'Samen met het arbeidsbureau kijken naar mogelijkheden' teusder kwit LHV op het rechte pad n cijfers- I Mark Brum leidt Leos mannen naar de zege Leos Vrouwen winnen van taai Madjoe sports Badmintonclub boekt onverwacht winst Langdurig werklozen verdienen extra aandacht Linksbinnen Kwartet Tony Vos Programma nDE FLINT HANDBAL WOENSDAG 23 JANUARI 1991 Sport LEUSDEN - De volleyballers van Leos, zowel bij als de mannen als bij de vrouwen, voegden opnieuw drie belangrijke punten toe aan hun totaal. De mannen van coach Martin Joosten wonnen het degradatieduel met Maxcom/Touché met 3-1. Dat zag er na de eerste setwinst van de club uit Baarn niet naar uit. Zeker niet toen in de tweede set de thuisploeg tegen een 5-13 achterstand aankeek. Leos knokte zich echter langszij en won de set uiteindelijk met 16-14. De grootste verrassing was de 1-3 nederlaag, die koploper Spint thuis leed tegen het onderaanstaande Huizen 2. Brezan/SSS 2 won op nieuw; dit keer bij Harderwijk 2. Het voordeel voor Leos is, dat de dadendrang van de Barnevelders andere clubs dichterbij brengt. De Leusdenaren hebben de twee teams van Harderwijk binnen be reik. De vrouwen van trainers Evert van Garderen en Gemt Harmsen rekenden in sporthal De Meent af met het taaie Madjoe. De ploeg uit Enkhuizen, derde van onderen, verloor de strijd vooral aanvallend. Door de nederlaag verloren de be zoekers de aansluiting met Amster dam, dat wel won. De Leusdenaren kregen door de overwinning de derde plaats in vaste handen, want Delta Lloyd/AMVJ 2 verloor met 1-3 van Molenwiek/C. De ploeg uit Amstelveen kwam dit weekeinde twee keer in actie. Op zondag werd ook de inhaalwedstrijd tegen de rode lantaarndrager Brother/Marti- nus 3 afgewerkt. De thuisclub zag als een huis op tegen de confrontatie met Madjoe. Vorig seizoen kon Leos niet van ze winnen en ook dit seizoen leverde de eerste wedstrijd veel proble men op. Er werd weliswaar gewon nen, maar overtuigend gebeurde dat met. Coach Van Garderen liet weten dat Madjoe zijn team ge woon niet ligt. Rommelig De Enkhuizense vrouwen be schikken over een solide verdedi- Leos vrouwen wonnen van Madjoe, een onverwachte winst. ging. De bezoekers konden veel aanvallen van de thuisclub opge vangen, maar het passen liet wel te wensen over. Daardoor was het voor Leos moeilijk zich in te stellen op de aanvallen van Madjoe. omdat men gewoon niet wist waar de set up naar toe zou gaan. Tn de eerste set werden er door beide teams veel fouten aan het net gemaakt, waardoor spelverloop rommelig was. De vele rally's maakte veel goed. De thuisclub moest hard voor de punten knok ken, maar hield het hoofd op be slissende momenten koel. Lang zaam maar zeker werd er aan de voorsprong gewerkt. Spelverdeler Erna Boonzaaijer vaneerde het spel goed en liet de specialisten regelmatig aan bod komen. Aanstaande zaterdag gaan de vrouwen van Leos weer op reis. Dit keer wordt een bezoek gebracht aan Volendam. De bewoners van het palingdorp hebben nu, na een aarzelend begin, slechts dne pun ten minder dan Leos. Leos - Madjoe 3-0 (15-10,15-11 en 15-8) Veerkracht Drie belangrijke punten vielen de mannen van Leos ten deel na een een enerverende wedstrijd te gen mede-kandidaat voor degra datie Maxcom/Touché. De Leusde naren waren na afloop uiteraard dolgelukkig, maar in de tweede set moeten zij hem geknepen hebben. Nadat de bezoekers de winst in de eerste set hadden gepakt, hadden zij in de tweede set een riant uit zicht op een tweede setwinst. De ploeg uit Baarn het zich echter na een 5-13 voorsprong toch nog door de gastheren verrassen. Leos zocht in die fase met spel verdeler Mark Bruin wat meer de zijkanten en was daarmee succes vol. Bruin was Ronald van Doorn in de tweede set komen vervangen die het teveel in de combinatie zocht. De invaller hield het spel sober en dat leverde resultaat op. Revanche In de eerste set was hij ook al even in de plaats van Erik van Dijk binnen de lijnen geweest. Bij een 10-10 stand werd hij binnenge bracht voor de stop, maar faalde jammerlijk. Hij trok zijn team mee, want vijf stopfouten waren het ge volg. In de tweede set revancheerde hij zich op een geweldig manier en leidde hij Leos naar de setwinst Coach Joosten had, samen met trai- V olie y bal Uitslagen tweede divisie B vrot Alterno - Dinto Amsterdam - Br/Martinus 3 Leos - Madjoe EAW 2-Volendam Delta L7AMVJ 2 - Molenwiek Abcoude - News Flash/OVRA Delta LVAMVJ 2 - BrTMartinus 3 Stand tweede divisie B I Abcoude 2. Molenwiek/C 3. Leos 4 New Flash/OVRA 5. Volendam 6. Delta Lloyd/AMVJ 2 7. Dinto 8. EAW 2 9 Amsterdam lO.Madjoe II Alterno 12.Brother/Maitinus 3 Programma 19 januari News Flash - Delta Lloyd/AMV] Molenwiek/C - EAW 2 Volendam - Leos Madjoe - Amsterdam Brother/Martinus 3 - Alterno Abcoude - Dinto Uitslagen promotieklasse mam Renswouw - Harderwijk 3 Harderwijk 2 - Brezan/SSS 2 AGAVS-OMS Leos - Maxcom/Touché Spirit - Huizen 2 Vollkei 2 - Vollkei 3 Stand promotieklasse l.OMS 2. Spirit 3. AGAVS 4. Vollkei 3 5. Renswouw 6. Vollkei 2 7. Harderwijk 3 8. Harderwijk 2 9. Leos 10 .Maxcom/Touché 1 l.Brezari/SSS 12. Huizen 2 Programma promotieklasse Maxcom/Touché - Renswouw Brezan/SSS 2 - AGAVS OMS - Leos Harderwijk 3 - Spirit Vollkei 3 - Harderwijk 2 Vollkei 2 - Huizen 2 ner/speler Rob Vooijs, het gevaar van de meest scorende aanvaller van de Baarnse ploeg onderkend. Edwin Meijerman concentreerde zich volledig op deze speler. Hij werd door de Leusdense aanvoer der uit de wedstrijd gespeeld en kwam vrijwel niet meer aan scoren toe. De ploeg uit Baarn kwam die klap, het verlies van de tweede set, niet meer te boven en verloor drie kostbare punten. Ondenn wordt het steeds span nender, omdat nu ook de gedood verfde degradanten punten gaan héden. Ploegen komen daardoor dichter bij elkaar te staan. Ook Har derwijk 2 en 3 liggen nu binnen het bereik véui Leos en Maxcom/Tou ché. De verrassing was de winst die Huizen 2 behaalde bij koploper Spirit. De Amersfoorters verloren op eigen terrein met 1-3. De nieuwe koploper OMS uit Put ten krijgt aanstaande zaterdag Leos op bezoek. Leos - Maxcom/Touché 3-1 (15- 10, 16-14, 15-5 en 15-6) Een spelmoment uit de wedstrijd Leos - Madjoe. Geen sport Het gebeurt wel eens een enkele keer dat je als columnist de mspi- ratie mist om een stukje te schrij ven. Dat is gelukkig met regelmatig aan de orde, want dan zouden het schrijven van deze regeltjes een 'crime' worden. Het betekent in ge woon Nederlands dat het een 'must' wordt. Dat je er geen 'funmeer aan beleeft. Eigenhjk is de ware reden, dat ik geen inspiratie heb, niet gelegen in dat feit. Want er is meer aan de hand in deze wereld en daar valt het sportmeuws van Leusden bij in het niet. Terwijl ik dit schrijf, ligt dinsdag 15januan achter me. Het is donder dag en er is een oorlog m de Golf. Ik vind het bijzonder moeilijk om in zo'n bedreigende situatie iets over spon te schrijven. Dat doe ik dan ook niet. Zouden alle voetballers, hand ballers, korfballers, hockeyers, volleyballers, zwemmers, tennis sers, squashers, badmintonners, waterpolo'ers, dammers en scha kers, in plaats van aan sport te doen, bij elkaar moeten gaan zitten en praten over oorlog? Is het alle maal wel een oorlog waard? Of zouden we dan allemaal gek worden? Moeten we proberen ge woon maar verder te leven, terwijl elders op de wereld mensen elkaar gaan afslachten? Gelukkig las ik dat Nederlandse topsporters een auto hebben kre gen om hun trainingen te kunnen bezoeken, zodat zij optimaal aan de Olympische Spelen kunnen mee doen. Hoe zouden ze al die files omzeilen? Dat vrolijkte mijn hu meur weer ietwat op. Maar ik blijf mij zorgen maken. Frits Schoenmaker AMERSFOORT - Op dinsdag 29 januari a.s. concerteert op de we kelijkse jazzavond van Jazz-Sen het kwartet van de bekende altsaxofo nist Tony Vos. Deze senior jazzmu sicus genoot destijds bekendheid als voorzitter van de Eindhovense Jazz Club; hij draait al vele jaren mee in het jazzcircuit. In 1954/1955 was hij onder meer winnaar van de AVRO-jazzcompetitie, terwijl hij optredens op zijn naam heeft staan met de helaas te vroeg overleden Chet Baker. Vele LP's zijn van hem verschenen met o.a. Greetje Kauf- feld en de groep Ekseption. Tony Vos wordt begeleid door zijn zoon Jay Jay Vos op slagwerk, door gita rist Hans Knap en bassist David de Marez-Oyens. Het optreden vindt plaats in Jazzconcertcafé De Kop pelpoort; aanvang 20.30 uur. Woensdag 23 januari 20.00 uur: Star Travel met 'In 80 minuten de wereld rond' Vrijdag 25 januari 20.15 uur Rita Reys, Pim Jacobs, Louis van Dijk e.a. Swing Sweet Zaterdag 26 januari 13.15 uur: Wordt Vervolgd Club dag 20.15 uur: Harry Sacksioni solo Zondag 27 januari 12.00 uur: Koffieconcert met Cle mens Quatacker LEUSDEN - In een enerverend en hard duel hebben de hand ballers van LHV zondag in Bussum hun derde overwinning op rij geboekt. De Leusdenaren, die de prestatiecurve sterk in positieve zin lijken te hebben omgebogen, verrasten BHC 2 in de slotminuten, waarin LHV een 16-15 achterstand ombogen in een zege: 16-18. Door de zege klom LHV naar de vierde plaats, maar de Leusdenaren hebben één verliespunt minder dan Laren dat momenteel de derde plaats bezet houdt. „Kwalitatief was het nog geen grootse wedstrijd, hoewel er erg leuke momenten inzaten. Maar wat ik belangrijker vind is dat de 'figh ting spuit' weer terug is. De wil om een wedstrijd te winnen is er weer. Op basis daarvan hebben we de laatste weken goede resultaten ge boekt. En de zege van vandaag mag zeker voor een belangrijk deel aan het karakter van de ploeg mogen worden toegeschreven." Trainer Theo Geerding wist zich bij deze woorden nog het zweet van het voorhoofd, ten teken dat de spanning op de bank erg groot was. Geerding: „Het vervelende is dat het daar eigenlijk helemaal niet op aan hoeft te komen. De ploeg heeft voldoende capaciteiten om een tegenstander als deze weg te zetten. Maar ook vandaag kwam het toch weer op de slotminuten aan. Gelukkig bleven we over eind." Dat LHV het zich elke week weer erg lastig maakt, moet vooral wor den verklaard uit een matige de fensie. Voorin is de produktie de laatste weken op peil, maar ach terin incasseert de ploeg nog te veel, waardoor er nooit echt af stand genomen kan worden. Het geroutineerde BHC voelde bijvoor beeld precies aan wanneer het ha perde in de organisatie en kon mede daardoor goed in het spoor blijven van de Leusdenaren. LHV kwam via snelle breaks snel op een 1-3 voorsprong, maar zag die marge bij 4-4 alweer teniet ge daan worden. Desalniettemin hiel den de Leusdenaren de gehele eerste helft het initiatief en sloegen bij 6-8 opnieuw een gat van twee punten. Bij 9-9 was de bêilans echter weer in evenwicht, hoewel LHV desondanks met een positief ver schil mocht gaan rusten: 9-10. Na de pauze maakte LHV moei lijke momenten mee, toen de schutterij het een tijdlang liet afwe ten. Via 9-11 kwam BHC bij 11-11 weer langszij, om voor het eerst smds de openingsminuten weer een voorsprong te nemen: 12-11. Vanaf dat moment werd het hec tisch, waarbij beide ploegen elkaar niets meer wilden toegeven. In de laatste vijf minuten leek de balans in het voordeel van de thuisploeg te zullen doorslaan, toen BHC op een belangrijk moment 16-15 liet aante kenen. Op dat moment toonde de Leusdense ploeg echter karakter en zette nog één keer aan voor een eindsprint. Het resulteerde in vijf snelle treffers op de defensief ver zwakte linkerflank van BHC, waar van er overigens maar dne genade vonden in de ogen van de scheids rechter. De drie die wel werden goedgekeurd bleken evenwel vol doende voor de zege: 16-18. Doelpuntenmakers LHV (man nen): Daan Bleuel (4x), Ed Davids (4x), Matthijs Jantzen (2x), Wil lem van der Heijden (2x), Joep Beyer (2x), Arjan Schneiders (2x), René van Garderen en Rob van den Hoek (ieder lx). HVN/Attila 2 - BSV UDSV 2 - Nijenrodes Uitslagen derde klasse A (mannen) BHC 2-LHV 16-18 HHC 2 - Laren 4 16-12 Uitslagen eerste klasse (vrouwen) Nijenrodes - BSV 12-11 Stand derde klasse A (mannen) UHV/DSO - HVN/Attila 2 11-9 1. Voice 8-13 2. HHC 2 9-12 Stand eerste klasse (vrouwen) 3. Laren 4 9-10 1 UHV/DSO 9-15 4. LHV 8-9 2. BSV 9-12 5. BHC 2 9-8 3. LHV 8-10 6. Adrastea 8-8 4. Nijenrodes 9-10 7.AAV3 9-6 5. Amersfoort 8-8 8. Fidebtas 2 8-2 6. HVN/Attila 2 8-6 7.ASV 8-6 Programma derde klasse A (mannen) 8. UDSV 2 9-1 BHC 2 - Voice Laren 4 - Adrastea Programma eerste klasse (vrouwen) Fidebtas 2 - HHC 2 LHV - ASV LHV - AAV 3 LEUSDEN - BC Leusden 1 speelde afgelopen zondagoc thuis tegen het tweede team van BC Vollenhove uit Zeist een tweede plaats in de competitie staat. Leusden heeft n van dit team weten te winnen. Kanter Hormann begon voortva rend de eerste set van zijn single. Hij won deze déin ook met 15-9. De tegenstander kwam in de tweede set sterk terug Hij wist deze te winnen met 7-15. De derde en laat ste set was zeer spannend. Kéinter wist, ondanks een aéuizienlijke achterstand in het eerste deel van die set, de partij toch te winnen (15-10). Arthur Kappers, de vaste invaller voor Sweder Hormann, liep vonge week tijdens de com petitie een blessure op en moest dus op zijn beurt worden vervan gen. Mark van Woerkom kwam het eerste team versterken. Zijn single wist hij op overtuigende wijze te winnen met de setstanden 15-6 en 15-5. Patncia Gerrits had ook met echt veel tegenstand. Zij won dan ook dik met 11-3 en 11-2 Manon Klin kenberg had het iets moeilijker, maar wist de partij ook naar haar hand te zetten. Zij won met 11-6 en 11-8. Met deze totaail onverwacl voorsprong kon aan de di worden begonnen. Kant* Mark waren duidelijk toto op elkaar in gespeeld. Zij ve met 6-16 en 9-15. De damesc! was daarentegen zeer spé Gelukkig zagen Marion en: kans het hoofd koel te hou; de partij te winnen. De sets waren 15-10 en 15-11. Na deze partij was de wachte voorsprong in winsi zet. Er waren immers 5 va partijen gewonnen. Man Mark speelden de eers mengddubbel, maar kwam: mer genoeg net iets te kort loren met 7-15 en 8-15. Der gemengddubbel van Patn Kanter was slechts in de ee: de moeite waard om naai ken. Er werd maar nipt v; met 16-17. In de tweede men de BCL'ers er echte, niet meer aan te pas. Zij vl met 8-15. „Per 1 januari 1991 hoort ook de regio Zeist tot het werkter rein van het arbeidsbureau Amersfoort. Hiermee is de provin cie Utrecht in twee - ongeveer even grote - bestuurlijke gebie den verdeeld; de regio's West- en Oost-Utrecht. Waar over het „arbeidsbureau Amersfoort" wordt gesproken slaat dat op de volledige regio Oost Utrecht waarin de bureaus in Amersfoort, Veenendaal, Zeist en het steunpunt te Soest aktief zijn". Dat staat in het beleidsplan 1991 van het Regionaal Bestuur Ar beidsvoorziening Oost-Utrecht (RBA), waarvan drs. F. H. Itter- sum directeur is. Als gevolg van de vergroting van het werkgebied zijn de cijfers, die hij ons noemt, als we met hem pra ten over de langdurig werklozen, misschien met geheel exact, maar dat heeft op de problematiek als zodanig geen invloed. „In het nieu we RB A-gebied staan zo'n 14.000 werkzoekenden ingeschreven, van wie 48% langer dan 1 jaar werkloos is. Vêui die 48% is na dne jaar nog ongeveer de helft werkloos. Met andere woorden: een kwart van de 14.000 werkzoekenden is na drie jaar nog werkloos. Het gaat dus om zo'n 3500 mensen, een forse doel groep. Nieuwe schoolverlaters spelen daarbij nauwelijks meer Het Arbeidsbureau Amersfoort vindt dat e rnu eindehjk eens een goede oplissing moet komen voor het probleem van de langdurig werklozen. een rol. Het is ook met zo, dat het heel uitdrukkelijk bijvoorbeeld ou deren of heel uitdrukkelijk jonge ren zijn. Onderscheid tussen man nen en vrouwen is er ook nauwe lijks. Het zijn over het algemeen wel mensen, die een lager oplei- didngsniveau hebben, déut wel een opleiding met hebben afgemaakt, terwijl m onze doelgroep langdurig werklozen naar verhouding veel mensen uit etnische minderheids groeperingen zitten." Voor een deel ligt de problema tiek dus, zeker wat de oneifge- maakte opleidingen betreft, bij het niet voldoende gemotiveerd zijn tij dens de leerplichtpenode. „Vijf- tien- en zestienjarigen beginnen in de weekenden te werken, gaan via een winkel of via een uitzendbu reau geld verdienen. Dat lijkt dan leuk, maakt dat ze met aan de toe komst denken. Ze krijgen net als zij, die wel de opleiding afmaken, het minimumloon. Daardoor is er geen prikkel meer om met de school door te gaan." De directeur van het arbeidsbureau vindt dat hier een gezamenlijke taak ligt voor de scholen en voor de ouders, noemt het korte termijn denken. „Men vergeet, dat men juist op het moment, dat men van baan ver anderen wil of noodgedwongen moet veranderen, geen papiertje heeft en eigenlijk niets te bieden op de arbeidsmarkt. Dat is geen ver klaring voor de totale groep van langdurig werklozen. In de huidige groep zitten nogal wat mensen, die er zo'n jaar of drie, vier terug - op het dieptepunt van de werkloos heid - in terecht zijn gekomen. Schoolverlaters kwamen toen bij voorbeeld niet aan de bak. Maar er zijn in de groep ook mensen, die er al 5,6,7 of 8 jaar inzitten, en die - als je met hen praat, bijvoorbeeld via onze heronënteringsgesprekken - vaak wel degelijk gemotiveerd blijken om op de arbeidsmarkt te rug te komen, voor zichzelf het per spectief hebben verloren, er niet meer op rekenen, eigenlijk ook verrast zijn als het arbeidsbureau hen benadert om samen te kijken welke mogelijkheden er zijn. Vaak zijn meerdere gesprekken nodig, het is dan ook arbeidsintensief, vraagt individueel maatwerk, want met iedere werkzoekende is direct plaatsbaar. Zodra een langer tra ject noodzakelijk is - bijvoorbeeld werkervaring, scholing, sollicita tietraining, loonkostensubsidie - praten wij over trajectbenudde- ling." Dan is er in Amersfoort en omge ving ook het project Regiowerk, waardoor al 643 langdurig werklo zen geplaatst zijn, waarvan 515 uit de gemeente Amersfoort. De toe leiding naar Regiowerk geschiedt in belangrijke mate rechtstreeks door de gemeenten, bijv. de socia le diensten. Amersfoort maakt op ruime schaal van Regiowerk ge bruik. „Vaak is het zo, dat mensen via Regiowerk direct naar de ar beidsmarkt gaan, dan wel bijvoor beeld scholing krijgen, zo op die arbeidsmarkt terug te komen. Het kan ook zijn, dat er een werkerva ringsplaats gecreeerd wordt, waar we een subsidieregeling voor heb ben." Andere gemeentelijke projecten zijn het instapplan minderheden, terwijl er ook soms mogelijkheden zijn via de consulenten langdurig werklozen van de gemeente. Nieuw in 1991 is de „banenpool". Na léingdunge politieke discussies in Den Haag is eind vorig jaar de gemeenten de taak opgelegd om, in overleg met de arbeidsbureaus, een banenpool in te richten. „De gemeente zorgt voor de organisa tie, voor het verkrijgen van ar beidsplaatsen, voor het in dienst nemen, want men krijgt een loon- dienstverband aangeboden. De rol van het arbeidsbureau is het toelei- den van mensen naar die banen pool en eventueel voor de plaat sing. Voor een groot deel van de mensen, die naar de banenpool worden verwezen zal dat ook het eindstation zijn", zegt de heer Van Ittersum, die stelt dat de banenpool eigenlijk gedacht is als sluitstuk in de bemiddeling. „Als scholing of een werkervaringsplaats niet leidt tot arbeidsinpassing, dan is er nog een heleboel zinvolle arbeid te doen tegen betaling van loon, maar buiten de vrije êirbeidsmarkt, zoals m bewakingsfuncties, bij veilig heidsdiensten en bijvoorbeeld als extra personeel in bibliotheken. Het gaat er om goede arbeids plaatsen te vinden. Die taak ligt met name bij de gemeente. „Het zal moeten kijken of dat lukt, maar ik denk dat toch wel degelijk functies te vinden zijn." Dit jaar moet ook het jeugdwerk garantieplan starten, waarvan Amersfoort - het heet nog de tijde lijke voorziening - een voorloper kent. Als een variant op de kader regeling arbeidsinpassing is er - in samenwerking met de uitzendbu reaus - de voorzieningsregeling uitzendarbeid, waarbij de uitzend bureaus proberen werkervarings plaatsen te vmden. „In het afgelo pen jaar is deze regeling duidelijk een succes geweest. We gaan er dit jaar dan ook mee door, breiden het uit." Als andere wapens in de strijd tegen de langdurige werkloosheid noemt de heer Van Ittersum de scholing door de centra vakoplei ding, het CBB - Centrum voor Be- roepsonentatie en Beroepsoefe ning - door Vrouw en Werkwinkel en de sollicitatieclubs. „De arbeidsbureaus in deze re gio hechten grote waarde scholing en wij zullen in 19 dividueel of projectmatig - i aan zo een 2100 persoiv scholing aanbieden. De e leert dat - afhankelijk van d( zen opleiding - 70 tot 90% iu van een scholingstraject ee vindt. SAMEN Het arbeidsbureau doet c wat om een bijdrage te leve de oplossing van de lait werkloosheid. Toch hee maatschappelijk gezien, weldig goed imago. „Eer redenen, dat wij in de be ming nog weieens slecht u: is domweg, dat wij niet ie iets kunnen bieden. Uit ee jaar verricht marktone blijkt, dat we goed tot zee scoorden wat de behande de ontvangen aandacht Waar men in veel gevallet vreden over was is, dat m komt om een baan te vinde: belangrijk deel kunnen v bieden. Voor een grote gro nen niets bereiken en die zijn daardoor per definitie c den over het arbeidsburea Desondanks stelt de d van het éirbeidsbureau, dnjfsorganisatonsch gezie: beidsbureau elke vergelijk het bedrijfsleven kan do Tijdens de installatie van delijke Centraal Bestuur 1 voorziening zei de voorzitte nieuwe arbeidsvoorzienir tuur een succes zal worden valt uiteindelijk met de met er werken." De heer Van Ittersum v: aan toe: „Men kan erop r dat de medewerkers var beidsbureau met veel inzet' overtuiging zich in de nieuff ging zullen vastbijten, er s les aan zullen doen om er t ces van te maken: Same voor werk, we zijn er klaa'

Leusder Krant | 1991 | | pagina 14