Parkeerproblemen op de Paardenmaat leiden tot onvrede bij ondernemers z leusder krant; ZAKELIJKHEDEN Burgemeester 'preekt' vanaf de kansel Weekend voor Traa Toerkoop Holiday Feeling Karwei in Karwei Auto's verstoppen industrieterrein ^Sïclub Ruit ingegooid r fikelen Parkeerschade plaatselijk nieuws lercieel of niet, onspor- ■ag is het in ieder geval! olg van voorpagina NSDAG 27 FEBRUARI 1991 Nieuws uil het bedrijfsleven LEUSDEN/STOUTENBURG - Eind vong jaar introduceerde firma Van Ravenhorst uit Stoutenburg een nieuwe collectie voor beter slapen: Optisleep. Gedurende de eerste twee weken ontvmg elke koper van een Optisleep produkt een genummerde gelukskaart. De hoofdprijs van duidend gulden is terecht gekomen in Castncum, maar de tweede pnjs is gewonnen door famihe H. Traa uit Stoutenburg. De famihe staat een geheel verzorgd weekend voor twee personen te wachten m een hotel. Van Ravenhorst, Hessenweg 72, houdt op vrijdag en zaterdag open huis ter gelegenheid van de uitbreiding damesmode-afdeling na een interne verbouwmg. LEUSDEN - Ter stimulering van het aantal boekingen is tot een aantal maatregelen besloten. Een aanmerkehjk deel van de groep vakantie gangers heeft de boeking van met name een vliegreis uitgesteld in verband met de onzekere situatie vanwege de Golfoorlog. Om deze groep meer zekerheid te geven is besloten tot het volgende: gratis annuleren of wijzigen tot zes weken voor vertrek en brandstof garantie. Dit pakket geldt ook voor de reizigers, die hun zomervhegreis al geboekt hebben bij reisbureau Hohday Feeling. LEUSDEN - Karwei Bouwmarkt aan de füokhoek is onlangs uitgebreid met een grote keukenafdelingDirecteur Van Galen: „Er staan nu zeven complete keukens opgesteld, zodat de mensen een goed beeld krijgen van de mogehjkheden. Een moderne showroom, compleet afgebouwd tot en met het plafond. Bij ons kan men immers voor bijna alles terecht, onze leus is niet voor niets 'van schroefje tot huis' -leggen dat de cursus niet door zal gaan. LEUSDEN - Bij een basisschool aan de Lijsterbeslaan hebben on bekenden woensdag een ruitje ingegooid. De schade beloopt een kleine 100,-. Sissers is een rubriek voor het Tdeine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 'a ochtends van 11-12 uur). '..JU veel te lang moest Leusden de lekkernij ontberen. Alleen tijdens de jaarmarkt in september is de snack volop te krijgen. Daarna moeten de Leusdenaren hun lekkere trek" elders zien te bevredigen. Maar aan die ontbering komt binnenkort een einde. De Vietnamese loempia zal binnenkort ook hier verkrijgbaar zfjn Op het gemeentehuis overweegt men één of meer Vietnamezen vergunning te geven om hun nering enkele keren per week in het Leusdense op te slaan. Op het gemeen tehuis zijn ze er in ieder geval al enthousiast over. Daar spreekt men al verlekkerd over een kwalitatieve uitbreiding van het assortiment en een vergroting van de aantrekkelijkheid van het winkelapparaat De ondernemers van winkelcentrum De Biezenkamp, dat door een op knapbeurt toch als in de lift zit, mogen als eerste van die vergrote aantrekkelijkheid profiteren. Daar zal de eerste Vietnamese snacktent mogen staan. Daarna zijn de winkeliers van De Hamershof aan de beurt. De Vietnamese loempia zal ongetwijfeld ook Leusden verove ren. '...Leusden hoeft ook niet lang meer te wachten op de komst van Christus. Hij is al op deze wereld en is door verschillende mensen gezien Ook Nederland doet hij op zijn omzwervingen aan Dat is althans de vaste overtuiging van Adiie van Dijk. In een interview met deze krant legt hij een en ander uitDe nieuwe Christus is volgens Van Dijk de afgelopen weken op verschillende plekken gesignaleerd. Zijn favoriete manier van verplaatsen is met de auto. Maitreya, zoals hij door zijn aanhangers genoemd wordt, zit plotseling naast de chauffeur en verlaat het voertuig op dezelfde wijze. Als dat geen indruk maakt, helpt geen enkele methode om bekeerlingen te maken, zal de denk wijze van Maitreya waarschijnlijk zijn. Van Dijk laat zich overigens niet van zijn stuk brengen, als hem gewezen wordt op de onwaarschijnlijk heid van deze manier van voortbewegen. Volgens hem heeft de Rijksverkeersdienst in Driebergen al verschillende meldingen van automobilisten gehad, die zijn bewering bevestigen... Wie wel lang moest wachten is Cor Ruis, eigenaar van tennishal De Inslag. Alleen zal hij dit niet erg gevonden hebben. Integendeel, hoogstwaarschijnlijk zal hij nog wel langer hebben willen wachten. Ruis nam in 1984 de tennishal over van de gemeente. Bij de koop was het parkeerterrein inbegrepen. Daarop staan 9 lichtmasten, die het eigendom zijn van de PUEM Om die lichtmasten gaat het nu. Al die jaren betaalde de gemeente trouw de electridteitsrekening aan de PUEM Die kwam deze maand achter deze gang van zaken. De electri- citeitsmaatschappij wil nu dat de masten ontkoppeld worden van het openbare lichtnet en dat Ruis zelf de rekening betaald. De PUEM wil namelijk maar met één partij te maken hebben, als er wat met de masten gebeurd. De ontdekking van het energiebedrijf leven de gemeente wel een strop op. In de eerste plaats heeft Leusden 7 jaar lang ten onrechte de electridteitskpsten van Ruis betaald. Dat was 1400,- per jaar. Verder kost het de gemeente bijna f 7000,- om de masten te ontkoppelen en aan te sluiten op het voedingsnet van de tennishal Op het gemeentehuis wordt deze financiële strop echter moeiteloos omgezet in een financieel voordeel „De jaarrekening openbare verlichting van de gemeente zal door de ontkoppeling met 1400,- omlaag gaan,"schrijft de verantwoordelijk ambtenaar... Waar niet lang op gewacht hoefde te worden, was de vernieling van het spandoek bij de carpoolplaats. Vorige week vrijdag hing wethou der De Jongh het spandoek, dat door de provincie Utrecht ter beschik king was gesteld, trots op. „De carpool spaart een hele boel, "stond op het dundoek. Maar het doek zelf werd niet gespaard, want die lag maandagochtend in stukken gescheurd voor de deur van het ge meentehuis. Daarmee kwam ook een (voorlopig?) einde aan de pro vinciale campagne om de 10 carpoolplaatsen in Utrecht onder de aandacht te brengen van het publiek. Het autogebruik moet namelijk worden teruggedrongen om op die manier het milieu te kunnen sparen. Wie de daders van de vernieling zijn, is nog niet bekend. Dat laat ruimte over voor speculaties. Begin vorig jaar werd een anti-rook- campagne doelwit van het Rokers Actie Front, die vond dat het rookverbod in openbare gebouwen opgeheven moest worden. Met nachtelijke telefonades werden gemeenteraadsleden uit hun slaap gehouden. Zijn er misschien nog meer mensen, die er ruet tegen kunnen dat slechte gewoontes in Nederland worden uitgebannen?... Een inwoner van Zeist merkte zaterdagavond dat zijn auto, die geparkeerd stond op de Spinne rij, schade aan de achterzijde had opgelopen. In verband met de aanrijding is de politie op zoek naar de bestuurder van een zil verkleurige Mercedes. aan het sportfront. uit de toestanden rond 'De nd een vorm van vnje- \steding. begint als een uitstekend -*-'=ƒ strandt in een wirwar ddelijkheden. Misleiding fsluiteii van het huurcon- lardoor uiteindehjk spor- jedupeerden worden. de rug van nietswetende hebbers uitspelen van iet getuigt niet van char- kporters toch naar de Korf len, terwijl al ruim op tijd was, dat de hele cursus organg zou vinden, is ook jes. honderd Leusdenaren iet open ogen ingetuind $n zich nu gebruikt voor isse zaak. Aan alles is lf, de gemeente is op haar 1 gaan staan, de directeur activiteitencentrum is op reden teruggekeerd, een hooi uit Leusden is niet uit 1 gesprongen en de Gym- eft op het laatste moment niemand heeft zich werke- kommerd om de groep fef eigenlijk om gaat: de voedende mensen, die i waren zich sportief uit te LEUSDEN - Ondernemers op het industrieterrein Paarden maat maken zich ernstig zorgen over de parkeerproblemen in het gebied. De overlast wordt volgens de ondernemers met name veroorzaakt door zeilmakerij en carrosseriebou wer Veenendaal, die op het terrein grote vrachtwagens parkeert. De ondernemers zijn bang dat de overlast alleen maar zal toenemen, nu Veenendaal zijn bedrijf uitbreidt. TRANSPORT GKOUP De geparkeerde opleggers en aanhangers op de Paardenmaat dreigen volgens een aantal ondernemers in het gebied het industrieterrein De Paardenmaat te verstoppen. deel op het trottoir, waardoor de voetgangers weer problemen hebben." „Verder denken wij dat de au to's, die nu eenmaal een grote aantrekkingskracht hebben op jongeren, vandalisme zullen uit lokken. En wat gebeurt er als dat tot excessen leidt? Brand bijvoor beeld? Die geparkeerde aanhan gers en opleggers zijn volgens mij onverzekerd." „Bovendien heeft Pon zo nu en dan flinke problemen bij het ver laten van het terrein, dat grenst aan de Paardenmaat. Het vracht verkeer van Pon moet eigenlijk via de Klepelhoek en de Zuiderin slag Leusden uit. Vaak lukt dat met en komen die enorme trailers bij ons langs om via de Hamers- veldseweg Leusden uit te gaan." „En daar komt nog bij dat die her en der geparkeerde auto's het terrein een rommelige aan blik geven. En dat terwijl het gros van de ondernemers hier zich juist inspant om het voor de klan ten zo aantrekkelijk mogelijk te maken." Garage Visser Visser spreekt van een ronduit gevaarlij ke situatie in de buurt van het bednjf: „Je houdt je hart vast als een ldant bij ons het terrein ver laat. Door de geparkeerde vrachtauto's, die vaak tot op de hoek van de straat staan, is de situatie zo onoverzichtelijk ge worden, dat je haast niets ziet. Wij zijn zo zoetjes aan aan die omstan digheid gewend en rijden extra voorzichtig. Onze klanten kennen die situatie minder goed en kun nen voor zeer onaangename ver rassingen geplaatst worden. En stel je dat eens voor met iemand die net een nieuwe auto gekocht heeft. Die is zo trots als een aap met zeven staarten. Voor hetzelf de geld wordt die auto meteen in elkaar gereden. Dat kan gewoon niet." Parkeerplaats De gemeente reageert voorals nog tamelijk laconiek op de pro blemen in het industriegebied. Wethouder De Jongh antwoordde op vragen van raadslid Kool (Leusden'90) dat er naar een op lossing wordt gezocht, maar dat de sleutel in handen van 'derden' ligt. Van Galen: „De gemeente wil een parkeerplaats aanleggen, al leen de grond waar men dat wil doen is in handen van Pon. Boven dien zijn wij niet erg gelukkig met die plek, omdat opslag daar het rommelige karakter van het in dustriegebied alleen maar zal versterken. Wij vinden onszelf niet de aangewezen personen om met concrete oplossingen te ko men. Maar waarom wordt er geen ruimte gecreeerd langs de Kle pelhoek, tussen Seat en het Pon terrein. Dan kun je meerdere vliegen in één klap slaan. Bij Pon staan vaak hele weekeinden bui tenlandse chauffeurs voor de deur. Die zouden daar ook kun nen staan. Bovendien kun je daar relatief eenvoudig iets van sani taire voorzieningen voor die men sen aanleggen. De infrastructuur is er al. De wagens van Veenen daal kunnen daar zó worden nee- gezet, dat niemand er last van heeft." In antwoord op de bezwaren /an Van Galen schnjft de ge meente. dat de uitbreiding van het bedrijf van Veenendaal voor een deel zal worden gebruikt om de opleggers en aanhangwagens binnen op te slaan en te parkeren. Van Galen: „Maar daar zetten we grote vraagtekens bij. Dat ge beurt waarschijnlijk nooit." Nieuwbouw Gemt Veenendaal van de zeil makerij carrosseriebouwer on derschrijft de parkeerproblemen maar ten dele. Veenendaal: „De kritische geluiden van de buurt zijn mij bekend en het mag vol strekt duidelijk zijn dat er van emge overlast sprake kan zijn. Het zijn per slot van rekening for se zeer auto's waar wij mee werken en een deel daarvan staat bij ons voor de deur op straat. Aan de andere kant proberen we zo veel mogelijk rekening te houden met de buurt om de overlast tot een minimum te beperken. We parkeren vrijwel uitsluitend voor ons eigen pand en het komt slechts sporadisch voor dat er ook elders op het terrein vracht wagens van ons staan opgesla gen. Als dat al zo is, is dat uitslui tend voor een hele beperkte tijd. Bovendien staan de auto's zoda nig dat ze de minste overlast ver oorzaken. Het is echt niet zo dat ze schots en scheef over de weg staan. Desondanks zijn we met de gemeente aan het zoeken naar een oplossing m de vorm van een parkeerplaats, waarvan ik hoop dat dat de problemen voor eens en voor altijd uit de wereld zal helpen." „De nieuwbouw van ons bednjf zal ook een aanzienlijke bijdrage kunnen leveren aan het oplossen van de problemen. In de huidige behuizing kunnen we dne 'eenhe den' binnen stallen. Straks zal die ruimte groot genoeg zijn om ne gen 'eenheden' binnen kwijt te raken. Daarmee zal een groot deel van de ellende zijn opge lost." „Ik vind het overigens verve lend dat de Zwarte Piet naar ons bedrijf wordt gespeeld. Het is nu net of het parkeerprobleem al leen door ons veroorzaakt wordt. Maar heb je weieens gezien hoe veel luxe wagens hier staan? Als onze auto's straks weg zijn, zijn de opengevallen plaatsen in een mum van tijd bezet door anderen. Kom maar eens op zaterdag kij ken. Dan is het bijvoorbeeld bij de Bouwmarkt ook een enorme toestand van geparkeerde auto's. Ik heb daar geen moeite mee en ik zie het probleem ook niet zo. Het is hier toch een industrieter rein? Vrachtauto's horen daar nu eenmaal bij", aldus Veenendaal. Harmonie De ondernemers op de Paar denmaat is er veel aan gelegen om de problemen in goede har monie op te lossen. Van Galen: „We willen er graag met elkaar over praten. Ons motto is 'leven en laten leven'. Maar om iets te bereiken is wel de goede wil van alle partijen nodig. En daar twij felen we nu toch wel een beetje aan. En soms vraag ik me af of dit probleem binnen dit gebied wel goecl op te lossen is. De schaal van het bedrijf van Veenendaal past misschien wel met meer zo goed bij het karakter van dit in dustriegebied." LEUSDEN - Een ongewoon kanselprediker stond zondag in de Dorpskerk de gemeente toe te spreken. Burgemeester Panis sprak tijdens deze bijzondere kerkdienst over het thema 'Asielzoekers w Leusden, wat moeten wij ermee?'. De dienst stond onder leiding van dominee Baljet. Deze kerkdienst is een vervolg op het thema kerkdiensten anders en actueel, de Dorpskerk wil vaker m een kerkdienst een actuele gebeurtenis behandelen en daarbij de positie van christenen aan de orde stellen. e Korf. Na al deze zaken een nette advertentie ge- i op de kabel om aan te dat het niet door gaat. De nb heb ik schriftelijk op de gesteld." T taver, directeur Cios, is er mee, dat zonder enig !- de naam van de oplei- i'gebruikt. „De initiatiefne- t de Gymclub heeft inder- 3 een broer op het Cios. Sa- hebben ze in Amersfoort «tics lessen opgezet. Ik heb len gesprek gehad met de afnemer, Marcel Leenders, zeggen dat ik weiger op manier in de publiciteit te n. Ik zal nu het voor de twee- ia: gebeurd, met schromen RÈ maatregelen te nemen." Amersfoort is dat al ge- !,[ik ben dan ook erg ver- k dat er nog geen maand fceer berichten uit Leusden fü Er is geen overleg ge- 1 ik ben absoluut niet op de Er is wel een docent, die teuring heeft gegeven, die is helemaal niet be- l;daartoe. De stage wordt roken en ik sluit juridische Bh niet uit. Cios moet de kar p. De informatie aan de Snent is te misleidend." |0ymclub blijft op het stand- staan met-commercieel te nfct geld is nodig voor de tgeleiders en de kosten lessen. Marcel Leenders agmiddag: „De toegang niet worden geweigerd. I al over de honderd aan- ngen geweest." wordt het maandagavond, kt. Visser heeft zo zijn voor- laatregelen genomen. De [baan is afgesloten, de is enkel toegankelijk e volleybalvereniging en d waarschuwt de mensen, 9 'callanetics-bijeenkomst' Dorgaat. ganisatoren van de Gym- Dmen binnen en gaan een discussie aan met Visser, schappelijk en uiterst omend, in een laatste po- Tisser nog op andere ge kit te brengen. Dit blijkt ver ft moeite. jen de klok van acht uvu- II tientallen vrouwen en M\ De Korf binnen, van zins ■sus te gaan volgen. De rW*n mannen ontlokt Visser wraak 'Nu kan het helemaal Jjer, want mannen en vrou- één kleedruimte zou de heen slecht daglicht zetten, het al voor nuj 'Sexhuis De -4. 1,blik van ongeloof op het en vraagtekens op het ge- j-„En ik heb vanmiddag nog llli met de Gymclub, toen is ïd, dat het allemaal door zou 9n dat het bericht op de 7 krant op een misverstand Rh" Volgens directeur Louis van Galen van de Karwei Bouwmarkt op de Klokhoek worden diverse bedrijven in het gebied ernstig gehinderd. „Bovendien wordt het door die vrachtwagens een rom meltje in het gebied", aldus Van Galen. Garage Visser Visser spreekt van een ronduit gevaarlij ke situatie. De bedrijven dringen bij de gemeente aan op een op lossing voor het probleem. Gerrit Veenendaal van de zeil makerij vindt de problemen zwaar overtrokken. Veenendaal: „We zitten hier op een industrie terrein en daar horen grote vrachtwagens, waar wij mee werken, nu eenmaal bij. Desal niettemin vind ik het vervelend dat er overlast van wordt onder vonden en we zijn met de ge meente in gesprek om een oplos sing te zoeken. Ik hoop ook dat dat lukt." De problemen in het industrie gebied, die volgens Van Galen al een paar jaar oud zijn, dreigen te escaleren, nu Veenendaal van de gemeente vergunning heeft ge kregen zijn bedrijf uit te breiden. De uitbreiding bestaat uit het ma ken van een overkapping van een groot deel van het buitenterrein van het bednjf, waardoor er meer bedrijfsruimte ontstaat. Van Ga len maakte half december be zwaar tegen de aanvraag van de bouwvergunning, onder meer omdat men vreest dat de uitbrei ding van het bedrijf ook extra parkeeroverlast voor het indus trieterrein met zich mee zal bren gen. In het bezwaarschrift aan de gemeente dringt Van Galen er dan ook op aan Veenendaal te dwingen zijn vrachtwagens in het bedrijf, of in ieder geval op eigen terrein op te slaan. De gemeente legde het bezwaarschrift naast zich neer en inmiddels zijn op de Klokhoek de bouwwerkzaamhe den bij de zeilmakerij van start gegaan. Eind januari kwam ook de rest van de bedrijven op de Paarden maat in het geweer. Garage Vis ser Visser schreef een brand brief, ondertekend door vrijwel alle bedrijven op het industrieter rein, waarin er bij de gemeente eveneens op werd aangedrongen te zoeken naar een oplossing voor het probleem. Van Galen: „Eén ding moet vol strekt duidelijk zijn. We hebben er absoluut niets op tegen dat Veenendaal uitbreidt. Integen deel, ik ben blij dat zijn bedrijf floreert en wat mij betreft mag hij hier miljonair worden. Alleen vin den we dat het parkeerprobleem zo langzamerhand volledig uit de hand is gelopen en daar moet een oplossing voor komen. Temeer omdat we vrezen dat de proble men na de uitbreiding alleen maar toe zullen nemen. Tot nu toe is Veenendaal niet echt bereid geweest daaraan mee te werken." Opstoppingen De problemen hebben te ma ken met het feit dat de zeilmakerij en carrosseriebouwer Veenen daal veel werk vemcht aan vrachtauto's en aanhangers. Een deel van die auto's staat op de openbare weg geparkeerd. De gevolgen voor de rest van de be woners van het industriegebied zijn volgens Van Galen en een woordvoerder van garage Visser Visser legio. Van Galen: „Aller eerst leiden die geparkeerde au to's geregeld tot verkeersopstop pingen, als een van de bedrijven hier bevoorraad moet worden. Zeker toen de auto's op de straat geparkeerd stonden. Nu staat een - Parkeeroverlast op de Paardenmaat. De groep knjgt uitleg van de dames van de Gymclub: „Het is voor ons ook onbegrijpelijk, maar het gaat hier in ieder geval niet door. Wij willen wel, maar we mogen niet. Er is ons geen enkele reden bekend, maar u krijgt een telefoontje als het allemaal rond is." De aanwezigheid van een af gevaardigde van Sportschool 2000 roept bij de Gymclub vragen op. „Die man intimideert en heeft buiten zijn kameraden op afroep beschikbaar. Wij willen geen el lende hier en kiezen voor de af tocht." Een enkele keer weet organi sator Leenders zich met te be heersen en tracht Visser uit zijn tent te lokken: „Heeft u veel last van body-builders, anders zegt u het maar." Op de provocatie wordt met ingegaan. Af en toe wijst Visser de dames en heren op de bnef waarin de situatie wordt uitgelegd. Later be sluit hij de bnef uit te delen. De groep krijgt op deze manier het verhaal van twee kanten te horen. „In het begin dacht ik, laten we de zaken niet tot een escalatie laten komen, maar door de eenzijdige uitleg van de gymclub word ik wel gedwongen." De houding van de toegestroomde deelnemers is veelal lacomek. „Nou ja, jammer, maar dan zoeken wij wel iets an ders." Na alle spanning evalueert Vis ser: „Het is een perfect idee van de gymclub, maar niet op deze wijze te realiseren. Men heeft een volstrekt verkeerde voorstelling van zaken gegeven. Door deze handelswijze hoeft men in Leus den met meer op emge mede werking te rekenen." De Gymclub is zelfverzekerd: „Wij hebben alle telefoonnum mers van de deeelnemers geno teerd en gaan naarstig op zoek naar een geschikte lokatie. Ieder een wordt gebeld als het zover is. Het blijft jammer, dat het in De Korf niet mogelijk is. maar ken nelijk laat men zich hier snel inti mideren door kleerkasten. Ieder een is bang hier en eerlijk gezegd wij ook een beetje, want intimida tie past niet bij onze manier van doen en denken." LEUSDEN - Twee automobilisten constateerden dit weekeinde dat hun geparkeerde auto was aan gereden, zonder dat de dader zich bekend maakte. Vrijdag avond vond een Achtervelder zijn auto, die geparkeerd stond op de Dafplaats in De Hamershof be schadigd terug.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3