ag vol tegenslagen voor Leos -vrouwen Sport in cijfers Buiten tspel De Haaien eindigen op tweede plaats ort kort I Fysiotherapie: meer dan alleen masseren 1 Tafeltennisclub start slecht met competitie Antilopen is uit degradatie gevaar VOLLEYBAL TAFELTENNIS Rekreanten korfbal Linksbinnen Gebaren reekercross Tigdtennis liarttoernooi Wielerronde Amersfoort 14 september ZWEMMEN loubooooooö O O o o O O O O O O c boooooooooooooooooooo foOOOOOOOOOOOOOOOOQOOC Ibooooooooooooooor" FTooooooooooooooo/ \oooooooooooooof "koooooooooooooq Vooooooooooooi \OOOOOX)OOOOOOC ■voooooooooooo- Xooooooooooooo.- - *0000000000000000 p00000000000000c O OOOOOOOOOOOOOO ^Qooooooooooa°* OOOO"^ WOENSDAG 13 FEBRUARI 1991 Rekreanten van korfbalver eniging Antilopen deden zaterdag mee aan een re- kreantentoernooi in De Korf. Antilopen speelden onder de naam 'Prolopers'. Verder deden mee: TZ uit maartensdijk, Altius uit Hil versum, Fiducia uit Vleuten en RDZ uit Zeist. De Prolopers zijn onge veer een half jaar in deze samenstelling bij elkaar Naast gezelligheid kunnen ze ook korfballen. In de korf zijn ze op de eerste plaats geëindigd. In de eerste wedstrijd kreeg RDZ geen schijn van kans tegen het in hoog tem po spelend Leusdens team: 5-1. TZ kreeg het nog moei lijker; zij verloren met 7-2. Fiducia werd met 4-1 versla gen en ook de wedstrijd te gen Altius leverde een 4-0 winst op. 1. Prolopers 4-8 2. Fiducia 3-3 3. Altius 3-3 4. RDZ 3-2 5. TZ 3-0 E Gebaren in de sport. Ze E zijn talrijk. E E Dries van Wij he doet vlak i E voor de finish nog even zijn E e muts netjes op het hoofd. E Wielrenners doen hun shin E recht, in de hoop dat wij de E sponsornaam zullen lezen. E Een heel mooi gebaar E maakt de Noorse schaatser E Koss. Na weer een goede E E tijd gaat zijn rechterarm om- E e hoog en op het hoogste punt E maakt zijn wijsvinger een E cirkelende beweging. Ro- mano maakt ook een der- E gelijk gebaar na het maken E van een doelpunt. 1 Maar het mooiste gebaar E E zag ik toch tijdens de top E e twaalf tafeltennis wedstnj - E den. De concentratie druipt E er ais het ware vanaf: het e afvegen van een stukje tafel Tussen de prachtige ral- E leys door loopt de speler naar de zijkant van de tafel. Op de eigen speelhelft E e veegt hij/zij met de vlakke E hand even over tafelopper- vlak. Alsof daar een vuiltje E hgt. E Waarom het precies dat E plekje moet zijn, is mij niet duidehjk. De spelers nemen E wel steeds hetzelfde plekje. E e Ik heb me ook afgevraagd E waarom ze met een plekje E nemen dat dichterbij is. Ik zie een voetbalkeeper al E naar de cornervlag lopen E om daar zijn noppen tegen i E aan te zetten. Nu neemt hij e gewoon een doelpaal, het- E geen veel dichterbij is. Ook E een gebaar, maar dan op het E e voetbalveld. E Waarvoor het dient, weet e waarschijnlijk alleen die keeper. Zo zal het bij afve- e gen van de tafeltennistafel E E ook wel het geval zijn. Zouden tafeltennissers uit E E Leusden het ook doen? Fnts Schoenmaker TiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiË emdelijk de wegenwacht. De band wordt verwisseld en we spoeden ons naar Haarlem. In de ijskoude sporthal is Leos reeds aan de eerste set begon nen. De opdrachten worden goed uitgevoerd en de lange gevaarlijk aanvaller van de Haarlemmers wordt zelfs gewisseld. Er lijkt geen vuiltje aan de lucht, want de eerste set wordt met 14-16 ge wonnen. De meegereisde supporters van Leos hebben dan nog goede hoop en maken veel kabaal. Ook bij deze jonge supporters is de OV-jaarkaart populair. Als het enigzins kan reizen zij hun favo rieten met de trein achterna. De sporthal in Haarlem ligt vlak ach ter het station van Haarlem. Ge wapend met 'spuitbus-toeters' en krantesnippers van de dikke za terdageditie hebben zij hun eigen feestje. Na afloop ruimen zij zelf netjes de krantesnippers op. Dat is bij voetbalsupporters wel an ders. Op het veld gaat het echter niet goed met de Leusdenaren. Zij verliezen de grip op de wedstrijd. Van Garderen probeert tever geefs zijn ploeg op te peppen. „We proberen punt voor punt te rug te komen en we moeten laat blokkeren." De tweede en derde set gaan verloren en de koude hal geeft blijkbaar geen aanleiding tot een extra inspanning. Volgens Van Garderen voor het begin van de vierde set: „We staan 2-1 achter. We spelen alles of niets; we kunnen vrijuit spelen. Lukt het niet, hebben we pech; dan heb ben we 't in ieder geval gepro beerd." Maar de ploeg uit Leus den is uitgeblust. Het ondergaat de nederlaag gelaten. De terugreis gaat in stilte voor- bij. Ook het bericht dat de Rolling Stones een nieuwe single aan het maken zijn, kan de stemming met verhogen. Pas in de buurt van Amersfoort wordt er weer wat gepraat Een meuwe lekke band blijft ons bespaard. News Flash/OVRA - Leos 3-1 (16-14, 9-15, 8-15 en 6-15) Spelmoment van de uitwedstrijd the Police worden de oefeningen uitgevoerd. Een enkele speler breekt het zweet letterlijk en fi guurlijk uit. Later op de dag zal menig speler daar nog aan terug denken. Vlak voor het vertrek houdt Van Garderen nog even 'peptalk', waarin de zwakke en sterke punten van de tegenstan der op een rijtje worden gezet. Onderweg naar Haarlem zien we schaatsers op ijsbanen en op slootjes, die zich met druk maken over een volleybalwedstrijd. Ook op het Naardermeer zijn een handjevol waaghalsen het ijs en de sneeuw aan het testen. Op de autoradio raakt verslaggever Jor- rit Jorritsma lichtelijk over zijn toeren tijdens de WK in Heere veen. Hij ziet Veldkamp rijden als een pendule. Lekke band Dan slaat bij de afslag Haar lem/Schiphol het noodlot toe: een lekke band. De kwinkslagen ten opzichte van de meegereisde verslaggever zijn talrijk. Geluk kig zijn er twee volgauto's, die de meeste spelers mee kunnen ne men. De beide trainers, verzorger Onneke Boter en spelverdeler Lia Keus blijven achter. Chauffeur Van Garderen krijgt het wiel met verwisseld en er moet worden gewacht op de wegenwacht. On dertussen rijdt de Noorse schaat ser Jan Olaf Koss een nieuw we reldrecord op de 5000 meter. Gemt Harmsen krijgt onder tussen een lift van een supporter en is nog op tijd aanwezig om Leos te kunnen coachen. Ik blijf alleen met Van Garderen achter. Na ruim een uur wachten komt deskundigen is de temperatuur onder 16 graden Celcius; in een hal die kouder is, mag niet wor den gespeeld. Volgens mij is het echter veel en veel kouder. >r, ftmersfoortse atletiek- tiging Altis organiseert I de 22e keer de Tree cross. Zaterdag 16 fe- ri wordt de wedstrijd >uden in Landgoed Den k in Leusden. Bhalve de 12km wed- dlopen, waar diverse re- lale en nationale toppers meedoen, zijn er ook latielopen over afstan- yanèrend van 1200m tot to. Iedereen kan starten luize Don Bosco aan de weg. Vanaf 11.00 uur wedstrijden voor de jaar is de Treeker- voorzien van de j&tcross. De afstand be ft 3200m. prestatielopers voor 1200m starten om 13.30 gevolgd door de lopers J 4km en 8km om 13.40 f* E>e 12km wedstrijd start 114.30, evenals de 16km. ihtingen: 63 38 02. lereisde Leusdense supporters vermaken zich uitstekend op de tribune van de Haarlemse sporthal, ie OV-jaarkaart. Programma 16 februari geen programma Leos - Volendam 15.00 uur (beker) Uitslagen promotieklasse mannen Vollkei 3 - Spuit Harderwijk 2 - Renswouw Stand promotieklasse 1. Spirit 14-35 2. OMS 14-33 3. Vollkei 3 14-29 4.AGAVS 14-25 5 Renswouw 14-23 6 Vollkei 2 14-25 7. Harderwijk 3 14-16 8. Harderwijk 2 14-16 9. Leos 14-14 10-BrezaiVoSS 14-14 11.Maxcom/Touché 14-13 12.Huizen2 14-9 Programma promotieklasse Huizen 2 - Renswouw Harderwijk 3 - Macom/Touché Spirit - Harderwijk 2 Vollkei 2 - Maxcom/Touché Uitslagen Korfbal le klasse D IJsselvogels - Antilopen 8-13 Tweemaal zes - De Vinken 13-11 DOC-Fiducia 11-14 Nieuwerkerk - De Meeuwen 15-12 Stand Korfbal le klasse D 1 De Vinken 112-17 2. Fiducia 12-16 3. Antilopen 12-14 4. IJsselvogels 5 De Meeuwen 6. Tweemaal zes 7. Nieuwerkerk 8. DOC 12-14 12-10 12-10 12-8 12-7 Programma handbal eerste klasse vrouwen zaterdag 16 februari Amersfoort - UDSV 2 Nijenrodes - HVN Attila 2 LHV - BSV UHV/DSO - ASV Programma handbal derde klasse A mannen HHC 2 - Voice AAV 3 - Laren 4 LHV - BHC 2 LEUSDEN - In het Leusdense zwembad Octopus werden zaterdag de jaarlijkse wedstrijden verzwommen om de Bondsspaarbank Wisseltrofee. De recreatieve wedstijden, brachten 10 sterk gemotiveerde ploegen aan de start, waar van er twee werden geleverd door de gastvereniging, de Leusdense Zwem- en Poloclub De Haaien. Volleybal Uitslagen tweede divisie B vrouwen News FlaslYOVRA - Leos 3-1 eon IN - De vrouwen van volleybalvereniging Leos Bi h af elopen zaterdag hun competitiewedstrijd in i. De wedstrijd tegen News Flash/OVRA werd voor- eeld voor het programma van 23 februari. Voor de use ploeg was het belangrijk de partij in winst om te m de aansluiting met Molenwiek/C niet te verliezen. ien wenste Leos de 0-3 nederlaag in eigen huis recht n. Verslaggever Frits Schoenmaker ging een dagje polleybalvrouwen mee. Het werd een dag vol tegen- doi to ize nd 222 begon voor velen al niet Leos-vrouwen komen tre wedstrijd in een gym- Leusden-Zuid bijeen om spieren alvast wat los te •nder leiding van trainer iarmsen wordt vooral op serveren en passen, trainer/coach Evert van Garderen is het belangrijk dat de 'meiden' al vroeg bij elkaar zijn en zo met elkaar naar een wedstrijd toe kunnen leven. De warming-up begon te laat, omdat een aantal spelers niet op tijd aanwezig konden zijn. Er lag sneeuw, het was glad en de fiets band was zacht. Op muziek van enniscomplex De In- Leusden wil het ko- e tennisseizoen extra icht besteden aan de Het is voor de eerste dat er een jeugdcom- gaat worden ge- d. Ook komen er de ie activiteiten voor de lessen worden binnen ven, terwijl er bij mooi ook buiten plaats is. trofessionele begelei- vinden het belangrijk de kinderen leren met lir te spelen. Informatie ■[prijzen kan aan de re- fie van De Inslag wor- "ffverkregen: 94 67 32. - jaarlijkse politiek bil- lernooi wordt zaterdag bruari gespeeld. Ver lende leden van de po- 5 partijen gaan met el- li biljarten. i Biljartvereniging BVL organisator van het De vriendschap- Jce wedstrijden zullen vinden in de kelder het gemeentehuis, 't fonder. Het toernooi be- jm 10.30 uur en de prijs- ng is ongeveer om 9 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijz 14-37 14-32 15-30 15-28 14-23 14-22 14-20 14-18 14-16 14-15 14-6 14-5 LEUSDEN - Onneke Boter is al een aantal jaren de ver zorger van de vrouwen- ploeg van Leos. De derde jaars studente fysiotherapie is bij alle wedstrijden van de volleybalploeg aanwezig. Zij heeft dit jaar nog met veel te doen gehad. Meestal be perkt haar werk zich tot het gevuld houden van de wa terflessen. Afgelopen zater dag kon zij echter wel aan het werk toen speler Anita Visser zich verstapte en haar enkelbanden verrekte. „Vorig seizoen had ik veel meer te doen, maar dit seizoen valt het tot op heden erg mee. Het is ook met zo dat ik mij opdring; de spe lers moeten zelf naar mij toekomen. Ja, af en toe zie ik wel eens wat en dan spreek ik die speler aan. Ik zie heel gauw als iemand een be paalde spier wil ontzien. Dan bewegen sporters toch anders." Boter is bezig met de op leiding voor fysiotherapeut en zit in het derde jaar „Bin nenkort moet ik stagelopen. Nee, ik weet nog niet waar, maar het ik vind het wel leuk." Volgens de Leusden se wordt er helemaal met zoveel gemasseerd bij fy siotherapie. „Iedereen denkt dat altijd, maar het tegendeel is waar. We be ginnen meestal met een massage van vijf a tien mi nuten en daarna is het alleen maar oefenen. De patiënt moet zelf oefenen. Het be langrijkste is dat die het zo snel mogelijk weer zelf kan doen. Belangrijk is ook dat de mensen thuis oefenen, maar dat gebeurt veel te weirug. In het begin oefenen zij wel, maar zo gauw de pijn over is, wordt het oefenen ook minder. Dat is jammer en niet bevordelijk voor een snelle genezing." Boter is zelf ook actief in de volleybalsport. Zij is spelverdeler in het derde team van Leos. Haar wed strijden worden meestal op vrijdagavond gespeeld, zo dat haar werk als verzorger met in het gedrang komt. Het derde team staat er ove rigens niet zo florissant voor en zal moeten vechten tegen degradatie. Volgens de aan komende fysiotherapeut is er voldoende techniek aan wezig, maar komt het er nog met uit. Stand tweede divisie B 1. Abcoude 2. Molenwiek/C 3. New Flash/OVRA 4. Leos 5 Dinto 6. Volendam 7 Delta Lloyd/AMVJ 2 8. Amsterdam 9. EAW2 10.Madjoe 11 Brother/Martinus 3 12.Altenio Het eerste team van tafeltennisclub Lensden is weer begon nen aan de voorjaarscompetitie. Ron Hartman, Andre Snoek en Frank Kooijman spelen opnieuw in de le klasse van de afdeling Utrecht nadat zij zich in de najaarscomp. van 1990 knap gehandhaafd hadden in deze klasse. ter te hebben gestaan wist TTCL bij een 5-3 achterstand nog een gelijkspel uit de wacht te slepen. De daaropvolgende thuiswed strijd tegen het gedegradeerde vierde divisie team VTV uit Nieu- wegein ging met 7-3 verloren. TTCL kwam al snel met 4-0 ach ter en kwam deze klap met meer boven. Ook dit seizoen hoopt het eerste zich te handhaven. De start van de competitie verliep echter met goed. Met 1 punt uit twee wed strijden staat TTCL 1 m de onder ste regionen. Het geleverde spel biedt perpectief voor de toe komst. TTCL begon met een uitwed strijd tegen Gispen in Culem- borg Na de hele wedstrijd ach- Ondanks de vele driesetters in de laatste fase van de wedstrijd bleef VTV aan de goede kant van de score. In de komende wedstrijden zal blijken of TTCL zich zal kunnen handhaven. Evenals vong sei zoen valt er in het begin weimg te zeggen over de sterkte van de le klasse. LEUSDEN - De korfballers van Antilopen waren na twee nederlagen gemotiveerd voor een overwinning. Tegen IJs selvogels zou dat best moeilijk worden. Zij hadden namelijk nog kans op het kampioenschap. Met een overwinning zou Antilopen veilig zijn voor degradatie. Antilopen heeft IJs selvogels weten te verslaan met een eindstand van 8-13. De openingsscore was voor IJs selvogels. Leusden liet niet over zich lopen en scoorde snel een tegentreffer via een afstands schot van Koos Meinsma. Daarna werd de score ;^lfs uitgebouwd naar 1-4. IJsselvogels probeerden met snel spel de verdediging van Antilopen te ontregelen, maar het rebound spel van de Leusdena ren zorgde ervoor dat IJsselvo gels daar niet in slaagden. IJsselvogels kwamen wel terug tot 3-4 Antilopen kon verder uit lopen tot 3-6. Joyce Osnabrugge bouwde de stand zelfs verder uit tot 3-7. Voor de rust scoorden IJsselvogels nog een punt. Antilo pen ging de rust in met 5-7. Het tempo werd na de rust nog maals door IJsselvogels opge schroefd. Antilopen bood echter goed verdedigingspel, IJsselvo gels hadden weimg voordeel van hun meuwe taktiek. Het was Anti lopen, die de score uitbouwde tot 6-10, met twee treffers van Irene Veenendaal. Bij de stand van 8-11 zakte de ploeg van Leusden iets terug, maar de marge was vol doende om de wedstrijd te win nen. Doelpunten: Koos Meinsma (3), Maaike Geutjes (2), Irene Vee nendaal (2), Marcel Veenendaal (2), Eddy Hendriks (1), Joyce Os nabrugge (1), Evelien van Rooyen (1), Martijn Verwoert (1). Het peloton achtervolgd de koplopers tijdens de wielerronde van Amersfoort in 1990. AMERSFOORT - De Internatio nale Wielerronde van Amersfoort wordt dit jaar verreden op zater dag 14 september. De renners starten en finishen zoals inmid dels gebruikelijk op de Arnhem- seweg. De dames moeten 60 kilo meter afleggen, terwijl de ama teurs en de profs 80 kilometer rijden op het moeilijke maar prachtige parcours m de binnen stad. Behalve het looporkest zal dit jaar weer een topartiest optre den. Tussen de verschillende koer sen rijdt de reklamekaravaan over het parcours. Onder de vlag van hoofdsponsor BDU zal deze jubileumronde verreden worden. De Stichting Wielerronde van Amersfoort organiseert dit grote wielerevenement, een van de weinige die nog over is boven de grote nvieren, dit jaar voor de vijfde keer De toegang is net als voorgaande jaren weer gratis. Na een spannende strijd en een aantal uitstekende prestaties werd uiteindelijk de volgende einduitslag bereikt: Hekkeslui- ter werd, met 103 punten, Aqua- rijn uit Nieuwegein, op de ze vende plaats eindigde DD/VZC uit Veenendaal, met een punten totaal van 77. De Haaien (II) zwommen met 68.5 punten naar een zesde plaats en de winnaar van vong jaar, De Vuursche uit Baarn, kwam met 63 punten niet verder dan een vijfde plaats. Vierde werd Larsheim uit Leer- sum, met 60.5 punten, derde De Blauwe Schuur uit Amerongen met 57.5 punten en de ploeg van De Haaien (I) bleef met 55.5 pun ten steken op een tweede plaats. _Een en ander betekent dat de Bondsspaarbank Wisseltrofee een jaar lang prijkt in de prijzen- kast van Woestdijn uit Doom. Zij eindigden met een puntentotaal van 41 ver voor de concurrentie. Tijdens gelijktijdig in het Vallei- bad in Veenendaal verzwom men limietwedstrijden was de wedstrijdselectie van De Haaien minder goed op dreef. De enige prestatie van formaat kwam op naam van Bons van Gorkom. Hij liet op de 200 meter wisselslag een nieuw persoonlijk record noteren van 2.35.3, een verbete ring van zijn oude tijd met ruim 5 seconden.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11