Leusdei Leusden ruim 100 aanmeldingen ga vandaag nog stemmen nieuwe wegwijs in voorbereiding vergaderagenda DEKOPPB. LHNO - IHNO Heeft u onze OPEN DAG gemist? VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS Administratiekantoor Ebbers WOENSDAG 6 MAART 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nummer 63, 6 maart 1991 Vandaag, woensdag 6 maart, zijn de verkiezingen voor de provinciale staten. Nu is de provincie voor u misschien wat ver van uw bed. Waarom zou je nog gaan stemmen? Maar wist u by voorbeeld dat de leden van de Provinciale Staten de leden van de Eerste Kamer kiezen? In mei van dit jaar zal dat weer plaatsvin den. Dat betekent dat de statenver kiezingen van direct belang zyn voor de landspolitiek. Wanneer de partyen die een regeringscoalitie vormen, nu fors verlies boeken bij de sta tenverkiezingen, kan dat on middellijk leiden tot een min derheidspositie in de Eerste Kamer. Een kabinet komt dan in de benarde situatie van vol doende steun in de Tweede Kamer, maar onvoldoende steun in de Eerste Kamer. De Eerste Kamer kan allerlei voorstellen verwerpen die door de Tweede Kamer wel zijn aangenomen. Het land wordt dan vrywel onbestuur baar en vervroegde Tweede Kamerverkiezingen liggen voor de hand. Om zeven uur gaan de stem bureaus dicht. Tot dan heeft u de tyd om te gaan stemmen. Toch maar doen. Er is een nieuwe uitgave van de gemeentegids Wegwijs in Leus den" in voorbereiding. Dezer da gen worden de instellingen en organisaties die in Wegwijs ver meld staan, benaderd voor het doorgeven van wijzigingen en aanvullingen. Mogelijk zijn er (nieuwe) organisaties, die nog niet in Wegwijs staan. Hen wordt verzocht nog deze week hun ge gevens toe te zenden aan het bu reau Voorlichting van de ge meente Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. Bedrijven die in Wegwijs willen adverteren kunnen contact opne men met Suurland's Vademecum b.v., Postbus 9510, 5602 LM Eindhoven, telefoon 040- 642111. spitsbusenquête: Twee weken geleden werd in deze rubriek een oproep gedaan aan de Leusdenaren die in Utrecht werken of studeren om zich aan te melden als toekomstige gebruiker van een spitsbus tussen Leusden en Utrecht. Inmiddels zijn ruim 100 reacties ontvangen, merendeels van mensen die van plan zyn drie of meer dagen per week van de spitsbus gebruik te maken. Tot 8 maart bestaat er gelegenheid om aanmeldingsformulie ren in te zenden. Deze zijn verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis, telefoon (033) 961659. Op verschillende manieren spant het gemeentebestuur zich in het openbaar vervoer van en naar Leusden te verbeteren Daarbij heeft de totstandkoming van een spitsbusverbmding een hoge prioriteit. De busmaatschappij Centraal Nederland zou hier op korte termijn mee willen begin nen, maar is afhankelijk van toe stemming van de Rijksverkeers inspectie. Het belangrijkste cri terium is het aantal te verwach ten reizigers. Voor Leusden lag die verwachting niet erg hoog: van een spitsbus naar Uitrecht zouden slechts 35 reizigers per dag gebruik maken. Dat is een te gering aantal om een spitsbus- dienst te beginnen. Bij de gemeente werd de belang stelling voor een spitsbus veel hoger ingeschat. Om daar meer zekerheid over te krijgen is be sloten een enquête te houden. Uit het grote aantal tot nu toe ontvangen reacties blijkt de posi tieve verwachting van het ge meentebestuur gerechtvaardigd te zijn. Er zal nu op korte termijn hernieuwd overleg plaatsvinden tussen de wethouder van verkeer J.Th. de Jongh enerzijds en Cen traal Nederland en de Rijksver keersinspectie anderzijds met het doel zo spoedig mogelijk een spitsbusdienst van start te doen gaan actuele folder vaders en moeders opgelet Heeft u kinderen tot vier jaar, dan bestaat de mo gelijkheid van ouder schapsverlof Voor ieder kind tot vier jaar kan er eenmaal onbetaald deel tijdverlof opgenomen worden. Dat kan voor de verzorging van eigen of geadopteerde kinderen zijn. Maar ook wie de op voeding van het kind van een ander mede op zich genomen heeft, kan ou derschapsverlof nemen. Dat kind moet dan wel op hetzelfde adres wo nen. Men moet langer dan een jaar bij dezelfde werkgever in dienst zijn om voor ouderschaps verlof in aanmerking te kunnen komen. Dan kan voor een aaneengesloten periode van maximaal 6 maanden waarbij er ten minste 20 uur per week gewerkt moet worden. Meer informatie over deze regeling vindt u in de folder samen werken, samen voor de kinderen zorgen". Deze folder is gratis te verkrij gen bij het bureau Voor lichting. In de folder zit een bon waarmee u een uitgebreide folder kunt bestellen. van een brandweerb^ü bus zal gebruikt wordt het vervoer van korp tijdens oefenavonden commandowagen bij branden. donderdag 7 maart, commissie Openbare wj Ruimtelijke ordening. Economische zaken en Ve (OREV). Aan de orde komt onder meer het verb plan, onderdeel doelstellingen. De hoofdoelstelb de leefbaarheid in Leusden zo min mogelijk doc verkeer laten aantasten. Verder: deelname aar experiment om de winkels langer open te ho; aanpassing kruising Groene Zoom/Burg. Var Postlaan, nota afstoten openbaar groen, maandag II maart, commissie Algemene en Be< lijke zaken (ABZ). De commissie behandelt: aa sing recht van opstal voor de postduivenverenigir, aanschaf van een brandweerbus en de regionall van de politie. dinsdag 12 maart, commissie Sociale zaken. Yj huisvesting. Emancipatie en Milieu (SVEM). 0 agenda: riolering in het buitengebied, kwijtschc gemeentelijke belastingen, woensdag 13 maart, Financieel Beleid en Beheei commissie behandelt de legesverordening, kwijts ding gemeentelijke belastingen. hoe stemde Leusden Hoe er vandaag in de ge meente Leusden is ge stemd. kunt u morgen in de krant lezen. Voor wie precies wil weten hoe de opkomst en de stemver deling per stemdistrict is geweest, ligt vanaf vrij dag 8 maart een uitsla genoverzicht gereed bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. In dat overzicht wordt uitslagen van de van gehouden Statenve zingen ook nog erj ken met de result] van de Statenverh gen in 1987, de Tw Kamerverkiezingen 1989 en de Gemet raadsverkiezingen 1990. bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouw vergunningen Doornseweg, realiseren opstallen t.b.v asielzoekerscentrum Claverenbladstraat 17, plaatsen dakkapel diverse vergunningen K. C Antilopen, videomarathon J. van de Bor te Eemncs, verlenging stand plaats Campagneteam CDA, standplaats Hamers hof en Biezenkamp Oranjever. Leusden. oplaten ballonnen 30 april, optocht, aubade en concert 30 april, fietstocht 5 mei Sportver. Avanti, sponsorloop St. tot Exploitatie van het Sport- en Recrea- tiebad Octopus, café vergunning Bavoortse- weg 9 Th. J P. van Uhm, restaurantvergunning Hessenweg 212-214 Th. J P. van Uhm, slijterijvergunning Hes senweg 212 G. R. J. van de Kletersteeg, slijterijvergun ning De Biezenkamp 7 A.M.B.C. Achterveld, 4 puzzelritten kapvergunning Schoonderbekerweg, kappen van 400 m el- zenwal bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indiener, bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het bouwen van een schuur/garage ter ver vanging van de bestaande schuren op het perceel Arnhemseweg 5 het bouwen van een serre aan de woning op het perceel Rozenhaag 13 het maken van een overkapping tussen twee schuren op het perceel Tiendvrij 8 het uitbreiden van de berging op het perceel Veldschoren 5 het bouwen van een berging op het perceel Claverenbladstraat 53 het bouwen van een duivenhok op het per ceel Hessenweg 124b het vervangen/verplaatsen van de berging op het perceel Vicarishove 53 De tekeningen liggen van donderdag 7 maart t/m woensdag 20 maart 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Or dening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkin gen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. verzoek vergunning hinderwet Op de eenheid milieu van de gemeente Leus den, afdeling milieu en bouw- en woningtoe zicht, 't Erf 1, ligt vanaf 6 maart 1991 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en boven dien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur op de afdeling burgerzaken/bodekamer, 't Erf 1, zulks na tevoren gemaakte afspraak, telefoon 033-961716, gedurende een maand ter inzage een verzoek met bijlagen om een vergunning ingevolge de Hinderwet van het Ministerie van WVC, voor het oprichten en gedurende 5 jaar in werking hebben van een asielzoekerscentrum op het perceel kada straal bekend gemeente Leusden, sectie B, nummer(s) 759 (ged.), plaatselijk bekend Doornseweg 25 te Leusden (Kamp Water loo). Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende een maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur wor den ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Eenieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zit ting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen ons. de aanvrager en de overige aan wezigen. Deze openbare zitting wordt ge houden op 25 maart 1991 om 20.00 uur in het gemeentehuis, afdeling algemene bestuurs zaken Beroep tegen de op het verzoek om vergun ning genomen beschikking kan later, behal ve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen ontwerp-beschikkingeti) hinderwet Burgemeester en wethouders van Lel maken bekend, dat vanaf 6 maart 19911 afdeling milieu en bouw- en woningtoef 't Erf 1, op werkdagen van 08.30 toll uur en bovendien iedere vrijdag tussen! en 20.00 uur op de afdeling burgerzakef dekamer, 't Erf 1zulks na tevoren gemaj afspraak, telefoon 033-961742, de ontf beschikkingen ter inzage liggen op eerj zoek om een vergunning ingevolge del derwet van: 1. de heer A. G. M. Zwart, Leusbrol weg 29 te Leusdenvoor een vechou J 2. de heer A. G. M. van den Hengel,! senweg 148 te Achterveld, voor eeol houderij; 3. de gebroeders Ter Maten, Moorstel 13-15 te Leusden, voor een veehouJ Wij zijn voornemens om de gevraagdel gunningen te verlenen onder voorschr'^ welke tot strekking hebben gevaar, schiff hinder voor de omgeving te ondervantl Gemotiveerde bezwaren tegen de ont* beschikkingen kunnen gedurende tweci ken na dagtekening van deze openbare! nisgeving schriftelijk worden ingebf door de aanvrager en diegenen die tl schriftelijke of mondeling bezwaren hel gemaakt tegen het verzoek om vergun en door hen. die daartoe redelijkerwijze of niet tijdig in staat zijn geweest. D< zwaarschnften moeten bij burgemeesie wethouders worden ingediend. Indien dat wenst, worden de persoonlijke van degene die een bezwaarschrift in niet bekend gemaakt. soh^emeensoiap Hooglandseweg 55 3813 AN Amersfoort Tel. 033-728203 School voor vLTO - ITO Extra informatie-avond op dinsdag 12 maart a.s. van 16.00-20.00 uur. T.b.v.: aanmelding leerlingen, informatie over de school, mogelijkheden instroom klassen 3 en 4, extra 4e leerjaar. FERDI VUGTS Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur VOOR ADVIEZEN EN DESKUNDIGE VERZORGING Boekhoudingen Loonadministratie Geeresteinselaan 24a Jaarrekeningen 3931 JC Woudenberg Belastingzaken Tel. 03498-2030 Accountancy Lid: NVAK Financiële begeleiding ScJ

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4