krnnt De warme maaltijd thuis j [Plannen klaar voor freilige Maanweg Leusden blijft zonder CNN Vrouwen willen vrede Leusdens jongetje dodelijk verongelukt SERVA VOLVO Het beste kinderboek Graveren Dienstverlening voor verkoop anabole steroïden Kapperswedstrijd MOLENAAR CITROEN DAAN VAN DE K00Y - Konijntje in De Wetering BDU b.v. Afdeling Lezersservice Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusiler krant HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV LEUSDEN - Tientallen telefoon tjes en ettelijke brieven zijn de afgelopen dagen bij het gemeen tehuis binnengekomen met de vraag of het Amerikaanse nieuwsstation CNN op korte ter mijn op het Leusdense kabelnet wordt toegelaten. Sinds het uit breken van de Golfoorlog is ook in Leusden een overweldigende vraag naar deze zender, die als eerste berichtte over de bombar dementen op Bagdhad en ook daarna vooraan stond aan het nieuwsfront. De Leusdense kabelbezitters blij ven echter verstoken van dit sta tion, omdat het kabelnet met de technische mogelijkheden biedt tot uitbreiding op korte termijn. Dat is het gevolg van keuzes gemaakt in het verleden, waarbij Leusden koos voor een constructie, waarbij het signaal werd 'afgenomen' van het Amersfoortse kabelnet, maar waarbij de gemeentelijke CAI- commissie zelfstandig zou kunnen blijven beslissen over uitbreiding van het aantal kanalen. In Amersfoort is CNN inmiddels wel te ontvangen. Daar kon de be slissing snel worden genomen, om dat men al een tijd in onderhande- vervolg op pag. 3 LEUSDEN/AMERSFOORT - Op de Rijksweg A-28, ter hoogte van de afslag Leus den, is zaterdagmiddag een Leusdens jongetje dodelijk gewond geraakt. Het jon getje, de 8-jarige Sinan Dote- lung, is zondagochtend in het ziekenhuis aan zijn verwon dingen bezweken. De jongen liep onder meer hersenletsel en diverse botbreuken op. Het slachtoffer werd aan gereden door een 48-jarige automobilist uit Hoevelaken. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag Koopavond. De man reed vanuit Leusden de A-28 op, richting zijn woonplaats. Op het moment dat de bestuurder de rijks weg opreed, stak vanuit de middenberm van de snelweg een fietser over. Die wist de automobilist nog te ontwij ken, maar hij merkte te laat dat achter de fietser, een broer van het slachtoffer, nog een jongetje liep. De laat ste werd frontaal gegrepen en belandde via de motorkap op de weg. De automobilist heeft de jongen onmiddellijk met de grootst mogelijke spoed naar het ziekenhuis gebracht. Me dische hulp mocht echter niet meer baten. Het is nog onduidelijk wat de twee jongens midden op de snelweg deden. De politie denkt dat de jongens, die in Leusden woonden, in Amers foort de weg zijn kwijt ge raakt. Het bord 'Leusden' langs de snelweg zou de kna pen ertoe hebben gebracht de weg over te steken. Hogeweg 43-47 Amersfoort Esso - LPG Geopend 6 00-24 00 uur WOENSDAG 23 JANUARI 1991 - 22e JAARGANG NO. 39 (ACHTERVELD - Maandag »yd in Achterveld een nieuw ^TSteem voor maaiüjdvoorzie- Ilng voor ouderen in gebruik ge- tmien. Het oude gamellensys- em voldeed niet meer aan eisen in deze tijd terwijl het boven- ien onmogelijk was geworden M m met dit systeem te voldoen H in de, nog steeds stijgende, I raag. In augustus 1981 is men in chterveld begonnen met het be- b >rgen van maaltijden. In dat eer- I :e jaar zijn er 132 maaltijden ver- I rekt. In 1987 liep dat op tot 1321 taaitijden terwijl in 1990 in to- r tal 3260 maaltijden werden ver strekt. Daarom werd na rijp be raad en overleg tussen de organi satie „Tafeltje-dek-jt", de leve ranciers van de maaltijden, Lisi- dunahof in Leusden en Huize Sint Joseph in Achterveld en de vere niging Welzijn Ouderen Leusden, besloten over te gaan op het zo genaamde menutsysteem. Hier door is het mogelijk om de maal tijden op de juiste temperatuur te houden. Iedere transportset, geschikt voor het vervoeren van de warme maaltijd, bestaande uit soep, hoofdgerecht en nagerecnt, kost 350,00 Voor Leusden en Achter veld betekende dit een grote, maar naar de mening van de samenwer kende organisaties, een verant woorde investering. Gelijktijdige realisering voor Leusden en Ach terveld bleek financieel met haal baar Vele gesprekken volgden en een oplossing werd gevonden. De keuken van het verzorgingshuis St. Joseph, en „Tafeltje-Dek-Je afde ling Achterveld werden bereid ge vonden nog enige maanden door te werken met het oude systeem, ter wijl aan het Lisidunahof de primeur werd gegund om reeds m augustus 1990 met het nieuwe systeem te starten. Het gemeentebestuur stemde toe en verleende de nodige subsidie. Enige cijfers geven aan hoe be langrijk deze zorgverlening is. Per dag worden m Achterveld gemid deld 15 maaltijden thuisbezorgd door de rijders van „Tafeltje-Dek- Je", een organisatie die geheel op vrijwillige basis 6 dagen in de week een warme maaltijd bij de cliënten thuis aflevert. Op zondag kunnen de maaltijden worden afgehaald bij Huize Sint Joseph. Deze voorzie ning ondersteunt het flankerend ouderenbeleid, een beleid dat ge richt is op het zolang mogelijk zelf standig blijven wonen van oude- (advertentiesj EUSDEN - De plannen voor de e reconstructie van de kruis linten Arnhemse weg/Maanweg it Amhemseweg/Treekerweg ggen klaar. Vooral het kruis- jr nnt bij de Maanweg is gevaar lik en daar zijn de afgelopen ja- Tafeltje dekje 'niet gam(m)el meer'. ren de meeste verkeersongeluk ken in Leusden geregistreerd. Het fietspad, waar veel scholie ren gebruik van maken, wordt overzichterlijker gemaakt. Door het plaatsen van een een aantal bomen in de bocht wordt deze voor automobilisten beter zicht baar. Ook bij de Treekerweg zal de verkeersituatie overzichtelij ke worden, ondermeer door de weg 'haakser' op de Arnhems- weg te plaatsen. Met de reconstructie is een bedrag van 1.115.000,- gemoeid. Daar hoeft Leusden met alleen voor op te draaien, want de Arnhemseweg is een Rijksweg Den Haag zal daar om ruim 800.000,- betalen, waar door er voor Leusder. een bedrag van 300.000,- overblijft. Wel zal de gemeente het geld eerst moeten voorschieten. De onveilige situatie bij de Maanweg is al jaren een doorn in het oog van de bewoners. De weg is een ontsluitinggssroute voor het centrum en voor Pon. Veel vracht auto's maken gebruik van de weg. Tijdens de spitsuren worden fiet sende scholieren, die bij het poli tiebureau oversteken vaak verrast door verkeer, dat vanaf de Arn hemseweg de Maanweg opdraait. LEUSDEN - In de jeugdbibliotheken van Leusden-Centrum en Leus- den-Zuid liggen alle kinderboeken, die meedingen naar de prijs van de 'Landelijke Kinderjury'. In de bibliotheken hggen ook formulie ren, waarop de kinderen hun voorkeur kunnen kenbaar maken voor het beste kinderboek van 1990. De formulieren moeten voor 1 juni van dit jaar zijn ingelverd De wedstrijd is een initiatief van de CPNB, het NBLC en de VARA Voor beta'i.ng ontvangt u van ons een acceptgirokaart Deze bon in open envelop opsturen naar Antwoordnummer 21 - 3770 VB Barneveld Kerkdiensten nieuwe stijl. De Marcuskerk en de Dorpskerk ontwik kelen een nieuwe stijl van diensten. Aansluitend op de actualiteiten en gastsprekers aan het woord laten behoren bij deze vorm. Nu wordt het afwachten geblazen of de kerkgebouwen voller stro- men Pag. 9 I De Tafeltennisverenging Leusden heeft m het weekend clubkam pioenschappen gehouden. Er werd fel gestreden om de ereplaatsen, waarbij Frank Kooyman zich tenslotte de sterkste toonde. Van bat en t bal op de sportpagina Pag. 11 Een oude school in een nieuw jasje; in Achterveld is met man en macht gewerkt aan een modernisering van de Katholieke basis school. Een overdekte patio geeft de leerlingen gelegenheid de leerstof ruim te zien, een fris likje verf doet de rest. De Jozefschool kan er voorlopig weer tegen Pag. 7 Panorama Lisiduna toont het favoriete plekje van Ilona van den Burg Dona is volksdéinsdocente bij onder andere de Blijhof Swingen en zwieren staat bij haar voorop, vandaar dat Bona voor het unieke stekje ook De Bhjhof heeft uitgekozen LEUSDEN - Twee inwoners van Leusden zijn wegens het ver kopen van anabole steroïden dinsdag door het Amsterdams gerechtshof veroordeeld tot ie der twee maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met als bij zondere voorwaarde 80 uur dienstverlening. Tegen de 35-jarige man en zijn 30- jarige vrouw werd respectievelijk vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaar delijk en vier maanden voorwaar delijke celstaf met als bijzondere voorwaarde 100 uur dienstverle ning geeist. De Utrechtse recht bank legde eerder die straffen op. Het tweetal werd eind 1988 be naderd door een sportschoolhou der uit Leusden. Deze man opper de het plan om via een postbus nummer spierversterkende mid delen te gaan verkopen. Hij lever de de anabole steroïden waarna het echtpaar de schriftelijke be stellingen afhandelde. Op deze ma nier wist het drietal voor ongeveer dertigduizend gulden te verhan delen. Tijdens de zitting van twee we ken geleden werd naar voren ge bracht dat de verdachten met wis ten dat de middelen die zij ver- kochten schadelijk waren. Het hof verwierp deze stelling. k 'e situatie bij de Maanweg, zoals die er na de reconstructie komt uit te zien. 0LEUSDEN - De SBBO Midden-Nederland heeft woensdag 30januan een kapperswedstrijd. De cursisten van de streekschool knjgen een opdracht, die in het teken van carnaval staat. Ieder studiejaar heeft een ander thema. Zo doen de eerstejaars wat met het thema groente en fruit, tweedejaars storten zich op hemellichamen en sterrebeel- den, de vervolgopleidmg beeldt de oertijd uit en de herenkappers hebben het onderwerp de toekomst. Een deskundige jury, met onder andere kapper Van de Wetenng uit Hilversum en prins Carnaval, beoordelen de resultaten. De avond begint om 19.00 uur. Ja, ik abonneer me op de Naam Voorletters Adres Postcode Plaats LEUSDEN - „Het is nooit goed om een conBict met een oorlog op te lossen,verklaart woordvoerster Betty Dirks de actie van 'Vrouwen voor Vrede', afgelopen zaterdag in winkelcentrum De Hamershof. De groep stond in de passage van het winkelcentrum met spandoeken, waarop onder meer de tekst 'Stop het oorlogsgeweld' te lezen was. „Zijn de levens van kinderen in Irak mmder waard dan van de kinderen hier,vraagt de vredesgroep zich af in een brief die zij aan het winkelende pubhek uitdeelden. Volgens de vrouwen knjgen in een oorlog de arme mensen met werirug macht de grootste klappen. Zij doen een oproep om binnen ieders eigen c jeving en binnen de eigen mogehjkheden nieuwe vredesinitiatieven te ontwikkelen en te stimuleren. Renske Wolters heeft jarenlang geijverd voor beter onderwijs aan buitenlandse vrouwen en mannen. Afgelopen week nam zij eervol afscheid van het werk. Het feestje werd bescheiden gehouden gezien de Colfontwikkelingen Pag. 3 Somalië hgt niet om de hoek. Twee Leusdenaren keerden kortgele den -gedwongen- terug uit de Oost-Afrikaanse hoorn. Bert Sennema en Marga de Jong over 'de vergeten burgeroorlog". 'Het land is een stinkende poel van corruptie en intriges Vorig jaar nog voerae de Maan- wegbewoners actie om een einde aan deze situatie te maken. Ook de politie stond tot nu toe machteloos en zag vanuit het bureua, dat direct uitzicht geeft op het kruispunt de ongelukken voor haar neus gebeu ren. Wanneer met de reconstructie begonnen zal worden, is nog met bekend. Eerst moet de gemeente raad het geld ervoor beschikbaar stellen en moeten de aannemers worden uitgenodigd om een offer te voor de werkzaamheden te doen Er zullen vijf bedrijven wor den uitgenodigd en een onderne ming moet nog door Rijkswater staat worden aangewezen. In prin cipe knjgt de laagste inschrijver de opdracht. Als met het werk begonnen wordt, moet het verkeer van de Arnhemseweg wel enige tijd wor den omgeleid. Het voorstel is om het verkeer vanaf de Arnhemse weg, uit de richting Woudenberg naar de A 28 Amersfoort af te lei den in de richting Maanweg-Groe- ne Zoom. Amersfoort is dan bereik baar via de Heiligenbergerweg. De A 28 kan dan bereikt worden via de T 11. De omleidingsroutes zijn ge schikt voor de opvang van extra verkeer. LEUSDEN - Bij garage Van het Klooster is het op zaterdag 26 januari mogehjk om de ruiten van auto's te laten graveren met het kenteken. Op die manier wordt het voor dieven moeihjker om de auto te stelen, omdat deze minder makkelijk te verkopen is. Meestal worden gestolen auto's na de diefstal van een andere kentekenplaat voor zien, maar door de gravering komt het nummer met meer overeen met het nummer op de ruiten. Vervanging van de ruiten is vaak een te kostbare zaak. De graveeractie is van 10.00 tot 16.00 op de Hamers- veldseweg 14. De kosten bedragen 25,- per auto.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1