Gymclub voor mensen met slechte conditie LHV krijgt afstraffing In memoriam P. Op den Camp Waterpoloërs verliezen van sterk spelend Dok Leos vrouwen bekeren verder Sport kort Linksbinnen Winterpret HANDBAL Sportstichting Zondag- voorzitter Tennis ot m WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 LEUSDEN - Soms kost het moeite om nu eens naar die sportclub toe te stappen. De conditie is niet meer wat het geweest is, zodat het niveau van de vereniging al gauw te hoog ligt. De 'Gymclub' heeft een oplossing voor dat pro bleem. Zij bieden een programma voor mensen, die niet in een goede conditie zijn. De 'drempel' wordt zo laag mogelijk gehouden. Vooral vrouwen ouder dan dertig jaar, maar ook mannen, kunnen meedoen aan het bewegen op muziek. De 'Gymclub' is een stagepro ject van de sportopleiding Cios in Arnhem. Raymond Leenders heeft een werkgroep samenge steld. waann iedereen een eigen specialisatie heeft. Zo kunnen er lessen worden gemaakt, die zo wel medisch verantwoord als li- chaamsveüig zijn. Samen met zijn broer Marcel Leenders, de pro jectleider, en Hans van Kleef, werkzaam in een bedrijf met ap paratuur voor het hart, is de proef al vorig jaar in Amersfoort begon nen. Daar kwamen op een avond zo'n tweehonderd mensen naar de sporthal toe. mensen die daar voor niet aan een sport deden. Het is gebleken dat er behoefte is aan een sportprogramma, waarbij er wordt gelet op de leef tijd, het gewicht en de conditie van een individu. Het doel is het lichaamsvetpercentage omlaag te brengen, de spieren te verster ken en flexibel te maken en de gezondheid te verbeteren. Vol gens de initiatiefnemers mag de les met worden vergeleken met aerobics. „Het is zeker geen springles. Het 'breed-gebeuren- sfeertje' van een fitnesscentrum werpt voor veel mensen een drempel op. Je stapt met zomaar binnen bi) een club, waar alleen maar perfekt gespierde mensen rondlopen. Aerobics vinden wij bovendien niet lichaamsvnende- lijk genoeg. Wij willen ook met met de martelapparatuur werken. Dat soort apparatuur is met vrouw-vriendelijk, het sluit met aan op het lichaam," zegt Hans van Kleef. De basis van de lessen van de 'Gymclub' is het callane- tics. Ook daar is het niet helemaal mee te vergelijken, omdat het tempo van die sport weer iets te laag ligt. Zodra bleek dat het stagepro ject in Amersfoort goed aansloeg, zijn er vijf andere gemeenten aan geschreven. Onder andere Hil versum, Zeist en Leusden doen mee aan het proefproject. Blijkt dat het in Leusden ook goed gaat lopen, is het Cios geïnteresseerd in de eventuele voortgang van het project. De direkteur heeft aan geboden het project te vervol gen. Leerlingen, die stage willen lopen, kunnen het voortzetten. Lesprogramma Marcel Leenders vindt dat de De gymclub probeert mensen snel weer in conditie te brengen. 'Gymclub' een beter lesprogram ma heeft. „Er wordt beter naar de personen gekeken. Er wordt ge let op medische klachten. Als ie mand ergens last van heeft, kan het programma worden aange past. We kijken ook naar het ni veau van de hartslag. Het ideale trainingsniveau kan worden be reikt als je kijkt naar de hartslag. Mensen moeten zich daarvan be wust worden. Ze kunnen het zelf meten en testen. De motivatie van de sporters en het veilig sporten zijn belangrijk." Er staat een heel team voor de deelnemers ter beschikking. Eerst wordt er duidelijk uitgelegd wat precies de bedoeling van een oefening is. Dan wordt het duide lijk voorgedaan. Vervolgens doen de mensen in de zaal hun oefening, onder toezicht van het team. Dit geheel gebeurt met een bepaald thema. De zaal wordt versierd, zodat er een aparte sfeer komt. Zo is er in Amersfoort al een strandfeest, een bloemen- feest en een dik- en dunfeest ge weest. De opkomst was in Amersfoort enorm. „Iedereen kan het lespro gramma goed volgen. De uitleg is goed. Er is iemand, die de les coördineert, er zijn twee meisjes die de oefening voordoen, en er zijn twee grensrechters, die de mensen kunnen corrigeren," al dus Marcel Leenders. De lessen duren een half jaar. Iedere maand komt het accent op een ander onderdeel van het li chaam te liggen. De oefeningen zijn ontstaan uit verschilende sportvormen. Het is de bedoeli dat iemand minimaal twaalf ke verschijnt. Het team van de 'Gy club' legt uit: „Het is uit onderzo ken gebleken, dat er pas twaalf weken goede resultai worden geboekt. Mensen beg nen zich dan optimaal te bew gen en kunnen het ook merk< In Amersfoort waren er duidel resultaten merkbaar. Mens worden fitter, gaan bewuster et en vallen werkelijk af." Dit uitgegroeide stageprojf kan weieens gaan aanslaan. I teamleden zijn erg gemotiveet met name als gevolg van de po tieve reacties op de nieuwe b wegingsvorm. „Wij denken dit levensvatbaar is. Nu is het n onbekend, maar het wordt si bekend. Er is geen ingewikkel apparatuur voor nodig, dus prijs blijft vriendelijk en het k snel ergens worden opgezet, kan een opstapje zijn naar de dere sporten in Leusden." Vanaf maandag 25 februan k iedereen meedoen aan de lesso Van 20.00-21.00 uur zal het 'Gy clubteam' in De Korf aanwez zijn. In februari wordt gestart m het programma. In maart wordt extra aandacht besteed aan heupen, onderkant buik en 1 gewicht. In april zullen dat de b nen, billen en de hartslag zijn. mei komt de taille en de houdu aan de beurt. Terwijl juni in teken staat van het hele lichaa de zogenaamde feestmaan Voor vragen en aanmeldingen er de infolijn van maandag tot met vrijdag (12.00-17.00 uu 03404-11958. LEUSDEN - De vrouwenhandballers van LHV hadden zon dag een collectieve off-day. In de slechtste wedstrijd van dit seizoen waren de Leusdenaren absoluut geen partij voor BSV uit Blaricum, dat net als LHV in de subtop een rol van betekenis speelt. LHV ging met 6-13 de boot in. De mannen kwamen voor eigen publiek tot een degelijke prestatie tegen middenmoter BHC 2 uit Bussum. De Leusde naren namen in het eerste kwartier afstand en kwamen daarna niet meer in de problemen: 23^14. Het kampioenschap in de eer ste klasse kunnen de vrouwelijke LHV-ers dit seizoen wel vergeten. Nu was dat eigenlijk nimmer een serieuze optie, maar door de zwa re concurrentie in die klasse, die vele verrassende uitslagen tot ge volg had, waren de Leusdenaren mm of meer toevallig in een nante positie terecht gekomen. In de poule zonder echte uitschieters rukten de LHV-ers de afgelopen Het is de afgelopen we ken weer eens echt winter geweest: met ijs en veel sneeuw. Vooral die sneeuw hebben we de laatste jaren niet meer in zulke hoeveel heden gezien. Volgens weerman Jan Verste egt 'mo gen we best spreken van een Eurowinter". En dat al leen omdat het toevallig in heel Europa echt winter is geweest! De binnensporten kon den gewoon doorgaan. Al leen hadden velen een cro- cusvakantie, zodat veel bin- nensporters ook van de sneeuw en het ijs konden genieten. De voetballers konden dat natuurhjk ook, maar de groene grasmat lag bedekt met veel sneeuw en voetballen was dus niet mo gelijk. Terwijl het buiten nog vol op winter was, werd er bin nenskamers alweer aan de lente gedacht. De uitgeverij in Bameveld meldde alvast de tiende editie van de BDU-toertocht op 10 mei aan en de Internationale Wieler ronde in Amersfoort op 14 september. De gemeente waar schuwde de Leusdenaren in de rubriek Van 't Erf dat er op tijd gesnoeid moet wor den. Nu moet er, volgens mij, in het najaar gesnoeid worden, maar het gaat hier gelukkig over 'overhan gend groen'. Verder las ik dat salamanders eigen dnnkpoelen krijgen. Terwijl ik in een dikke jas gekleed van de winter ge niet, is de lente en ook de zomer toch weer in aan tocht. Een nieuwe lente, een nieuw begin Wie weet.... Frits Schoenmaker week zelfs op naar de tweede plaats. Kennelijk werd de druk ineens voelbaar, want toen het er zondag echt op aan kwam, liet de ploeg van trainer To Schoenmakers het om onverklaarbare redenen vol ledig zitten. Weliswaar was het uit de derde divisie gedegradeerde BSV een zware tegenstander, maar eerder in Blancum was LHV in staat die ploeg de eerste pun ten afhandig te maken: 11-14. Met dat resultaat in het achterhoofd en de klassering van beide teams in de competitie mocht in ieder ge val een min of meer gelijkwaardi ge stnjd worden verwacht. Niets bleek echter minder waar. Toen LHV in de eerste helft tegen een 2-5 achterstand aanliep, kon de ploeg de spreekwoordelijke veerkracht, die het optreden dit seizoen kenmerkte, met meer op brengen. Een gedreven BSV, ge brand op revanche, liet de gast vrouwen na de pauze dan ook geen enkele kans en berokkende de Leusdense ploeg de grootste nederlaag van dit seizoen. Het ontbreken van Carla Mossel in de LHV-gelederen kon daarbij slechts een gedeeltelijke verkla ring zijn voor het verlies: 6-13. In de eerste klasse vallen naar verwachting zondag, twee ron den voor het einde, de eerste be slissingen. Eén ding was al dui delijk: Het Utrechtse UDSV 2 de gradeert naar de tweede klasse. Verder zal UHV/DSO na zondag de titel nauwelijks meer kunnen ontgaan. De Utrechters ontvan gen thuis het reeds gedegradeer de UDSV 2 en bij winst heeft UHV/DSO aan twee punten uit de resterende drie duels voldoende om op eigen kracht de titel bin nen te halen. LHV heeft uit de resterende dne duels nog twee punten nodig om op eigen kracht een plaats in de eerste klasse definitief veilig te stellen. Omdat de Leusdenaren nog een zeer zwaar programma hebben (Nijenrodes, Amersfoort en UHV/DSO) is het met ondenk baar dat de Leusdenaren afhan kelijk zullen zijn van puntverlies van met name HVN/Attila 2 (vijf punten achterstand op LHV) en ASV (vier punten achter). Tweede plaats De mannenhandballers zijn nog steeds m de stnjd om het bereiken van de tweede plaats in de derde klasse. Hoewel dat hoogstwaarschijnlijk niet meer oplevert dan de eer, zou het be reiken van die plaats in ieder ge val emge rehabilitatie betekenen voor de Leusdense ploeg die nu al op een grillig verlopen seizoen kan terugzien. Voor eigen pubhek konden de Leusdenaren afgelopen zondag in ieder geval overtuigen. Mid denmoter BHC 2, dat LHV op ei gen terrein nog een zware dag bezorgde, werd spoedig in een kansloze positie gemanoeu vreerd. Na een bhksemstart leid den de Leusdenaren binnen het kwartier met 7-2 en die slag kwa men de bezoekers niet meer te boven. Wel voorkwam BHC m de fase tot de pauze dat de achterstand verder opliep. Beide ploegen pakten hun doelpuntjes mee, zo dat de tellers van het scorebord bij het aanbreken van de pauze 12-7 aangaven. Na de veldwisseling had de thuisploeg even moeite weer m het ritme te komen. BHC opende de score en leek bij 12-8 weer in de buurt te kunnen komen. Dat ging LHV echter te ver en bij 14-9 was de marge van vijf treffers weer hersteld. Tot 15-10 bleef de impasse instand, maar daarna versnelden de blauwhemden op nieuw om de score verder uit te bouwen. Bij 20-11 bedroeg de voorsprong voor het eerst negen punten en met dat verschil zou LHV ook genoegen nemen: 23-14. Koploper Voice stelde m de uitwedstrijd tegen nummer drie HHC het kampioenschap zo goed als veilig. Via een knappe 15-22 overwinning kan de Nijkerkers de promotie naar de tweede klas se nauwelijks meer ontgaan. LHV bezet momenteel de vierde plaats, maar heeft ten opzichte van HHC nog een wedstrijd te goed. Laren, dat een punt voor sprong heeft op LHV, krijgt de Leusdenaren nog op bezoek, zo dat die ploegen onderling zullen uitmaken wie de meeste rechten op de tweede plaats kan laten gelden. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Ria Meyerink (3x), Hetty Tessels (2), Georgette Rijnders (lx). Doelpuntenmakers LHV (man nen): Arjan Schneiders (7x), Daan Bleuel (5x), Ruud Bosch (3x), Willem van der Heijden (3x), René van Garderen (2x), Matthijs Jantzen, Rob Beijer en Joep Beijer (ieder lx). LEUSDEN - 73 jaar is hij geworden. Peter Op den Camp. Trouwe lezers van de Leusder Krant zullen hem zich zeker herinneren. De heer Op den Camp, ik ben er om de één of andere redenen nooit toe gekomen om hem Peter te noemen, heeft zich vrijwel vanaf het begin van de Leusder Krant tot aan zijn verhuizing naar Ede halverwege de tachtiger jaren, mtensief journalistiek bezig ge houden met het wel en wee van sportief Leusden. Hij was het, die in die beginperiode 1972) elf jaar lang namens de krant de kontakten legde met tal van sportverenigingen, zowel uitslagen en verslagen coördineerde en regelmatig zelf de verslagen schreef. Hij interviewde daarnaast ook menige sporter die zich op de één of andere manier verdienstehjk had gemaakt. Mede daardoor werd de Leusder Krant boeiend en lezenswaardig voor sportminnend Leusden. Gedurende de periode dat hij voor de Leusder Krant werkte schreef hij een wekehjkse column: 'Sport Cursief. Elke maandag morgen legde hij me trouw zijn epistel aan mij voor om te vragen 'of het zo wel konIk kan me eigenhjk met herinneren, dat er een aflevering bij zat, die over de schreef ging. Want Peter Op den Camp was van nature een beminnelijk, steeds relativerende man, die niet van felle polemiek hield. Hij zette de puntjes op de dat wel, maar altijd vriendeUjk, soms zelf te bescheiden. 543 heeft hij er geschreven met een gemiddelde van 50 afleveringen per jaar. Ik kan me nog de maandagmorgen herinneren, dat hij zijn laatste column met een tikkeltje spijtig gezicht afleverde Op den Camp hield het aantal nauwkeurig bij: hij nummerde zijn afleveringen. En hij was prompt een tikkeltje van slag als bleek, dat de zetter daarbij een fout had gemaakt. Hij was op weg naar de 750 afleveringen, maar zijn verhuizing naar Ede zette daar in ieder geval een streep door. Op den Camp was de sportkatem van de Leusder Krant. Er was maar weinig op sportgebied wat hij niet wist. Dat was ook voor een deel te danken aan het bijwonen vein zoveel mogehjke vergaderingen van sportclubs, ook al vond hij dat die meestal te lang duurden. Verder waren er natuurhjk zijn intensieve kontak ten met de Sportstichting en diens toenmahge voorzitter Bart Peddemors. Wekelijks praatte hij 'bij' met de voorzitter en bleef zo goed op de hoogte met de knelpunten en de problemen binnen sportief Leusden. Later schreef hij ook enige tijd sport-artikelen voor 'De Stad Amersfoort' als tijdehjke sportcoordinator, inclusief uiteraard een soortgehjke column als inde Leusder Krant. Eind 1983 zette hij er een streep onder, ook al bleef hij zijn columns nog wel schrijven. Met een beetje journalistieke pijn in z'n hart verhuisde Op den Camp enkele jaren daarna naar Ede. Samen met zijn vrouw, die hij altijd met een genegen klank m zijn stem 'Hare majesteit' noemde. In Ede -het bloed kroop toch waar het met gaan kon- zat de redaktie van het BDU-nieuwsblad 'Ede Stad' dringend verlegen om een goede sportmedewerker. En die was net vanuit Leusden in Ede gearriveerd. En zo verzorgde hij nog emge jaren de sportcordinatie, schreef de nodige verhalen en verzamelde de sportuitslagen, maar, zoals hij me, tijdens die enkele keer dat ik hem op de redaktie van Ede Stad ontmoette, toevertrouwde, 'het werd toch tijd om er mee te stoppen en het werk aan de jongelui over te laten'. Dat had hij al vaker verkondigd zonder er direkt konsekwenties aan te verbinden, maar op een gegeven moment werd het hem toch te veel. Het was mooi geweest. Peter Op den Camp. Meneer Op den Camp. Bescheiden, beminnehjk, maar alert. Een man, die zich via de Leusder Krant met hart en ziel heeft ingezet voor de sport in Leusden. Dat hij daarnaast ook nog lange tijd redakteur was van het blad 'Schiet sport' wisten eigenlijk maar weimg mensen. Want wie zocht achter 'meneer Op den Camp' nu iemand, die zich bezig hield met zoiets als 'sportief met een geweer omgaanHad hij niet zelfs eens m een interview verklaard dat die mensen hun sport met plezier beoefenen, maar dat er niet zoveel aan is om naar te kijken?' Het maakte hém niet zoveel uit. Voor hem was het gewoon één van de vele sporten die hij op zijn journalistieke weg ontmoette en waar hij dus over schreef. Bert Vos LEUSDEN Het eerste Herenteam van waterpolo vereni ging De Haaien stond zaterdagavond voor een zeer zware opgave. Met slechts zeven man moest er een uitwedstrijd worden gespeeld in Amsterdam. Zonder coach Helma Wan- rooy, die als vervanger van keeper Ronald Bast als coach voor De Haaien Jeugd moest optreden was er echt sprake van een minimale groep. De Haaien gingen dan ook zeer voorzichtig van start. Een klein misverstand leidde al in de eer ste vijftien seconden tot een 1-0 achterstand De Haaien wisten zich te herstellen en hielden de score gedurende de gehele pe riode stabiel, zelfs gedurende een numerieke minderheid. In de tweede penode kwam DOK eerst nog op 2-0, maar De Haaien wisten via doelpunten van Carl Diepenbroek en Wil lem Burger tot gelijke hoogte te rug te komen. In de derde pe riode hepen de heren van DOK wederom uit naar 3-2, maar een doelpunt van Willem Burger bracht de stand voor het einde van de derde periode weer m evenwicht. De heren van DOK gingen in< vierde penode fysiek heel zwa spelen en wilden de heren v De Haaien zo provoceren, heren van De Haaien blevi zeer kalm en gingen niet op spel in. De heren van D( scoorden 4-3, terwijl Willem B< ger via een snelle combina: met Harry Abbing De Haai nog op gelijke hoogte wist brengen. Daarna hep het voor De Haai echter even mis en hepen de i ren van DOK uit naar 7-4. E laatste doelpunt van Willem Bij ger betekende nog 7-5, maaij de resterende tijd was het vo^ De Haaien onmogelijk om teg*c het zwaar fysiek spel zonoi zware overtredingen nog watfl te richten, zodat met verhes n huis moest worden afgereisd. I LEUSDEN - De vrouwen van Leos hebben de bekerwedstrijd tegen Volendam met duidelijke cijfers gewonnen: 3-0. De twee ploegen zijn elkaar in de competitie al twee keer tegengekomen. De Leusdenaren kregen de punten bij die gelegenheid niet cadeau. In eigen huis werd met 3-0 gewon nen en in Volendam werd het slechts 2-3. Afgelopen zater dag hadden de bezoekers weinig in te brengen tegen een geconcentreerd spelend Leos. Alleen in de eerste set hadden pletterende nederlaag de week de vrouwen van trainer Evert van Garderen moeite met de opslag van de Volendammers. Bij een achterstand van 3-9 vroeg Van Garderen een time-out en de thuisclub ging daarna verdedi gend veel beter spelen. De be zoekende club haalde geen enkel punt meer en Leos won de eerste set met 15-9. De week daarvoor werd ook de eerste set van News Flash/OVRA gewonnen, waarna er geen set meer werd gewon nen. Het was dus zaak de tweede set op dezelfde manier voort te zetten als de eerste set. Tot 7-7 ging het gelijk op; door de opslag van aanvoerder Marja de Wild hep de thuisclub snel uit naar 12-7. Uiteindelijk werd de tweede set gemakkelijk met 15-9 binnengehaald. De derde set was een formaliteit: 15-6. Coach Van Garderen was tevreden over het vertoonde spel, vooral na de ver- daarvoor in Haarlem. Deze keer was de passé en de opslag aan Leusdense kant wel goed ver zorgd. Aanstaande zaterdag is Leos in competitieverband vrij. Aflastingen Het gebeurt niet vaak dat wed strijden in de zaal worden afge last vanwege de weersomstan digheden. Afgelopen vrijdag maakte de overvloedige sneeuw val het onmogelijk dat twee vol leybalwedstrijden konden wor den gespeeld.In de promo tieklasse, waarin ook de Leos- mannen acteren, konden de wed strijden Huizen 2 tegen Rens- wouw en Harderwijk 3 tegen Maxcom/Touché geen doorgang vinden. LEUSDEN - Als het aan de Sport stichting ligt, zal het bestuur aangevuld worden met Jan Hon delink, hoofdbestuurslid en voorzitter van het voe tb albe- stuur binnen Roda'46. Honde link was voorgedragen als kan didaat voor de vacature, die binnen het bestuur ontstond toen John Bernard aftrad. Ber nard behartigde met name de belangen van de buitensporten binnen de Sportstichting. Hondelink is maandag in de Raad van Advies van de Sport stichting voorgedragen door Roda'46, korfbalvereniging An tilopen en handbalvereniging LHV, allen bewoners van het Burgemeester Buiningpark. De kandidatuur van Hondelink werd ook gesteund door de Werkgroep Verenigingshal Leusden, waarin naast Roda, Antilopen en LHV ook volley balvereniging Leos zitting heeft. De Werkgroep Vereni gingshal Leusden onderzoekt, onder leiding van Hondelink, mogelijkheden om op het Bur gemeester Buiningpark een sporthal te bouwen. De Raad van Advies van de Sportstichting nam de kandida tuur van Hondelink voor de va cature Tmitensporten' over. Mede omdat er geen tegenkan didaten waren, zal het bestuur van de Sportstichting de ge meenteraad adviseren Honde link te benoemen. De hevige sneeuwval maai het voor de spelers uit Baarn i uit Renswoude onmogelijk pectievelijk Huizen en Harde wijk te bereiken. Beide ploeg bleken over te weinig ski's te b schikken om alsnog de overste te wagen. In Renswoude he men nog getracht een arreslee arrangeren, maar ook de paard weigerden met zulk slecht ni buiten te gaan. De voorzitter van het zon-R dagbestuur van voetbalver eniging Roda, Gerard van de Belt, heeft besloten zijn functie neer te leggen. Hij is nu 7 jaar bij het bestuur be trokken geweest. Gerard van de belt is echter al 37 jaar bij Roda'46 als lid ge weest. Op zijn 10e jaar start te hij bij de jeugd met een weekendcontributie van een dubbeltje. De prestatie's van het eer ste elftal zijn de laatste wed strijden wat tegengevallen, maar Van de Belt heeft goe de hoop dat een goede sene wedstrijden de zondag brengt waar ze naar toe wil len: de KNVB. „De trainings opkomst van Roda 1 en dient wel veel beter wor den," aldus de ex-voorzitter Tennis- en Squash Centrum De Inslag houdt zondag 24 februari een open dag. Be langstellenden kunnen in formatie krijgen over onder andere tennislessen, lid maatschap, jeugdtenrus en squashles. Vanaf 12.00 tot 16.00 uur is De Inslag in Leusden ge opend. Er zijn veel moge lijkheden en er is geen wachtlijst.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 10