lollecte voor vluchtelingen übliek erkent topniveau an Berkhout's Swingmates Sport in cijfers Komst asielzoekers weer uitgesteld Prikken "ietser breekt heup Eierenlopen in De Blijhof Expositie in 't Claeverenblad Programmal ■■■DE FLINT) Theater Kindertheater Muziek Film KIJKKRANT DENSDAG 20 FEBRUARI 1991 Heb |e iets voor de kinderkrant? Schri|f ol bel' Leusder Kinderkrant ÜSDEN - In bijna ieder land zijn vluchtelingen te vinden, ver heel de wereld verspreid leven zeker veertien miljoen ensen in kampen. Dat is bijna net zoveel als er mensen in ederland wonen. aak zijn het mensen èn kinderen die werkelijk alles achter ebben gelaten. Op de plek waar ze veiligheid denken te inden, moeten zij zich vaak zien te redden in een tent of een utje. Zonder meubels, speelgoed, kleding, geld of zelfs en. Om vluchtelingen te helpen wordt deze week in heel ederland een grote actie gehouden. Het is de bedoeling om eel geld in te zamelen. Kinderen kunnen daaraan mee- en. 11 Postbus 11 3830 AA Leusden. Telefoon: 033-941495 033-946824 luchten doe je niet zomaar, ie vlucht is bang. Wanneer insen alles achterlaten om een ig heenkomen te zoeken, dan ze doodsbang. Bang om ver- Igd te worden en m een gevan- k nis terecht te komen of te wor sten gedood. Niet omdat ze iets tchts gedaan hebben maar om- 'e jat ze tot een bepaald ras of volk horen. Nog steeds worden insen vervolgd omdat ze een paalde godsdienst of idskleur hebben, of het ergens t it mee eens zijn. Kampen over de hele wereld 11 ten vol mensen èn kinderen die terug kunnen of durven naar n eigen huis, familie, werk en iboorteland. Ook al hebben ze )t^het kamp geen werk, geen mi tool, geen medische verzor- ng. Óm al die mensen in Thai- id, Pakistan, Afghanistan, id-Amerika en Afrika een jeetje te kunnen helpen, is de actie voor vluchtelingen deze week gestart. De mensen die deze actie georganiseerd hebben hopen heel veel geld in te zame len. Met dit geld willen ze verple gers en onderwijzers sturen naar de kampen. Zodat de zieke, ge wonde of gehandicapte mensen hulp kunnen krijgen. In de kam pen zijn veel van deze mensen omdat de vlucht vaak lang en moeilijk was en de omstandighe den in zo'n kamp niet altijd even goed zijn. Wanneer kinderen en grote mensen in het kamp iets kunnen leren, hebben ze tijdens het wachten iets zinnigs te doen en kunnen zij door een vak te leren, nieuw werk en dus een nieuw bestaan opbouwen. Op verschillende scholen komt deze week een grote bus te staan. In deze bus kan men enveloppen gooien met geld. Grote mensen kunnen vrijdagavond tussen ze ven en half negen terecht m de Holm en de Bongerd terecht. Bus- De bus in De Holm moet het liefst helemaal gevuld worden met envelopjes vol geld voor de vluchtelingen overal ter wereld. sen staan ook in de winkelcentra Hamershof, Biezenkamp en Bies- haar, in de bejaardenhuizen Sint Joseph in Achterveld en in 't Ha- mersveld. In die bussen kan je aanstaande vrijdg (22 februari) tussen 19.00 uur en 20.30 uur een bijdrage storten. LEUSDEN-Van een prikje ga je echt niet dood, maar leuk is anders. Een paar honderd Leusdense kinderen werden gisteren 'getracteerd' op een prik. Omdat het zo goed voor je is. Omdat je vader en je moeder het beste met je voor hebben. Zodat je niet ziek wordt. Het zal wel. De meeste kinderen zetten hun tanden op elkaar. Een paar lukte het om erbij te lachen. Zoals iedere keer lieten sommigen zich niet overtuigen. Niks 'een klein prikje', 't is maar voor even' en 'je voelt er bijna niets van.' Een prik is een prik. Zo'n scherpe lange naald die met kracht in je arm wordt geboord. En dan komt het ergste. Zodra die 'o zo aardige' mevrouw de vloeistof onder je vel pompt. Dat doet gewoon zeer. Kunnen ze dat spul nou echt niet in een pilletje of drankje verpakken? Of uitsmeren op een suikerklontje! Voor al die geprikte kinderen rest slechts één troost....ze zijn er weer voorjaren vanaf. [USDEN - Blikschade en een DC ibroken heup. Dat is de balans B*an een drietal aanrijdingen, ndUe zich maandag op Leusdense Stegen voordeden, st Een 51-jange vrouwelijke fiet- t uit Leusden brak maandag ai heup bij een aanrijding op aa*n fietspad langs de Noordenn- e ter hoogte van de Wiencke- k. De vrouw kwam ten val toen 1 7-jange fietser, die voor haar iaièed, plotseling van nchting ver veerde zonder uit te kijken. De e9iouw is in het ziekenhuis opge- imen. Blikschade was het gevolg van i aanrijding op de Arnhemse weg, waarbij twee automobilisten betrokken waren. Een Wouden- bergse bestuurder merkte te laat dat een Leusdenaar op de weg stilstond, in afwachting van een mogelijkheid om een inrit in te rijden. Bij verkeerslichten op de Do- deweg, ter hoogte van de Doornseweg, kwamen twee au to's in botsing toen één van de bestuurders onverwacht van rijd- strook veranderde. Een inwoner van Hilvarenbeek stond voorge sorteerd om linksaf te slaan, maar bedacht zich toen het stoplicht op groen sprong. De Brabander kwam daarna in botsmg met een Leusdenaar. Deze strip is van *Nico z'n zus'. Welke Nico en hoe zijn zus heet, weet ik niet. Zo kreeg ik de strip aangereikt. Een prachtige strip, daar niet van. Willen de striptekenaars als jeblieft duidelijk hun naam en telefoonnummer op de strip schrijven. Strips blijven wel kom. lkk.mdv LEUSDEN - Ruim zestig kinderen tussen de vier en tien jaar gooiden blik, voelden zak, hapten koek, hepen met eieren, sjoelden, kegelden, wierpen ringen en molken limonade uit een houten geit. Het was druk en heel gezelhg bij de Bhjhof, vonge week donderdagmiddag. Twee uur lang was iedereen enthousiast bezig. Alle deelnemers droegen een kartonnen hart om de nek. Daarop werden de bij de spelletjes behaalde punten nauwkeurig bijgehouden. Niet dat de punten belangrijk waren, het ging om de lol. Emmers limonade werden er aangesleept, zakken vol suikerhartjes en pakken koek voor het happen. De moeders die hun kmderen om half vier kwamen halen, moesten dik een half uur wachten. Geen spelletje werd overgeslagen. Wachten was niet erg. Kijken was leuk...al was het alleen al naar die prachtige zelfgemaakte truien, waar heel veel kmderen op die wmterse dag m hepen. LEUSDEN - Er is weer een expositie in 't Claeverenblad. Een jaar na de sluiting van het culturele centrum hebben de nieuwe na bewoners van de boerderij besloten om regelmatig tentoonstel lingen te organiseren. De eerste expositie is in de maand maart. In de weekeinden op zaterdag en zondagmiddagen van 14.00 tot 17.00 uur werk te zien van 5 beeldende kunstenaressen. Het gaat om werk van Hilda Blom (oheverf), Barbara Caspers (stijlhiinke- "^^ramiek), Car line Elffers (bloemwerken), Ineke Gravendeel (aquarel) en Henny Vons (tumvazen en -beesten). De tentoon stelling wordt georganiseerd door Barbara Caspers. LEUSDEN - De ingebruikname van het asielzoekerscentrum in kamp Waterloo is weer uitge steld. Het was de bedoeling dat de eerste asielzoekers begin mei naar Leusden zouden ko men, maar dat zal niet eerder kunnen zijn dan begin juni De vertraging wordt veroorzaakt, omdat de gemeente de aan vraag voor de bouwvergun ning, die door het ministerie USDEN - "De vorige keer we hier stonde, was het om If drie een graadje of dertig Iten. De enige rij die vol zat, is die vlak voor het podium, is het buiten rond het vries- nt en nu is dat de enige rij die >g is". Met deze tevreden ttstatering opende leider rnhard Berkhout het derde heden van zjn "Swingma- in de Hakhorst voor de B-societeit. Tevredenheid bij het publiek over de mu- ale hoogstandjes van dit po- aire kwintet. Met name de ituoze Frits Landesbergen op -ïraphone wist de aandacht te houden en zo ver uit te ken boven de sfeer van een -fcellig samenzijn met uitate- ■nd achtergrondorkest. 1 kwintet begon in een rustige er met twee stukken van hun uwe CD: "Making Whopee" 0 de Gershwin-song "But not "me" Hoewel er aandachtig td geluisterd door het pu ik neigden deze overbe- snde klanken toch naar een "it veredelde achtergrondmu- c, zeker in de gezellige zon- ïddagsfeer van de Hak- met een hapje, een <je en service verlenende ïrs. 1 Swingmates hebben zich gespecialiseerd in de swingstijl van vijftig jaar geleden, waar mee het Bennie Goodman-sextet in die tijd zijn grootste triomfen vierde. De bezetting van de Swingmates, klarinet, vibra phone, gitaar, contrabas en slag werk is dan ook bijna identiek aan die van het Goodman-sextet, alleen de piano ontbreekt. Berkhout heeft gekozen voor de gitaar als akkoord instrument, waarschijnlijk omdat het groot ste deel van het repertoire van de Swingmates stamt uit de tijd, dat gitanst Charlie Christian fu rore maakte en mede verant woordelijk was voor de beste composities uit het Goodman re pertoire. Immers, de riffe van Christian vormden de basis voor stukken als "Flying home" en "Airmail Special". Deze toppers klinken anno 1991 m de uitvoering van de Swing mates nog even vitaal als vijftig jaar geleden. Dat het voor gita rist Jeroen Koning een te grote opgave was om solistisch de enorme groove van zijn grote voorganger te benaderen valt hem nauwelijks kwalijk te ne men. Vooral omdat zijn begelei ding in combinatie met bas en slagwerk zeer stuwend en funk- tioneel waren. De Swingmates hebben nog een opvallende overeenkomst met hun roemruchte voorgangers. Klarinettist Bernhard Berkhout doet wat betreft techniek, virtuo siteit en swing nauwelijks onder voor zijn grote voorbeeld. Even als Goodman beperkt hij zich tot het idioom uit het swingtijdperk en weet deze improvisatiestijl tot grote hoogte te ontwikkelen. En evenals vibraphonist Lionel Hampton kan ook stersolist Fnts Landesbergen het met nalaten om uitstapjes te maken naar een wat moderner klankidioom, in dit geval bebop. Van achtergrondmuziek was geen sprake meer tijdens up- temo-nummers als "Perdido" en "Caravan", beide met een spet terende drumsolo van Bob Dek ker. Het publiek onderkende wel degelijk dat we hier te ma ken hadden met topmuzikanten. Dat de Swingmates meer in hun mars hebben dan virtiositeit bleek uit een medley van bal lads, waarin opnieuw vooral de vibraphonist een smaakvolle "Stardust" neerzette. Uiteraard vormde de titelsong van hun nieuwe CD "Airmail Special" de uitsmijter. Gelet op het succes kunnen de Swingmates ook vol gend jaar verzekerd zijn van een middagje in de Hakhorst. Mits temperatuur buiten dan met bo ven de dertig graden uitstijgt. Jim ten Boske van WVC is ingediend, grondig wil bestuderen. „WVC heeft nu concrete plannen ingediend over de opstelling van de caravans en de materialen die zij willen gebruiken. Ook moet er riolering en elektrische installa ties worden aangelegd. Wij wil len daar goed naar kijken, voor dat wij de vergunning verlenen," zegt gemeentelijk woorvoerder Jan Jaap André. Volgens hem zijn de plannen in overleg met de om wonenden, die grote bezwaren hebben tegen de komst van het centrum, aangepast. Door de vertraging zou de ter mijn, waarin het centrum gebruikt mag worden, bekort kunnen wor den. Vestiging van het centrum is in strijd met het bestemmings plan. Er is met WVC afgesproken dat het centrum niet langer dan 5 jaar mag blijven bestaan. Dat is door een speciale ontheffïngs- procedure van het bestemmings plan geregeld. Volgens burge meester Panis, die de bestuurlijke verantwoordelijkheid voor het centrum heeft, zou daarom onder zocht moeten worden of de tijde lijke ontheffing niet ingetrokken kan worden. Deze zou dan weer ingediend kunnen worden, waar door het feitelijke gebruik van het centrum 5 jaar blijft. De ovenge procedures, die niet direct met de bouw van het centrum te maken hebben, liggen nog wel op schema. Zo zal op maandag 4 maart 3 mensen wor den beedigd voor de vreemdelin genpolitie. Er zullen in totaal 10 mensen worden aangetrokken voor de vreemdelingendienst. Brochure voor ouderen LEUSDEN - In een oplage van 2.000 exemplaren is dinsdag de brochure 'Wegwijs voor senio ren' verschenen. De brochure geeft een uitgebreid overzicht van namen, adressen en telefoon nummers van instanties en ver enigingen die voor ouderen in de gemeente Leusden van belang kunnen zijn. De brochure is een uitgave van de vereniging Welzijn Ouderen Leusden (de WOL), in samenwer king met het bureau Voorlichting van de gemeente Leusden. Het Woensdag 20 februari 20.15 uur: Magnificent 7 (in Thea ter De Lampegiet Veenendaal) Zaterdag 23 februari 20.30 uur: De Nar en de Koningin (in Theater De Lieve Vrouw) Zondag 24 februari 14.00 uur: Reisshow door Uni Tra vel Stand Hoofdklasse zaterdag 1.Roda'46 15-22 2. De Menno's 15-20 3. FC Horst 14-17 4. SVMBoys 14-16 5.Velox 15-16 6. Lopik 15-15 7 Veensche Boys 15-15 8.SVL 15-14 9. Eemnes 15-12 10.Hulshorst 14-10 11.SWU 14-9 12.PVDV 13-8 Stand Hoofdklasse zondag 1. Celentudo 14-20 2. Rivierwijkers 13-19 3. SV Zeist 13-17 4. Hertha 14-16 5. Roda'46 15-16 6.Sporting'70 14-14 7. Olympia'25 13-13 8. Ultrajectum 15-13 9. Nederhorst 15-13 10.DEV 15-12 11.DSO 13-8 12.DWSV 14-7 Uitslagen eerste klasse (vrouwen) Amersfoort - UDSV 2 15-6 Nijenrodes - HVN/Attila 2 11-9 LHV-BSV 6-13 UHV/DSO - ASV 21-13 Stand eerste klasse (vrouwen) 1. UHV/DSO 10-17 2. Nijenrodes 11-14 3.BSV 12-14 4.LHV 11-13 5.Amersfoort 10-12 6. ASV 7 HVN/Attila 2 8. UDSV 2 11-9 11-8 12-1 Programma eerste klasse (vrou wen) BSV - ASV Nijenrodes - LHV HVN/Attila 2 - Amersfoort UHV/DSO - UDSV 2 Uitslagen derde klasse A (mannen) HHC 2 - Voice 15-22 AAV 3-Laren 4 n.b LHV-BHC2 23-14 Stand derde klasse A (mannen) 1. Voice 11-19 2. HHC 2 12-14 3. Laren 4 11-14 4 LHV 11-13 5.Adrastea 10-10 6.BHC2 12-8 7.AAV3 11-6 8. Fidehtas2 10-4 Programma derde klasse A (man nen) Adrastea - Voice BHC 2 - Fidelitas 2 Volleybal Uitslagen tweede divisie B vrouwen geen programma Leos - Volendam 3-0 Stand tweede divisie B 1. Abcoude 14-37 2. Molenwiek/C 14-32 3. New Flash/OVRA 15-30 4. Leos 15-28 5. Dint o 14-23 6. Volendam 14-22 7. Delta Lloyd/AMVJ 2 14-20 8. Amsterdam 14-18 9.EAW2 14-16 lOMadjoe 14-15 11 .Brother/Martinus 3 14-6 12.Alterno 14-5 Programma 23 februari Molenwiek/C - Amsterdam Volendam - Alterno Madjoe - Dinto Abcoude - Brother/Martinus 3 Delta Lloyd/AMVJ 2 - EAW 2 Uitslagen promotieklasse mannen Vollkei 3 - Spint 3-0 Harderwijk 2 - Renswouw 3-0 Huizen 2 - Renswouw afg. Harderwijk 3 - Maxcom/Touché afg. Spirit - Harderwijk 2 3-1 Vollkei 2 - MaxconvTouché 3-0 Stand promotieklasse 1. Spirit 16-38 2. OMS 14-33 3. Vollkei 3 15-32 4. AGAVS 14-25 5. Vollkei 2 15-28 6. Renswouw 15-23 7. Harderwijk 2 16-19 8. Harderwijk 3 14-16 9. Leos 14-14 10.Brezan/SSS 14-14 11 .Maxcom/Touché 15-13 12.Huizen2 14-9 Programma promotieklasse Maxcom/Touché - Huizen 2 Brezari/SSS 2 - Renswouw OMS - Spirit Harderwijk 2 - AGAVS Vollkei 3 - Leos Vollkei 2 - Harderwijk 3 Programmal «DE LIEVE VROUWE Woensdag 20 en donderdag 21 februari 20.30 uur: Theatercursusgroep Nina Smits met 'Turandot' Donderdag 21 februari 20.30 uur: Theatercursusgroep Nina Smits met 'Turandot' Donderdag 21 februari 20.30 uur: Andre Manuel met 'Ik wil een beest in mijn bed' Vrijdag 22 februari 20.30 uur Astnd van Helden met 'Soprano in Concerto Absurdo' Zaterdag 23 februari 20.30 uur: Nieuw West met 'A Hard Day's Night' Zaterdag 23 februari 20.30 uur Boleslav Polivka met 'De Nar en de Koningin' Zondag 24 februari 14.30 uur: Trui-uit met 'Frits en Gerda' Woensdag 20 februari 14.30 uur: Kees van Loenen met 'Nachthemel' Woensdag 27 februari 14.30 uur: Pardoes met 'Naakte apen' Zondag 24 februari 14.30 uur: Vera Vingerhoeds Kwartet Woensdag 20 en donderdag 21 februari 20.00 uur: Un monde sans pitié Vrijdag 22 tot en met donderdag 28 februari 20.00 uur: Een ster gehuld m wol ken Vrijdag 22 februari 23.00 uur: Savannah Bay Zaterdag 23 februari 23.00 uur: Les Enfants boekje is overzichtelijk in elkaar gezet en is zeer volledig. De brochure is kosteloos ver krijgbaar onder meer bij het ge meentehuis, de bibliotheken in Leusden-Centrum en Leusden- Zuid, de Kruisgebouwen, Stich ting 'De Zuidzij' in Leusden-Zuid, het kantoor van de Leusder Krant, de verzorgingstehuizen 't Ha- mersveld en St-Joseph (Achter veld), de serviceflats in de wijk Groenhouten en bij de WOLboom aan de Hamersveldseweg. De folder is ook toegestuurd aan alle Leusdenaren, die dit jaar 65 jaar worden. (advertentie) V voon MIDDEN NEDERLAND 24 uur per ètmaal lokaal nieuws op uw kabelnet Barneveld - 63 Leusden 4 Ede 4+ Geldermalsen 4 Buren 4 Woudenberg 4 Scherpenzeel 4 Renswoude 4 Maarn 4 Nijkerk 4 Centrale redaktie BDU-TV 03420-94290 Lokale redaktie zie de colofon van de krant Advertenties voor alle informatie: 03420-94888 Adverentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,-. elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubriek zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubriek MET foto 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling) Info 03420-94888

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11