Roda zaterdag gaf geen kans aan Veensche Boys aatste loodjes van voetbalcompetitie )rt kort Sport kort Voetbaltoernooi IIIIIIIIMIIMIMHIinMMIINMIHIIINIIIinMIIIMIIIMIIIIInMMinMIMMMIIIMIMMUIMIIIIMIMIHMIUMUMIIUinMMIMIIHIIMIMIIMIIIMIIIMinillllllMIMIIIHIIIIIMMMMMMIMNMIIHMniUIIMIIMIUMIIMIIIIIUIinllUMIMIMIMIIIMIMIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIinilllllMinilHIIIMIIIinMIMIIMIIMIIIMIIIIIIIMUIinlMIMIIIHIIMMIIMMIHIUIMIIMMIIIIIMIIIIIUIIIIHMIIIMIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL; LEUSDEN -De voetbalcompetitie is weer begonnen. Het ene elftal is wat beter uit de winterstop gekomen dan het andere, maar daar kan nog aan worden gewerkt. Het enthousiasme en de strijdlust om te winnen is in ieder geval duidelijk bij de spelers aanwezig. De meeste ploegen hebben nog zo'n zes wedstrijden te gaan. Nog zes wedstrijden voordat bekend is wie er kampioen is en wie er een stapje terug zal moeten doen. Zoals altijd kan er nog veel gebeuren in een voetbal competitie. Hoe denken de trainers van Roda zaterdag, Roda zondag en SV Achterveld daarover? 't eerste team van '46, afdeling zaterdag, idt zich in de bevoor- ife positie van aan kop laan, met een verschil vierpunten met de num- twee op de ranghjst, De Na zestien wed- ien heeft Roda 24 pun- jehaald. Toch is het ook gevaarlijke positie voor er eusdenaren. De trainer er het team, Nico Romeyn, roordt het zo: Wij staan maan en iedereen kijkt ons. De wedstrijden n heus nog moeilijk i worden. Het gevaar a at, dat de ploeg er te nii inakkehjk over gaat den trainer wil proberen zo lang mogelijk van 'rijd tot wedstrijd alles tkijken. Alleen de eerst- m de wedstrijd wordt 'epakt en bekeken. Het <t de bedoeling om met ieën en met de stand rekenen hoeveel pun- r nog nodig zijn. „Ce- per wedstrijd de pun- >toberen binnen te ha- \maar niet minder graan m omdat we toevallig één puntje nodig heb- Nico Romeyn: trainer Roda zaterdag (foto:Hans Verhorst) De eerste wedstrijd na de winterstop, tegen Veensche Boys, is goed verlopen: 5-1 wmst. Roda begon meteen in de eerste helft al met pri ma voetbal. Het zelfvertrou wen was volop aanwezig onder de spelers. „Dat geeft hoop voor de komende wedstrijden. Het is zaak om rustig door te gaan. Afgelopen zaterdag be- Teus van Kommer: tramer Roda zondag (foto.Hans Roggen) schikte Romeyn weer eens over dertien man. De laatste weken waren er altijd wel spelers afwezig. Het com plete team belooft ook weer het nodige. „Iedereen be seft dat er mogelijkheden open liggen. Ik heb de be schikking over dertien ge- hjkwaardige spelers, die ook tijdens de winterstop hun motivatie hebben ge toond, aldus Nico Romeyn. Teus van Kommer Roda zondag staat op een wat gemiddelder plaats op de hjst van de competitie: nummer 5. De 16 wedstrij den heeft Roda'46 ook 16 punten opgeleverd. De koploper in de zondagafde- lmg is Celeritudo met 22 punten. Maar ook hier leeft goede hoop. Niets is nog onmogelijk. Het doel van de ploeg van Teus van Kommer is nog steeds een promotie. „Het doel aan het begin van deze competitie was een promotie naar de KNVB. Dat is een lang g<=.. sterde droom van iedereen. De za terdag-ploeg lukt het waar schijnlijk wel. Ik hoop het ook voor de jongens van zondag,zegt Teus van Kommer. De trainer vindt niet dat zijn ploeg al kansloos is. Er moeten nog zes wedstrijden worden gespeeld, waarin toch nog een promotie kan worden bewerktstelligd. „Wij zullen er hard voor moeten werken. Een beetje geluk en mischien iets beter voetballen. De eerste wedstrijd voor Roda zondag is niet heel lekker verlopen. Met 2-1 is er van DEV verloren. Door blessures en ziekte zijn er vier plaatsen op het veld veranderd na de winterstop. Dat is even wennen en aan passen voor de spelers. Teus van Kommen Wij zijn toch wel wat uit vorm ge raakt in de winter. De drie jongens, die voorin staan, draaien nu nog niet zo Jek ker. De training is de afgelo pen weken toch wat minder geweest. Vanwege het slechte veld is het moeilijk geweest een echte wed strijd na te bootsen. Dick Mulder SV Achterveld heeft in te genstelling tot Roda nog maar drie wedstrijden te spelen. Er wordt in een klei nere afdeling gespeeld en de teams zijn dus eerder uit- gevoetbald. De rest van de tijd wordt opgevuld met vriendschappelijke wed strijden. De trainer van het eerste team van Achterveld, Dick Mulder, ziet dat als een voordeel. Het is natuurhjk jammer dat de competitie korter duurt dan normaal, maar bij de vriendschappe lijke wedstrijden kan er goed van plaatsen worden gewisseld. Ik heb een jonge groep onder mijn hoede en er is nog veel mogehjk. Achterveld staat momen teel op een gedeelde eerste plaats. Samen met Dom- stad/Majella aan kop van de competitie. Domstad heeft echter een voorsprong van twee doelpunten op Achter veld. Dick Mulder ziet nog steeds grote kansen voor de vooruitstrevende Achter- velders: „De allerlaatste wedstrijd van de competitie is tegen Domstad, en wel een thuiswedstrijd." Daar staan wel twee zwa re uitwedstrijden tegen over. „Tegen OSM en Schalkwijk hebben we nog heel wat goed te maken. In de vorige wedstrijd tegen OSM, die overigens in 0-0 eindigde, hebben we kan sen gemist. En ook Schalk wijk is een lastige tegen stander, waar we de vorige keer van hebben verloren. Achterveld gaat nog een goede tijd tegemoet: de op- stellmg blijft gehjk, alle spelers zijn van de partij en ze geloven erin. De trainer noemt het een ideaal team. „Alles is nog mogelijk, het Ugt in eigen hand. Ook een tweede plaats zou prima zijn. Dat geeft de toegang tot een promotiewedstrijd. Marit Roelfsema Dick Mulder trainer SV Achter veld (foto.Hans Verhorst) luiminnhimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuinun inn nun - De toeschouwers rond het hoofdveld op het meester Buiningsportpark keken hun ogen uit. Ruim uur had koploper Roda-zaterdag nodig aartsrivaal ie Boys op een onoverbrugbare 5-0 achterstand te Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere met luut hoogtepunt de 'volley' van zo'n 30 meter die Idenvelder Frank Visser halverwege de eerste helft ig van het vijandelijke doel werd gedeponeerd. was al 'het verzet van Boys gebroken en i in één klap alle hoop eusden een verdien- Isultaat neer te zetten Boog op een mogelijke feplaats. Roda was m de gift heer en meester en sten uit Nijkerkerveen fujn van kans. Dat Veen- s na de hervatting nog nde ere-treffer kon |nen, had weinig effect: prdag had de volle buit us lende zomerseizoen leerdere tennisacti- op de banen van het - en Squash Centrum islag' van start. De ver- nde competities en ïiten zijn toegankelijk ïdereen, ook niet-le- ït is wel nodig om van en op te geven. De Irijden worden in be- binnen verspeeld, an altijd door. reerst is er de tennis- Het afgelopen sei- lebben er zo'n 250 n les genomen bij de fchool. De lesgroe- jn verdeeld over vijf en, lessen worden Dverdag als 's avonds De cursisten kunnen il activiteiten van de :hool meedoen, ïnkelspel competitie ngedeeld op sterkte it een promotie/de- ie systeem. Het is ook —ijk om vrij te spelen, kan kiezen lid te wor- de tennisclub of kan elke keer los een turen. Leden kunnen ratis meedoen aan iviteiten. Zo zijn er icketochtenden of tl van de grootste re- toernooien, het Re- toernooi, start op 7 ïelname staat open r iedereen. al lang en breed binnen en bleef keurig in de race om de titel. In een moordend tempo opende de volgelingen van trainer Nico Romeyn het, met enige vrees te gemoet geziene, duel tegen Veensche Boys. Militaire ver plichtingen van Harm Wassink leverde Fake Schonewille weer een basisplaats aan de linker kant van het middenveld op. Voor het overige had de Leus- dense oefenmeester zijn elftal in tact gelaten, zoals eind januari tij dens het duel tegen PVDV. De weer fitte Coen van Dijk vormde samen met Paul Verhoeven de aanvalslime. Remco Bitterling, Edwin van Ginkel, Frank Vissers en Fake Schonewille waren de directe ondersteuning vanuit het middenveld. Defensief stond Roda zoals gewoonlijk onder de bezielende leiding van aanvoer der Harry Kerssies met Wim van De keeper had het afgelopen zaterdag gemakkehjk. (Foto Jan Pit). de Biezen als mandekker en met Klaas de Vries en Pedro Pastor als de bewakers aan de zijkan ten. Blindelings wisten de Leusdena- ren elkaar vanaf het eerste fluit signaal te vinden en kregen van Veensche Boys alle ruimte om direct het initiatief te nemen. Eerst mocht voorstopper Wim van Biezen vrij oprukken, voor dat hij m de verdediging van Veensche Boys de nodige ver warring stichtte met een hard en laag afstandschot. Frank Vissers kwam net iets te kort om de te rugspringende bal m een doel punt om te zetten. Daarna kreeg spits Paul Verhoeven een kans, maar ook hij wist met de moge lijkheid geen raad. KRUISING Onhandig uitgooien van doel man Peter de Beer draaide de rollen in deze aantrekkelijke openingsfase bijna om. Geheel onnodig bracht de Roda-doel- man één van zijn verdedigers in problemen aan de linkerkant van het veld. Een corner was het resultaat. Hoog werd de bal bij de tweede paal gebracht en door een fel inkomende Veen sche Boys aanvaller vol op het hoofd genomen. De Roda-doel- man stond erbij en keek ernaar, maar had het geluk aan zijn zijde dat de kruising redding bracht. Het was voor de Leusdenaren even schrikken, maar ook met meer dan dat. Snel had Roda de aanvallende draad weer opge pakt. Alle registers werden opengetrokken. Doelpunten konden niet uitblijven. Nadat de hardwerkende Remco Bitterling spelverdeler Edwin van Ginkel met een slim steekpassje op rechts de ruimte had ingestuurd, was het Paul Verhoeven die de puntgave voorzet hoogopsprin- gend boven zijn directe tegen stander met het hoofd afrondde: 1-0. De keeper van Veensche Boys stond als genageld aan de grond en kon de bal slechts uit het net halen. Ook bij de tweede treffer van Roda enige minuten later, kreeg hij het nakijken. De mee naar voren geschoven Pe dro Pastor zette de gehele Veen sche Boys defensie keurig op het verkeerde been. In plaats vanzelf te schieten, schoof hij de Eén van de spelers van het eerste Roda team, Edwin van Ginkel, in duel met een speler van Veensche Boys. Dit bezoekende team had geen enkele kans tegen het sterke Leusden. (Foto Jan Pit). bal op maat af naar de geheel vrijgelaten Edwm van Ginkel, die zijn lage schuiver vanaf de rand van het strafschopgebied langs de wederom kansloze kee per in de verste hoek zag ver dwijnen: 2-0. De Leusdenaren kregen de smaak te pakken en lieten in deze fase van de strijd Veensche Boys alle hoeken van het veld zien. Boys-trainer Pierre Steve naart wist niet wat zijn ploeg overkwam en zag vanuit de dug out met lede ogen aan dat Frank Vissers met een miraculeus af standschot het definitieve vonnis reeds velde Als een raket vloog de bal na een soepele Leus- dense aanval in de kruising tot verbazing van vnend en vijand: 3-0. Een droomgoal waarop niets af te dingen viel. Veensche Boys kreeg geen tijd om op adem te komen, Roda bleef in een hoog tempo met veel wisselende posities de druk op de vijandelijke linies houden. Goed doorzetten van Fake Scho- nevifille aan de linkerkant werd beloond met de vierde Roda- treffer. Met een listig balletje vlak langs de paal in de korte hoek, wist hij de vijandelijke doelman te verrassen: 4-0. Nog was de voetbalshow van Roda met afgelopen. Een harde over treding op de vrij gespeelde Wim van de Biezen, werd te recht met een vrije trap bestraft. Als een duveltje uit een doosje tikte Frank Vissers het leder voor de vijfde maal in de tou wen, nadat Edwin van Ginkel de vnje trap in de doelmond had geplaatst. Voor Roda was dat een uitstekende bekroning van een sublieme eerste helft, het was immers lang geleden dat de Leusdenaren hun suprematie zo duidelijk in de cijfers tot uitdruk king hadden gebracht. En dat nog wel tegen angstgegner Veensche Boys. WEDSTRIJD In de tweede helft was er meer sprake van een wedstrijd. Roda liet de touwtjes onbewust enigs zins vieren met het directe ge volg dat Veensche Boys meer aan bod kwam. Doelman Peter de Beer, nauwelijks nog in het spel betrokken moest aan de bak bij een fraai afstandschot. Aan de andere kant kwam Veen sche Boys goed weg toen een hoekschop tegen de buitenkant van de paal belandde. Een typi sche Boys-counter leverde de gasten hun ere-treffer op, na zwak uitverdedigen van de Roda-achterhoede. Simpel werd de bal langs de uitgespeelde Pe ter de Beer m het lege doel ge tikt: 5-1. Veel maakte dat niet uit, want Veensche Boys was reeds Een spelmoment uit de wedstrijd Roda '46 - Veensche Boys. (Foto Jan Pit). als een aangeslagen bokser uit de kleedkamer gekomen. Het was aan de terugval van Roda te danken dat de Nijkerkerveners dubbele cijfers werden be spaard. Ook scheidsrechter van Loo deed een kleine duit m het zakje door een aanslag op de doorge broken Remco Bitterling binnen de beruchte lijnen volstrekt over het hoofd te zien, en niet met een strafschop te honoreren. Nie mand treurde daar echter over, de winst was reeds binnen. De felbegeerde promotie naar de KNVB komt met de week dich terbij. „Zover is het nog niet", liet trainer Nico Romeyn na afloop weten. Maar als de Roda- zaterdag de komende weken deze vorm weet vast te houden dan moet je als tegenstander van sterke huize komen om de vol zelfvertrouwen acterende Leus denaren van dat doel af te hou den. Veensche Boys heeft het aan den lijve ondervonden, het Utrechtse SWU moet het vol gende slachtoffer worden van een naar succes hunkerend Roda-zaterdag. Opstelling Roda '46: Peter de Beer, Klaas de Vries, Harry Kers sies, Wim v.d. Biezen, Pedro Pas tor, Remco Bitterling, Edwin van j Ginkel, Frank Vissers, Fake Schonewille, Coen van Dijk (Harm Wassink), Paul Verhoe- Zondag 10 maart RODA '46 RIVIERWIJKERS Aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal is aangeboden door Herman v.d. Hengel „de oudste slijterij van Hamersveld" Tel. 033-941259 Het 'Reus van leus-toernooi' wordt dit jaar op zaterdag 1 juni gehouden. Dat is de laatste dag dat er op de Roda-velden wordt ge speeld. De organisatie is in middels een aantal weken bezig met de voorbereidin gen. Het is de tweede keer dat dit wordt georgani seerd. Evenals vorig jaar mag ie dereen, die iets met Roda'46 te maken heeft, zich in schrijven. Dat betekent spelers, trainers, toeschou wers, leiders, familieleden en vrienden. Eerst moet er een team worden gevormd, dan inschrijven. Het toernooi is uniek van wege de zogenaamde han dicap. In verband met de grote verschillen tussen de deelnemende spelers kun nen de wedstrijden met een ongelijke stand beginnen. Dat betekent dat een team met veel voetballers erin eerst een behoorlijke ach terstand moet zien weg te werken voordat zij de de wedstrijd hebben gewon nen. Inschrijven kan vanaf maandag 18 maart tot en met zondag 14 april Ieder team betaalt tien gulden inschrijf geld. Het toernooi begint 1 juni om 10.00 uur en is om ongeveer 17.30 uur afgelo pen. WOENSDAG 6 MAART 1991

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11