passagiers gezocht s Leusden Leusden vergaderagenda ti/OL WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 61, 20 februari 1991 prijs voor criminaliteitspreventie Sinds vijf jaar is er in ons land een prijs voor crimi naliteitspreventie. Het project dat de beste re sultaten boekt komt in aanmerking voor een bonussubsidie van 15.000,-. Dit is de Hein Roethofprijs. Ieder project dat zich op de een of andere wijze heeft gencht op het voorkomen van veel voorkomende criminali teit. kan voor de prijs in aanmerking komen. De projecten moeten aan de volgende criteria vol doen- - er moeten aantoonba re resultaten zijn te melden; - de maatregelen moe ten ook elders toege past kunnen worden; - de leefbaarheid van de omgeving mag niet worden aangetast; - de aanpak moet een redelijke mate van ori ginaliteit te bezitten. aanmelden Degenen die een project willen laten meedingen, kunnen een kort verslag sturen naar het secreta riaat van de Commissie Hein Roethof Prijs, p/a Directie Criminaliteits preventie (H403), Post bus 20301, 2500 EH 's- Gravenhage. Daar is ook een uitgebreid over zicht van de criteria te verkrijgen. De aanmel dingen moeten uiterlijk 15 april in het bezit van de commissie zijn voor spitsbus Leusden-Utrecht Op verschillende manieren spant het gemeentebestuur zich in om het openbaar vervoer in Leusden te verbeteren, ondermeer door in samen werking met de gemeente Amersfoort te komen tot een snellere busver binding tussen Leusden en het station Amersfoort en door de plaatsing van een groot aantal abri's bij bushaltes. Een andere verbetering die hoge prioriteit heeft is de totstandkoming voor een spitsbusverbinding tussen Leusden en Utrecht. De busmaatschappij Centraal Nederland wil op korte termijn een spitsbusdienst starten. Daar voor is toestemming nodig van de Rijksverkeersinspectie. Het be langrijkste criterium om die toe stemming te krijgen is het aantal te verwachten reizigers. Op grond van tot nu toe gepleegd onderzoek lijkt een spitsbus tus sen Leusden en Utrecht voorals nog niet haalbaar. Van een spits bus zouden slechts 35 reizigers per dag gebruik maken en dat is te weinig om de vereiste toestem ming te krijgen. Daarvoor zou het aantal tweemaal zo groot moeten zijn. 350 Leusdenaren dagelijks naar Utrecht Zo'n 350 Leusdenaren reizen ie dere dag voor hun werk of studie naar Utrecht. 150 daarvan naar De Uithof, en de overige 200 naar Utrecht-zuid en Westraven Op basis van vergelijkbare situa ties gaat Centraal Nederland er van uit dat daarvan slechts 10% van een spitsbus gebruik zal ma ken. Bij de gemeente bestaat echter de indruk dat de belang stelling veel groter is. Die indruk is gebaseerd op de vele verzoe ken om nadere informatie over de spitsbus, sinds hierover be richten in de pers zijn versche nen. aanmeldingsformulier spitsbus Leusden - Utrecht v.v. woonadres straat en huisnummer: postcode en plaats: telefoon: gemeente peilt belangstelling Om zekerheid te krijgen over de feitelijke belangstelling voor een spitsbus, is bij dit artikel een aan meldingsformulier geplaatst dat voor 1 maait naar de gemeente moet worden teruggezonden. Of de spitsbus er komt, zal in be langrijke mate afhangen van het aantal mensen dat via het aan meldingsformulier laat weten van plan te zijn van de spitsbus gebruik te maken. Hoewel ie dere reactie telt, zijn de gemeen te Leusden en Centraal Neder land vooral geïnteresseerd in de aanmelding van mensen die da gelijks (werkdagen) van de spits bus gebruik willen maken. route, tijden en prijzen De exacte route en de halteplaat sen van de spitsbus zullen wor den bepaald aan de hand van de ontvangen gegevens over de woon- en werkadressen. Hetzelf de geldt voor de reistijden daar bij zal zo veel mogelijk rekening worden gehouden met de werk tijden van de spitsbusreizigers. Vooralsnog wordt aan de volgen de route gedacht: Maanweg, Groene Zoom, Burg. van der Postlaan, Noorderinslag. Mid denweg, Ruige Velddreef, Burg de Beaufortweg. Groene Zoom, Randweg, A28, De Uithof. Oostelijke Randweg, Europa laan, Hoograven, Westraven. De reistijd Leusden - De Uithof zal ongeveer een half uur zijn. Het plan is 's ochtends twee bus sen heen en 's middags twee bus sen terug te laten rijden. De ver trektijd van de eerste ochtend spitsbus is gepland tussen 7.15 en 7.30 uur, van de tweede ochtend spitsbus tussen 7.45 en 8.00 uur. Voor de vertrektijden van de avondspitsbussen wordt gedacht aan 17.00-17.15 uur en 17.30- 17.45 uur De haltes zullen op de daarvoor meest geschikte plaatsen komen, waaronder de carpoolplaats na- De carpoolplaats bij de aansluiting op de A28 is de laatste Leusdense halte voor de spitsbus naar Utrecht (foto Janus Visser) bij de aansluiting op de A28. Met name voor de inwoners van Ach terveld, Stoutenburg en het noordelijke buitengebied biedt de carpoolplaats met zijn ruime parkeergelegenheid en overdek te fietsenstalling een goede op- stapmogelijkheid. De kosten voor een maandabon nement Leusden - De Uithof zullen rond de 130,- komen te liggen; voor een jaarabonnement rond de 1.300,-. Voor het tra ject Leusden - Westraven zullen de abonnementskosten rond de 160,- per maand en 1.600,- per jaar liggen. werkadres naam bedrijf/instelling straat en huisnummer: postcode en plaats: telefoon: aanvang werktijd uur einde werktijduur is van plan gebruik te maken van een spitsbusverbinding Leusden - Utrecht O 5 dagen per week O 4 dagen per week O 3 dagen per week O 2 dagen per week O 1 dag per week O incidenteel Ruimte voor aanvullende opmerkingen: DU formulier voor 1 maart in een open envelop zonder postzegel terugzenden naar het bureau Voorlichting van de gemeente Leusden, Antwoordnummer 108, 3800 XA Leusden. Bij voldoende belangstelling wil de busmaatschappij Cen traal Nederland op korte ter mijn een spitsbus van Leusden naar Utrecht via de A28 star ten (foto provincie Utrecht) donderdag 28 februari raadsvergadering. Op de agei da van de gemeenteraad staan onder andere de volger de zaken: Een aanvraag van een krediet om de krub punten Maanweg - Arnhemseweg en Treekerweg Arnhemseweg veiliger te maken. Verder de aanvraa van een voorbereidingskrediet ten behoeve van d» kruispunten Middenweg - Asschatterweg en Middet weg - Ruige Velddreef. Het plaatsen van een Herder, kingsboom ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk® feest van H. M. Koningin Beatrix en Z. K. H. PnijS Claus. Verder komt de verkoop van het gymnastieklo kaal aan de W. van Amersfoortstraat te Achterveld e» de Blokkendoos aan de Ch. de Bourbonlaan te Leug, den-zuid aan de orde. De raadsvergadering begint om 20.00 uur in het gc meentehuis. De stukken liggen ter inzage bij het btff reau Voorlichting van de gemeente. nieuwe seniorengids verschenen €1 n i is •üi in; >0' ra as nc i c 1 ia li< ie d< rs< 10 Van „Wegwys voor Senioren", de infor matiegids voor oude ren in de gemeente Leusden, is een nieu we, geheel bijgewerkte uitgave verschenen. De gids is inmiddels toege zonden aan degenen die dit jaar 65 worden. Belangstellenden kun nen de gids op de vol gende plaatsen gratis afhalen: Bureau Voorlichting, gemeentehuis 't Erf 1; Ontmoetingscentrum voor Ouderen ,,De Wolboom". Hamers- veldseweg 2a; Verzorgingshuis 't Ha- mersveld, Albert Bui- ninggaarde 34; Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19; Kruisgebouw, Rozen- gaarde 33; Serviceflat Groenhou ten, Zaaier 60a; Bibliotheek Nieuw WEGWIJS VOOR SENIOREN Langenbeek", Ha- mersveldseweg 77; Ontmoetingscentrum voor Ouderen ,,De Zuidzij", Prinses Ire- nelaan 1; Kruisgebouw, De Roe van Alderwereltlaan 13; Bibliotheek ,,De Boe kenmolen", Prinses Irenelaan 5. Kruisgebouw ,,De Heelkom", Walter van Amersfoortstraat 36; Verzorgingstehuis ,,St. Joseph", Hessen weg 218; ■iiiimin5 bekendmakingen G F M F E M 1 F verleende vergunningen diverse vergunningen J. Schoemate Veenendaal, verlenging stand plaatsvergunning A. Veldhuizen te Bunschoten, idem IJsclub Zwanenburg, muziekvergunning en standplaatsvergunning koek en sopie Gezamenlijke Thuisfronten, kollektever- gunning Toneelver. Culdoto, plaatsing aankondi gingsborden Belangenver. Hamershof, het ten gehore brengen van live-muziek op de eerste vrijdag van de maand van 19.00-21.00 uur en het houden van een blaaskapellenconcours A. Raterink, verlenging bestaande onthef fing sluitingsuur, dans- en muziekverg. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). verzoeken hinderwetvergunning Bij de eenheid milieu van de gemeente Leus den, afdeling milieu en bouw- en w5ningtoezicht, 't Erf 1ligt vanaf 20 februa ri 1991 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bode kamer, 't Erf 1. zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033-961716, gedurende een maand ter inzage de verzoeken met bijla gen om een vergunning ingevolge de hinder wet van: 1. Maatschap G. en J. H. Lagerweij, Maan weg 31 te Leusden, vooreen veehouderij; 2. Hora B.V., Hamersveldseweg 137 te Leusden, voor een inrichting voor con structiewerk; 3. de heer E. van Gullik, Stoutenburgerlaan 13a te Stoutenburg, voor een veehoude rij; 4. de heer R. van de. Voorde, Hamersveld seweg 80 te Leusden, voor een sport- en sauna-instituut; 5. de heer R. A. van de Wolfshaar, Laapeer- seweg 10 te Leusden, voor een veehoude rij; 6. de heer G. A. Kok, Jan van Arkelweg 42 te Achterveld, voor een veehouderij; 7. de heer W J. van Valkengoed, Hage- nouwselaan 7 te Leusden, voor een vee houderij; 8. de heer M. J. van Klooster, Hessenweg 2 te Stoutenburg. voor een veehouderij/ kaasmakerij. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na de publicatie van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur wor den ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Gemotiveerde be zwaren kunnen op verzoek, mondeling in persoon of bij gemachtigde worden inge bracht op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling over de aanvraag. Een verzoek tot het houden van bedoelde zitting kan gedaan worden tot één week voor bovengenoemde datum. Beroep tegen de op het verzoek om vergun ning genomen beschikking kan later, behal ve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. ontwerp-beschikkingen hinderwet Burgemeester en wethouders van Leusden maken bekend, dat vanaf 20 februari 1991 gedurende twee weken bij de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woning toezicht, 't Erf 1op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en bovendien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerza ken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033-961716, de ontwerp-beschikkingen ter inzage liggen op een verzoek om een vergunning ingevolge de hinderwet van: 1. de heer T. P. van Oosterom, Zwarte Goorderweg 3 te Stoutenburg voor een veehouderij; 2. de heer A. van de Brandhof, Zwarte Goorderweg 7 te Stoutenburg voor een veehouderij; 3 de heer P H Pels Rijcken, Lockhorster- weg 4 te Leusden voor een veehouderij; 4. Stichting De Boom, Asschatterweg 50 te Leusden voor een veehouderij; 5 de heer A. E. Verweij, Maanweg 33 te Leusden voor een veehouderij. Wij zijn voornemens om de gevraagde ver gunningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Het verzoek van de heer T P. van Oosterom voor de vergroting van de veestapel met 24 meststieren wordt geweigerd. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikkingen kunnen gedurende twee we ken na dagtekening van deze openbare ken nisgeving schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die schriftelijk of mondeling bezwaren hebl gemaakt tegen het verzoek om vergunm en door hen, die daartoe redelijkerwijze of niet tijdig in staat zijn geweest. De t zwaarschrift moeten bij burgemeester wethouders worden ingediend. Indien it" dat wenst, worden de persoonlijke gegevi van degenen die een bezwaarschrift indu niet bekend gemaakt. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunnii liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij I verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van het pand Lepelaar 2 tl behoeve van de vestiging van een tandatj praktijk De tekeningen liggen van donderdag 'i bruan t/m woensdag 6 maart 1991 op wei dagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 if ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruif telijke Ordening/Algemene Zaken kanf 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de m toepassing zijnde ontwerp-(deel-)uitwerkT gen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnj eventuele bezwaren schriftelijk bij bufJ meester en wethouders worden ingediend

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4