Geharrewar rond gehandicapten wekt wrevel Oplossing van parkeeroverlast rond streekschool in de maak Zo blij als een kind r: OPGAVEBON SERVA VOLVO 'Alarmnummer' Werkzoekenden Deze week in de Leusder Krant 'Renamed' op televisie Gabor zoekt Leusdenaren Wethouder zegt maatregelen toe ■*w' IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WATJE PERSOONLIJK RAAKT MOLENAAR CITR0ËN raakpoging ree Standbeeld voor dichter Achterberg? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de etering HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV LEUSDEN - Wethouder De Jongh heeft maandagavond een bezoek aan de wijk Zwanenburg gebracht om zich ter plek ke op de hoogte te stellen van de parkeerproblemen rond de streekschool SBBO. Tijdens het bezoek heeft de wethouder een bewonersdelegatie toegezegd een aantal maatregelen serieus te zullen bekijken. Het bezoek van De Jongh aan de wijk was het rechtstreekse gevolg van een onderzoek, dat buurtbewoners naar de overlast instelden. De resultaten daarvan werden, samen met een fotoboek over de proble men, afgelopen donderdag op het gemeentehuis aan de wethouder aangeboden. De belangrijkste maatregelen, die volgens De Jongh voor nader onderzoek in aanmerking komen, zijn het instellen van een parkeer verbod buiten de parkeervakken m de wijk en het plaatsen van een lichtbak, die bezoekers van de SBBO tijdig waarschuwt dat de parkeerplaatsen bij de school vol zijn. Daarnaast zouden er betere oversteekmogelijkheden op de Burgemeester Van der Postlaan moeten komen bij de meuwe brandweergarage, om de school ook van de achterkant bereik baar te maken. De achteringang van de school zou dan weer in gebruik genomen moeten wor den. In dat geval zouden bezoe kers van de school hun auto's eenvoudiger bij winkelcentrum De Hamershof neerzetten, in plaats van in de wijk aan de ande re kant van de school. De bewoners zijn redelijk te vreden met de toezeggingen die de wethouder maandag deed. De heer Meyer van de bewoners commissie: „Het is niet het hele ei, maar we hebben ook met meer het gevoel weer eens met een kluitje het riet m te zijn gestuurd. Wij denken dat deze maatregelen m ieder geval een belangrijke bij drage kunnen zijn aan het oplos sen van de problemen." „Het blijft jammer dat de ge meente met over een parkeerver- gunningenstelsel wil praten. Er komt nu misschien een parkeer verbod buiten de vakken, maar dan staan straks 'onze' parkeer vakken vol. En waar moeten wij vervolg op pagina 3 'eusdep kr nis Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13.50 half jaar 26.25 jaar 49,90 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld wethouder Vroon zegde Jansen toe de mogelijkhe den voor de plaatsing van een beeld te willen onder zoeken, maar wees erop dat toen er bezuinigd moest worden om de ver- bouwingskosten van de bi bliotheek in de hand te houden, een standbeeld van de wensenlijst werd geschrapt. Hij wil nu eerst zien hoe de bouwkosten zich de komende tijd ont wikkelen. Hij gaf overi gens toe een groot fan te zijn van Achterberg en „als er ergens een plaats is waar een dergelijk beeld op zijn plaats is, is dat de bibliotheek." (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel. 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond LEUSDEN - Leusden krijgt binnenkort zijn eigen 'alarmnummer'. Via dit telefoonnummer is het mogehjk om buiten kantooruren en op zater-, zon- en feestdagen ambtenaren te bellen als er drin gende zaken te regelen zijn. Bij overstromende rioleringen, omgevallen bomen, gesprongen waterleidingen en dergelijke kan de dienstdoende ambtenaar gewaarschuwd worden. Het bureau Voorlichting van de gemeente zeil binnenkort met een campagne het telefoonnummer onder de aandacht van het pu bhek brengen. LEUSDEN - Het aantal Leusdense werkzoekenden, dat m de maand januari stond ingeschreven bij het Arbeiodsbureau in Amersfoort, bedroeg 484. Er waren 205 mannen en 279 vrouwen, die op zoek waren naar een baan. Slachtofferhulp en maatschappehjk werk bhjken in Leusden op een speciale manier te worden ingevuld. Hoewel, het hjkt wel of er in onze gemeente minder behoefte aan bestaat Pag. 3 De bedrijvigheid in Leusden neemt zo langzamerhand ongeken de vormen aan. Mooie gevels verhullen veelal de werkzaamhe den, die binnen plaatsvinden. De Leusder Krant maakt de ko mende maanden een rondgang langs de ondernemingen. Deu ren gaan open, die anders gesloten bhjven Een werkehjk mooie plek deze week in Panorama Lisiduna. Ineke Jansen in 't Vooronder mag voor een keer het plekje binnen uitzoeken. 'Dit is een van de meest zwaarbevochten stekjes in de gemeente Leusden. De strijd duurde jaren, maar de vrouwen hebben toch resultaat behaald'. Na de emancipatie mag het bier stromenpag j LEUSDEN - De Leusdense motorclub 'Renamed MC', voorheen bekend als 'The Rockers', maakt zondag haar televisiedebuut. Afgelopen zaterdag maakte de VPRO in Leusden bij de club opnamen voor het programma 'Onrust'. Onrust, dat zondags omstreeks half acht wordt uitgezonden, gaat over diverse sub culturen en hun muziek. Voor de gelegenheid kwamen diverse motorclubs in Leusden op bezoek. Een hve-band maakte het feest compleet. De opnamen zijn aanstaande zondag bij de VPRO te zien. Nederland 2, 19.30 uur. De Boekenweek gaat vandaag van start. Met uiteraard het boe kenweekgeschenk en ruime aandacht voor nieuwe verhalen. Duik eens in een boek, maar duik eerst eens in de Leusder Krant voor een boeiende voorbeschouwing. Van Lieve Joris tot Cees Nooteboom Pag. 10 Dne trawers uit de voetbalwereld rondom Leusden De bal rolt inmiddels weer, na een forse wmterstop. De netten zijn weer gespannen, het wachten is op de bollingen. Spannende tijden, kampioenschap en degradatie liggen soms dicht bij elkaar Pag. 11 Marianne Muis deze week op een sportpagina. Een sportief type, doet mee aan een voorhchtmgscampagne'Cara en Topsport gaan uitstekend samen. Ik weet dat veel mensen denken, dat je met cara met aan sport kunt doen. Ik zeg juist dat sport er een heel goede uivloed op heeft'. Pag. 13 Gedeputeerde Jippe Hoekstra maakt veel mee op een doorde weekse dag. De Leusder Krant zocht hem op in het provinciehuis te Utrecht Van vergaderingen tot besprekmgen en 'tussendoor- tïes' °PPag. 9 LEUSDEN - „Veel waarderende woorden, maar een nota waar wel de nodige haken en ogen aan zitten." Die conclusie lijkt op zijn plaats ten aanzien van het gemeentelijk gehan dicaptenbeleid, dat dinsdagavond voor het eerst onderwerp van politieke discussie was in de raadscommissie welzijn. Op het lijvige stuk zelf had ei genlijk niemand van de specia listen in de raadsfracties iets aan te merken. De nota is dan ook eer. gedegen en compleet werkstuk geworden, waann een zeer groot aantal problemen werd geïnven tariseerd en op een rijtje gezet. Het biedt daardoor een goed handvat om de knelpunten in Leusden voor de gehandicapten de komende jaren efficiënt en systematisch aan te pakken en op te heffen. Waarderende woorden van alle fracties werden dan ook in de nchting van het college over het stuk geuit. Ook woordvoerder Van Eijsden van de 'Duwgroep Leusden', een organisatie van ge handicapten. die nauw bij de tot standkoming van het stuk betrok ken was, liet zich lovend uit. „Leusden loopt met dit beleid voorop in de regio en waarschijn lijk zelfs m de hele provincie", aldus Van Eijsden. Op onderdelen zou het plan zelfs al zover zijn, dat met de uit voering spoedig kan worden be gonnen. Onderdeel van de nota is een voorstel van b&w om 150.000,- uit te trekken, om ver- keersvoorzieningen aan te pas sen. Het gaat daarbij om het verla gen van trottoirbanden en derge lijke om in de gemeente door gaande routes voor rolstoelge bruikers te realiseren. En daar zit meteen het eerste knelpunt. Het geld voor die werkzaamheden is niet opgenomen in het meerjaren activiteiten plan van de gemeen te, waar het eigenlijk wel in thuis hoorde. Bij het jaarlijks vaststellen van dat programma kan de raad .en jcede afweging maken van de zaken die m een bepaalde beleidsperiode moeten worden gerealiseerd, binnen het be schikbare budget. Het meerjaren activiteiten programma (MAP) is door wethouder Vroon inge voerd, om te voorkomen dat er teveel ad-hoc beleid gevoerd wordt, waarbij het overzicht ge makkelijk verloren kan gaan. Met het MAP is het voor de raad mo gelijk om ervoor te zorgen dat het geld daar terecht komt, waar het ook het hardst nodig is. Tot nu toe is die werkwijze, mede door een harde opstelling van Vroon, vrij strak gevolgd. Uitgerekend dezelfde wethou der, die binnen het college ook de portefeuille welzijn beheert, verdedigde echter nu het voor stel om voor dit deel van het be leid het MAP te passeren. Het belangrijkste argument was de kennelijke noodzaak om op korte termijn met de werkzaamheden te starten. Hij haalde zich met die manoeuvre in ieder geval de boosheid van Partij van de Arbeid en WD op de hals, die her de wethouder op dit punt in de com missie financien ongetwijfeld nog moeilijk zullen gaan maken. De PvdA kondigde bij monde van Ineke Jansen al aan tegen de nota te zullen stemmen, als deze finan ciering onderdeel van het colle gevoorstel blijft. „En dan gaat het me er uiteraard ruet om dat ik dit gehandicaptenbeleid met zou steunen. Integendeel, alleen mis ik nu de mogelijkheid om de be steding van anderhalve ton af te wegen tegen andere zaken. Ik weet nog wel een paar dingen waar dat geld hard nodig is", al dus Jansen. Seniorenraad Maar niet alleen de PvdA en WD waren op een belangrijk on derdeel met blij. De Senioren raad, waarmee het met het colle ge al vanaf het prille begin niet echt botert, was ook op de teen tjes getrapt. De Seniorenraad is een adviesorgaan, dat in welzijns zaken de gemeente adviseert. In het nabije verleden liep dat be paald met gesmeerd. Met name de behandeling van het Welzijns- plan schoot bij de toen net geïn stalleerde Seniorenraad in het verkeerde keelgat omdat men meende bewust buiten de in spraak te zijn gehouden en te kort de tijd te krijgen om een goed advies te formuleren Het college excuseerde zich bij die gelegen heid in de nchting van de raad en gooide het op 'onwennigheid, coördinatieproblemen en tijdge brek' en verwante terminolo gieën. Beterschap werd nadruk kelijk beloofd. Maar in de eerste alinea van het advies van de Se niorenraad over de nota gehandi captenbeleid kwam het oude probleem weer bovendnjven: Se niorenraad te laat en ongemoti veerd geïnformeerd over vertra ging. procedures met volgens plan verlopen, goede interne be handeling en dus advisering on mogelijk. Leusden'90, PvdA en D66 namen dat het college zeer kwalijk. Wethouder Vroon putte zich opnieuw uit in excuses en voerde onvoorzien omstandighe den aan voor de procedurepro blemen. Geijsberts (D66) nam de zaak hoog op en waarschuwde de wethouder ervoor te zorgen dat afgesproken inspraakprocedu res dienden te worden nageko men. „Zelfs als dat ertoe leidt dat een nota als deze pas een maand later in de raad komt. Dat is de consequentie." LEUSDEN - Staatssecretaris voor de Landbouw, Gabor, bracht zaterdagmiddag een bliksembezoek aan het winkelcentrum Hamershof. 's Ochtends had de secretaris de Hiswa m Amsterdam nog geopend en heeft hij ook nog kans gezien een interview te geven aan radiocollega 's, maar m de namiddag was dan toch Leusden aan de beurt. Gabor arriveerde rond de klok van drie uur om de CDA-afdeling Leusden te helpen canvassen. Met het uidelen van folders en het te woord staan van de passanten heeft Gabor geprobeerd meer mensen naar de stembus te krijgen. Verspreid over de hele dag hebben zo'n vijfhonderd mensen de CDA-kraam bezocht. Op bovenstaande foto Gabor (rechts) met CDA-voorzitter Albert Kramer. (advertentie) WOENSDAG 6 MAART 1991 - 22e JAARGANG NO. 45 DEN - Met veel tam-tam Igde Evert-Jan Schouwstxa k Ópen woensdag de geboor- ttzijn dochter Kirsten-Cis- kn. Een metershoog span- Jnformeerde de hele buurt blijde gebeurtenis. Ineke ihvstra, de nieuwbakken moeder, kon haar ogen niet ge loven, toen zij donderdag met haar baby uit het ziekenhuis thuiskwam. Zij weet nu wel waar haar man een aantal zeer geheimzinnige uitjes door bracht. Met zijn schoonzus, moeder en zus heeft hij heel wat uurtjes zoetgebracht met het ontwerpen, in elkaar naaien en schilderen van wat wellicht het grootste geboortekaartje van Nederland is geworden. Evert- Jan en Ineke zijn zo blij als een kind met hun koter. iEN - Onbekenden hebben icht van vrijdag op zater- irnielingen aangericht bij ..„rij Groot Krakhorst. Een tnlamp en een raam werde Icjld. De politie vermoedt dat ögingen in het werk zijn ge- het culturele centrum bin- gaan. LEUSDEN - Tijdens de ver gadering van de commis sie welzijn, dinsdagavond, heeft de Partij van de Ar beid het idee gelanceerd om bij de verbouwde bi bliotheek aan de Hamers- veldseweg een standbeeld te plaatsen van de dichter Gerrit Achterberg, die de laatste tijd van zijn leven in Leusden woonde en werkte. De PvdA diende daartoe een initiatiefvoor stel in. In het voorstel worden de kosten van een stand beeld geraamd op 30.000,-, waarvan min stens eenderde voor reke ning voor de gemeente zou moeten komen. Bedrijven en burgers zouden voor het restant van het bedrag verantwoordelijk moeten worden. Het plaatsen van een dergelijk beeld is volgens de PvdA een wens van het bibliotheekbestuur. «-.'auto's nemen de IDEN - In Den Treek heeft jachtopziener deze week lode reebok gevonden. Het Bad een schotwond en vol- een poelier was het dier ■chijnlijk ook gegrepen r/ een hond. de Hamersveldseweg ter Ite van de gemeentewerf is rr.lB nacht van zondag op odag omstreeks half twee ïeegeit doodgereden. Het itfekende dier kon niet ontweken worden door passerende automobilist, liep flinke beschadigin- r on pas BtoL et- arkeerprobleem

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1