Leusdei Leusden DUS HF.ET-IE PLUS! 6 maart: naar de stembus gemeentelijke belastingen JJ%RU BOVEE n vergaderagenda GEME ENTI Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nummer 62, 27 februari 1991 Woensdag 6 maart zijn de verkiezingen voor de provinciale staten. Voor de meeste mensen staat de provincie ver van hun bed. Zo vaak kom je niet in aanraking met de provincie. Daarom heeft de provincie een brochure uitgegeven waarin staat wat ze doet. Elk beleidsterrein komt aan bod. In de brochure wordt concreet ingegaan op actuele zaken. Neem de ruimtelijke ontwikkeling van de provincie. Daar hebben we in Leusden het afgelopen jaar heel wat mee te maken gehad. De aanleg van carpoolplaatsen, zoals deze in Leusden, is een van de vele zaken, waarmee de provincie zich bezighoudt. Hoe de province wordt bestuurd gaat ook u rechtstreeks aan. Daarom: ga stemmen op 6 maart (foto Janus Visser) In de provinciale brochure staat daar over te lezen: ,,Wat het stadsgewest Amersfoort betreft gaat de discussie over woning bouw bij Hooglanderveen of ook in een deel van de polder Zeldert (Hoogland-west). Meer ruimte voor wonen en werken is er niet. als je de Heuvelrug, de Vallei en het Eemland wil ontzien." Ook is er aandacht voor het Be leidsplan Natuur en Landschap Utrecht. De brochure gaat uitge breid in op het milieubeleidsplan van de provincie. Dit plan heeft als prioriteiten de verzuring, ver mesting, handhaving en gebieds gericht milieubeleid. Leusden heeft met al die zaken erg veel te maken. carpool Leusden komen we in de brochu re ook tegen als het gaat over de Het ophalen en verwerken van huisvuil gaat met stijgende kos ten gepaard. De aanslag voor de afvalstoffenheffing valt ten opzichte van vorig jaar dan ook fors hoger uit. U kunt er aan meewerken verdere stijgingen binnen de perken te houden door zelf zo min mogelijk afval te produceren en het afval dat vrijkomt zo veel mogelijk te scheiden, (foto Janus Visser) carpoolplaatsen. In de provincie zijn nu 10 van die mogelijkheden om ,,bij-elkaar-in-de-auto-te- kruipen" op weg naar het werk. Natuurlijk komen ook het oude renbeleid, de cultuur, emancipa tie, economie en werkgelegen heid uitgebreid aan de orde. De brochure Palet en beleid Sta tenverkiezingen 1991" is ver krijgbaar bij het bureau Voor lichting. volmacht Zoals bij alle verkiezingen is het ook bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten mogelijk bij volmacht te stemmen. Wanneer u op 6 maart door ziekte of afwe zigheid niet in de gelegenheid bent zelf uw stem uit te brengen, is het raadzaam van die mogelijk heid gebruik te maken. Want an ders gaat uw stem verloren en dat zou jammer zijn. Door middel van uw oproepings- kaart kunt u iemand machtigen die in hetzelfde stemdistrict staat geregistreerd als u zelf, dus bij voorbeeld een huisgenoot of een van uw buren. Op de oproepings- kaart die u ontvangen hebt, moet u onder het kopje „volmachtbe- wijs" de naam en het adres van de gemachtigde invullen en uw handtekening plaatsen. Ook de gemachtigde moet tekenen Overdracht van de oproepings- kaart is mogelijk tot op de dag van de verkiezingen. Een ge machtigde mag niet meer dan twee volmachtstemmen uit bren gen. eerste aanslagen in maart Eind vorig jaar heeft de raad tijdens de behandeling van de begroting 1991 de tarieven voor de gemeentelijke belastingen vastgesteld. Is het de afgelopen jaren gelukt om zonder ingrijpende belastingmaatrege len de gemeentelijke uitgaven en inkomsten met elkaar in evenwicht te houden, voor dit jaar bleek het onvermijdelijk de tarieven te verhogen. De aanslagen, waarvan met de verzending komende maand wordt begonnen, zullen dan ook ten opzichte van vorig jaar hogere bedragen te zien geven. hondenbelasting In de loop van maart worden de aanslagen voor de hondenbelas ting verzonden. Betaling moet voor 30 april plaatsvinden. De hoogte van de aanslag is afhan kelijk van het aantal houden dat men heeft. Gaat het om één hond, dan bedraagt het tarief 68,35. Zijn er twee of meer honden, dan moet voor de twee de hond 94,90 worden betaald en voor de derde en volgende hond 121,40. onroerend-goedbelasting De aanslagen voor de onroe rend-goedbelasting worden in april verzonden. De betaling kan in twee termijnen gebeuren: de eerste termijn vervalt op 31 mei, de tweede op 31 juli. De eige- naarsheffing bedraagt 4,09 per 3.000,- getaxeerde waarde, de gebruikersheffing 3,31 per 3.000,- getaxeerde waarde. afvalstoffenheffing De aanslagen voor de afvalstof fenheffing gaan in de loop van mei bij de gemeente de deur uit. Ook bij deze aanslag bestaat de mogelijkheid om in twee termij nen te betalen. Op 30 juni moet de eerste termijn betaald zijn, op 31 juli de tweede termijn. Voor meerpersoonshuishoudens ligt het tarief op 212,-; voor een persoonshuishoudens geldt een tarief van 180,- rioolrecht De verzending van de aanslagen voor het rioolrecht vindt in juni plaats, de betaling dient uiterlijk 31 juli bij de gemeente binnen te zijn. Per aansluiting wordt een bedrag van 51,- geheven. kw^tschelding In bijzondere gevallen is gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van de afvalstoffenheffing, de hondenbelasting, de onroerend- goedbelasting en het rioolrecht mogelijk. Van bijzondere geval len is sprake wanneer de aanslag niet kan worden betaald zonder in grote financiële moeilijkheden te komen. Een verzoek om kwijtschelding van de afvalstoffenheffing, de hondenbelasting en het riool recht moet binnen een maand na dagtekening van de aanslag wor den ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Bij de beoordeling van het ver zoek gelden in principe de nor men die de Rijksbelastingdienst bij kwijtschelding hanteert. Voor nadere informatie kan con tact worden opgenomen met de afdeling Financieel en Beheer en Belastingen, telefoon (033) 961780. Het is ook mogelijk voor de on roerend-goedbelasting gehele of gedeeltelijke kwijtschelding te vragen. Verzoeken daartoe moe ten echter niet bij de gemeente maar bij de Ontvanger van de Rijksbelastingen, Amsterdamse- weg 37, 3812 RP Amersfoort worden ingediend. Voor nadere informatie kunt u de belasting dienst bellen, telefoon (033) 602211. donderdag 28 februari, raadsvergadering. Op d( da van de gemeenteraad staan onder andere de\| de zaken: een aanvraag van een krediet om dt| punten Maanweg - Arnhemseweg en Treekei, Arnhemseweg veiliger te maken en de aanvray een voorbereidingskrediet ten behoeve van de^. punten Middenweg - Asschatterweg en Midde* Ruige Velddreef. Verder komen het plaatsen herdenkingsboom ter gelegenheid van het 25-jaj welijksfeest van H. M. Koningin Beatrix en Z Prins Claus en de verkoop van het gymnastiel aan de W. van Amersfoortstraat te Achterveld] Blokkendoos aan de Ch. de Bourbonlaan te Lej zuid aan de orde. De raadsvergadering begint om 20.00 uur in meentehuis. De stukken liggen ter inzage bij reau Voorlichting van de gemeente, dinsdag 5 maart, commissie Welzijn en Ondei (W en O) donderdag 7 maart, commissie Openbare \Vi Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken eJ keer (OREV) |k> maandag 11 maart, commissie Algemene en Bi lijke Zaken (ABZ) maandag 11 maart, Werkgroep Agrarische Aan gelegenheden dinsdag 12 maart, commissie Sociale Zaken huisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM) woensdag 13 maart, commissie Financieel Belj Beheer (FBB) maandag 18 maart, extra vergadering van de ci sie OREV over de structuurschets Leusden Alle vergaderingen worden gehouden in het gejtfSI tehuis en beginnen om 20 00 uur. De volledigeW da's met de bijbehorende stukken liggen ter inz$T r> het bureau Voorlichting. actuele folders help, een aangiftebiljet Het kan een hele klus zijn, het invullen van het aangiftebiljet voor de belastingen Maar geluk kig is er hulp. Bij het bu reau voorlichting ligt een, gratis, brochure voor mensen die voor het eerst zelf een aangiftebil jet voor de inkomsten belasting gaan invullen. Meestal is dat een E-bil- jet of een T-biljet. Het E-biljet is de „eenvoudi ge" versie van het aangif tebiljet. Het T-biljet is bijna gelijk aan het E-bil jet. U kunt het insturen als u geen E-biljet heeft ontvangen, maar wel een teruggaaf verwacht van loonbelasting/premie volksverzekeringen^ brochure helpt voor stap het E-bi| het T-biljet in te i Heeft u moeite m5 invullen van uw aanl biljet, haal dan d|j chure bij het Voorlichting. collecten irr- maart In maart hebben gende instellingen] gunning om te coj ren: 24 februari tot 9 Leger des Heils 10 maart tot 16 Nationaal Reumat» 17 maart tot 23 SIMAVI bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Koolzaadland 11plaatsen dakkapellen Kon. Julianalaan 48, verbouwen garage/ber ging Stoutenburgerlaan 8, bouwen mestopslagsi- lo Augustijnenhove 29, vergroten dakkapellen Marterhoeve 20, plaatsen dakkapel Kastanjelaan 2, uitbreiden kantoorpand Rozengaarde 4, verbouwen/uitbreiden school Hessenweg 218, bouwen 24 woningen (plan Esveld) bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). tijdelijke vestiging M. C. Renamed De burgemeester van Leusden brengt ter openbare kennis, dat burgemeester en wet houders voornemens zijn om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot uiterlijk 1 juli 1992 vrijstelling van de geldende bestemming te verlenen ten behoeve van het gebruik van de opstal op het perceel Hamersveldseweg 123a (vm. defen siegebouwtje) als clubruimte ten behoeve van de motorclub Renamed uit Leusden. Op dit voornemen betrekking hebbende stukkenliggen met ingang van donderdag 28 februari tot en met woensdag 13 maart 1991, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis. Eventuele bezwaren kunnen gedurende die termijn schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van de woning op het perceel Jachtopziener 1 het bouwen van een serre aan de woning op het perceel Beltmolen 24 het uitbreiden van de hal en het wijzigen van de achtergevel van de woning op het perceel van Geijnstraat 26 het bouwen van een carport op de percelen Augustijnenhove 3 en 5 en het bouwen van een berging op het perceel Augustijnenhove 5 het uitbreiden/verbouwen van het pand op het perceel Hamersveldseweg 10 De tekeningen liggen van donderdag 28 fe bruari t/m woensdag 14 maart 1991 op werk dagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruim telijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkin gen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. NIEUW: DE PEUGEOT 205 PLUS. VANAF 21.995,-. UW VOORDEEL: 1.300,-. De toch al zo spraakmakende 205-serie van Peugeot is verrijkt met een nieuw model: de 205 Plus. Deze speciale versie is voorzien van een 1 I liter benzine- injectiemotor (44.1 kW/60 PK) met 3-weg katalysator en Lambda-sonde, waardoor hij uiteraard voldoet aan de strengste milieu-eisen. Dat dit sterke nummer niet zomaar met die naam werd uitgerust, blijkt wel uit de bovenstaande pluspunten. Beproefüe kwaliteit Plus. De pluspunten staan uiteraard niet op zichzelf. Want natuurlijk heeft de 205 Plus net als alle andere 205-modcllen onvolprezen rij kwaliteiten. Hij ligt dus net zo vast op de weg. Hij heeft dus net zo'n pittige en betrouwbare injectiemotor met vijf-versnellingsbak. Hij is net zo aangenaam stil. Hij biedt net zoveel comfort, ruimte en zekerheid. En hij heeft net zoals de andere Peugeot's 205 een zuinig brandstof verbruik, lage onderhoudskosten en een bijzonder hoge restwaarde. Eigenschappen die ervoor zorgen dat hij behoort tot een van de nul economische auto's in zijn klasse. Dat blijkt trouwens ook uit een onlij gehouden autokostenonderzoek. De voor de Peugeot 205 prima uitkcfl sten staan in de Consumentengids van januan 1991. Uiteraard ligt die I inzage bij uw Peugeot-dealer. Dus rijdt u Plus! Alle redenen dus om wat langer bij deze speciale 205 stil te staan. £"j de functionele en praktische voordelen nog maar eens op een njtje en bcdaS dat u voor al die plussen ter waarde van 1.300,- geen cent betaalt! Kom dus snel even bij ons langs. Neem vervolgens op uw genj plaats in de 205 Plus, sluit de portieren, profiteer van een vrijblijvende proJ| en let dan maar eens op: hij I rijdt zoals hij heet en dus... 1 kiest u Plus! 'n Sterk nummer. Amersfoort Bovee Amersfoort B. V. Berkenweg 3, tel. 033-613846 I PFlir.FOT DYNAUKnI nPWFf: 9 INCI IISIFF BTW cvri IISIFF - Uitklapbare achtcrzijruiten Sierstrip in bumpers Alsluitb dashboard Bek bagageruimte Middenconsole Interval op ruitew issers ln twee delen nccrklapbare achterbank Breder radiaalbanden Van binnenuit verstelbare buitenspiegels Bergvak in voorportier I Portierpanclen aan passagierszijde I met textiel ingelegd Twee extra f verwarmings/vcntilatierooB

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4