'Ik heb nooit aan de 'eigenheid' getornd' Amersfoort ziet niets n busbaan over A28 I ijeusden-zuid geheel onder ^buurtpreventie-paraplu ZAKELIJKHEDEN. Renske Wolters stopt met lesgeven aan buitenlandse vrouwen Wethouder wil niet wachten op onderzoek Weerbaar Van Baggum Etos drogisterij Men's barbershop Asielzoekerscentrum op 1 april open Blikschade bij botsing Autokrakers zeer actief Inbraak Snelheids controle plaatselijk nieuws WOENSDAG 23 JANUARI 1991 LEUSDEN - Het feestje ter ge legenheid van het afscheid van Renkse Wolters als beroeps kracht bij de Stichting Volwas seneducatie is door het uitbre ken van de gevechten in de Golf minder uitbundig dan ge pland was. Renske heeft zelf een aantal jaren geleden in Baghdad gewoond en haar ge dachten gingen dus onvermij delijk naar de oorlog, die en kele uren daarvoor in volle he vigheid is uitgebroken. Na haar terugkomst heeft zij 10 jaar lang, de laatste jaren als beroepskracht, les gegeven aan buitenlandse vrouwen. Haar jarenlange verblijf in het buitenland is ook een van haar drijfveren geweest om les te geven aan buitenlanders. „Mijn man werkt voor DHV en wij gingen altijd naar het bui tenland. Ik vond dat de buiten landers nu maar eens naar mij moesten komen," zegt zij gek scherend. Seneuser vervolgt zij: „Mijn verblijf in het buiten land is zeker wel van mvloed geweest op hoe ik de zaken bij het lesgeven heb aangepakt. Het is eigenlijk begonnen, toen m Leusden een aantal Vietna- mezen kwamen wonen. Het leek mij leuk om deze mensen Nederlands te geven en hen wegwijs te maken in de Ne derlandse maatschappij." Renske Wolters begon in september 1981 samen met an deren met het geven van les aan buitenlandse vrouwen. „Het ging uitsluitend om vrou wen, omdat een aantal van hen islamitische was. Mannen erbij was in die situatie moeilijk. Daarbij kwam dat er voor de mannen avondonderwijs was." De lessen waren aanvankelijk in De Geut en later in De Til. Het afscheid van Renske vindt plaats in 't Vooronder, het vrouwenontmoetingscentrum in de kelder van het gemeen tehuis. „Precies de juiste plek om aan vrouwen les te geven," vindt ze. In de beginperiode was het onderwijs nog met zo in groepsverband. „We kre gen mensen van verschillend mveau met verschillende op leidingen. Het had dus met zo veel zm om les te geven in klasjes. We probeerden het gezellig te houden en het zo ontspannen mogelijk te doen. Door gewoon met elkaar te praten over van alles en nog wat pikten de vrouwen het Ne derlands op. Het ging ook niet alleen om de Nederlandse taal, maar ook om wegwijs te raken m de Nederlandse maatschap pij." Dat werd vanaf 1987 anders. In dat jaar werd een wet van kracht die het onderwijs aan volwassenen regelde. Dat werd om te beginnen niet meer betaald door het ministe rie van WVC, maar door On derwijs. Renske moest een opleiding 'olgen en werd be taald vol ins de onderwijs- cao. Ook verd de Stichting Volwasse.«educatie Leusden opgericht. Renske kwam met Frieda Noorlander in dienst van de stichting. Wat eerst door vrijwilligers was opgezet, moest op profesionele wijze worden voortgezet. Het onder wijs werd meer in klassikaal verband gegeven. „Het was eigenlijk een be zuinigingsmaatregel," zegt Renske. „Toch is het niet echt slechter geworden, maar het is nu meer gericht op het leren van de Nederlandse taal." In de jaren dat ze les heeft gege ven, gaf ze gemiddeld per jaar les aan 25 vrouwen. „De meesten zijn er m geslaagd om volgens hun eigen norm rede lijk te functioneren. De een wil vloeiend Nederlands leren, de ander is tevreden als zij in staat is om haar boodschappen te doen. Voor mij is dat pnma. Je hebt nu eenmaal te maken met verschillende mensen. Sommi ge buitenlanders kunnen uit stekend sociaal functioneren, maar verstaan het Nederlands niet goed, anderen spreken de taal uitstekend, maar komen nauwelijks uit hun isolement. Wat ik in ieder geval nooit ge daan heb, is om aan hun 'eigen heid' te tornen." Renske stopt met haar werk, omdat ze meer tijd wil beste den aan haar opleiding cul- Renske Wolters bij haar afscheid: weg gegaan. tuurgeschiederus. „Het aantal deelnemers aan de Leusdense cursus wordt steeds kleiner," zegt ze. „Voor mij dus een goed moment om ermee te stoppen. Die teruggang komt omdat er hier in Leusden geen buitenlanders meer komen wonen. Ook hebben wij veel mensen doorgestuurd naar Amersfoort. De samenwer king met het volwassenonder- wijs m Amersfoort is altijd zeer goed geweest en onze cursis ten konden zich daar verder bekwamen." Liever had ze geen aandacht ,Ik ben de publiciteit altijd uit de willen hebben voor haar af scheid. „Ik ben de publiciteit altijd uit de weg gegaan," zegt ze. Dit keer kon ze er echter niet aan ontkomen. Haar colle ga Frieda Noorlander vond dat ze m het zonnetje gezet moest worden. En ook haar (oud)- cursisten vonden dat haar af scheid met zomaar voorbij mocht gaan. In 't Vooronder is donderdagochtend ondanks het uitbreken van de Golfoor log op haar laatste lesdag toch nog haar stoel versierd met ballonnen en haar leerlingen gaven haar zelfgemaakte pa pieren bloemen met een wens. jenEÜSDEN - Vanf deze week doet heel Leusden-zuid aan buurt- ys;eventie. Hiervoor is de woongemeenschap verdeeld in drie 5tra*iirten, die elk een eigen organisatie hebben. Project 1 is obaal het midden en heeft als project-coordinator de heer --uijt, project 2 omvat het noordelijke gedeelte met als coordi nator de heer Van Heusden en porject 3 (zuidO heeft als buurt- ap,>ördinator de heer Zuidwijk. Door middel van bijeenkomsten leerden de buurtbewoners elkaar kennen. Op straat blijft het niet meer bij een begroeting alleen, maar de sociale conctacten gaan verder. Hierdoor ontstaat een buurtgebondenheid, waardoor personen, die niet in de buurt thuis horen sneller opvallen. Indien de buurtbewoners iets met vertrou wen wordt de politie gebeld. De buurtbewoners hebben meldings- kaarten voor het doorgeven van eenvoudige signalementen. Ook hebben de bewoners hun huis kritisch bekeken betreffende hang- en sluitwerk en waar nodig verbeteringen aangebracht. De politie verzorgde voorlichting Ook het registeren en kenmerken van waardevolle bezittingen behoorde tot het pakket. Dit merken werd gedaan met stiften en en het gra veerapparaat van de gemeente De dne coördinatoren zijn in ge sprek met de gemeente om de openbare verlichting te verbete ren. De pleinen achter de huizen zijn onverlicht en bevorderen het onveilige gevoel. Om aan te geven dat een buurt aan 'preventie' doet, staan er bij de toe gangswegen speciale borden. Overige buurtpreventieprojecten in Leusden zijn Marterhoeve, Ros- molenstraat, de helft van de wijk Claeverenblad en in Achterveld tussen de Ruurd Visserstraat en de Jan van Arkelweg. LEUSDEN - Vier auto's liepen dit weekeinde materiële schade op bij aanrijdingen op de Heiligen- bergerweg en de Arnhemseweg. In beide gevallen lette achterop komend verkeer niet goed op en werden voorsorterende automo bilisten aangereden. Op de Heiligenbergerweg stond een automobilist voorgesorteerd om de Driftakkerweg op te rijden, toen hij van achteren werd aange reden door een bestuurder, die uit Amersfoort kwam. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op de Arnhemseweg veroor zaakte een gelijksoortig ongeval flinke matenéle schade. Een ach teropkomende automobilost be merkte te laat dat een voorganger aanstalten maakte om linksaf de Treekerweg op te rijden. Beide voertuigen moesten worden afge- sleept. Er was geen lichamelijk let sel. LEUSDEN/ACHTERVELD - Auto krakers zijn de laatste tijd zeer actief in de gemeente Leusden. Volgens de politie is de surveil lance daarom verscherpt, maar heeft dat nog geen meetbare re sultaten opgeleverd. Dit weekemde werd een viertal auto's op de Goudplevier openge broken. In twee gevallen bleef het bij vergeefse pogingen. In twee andere auto's kwamen de inbre kers wel binnen. Vermist wordt een radio/cassetterecorder en ge reedschap. De gestolen goederen vertegenwoordigen een waarde van 1.200,-. Een Achtervelder maakte bij de politie melding van het feit dat zijn auto door onbekenden is openge broken. Het slot van de wagen, die in de Van Oldenbarneveldstraat geparkeerd stond, werd gefor ceerd. Bovendien werd een raampje uit de sponning gelicht. Er wordt mets vermist. De inbraak moet eén dezer dagen zijn ge pleegd. Met name in de nacht van zondag op maandag hebben autokrakers in Achterveld hard toegeslagen. Zeker vier auto's moesten het toen ontgelden. Nieuws uit het bedrijfsleven j. ZUSDEN - „Wij kunnen niet tot de gemeente Amers- ate,r ort klaar is met haar onder- ek," zegt wethouder Joost de van Verkeer. Hij reageert i een brief van de buurgemeen- over de busbaan vanaf de aan- aiting op de A 28 naar de Heili- trbergerweg. In de brief staat I Amersfoort niet zoveel voelt ir een dergelijke oplossing de Leusdense openbaar ver- frsproblemen. Wel wil de ^_iurgemeente meedenken over ogelijke andere oplossingen, maar dat zal dan moeten gebeu ren in het kader van het 'OV x 2'- onderzoek. Dit onderzoek heeft tot doel uit te zoeken op welke manier tot het jaar 2000 het aantal mensen verdubbeld kan worden, dat van het openbaar vervoer gebruik maakt. „Een pro bleem zijn de plannen die de pro vincie Utrecht heeft met de wo ningbouw in de regio," legt de Amersfoortse ambtenaar Frank de Weerd uit. „Bij het maken van de plannen moet met de bouw van nieuwe wijken natuurlijk ook reke ning worden gehouden. Je kan pas voorzieningen voor het openbaar vervoer treffen, als je weet waar er gebouwd zal gaan worden. Bij je onderzoek moet je daar ekening mee houden." Als tweede moeilijk heid noemt hij, dat het traject voor een deel over het grondgebied van een aantal Amersfoortse kwekers loopt, waardoor de gemeente eerst de eigendom van de grond zal moeten zien te verwerven. Dat ver eist een aantal tijdrovende proce dures, die alleen zin hebben, als de kans op subsidie reeël is. Dat de VAD, die van de busbaan gebruik zou moeten maken in eer ste instantie mets zag in het plan, maakt volgens hem steun van de overheid onwaarschijnlijk.„Als je geld van de subsidiegevers wil los peuteren, m dit geval het ministerie van Verkeer en Waterstaat, zul je moeten zorgen dat m ieder geval de vervoersmaatschappij achter het plan staat." De VAD heeft inmiddels in een bnef aan de gemeente laten weten wel degelijk iets te zien in een bus baan over de aansluiting. „Wij zijn van mening dat het bedrijventer rein 'De Horst' (dat nog niet tot ont wikkeling is gebracht red.) thans matig tot slecht per openbaar ver voer bereikbaar is," schnjft VAD- directeur J.H. Laterveer. „Een kort- sluitschakel (busbaan) nissen de aansluiting A 28 en de Heiligerber- gerweg is daarom noodzakelijk." Wethouder De Jongh vindt daar om dat er niet gewacht kan worden op de resultaten van het 'OV x2'-on- derzoek. „Het duurt al enige tijd, voordat de voorbereidingen voor de aanleg van de busbaan klaar zijn en er met het werk begonnen kan worden. Amersfoort is een cen trumgemeente voor de regio," zegt hij. „En adel verplicht," vindt De Jongh. Hij is daarom optimistisch over de houding van Amersfoort. Dat optimisme is niet helemaal ont erecht, want in de bnef van Amersfoort aan burgemeester en wethouders van Leusden staat: „Wij bevestigen onze bereidheid mee te denken over een oplossmg in de verbetering van het openbaar vervoer in de relatie Amersfoort- Leusden vervolg van voorpagina ling was met het Amerikaanse sta tion. Het lag in de bedoeling om vanaf half maart het station door te geven, maar door de ontwikklem- gen m het Golfgebied werd beslo ten om RAI-Uno tijdelijk van het net te halen en daarvoor in de plaats CNN door te geven. Die 'ruil' is technisch gezien ook wel in Leus den mogelijk. Het probleem is echter dat de Amerikaanse zender op een van de kanalen komt, waarmee kortgele den het Amersfoortse kabelnet is uitgebreid. Daar ging het aantal ka nalen van 18 naar 24. In Leusden is die uitbreiding met gerealiseerd, vanwege de hoge investeringen die dat met zich meebrengt. Dat betekent dat m Leusden alleen CNN op de kabel kan, als een 'oud' station daarvoor plaats maakt. Maar dan moet Amersfoort daar wel toe bereid zijn, omdat dat ook betekent dat dit station ook van het Amersfoortse net verdwijnt. „Er is overwogen om bijvoorbeeld RBTF van de kabel te halen," zegt een gemeentelijk woordvoerder. „Maar dan moet Amersfoort daann wel meegaan en daar had men in middels besloten CNN op een van de 'uitbreidingskanalen te zetten." Uit het verhaal van woordvoer der Meeder van het Regionaal Nutsbedrijf Eemland blijkt dat het technisch geen probleem zou zijn geweest om CNN ook m Leusden snel op de kabel te krijgen. Vol gens het RNE had CNN - al dan met tijdelijk - doorgegeven kunnen worden via een kanaal dat nu wel in Leusden te zien is. Meeder „Het is alleen wel moei lijk om nu te beoordelen hoe dat zou moeten en welke consequen ties dat gehad zou hebben. Het kan bijvoorbeeld zo zijn dat er meerde re kanalen plaats hadden moeten maken om de doorgifte van CNN mogelijk te maken Het is dus niet per definitie zo dat je zou kunnen zeggen ik ruil, om maar wat te noe men, RTBF 1 (de Waalstalige Belgi sche zender) tijdelijk wel even in voor CNN. Dat hangt bijvoorbeeld af van de satellieten waarvan wij het signaal betrekken." „Om een voorbeeld te noemen, als besloten zou worden RTL 4 met meer door te geven, zouden ook de andere kanalen die via de Astra- satelliet binnenkomen, zoals Euro sport, Filmnet en RTL+, wegvallen. Maar we hadden de mogelijkhe den kunnen onderzoeken en ik denk dat er alternatieven gevon den hadden kunnen worden. Een dergelijke opdracht hebben we echter nooit ontvangen, dus is daar LEUSDEN - Vrouwenraad Leusden organiseert i.s.m. 't Vrouwenontmoetingscentnim de cursus „Weerbaarheid/zelfver- dedigng" voor vrouwen boven de 50 jaar. De Vrouwenraad Leusden gaat i.s.m. 't Vrouwenontmoetingscen trum starten met een cursus W eerbaarheid/zelfverdediging" voor vrouwen van 50 jaar en ouder. Op 6 februari a.s. wordt er een informatie-middag gegeven in het Vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder, Burg v/d Postlaan 2, om 13.30 uur. Mevr. Corrie Verduim zal een korte inleiding houden. Veel vrouwen ervaren in toene mende mate de straat als onveilig. Niet alleen 's avonds maar ook overdag voelen vrouwen zich be dreigd. Vrouwen, en met name van boven de 50 jaar. hebben niet ge leerd voor zichzelf op te komen of zich te verdedigen in voor haar bedreigende situaties. Door het aanleren van bepaalde technieken leert u uw zelfvertrou wen te vergroten. Staat u steviger in uw schoenen. U leert op deze cursus o.a. trai ning in mentale weerbaarheid, ge bruik maken van uw stem; aange paste verdedigings- en aanvals- technieken. Met lichamelijke onge makken wordt rekening gehou den. Op de informatie-middag, 6 fe bruari, wordt gebruik gemaakt van een video-film. De cursus bestaat uit 10 lessen. De eerste les begint op 20 februri 's middags half twee. Kosten 50,- totaal. Opgeven en inlichtingen bij Tineke Nieuwstra- ten, tel. 942744 LEUSDEN - Van Baggum Collecties, gespeciahseerd m sfeerlampen, is verhuisd van Rozendaallaan 1 naar Ruigevelddreef 133 te Leusden. Van Baggum is een van de bedrijven, die een nieuw gebouwd pand betrekt op het bedrijventerrein. Het nieuwe pand omvat een toonzaal met een eigen ateher. Naast de lampen is er ook een bescheiden verzameling Engels porcelein en Portugees tin. Het bedrijf is gericht op de groothandel. LEUSDEN - Volgende week donderdag opent Etos de deuren van haar drogisterij/parfumerie in winkelcentrum Hamershof. Etos Beauty Case staat voor een speciaalzaak met een uitgebreid assortiment op het gebied van schoonheid, gezondheid en verzorging. Op cosmetica- en huidverzor gingsgebied kan men bij Etos terecht voor een groot aantal internationale merken. Ook homeopatische geneesmiddelen worden verkocht. Bedrijfsleider in Leusden wordt Henk Bokkers. Voor de eerste vijfhon derd klanten is er een verrassing op de openingsdag. De winkel is dagelijks geopend van 9-18 uur. LEUSDEN - Vrijdag start in de Biezenkamp een nieuw herenkapsalon. Naast de dameskapsalon opent Gironde nu een Men's Barbershop. De zaak is geopend van dinsdag tot en met vnjdag van 8.30-17.30 uur, en zaterdag van 8.30 -16 uur. Op koopavond kunnen de heren de haren laten knippen tot 21 uur. De salon werkt met en zonder afspraak. Adres: Biezenkamp 6, tel. 946057. Donderdag 24 januari is er open huis bij de kapsalon. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Asschatterweg is maandag een videorecorder weg genomen. De inbraak moet tussen half tien 's ochtend en 's avonds kwart voor negen zijn gepleegd De schotelantenne op het dak van het gemeentehuis. Deze kan niet gedraaid worden voor de ontvangst van CNN. ook niet naar gekeken. En ik denk dat Leusden nu ook te laat is." De Leusdense gemeentevoor- lichter Jan Jaap André zegt dat het Leusdense net vol is. Er is volgens hem de afgelopen dagen wel de gelijk overleg geweest met Amersfoort over CNN, maar de procedures om het station om het net te krijgen waren te tijdrovend voor een oplossmg op korte ter mijn. Ook het gebruik van de scho tel op het dak van het gemeente huis biedt geen soelaas, omdat de schotel niet zo kan worden opge steld, dat ontvangst van CNN mo- j gelijk is. Aanschaf van een meuwe schotel zou kunnen, maar dan zou kwalitatief goede ontvangst niet gegarandeerd kunnen worden. „CNN zou dan tussen twee stations komen en dat zou ten koste gaan van de ontvangst van alle drie de kanalen." LEUSDEN - Bij een tweetal snel heidscontroles, die de politie dins dag in de gemeente hield, zijn in totaal 29 automobilisten bekeurd. Op de Hamersveldseweg, waar de politie 's middags tussen één en twee uur controleerde, vielen 22 van de 194 gecontroleerde automo bilisten door de mand. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 77 kilo meter per uur. Bij een controle op de Asschat terweg, 's middags tussen half vier en kwart voor vijf, kregen 7 auto mobilisten een bon. In totaal wer den 138 bestuurders gecontro leerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 kilometer per uur. LEUSDEN - Het asielzoekerscentrum gaat, zoals het er nu naar uitziet, op 1 april open. De bouwvergunning voor het centrum wordt medio februari afgegeven. In het centrum kunnen 275 asielzoekers tijdelijk kunnen worden gehuisvest. Gebruikers zullen in prmcipe maximaal 3 maanden in het centrum aan de Doornseweg verbhjven. Het AZC zal als zodamg vijf jaar dienst doen. Mevrouw D. Wondergem, nu adjunct-directnce van een asielzoe kerscentrum w Spaubeek, is benoemd tot directeur van het centrum w Leusden. De personele staf is inmiddels ook compleet. De tien functies zijn ingevuld. De functionarissen krijgen op dit moment een opleiding, maar zullen op 1 april volledig inzetbaar zijn. Een beveih- gingsdienst zal 24 uur per dag aanwezig zijn. In december keurde de gemeenteraad een overeenkomst tussen de gemeente en WVC goed, waarin de komst van het asielzoekers centrum geregeld is. De werkgroep van omwonenden heeft aange kondigd zich binnen de procedure tegen de komst van het centrum te blijven verzetten. Overigens heeft men ook laten weten zich positief op te zullen stellen, op het moment dat het centrum er daadwerkehjk is. '...Renê Gorter, mede-eigenaar van snackbar De Swartesteegh, werd begin januari derde in de wedstrijd 'Het lekkerste broodje van Nederland Derde van Nederland was echter met genoeg voor hem. René wilde de eerste zijn. Dus had hij bedacht om deze zomer het record 'frites bakken' binnen te slepen. Dat zou dan genoteerd worden in het Guinessbook of Records. Hij zou daarmee, na Martine Sylvana (aerobic dansen), de tweede Leusdenaar worden, die zijn naam m het beroemde boek zou kunnen terugvinden. Totdat hij de editie van het Guinessbook uit 1987erop nasloeg. Het record frites bakken staat op naam van een Belg. die het maar liefst 65 uur wist vol te houden. En dat vindt Rene toch eigenlijk wel een beetje te gortig... '...Ook een ander record zal nog even met gebroken worden. Dat is het aantal dagen dat de ijsbaan bij het Jan Banninkpark sinds de ingebruikne ming daadwerkelijk door schaatsers gebruikt is De schaatsclub Zwanen burg, die de baan beheert, hoopt al enkele jaren dat de magische grens van 100 schaatsdagen doorbroken zal worden. De teller lijkt echter vastgeroest te zitten op 99. Vorige week had het er even schijn van dat he' deze maand zou lukken. De tien dagen van 6 tot 7 graden vorst, die nodig is om de 1,60 meter diepe vijver te veranderen in een solide ijsbaan, werden echter bij lange na niet gehaald. Wij blijven hopen,zei de heer Kool van de schaatsclub, die de afgelopen week de kwaliteit van het ijs nauwlettend in het oog hield... '...De heer Kool was niet de enige die vorige week de thermometer scherp in de gaten hield. De zwakke poging van Koning Winter om zich te laten gelden, was voor de Vereniging van Exploitanten van Waterleiding bedrijven in Nederland (VEWIN) voldoende aanleiding om een ernstige waarschuwing te laten horen. De organisatie stuurde een kant-en-klare pagma naar de krant met tips om de kou uit de waterleidingen te houden „De strenge vorst met harde wind, die deze dagen ons land teistert, vormt een bedreiging voor waterleidingen, die met voldoende zijn beschermd tegen kou en vorst,waarschuwde de VEWIN. De organisatie dacht dat de lezers wel dankbaar zouden zijn voor de waarschuwing. Die wachten echter nog steeds op de dag dat het echt gaat vriezen... '...Als dat tenminste iets is, wat hen nog interesseert, want na het uitbreken van de Golfoorlog lijken nog maar weimg andere dingen van echt belang te zijn. Dat vonden in ieder geval ook de mensen van de Stichting Volwas seneducatie, die op de dag dat de oorlog uitbrak, een afscheidsfeestje hadden gepland voor Renske Wolters, die na 10 jaar lesgeven aan buiten landse vrouwen zich met andere dingen wil gaan bezighouden. Het afscheid ging nog wel door, maar het was allemaal soberder dan aanvan kelijk de bedoeling was... '...Over de Golfoorlog gesproken: Baghdad lijkt ver weg. De islamitische strijders moeten echter van Sadam de hele wereld als strijdtoneel be schouwen. Schiphol hgt minder dan 40 kilometer van Leusden vandaan. Het vbegveld heeft door de dreigementen vanuit Irak extra bewaking nodig. Daarom is de Leusdense rijkspolitie, samen met andere korpsen gevraagd mensen beschikbaar te houden voor de bewaking van de nationale luchthaven. Vrijdag leek men op het bureau aan de Arnhems- weg nog bereid te vertellen om hoeveel mensen het gaat en hoelang zij beschikbaar moeten zijn. „Belt u maandag even terug,was het advies. Twee dagen en enkele raketaanvallen op Israel en Saoudi-Arabie later, was de Leusdense politie ineens een stuk kariger met het geven van informatie. „Geen commentaar," was het commentaar...' '...Dan maar weer terug naar de recditeit van alledag. In november was Leusden blij met de aansluiting op de rest van de wereld ofwel op de A 28. De Leusdenaren zouden bevrijd worden uit hun jarenlange 'isolement'. Op het gemeentehuis werd echter gewaarschuwd voor een ander gevaar, namelijk dat van de file. „Van de opnt rechtstreeks in de file op de snelweg," was het spookbeeld. En jawel hoor, de afgelopen wekendeze week konden oplettende radioluisteraars horen, dat Leusden is opgeno men in de nationale Glelijst. „Tussen klaverblad Hoevelaken en de afslag Leusden staat een Hie van dne kiometer,klonk tijdens de ochtendspits wt de boxen van menig automobilist... van de aansluiting over de A 28. Over dit gedeelte zou een moeten komen, maar Amersfoort wil hieraan voorlopig nog niet werken

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5