'De bak in om van hand te veranderen' -kerlc ïensten- Willemijn, Ilse, Renate en Jeroen op het 1-2-3 dingetje weekend— diensten Vanessa van der Vlies (8) won haar eerste beker in de manege Leusdensde schaatskampioenen hebben vaak dezelfde achternaam Splintertjes Ambulance Leusden-cen trum Leusden-zuid Kerkdiensten Achterveld KIJKKRAHT LEUSDEN Huisartsen Apotheek Wijkverpleging Verloskundige Tandarts Dierenartsen Stichting Slachtofferhulp Eemland Voor ongevallen openbare weg en bi] levensgevaar ook thuis: ambulance hulpverlening, tel. 612345. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur uitsluitend nchten aan het Redaktie-secretariaat BDU Krantencombinatie, Postbus 67 Bameveld. Tel. 03420-94911). R.K. Kerk: wo. 13/2 Aswoensdag, 19.00 uur: Viering. Pastor H. Bloem „Onderweg naar Pasen"; za. 19.00 uur: Gebeds- en Commu nieviering, voorg. pastor Van Hattum. Ie zo. 40-dagen tijd; 9.00 uur: Eu charistie; 11.00 uur: Eucharistie, beide vieringen voorg. pastor Bloem. Evangelische Gemeenschap: zondag 10.00 uur: samenkomst in de kantine van de Technische School Don Bosco aan de Dode- weg 6a te Leusden. HervyGeref. Marcuskerk: vrij dag 19.45 uur: Oecumenisch avondgebed. Zo. 9.00 uur: ds. N. J. Flink (H); 10.30 uur: ds. J. S. Rid derbos (G); 19.00 uur: ds. P. Gil huis, Leusden (G/H) Jeugddienst. Maandag 't Hamersveld, 16.00 uur: Avondmaalsviering. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): wijk oost: 08.45 uur: ds. A. den Broe der; 15.00 uur: ds. J. H. Ulehake. Dorpskerk: zo. 9.00 uur: ds. J. S. Ridderbos; 10.30 uur: ds. J. J. Rui tenberg (H) H.A.; 18.30 uur: ds. J. de Vreugd, Amersfoort (G.B.) R.K. Kerk: wo. 13/2 19.00 uur: Gebeds- en Commuruviering, As woensdag, voorg. pastor Van Hattum. Gemengd koor. Za. 19.00 uur: Eucharistie, voorg. pastor Bloem m.m.v. DWS-Gemengd koor. Themavienngen MOV le zondag veertigdagentijd. Zo. 10.00 uur: Gebeds- en Communieviering, voorg. pastor Van Hattum, Kinderwoorddienst. Ned. Herv. Kerk: Regenboog- school; zo. 9.00 uur: kand. T. C. van Zuyderduyn, Voorthuizen. Geref. Kerk De Glind: zo. 10.00 uur: Dienst. Burgerlijke stand Geboorte 21-01-1991: Saskia, vrouw. Ou ders: L. Hoebee en J. van Rens- woude. 21-01-1991: Tessa Helena, vrouw. Ouders: P. Pastor Gonzélez en H.M.J. de Vries. 22-01-1991: Alexander, man. Ou ders: G.W Dop en M.A. Groot. 24-01-1991: Sebastiaan, man. Ou ders: C.A.M. Koster en A.M. Voskeuil. 24-01-1991: Kai Wah, man. Ou ders: T.S. Tao en K.F. Chan. 25-01-1991: Edwin, man. Ouders: P. Fröger en W.F. Holtrop. 26-01-1991: Robin, man. Ouders: E. Etten en N.E. Luigjes. 26-01-1991: Maria Teunisje, vrouw. Ouders: G.B. Verweij en A.W. van de Beek. 26-01-1991: Erwin, man. Ouders: J. de Kruijf en J. van Ravenhorst. 27-01-1991: Marüjn Sander, man. Ouders: E.F. Talens en A.L. Beekman. 28-01-1991: Suzanne Dona, vrouw. Ouders: J. Kats en I.M. Dauwerse Overlijden 15-01-1991: S. Peddemors-Wage naar. Woonplaats Leusden. 16-01-1991D.J.F. Wink-Wisman. Woonplaats Achterveld. Huwelijk 15-01-1991: J. Smit en K. Mak- kinje. 21-01-1991C.D.G. Boone en C. van Vliet. 24-01-1991A.A. Kraaikamp en A G. Wijnands. V voon MIDDEN NEOERLANO LEUSDEN - Voor het eerst in vier jaar werden in Leasden weer schaatswedstrijden verre den. Op zaterdagmorgen, acht februari was het niet echt drin gen bij de start op de ijsbaan. Veertien jongens en zeven meisjes probeerden in Leasden een gouden, zilveren of bronzen medaille te veroveren, maar nog veel liever natuurlijk een van de twee bekers. Voor de medailles moesten ze in hun ei gen leeftijdsgroep, eerste, tweede of derde worden, bij een wedstrijd over vijf rondjes in de binnen of buitenbaan. De bin nenbaan voor de kinderen tot acht jaar, de buitenbaan voor de grotere. De bekers werden ver overd bij de afvalraces. Wille- mijn Grooters (12) won de Zwa nenburg beker bij de meisjes. Jeroen Groenevelt, de Wim Renkers-beker bij de jongens. Lang niet alle kinderen die goed kunnen schaatsen, deden mee. Het was zoals gezegd rus tig op de schaatsbaan, zater dagmorgen. „Leusden is TE sportief', verzuchtte een van de wedstrijdbegeleiders, „En heeft te veel plassen en watertjes", voegde een ander daaraan toe. Erg veel kinderen bleken op za terdagmorgen te moeten trai nen voor een of andere sport of schaatsten op ander ijs in of bin ten Leusden. Wie naar de Ijs baan kwam, kwam vaak met zijn hele familie en bleek een goede bekende te zijn. Een ge zellig onderonsje leek het vaak. Bij de winnaars zaten veel kin deren met dezelfde of een bij Leusdense schaatsers bekende achternaam. Een paar kinderen wonnen meer dan een medaille, plus twee bekers. Willemijn Grooters, bijvoor beeld, eerste bij de meisjes van tien tot dertien jaar en bij de afvalrace stond 'op het 1-2-3- dingetje' (zoals dokter Lantingh het erepodium noemde) op de plek waar jaren geleden haar broers vaak stonden. Terwijl Hse(7) en Renate (6) Hoogland wonnen bij de meisjes tot en met negen jaar, dochters zijn van een echte schaatstrai- ner, Ab Hoogland. Bij deze deel nemers aan de wedstrijden was te zien dat zij de afgelopen drie jaren waren blijven oefenen, op de schaatsbaan in Utrecht bij voorbeeld. Hoewel Willemijn Grooters volhield alleen paard te rijden en af en toe hard te lopen. Haar vriendinnen keken er niet van op dat ze 'iedereen' versloeg. Net zo min als de kampioen bij de jongens, Jeroen Groenvelt (15) voor haar een verrassing was. Iedereen kon meedoen bij de wedstrijden. Het ging heel offi cieel, maar toch gezellig. Echte wedstrijdleiders, herkenbaar aan oranje vesten, hielden nauwkeurig lijsten bij. Bijhou den wie, hoeveel rondes gere den had was een hele kunst. Schaatsers als Jeroen, Wille mijn maar ook kleintjes als Hans van Ginneken en Luk as Visser, gingen er als een speer vandoor. Met een prachtige ge lijkmatige slag waarbij schaat sen geen moeite leek te kosten. Daarachter kwamen de harde werkers. Zij leken het ijs onder de schaatsen te willen weg schoppen. Door veel kracht te zetten en vol te houden werden ze, soms vlak achter de kam pioenen, soms tweede of derde. Maar daarna werd het lastig. Daarna schaatste de deelne mers aan de wedstrijden niet meer bij elkaar. Kinderen op hockev of kunststschaatsen kwamen goed vooruit maar veel langzamere dan wie het goed kon op houten schaatsen of noren. De wedstrijdleiders moesten goed in de gaten hou den wie, vier, wie drie of wie nog aan zijn eerste rondje bezig was. Alles liep door elkaar. Achteraan kwam de dappere krabbelaars, soms op gloed nieuwe schaatsen met neonkleurige veters. Vijf rond jes leek dan een 'roteind'. Een hele prestatie voor wie de finish haalde. Nadat burgemeester Panis, in hoogst eigen persoon de Leusdense kampioenen de medailles had omgehangen, gingen veel "kanjers' weg. Om een echte tourtocht te ma ken over het Henschoten- of- Gooimeer. Op de ijsbaan werd het drukker. De trainingen wa ren afgelopen, de boodschap pen gedaan. Hele families zoch ten het ijs op. Moeders achter wandelwagens, Opa's op prach tige oude schaatsen die enorme grote of juist hele kleine achtjes konden draaien, scholieren die zowaar een beetje verliefd wer den en krabbelaars die hun zere enkels met een patatje rust gun den. Voor noodgevallen in het week einde: u kunt uw eigen arts bellen, waarna d.m.v. een antwoordap paraat de juiste informatie wordt verschaft. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. Apotheek De Hamerehof, De Brouwerij 14, Leusden, tel. 943441. Apotheek Leusden, De Biezenkamp 16, Leusden, tel. 942303. Openingstijden: op werk dagen van 8.30-17.30 uur (onafge broken). De dienstdoende apo theek daarnaast: ma. t/m vr. 19.30-20.00 uur. Za. en zo. 14.00- 15.00 uur en 19.30-20.00 uur. Week: 15/2 t/m 21/2 Geopend uitsluitend voor spoed- recepten op werkdagen van 19.30-20.00 uur en op zaterdag, zon- en feestdagen van 14.00- 15.00 uur en van 19.30-20.00 uur: Apotheek Leusden, de Biezen kamp 16, Leusden-C., tel. 942303. In Amersfoort is uitsluitend voor spoedrecepten geopend: Berg Apotheek, Utrechtseweg 93, tel. 613498. Dokterecentrale Amersfoort, tel. 722000. - Voor de praktijk van de verlos kundigen mevr. Blanken, mevr. Van Rijswijk en mevr. Van der Velden heeft dienst: mevr. J. G. van Rijswijk, Zandkamp 145, tel. 804200 b.g.g. 722000. Voor inlichtingen: tel. 631234 en eerstgenoemd tel. nr. - Voor de praktijk van de verlos kundigen mevr. Dijkhuizen, mevr. Van de Wolfshaar en mevr. M. Hazelhoff Roelfzema heeft dienst: mevr. M. Hazelhoff Roelfzema, Heiligenbergerweg 71, Amers foort, tel. 724666 b.g.g. 722000. Voor noodgevallen in het week einde: Dokterscentrale Amers foort, tel. 033-722000. Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een tele fonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoed gevallen te bereiken is. Tel. 638710. De uitslagen van de den; Meisjes 6-9 jaar Uze Hoogland, Renate Hoogland Anne Rijper Meisjes 10-13 jaar Willemijn Grooters, Eva van Ginkel ij- Esther van Ginkel Marianne Klugerema Marije Bloem Jongens 6-9 jaar Lukas Visser Mark van Ginniken Jeroen Visser Jongens 10-13 jaar Hans van Ginneken SERVICE WOENSDAG 13 FEBRUARI 1991 Nieuwe vlag Jarenlang liepen de leerlingen vein Montessorischool 't Ronde 'onherkenbaar' mee met de avondvierdaagse. Niet helemaal, want ze zongen hard genoeg het schoollied 'Komt vrienden van 't Ronde'. Nu dit jaar de Avond vier daagse in Leusden wordt gelo pen en de school vijftien jaar be staat, wil men een nieuwe vlag en t-shirts met de naam van de school erop. Een beetje een uni form en dat voor een school voor individueel onderwijs. Op zo'n (advertentie) school mag ieder kind veel zelf kiezen. In een klas doen de kin deren meestal op hetzelfde mo ment iuet hetzelfde. Misschien kiezen ze wel allemaal voor het zelfde prachtige t-shirt, of alle maal voor een eigen kleurtje, in ieder geval voor een eigen maat. De Gemeenteraad van Leus den heeft besloten dat alle achtste jaars leerlingen, net als vorig jaar, de Anne Frank krant krijgen. Deze krant, het is meer een dik tijdschrift, wordt uitgegeven door de Anne frank Stichting. Deze Stichting is genoemd naar het Joodse meisje dat in de Tweede Wereldoorlog jarenlang verstopt zat. Met haar farruhe woonde ze in 'Het Achterhuis', achter haar va ders kantoor. Ze hield een dag boek bij. Aan het einde van de oorlog werden ze gevor. naar concentratiekamp bracht. Daar stierf Anne, i jaar oud. Totdat ze ge werd hield ze een dagb Anne kon goed schrijve grote mensen komen ste nieuw onder de indruk va: bedacht en vond. Ze b heel duidelijk hoe verschil oorlog, discriminatie en heid is. Om iedereen mai bijzonder haar leeftijdgtf van nu, te laten weten hoe rijk Anne's ideeën nog zijn, bestaat de Stichtinc Frank. Oorlog en discrl bestaan immers nog altijd De Anne Frank krant pas lesmateriaal 'Kind in de Alle achtste jaars mogen houden, om nog heel va ah nen lezen. 24 uur per etmaal lokaal nieuws op uw kabelnet. Barneveld - 63 Leusden 4 Ede 52 Geldermalsen 4 Buren 4 Woudenberg 4 Scherpenzeel 4 Renswoude 4 Maarn 4 Nijkerk 4 Centrale redaktie BDU-TV 03420-94290 Lokale redaktie; zie de colofon van de krant Advertenties voor alle informatie. 03420-94888 Adverentie-rubrieken Kabeltjes (vraag,en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,-, elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek: zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek MET foto 25.- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info 03420-94888 De carnavalsfeesten worden dit jaar zoals algemeen bekend binnenshuis gevierd. In verband met de Golfcrisis is vrijwel un* Nederland besloten geen feestvertoon op straat te laten plaats Ook de vereniging in Leusden had de buitenevenementen Binnen, zoals op bovenstaande foto, was er wel volop feest. Can Leusden: een optocht van kleine „voertuigen" is altijd goed v. leuk plaatje. Zoals uit de fot bhjkt is carnaval een feest voor jong Zaterdag in sporthal De Korf kwamen kinderen bijeen om dt fraaie verzinsels te laten zien. Onder auspiciën van de plaa caranvalsveremgmg d'Ouwe Klomp werd het feest gevierd. WOENSDAG 13 FEBRUARI 1991 Yor Bardon Tijs Bokkers LEUSDEN - Geheimtaal lijkt het, wat geroepen wordt tijdens paardrij-wedstrijden in een manege. Vanessa van der Vlies begrijpt wat de bedoeling is. Wanneer geroepen wordt dat ze 'de bak' in moet, gaat ze....niet naar de gevangenis, maar naar 'de zandbak' in de manege. Na de commando's ,,ar- beidsdrafof „van hand veranderen" of 'grote volte', laat zij 'haar' pony precies doen wat de bedoeling is. Vanessa is helemaal gek van paarden. Vorige week won ze, 'eindelijk', haar eerste beker. Ze werd eerste in de Dressuur-B-groen- wedstrijden. Eerder won ze een rose en witte roset. Vannes- sa zit net een jaar op paardrijles. „We zaten aan tafel en toen vroeg mijn vader, zomaar tussen twee happen door, of ik wilde paardrijden! Ik kon eerst gewoon niet geloven dat het mocht. Het was zo fantastisch'.' Vanessa straalt nog wanneer ze aan dat moment terugdenkt. Al 'jaren' droomde ze ervan, maar eerst moest ze leren zwemmen Op de vraag wat zij nou zo leuk aan paardrijden vindt, kijkt ze heel verbaasd. Dat spreekt toch vanzelf! „Rijden op een dier dat vanzelf loopt is veel leuker dan bijvoorbeeld op een hobbel paard zitten", zegt ze. „Een dier is warm, het leeft. De pony is een kameraadje, dat naar je luistert, wanneer je het goed doet. Zodra je onaardig bent of niet duidelijk, luistert hij niet. Paardrijden doe je niet helemaal zelf, zoals bij gymnastiek. Je hebt ook geen 'tegenstander' zoals bij tennis of judo. Het is ingewikkel der. Samen met een dier wil je wat bereiken. Dat is alleen mogelijk door samenwerking waarbij het paard, de mens begrijpt...en an dersom. Het is geen sport waarbij je rustig stilzit op de rug van een pony die het werk moet doen". Vanessa is vaak behoorlijk moe na een les, met spierpijn in haar schouders en bovenbenen. Bij paardrijden gebruik je heel veel spieren tijdens het wippen, zitten in de goede houding, aanduwen van de voeten en vooral door heel goed na te denken bij wat je doet. Tot nu toe zat Vanessa tijdens wedstrijden op pony's. Tamara Pony is haar lieveling, vanaf het eerste ogenblik. Op haar mocht ze bij de eerste ken nismaking met de manege. „Ta mara kan heel rustig zijn. Ze draaft heel goed als je haar drijft en kan goed wenden", verklaart Vanessa deskundig. Tot grote verbazing van haar ouders geeft Vanessa 'haar' paardje regelma tig een stevige zoen op haar neus. „Bah", roept haar moeder. „Ze had het verdiend", vindt Vanessa. Iedere zaterdag is ze in de mane ge te vinden. Voor haar les en het verzorgen van de paarden. Op zondag kan ze nog wel eens een uurtje vrij rijden. .Jammer ge noeg is daar doordeweeks geen tijd voor. Na schooltijd zijn er al tijd lessen." Daarom duikt Vanessa na school tijd en in de vakanties in haar Grote Ponyboek. Daann staat al les over verzorgen, dressuur en spnngen of in haar Pennies, HET blad voor paardeliefhebsters waar Vanessa zelfs 'penvriendin nen' aan over heeft gehouden. Vanessa van de Vlies heeft voor mekaar waar heel veel meisjes in Leusden van dromen. Ooit zal ze door de Leusdense bossen dra ven, met haar vlechten achter haar aan, één met haar paard. Terwijl haar vader een grotere prijzenkast timmert. Vanessa denkt maar aan een ding: paarden en manege: „Mijn paard verdient af en toe een zoen". Vincent Patty (10) tekende een strip 'op verzoek'. Hij had er altijd al aan willen beginnen maar het was er nooit van gekomen. Terwijl hij ideeën genoeg heeft. ...We kunnen niet iedereen persoonlijk vragen, dus- gebruik je vakantie om Afvalrace meisjes Willemijn Grooters Ilse Hooglanf Renate van de Berg Afvalrace Jongens Jeroen Groenevelt Arjan van de Valk Mark Brosius medewerker van de Kinderkrant te worde ken een strip, schri voor leuks er op schc beurde, of meld je vo avontuur. 946824, 941

Leusder Krant | 1991 | | pagina 12