Panorama Lisiduna Parkeeroverlast in woonwijk blijft ergernis geven School in actie voor Afrika Buurt formeert een bewonerscomité Nieuws uit de verenigingen „De helft van mijn leven" WOENSDAG 30 JANUARI 1991 plaatselijk nieuws Naam: Cor Osnabrugge Bekend van: secretaris van korfbalvereniging Antilopen Favoriete plek: „Het sportpark" Leerlingen van basisschool De Bnnk hebben zich letterhjk in het zweet gelopen voor hongerend Afnka. LEUSDEN - Leerlingen van basisschool De Brink hebben zich afgelopen vrijdag in het zweet gelopen voor hongerend Afrika. De school riep vrijdag uit tot actiedag, waarbij door middel van een sponsorloop, karweitjes thuis en de opbrengst van de wekelijkse inzamelingsactie van de school geld bijeen werd gebracht voor de bestrijding van de honger in Afrika. Naar het model van 'Heitje voor een karweitje' van de vroegere padvin ders deden leerlingen klusjes thuis, wat een bedrag van 350,- in het laatje bracht. Daaraan kon 65,- worden toegevoegd, als opbrengst van het traditionele maandaggeld. De grootste klap per was echter de sponsorloop, waarbij de leerlingen beloond werden voor het volbrengen van een parcours, dat rond de school was uitgezet. De 95 deelnemende leerlingen liepen 4.610,- bij elkaar. De totaalopbrengst kwam daarmee op 5.025,-. Coordinator Ton van Dalen noemde de actie een groot suc ces: „Het enthousiasme bij de kinderen was verschrikkelijk groot." De actie was eigenlijk later gepland, maar werd door de gebeurtenissen in het Midden-Oosten naar voren gehaald. Van Dalen: „We hebben gemerkt dat de oorlog bij de kinderen grote indruk heeft gemaakt. Daarom hebben we deze actie iets eer der gehouden, omdat dat de aandacht zou afleiden. Bovendien staat de actie voor Afrika nu nog een beetje in de publiciteit." LEUSDEN - De parkeeroverlast in de omgeving van de streek school SBBO blijft voor de omwonenden een bron van ergernis. De buurt is zeer ontevreden met de behandeling van haar klachten. Inmiddels heeft brandweercommandant Blokker -op verzoek- een bezoek aan de buurt gebracht. De oplossing van de school, het verspreiden van raambiljetten en het extra onder de aandacht brengen bij de leerlingen, heeft volgens de buurt totaal geen effect. De buurtbewoners overwegen acties te ondernemen. De parkeeroverlast wordt met name veroorzaakt door de bezoe kers van de streekschool. Er is een kleine parkeerplaats op het eigen terrein, maar zodra die 'vol' is, wor den de auto's doorverwezen naar de omgeving. De direct aan de streekschool grenzende buurt, de straten Sterkenburg, Clarenburg en Leeuwenburg, wordt vooral op de maandag overspoeld met auto's. Onlangs is de buurt in vergadering bijeen geweest. Besloten is de po litiek uitvoerig te informeren. Alle partijen, incluis de wethouders, hebben een brief gekregen. Te vens is er een verzoek aan de ge meente gericht om het punt par keeroverlast op de agenda van de commissie Verkeer te zetten. De buurt stelt in de brief verder, dat het probleem reeds vele malen on der de aandacht is gebracht van zowel politie, brandweer als ge meente, maar 'helaas zonder emg resultaat'. De brief van mei 1989, voorzien van vele handtekeningen, is nimmer beantwoord. In de reactie van de gemeente (4 januari 1991) staat zelfs: 'over een mogelijk in het ver leden door de bewoners ingediend rekest zijn geen gegevens m de archieven terug te vinden'. Dezelf de gemeentelijke reactie rept ver der over: 'wij menen dat er thans dan ook nauwelijks van een par keerprobleem kan worden ge sproken.' Overlast 'Samenvattend kan gesteld wor den, dat naar onze mening de par keeroverlast in de huidige situatie met erg groot is. Voor zover daar van nog sprake is, zal er in overleg met de schoolleiding gezocht wor den naar structurele oplossingen. Overlast kan nooit geheel worden voorkomen. Mocht onjuist parke ren toch nog een enkele maal voor komen, dan moet u zo snel mogelijk contact opnemen met de politie De bewoners zijn teleurgesteld m de reactie van de gemeente. „Onze bezwaren worden met alleen on derkend, zelfs ontkend. Het be staan van de handtekeningenbrief wordt ontkend en iedere door ons gevraagde maatregel ter oplossing wordt categorisch afgewezen. Wij accepteren de overlast nu niet meer en hebben als eerste aanzet een bewonerscommissie gevormd. Deze commissie heeft zich in eer ste instantie weer tot de gemeente gewend, maar nadere stappen zijn m aantocht." Parkeerverbod De buurt is van mening, dat tijdens en na de geplande verbouwing en uitbreiding van winkelcentrum Ha mershof de thans bestaande par keergelegenheid m slechts zeer beperkte mate aanwezig zal zijn en dus zal de parkeerdruk op de buurt nog meer toenemen. Ook vindt men dat de verkeersveiligheid in de woonbuurt ernstig in gevaar komt. Op korte termijn ziet de buurt als oplossingen het plaatsen van een lichtbak, waarmee kan worden aangegeven dat de parkweer- plaats vol is en dat bij De Korf ge parkeerd kan worden. Als tweede punt wil de buurt een algemeen parkeerverbod voor geheel Ster kenburg, met uitzondering voor vergunninghouders. De buurt is zich aan het bezinnen over mogelijke stappen. „Wij wor den steeds afgescheept met ande re verhalen. Wij hebben als huisei genaar-bewoner toch een zeker recht op een parkeerplaats. Dat de gemeente wel snel kan werken blijkt uit het feit, dat hier m de buurt de paaltjes ter bescherming van de crocussen er al staan, terwijl er nog geen crocus te zien is. Waarom moeten wij dan zo lang op een op lossing wachten?" Als eerste stap heeft de buurt brandweercommandant Blokker uitgenodigd eens te komen kijken. Zijn reactie was volgens de com missie: 'Door de parkeeroverlast kan een gevaarlijke situatie ont staan voor het uitrukken van de brandweer'. Blokker zou de buurt hebben toegezegd een aantal proefritten te nemen met brand weerauto's. Blokker „Ik wil wel voorkomen dat ik voor het karretje van het buurtcomite wordt gespan nen". Brandweercommandant Blokker heeft z'n belofte aan de wijk ge stand gedaan en is, heeft na zijn persoonlijke bezoek aan de wijk opdracht gegeven proefritten te maken door het gewraakte ge deelte. Tot nu toe is dat inmiddels twee keer gebeurd, waarbij niet alleen het gedeelte bij de SBBO werd bekeken, maar ook een aan tal andere erkende knelpunten m Leusdense wijken. De onderzoe ken lieten tot nu toe geen veront rustende resultaten zien. Blokker: „Het is een beetje sneu voor de buurt, maar voorlopig deel ik hun visie niet dat de toegankelijkheid van de wijk voor brand weermate- rieel en ambulances onmogelijk gemaakt wordt. Dat was niet het geval op de avond dat ik er zelf ben gaan kijken, maar ook met toen we de ritten met auto's hebben ge maakt, zoals maandagmiddag. Met de buurtbewoners erbij hebben we zelfs de duimstokken uit de zak gehaald om de zaak op te meten, maar het kan allemaal net." „Bovendien, als we ergens moe ten zijn, dan komen we er toch wel. En ook m de wijk bij de SBBO zijn er voldoende groenstroken en trot toirs om de bereikbaarheid van de wijk m geval van calamiteiten te waarborgen. We hebben nu twee proeven genomen met auto's en geen van de steekproeven wees tot nu toe uit dat er aanleiding zou zijn voor paniekreacties. In heel Leus den trouwens is de situatie tamelijk gunstig. Alleen op Roggeland in Groenhouten zijn we op wat pro blemen gestuit." „We gaan voorlopig door met het nemen van steekproeven, om dat de resultaten van de metingen tot nu toe nog te weuug zeggen om daar vergaande uitspraken aan te verbinden. Met name op ouder avonden bij de SBBO schijnt de si tuatie nog te vergergeren. Maar ik wil dat graag met eigen ogen con stateren. En de resultaten tot nu toe zeggen wel, dat er nu geen reden is om ongerust te worden." Vrouwen voor Vrede' IjEUSDEN - De groep Leusden van Vrouwen voor Vrede' zal vanaf 2 èbruan elke zaterdag van 11.45 ïur tot 12.00 uur in winkelcentrum DDe Hamershof een krachtig pro est laten horen tegen de oorlog in de Golf. Vrouwen voor Vrede stelt zich op het standpunt dat gewapen de stnjd een achterhaald middel is om conflicten op te lossen in deze tijd. De groep roept sympathisan ten op zich aan te sluiten bij het protest of contact op te nemen met Vrouwen voor Vrede. Contactper soon is Betty Dirks, Kornoelje 61, Leusden. -jRebel in De Geut [CiEUSDEN - De Nederlandse band 'Rebel' treedt zaterdag 2 februari op in 'ongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg. 'Rebel' vestigde een reputa- ïe, toen de band in 1984 de derde pnjs won tijdens de Grote Pnjs van Nederland. In de muziek van de groep zijn invloeden te horen van reggae, ?ka, funk, disco en Afrikaanse muziek. De band bestaat uit: Ronald Welgemoed (zang/gitaar), Nico Olckers (sologitaar), Mare la Chapelle 'toetsen), Hugo Vlugt (basgitaar), Arjan ten Seldam (drums), Eva Mijs 'zang) en Kann Elsas (zang). De Geut gaat zaterdag om 21.00 uur open en de entree bedraagt f5,-. „Het was voor mij de keuze tussen mijn achtertuin of het sportpark. In m'n turn ben ik nu eenmaal ook erg graag. Maar ik heb gekozen voor deze plek, omdat ik de helft van m'n leven daar zeer mtensiefben bezig geweest. Dan gaat zo'n plaats leven. Bovendien ben ik in maart 25 jaar bij de korfbalvereniging. Dus dat kwam in dit verband ook goed uit. Vandaar. „Ik ben bij de club gekomen door Kees te Rol. Kees was klant bij Rien, m'n man, de fietsenmaker in Leusden-Zuid, en die kwam eens polsen of ik geen belangstelling had voor het korfbal. De veremgwg was pas opgericht en had nog dringend vrouwehjke speelsters nodig bij de senioren. Nu had ik in Rotterdam via de school al kennis gemaakt met de sport en dat vond ik wel leuk. Dus heb ik me laten overhalen om te komen spelen. „Ik herinner me nog heel goed de eerste wedstrijd die ik speelde, dat was tegen Tovers in Zeist. Natuurhjk verloren we met dikke cijfers. En ik was werkehjk zo stijf als een plank. Ze hebben met letterhjk met een brancard van het veld moeten halen. Ik kon geen been meer verzetten. Maar het was wel vresehjk leuk. Door diezelfde Kees ben ik voor het eerst in het bestuur gehaald. Kees is later weggegaan, geëmigreerd, en heeft bijvoorbeeld in Spanje het korfbal van de grond proberen te krijgen. Daar hebben we nog hele leuke contacten aan overgehouden. Zo hebben we met de club nog weieens een toernooi in Spanje gespeeld. Dat zijn natuurhjk vresehjk leuke dingen." „Ik weet nog goed dat we in de begmtijd heel erg opkeken tegen de gevestigde orde in de regio. Namen als 'Amersfoort' en 'Soesterkwartier'betekenden wat in die tijd. Dat waren geweldige clubs, waar we ons ook aan hebben opgetrokken. Die clubs hebben ons ook geïnspireerd en dat heeft ook gevolgen gehad voor Antilopen. De vereniging begon te groeien, niet alleen qua leden, maar ook prestatief. Nu is het zelfs zo dat de verenigingen in de omgeving zich aan ons spiegelen. „Toen de vereniging eenmaal begon te groeien, ben ik gaan zakken. Als speelster, bedoel ik dan. Sinds kort speel ik zelfs helemaal niet meer. Het recreantenkorfbal is aan mij nu eenmaal niet besteed. Daarvoor heb ik teveel prestatiekorfbal gespeeld. Maar goed, via mij zijn mijn dochters gaan korfballen en zo zit er toch continuïteit in. Ik richt me nu voomamehjk op de bestuurskant van de vereniging. We hebben vanaf het begin hier op het Burgemeester Buirungpark gezeten We speelden onze eerste wedstrijden bijvoorbeeld op het hoofdveld van Roda. Maar daar was de voetbalclub met zo bh) mee, omdat het veld bij korfbalgebruik heel anders shjt. We zijn toen naar dit veld verhuisd. In de eerste periode bouwde Roda dit clubhuis hier. Wij zijn daar toen bij ingetrokken. Met de leden hebben we dat toen draaiende gehouden. Na de brand, waarbij deze kantine in de as werd gelegd, zijn wij uiteindehjk samen met de tafeltennisvereniging verder gegaan. ,Je kan dus wel zeggen dat ik verknocht ben aan de club en het stukje Leusden waar we spelen. Ik heb me er ook altijd actief voor ingezet. Zeker in de begintijd was dat een heel gedoe Nu hebben we in de winter een zaalcompetitie. Buiten hebben we een accommodatie. Maar in het begin moest je van alles verzinnen om je leden met name in de winter bezig te houden.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7