Eerst overleg over geluidsoverlast WVC kan beginnen met asielzoekerscentrum LHV bezorgt kampioen UHV/DSO angstig uur leusder krant Milieuklooster opent deur voor de buurt Royale winst mannen Staatsecretaris komt gemeentes tegemoet bij nrichtmg COT Antilopen verliest laatste wedstrijd Ponyclub Treeker ruiters in aktie Roda zondag strijdend ten onder tegen DE V Auto gestolen Sport WOENSDAG 6 MAART 1991 LEUSDEN - In een heuse kampioensambiance heeft het Utrechtse UHV/DSO in de Leusdense sporthal De Korf ten koste van LHV promotie afgedwongen naar de derde divi sie. De Leusdense handbalsters, voor wie in de voorlaatste wedstrijd niets meer op het spel stond, maakten het de bezoekers voor 150 man publiek bijzonder lastig. Pas in de slotfase, toen UHV een strafworp cadeau kreeg, stelden de Utrechtenaren de titel veilig: 7-8. De mannen van LHV blijven nog in de race voor het bereiken van de tweede plaats in de zaalcompetitie. Via een ruime 14-21 overwinning op het Amersfoortse Fidelitas 2 blijft de 'runner-up' positie voor de Leusdenaren haalbaar. De vrouwen van LHV zijn zon dag m thuishal De Korf de sportie ve verplichtingen jegens tegen stander UHV/DSO ruimschoots nagekomen. Hoewel de Leusde naren de kampioensbloemen voor de Utrechtenaren al m huis hadden gehaald, stelde de ploeg van trainer To Schoenmakers zich op het standpunt dat de ploeg voor de titel wel wat moest doen. Het scheelde uiteindelijk maar bar weinig of de Leusdense mid denmoter had het kampioens feest van de tegenstander nog een weekje uitgesteld. Drie ge miste strafworpen en een ziedend schot in de laatste seconde op de lat stonden uiteindelijk een Leus- dens huzarenstukje in de weg Toch behaalde de thuisploeg een overwinning op zichzelf. Sinds de hervatting van de com petitie na de winterpauze, haalde LHV het niveau van de eerste competitiehelft zelden meer. De laatste twee wedstrijden werden zelfs met grote cijfers verloren, waardoor de ploeg een riante tweede positie in het klassement prijsgaf. Tegen de kampioens kandidaat stond rehabilitatie dan ook hoog in het vaandel. De openingsfase van de wed strijd was nerveus, vooral aan de kant va de Utrechtenaren. Na tien minuten opende Ria Meyennk voor LHV de score met een fraaie valworp vanuit de linkerhoek. Het antwoord van UHV/DSO liet toen niet lang op zich wachten en met twee treffers op rij, die met luid gejuich door de aanhang werden begroet, verhingen de bezoekers de bordjes. In de minuten die volgden, verloor LHV feitelijk de wed strijd. Zowel Hetty Tessels als Ria Meyerink verzuimden een straf worp te verzilveren. Pas de derde keer was het wel raak. Hetty Tes sels tekende vanaf de zeven me ter voor 2-2. Tessels zorgde met veel later ook voor 3-2, maar kon met verhinderen dat de Utrechte naren nog voor de pauze weer gelijk kwamen: 3-3. Spanning Na de pauze bleef de spanning te smjden. UHV/DSO slaagde er met m de zenuwen echt in be dwang te krijgen, wat mede ver oorzaakt werd door het stugge verweer van LHV. Pas na 6-6 kreeg de bezoekende ploeg in eens royaal uitzicht op de titel, toen de ploeg uitliep naar 6-8. De achtste treffer was overigens een dubieuze strafworp, zeker toen Carla Mossel bij de eerste de beste tegenaanval in een identie ke situatie geen zevenmeter toeg- wezen kreeg. Juniore Gerogette Rijnders bracht de spanning te rug in de wedstrijd (7-8), waarna LHV in de slotminuten hartstoch telijk op zoek ging naar de (ver diende) gelijkmaker Hetty Tes sels leek succes te hebben met het laatste schot van de wedstrijd. Maar buiten bereik van de keep- ster spatte het schot op de lat uiteen, waardoor UHV het kam pioensfeest kon gaan vieren. Trainer/coach To Schoenma kers keek ondanks het verlies tevreden terug op de wedstrijd. „De sfeer was goed m het team en dat was belangrijk na die twee zware nederlagen. Ik denk dat we vandaag minstens een gelijk spel hadden verdiend. En als we niet drie strafworpen hadden ge mist, hadden we gewoon gewon nen. De scheidsrechters waren ook niet echt op onze hand. De laatste strafworp van UHV was gewoon met terecht en wij kre gen naar verhouding veel tijd- straffen. Aan de andere kant was UHV de beter handballende ploeg en verdiende het de titel. Gelukkig maakt het voor ons nu ook niets meer uit, want degrade ren kon met meer." Eigen hand De mannen van LHV hebben twee wedstrijden voor het einde van de competitie het bereiken van de tweede plaats in de eind rangschikking nog helemaal in eigen hand. Winst in de laatste ontmoetingen is daarvoor vol doende. En daarmee zou m ieder geval een belangrijk deel van de schade, die de ploeg in de eerste competitiehelft opliep, gerepa reerd zijn. Een kampioenschap zat er al heel snel niet meer in, waardoor de runner-up positie het hoogst haalbare was en is. Als de Leusdenaren daar uiteindelijk in zullen slagen, betekent dat dat de ploeg afgezien van kampioen Voice van elke tegenstander een keer won. En daarmee zou het team in ieder geval aantonen dat de veronderstelling aan het begin van het seizoen, dat een hoofdrol mogelijk moest zijn, niet helemaal op drijfzand berustte. Aan staande zondag wacht echter eerst nog een zware krachtproef, omdat Laren een lastige tegen stander is gebleken. De thuisont- moetmg van LHV draaide dan ook uit op verhes. Het Barneveld- se Adrastea snoepte de Leusde naren in Barneveld één punt af maar dat optreden van de Leus denaren was dermate zwak dat dat niet maatgevend is geweest voor de rest van het seizoen. De reserves van het Amers foortse Fidelitas waren zondag in ieder geval een maatje te klein voor de Leusdense formatie van trainer Theo Geerding. Nadat de Leusdenaren dertig minuten no dig hadden gehad om echt warm te draaien (rust: 6-7), kwam LHV na de pauze vol op toeren. De ploeg verdubbelde het aantal treffers van de eerste helft en leg de de Amersfoortse ploeg com pleet de wil op. Met een goed keepende Gert-Jan Smal tussen de palen üep de score op tot 14- 21, waarbij de Leusdenaren nog talloze fraaie kansen even fraai om zeep hielpen. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Hetty Tessels (3x), Ria Meyerink (2x), Carla Mossel en Georgette Rijnders. Doelpuntenmakers LHV (man nen): Willem van der Heyden (5x), Ed Davids (5x), Arjan Schneiders (5x), René van Gar deren (2x), Rob van den Hoek (2x), Matthijs Jantzen en Daan Bleuel. LEUSDEN - Staatssecretaris van Defensie, Baron Van Voorst tot Voorst, is bereid te wachten met voorbereiding van de inrichting van de Leusderheide tot Compagnie Oefen Ter rein (COT). Eerst moet er overleg plaatsvinden over de geluidsbelasting. De gemeentes, op wiens grondgebied het oefenterrein ligt, wilden niet eerder over de inrichting van het COT praten, voordat dit overleg met de staatsecretaris heeft plaatsgevonden. overleg echter voorkomen," schrijft hij. Eerder het hij de Gin- kelse heide, vergelijkbaar met de Leusderheide, als COT vallen. Een reden werd daarvoor met gegeven, hoewel vermoed wordt dat de beslissing te maken heeft met het milieuonderzoek dat voor dit gebied is gedaan. Als de Leusderheide als COT ge bruikt gaat worden, betekent dit een vergroting van het terrein, waarop de oefeningen zullen plaatsvinden. Ook zal er intensie ver geoefend worden en zullen er meer voertuigen mee doen aan de oefeningen. In november kwam Van Voorst tot Vorst naar Leusden op met de betroken gemeentes over de Leusderheide te praten. Behalve Leusden waren Amersfoort, Soest, Woudenberg en Zeist bij dit gesprek aanwezig. Deze plaatsen stuurden direct na de bijeenkomst een bnef naar Den Haag, waann zij schreven niet meer over het COT met de staats secretaris te willen praten, als er niet eerst overleg zou zijn over de geluidsoverlast. Wethouder Corri Verduin van Milieu is erg bhj met de beslissing van de staatssecretaris. „Door de aanwezigheid van vliegveld Soesterberg en de A 28 in de directe omgeving van de Leus derheide was de geluidsoverlast al groot. De staatssecretaris zegt daarover dat je appels en peren met bij elkaar kan optellen, maar het gaat natuurlijk om een drie dubbele geluidsbelasting." Van Voorst tot Voorst zegt in een brief aan de 5 betrokken ge meentes het te betreuren dat zij niet meer willen meewerken, voordat er overleg over de ge luidsbelasting is geweest. „Ik wil een breekpunt in het ambtelijk Leusden zou graag de resulta ten van dit onderzoek onder ogen willen knjgen. omdat wethouder Verduin denkt dat de resultaten ervan voor een belangrijk deel ook van toepassing zijn op de Leusderheide. De staatssecreta ris weigert echter het onderzoek te publiceren, omdat volgens hem de Ginkelse heide niet meer als COT ingericht zal worden. Deze week komt de Defensie nota uit. Daar wordt op het ge meentehuis met spanning naar uitgezien, omdat daar waar schijnlijk ook de toekomst van de Leusderheide ais militair oefen terrein in behandeld wordt. LEUSDEN - Antilopen speelde een laatste ongelukkige wedstrijd. DOC moest winnen om niet direct te degraderen, zodat de wedstrijd tegen De Meeuwen nog een laatste be slissing moest brengen. DOC heeft met 12-11 van Antilopen gewonnen. Antilopen begon met 2 invallers. Maurice Veenendaal en Martijn Verwoert waren geblesseerd. Antilopen stond al snel met 2 doelpunten achter, maar het spelbeeld was niet zodanig om daar ongerust over te worden. Het werd een venijnige wed strijd, waar vooral de scheids rechter wilde opvallen door te pas en te onpas de bal op de stip te leggen. Door dit onzekere op treden wisten de spelers niet precies wat nu wel en niet werd toegelaten. Vooral aanvallend was het bij Antilopen wisselvallig. Men speelde soms te snel zodat de bal te snel naar de andere kant werd gespeeld. In de le helft werden er 7 strafworpen wegge geven door de arbiter. Bij de stand 7-6 voor DOC werd er ge rust. In de rust werd vooral aandacht besteed aan het rustiger en lan ger opzetten van de aanval zodat het balbezit centraler moest staan. In het begin van de 2e helft krabbelde Antilopen dich terbij tot 8-8. In die fase speelde DOC erg nerveus en slordig. Bij 9-8 voor Antilopen had men moeten doordrukken, echter zoals vonge wedstrijden i op de beslissende mo; gefaald met het afronden kansen. De dames kond de stempel op de drukken. In de 25e minuut bij 10-lfj nog eenmaal gewisseld e nog de winst proberen ken. Het geluk was echter me Via 10-10 werd het tension voor de thuisclub en Ar mag het volgend jaar o: proberen. Doelpuntenmakers Kees Meinsma Anneke Kooy Maaike Jentjes Jouce Osnabrugge Irene Veenendaal Jack den Heyer LEUSDEN - De afgelopen zon dagen bruiste het van de aktivi- teiten op Manege Den Treek aan de Waterlooweg. Ponyclub De Treekerruiters organiseerde onderlinge dressuur- en spring- wedstrijden. Bovendien wer den er vaardigheidsproeven dressuur en springen afgeno men. Dit alles gebeurde onder het toeziend oog van een offi ciële jury van de Nederlandse Hippische Sportbond. De vaardigheidsproeven dres suur werden in twee verschil lende klassen verreden, n.l. de klasse B en de klasse L. De klasse B (van begin) is de laagste klasse en de onderdelen zijn nog niet zo moeilijk. Wel zitten alle gangen, zoals stap, draf en galop erin verwerkt. Ook di verse figuren, zoals grote volte (een grote cirkel) en het van hand veranderen (diagonaal oversteken) komen aan de orde. In de klasse L (van licht) zijn de eisen wat hoger. De figuren wor den ingewikkelder en er wordt strenger opgelet dat alles netjes wordt uitgevoerd. Zowel op manegeponies als op eigen pomes werd er aan de proeven meegedaan. Slechts een deelnemertje op een onwil lige pony behaalde het vereiste aantal punten niet. De volgende deelnemers zagen hun inspan- LEUSDEN - De gehele 2e helft heeft Roda '46 storm gelopen op het doel van DEV om een 2-0 achterstand ongedaan te maken. Verder dan een doelpunt van Henk Strijbos kwam de roodzwarte ploeg van Teus Kommer echter niet. Roda zondag ging strijdend ten onder: 2-1. Roda '46 startte de wedstrijd met een aanvallend concept waar DEV vooralsnog geen goed ant woord op had. Omstreeks de 10e minuut nam Meindert Vluegt een vrije trap, die door Edwin Boog maar net werd overge- kopt. Weer enkele minuten later stuurde Perry Wendel John Jan sen weg en diens knal vloog net over de kruising. Hierna zakte het spel van Roda LEUSDEN - De gemeente heeft de bouwvergunning ver leend voor het asielzoekerscentrum aan de Doornseweg. Het ministerie van WVC kan daarom beginnen met de in richting van het voormalige militaire kamp Waterloo. Deze week is begonnen met het uitzetten en het bouwrijp maken van het terrein. Volgens de planning zullen half maart de eerste caravans in Leusden arriveren. Deze zijn speciaal gemaakt in Engeland en zijn nu nog opgeslagen in een loods op het vliegveld Ypenburg. Als alles volgens het tijdschema verloopt, komen de eerste personeelsleden half mei naar het centrum. Het ligt in de bedoeling dat het kamp in juni in gebruik wordt genomen. Daarbij zijn nog wel twee 'hinder nissen' te nemen. Er ligt nog een schorsmgsverzoek van de omwo nenden bij de Raad van State Deze kon nog met in behandeling worden genomen, omdat op het moment van de indiening de bouwvergunning nog met ver leend was. Nu dit wel is gebeurd, kan de Raad van State zich over het schorsmgsverzoek buigen. Als de bewoners in het gelijk worden gesteld, kunnen de werkzaamheden voor het cen trum vertraagd worden. Het cen trum mag vijf jaar gebruikt wor den. Een deel van die termijn is al verstreken, zonder dat er nog één asielzoeker in Leusden is ge weest. De vergunning voor het centrum ging namelijk in op 21 september vorig jaar. Een andere zaak, die nog niet is geregeld, is de bestuursovereen komst tussen de gemeente en het ministerie van WVC. Daarin wordt precies geregeld, voor welke zaken de gemeente en WVC verantwoordelijk zijn. De tekst van deze overeenkomst is al enige tijd geleden vastgesteld, maar de papieren zitten nog in de 'ambtelijk molen' van WVC De ambtenaren van het ministerie hebben nog geen tijd gehad deze zaak af te handelen, kan al vanaf maandag met het werk worden begonnen. Overigens is de be stuursovereenkomst tussen de gemeente en WVC nog niet gete kend. Dat zal binnenkort gebeu ren. In het centrum is plaats voor 275 asielzoekers. De eerste drie leden van de Vreemdelingendienst van het asielzoekerscentrum zijn maan dag beédigd op het gemeente huis. Deze mensen zullen de ko mende weken een opleiding knj gen en lopen daarna stage m de centra in Amersfoort en Leersum. Er zullen m het asielzoekerscen trum in totaal 10 politiemensen van de Vreemdelingendienst ko men. Drie van hen worden toege voegd aan de groep Leusden van de njkspolitie. Het betekent een uitbreiding van de groep. Ook de directeur voor het cen trum is al benoemd. Mevrouw Th. Wondergem is op dit moment plaatsvervangend directeur van het asielzoekerscentrum Moor- heide bij Geleen. Zij werkt al één dag in de week voor het Leusden se centrum. „Wij moeten zorgen voor een opvang, waarbij de asielzoekers hun zelfrespect weet terugvinden. Belangrijk is dat we rekening houden met het cultuurverschil," zegt zij over haar taak als directeur. Zij denkt dat eventuele problemen met omwo nenden kan oplossen m de over- legcommisie tussen die groep en de directie, de politie, de ge meente, de gezondheidsdienst en Vluchtelingenhulp Nederland. „Ik ben altijd voor de omwonen den, eventueel acuut," voegt zij daaraan toe. Tekening van de inrichting van het asielzoekerscentrum. Volgens de gemeente is daarbij ook zoveel mogehjk rekening gehouden met de wensen van de omwonenden '46 wat terug en DEV nam gaande weg het inititief over met wisselende kansen voor beide ploegen. Omstreeks de 30e mi nuut schoot Hans Heymen tegen de spits van DEV aan, op zo'n 40 meter van het doel van Roda '46. De wegspringende bal werd door deze spits meegenomen en vervolgens was Hans van Bek- kum kansloos. 1-0. Roda '46 trok direkt weer ten aanval en met name Henk Strij bos kreeg nog enkele kansen, die hij met in een doelpunt wist om te zetten. In de 45e minuut maakte de scheidsrechter een fout door een ingooibal ver op de helft van DEV niet aan Roda '46 te geven maar aan DEV. De gehele ploeg uit Leusden stond vervolgens te slapen en liet de voorstopper van DEV vanuit zijn eigen 16-metergbied vertrekken naar het Roda '46-doel, waar hij ongehinderd 2-0 kon aanteke nen. Na de rust kwam een herboren Roda '46-ploeg uit de kleedka mers, die het agressieve spel van DEV beantwoordde met snelle aanvallen over de vleu gels. Uit een zo'n aanval zette John Jansen de bal voor en de mee opgekomen Hans Heymen kopte snoeihard op de paal. Weer enkele minuten later wist de keeper een goed ingekopte bal van John Jansen net van de doellijn te slaan. Omstreeks de 70e minuut kwam Henk Strijbos na een afgeslagen Roda '46-aanval in balbezit en vanaf 16 meter maakte de Roda '46-spits de aansluittreffer 2-1 be heerst af. De roodzwarte ploeg van Teus Kommer bleef met macht aanvallen maar de ploeg uit Doom wist met kunst en vliegwerk de beide punten thuis te houden. Perry Wendel kan te rugzien op een goed debuut in Roda's hoofdmacht. ningen beloond met een diplo ma: B dressuur Pauline Berkhof Willem Kees v/d Ree Wilma v/d Bunt Margriet Bekker Barbara van Schaick Annelinde Koldewe Raymond Berkhof Marianne Wiegersma Antoinette de Vries Madeleen Koldewe Marieke van Doom Theraldy v Haaff Petra Bertels L dressuur Annelot Quelle Katja Bruil Petra Pannevis Bij de vaardigheidsproeven springen werd alleen in klasse B gereden. Dat springen moeilij ker is dan men denkt blijkt wel uit het feit dat er zeven deelne mers werden afgewezen. Ge slaagd zijn: B springen Guido Mens ink Patricia Pothoven Petra Bertels Antoinette de Vries Annette Schroder Myra Baadenhuis Milan Gies Met onderverdelingen m de klassen B en L werden de club wedstrijden dressuur en sprin gen verreden. Manegeporues en eigen ponies zitten ook in af zonderlijke rubrieken, want in het bezit zijn van een eigen pony betekent meer voordelen, zoals een grotere vertrouwdheid met de pony en meer tijd om te oefe nen voor een wedstrijd. Ponies zijn er m verschillende maten. Daarom is er bij de ponies een verdeling naar stokmaat. Aan de hand van de stokmaat (gemeten van de grond tot de schoft van de pony) wordt vastgesteld welke hoogte de pon, spnngen. Het is natuurt eerlijk om pomes van iet dan een meter stokmai hoog te laten springen i pony van wel anderhalve De clubwedstrijden moe de laatste tijd verheuger toenemende populariteit de deelnemers als het ïr, getale aanwezige publie ben genoten. Vooral de bij het springen doet d ning stijgen, zo van: doe of doet ie het niet! De uitslagen zijn: B 1-3 dressuur op manege| 1. Wilma v.d. Bunt 2. Madeleen Koldewe B 1-3 dressuur op eigen p 1Karin Verbeek 2. Renate Kerkhof B 2-5 dressuur op manegsg 1Ellen v Heiningen 2. Mette v/d Vis B 2-5 dressuur op eigen p 1Ivonne v Ginkel 2. Rebecca de la Bella L 1-9 dressuur op eigen p| 1Andrea v Ginkel 2. Ivonne v Ginkel L 2-13 dressuur op eigen j 1Sacha den Hertog 2.NienkeBuys Klassiek spnngen begin- manegeponies 1Esther Meerstadt 2. Mariken Gerritsen Klassiek springen B 1 op geponies 1. Mette v/d Vis 2. Willem Kees v/d Ree Klassiek springen B 1 o; ponies 1Annelinde Koldewe Klassiek springen B 2 op geponies 1. Ilse v. Essen 2. Linda Veer Klassiek spnngen B 2 op ponies 1Annelot Quelle 2. Petra Pannevis LEUSDEN - Op Rietgors hebben onbekenden woensdag een per sonenauto gestolen. Het gaat om een Mitsubishi. Op Klaverland hebben onbe kenden in de nacht van dinsdag op woensdag een autoradio ge stolen. De dieven kwamen door een raampje te vern Uit een bestelauto verdv de nacht van dinsdag op dag een hoeveelheid g schap. De inbrekers licht raampje uit de sponninge Bij het zwembad hebbe: kenden woensdag een aid parkeerde auto bekras portier en een spatbord i beschadigd. STOUTENBURG - De nieu we bewoners van het voor malig franciscaans bezin- ningshuis 'Kasteel Stouten- burg', de oecumenische communiteit aan wie het de bestemming van 'mi lieuklooster' dankt, zijn na twee maanden 'Stoutenburg' zover dat zij groepen kunnen ontvangen voor cursussen, conferenties en vergaderin gen op het gebied van milieu en spiritualiteit. 'Kasteel Stoutenburg' lijkt een belangrijk ontmoetingscentrum voor de Nederlandse milieube weging te worden. De Vereni ging Milieudefensie geeft er in het najaar een kadercursus voor 'kerkmensen'. Milieucentrum 'De Kleine Aarde' in Boxtel denkt aan een centraal gelegen 'dependan ce', onder meer om er voortaan studiedagen te houden. Ook an dere kerkelijke en milieugroe pen hebben reeds voor een week of enkele dagen geboekt. De gasten kunnen desgewenst de in vulling van hun programma ge heel of gedeeltelijk overlaten aan de leden van de communiteit. 'Milieuklooster' is volgens ini tiatiefnemer Guy Dilweg een goe de term voor wat de oecumeni sche communiteit van Kasteel Stoutenburg voor ogen staat. „Een gemeenschap om in te le ven en te werken in verbonden heid met de Scheppper en de schepping." De negen volwasse nen en zes kinderen, zowel van rooms-katholieken als protestant- sen huize, willen „de zorg voor de schepping vóórleven, oefenen, verdiepen en vieren". In de prak tijk houdt dat „bewust schepping- vriendelijk leven" onder meer in dat de moestuin en het parkbos bij het kasteel op ecologische wij ze worden bewerkt en bewaard: daarbij worden wisselbouw en biologische bestrijdingsmidde len toegepast. Dilweg: „Ons be sef geschapen te zijn om m broe derlijke en zusterlijke verbon denheid te leven met elkaar en met al wie en wat ons is toever trouwd, bepaalt voor onze manier van samenleven, samen huishou den, gasten verzorgen, ontspan nen, tuinieren en bos beheren." Tot de communiteit die rond de jaarwisseling in 'Kasteel Stouten burg' trok, behoort ook - met echtgenoot Bart en de kinderen Naomi (6), Joram (4) en Zippora (1) - Bette Westera, staffunctiona ris godsdienstonderwijs bij het Centrum voor Educatie van de Nederlandse Hervormde Kerk. „Het is goed elkaar te ondersteu nen en te stimuleren in wat je belangrijk vindt m het leven: goed omgaan met het milieu, de schepping, de aarde die je huis is. Alleen of met z'n tweeen is dat voorleven veel moeilijker vol te houden dan gezamenlijk als groep. Het project heeft als het goed is ook uitstraling. Het is met de bedoeling dat we ons opslui ten om lekker milieuvriendelijk bezig te zijn, maar ook mensen en groepen van buiten ontvangen om, onder meer door cursussen aan te bieden, spiritualiteit en zorg voor het milieu te delen." Zaterdag werd de tweede fase ingeluid, met een 'open huis' voor vooral supporters en mogelijke klanten. Ook buurtbe maakten van de gelegerd bruik kennis te maken i meuwe buren. Die moe: overigens stellen zonder kelijkse eucharistievienn? als die vroeger in het kaste den gehouden. De com; zegt er niet in geslaagd te: priester bereid te vinden daarvoor naar Stoutenbuic men. Wel houdt de com: op zondagmorgen eigen gen („Hoe zouden christelijke gemeenscha; nen zijn zonder te vieren9' de toekomst ook toegi zullen zijn voor „mensen t ten die zich thuisvoelen oecumenische en medita: turgie, aldus Dilweg. Leden van de communiteit aan het werk voor 'Kasteel Stoutenburg'. (Foto: Hans Verhorst).

Leusder Krant | 1991 | | pagina 12