i Leusden Roda Al ondergaat eerste nederlaag squashen metssd een beter milieu begint bij minder cfk's zelf composteren een simpele zaak vergaderagenda WZPC verslagen WOENSDAG 30 JANUARI 1991 LEUSDER KRANT WC Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 58, 30 januari 1991 Stimulering Sport Deelname Leus den (SSD) gaat met het Squash Racket Genootschap Leusden met ingang van 6 februari van start met squash. Iedere woensdag van 10.00 tot 11 00 uur in de tennis- en squas- hal De Wetering. De kosten bedra gen per keer 3,50. Tijdens de activiteit worden de begintechnie- ken en regels uitgelegd en geoe fend. Materialen zoals rackets zijn aanwezig. Het gebruik van de squashbanen is alleen toegestaan op zaalsportschoenen. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling sportzaken 961691 of 961692. gevonden voorwerpen Bent u het afgelopen jaar tijdens een bezoek aan een sporthal of gymzaal in Leusden iets kwijtge raakt? Dan bestaat er nu de mogelijkheid het weer terug te krijgen. Donder dag 31 januari en vrijdag 1 februari van 9.00 tot 12.00 uur liggen de gevonden voorwerpen op de afde ling sportzaken in het ge- meéntehuis Inlichtingen verkrijgbaar onder num mer 961691 of 961692. Breng ook uw oude koelkast naar de gemeentewerf. foto Janus Visser) De ozonlaag beschermt onze aarde tegen ultraviolette stralen. Het is als het ware de zonnebrandolie van onze planeet. De ozonlaag wordt steeds dunner en boven de zuid pool bevindt zich een gat dat steeds groter wordt. Daarom moeten we voorzichtig zijn met CFK's, de schadelijke gassen die o.a. in het koelsysteem van uw koelkast zit ten. Want juist CFK's veroorzaken het gat in de ozonlaag. Op de ge meentewerf kunnen koelkasten worden ingeleverd. Daar wordt het schadelijke gas er uit gehaald. Zo wordt voorkomen dat het milieu nog verder wordt aangetast. In 1990 zijn er zo'n 400 koelkasten aangeboden. Dat zijn er zo'n 33 per maand. Een prima resultaat. Ons huisvuil bestaat voor meer dan de helft uit groente-, fruit- en tuin afval. Dat spul is prima geschikt om zelf compost van te maken en het is eigenlijk zonde om dat allemaal in de vuilniszak te gooien. Compost is een meststof, die is ont staan uit huishoudelijk afval en tuinafval. Deze mesststof is prima te gebruiken in uw tuin of bloem bak. De omzetting van afval naar compost gaat met behulp van bac teriën en schimmels. Ook kleine bodemdieren zijn hierbij betrok ken. Vocht en zuurstof zijn onmis baar. De volgende stoffen kunnen we uitstekend composteren: theebladeren, koffiedik, eierscha len, groente-afval, fruitafval en uit gedroogde bloemen, grasmaaisel en blad, as, boomschors en mest van huisdieren. Kattebakstrooisel kan niet op de composthoop, want dat bestaat uit een steensoort en vergaat niet. De gemakkelijkste manier van composteren gaat door middel van een compostcontainer. Deze zijn kant en klaar voor 80,- per vat op de gemeentewerf te koop. Let wel: de compostbak of -hoop is geen vuilnisbak Dus zorg ervoor dat er geen plastic of ander onverteerbaar afval in terecht komt. Vanaf 6 februari squashen met de SSD. (foto Janus Visser donderdag 31 januari gemeenteraad. Op de agenda; a. een verhoging van de kosten voor de aanleg vaJ geluidswal langs de Randweg. De wal blijkt 12 rjjjL groter te moeten worden. Uit landschappelijke ovjyf.' gingen is het gewenst de wal te beplanten. Hierdoo: een kostenstijging van 43.000,-. Ook houdt de raa^ bezig met de nota Arbeidsvoorziening. Hierin vt); onder andere, ingegaan op het jeugdwerkgarantie^ dinsdag 6 februari commissie Welzijn en Onderwijs (V O). In deze commissie komt de tijdelijke huisvesting Renamed MC aan de orde. Zij krijgen voorlopi OEI 5 O defensiegebouwtje als onderdak aangeboden. Oc deze commissie aandacht voor een project van dei ting Bejaardenzorg Leusden en de Woningstichting0® woensdag 7 februari commissie Sociale zaken. Volks?1 vesting. Emancipatie en Milieu (SVEM). Ook in j commissie komt het project van de SBL/WSL aan dei de Verder zal de stichting Humanitas presenteren hoe ils kinderopvang gestalte gaat geven. De notitie car stalling in het buitengebied komt eveneens in de coo4 sie SVEM aan de orde de er rkc De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en wo; gehouden in het gemeentehuis. De stukken liggei bi inzage bij het bureau Voorlichting. v E aal actuele folders studiefinanciering Voor iedereen die studie financiering ontvangt of wil aanvragen is er nu een nieuwe folder. Alle voor waarden en bedragen van de financiering staan er duidelijk in vermeld. Ben je tussen de 18 en de 30 dan kun je voor studiefi nanciering in aanmerking komen. De financiering bestaat uit een basisbeurs. Deze beurs is een gift. Het inkomen van je ouders is daarop niet van invloed, wel het inkomen dat je zelf of je partner eventu eel verdiend. Vanaf 1 ja nuari 1991 is de basisbeurs tai v üe! en voor thuiswone^ 235,00 per maand 24 uitwonenden is d 570,00 per maand Iedereen met tenir. Al een gedeeltelijke tkl< beurs krijgt bover.P een OV-studentenka.jj^ Hiermee kunt u ge' i run maken van het open^g vervoer in Nederland ya Naast de basisbeurs pei de mogelijkheid varïnc toeslag of een aanvullend financiering. Meer a d over vind je in de fof 81 „Studiefinanciering n®1' kort 1991". Deze folij-J gratis verkrijgbaar bi bureau voorlichting. i' Leusderf bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen Belangenvereniging Hamershof, ten gehore brengen van muziek in het winkelcentrum Ha mershof C W. Leung, idem restaurant Bamboo J. G. Maarsseveen, idem Jacco's IJssalon H. C. Post, ontheffing sluitingsuur en muziek- vergunning Bar sporthal De Meent P. A. A. van der Snee, idem The Wish R. C. Verduin, ontheffing sluitingsuur dans- en muziekvergunning restaurant en pannekoeken- restaurant De Hakhorst St. Soccle, idem De Til A. L. Boutens, idem De Hessenkar L. J. Th. van der Eist, standplaatsvergunning Hamershof J. G. M. Duyts, idem Hamershof en De Biezen- kamp Portas Vakbedrijf, idem Hamershof A van der Peut, idem Leusden-zuid en Hamers hof A. van Diermen, idem Achterveld E. Ruizendaal-Schaap, idem Leusden-zuid A. G. Berkhof-van Diermen, idem De Biezen- kamp Bovenstaande vergunningen betreffen allen verlenging van bestaande vergunningen Carnavalsver. De Puupenkoppen, plaatsen aan kondigingsborden en carnavals optocht Trim- en Toerclub Leusden, avondfietsvier- daagse K. P. J. Achterveld, oud-ijzeraktie ZOA Vluchtelingenzorg, kollektevergunmng Ned. Brandwonden St., idem Leger des Heils, kleding-inzamelaktie februari 1991 St. World Child Care, idem juni 1991 St. K.I.C.I idem oktober 1991 Ver. Humana, plaatsing kledingcontainers C. V. J. Hilhorst, standplaats weekmarkt bouvergunningen Klokhoek 8 en 10, uitbreiden/verbouwen be drijfsruimten kapvergunning Stichting ,,De Boom", het kappen van 2 berken in de voortuin van Asschatterweg 219 Rijkswaterstaat, het kappen van 1 eik aan de Arnhemseweg bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het verbouwen van de garage/berging op het perceel Kon. Julianalaan 48 het uitbreiden van de woning op het perceel Zaagmolenhof 8 het bouwen van een woning op het perceel Bit- terschoten 11 De tekeningen liggen van donderdag 31 januari t/m woensdag 13 februari 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Ruimtelijke Orde ning/Algemene Zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toe passing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. goedkeuring bestemmingsplannen „Munnikhove-Bosveld 1990" De burgemeester van Leusden brengt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, juncto artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten van Utrecht bij besluit van 15 januari 1991, nrs. 0342701/107 onherroepelijke goed keuring hebben verleend aan het bestemmings plan „Munnikhove-Bosveld 1990" zoals dat op 27 september 1990 door de gemeenteraad werd vastgesteld. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan met ingang van maandag 4 februari 1991, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). „Zwanenburg 1990" De burgemeester van Leusden brengt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, juncto artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten van Utrecht bij besluit van 15 januari 1991, nrs 034270/107 onherroepelijk keuring hebben verleend aan het bestemc plan „Zwanenburg 1990" zoals dat op 2°^ tember 1990 door de gemeenteraad werd steld. ron Het besluit van Gedeputeerde Staten ligcer het bestemmingsplan met ingang van maan februari 1991, op werkdagen van 8.30 u: 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op deie ling ruimtelijke ordening en algemene van het gemeentehuis (kamer 208). 181 KXU ontwerp bestemmingsplan „Groenhouten 1990" De burgemeester van Leusden brengt ter bare kennis, dat met ingang van woens februari 1991 gedurende één maand op wf gen van 8.30 uur tot 12.30 uur voor een ieo inzage zal liggen het ontwerp-bestemmini „Groenhouten 1990", omvattende de gel mige bestaande woonwijk en de bestaanc bouwing langs de westzijde van de Hamer seweg (tussen de Noorderinslag en de Bun Postlaan). Gedurende de termijn van de ter inzage t kan een ieder eventuele bezwaren tegc ontwerp-bestemmingsplan schriftelijk ind bij de gemeenteraad. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inz* de afdeling ruimtelijke ordening en alge zaken van het gemeentehuis (kamer 208) LEUSDEN - De leden van de wedstrijdselectie van de Leus- dense Zwem- en Poloclub „De Haaien" kwamen het afgelopen weekeinde op drie verschillende plaatsen in actie. Zaterdag werden zowel de wedstrijden om de Altena Nieuws Cup in Giessen als de Kring B-wedstrijden in Nieuwegein afgewerkt en zondag namen enkele Haaien deel aan de Limietwedstrijden in het Sportfondsenbad in Amersfoort. Een groot aantal van hen zwom op de betreffende programmanummers sneller dan ooit te voren en keerde derhalve huiswaarts met een persoonlijk record. In het zwembad in het Noordbra bantse Giessen was de jaarlijkse vierkamp om de Altena Nieuws Cup. De ploeg uit Leusden moest genoegen nemen met een derde plaats, maar belangrijker was dat een aantal leden van de equipe een persoonlijk record liet aantekenen. De 1.18.3 van Tamara van Gorkom betekende zelfs een Haaien-club- record. Nog nooit was een lid van de Haaien zo snel op de 100 meter schoolslag. De fraaie prestatie le verde haar een zilveren medaille op. Gerben Bontekoe zwom met een persoonlijk record op de 100 meter vrije slag naar een eerste plaats en Ewout Paulusma werd voor zijn persoonlijke record op de 100 me ter schoolslag met een bronzen plak beloond, net als Rogier Tol boom op de 100 meter vrije slag. Andere Haaien, die met een per soonlijk record op zak naar Leus den konden terugkeren waren: In geborg Zigteman, Bas Schreuder, Maartje van Stralen, Vincent Oos terbroek, Mare Brienesse, Boris van Gorkom, Jeroen Verhoeven en Mameke Ruitenberg. De knng B-wedstrijd verliep vooral voor Eveline Brienesse voorspoedig. Zij werd tweede op de 100 meter schoolslag en haar persoonlijke record op de 100 me ter vrije slag werd beloond met een eerste plaats De Limietwedstnjden leverden tenslotte voor zowel Sandra van Wegen als Boris van Gorkom een persoonlijk record op. Van Wegen bracht haar tot op heden beste tijd op de 200 meter wisselslag met een seconde omlaag terwijl Van Gor kom op de 200 meter rugslag een verbetering van een halve seconde liet noteren. Zwemwedstrijd om de Altena Nieuws Cup: 4 x 100 meter wisselslag: Tolboom, Bnenesse, Verhoeven en Van Gorkom 4.16.8, 4 x 100 meter wisselslag: Van Dijk, Van Gorkom, Helsdingen en Sybrandy (3e) 4.54.3. 8 x 50 meter vrije slag estafette: Van Stralen, Voskuilen, Van Wegen, Her mans, Helsdingen, Van Gorkom, Rui tenberg en Sybrandy (3e) 4.22.7, Man- naart, V. d. Berg, Oosterbroek, V. d. Berg, Tolboom, Schreuder, Van Gor kom en Brienesse 4.15.8. 50 meter vlinderslag: Rozemarijn Sy brandy 37.8, Sandra van Wegen (3e) 34.1. 100 meter rngslag: Jeroen Verhoeven 1.26.1, Bas Schreuder 1.19.8, Vmcent Oosterbroek 1.25.4, Michel Rekveld 2.05.7, Gerben Bontekoe 1.56.4, Kim Bij- leveld 1.23.2, Tamara van Gorkom 1.22.0, Marieke Ruitenberg (3e) 1.19.1, Saskia Helsdingen (le) 1.17.7. 100 meter schoolslag: Maartje van Stralen 1.59.2, Ingeborg Zigterman 1.53.6, Michel Rekveld 1.46.3, Gerben Bontekoe (le) 1.26.8, Simone Buitelaar 1.38.9, Kim Bijleveld 1.26.9, Marieke Ruitenberg 1.24.8, Tamara van Gorkom (2e) 1.18.3, Hanneke Voskuilen 1.50.3, Karlijn van Stralen 1.50.7, Marlies Kok 1.50.0, Vmcent Oosterbroek 1.35.7, Ewout Paulusma (3e) 1.28.6. 100 meter vlinderslag: Mare Brienesse 1.21.0, Boris van Gorkom 1.15.0, Rogier Tolboom 1.09.3. 100 meter vrije slag: Arjan v. d. Berg 1.27.4, Ewout Paulusma 1.12.8, Vmcent Oosterbroek 1.12.8, Maneke Ruiten berg 1.08.1, Maijolijn van Dijk 1.07.0, Simone Sybrandy 1.07.5, Saskia Hels dingen 1.06.3, Ingeborg Zigterman 1.44.8, Maartje van Stralen 1.35.3, Sand ra van Wegen 1.10.3, Rozemarijn Sy brandy 1.11.7, Bas Schreuder 1.10.4, Je roen Verhoeven 1.09.9, Rogier Tolboom (3e) 1.00.2, Mare Bnenesse 1.02.8, Boris van Gorkom 1.03.6. 100 meter wisselslag: Marlies Kok 1.39.4, Karlijn van Stralen 1.39.9, Tim Floor 1.39.6, Christaan Mannaart 1.29.6, Arjan v. d. Berg 1.32.4, Berend Plugge 1.49.2 200 meter vrije slag: Bons van Gorkom 2.23.3, Rogier Tolboom 2.16 4, Mare Brienesse 2.29.0. 200 meter wisselslag: Simone Buitelaar 3.01 4. Tamara van Gorkom 2.42.1, Si mone Sybrandy 2.42.6. LEUSDEN - De eerste wedstrijd na de winterstop moest het Roda-Al elftal tegen Spakenburg spelen. Een geduchte tegen stander. De wedstrijd begon en eindigde sensationeel. Het top- duel in de regionale hoofdklasse bood de talrijke toeschouwers een uitstekend schouwspel. De eerste nederlaag in de hoofd klasse regionaal is gevochten. Spakenburg won met 4-5. Roda begin zeer sterk en al na 30 seconden lag de bal achter de Spakenburgse goalie van Diemen. Sander Schimmel was op rechts vnjgespeeld en uit diens haarzui- vere voorzet kopte Steffen Chang 1-0 in. Spakenburg nam na deze snelle tegenslag direkt het spel over en in de 3e minuut was het weer gelijk. De Roda-defensie, met aan het hoofd een niet geheel fitte Ronald Hoogerbrugge, reageerde hierbij te laat. Nadat de ROD A-doelman Niels Terweij in de 13e minuut in eerste instantie een Spakenburgse inzet nog kon pareren, was hij kansloos in de rebound en leidde Spakenburg met 2-1. Roda rea geerde bliksemsnel. Twee minu ten later werd Steffen Chang de diepte ingestuurd en uit een bijna onmogelijke hoek liet hij de Spa kenburg goalie kansloos, 2-2. De inzetten van Jeroen van Gaal en Je roen Zaal bleven echter zonder re sultaat en zowerd de ruststand 2-2 bereikt. Het bezoekende Spakenburg be gon de 2e helft erg sterk. Met meer fysiek dan technisch spel werd Roda onder druk gezet. Dit leverde Spakenburg in de 1 le mi nuut een goal op. Uit een onge vaarlijke voorzet tastte Roda's doelman Niels Terweij mis en het was 2-3. Roda kwam weer terug. Het tempo ging omhoog en de ge lijkmaker kon niet uitblijven. Deze kwam ook in de 20e minuut. Weer was het Steffen Chang die scoorde. Uit een perfecte voorzet van Jeroen Zaal tikte Steffen Chand Roda's derde doelpunt in Roda leek de wedstrijd naar zich toe te trekken. In deze fase redde de uitstekende Spakenburgse goalie echter de 'blauwen'. In de 31e minuut sloeg het noodlot voor Roda toe. Een direkte vrije trap op het Leusdense doel werd van rich ting veranderd en Niels Terweij was kansloos 3-4. De ploeg van Ben te Brake en Cees Leyenaar gmg alle risico's nemen om alsnog op gelijke hoogte te kome Spakenburg. De 4-4 kwam- niet. In de 42e minuut kon inval noud van Garderen de spt Spakenburg niet voldoeiK stoppen. De Spakenburgse liet deze kans niet onberun bracht Spakenburg op ean voorsprong. Een minuut vond einde was de spanning wdel heel terug. Invaller B-l spe'.tn bin Rijnders wist op fraaie wit stand op 4-5 te brengen. Miet tijd was te kort voor Roda oa 1 op 5-5 te komen. Roda had eeq aan gedaan om Spakenbm verslaan. in ng Opstelling Roda '46 A-l:® Terweij, Theo Slotboom, Fit Hoogerbrugge (Arnoud vaorl deren), Nurdogan Ham uren 1 bin Rijnders), Jeroen van iel Sander Zaal, Mark Jan Give Sander Schimmel, Jeroen ie Steffen Chang. '•l Doelpunten: Steffen Chan;e« Robin Rijnders.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4