Of O* Leos-vrouwen stomen op naar de derde plaats Judospektakel in Achterveld met een lach en een traan Sport in cijfers Strijd om degradatie losgebrand Roda zondag verstoot Hilversum uit beker Schakers stuiten op zware tegenstand Antilopen verdeelt punten met Vinken Haaien goed op dreef Tennis winter competitie Sport kort i Marathon ie' LEUSDEN - Vrouwencoach Evert van Garderen kwam het afgelopen weekeinde twee keer in actie. Vrijdagavond verving hij Martin Joosten bij de mannen in Huizen, omdat trainer Rob Vooijs zelf meespeelde. Leos won het degradatieduel met dui delijke cijfers: 0-3. In Huizen 2 trof de Leusdense ploeg een zeer zwakke tegenstander, die het de Leusdenaren vooral in de eerste set toch knap lastig wist te maken. Zodra Leos geconcen treerd ging spelen was de tegenstander kansloos. De volgende middag ging Van Garderen met zijn vrouwenteam naar Warmenhuizen. Van Garde ren leidde zijn team opmeuw naar een 0-3 overwinning tegen het al tijd lastige Dinto. Vong seizoen verloor Leos daar nog met 3-0. In tegenstelling tot die wedstrijd kwa men de Leusdenaren nu wel tot scoren. Vooral de opslag van Lies- beth Overeem leverde de nodige punten op. De topper tussen Mo- lenwiek/C en Abcoude leverde een 3-2 zege op voor de Zaandam mers. De vrijdagavond lijkt de mannen van Leos iets beter te liggen dan vorig jaar. Toen kon slechts éèn partij op zo'n bewuste avond in winst worden omgezet. Dit keer kon in ieder geval het zwakke Hui zen 2 met 0-3 worden verslagen. In de eerste set vatten de Leusdena ren het duel om de onderste plaats te lichtzinnig op. De thuisclub kon vrij eenvoudig naar een 6-0 voor sprong lopen. Bij 9-4 begreep Leos, met Edwin Meijerman weer in de basis, dat er iets moest gebeuren. Het ging iets simpeler spelen. De eerste tempoballen met Erik van Dijk en Evert Kruiswijk leverden meer resultaat op Via 10-6, 10-10 en 13-13 besliste Van Dijk met twee goede blokken de eerste set in het voordeel van zijn team. In de tweede set liet Leos bij een 5-9 voorsprong de thuisclub alsnog tot 9-10 terugkomen. Een time-out bracht uitkomst. Via gevarieerd en snel spel kwam Huizen er, bij vla gen, niet meer aan te pas. De derde set haalden de Leusdenaren op bij na identieke wijze binnen. Tot aan 7-13 werkte Leos langzaam maar zeker naar de eindoverwinning toe. Op dat moment wilde de ploeg te gehaast de laatste twee punten binnnenhalen. De concentratie ver slapte en de thuisclub kwam terug. Van Garderen maande zijn tijdelij ke pupillen geduld te hebben. Een eerste tempobal van Van Dijk, na een set up van zijn trainer Vooijs, bracht de stand op 11-14. Het laat ste punt drukte de machteloosheid uit van Huizen 2. Twee spelers die elkaar bij het smashen m de weg lopen. Ondenn lijkt de strijd om degra datie te zijn ontbrand. Zowel Max- com/Touché, Brezan/SSS en na tuurlijk Leos wonnen hun wedstrij den. Het blijft opmerkelijk dat de Barnevelders voor de wmterstop twee punten wisten te halen en nu uit drie wedstrijden zeven punten heeft gehaald. Aanstaande zater dag komt Touché naar Leusden toe en zal het gevecht zich in alle hevig heid voortzetten. Huizen 2 - Leos 0-3(13-15,9-15. en 11-15) Derde plaats Volgens trainer/coach Evert van Garderen had Leos in het begin van de wedstnjd het geluk dat de op slag van Liesbeth Overeem de no dige punten opleverde. „Iedere keer als zij aan service was, sloe gen wij weer een gat van een aantal punten." In diezelfde periode hadden de Leusdenaren veel moeite met de buitenaanval van Dinto. Van Garde ren: „De blokkering was niet goed. Het leek allemaal heel simpel, maar het ging zo snel dat we steeds te laat kwamen. Het gekke was dat het bij tien punten wel lukte. In de loop van de wedstnjd kregen we er meer grip op. We hielden de blok kering wat meer naar binnen, om dat de smashes veelal diagonaal werden geslagen." Leos was vooral sterk in het af wisselen van de aanval: de gesla gen bal en de prikbal. Ook bleken de Leusdenaren sterker in de ral ly's, waann vooral de eerste tempo- ballen succes hadden. De Leusdense ploeg is nu op een gedeelde derde plaats beland. Delta Lloyd/AMV] 2 staat er relatief beter voor doordat het een wed stnjd minder speelde. De strijd tus sen de nummer één en twee, Ab coude en Molenwiek/C, eindigde in een 3-2 overwinning van de ploeg uit Zaandam. Abcoude blijft echter riant op de eerste plaats staan. Dinto - Leos 0-3 (15-12, 15-8 en 15-13) LEUSDEN - De aanvankelijk afgelaste wedstrijd tegen Hilver sum werd na onderling overleg op het Roda-veld alsnog afge werkt. Roda '46 had geen moeite met de 3e klasser Hilversumse Boys en won met 7-1. De start van Roda '46 was behou dend; vier middenvelders speel den de bal langdung rond Het was de Hilversumse ploeg, die in de eerste helft de mooiste kansen kon scheppen. Deze kansen wer den met in doelpunten omgezet. Roda '46, spelend op de counter, kwam via Remco Bosman na een half uur op 1-0 Vijf minuten voor de rust bood John Jansen Edwin Boog een met te missen kans en 2- 0 stond op het bord Na de rust startte Roda '46 met 3 spitsen. Er kwam direkt meer vaart in de aanvallen. Het leverde vooralsnog geen doelpunten op. Omstreeks de 70e minuut schoot John Jansen Roda '46 naar 3-0 na voorbereidend werk van Henk Strijbos. Henk Strijbos kwam vijf min. later op snelheid. Hij werd aangespeeld door Henk Weis- haupt en 4-0 stond op het bord. John Jansen scoorde na een rush van 50 meter 5-0. Een als voorzet bedoelde bal van Edwin Boog vloog even later in het doel In de 89e minuut redde Hilversumse Boys de eer en kwam op 6-1 Roda '46 kwam met een snelle te genstoot en Edwin Boog zorgde voor de eindstand 7-1. Roda '46 zondag zit nu bij de laatste 16 ploe gen, die spelen voor de afdehngs- beker LEUSDEN - Het eerste team van de schaakvereniging Leus den heeft afgelopen donderdag weer zware tegenstand te ver duren gekregen. Vegtlust I (Maarssen) toonde zich een vrijwel gelijkwaardige opponent en de wedstrijd werd dan ook bij een 2-2 tussenstand afgebroken. Ook in de einduitslag zal de balans niet ver naar een kant doorslaan. Leusden kwam al tamelijk snel op voorsprong toen Bert Uneken en kele eindspelfouten kon afstraf fen. Door een nederlaag van Eg- bert Moed werd het weer gelijk Tegen het einde van de speeltijd kwamen er nog twee beslissin gen. Hans Peperkamp combi neerde zijn tegenstander in diens tijdnood van het bord, maar Wim Velker - die de hele partij al on gemakkelijk had gestaan - kon het met langer bolwerken. Wil Leusden met tegen puntver lies aanlopen dan moeten uit de vier afgebroken partijen meer dan twee punten komen. Het is zeer de vraag of dat lukt. Arnold Peper kamp heeft winstkansen, terwijl Carel Vos misschien een fractie beter staat Leo de Rijke en Jaap van Tuyll zullen moeten vechten voor remise. LEUSDEN - Antilopen heeft samen met De Vinken de punten om de koppositie verdeeld. Het gelijkspel heeft als resultaat dat de Leusdenaren, met maar één punt verschil, op een tweede plaats staan in de competitie. De spannende wedstrijd eindigde in een stand van 9-9. De twee ploegen zorgden voor een wed strijd waarin twee verschillende speelstijlen werden getoond. De Vinken zette de aanval in met een strak spel en fysisch geweld, terwijl Antilopen een meer afwis selende stijl toonde. Zij benutte de ruimte in de zaal optimaal. Vooral in de beginfase moesten de ploegen elkaar aftasten. Het spel ging over en weer. Beide teams scoorden regelmatig. In de eerste tien seconden nam Antilo pen onmiddellijk het initiatief en scoorde De Leusdense korfballers stonden in de eerste helft regelma tig voor, toch kon niet worden voor komen dat De Vinken met een 5-6 voorsprong de rust ingingen. Antilopen moest sneller en zui verder gaan schieten, wilden ze afstand nemen van De Vinken. De kansen werden wel door Leusden gecreérd, maar veelal werden ze gemist. Tot aan de zesde minuut van de tweede helft kwamen ze op 8-6 voorsprong. De tweede aanval van Antilopen kon echter niet door drukken. De tegenstander voelde dat goed aan en begon een stuk agressiever te spelen, wat resul teerde in twee doelpunten 8-8. Op dit moment brak er een span nende fase aan. Tot aan de laatste minuut voor de wedstrijd bleef het gelijk op gaan. Gezien het verloop van de wedstrijd leverde een stand van 9-9 voor beide ploegen een verdiend punt op. j Jaap Vallentgoed heeft in de| halve marathon van Egmond E aan Zee een opzienbarende I prestatie geleverd. De zware wedstnjd werd door de Leus- E j denaar in een slottijd van 1.14.19 volbracht. Hij was slechts twee secon- den sneller dan Kyne, die hem op het mulle strand was gena- E I derd. Kyne vergist zich echter in de sprintsnelheid van Val-| lentgoed. De winnaar van vo- E i ng jaar, Pitstra, opende de eer-1 i ste kilometer in het deelne-E mersveld van 7.000 atleten. Hij deed dit in 2 minuut 45 en| kreeg in zijn kielzog de be-E j langrijkste kandidaten voor de i eindzege met zich mee. Pitstra E fuushde uiteindelijk als derde I in een tijd van 1.15.11. De volgende wedstrijd is de E marathon van Apeldoorn. Deze wordt op 2 februari ge- houden. riiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiimmr?. f7. Antilopen en De Vinken bleven elkaar op de hielen zitten. LEUSDEN - De wedstrijdzwem mers van de Haaien probeerden afgelopen zaterdag tijdens dne wedstrijd-evenementen ere-me- taal voor de vereniging te behalen en/of hun persoonlijke tijd te ver beteren. In Amersfoort werden limietwed strijden verzwommen. Hier werd geen startbewijs ge haald voor de Nederlandse Kam pioenschappen, maar de esta fette-ploeg haalde wel het brons binnen. De starttijd van Sandra v. Wegen was goed voor een mooi pers. record: 1 07.0. De eindtijd 4 x 100 vrij was 4.24.7. In IJsselstein kwamen 4 verenigin gen tegen elkaar uit. De Haaien eindigde op een ruime eerste plaats. Het openingsnummer, 4 x 50 m vnje slag begon al goed De estafetteploeg bestaande uit Kar lijn v. Straten, Wemer v.d. Berg, Tamara v. Gorkom en Rogier Tol boom, behaalde de le plaats in een tijd van 2.07.4. Hierna werden er individuele nummers gezwom men. Het mooist te bereiken is een ereplaats én een persoonlijk record. Hierin slaagde verschil lende deelnemers. Van zich doen spreken deden Maartje van Straten op de 100 m. schoolslag meisjes onder 10 jaar. Zij eindigde op een derde plaats in een tijd van 1.58.0 (1.59.6). Saskia Tuyp werd 2e op dit num mer met een pers. tijd van 1.53.6 (1.55.4) Gerben Bontekoe werd le op de 100 m. vrije slag jongens on der de 10 jaar, in een tijd van 1.27.6 (1.29.0). Het aanstormend talent Elwine Hermans, meisjes onder de 14 jaar, werd eveneens le op de 100 m. schoolslag in een pers. beste tijd van 1.30.6 (1.30.0). Ook op de 200 m. wisselslag wa ren de Haaien dominant. De le en 2e plaats werden behaald door de Haaien Tamara v. Gorkum (2e) en Marieke Ruitenberg (le). De on derlinge strijd was bijzonder span nend, getuigen de tijd van resp. 2.43 9 en 2.43.8. Hetzelfde kan ge zegd worden van de 100 m. rug slag dames, hier werden de Haaien le en 3e. Simone Sybrandy zwom de beste tijd 1.13.8. Saskia Heldingen werd 3e 1.17.7 Verder werden er nog eremetaal behaald door Rogier Tolboom jon gens onder de 16 op de 200 m. vrije slag (2e) in een tijd van 2.17.8 (2.18.8) en door Hanneke Voskui len (3e) op de 100 m. rugslag meis jes onder de 12 jaar (1.38.4 (1.40.5). De 3e wedstrijd die verzwommen werd, waren de onder-toppers in Veenendaal. Tijdens deze wed strijden konden leden van de Haaien proberen hun persoonlijke beste tijd wat aan te scherpen. Ook dit lukte weer een aantal deelnemers. Op de 200 m. rug. dames verbe terde Eveline Brienesse haar tijd wel heel erg ruim. Zij zwom 3.21.8 (3.27.0). Kim Bijleveld haalde wel iets van haar tijd af maar niet zo spectaculair als Eveline. Zij zwom 2.56.2(2.56.4). Ook Eveline was goed op dreef op de 100 m. vrij dames, zij zwom hier een tijd van 1.18.1 (1.19.8). Ook Kim die inviel op dit nummer voor een zieke Haaienlid verbe terde hier iets van haar tijd 1.08.5 (1.08.7) Marjolein van Dijk echter was het allersnelste en zwom 1.06.5(1.06.9). Op hetzelfde nummer heren zwom Rudy de Heer wel heel veel van zijn beste tijd af: ruim 15 sec. Hij zwom ooit 1.47.5 en zwom nu 1.32.2. Op hetzelfde nummer zwom ook Geert-Jan Smits iets van zijn beste tijd af 1.08.5 1.09.2). Niet alleen maar pret, ook verdriet is het lot van kleine judoka's. Spanning op de gezichten van aanstormende talenten tijdens de judowe strijd van Avanti. 1 en jk e rli; la< ACHTERVELD - Het eerste grote judotoernooi voor de jeugd van 6 t/m 15 jaar werd zaterdag georganiseerd door de sectie judo van S.V. Avanti. Honderd vijfenveertig judoka's van de sportschool Co Stalenhoef uit Baam, sportschool Herman Boersma uit Amersfoort en Scherpenzeel, judovereniging "Sa murai" uit Hoevelaken, judovereniging Hoogland, Sportschool Gerrit Mulder uit Woudenberg, judovereniging K.D.O. uit Amersfoort, judovereniging "De Glind" en S.V. Avanti streden om de plaatsen. De sectie judo van Avanti bestaat per januari 1991 vijf jaar, hetgeen mede een reden was om een eer ste toernooi te organiseren. Ge start werd met de judoka's van 6 t/m 9 jaar. Alle judoka's waren in gedeeld naar leeftijd en gewicht en bij de oudere judoka's ook naar de kleur van de band. In poules van 6 judoka's kwam iedereen tegen zijn tegenstanders uit. Er werd fanatiek gestreden het geen bij de 6- en 7-jarigen een lust voor het oog was. Tegen 15.30 uur toen alle poules waren afgewerkt, werd uit handen van voorzitter Piet Kok de prijzen uitgereikt. De twaalf Avanti judoka's wisten zich goed te weren in dit grote judoge- beuren. Carlo Ruthinoski mocht het ere- plateau betreden en behaalde bij de 7-jarigen de eerste prijs. Alle partijen wist hij met een ïppon (houdgreep van 20 sec.) te scoren. Zijn broertje Chris Ruthinoski werd bij de 6-jangen vierde. Dirk Blom, eveneens 6 jaar behaalde in de zwaardere gewichtsklasse een verrassende vierde plaats. Ralph van Houten was net niet goed ge noeg voor brons, hij werd vierde. In het tweede gedeelte van de middag werden de partijen van de 10- t/m 15-jarigen afgewerkt. Vooral bij de 14- en 15-jarigen, waar meerdere bruine banders meededen, werd zeer mooi judo getoond met fraaie worpen. Ook bij de tweede groep judoka's bleek dat de jongens en meisjes van Avanti goede prestaties lever den. Bij de 10-jarigen behaalde Ronald van de Hoven een fraaie derde plaats. Bij de meisjes 43-49 kg werd Renate van Druten le en Ka ren Schipper 2e, mooi resultaat van deze Avanti-meisjes. Bij de 12- jarigen werd Gertjan van Kolfr schoten 5e. Willem Koch judoo een knappe partij bij de 13- en 1— jarigen. In deze zeer sterke pon met bruine banders behaalde L- brons door tweemaal met een pon (houdgreep 30 sec.) te sc ren. Mario Blom wist nog bij de lg] c jarigen beslag op de 5e plaats leggen. w 7-8 GD Dl m. ie LEUSDEN - De winterzondag- competitie werd afgelopen zon dag in De Inslag gespeeld. We derom 192 mensen hebben tegen elkaar getennisd. Zij zijn over 8 poules verdeeld. Deze 'B-serie' is iets over de helft. Elke week speelt er een andere serie in deze dubbelspel-tennis- competitie. Er zijn 2 series met to taal zo'n 400 deelnemers(sters). Er worden heren- en gemengddub- bels gespeeld op verschillende niveaus. De damesdubbels worden op de maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag overdag gespeeld en wor den op dezelfde wijze georgani seerd De laatste wedstrijden in de poules worden in de serie A gespeeld op 10 maart. Op 17 maart gebeurt dit in de serie B. Hierna spelen de sterksten tegen elkaar en zijn de 'kampioenen' bekend. HDC2 Schop/v. Schooten - Chin/Onderwater 11- 7 Bos/Bakkenes - De Haan/Schrandt 8- 9 Meester 2x - De Wit/Hazelaar 11-10 v d Berg/De Koning - Correljé 2x 8-12 Mol/Bohnsack - Huiskes/Comnusans 8- 7 GD D2 v.d. Willik 2x - v. Haaren/Engel 8-10 Kuyk 2x - Coonen 2x 9-8 Manasse/Hooy - Vijn2x 14- 6 De Maar 2x - v. Uffen 11- 9 Timmerman/Fontein - v. Oost2x 7- 8 De Haak 2x - De Haan 2x 11-10 HDD1 Schreuders/Meyers - Brouwer/v Houdt 12- 5 Bock/v. Uchelen - Wijnen/v Dijkhuizen 12- 7 Bouwman 2x - Bock/Groenwoud 7- 12 Wildeboer/v Gessel - Odijk/Duyvestein 12- 7 Bolt/Luth - Repi/De Graaf 4-15 Lith/Godthelp - v d. Berg/Houtveen 11- 9 Bannenberg/De Hartog - Brouwer 7 Zwarenstein/Keete - mi v. Leeuwarden 2x 10-ï® Bnnk/v. Brugts - Thieleriius/Krijger 15- d v. Alphen 2x - Winkel 2x 6-*sJ v. Kessel 2x - v. Olderen 2x Block/Tieleruus - v.d. Berg/De Wit GD Cl Rombout 2x - v. Loenen/De Graaf 8-n Schneiders/v. Uffelen - v Marwijk/Brinkhorst 8-Ai) v. Reijen/De Koning - er. Rombout 2x 5-gg Post/Hoes - Hoksbergen 2x 13- 1 De Jong2x - Sommer/Bouwmeestei^ Hoes/Rond - Matszat 2x 4- ruc iet It, Uitslag korfbal eerste klasse D Antilopen - De Vinken 9-9 IJsselvogels - Tweemaal zes 13-11 Nieuwerkerk - Fiducia 11-12 De Meeuwen - DOC 13-18 Stand eerste klasse D 1. De Vinken 2. Antilopen 3. IJsselvogels 4. Fiducia 5. Tweemaal zes 6. Nieuwerkerk 7. De Meeuwen 8. DOC 8-11 8-10 8-10 8-10 8-8 8-6 8-6 8-3 Programma korfbal zaterdag 19 ja nuari DOc - IJsselvogels Tweemaal zes - Antilopen De Vinken - Nieuwerkerk Fiducia - De Meeuwen Programma Hoofdklasse zaterdag 19 januari PVDV - SVL Velox - FC Horst SWU - Roda'46 Lopik - Veensche Boys SVM Boys - De Menno's Hulshorst - Eemnes Uitslagen bekervoetbal zondag 13 ja nuari Hilversumse boys - Roda'46 1-7 Programma Hoofdklasse zondag 20 januari Celeritudo - Sporting70 DEV - Ultrajectum DSO - SV Zeist Roda'46 - Rivierwijkers DWSV - Olympia'25 Hertha - SC Nederhorst Programma Tweede klasse B zondag 20 januari PVC - Schalkwijk Patria - Apollon Utrechtse Boys - Austerlitz OSM75 - Achterveld T Goy - Domstad Zaalhandbal vrouwen, uitslagen eerste klasse Amersfoort - UHV/DSO 8-11 LHV-UDSV2 14-11 ASV - Nijenrodes 11-7 LHV-HHC2 Stand derde klasse A (mannen) 1. Voice 2.HHC2 3. Laren 4 4.BHC2 5. A draste a 6.LHV 7. AAV 3 8. Fidelitas 2 pe an ijk ~~nc wt aa 8-13 8-10 8-10 7-7 9-6 8-2 lot Stand eerste 1 UHV/DSO 2.BSV 3.LHV 4 Amersfoort 5. Nijenrodes 6 HVN/Attila 2 7.ASV 8.UDSV2 (vrouwen) 8-13 8-12 8-10 8-8 8-8 7-6 8-6 9-1 Programma derde klasse A (mannen) BHC 2 - LHV HHC 2 - Laren 4 Volleybal Uitslagen tweede divisie B vrouwen Alterno - Amsterdam 1-3 Molenwiek/C - Abcoude 3-2 Volendam - News FlasfvOVRA 2-3 Madjoe - Delta Lloyd/AMVJ 2 1-3 Brother/Martinus 3 - EAW 2 0-3 Dinto - Leos 0-3 Programma eerste klasse (vrouwen) Nijenrodes - BSV UHV/DSO - HVN/Attila 2 Zaalhandbal mannen, Uitslagen derde klasse A Adrastea - Fidehtas 2 13-11 Voice - AAV 3 14-14 BHC 2-Laren 4 17-16 Stand tweede divisie B 1. Abcoude 2. Molenwiek/C 3. Leos 4 New Flash/OVRA 5 Delta Lloyd/AMVJ 2 6. Volendam 7 Dinto 8. EAW 2 9 Amsterdam lO.Madjoe 11 Alterno 12 Brother/Martinus 3 11-28 11-25 11-21 11-21 10-20 11-18 11-17 11-13 11-12 11-12 11-4 10-1 Programma 19 januari Alterno - Dinto Amsterdam - Brother/Martinus 3 Leos - Madjoe EAW 2 - Volendam Delta Lloyd/AMVJ 2 - Molenwiek/C Abcoude - News Flash/OVRA °u M iie 1 h lei Uitslagen promotieklasse mannen vo Maxcom/Touché - Harderwijk 2 r Brezan/SSS-Vollkei 2 j Huizen 2 - Leos OMS-Vollkei 3 1 Harderwijk 3 - AGAVS Spirit - Renswouw Ier I t Stand Volleybal mannen cl, 1. Spirit 1L 2. OMS Hl, 3. AGAVS Uf 4 Vollkei 3 H/0 5. Vollkei 2 11 6. Harderwijk 2 11 7. Renswouw 8. Harderwijk 3 9 Leos 11 Zo 10.Brezan/SSS 11 .Maxcom/Touché IJ 12.Huizen2 1 Aa Programma promotieklasse Renswouw - Harderwijk 3 istr Harderwijk 2 - Brezan/SSS 2 Her AGAVS - OMS ud Leos - Maxcom/Touché lan Spirit - Huizen 2 Vollkei 2 - Vollkei 3

Leusder Krant | 1991 | | pagina 8