brouwen Leos boeken waarbevochten zege Handbalstriid naar spannende ontknoping Badmintonclub boekt opnieuw volle winst iV nog kansrijk Korfballers verliezen belangrijke wedstrijd Squashclub promoveert binnen Leos gooien er met de pet naar ■levonden Squash /oetbal Tennis Winter competitie Voetbal Tennis De Inslag A van detl g,1i sidif al.Ii' kpn it SDEN - Trainer Evert van Garderen van het vrouwenteam Leos noemde de wedstrijd in en tegen Volendam zidderend. waarbevochten 2-3 overwinning werd door Leusdenaren indig gevierd, want de Volendammers hadden thuis nog weinig punten laten liggen. In de eerste en de derde set len de bezoekers veel problemen met de opslag van de iclub. Leos moest toen noodgedwongen een beroep doen op en L ^andere spelverdeler, Lia Keus, die minder moeite had met dierindere pass. Na winst in de vierde set, bleek Leos in vijfde >dereslissende set over de sterkste zenuwen te beschikken. mannen van Leos maakten er ,e ^gavond m Putten een potje orse11 verloren kansloos van OMS: Trainer/speler Rob Vooijs de vooral de instelling van earn beneden alle peil. De lenaren wisten in die drie sets iunten te maken. „Ik heb ook ior. bewust geen nabespreking gehou den, want er viel gewoon niets te bespreken. Wij gingen er bij voor baat al vanuit dat we tegen OMS kansloos zouden zijn. Elk excuus werd daarvoor aangegrepen." De thuisclub is nog volop in race om het kampioenschap samen met Spirit uit Amersfoort. De Puttena- ren speelden een degelijke partij en maakten weinig fouten. De op slag werd goed geplaatst. Vooijs: „Wij kregen de ballen waar we ze liever met krijgen. In de tweede set maakten wij bij een 4-2 achterstand acht stopfouten op rij. Dan maakt je het tegenpartij wel heel gemakke lijk. Martin Joosten en ik stonden dan ook machteloos. Ik stond erbij en keek ernaar. We onszelf ge woon weggespeeld." Leos speelde in Putten zonder geblesseerde Klaas-Jan Hutten, die tijdens een volleybalpartijtje op school zijn enkelbanden scheurde. Deze talentvolle aanvaller is voor lopig uitgeschakeld. Volgens Vooijs heeft het niet meespelen van Hutten bij zijn team een rol ge speeld. Maar slechter als vrijdag avond kon volgens hem niet. Dat zei hij ook al na de miserabele wed strijd in Renswoude. In de belang rijke wedstrijd tegen Brezan/SSS 2, die voor aanstaande zaterdag op het programma staat, kunnen de Leusdenaren misschien weer een beroep doen op een volledig fitte Jan-Albert Kootstra. Hij is aan aan tal weken wegens ziekte uitge schakeld geweest. De Barnevel ders zijn inmiddels niet meer te stuiten en versloegen nummer drie AGAVS met 3-0. OMS - Leos 3-0 (15-3,15-2 en 15-3) Vechtlust De vrouwen van Leos hebben de punten in Volendam niet cadeau gekregen. Zij moesten dan ook één punt achterlaten. Trainer Evert van Garderen zag dat ene punt niet echt als een verhes, want volgens hem hadden nog niet veel ploegen in het palingdorp gewonnen. De thuisclub moest het vooral hebben van een stugge verdedi ging en de harde en strakke op slag. Met dat laatsio hadden de Leusdenaren zeer veel moeite. Doordat de stop moeilijk was, en daardoor ook de pass, kwam de vast spelverdeler Erna Boonzaaijer ruet helemaal uit de verf. „Doordat de pass wat minder was, werd het voor Erna moeilijker een goede set up te geven. Lia Keus is wat dat betreft sneller en behendiger en kan bij een mindere pass toch nog een redelijke set up produceren. Vandaar dat ik Erna ook heb ge wisseld," legt Van Garderen uit. Keus werd aan het eind van eer ste set ingebracht en viel uitste kend in. Van Garderen moest ook regelmatig een beroep op een an dere reserve, Nadja Gijsen. Over deze speler was hij zeer tevreden. „Ja, zij was goed bij de les. Ik heb haar regelmatig met Astnd van Dijk m de verdediging gewisseld. Het is fijn als je zulke wissels aan de kant hebt. Dat ze er zijn als je ze nodig hebt. Het is niet altijd even gemakkelijk om wissel te zijn." Aanstaande zaterdag komt Mo- lenwiek/C op bezoek bij Leos. De vrouwen zullen zeer gebrand zijn op een revanche voor de 3-0 ne derlaag m Zaandam. Ook voor de bezetting van de tweede plaats is deze wedstrijd van groot belang. Bij winst komen de Leusdenaren op twee punten van de Zaandammers. Volendam - Leos 2-3 (15-9, 8-15, 15-8, 11-15 en 11-15) LEUSDEN - Het eerste team van B.C. Leusden moest afgelo pen vrijdagavond uit spelen tegen het derde team van Koto Misi. De plaats van handeling was de sporthal in Hoog Catha- rijne te Utrecht. Na zeer lange afwezigheid speelde Sweder Hormann weer voor het eerst mee. Hij opende de wedstrijd. Zijn eerste set won hij met 12-is. In de tweede set had hij duidelijk nog conditionele proble men, hij verloor met 15-1. Na in de tweede set genoeg uitgerust te zijn, begon hij energiek aan de derde set. Deze wist hij vrij over tuigend te winnen met 7-15. Zijn broer, Kanter Hormann, had minder tijd nodig om zijn tegen stander te verslaan. In de eerste set ging het nog gelijk op. Kanter won met 16-18. In de tweede set was het echter al vnj snel beke ken. Er werd met 8-15 gewonnen. Patricia Gerrits had aardig wat moeite met haar tegenstandster. Ondanks dat wist zij de partij toch winnend af te sluiten. De setstan den waren 8-11 en 7-11. fabc is Q met matr ie nSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben voor eD^H publiek een zwaar bevochten gelijkspel geboekt tegen naiAnkeveense ASV. De gehandicapte Leusdense formatie 10 Qotde gehele wedstrijd tegen een achterstand aan en kon pas lur slotfase weer in het spoor van de tegenstander komen: srspl. ppe: die weii De mannen hebben de smaak van het winnen te pakken. De Leusdenaren, die in de eerste helft van de competitie slechts drie punten pakten, bleven de laatste weken vier wedstrijden op rij ongeslagen. Een week voor de confrontatie roet koploper Voice is LHV van de voorlaatste plaats zelfs virtueel op de tweede plaats terecht gekomen. ^dasse bij de vrouwen wordt de week spannender. Afge- /an UHV/DSO, dat op de eer plaats staat, komt elke ploeg 't\ aanmerking voor de tweede strijd in de hoogste afde- i. Or idatieplaats. Verrassende uit- n blijven de gemoederen be ien. iat licht moest het gelijke spel /e LHV-vrouwen zondag tegen ner voorlaatst als een verlies- worden beschouwd. De Leus- ren bezetten de derde plaats rangschikking en hadden op daarvan twee punten moe ien. Gezien de omstandig- i in de personele sfeer echter het gelijke spel wel degelijk mst' beschouwd. De Leusde- i moesten namelijk aantreden ir vaste keepster Chnstme die door ziekte geveld was. plaats tussen de péllen werd ran noodgedwongen ingenomen door Hetty Tessels (later vervangen door Georgette Rijnders), die in het veld een belangrijke pijler van het team vormt. Tegen een gemotiveerd ASV, dat de punten hard kan gebruiken, leek de Leusdense ploeg dan ook lange tijd het onderspit te zullen delven. ASV, dat vanaf het eerste fluitsignaal het scoreverloop dic teerde, bouwde in de doelpuntrijke eerste helft gestaag aan een groeiende voorsprong. Via 0-1, 1-3 en 6-7 kwamen de Ankeveners bij 6-9 voor het eerst op een marge van drie punten. Dat verschil bleef tot de pauze instand: 7-10. Toen de bezoekers na de veld- wissehng nog twee keer achtereen succesvol waren en de voorsprong groeide tot vier punten (8-12) leken donkere wolken zich boven LHV samen te pakken. Vanaf dat mo- iab*fgelopen jaar iets in een W|5orthal m Leusden kwijtge- nrtfiakt? De afdeling Sportzaken ïum-m de gemeente heeft ver- :hillende gevonden voorwer- i) wen bijelkaar gebracht, die in e binnensportaccommoda- jm. »s zijn gevonden. fi»ti Donderdag 31 januan en rijdag 1 februari tussen 9.00 a 12.00 uur kunnen mensen, ie hun spullen zijn kwijtge- lakt, terecht bij Sportzaken, amer 130, in het gemeente- 3er^et vijfde team van voetbal- ereniging Roda'46 werd ver- ist met nieuwe kleding. De igenaar van café Hamers- eld, de heer Timmermans, De begmtechnieken van het squashen worden uitgelegd en geoefend. Iedere woensdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur, met ingang van woensdag 6 februari, gaat de nieuwe squash aktiviteit van start in de tennis- en squashhal De Wete ring. De commissie Stimulering Sport Deelname Leusden werkt daarbij samen met het Squash Racket Genootschap Leusden. De lessen staan on der leiding van F. Gressie. Rackets zijn aanwezig. Voor meer inlichtingen: 033-961691. heeft dit elftal in het nieuw ge stoken. Roda 5 speelt in de vierde klasse van de afdeling Utrecht en heeft al enige jaren achter een beslag weten te leggen op de tweede plaats. Dit seizoen staat het team opnieuw op een tweede postitie op de ranglijst. ment etaleerde de Leusdense ploeg echter een bewonderens waardige veerkracht. Coach To Schoenmakers besloot tot een tac tische omzetting, die het team dui delijk goed deed. Hetty Tessels kwam weer in het veld en Geor gette Rijnders nam de plaats in het doel in. Met name de juiuore ves tigde de aandacht op zich met een aantal prima reddingen. Het ver dienstelijke weerwerk van de in gevallen keepster inspireerde het team dermate, dat het aan een in haalrace begon. Dat pakte zo goed uit, dat LHV nog bijna met de volle winst aan de haal ging. Nadat Wil van de Burgwal 9-12 had aangete kend, verkleinden Carla Mossel en Hetty Tessels de achterstand, waarna topscorer Ria Meyerink de gelijkmaker aantekende. Met nog vijf minuten op de klok zette Meye- nnk haar ploeg zelfs voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong: 13- 12. In de hectische slotminuten die volgden, lieten beide ploegen goe de kansen liggen en kon de balans nog elke kant uit. ASV hield het hoofd in de laatste minuut koel en noteerde de gelijkmaker. Met dat resultaat konden beide ploegen uiteindelijk wel genoegen nemen en werd er niet meer aangedron gen. Na zondag is LHV in de rang schikking van de derde naar de vierde plaats gezakt. Nijenrodes passeerde de Leusdenaren door met 7-15 van UDSV 2 te winnen. Nummer twee BSV liet de kans lig gen om dichter naéir koploper UHV/DSO, dat niet in actie kwam, te kruipen. De Bléiricummers haalden m Nieuwegem een zeperd bij de gradatiekandidaat HVN/Attila: 14- 9. Ondanks het gelijke spel heeft LHV virtueel zelfs recht op de tweede plaats, omdat het één ver- liespunt minder heeft dein BSV en Nijenrodes. Die ploegen speelden echter een wedstrijd meer. OPMARS De mannen hebben het winnen de spoor kennelijk gevonden. De volgelingen van trainer Theo Geer- ding, die een rampzalige competi tiestart meemaakten, boekten sinds de jaarwisseling vier over winningen m evenzoveel wedstrij den. Dat had tot gevolg dat de ploeg van de voorlaatste plaats in middels opklom tot de vierde plaats, maar met één verhespunt minder dêin de ploegen die mo menteel gedeeld de tweede plaats bezet houden. Wat de opmars van de Leusde naren werkelijk waard is, zal de ploeg zaterdag moeten bewijzen als LHV moet aantreden tegen koploper Voice. De eerste con frontatie tussen beide teams ein digde in een deceptie voor de Leusdenaren (11-20). Maar of LHV zaterdag nu wint of met, voor de gang van zaken in de derde klasse A zal het allemaal naar alle waarschijnlijkheid niet veel meer uitmaken. Hoewel Voice de laatste weken een paar keer punten het liggen, is de afstand tot de volgers nog immer vier punten groot. Het lijkt niet voor de hand te liggen dat de Nijkerkers die riante positie nog zullen prijsgeven. Voor eigen pubhek kwam LHV zondag tegen het laaggeklasseer de AAV 3 nog allerminst tot een LHV-er Monique Hovenkaiup wordt opgevangen in de verdediging van ASV. aansprekende prestatie. In tegen stelling tot de eerste ontmoeting in Amersfoort, haperde met name m de eerste helft de sconngsmachi- ne. Vijf treffers in één helft waren niet bepaald een hoeveelheid om over naar huis te schrijven. Een voordeel was dat in ieder geval de verdediging redehjk sloot, waar door de thuisploeg m de eerste dertig minuten ook slechts vier doelpunten hoefden te incasseren. Voortreffelijk keep werk van sluit post Gert-Jan Smal was hier voor een niet onbelangrijk deel debet aan. LHV maakte een 1-3 achter stand ongedaan en gaf vanaf 5-4, vlak voor rust, de voorsprong met meer uit handen. Na de pauze konden beide ploe gen de doeltjes ineens beter vin den, waardoor in ieder geval het aantrekkehjkheidsgehalte van de wedstrijd toenam. LHV begon langzaam afstand te nemen van de Amersfoortse tegenstander, zon der overigens echt los te komen. Via 6-4 en 8-6 groeide de marge bij 10-6 tot vier punten. AAV weigerde echter zich gewonnen te geven en vond bij 11-10 opmeuw de aanslui ting. In de slotfase bleek LHV toch de zenuwen het best m bedwang te hebben en kwam via Arjan Schnei ders en Ed Davids weer ruimer voor: 13-11. Gert-Jan Smal stopte op een cruciaal moment een strafworp en een tweede uizet, en sleepte z'n ploeg daarmee door de moeilijke slotminuten heen. Matthijs Jantzen en Willem van der Heyden straften daarna nog enkele fouten in de defensie af, waardoor de score toch nog ruim uitviel. Uitblinker Re- né van Géuderen miste voor open doel een uitgelezen kans om een puike wedstrijd te bekronen met het laatste doelpunt: 15-11. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Ria Meyerink (5x), Hetty Tessels (3x), Monique Hoven- kamp (3x), Wil van de Burgwal en Carla Mossel (ieder lx). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Arjan Schneiders (4x), Ed Davids (3x), René van Garderen (2x), Matthijs Jantzen (2x), Ruud Bosch (2x), Willem van der Hey den en Daan Bleuel (ieder lx). LEUSDEN - Antilopen heeft een belangrijke wedstrijd uit han den gegeven. Nieuwerkerk heeft Antilopen verslagen met 15- 12. Voor beide ploegen stond veel op het spel. Antilopen had de punten nodig om mee te blijven doen voor de bovenste plaats en Nieuwerkerk had de winst nodig om uit de degradatiepositie te kunnen blijven. Antilopen starte snel met een voorsprong. Het bleek echter al in de eerste minuten van de wedstrijd dat Nieuwerkerk beter in vorm was. De mannen van Nieuwerkerk hadden m voorgaêuide wedstrijden niet veel gescoord, maar m deze wedstrijd bleek dat ze meer geluk hadden. De Leusdense korfballers kwa men te weinig met zuivere schoten. Vooral het eerste aanvalsvak bracht te weinig variatie en scherpte in het spel om echt ge vaarlijk te kunnen zijn. Er werden teveel kansen gemist. Antilopen ging de rust in met een achterstand van 4-5. In de tweede helft kon Leusden deze achter stand nog wegwerken. Toch wer den op de belangrijkste momenten van de wedstrijd vitale verded- gingsfouten gemaakt, waardoor Marion Klinkenberg had éilleen in de eerste set enige tegenstand. Zij won met 8-11. Daarna was het ge daan met de tegenstand, Manon won de tweede set met 2-11. Stond het in de thuiswedstrijd na de sin gles nog 2-2, nu kon BCL 1 met een 0-4 voorsprong aan de dub bels beginnen In dp horendubbel hadden de ge- Antilopen telkens weer twee doel punten op Nieuwerkerk achter bleef. Dit verlies kan een groot gevolg hebben voor het verloop van de competitie. Antilopen moet nog wedstrijden spelen tegen IJsselvo- gels en tegen degradatiekandidaat DOC. Vervolgens zijn er nog twee thuiswedstrijden tegen De Meeu wen en Fiducia. Doelpunten: Koos Meinsma (4 strafworpen), Evelien van Rooyen, Marcel Veenendaal (3), Martijn Verwoert (2 strafworpen), Eddie Hendnks (2). LEUSDEN - Het le team van Squash-Leusden is afgelopen zaterdag kampioen geworden. Op het moment dat er werd be gonnen aan de laatste wedstrijden stonden zowel Squash City 3 (Amsterdam) als Squash-Leusden 1 met 47 punten op een ge deelde eerste plaats. Het team van Squash-Leusden, dat bestaat uit John Post, Mark Buiten dijk, Henry van Brakel en Fred Ma- chielse moest er dus hard tegen aéin. Ook de tegenstanders bleken zich terdege bewust van de span nende situatie. De winnaar van vandaag zou promoveren Het was een zogenaamde 3-hoeks- wedstrijd. Een driehoekswed- stnjd is een ontmoeting waarbij er op 1 dag gespeeld wordt tegen 2 teams, iedereen speelt dus 2 par tijen. In dit geval waren dat be halve de 2 eerder genoemde teams ook nog een team van Squashoorn, dat echter geen kans meer maakte op promotie. On danks het feit dat er verschillende zeer spannende partijen bij waren kwam Squash-Leusden toch als winnaar uit de bus Zowel John Post als Fred Machielse wonnen alle 2 hun partijen gemakkelijk. Mark Buitendijk won ook allebei de partijen, echter hij moest er zeer hard voor vechten en had in alle 2 de gevallen 5 games nodig. Voor Henry van Brakel bleek de tegenstander van Squash-City te sterk, wel won hij zijn 2e partij met 3-0. De wedstrijd tegen Squash- City 3 werd gewonnen met 4-1 en tegen Squashoorn met 5-0. Squash-Leusden werd dus kam pioen en kon na afloop aan de champagne. broeders Hormann absoluut geen tegenstand. Ze wonnen de partij op hun sloffen. De setstanden wa ren 5-15 en 6-15. Manon en Patricia hadden beduidend meer tegen stand. Zo begonnen ze in de eer ste set met verlies (15-8). De tweede set was een nipte over winning in de verlenging (14-17). De laatste en beslissende set wis ten zij met 11-15 te winnen. De ge mengddubbel van Manon en Swe der werd vervolgens ook gewon nen. De setstanden waren 10-15 en 9-15. De laatste partij, de ge- mengddubbel van Patricia en Kan- ter, werd helaas verloren. Met zeer slecht spel kwamen de BCL- ers niet verder dan een 15-3 en 15- 11 verlies. De totale uitslag was hiermee op 1- 7 in het voordeel van B.C. Leusden gekomen. LEUSDEN - De Winteizondag Tennis Competitie, in de serie B, is afgelopen zondag gespeeld. Er staan nog drie wedstrijden op het programma, voordat de uitslagen van de poule bekend zijn. Dan wordt er begonnen met de halve finales en de finales. Deze wordt op zondag 24 maart gespeeld. Nijenhuis/v. Dijk - B Kleistra/L Kel derman 12- 8 J. Vogel/L. v Brandwijk - P v.d Veen/J Sjaardema 15-6 H Fontein/J. Smidt - P Aanraad/C Wethly 8- 6 H. Bouwman/M. de Haan - W v Dier- men/A Nagelkerke 16- 6 H J. Hoogendoom - R. v.d. Jagt/D v.d. Beek 6-13 J v.d. Willik/R. Schoof - J. v. Duinker ken/S. Wouterse 10-8 GD Cl M v. Marwijk/H. Binkhorst - M v Reyen/R. de Koning 11- 4 I. A Rombout - G. R. Hoksber- gen 12- 7 L. Sommer/H. Bouwmeester - R. Hoes/G. Rond 11-10 C. J. Rombout - E. R de Jong 14- 8 H. Post/B. Hoes - L. W. Matszat 9-13 8-11 HD C2 M. de Haan/M Schrandt - A E Meesters 10- 9 J. Chin/P. Onderwater - B v d. Berg/R de Koning 4-13 E. Huiskes/E. Commissaris - Bnnk- man/Brinkman 13- 6 J de Wit/J. Hazelaar - P Mol/D Bohn sack 8- 8 D. D. Correljé - Laseur/Matzat 9- 9 E Bos/A Bakkerus - B. Schop/M. v Schooten 15- 2 GD D2 R. P Tolsma - T. P. Timmermans 12- 5 C Bruynel/J. Westerbeek - R H Ooyer 2-16 A. Jessayan/H Bakker - M. J. Gerrit sen 6-12 C Hoogerboom/H. Nieuwe rib urg - A. W Engel 5-14 c. W. Brons - A. E. Kluyve 9-10 A Heirung/J. 't Wiel - D. Meyers/H v/d Velde 5-13 HDD1 P Wijnen/Z. v. Dijkhuizen - E -t- M. Bouwman 12-' 6 H. Brouwer/A v. Houdt - J. Wilden- boer v Gessel 11-7 R. Repi/P de Graaf - R. Lith/R. Goa- thelp 8- 6 E. Bock/Th. Groenwoudt - D Boeth/W Luth 8-10 J v Odijk/J Duyvestein - J v.d. Berg/A. Houtveer 12- 6 C Bock/E. v Uchelen - B. Schren ders/J. Meyers 7- 9 Roda 2 - Nijenrodes 2 SO Soest 4 - Roda 3 Nederhorst 4 - Roda 4 Roda 5 - Unitéis 3 Achterveld 5 - Roda 6 Roda 7 - Baarn 5 Vrouwen Roda 1 - Laren 1 HMS 1 - Roda 2 Programma Roda WZA 2 - Roda 2 Roda 3 - Limvio 2 Roda 4 - Hilversum 5 uur Malukumuda 3 - Roda 5 uur Roda 6 - Limvio 6 WZA 8 - Roda 7 0-0 7-0 4-0 0-0 8-0 2-4 1-4 16-1 11.30 mu il.30 uur 11.30 11.30 11.30 uur 11.30 uur Vrouwen SEC 1-Roda 1 JSV 3 - Roda 2 11.00 uur 11.00 uur mag iedereen mosselen eten. Opgave voor 5 februari De 16e is er een 'team toer nooi squash' voor iedereen, ook voor beginners. Het toer nooi begint om 20.00 uur. Op geven voor 13 februan. Informatie over tennis en squash kan op 24 februan wor den verkregen. Er is dan open huis in de Inslag. Op 2 maart zijn er de 'cen trum squash kampioenschap pen' van Leusden. Er worden wedstrijden in meerdere cate gorieën gehouden. Iedere squashliefhebber kan mee doen. De laatste poulewedstrijden in de A sene worden de 10e gespeeld. De winterzondag- competitie voor de B sene wordt de 17e afgesloten. De grote finale is op de 24e. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. De finaledag voor de vrouwencompetitie is op 28 maart. De Inslag in Leusden heeft in februari en maart verschillen de tennis- en squash aktivitei- ten. Op 9 februari is er het Car- mo toernooi. Tijdens dit carna vals tennis- en squashtoernooi De komende zomer wordt er voor de eerste keer een enkel spel competitie georgani seerd De opzet is hetzelfde als de huidige winter tennis com petitie. Iedereen, ongeacht de speelsterkte, kan hieraan meedoen. Opgeven bij tennis- hal De Inslag in Leusden. -De vrouwen van de Achterveldse voetbalclub hebben nieuwe shirts, trainingspakken en voetbaltassen gekregen. De sponsor is Jan van Luttikhuizen. De speelsters van SVA: Hanne de Vnes, trainer Toon Kalshoven, Judith Steenbeek, Petra van Rossum, Gitte Vos, Kanna Prinsen, Renata van Druten, Christel van Dijk, Rita Wouters en vlagger Piet Smink. Zittend: Marianne Tijmessen, Anja Voorburg, Mirjam van Dijk, Linda van Hamersveld, 'mascotte' Peter van Luttik huizen. Dona Hoofland, Rina Herder en Ellen Smit.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11