Panorama Lisiduna e Bewonersprotest tegen verdwijning wandelpad Geen vergunning Van den Hoef 'Gezelligheidsvereniging is een bedrijf geworden' DWS-secretaris Hilverts neemt afscheid Rooie Vrouwen Bezoek CD A-Statenfractie aan de Wolboom en 't Hamersveld Outline in De Geut Calligrafie „Ik hoor er het laatste nieuws" ENSPAG 27 FEBRUARI 1991 VELD/LEUSDEN - Op 4 maart om 20.00 uur neemt •n Hilverts tijdens de ledenvergadering in De Moespot ,eid van Muziekvereniging DWS als secretaris. Timo alkengoed volgt hem in deze functie op. Jurrien blijft spelen bij DWS. Een leven zonder muziek zou hij zich en voorstellen. Negen jaar was hij secretaris bij en hij vindt nu de tijd gekomen dat iemand anders het overneemt. Hij blijft zoals gezegd muzikant. Dat is hij evenentwintig jaar. Hij was de eerste van het gezin Hil ts die bij DWS ging spelen. Als jongetje van negen jaar. werden ook zijn vader, beide broers en zuster muzi- bij DWS. im hij negen jaar de last !t secretarisschap op zijn [ders nam? ter en bescheiden zegt hij: ink dat het belangrijk voor lorp is dat er m ieder geval luziekvereniging is. En dat teen gezellige club blijven, goed begeleid wordt door bestuur. Go§de begeleiding I ik één van de grootste ta an het bestuur, negen jaar dat ik secretaris de jeugdafdeling van de gekomen. Toen ik taris werd waren er maar jeugdleden. In die tijd er ook een nieuwe diri- Samen met hem zijn we le- :ties gestart, en we gingen holen af om nieuwe leden ïrven. Dat was een groot succes. Op dit moment hebben we in totaal zestien jeugdleden. Daarvan zijn er een aantal bij het korps, die nog les krijgen voor bepaalde diploma's, en een aan tal is in opleiding. Het jeugdkorps zelf ligt echter momenteel stil, omdat we geen geschikte muzikale leider heb ben kunnen vinden. Daar gaat mijn opvolger na onze muziek uitvoering hard mee aan de gang. Toen we vijf jaar geleden vijftig jaar bestonden hebben we het echte uniform afgeschaft, en voor een combinatie van een grijze broek met een blauw jasje gekozen. Het is moderner, en ook eenvoudiger om aan te schaffen. Anders moet je altijd naar een fabriek toe om zo'n pak te laten meten en passen." ALTHOORN - BUGEL Jurrien Hilverts is niet een DWS- man, die met een bestuursfunc tie toe zou kunnen. Ook als secretaris is hij altijd blijven spe len. Hij is ook wel eens van in strument veranderd. Hij heeft een tijdlang althoom gespeeld, maar was daar niet over tevre den en ging terug naar de bugel, het instrument waaraan hij al lang verknocht was. ,,Een bugel is een melodie-instrument", legt hij uit, „en een althoom is een begeleidend instrument. Dat trok me niet in de muziek die we toentertijd speelden. Ik speel nu al weer een jaar of elf bugel." Op de functie van secretaris stond hij niet te wachten. Maar toen hij in een andere ver eniging een bestuursfunctie had vervuld, en daarmee ophield, sleepten ze hem bij DWS het be stuur binnen. Hij heeft er een ge zellige tijd en een hoop werk aan gehad. Vooral de laatste tijd was hij buiten het blazen alleen aan het secretarisschap al zeker twee avonden in de week kwijt. BEDRIJF „Vroeger was het een gezellig- LEUSDEN - Bewoners van de wijk Groenhouten tekenen pro test aan tegen een ontwerp-be- stemmingsplan van de gemeen te. In dat plan is het mogelijk dat een aantal bedrijfspanden aan de Hamersveldseweg, zoals de Rabo-bank, tezijnertijd kun nen uitbreiden. Een dergelijke uitbreiding zou ten koste kun nen gaan van een voetpad, dat Wanmolen met winkelcentrum De Hamershof verbindt. De be woners willen dat voetpad spa ren. Er is inmiddels een handte keningenactie gestart, die is on dertekend door meer dan zestig gezinnen in de wijk. Hoewel er volgens de ge meente op dit moment geen con crete uitbreidingsplannen be staan bij de bedrijven om wie het gaat, de Rabobank en loodgie- tersbedrijf Herder, zijn de bewo ners tegen het plan in het geweer gekomen. Weliswaar is in het ont- werp-bestemmingsplan, dat be doeld is als afronding van De Ha mershof aan de overzijde van de Hamersveldseweg, voorzien in een meuwe doorgang tussen Wanmolen en de Hamersveldse weg (tussen Herder en Sport school 2000), maar die doorgang is geprojecteerd op een plaats waar nu een boerderij staat. De bewoners van dat pand hebben geen plannen om het huis te ver kopen, zodat het creëren van een nieuwe doorgang tussen Groen houten en De Hamershof op korte termijn niet haalbaar is. J. Dijkstra, bewoner van Wanmolen en één van de initiatiefnemers tot het protest, licht het bezwaar van de bewoners toe. Dijkstra: „Als dat geplande pad er was, hadden we met dit plan geen enkele moeite. We hebben alleen van de ge meente begrepen dat het nog wel 15 a 20 jaar kan duren voor de nieuwe doorgang er komt. De uit breidingen van Herder en de Ra bobank zijn er natuurlijk veel eer der. En dan zijn wij ons voetpad kwijt." „Het alternatief is voor ons om gebruik te maken van de Land weg, maar de oversteek van de Hamersveldseweg is daar veel gevaarlijker. Er komt van drie kanten verkeer en dan heb ik het nog met eens over de bromfiet sen, die van de bibliotheek afko men. Als we via de Dissel naar de Hamershof zouden moeten, is dat voor ons een behoorlijke omweg. Ik vind dat wij recht hebben op een rechtsreekse verbinding met het winkelcentrum." De gemeente reageert voorals nog met enige verbazing op het Het voetpad dat de wijk Groenhouten via Wanmolen met De Hamershof verbindt. Bewoners zijn bang dat het pad verdwijnt als de Rabobank en Herder uit gaan breiden. DWS-secretaris Jumen Hilverts: „Ook als secretaris ben ik altijd bugel bhjven spelen". heidsvereniging. Het is nu een bednjf geworden. Er moeten niet alleen notulen worden ge maakt. Je moet de ledenbestan den bijhouden. Je moet aan je subsidies zien te komen. En je moet allerlei andere dingen doen om aan geld te komen. Je moet aankloppen bij de ge meentes. Je moet diverse akties ondernemen. Je moet Rommel markten organiseren. Niet dat je dat alleen als secretaris doet, hoor. Maar al het typewerk, ook om vergunningen aan te vragen, komt bij de secretaris terecht. Het Dagelijks Bestuur tegen woordig heeft heel veel werk: er gaat bij DWS een kolossaal be drag per jaar om. Daarom heb ben we tegenwoordig ook een adviseur die ons bij een en an der helpt. Die kan bepaalde din gen beter benaderen dan wij dat de afgelopen jaren hebben ge daan" STIERMARKEN Wat ook veel werk met zich meebracht, maar waarover Jur rien Hilverts heel voldaan is, is de reis die DWS drie jaar terug naar Stiermarken maakte. Het was een uitwisseling met een an der korps. Toen DWS vijftig jaar v plaatselijk nieuws bestond kwam tijdens het fees telijk weekend het Oostenrijkse korps naar Achterveld. Toen het Oostenrijkse korps zestig jaar bestond toog DWS met de hele club naar Stiermarken. De uit stapjes vindt de afscheid ne mende secretaris de mooie din gen van het verenigingsleven. Dat wil DWS méér gaan organi seren in de toekomst, want het bindt leden. Die vinden het leuk om af en toe eens naar het bui tenland te gaan. Een ander hoogtepunt uit zijn DWS-camère vmdt Jumen Hil verts het promoveren van zijn vereniging. Toen hij bij DWS kwam zat de vereniging in de derde afdeling, en inmiddels is DWS drie afdelingen hoger ge komen. Ze spelen nu m de afde ling Uitmuntendheid, waarin ze twee jaar geleden door hun mu zikale prestaties belandden. Concours „Totnogtoe zijn we elk jaar naar het concours gegaan. Maar ik denk, en dat zal in de komende ledenvergadering bepraat gaan worden, dat we dat zullen terug brengen tot één keer in de twee jaar. Het wordt steeds moeilijker hoe hoger je komt. We hebben een voorbereidingstijd van drie, vier maanden voor zo'n con cours. Komt er een kink in de kabel, dan lukt het niet om naar zo'n concours te gaan. In het voorjaar zit je altijd heel zwaar met je buitenoptredens. Vanaf augustus tot november heb je maar enkele maanden, en dat is voor de afdeling Uitmuntend heid, vind ik persoonlijk, een te korte tijd. Dat gaat dus verande ren waarschijnlijk." Jurrien Hilverts gaat lekker dóór met het spelen op de bugel. Vooral zijn geliefde popmuziek, muziek waar melodie in zit noemt hij die, kan hij niet mis sen. Zware stukken hoeven van hem niet zo. En liever concertuit voeringen dan marsen. Hij heeft met DWS in de loop van de jaren vijf keer meegedaan aan een bondsmarsconcours en zeven entwintig keer aan een bonds- concertconcours. Met die con certen gaat hij voorlopig door. DWS blijft deel uitmaken van zijn leven. bewonersprotest. Van ambtelijke zijde wordt gemeld dat het plan in juni vorig jaar uitgebreid ter inza ge heeft gelegen, compleet met tekeningen en andere toelichtin gen op de plannen. Volgens de gemeente zijn alle belangheb benden, voornamelijk bewoners van de wijk Groenhouten, per soonlijk uitgenodigd om m te spreken op de plannen. „Naar schatting zijn er zeker vierhon derd mensen op het gemeente huis geweest om kennis te nemen van de plannen. Naar aanleiding daarvan zijn er wel reaches ge weest, maar over dit onderdeel van het plan hebben we niets ge hoord. Ja, toch wel. Eén afwijzen de reactie. En dat waren de be woners van de woning, die in dit plan zal moeten verdwijnen met tertijd. Het is jammer dat de ande ren hun bezwaar toen niet ken baar hebben gemaakt. Dan had den we er wellicht vrij eenvoudig iets aan kunnen doen. Nu is het plan inmiddels m de formele pro cedure en er kan nog steeds be zwaar gemaakt worden, maar het wordt allemaal wel een stuk moeilijker", aldus een ambtelijk medewerker. „Bovendien begrijp ik de kri tiek van de bewoners niet hele maal, omdat het voetpad eigenlijk nergens uitkomt. Om in De Ha mershof te komen, moet men toch nog eerst een stuk links of rechts om de toegangswegen te berei ken", aldus de ambtenaar. LEUSDEN - Er mag geen woning worden gebouwd op de grond achter de bestaande woning van de familie van den Hoef aan de Hamersveldseweg. De aan vraag voor een bouwvergun ning maakte de afgelopen jaren politiek nogal wat tongen los, omdat de heer Van den Hoef zich onrechtvaardig behandeld voelde. De vergunning werd hem telkens geweigerd, omdat deze in strijd zou zijn met het bestemmingsplan. Van den Hoef voerde aan dat in zijn directe omgeving diverse woningen werden gebouwd, die volgens hem ook in stnjd zijn met het bestemmingsplan. Hij viel met name over de bouw van een wo ning naast het voormalige restau rant van Van der Wiel. Maar ook naast zijn woning gebeurde er volgens hem dingen, die met door de beugel konden. In een notitie zijn nu de door van der Hoef aangevoerde gevallen op een rijtje gezet. De eindconclusie is dat Van der Hoef terecht een bouwvergunning is geweigerd. Wel wordt hem de mogelijkheid geboden om zijn bestaande wo ning aan te passen. LEUSDEN - Hierbij willen we jullie uitnodigen voor het vol gende: Op 6 maart zijn er verkie zingen voor de provinciale sta ten. Daarom organiseren de Rooie-Vrouwen in de PvdA op 27 februari een avond. Op deze avond zal er een video film worden gedraaid, die laat zien hoe er op het provinciehuis van Utrecht wordt gewerkt. Verder zal Ada Hofman, uit Leus den, een korte inleiding houden over haar werk als statenlid voor de PvdA. Er zal ruim gelegenheid zijn voor het stellen van vragen en discus sie. Alle vrouwen van Leusden zijn van harte welkom op deze avond, welke gehouden wordt op 27 februari om 20.30 uur, in het VOC 't Vooronder, Burg. Postl. 2 Leusden tel. 948259. Voor meer informatie tel. 947337 of946790 LEUSDEN - Vanwege de ver kiezingen voor de Provinciale Staten zal op woensdag 27-02-91 een aantal zittende CDA staten leden en een aantal statenleden Leusden bezoeken. Van ongeveer 14.30 tot 15.00 u. is een bezoek gepland aan de Wolboom en het bejaardenhuis 't Hamersveld. Ongeveer 8 personen zullen de Wolboom bezoeken en aldaar de accommodatie bekijken. De ovenge personen (ongeveer 40) zullen 't Hamersveld bezoe ken. Dhr. J.W.G de Bru/n, direkteur van 't Hamersveld, zal in een korte inleiding de plaatselijke problematiek t.a.v. de bejaar denzorg uit de doeken doen. Daarna stellen wij ons voor dat er een mogelijkheid tot diskussie LEUSDEN - De Meemse forma tie Outline treedt zaterdag 2 maart op in de Geut te Leusden. Outline bestaat uit zeven enthou siaste muzikanten, die in de re gio Utrecht bekend staan om hun daverende optredens en spetterende live-act. het is dan ook niet zo verwonderlijk dat deze band in 1990 de finale van de Meemse popnachten won en uitgeroepen werd tot de beste popgroep in de regio Outline heeft een 'funky' sound, speelt eigen werk maar daarnaast ook covers van o.a. Lois Lane, Whit ney Houston, Toto en Shakatak. De zaal gaat om 21.00 uur open. 'Outline' komt op 2 maart in De Geut LEUSDEN - Vanaf 7 maart a.s. starten wij een kursus calligrafie. Die zal bestaan uit 10 lessen en wordt gehouden op de donder dagmorgen. De kosten zijn 40,- 20,- materiaal excl. pen. Graag opgeven voor 1 maart 1991. De kursus kan alleen doorgaan als er tenminste 10 deelnemers zijn. Voor meer in formatie van Stichting 'De Zuid- zij': 940216 of 941037. Naam: Nol Wessels Beroep: Accountmanager bij een technische groothandel Bekend van: Diverse functies in het Achterveldse vereni gingsleven, scheidend bestuurslid Sportstichting Favoriete plek: „Mastenbroek in Achterveld" „Mastenbroek is een heel leuk plekje, dat volgens mij maar weinig mensen kennen. Het is een gebiedje van de kerk, aan de achterkant van Achterveld, waar een aantal boeren wat vee heeft lopen. Een paar schapen, een paardje, zoiets. Het is zo mooi door rustiek hout. Er staan hier prachtige oude eiken en hakhout. Het verkeert al minstens twintig jaar in onveranderde staat. En dat is goed. „Ik kom er graag om de hond uit te laten om er wandelend tot rust te komen. De natuur hier, met de fluitende vogels, straalt die rust uit. Ik doe er ook vaak ideeen op. Het inspireert. En verder hoor je er niet zelden het laatste nieuws, als je tijdens het ommetje met de mensen praat." „Ik woon nu 22 jaar in Achterveld, hoewel ik een geboren en getogen Amsterdammer ben. Maar als stadsmens was ik toch altijd al graag op het land. En toen het fileprobleem groter werd, zijn we ook gauw uit de stad vertrokken. Dat we in Achterveld terecht kwamen, was eigenhjk toeval, maar we voelen ons hier erg thuis. Vanaf het begin ben ik hier actief geweest in het verenigingsleven. Tennisvereniging De Eemelaar loopt daar als een rode draad doorheen. Die heb ik, samen met de reeds overleden Jan Ochse, opgericht. Ik ben zes jaar voorzitter van die club geweest. Daarnaast ben ik bezig geweest met atletiek. Tot m'n veertigste heb ik hier bij Altis in Amersfoort aan wedstrijden meegedaan. De laatste jaren was ik trainer/coach. Bij SVA en bij de carnavalsverenigwg ben ik trouwens ook geen onbekende. Leuk was de tijd dat in Leusden en Achterveld het 1200- en 600-jarig bestaan van de dorpen gevierd werd. Vooral in Achterveld werd dat een prachtig feest. Vanuit de sport hebben we toen bijvoorbeeld schaakgrootmeester Genna Sosonko een simultaan laten spelen. Om dat soort dingen te organiseren zijn ze bij mij aan het goede adres. Ik hou niet zo van papierwerk. Ik ben meer een doenertje. Zo'n kortlopend project is mij op het hjf geschreven. Wat dat betreft is Achterveld een uniek dorp. Er is maar weinig wat ze luer niet van de grond kunnen krijgen. „Op Mastenbroek kun je van al die beslommermgen in je werk en vrije tijd lekker bijkomen. Bovendien onderhoudt je juist tijdens zo'n wandeling de contacten met de dorpsgenoten. Hoewel ik in de ogen van een geboren en getogen dorpsgenoot nooit een echte Achtervelder zal worden, voel ik me wel zo. En je wordt ook geaccepteerd. En dan is het toch goed?"

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7