Leos-vrouwen krijgen aansluiting Boeren willen riolering Meningen Trainer Van Garderen kruipt ondanks winst door het oog van de naald /L bevindt zich in jradatiegevaar Laatste wedstrijd tennis competitie Roda Al wint sensationeel Hard werken en techniek zorgden voor voorsprong" Promotiekansen voor handballers van LHV rftoernooi bamintonclub Carnaval nksbinnen iezen? dvoor De Haaien Auto opengebroken Auto besmeurd Fietsers bekeurd Teveel alcohol Bezwaren tegen verbouwing SDAG 13 MAART 1991 ?flEN - De vrouwen van Leos hebben zich in Arnhem free kanten laten zien. Na winst in de eerste twee sets, h élde de Leusdense ploeg in de laatste twee sets. Na van de derde en een 14-8 achterstand in de vierde n. Bsnog met 14-16 gewonnen. De felbegeerde drie pun- 3f*ren binnen. Het verlies van Molenwiek brachten Hl en Leos dichterbij de Zaandammers. en speelden zonder enthousiasme bij AGAVS in erg een verloren wedstrijd. Na winst in derde set os punten te gaan pakken, maar een zwakke pass het niet veel verder. nederlaag af te stevenen. ,Ja, het gaat de laatste tijd erg makkelijk. Ze zijn allemaal goed bij de les. Toch ging het in derde set hele maal mis. Niet dat we slecht speelden, maar we verloren het was in Arnhem tegen het jvran EAW in de eerste superieur. Het mveau orgaande wedstrijden ^nieuw gehaald en de i leek direct op een 0-3 |iiini mi i in i in i ii 11 in i ii 11 ui i ii i in ii ui mi i ui min hi minimi urn mui ii ui ui ii ii ii ii ii ii i|L 'et eerste elftal van la-zaterdag lijkt de strijd raan winnen: het als eer- nflf bereiken van de KNVB. tel tegenstelling tot het fe team van de zondag- leling. Hu zal iedereen bij ida'46 roepen dat er van taliteit tussen de twee af dingen geen sprake is. aar men weet natuurhjk eter. Ieder jaar wordt er de talentvolle spelers uit ïoren gevochten. Waar hij heengaan, naar de erdag of de zondag? 'en groep, die moet kie- tussen het spelen op za- dag of op zondag, zal uit- nvallen. Dat gaat ten kos- Van hoe hoog die club zal ilen. Voorbeeld: Veen- me Boys uit Nijkerkerveen eft ook twee afdelingen beide spelen in de on derafdeling, zonder hoger- op te komen. E En dat is nu juist wat Roda'46 wel wil: hogerop. E Maar moet je A-junioren, die interregionaal spelen (dus tegen IJsselmeervo- gels en Spakenburg) in de hoofdklasse laten spelen. Ander voorbeeld: Nijen- E rodes uit Breukelen heeft ook twee afdelingen. Daar E heeft men al dein niet bewust een keuze gemaakt. De zon- dag speelt daar dan ook E tweede klasse KNVB. Ter- wijl de zaterdag in de laag- ste onderafdeling bivak- E keert. Zo kan het dus ook. Natuurhjk is Roda'46 een E hele grote vereniging en natuurhjk is het een nobel streven om beide afdelin- E gen zo hoog mogehjk te Ja- ten spelen. E Maar de grootste club van E de afdeling Utrecht moet toch veel hoger spelen. Er E zullen keuzes moeten wor- den gemaakt. De zaterdag E hjkt de meeste kans te ma- 1 ken. Frits Schoenmaker 11111111111111111111111li1111111111111111111111111111111111 li 111111111111111111111111111111111111111111111 )EN - Tijdens de zater- Aanen afgewerkte wed- het kader van de Kring B zwommen twee leden ugdselectie van de Leus- iwem- Poloclub „De naar een eerste plaats op grammanummer waarop de eerste keer uitkwa- en Zaadnoordijk ging het eerste keer proberen op meter schoolslag. Ze .44.8 op de klokken, on- k goed voor een eerste ven later stond Jurre van r precies dezelfde opga- om naar een fraaie 1.46.2 en ook die tijd bleek voldoende voor een eerste stek. Eveline Brienesse zag verbe tering van haar persoonlijke re cord op de 100 meter rugslag be loond met eveneens een eerste plaats, net als Bons van Gorkom die nog nimmer zo snel ging op de 100 meter vrije slag. Zijn 1.01.9 was eveneens goed voor goud. Tenslotte lieten Kevin Mori en In geborg Zigteman een persoonlijk record aantekenen op de 100 meter rugslag. De 1.55.0 van Zig teman was bovendien voldoende voor een tweede plaats. In de laatste wed- i de le competitiehelft is er niet in geslaagd om de 'rist te behalen tegen het tterke USS uit Utrecht. In /edstrijd kwam TTCL Ier dan 5-5. Door dit re- ïeft TTCL het schamele ntal van 2 uit 5 en zal er reede helft een klein moeten gebeuren wil Bt degraderen, wellicht ook tot de po- degradatiekandidaten kwam goed weg met 5- len. De zwak spelende lijman had zijn dag niet >r alle drie zijn partijen. Snoek en Ron Hartman beiden twee partijen op hun naam en tekenden ook voor het dubbel. De sterkste man van USS won alle drie zijn partijen. Met enig geluk had An dre Snoek deze partij ook ge wonnen maar het geluk was met 21-19 in de derde set aan de kant van de Utrechtenaar. In de 2e helft zal TTCL geluk mee moeten hebben anders gaat het er somber uitzien voor de Leusdenaren. Stand: 1. VTV 2 2. Iduna 2 3. TVS 1 4. Gispen 1 5. USS 1 6. TTCL 1 3-5 4-5 3-4 3-3 4-3 5-2 geduld," aldus trainer Evert van Garderen. De ploeg uit Leusden stuitte op eens op de verdediging van de Arnhemmers en kwam niet meer tot scoren. In plaats rustig te wachten trachtte Leos de zaak te forceren, hetgeen uiteraard niet lukte. Na de 1-15 winst in de twee de set werd de derde set met 15-2 verloren. „Dat was best wel een domper, vooral omdat we al een tijdje het niveau konden vasthou den. In de vierde set moet je dan weer proberen het vertrouwen terug te krijgen." Dat leek heel goed te gaan, want de bezoekers kwamen 1-7 voor. Bij die stand ontstond echter weer hetzelfde beeld als in de derde set. Leos leek rijp voor de sloop nadat EAW met 14-8 voorkwam. Spelverdeler Lia Keus kwam bij die stand voor Erna Boonzaaij- er in de ploeg en vanaf dat mo ment werden er geen fouten meer gemaakt. Leos presteerde een kunststukje door de vierde set alsnog met 14-16 te winnen. „We zijn door het oog van de naald gekropen. In die kritieke fase werd er door memand meer fouten gemaakt en opeens was het heilige vuur er weer. Het was ongelooflijk, maar dat kan mij niet zoveel schelen. We zijn mog vol op in de race." EAW 2 - Leos 1-3 (7-15, 1-15, 15-2 en 14-16) De mannen zijn buitenshuis nog niet tot echte grote daden te bren gen. In Soesterberg verloren zij met 3-1. Het grote manco van de Leusdenaren was opnieuw het scoren van punten. „De eerste set lag vooral de set up met goed, waardoor we aanvallend niet ge vaarlijk konden worden. In de tweede set lag de pass teveel bij de drie-meter-lijn. Daardoor werd Ronald (van Doorn) ge dwongen de set ups aan buiten kant te geven en dat lukte niet zo goed," aldus trainer Rob Vooijs. Hij moest opmeuw spelen zonder coach op bank. In de derde set ging hij noodgedwongen zelf coachen; Marc Bruijn was zijn vervanger. In die derde set werd er door Leos hard gewerkt en kon het de vroeg opgebouwde voorsprong tot het emde behouden. Mede dankzij de goede servicebeurten van Edwin Meijerman en Evert Kruiswijk. De laatste was de eni ge speler, die de hele wedstrijd een aanvaardbaar mveau haalde. Vooijs had na de winst in de der de set goede hoop voor de vierde set. Hetzelfde euvel als in de eer dere sets kwam weer boven wa ter en deed Leos de das om. „De jongens kunnen in uitwedstrijden nog niet het enthousiasme op brengen, die ze in eigen huis wel kunnen opbrengen. En van en thousiasme moet de jonge ploeg het toch hebben. Dat moeten ze nog leren." AGAVS - Leos 3-1 (15-5, 15-8, 10-15 en 15-9) LEUSDEN - De laatste poule wedstrijden werden afgelopen zondag in "de Inslag - Leusen" gespeeld. Het was de laatste keer dat de Serie A moest aan treden in de Winter zondag competitie. Ook afgelopen winter deden er weer een kleine 400 mensen mee, verdeeld over meerder se ries en categorieën. De nrs. 1 en 2 van elke poule spelen op zon dag 24 maart door in de finales. Deze partijen worden gespeeld van 12.00 uur tot 17.00 uur met daarna gelijk de prijsuitreiking. Uitslagen 12.00-13.00 le plaats N. v.d. Boom - H. v.d Boom 2e plaats R. B. Vooys 13.00-14.00 le plaats J. T. v. Empelen 2e plaats F. J. Scharwachter 14.00-15.00 le plaats R Smulders - Th. Corbee 2e plaats F. P. Gankema 15.00-16.00 le plaats A. Meyer A. Meyers 2e plaats R. Blind F. Schilling 16.00-17.00 le plaats M Verdouw G. Drieën- huizen 2e plaats J Berkhof J. v. Gent 17.00-18.00 le plaats C F. Fiérez 2e plaats M. Drent J. v. Opynen 18.00-19.00 le plaats Huurdeman/Oude Weete ring 2e plaats P. Gankema/R. Kurvers 19.00-20 00 le plaats M v.d Begen/P Oudraad 2e plaats J. H. Louis LEUSDEN De wedstrijd van Roda '46 Al tegen het Vee- nendaalse VRC kende een zeer grillig wedstrijd- en score verloop. Tot de 63e minuut zag het er naar uit dat Roda tegen een grote achterstand zou oplopen. Maar ook bij voetbal is een uitslag pas zeker na 90 minuten spel. Na een 1-4 achter stand wist de Leusdense formatie toch nog met 5-4 in een sensationeel slot te winnen. Na 1 minuut stond Roda met 0-1 achter. De hele ploeg verkeerde kennelijk nog in een winter slaap, want de Veenendalers konden wel heel gemakkelijk de leiding nemen. Roda kwam enigszins terug, maar vooral de zieke Steffen Chang werd ge mist. Na 15 minuten kreeg Roda zijn eerste kans. Jeroen Zaal lan ceerde Sander Schimmel, maar zijn schot ging hoog over. En kele minuten later leek Sander Zaal Roda aan de gelijkmaker te helpen na goed voorbereidend werk van Nurdogan Hamurcu. Helaas voor Roda redde de uit stekende goalie van VRC uitste kend. In de 27e minuut kwam Roda op een 0-2 achterstand, toen VRC bij een uitval Ronald Hooger- brugge op snelheid klopte en Niels Terweij als Roda-doelman ten onrechte uit zijn doel kwam. Een fraaie lob bekroonde de VRC-aanval. In de 35e minuut werd het voor Roda nog erger toen VRC 0-3 scoorde. In de 38e minuut wist Jeroen Zaal een mis verstand in de Veenendaalse de fensie af te straffen. Het werd 1-3 en Roda leek weer in de wed strijd te komen. Ook dit pakte weer anders uit, toen scheids rechter Richard in dezelfde mi nuut een onschuldige overtre ding van Bart Otto met een pe nalty bestrafte. VRC maakte geen fout en ze konden zo doende met een 1-4 voorsprong gaan rusten. In de 2e helft zag het er helemaal niet naar uit dat Roda alsnog in de wedstrijd zou komen. VRC hield de zaak goed onder con trole, ondanks 2 wijzigingen in de Roda ploeg: Robin Rijnders verving Mustafa Hamurcu, ter wijl Michel Besseling voor Ro nald Hoogerbrugge in het veld verscheen. In de 23e minuut be gon Roda's victorie. Een inzet van Jeroen Zaal was wel of geen goal. De scheidsrechter twij felde in eerste instantie, maar telde toen het doelpunt. Echter op advies van de VRC grens rechter keurde hij het doelpunt alsnog af. Hierna brak echter het tijdperk Olaf Meerveld aan. De naar vo ren gedirigeerde voorstopper bracht keer op keer de VRC ver dediging in verlegenheid. In de 28e minuut had dit succes. Mi chel Besseling kopte de bal door en zwaar gehinderd door enkele tegenstanders schoot Meerveld 2-4 binnen. Roda werd sterker en sterker en toen Olaf Meerveld in de 30e mi nuut Sander Zaal op fraaie wijze 3-4 liet scoren, wankelde VRC. De sensatie was 1 minuut later reeds compleet toen Sander Schimmel, die een sterke 2e helft kende, op schitterende wijze doorging en 4-4 scoorde. Even keerde VRC terug en in de 35e minuut hield heel Roda de adem in toen de Veenendalers scoorden. Maar terecht werd de goal we gens buitenspel afgekeurd. Roda bleef aandringen en rook de overwinning. In de 44e mi nuut kwam die dan ook. Olaf Meerveld, "de man of the match" zorgde voor de win nende goal. Half uit de draai ke gelde hij de bal of fabuleuze wijze achter de goede VRC goa lie. Roda kon feest vieren, want VRC was verslagen na een wed strijd met een sentationeel sco reverloop Opstelling: Niels Terweij, Mike Gressie, Ronald Hoogerbrugge (Michel Besseling), Nurdogan Hamurcu, Olaf Meerveld, Mus tafa Hamurcu (Robin Rijnders)| Bart Otto, Sander Zaal. Sander Schimmel, Jeroen Zaal, Mark Jan Gieben. LEUSDEN - Het eerste man- nenteam van de Leusder handbal vereniging (LHV) is aan het eind van de compe titie onverwacht nog in kansrijke positie terecht ge komen. Door een versterkte promotieregeling kunnen de Leusdenaren, die met nog één wedstrijd te gaan de tweede plaats bezetten, via promotiewedstrijden alsnog het doel bereiken dat voor dit seizoen gesteld werd. De ploeg begon de competitie niet erg sterk, waardoor het kampioen schap al snel buiten bereik was. Het Nijkerkse Voice liet daarvoor gewoon te weinig steken vallen. Na de eerste vier wedstrijden was LHV al zoveel punten kwijt, dat een titel met meer tot de mogelijkheden behoorde. Aan het einde van de com petitie ziet het er opeens heel wat beter uit. Er is, na een opmars van de voorlaat ste plaats naar de runner- uppositie, zelfs kans op een promotie naar de tweede klasse. LHV staat op dit moment op de tweede plaats in de zaalcompetitie, met een punt voorsprong op de num mer drie, HHC. In de cru ciale ontmoeting van afgelo pen zondag bleef de Leus dense ploeg de andere kan didaat voor de tweede plaats, Laren, met 14-15 de baas. Als LHV deze tweede plaats ook zaterdag tegen Adrastea weet te behouden, moet er een na-competitie worden gespeeld. Op zon dag 24 maart worden er wedstrijden gespeeld tegen de nummers twee uit de ne venklassen. Winst tegen Adrastea, zaterdag m de Amersfoortse hal Midland, is voldoende om de tweede plaats vast te houden. De trainer van de Leus dense ploeg, Theo Geer- ding, ziet niet al te veel pro blemen met het halen van het benodigde punt uit de laatste wedstrijd, om de tweede plaats definitief vei lig te stellen. „Van de wed strijd tegen Adrastea uit Barneveld verwacht ik niet al te veel moeilijkheden. In het begin van de competitie, toen wij helemaal uit vorm waren, hebben wij tegen hen gelijk gespeeld. De eindstand lag echter niet aan hun goede spel. Het was meer dat wij zo slecht speel den." Theo Geerding heeft zijn eigen visie op het handbal. Hij vindt dat zijn ploeg aan vallend en stevig moet spe len. „Met hard werken zijn we uiteindelijk hogerop ge komen. Het heeft even ge duurd voordat ik het team heb weten te overtuigen van mijn taktiek, maar het begint nu wel door te dringen. De laatste negen wedstrijden hebben zestien punten op geleverd, en dat zegt toch wel wat." Op het veld speelt het eerste mannenteam al in de tweede klasse. Het niveau is dus blijkbaar wel aanwezig. „Het is erg moeilijk om uit de derde klasse weg te ko men. Er wordt namelijk heel anders gehandbald. In de derde klasse heerst meer een vechtersmentaliteit, ter wijl er in de tweede klasse al meer op techniek wordt gespeeld. Dat zit ook in onze ploeg, maar helaas hebben wij dit seizoen te vaak ge probeerd om op basis van techniek resultaat te halen en te weinig op karakter. In deze klasse werkt dat ech ter met zo goed, de scheids rechters hebben daar niet zo'n oog voor." Kortom er is plotseling een reéle kans op een pro motie. HHC volgt Leusden met maar eén punt verschil. Het doelsaldo van LHV is dusdanig, dat HHC daar in ieder geval met tegenop kan, al zal in geval van gelijk eindigen een beslissings wedstrijd duidelijkheid moeten geven. „Eén punt is al voldoende om tweede te blijven, maar wij beginnen de wedstrijd natuurlijk om te winnen", aldus Geerding. Theo Geerding...„Onverwachte promotiekansen".... DEN - Het open badmin- önooi van de BC Leusden op zaterdag 16 en zondag Wt voor de negende keer oxthal de Korf gehouden, texnooi. beter bekend als jorftoernooi, wordt ge- o op negen banen op zater- **09.00 tot 20.00 uur en >ndag vanaf 10.00 uur De pBltjen worden op zon dagmiddag vanaf 14.30 gspeeld. Ook dit jaar is het Korftoernooi één véin de zes toernooien van het toernooicircuit, van het di- striktscentrum van de Neder landse badminton bond. De vijf andere deelnemende verenigin gen zijn: ABCA en KBvA uit AMersfoort, BC'70 uit Epe, Fle- vomeppers uit Lelystad en BC Mariken uit Nijmegen. Er wordt gespeeld in 3 niveaugroepen te weten B, C en D. De 152 deelnemers komen uit een gebied van Amsterdam, Le lystad, Utrecht, Arnhem en alles wat daartussen ligt en zij spelen zo'n 255 partijen. In de B en C klasse zijn punten te verdienen voor het toernooicircuit. Degene die de meeste punten na een re delijk geldbedrag tegemoet zien. Daarnaast zijn er in het Korf toernooi in elk onderdeel eerste en tweede prijzen te verdienen, die beschikbaar zijn gesteld door één van de sponsors van het toernooi De sponsors zijn. een Sporthal, een racketspecia- list, een bank, een drukkerij en een makelaar De organisatie is in handen van 8 mensen van de badmintonclub Leusden. Als re- ferree is Jeanette van Grinsven uit Nootdorp aangesteld door de N.B.B. De toegang in de Korf is op beide dagen gratis. Wilt u badminton op een redelijk ni veau zien in Leusden, kom dan zaterdag en/of zondag m de Korf kijken. Zo'n toernooi wordt maar één keer per jaar gehouden. Plaatselijke favorieten zijn Swe- der en Kanter Hormann van de B C Leusden en bij de dames Patricia Gemts en Marion Klin kenberg van de B C. Leusden. Het eerste vrouwenteam van de Hockeyvereniging is de winterstop goed te boven gekomen. De eerste wedstrijd tegen Dieren werd meteen al gewonnen. De eindstand werd 3-1. (Foto Hans Roggen). LEUSDEN - Op een parkeerplaats aan de Doornseweg is vrijdag middag uit een auto een porte feuille weggenomen. Naast pas jes verdween een bedrag van 360,- aan contanten. Er werd een ruitje ingeslagen om de auto binnen te komen. LEUSDEN - Onbekenden hebben m de nacht van zaterdag op zon dag een geparkeerde auto met olieverf en terpentine bewerkt. Het is niet bekend of er blijvende schade is aangericht. LEUSDEN - Bij een extra surveil lance zaterdagmiddag in De Ha mershof heeft de politie twaalf fietsers en bromfietsers bekeurd. Zij reden m het winkelcentrum op plaatsen waar dat niet was toege staan. ACHTERVELD - Een 32-jange Achtervelder heeft zaterdag nacht, omstreeks 4 uur, proces verbaal gekregen wegens njden onder invloed. Bij de blaastest op het bureau bleek de man, die op de Helweg in Achterveld werd aangehouden, aanzienlijk te diep in het glaasje te hebben gekeken. LEUSDEN - De landbouworga nisaties vinden dat de boerde rijen in het buitengebied moe ten worden aangesloten op de riolering. „Waarom krijgt het bedrijvencomplex aan de Zwar- tegoorderweg voorrang bij de aanleg van riolering en moeten wij genoegen nemen met ande re oplossingen," was de vraag die de boeren aan wethouder Corri Verduin stelden bij het overleg tussen de gemeente en de landbouworganisaties. Volgens Verduin is aansluiting van het bedrijvencomplex op de riolering dringend nodig. Ook zijn de kosten daarvoor met zo hoog als de aansluiting van afge legen boerderijen. De landbouw- organsaties maken zich vooral zorgen over de afvoer van het spoelwater, dat onder meer ge bruikt wordt bij het schoonmaken van de melktanks. Ook de provin cie Utrecht heeft aangedrongen op maatregelen om een schonere afvoer van dit water te garande ren. Wethouder Verduin be loofde de boeren apart met hen te overleggen over dit probleem. Aanleg van riolering is in de meeste gevallen echter volgens haar te duur. Andere oplossin gen, zoals septic-tanks, voldoen ook en zijn aanzienlijk goedko per. Er ligt een eerste opzet klaar voor de aanleg van riolering in het buitengebied. Volgens de voorlo pige berekeningen zou dat de ge meente een bedrag van 2,6 mil joen gulden gaan kosten. LEUSDEN - De commissie Ruim telijke Ordening heeft grote be zwaren tegen de uitbreiding van een pand aan de Hamersveldse- weg. Het gaat om een woonhuis, waar op dit moment in de garage een videotheek gevestigd is. De eigenaar wil nu het hoofdgebouw volledig benutten voor winkel- en kantoorruimte. De commissie Ruimtelijke Ordening is bang, dat als dit wordt toegestaan, er in het gebied teveel winkels en kanto ren komen. Ton Voortman van de WD vroeg aan wethouder De Jongh welk beleid er voor het gebied geldt. Gert de Weerdt van de PvdA stelde verder dat door de verbouwing een huis aan de woningvoorraad wordt onttrok ken. De wethouder stelde daar om voor met de beslissing nog even te wachten tot er over het beleid voor dit gebied meer dui delijkheid is. Deze rubnek staat open voor schriftehjke reacties (kort, bon dig en actueel) op artikelen in de Leusder Krant. De redactie be houdt zich het recht voor brieven in te korten of zonder opgaaf van redenen te weigeren. Anonieme brieven zullen ongelezen in de prullemand verdwijnen. Brieven dienen gestuurd te worden naar Redactie Leusder Krant, t.a.v. Gerrit Jeuring, Asschatterweg 19, 3631JT, Leusden. De Achterveldse Raad van Elf, de Prins en zijn adjudant bedan ken iedereen, die het Carnaval tot een succes hebben gemaakt. Prins Cor Puup de 15e (Cor Hoogland), adjudant Frans Sta pelbroek en de Raad van Elf wil len namens de cranavalsverem- gmg de Puupenkoppen uit Ach terveld langs deze weg de carna- valvierders en medewerkers be danken voor de geweldige inzet tijdens de carnavalsdagen in Achterveld. Vooral de velen, die voor de op tocht aan het bouwen waren, maar die helaas dit jaar door om standigheden niet door ging. Ook de goede samenwerking met de plaatselijke kranten, ka belkrant, fotografen, die ieder een van het gebeuren op de hoogte hielden. Wij van de carnaval hopen dat iedereen genoten heeft en wij ho pen iedereen weer te ontmoeten op andere carnavalsactiviteiten in Puupenkoppenland. Foto's van de afgelopen carnaval zijn te be zichtigen en te bestellen bij firma Van Bekkum-Vlug, jan van Arkel- weg 3, Achterveld. F.C. Stapelbroek, Achterveld.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13