twee weken na dagtekening van deze openbare kennisgeving schriftelijk worden ingebracht door de aanvra ger en diegenen die reeds schriftelijke of mon deling bezwaren hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en door hen, die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend. In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. aanvragen om bouwvergunningen De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een praktijkruimte aan de wo ning op het perceel Wederik 1 het uitbreiden van de woning op het perceel Princenhoflaan 9 het bouwen van een schuur aan de woning op het perceel Manënhove 16 het bouwen van een garage aan het pand op het perceel Hamersveldseweg 6 De tekeningen liggen van donderdag 17 januari t/m woensdag 30 januari 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Orde ning/Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. vergunnmgaan vraag grondwateronttrekking Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken ingevolge artikel 19, eerste lid, van de Grondwaterwet bekend dat in de periode van 17 januari tot en met 18 februari 1991, voor een ieder ter inzage liggen: 1de stukken die betrekking hebben op de aan vraag om vergunning ingevolge de Grondwa terwet van de N. V. Waterleidingbedrijf Mid den-Nederland voor het onttrekken van grondwater in de gemeente Woudenberg ten behoeve van de drinkwatervoorziening. 2. de stukken die betrekking hebben op de aan vraag om vergunning ingevolge de Grondwa terwet van de N. V. Waterleidingbedrijf Mid den-Nederland voor het onttrekken van grondwater in de gemeente Soest ten behoe ve van de drinkwatervoorziening. Bovengenoemde stukken liggen ter inzage op het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling Mi lieu- en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 (Milieu), op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 22.00 uur op de afdeling Burgerzaken/bodeka mer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte af spraak (telefoon 033-961743). Gedurende bovengenoemde termijn van tenn- zagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunin- g(en) bij ons college. Postbus 150, 3830 AD Leusden, indienen. Naar aanleiding van de vergunningaanvraag be doeld onder 1 voor het onttrekken van grond water in de gemeente Woudenberg, zal op 13 maart 1991 om 14.30 uur in het gemeentehuis van Woudenberg een openbare hoorzitting ge houden worden. Op deze zitting kunnen zij die schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning hebben ingediend hun bezwaren toelichten Aan hen die geen schriftelijke bezwaren hebben ingediend wordt op de zitting de gelegenheid geboden mondeling hun mening over de ge vraagde vergunning te geven. Naar aanleiding van de aanvraag bedoeld onder 2., voor het onttrekken van grondwater in de gemeente Soest, zal op 27 maart 1991 om 9.30 uur in het gemeentehuis van Soest eveneens een openbare hoorzitting gehouden worden, waar de ingediende bezwaren kunnen worden toege licht en waar zij die geen bezwaar hebben inge diend mondeling hun mening over de vergun ningsaanvraag kunnen geven Burg. de Beaufortweg 29 h FERDIVUGTS I 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur VIDEO FOTO FILM i 'tU \JH O EV EVELAKEN - LEUSDEN éénmalige camera, 24 opnames, nu bij iedere volle film

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4