Leusden? Leusden paspoorten na 1 april duurder 40 duizend gulden in twee maanden OP 16 MAART A.S. GAAN WIJ OPNIEUW OPEN tuingroen actie, zorg voor het milieu vergaderagenda G E M E E N T.E Klein memobord konijn 14.00 Biezenkamp 13 Tel.: 033-950583 3831 JA Leusden kook- en woonaccessoires WOENSDAG 13 MAART 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 64. 13 maart 1991 bespaar f 11,65 Wanneer uw paspoort binnenkort verloopt, doet u er verstandig aan nu een nieuwe aan te vragen. Voor 1 april aangevraagde paspoorten kosten ƒ11,65 minder dan paspoorten die na 1 april worden aangevraagd. Behalve op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur kunt u voor een nieuw paspoort ook op vrijdag avonden van 19.00 tot 20.00 uur bij de afdeling Burgerzaken te recht. De laatste dag waarop een aanvraag tegen het nu geldende tarief van 70,50 voor volwasse nen en 43,50 voor kinderen tot 16 jaar kan worden gedaan, is donderdag 28 maart. Van vrijdag 29 maart (Goede Vrijdag) tot en met maandag 1 april (2e Paas dag) is het gemeentehuis geslo ten. Het is belangrijk de juiste foto's bij uw aanvraag in te leveren. Paspoortfoto's moeten wettelijk aan strikte voorwaarden vol doen. Helaas worden er nogal eens foto's meegenomen, die niet aan de gestelde eisen beant woorden en dus geweigerd moe ten worden. Wilt u er zeker van zijn dat dit niet gebeurt, dan kunt u het beste de foto's door een erkende vakfotograaf laten ma ken. Pasfoto's gemaakt in een doe-het-zelf fotokabine voldoen in géén geval aan de gestelde ei sen. Datzelfde geldt ook voor kleurenfoto's, fotokopieën en eerder gebruikte foto's. De twee bij de aanvraag in te leveren pasfoto's moeten exact gelijk zijn, ze moeten in zwart wit zijn afgedrukt, duidelijk en goedgelijkend zijn en van recen te datum. Bovendien moeten de foto's schuin van voren zijn geno men, waarbij driekwart deel van een van beide gezichtshelften zichtbaar is. Het voorgeschreven formaat is 3 bij 4 cm; de breedte van het afgebeelde hoofd dient ongeveer 2 cm te zijn. Voor meer informatie over paspoorten en andere reisdocumenten kunt u de afdeling Burgerzaken bellen, telefoon 961702 Vanaf maandag 18 maart kunt u naar alle tuingroendepots uw tuinafval brengen Deze voor jaarsactie loopt tot 5 mei. Gedu rende die periode zijn ook de tijdelijke tuingroendepots in ge bruik. Bijna de helft van ons afval be staat uit groente-, tuin- en frui tafval. Als al dit afval uit ons huisafval, dus uit de vuilniszak, gehouden kan worden kost de afvoer en verwerking van het af val veel minder Plus dat er min der verbrand wordt. Het schei den aan de bron, bij u thuis dus, brengt ook minder schade aan het milieu. Dit geldt natuurlijk ook voor glas, papier, plastic en klein chemisch afval. verkleind Het tuinafval wordt regelmatig bij de tuingroendepots opge haald. Dat gebeurt door de com- pomix. Deze machine vermaalt het tuingroen tot kleine stukjes. Het is daarom verboden plastics, bielzen en bijvoorbeeld hekwerk of gaas op de tuingroendepots te storten De machine zal daar door schade oplopen. Het is dan ook belangrijk dat u goed oplet wat u naar het tuingroendepot brengt. Zit alles in een plastic zak, schudt die dan leeg en neem de zak weer mee. Het wordt weer voorjaar, de tijd om in uw tuin te gaan werken. Breng uw tuinafval naar een tuin groendepot. Er is er altijd wel een bij u in de buurt. Een handig kaartje waar al de depots op staan is af te halen bij het bureau Voorlichting. Vanaf IS maan zijn ook de tijdelijke tuingroendepots weer in gebruik schade door vandalisme: De maanden november en december hebben een trieste lijst aan vernie lingen door vandalisme opgeleverd. Iedere maand maken verschillende afdelingen van de gemeente de balans op van de kosten die nodig zijn om aangerichte vernielingen te herstellen. Over november en december beliepen die kosten in totaal 40.000,-. De grootste schadepost werd veroorzaakt door het volledig vernielen van een schakelkast van een verkeerslichteninstalla tie aan de Middenweg. Met de reparatie daarvan was 11.000.- gemoeid. Op diverse andere plaatsen werden ook verkeers lichten vernield. Dat leverde in totaal ruim 1.500,- schade op. Als gevolg van vandalisme moes ten in november en december 18 verkeersborden worden vervan gen, een schadepost van 2.500,-. Ook diverse platte- grondskasten moesten het ont gelden. Het herstel daarvan kost te ruim 5 000,-. Een grote scha depost vormde ook het vervan gen van het gedeeltelijk gesloop te hekwerk langs de beek in Alandsbeek-oost ter hoogte van de Karekiet. Dat kostte 3.000,-. De hierboven genoemde vernie lingen vormen slechts een kleine bloemlezing uit een lijst die in totaal meer dan vijftig schade posten vermeldt. Duidelijk is dat vandalisme de gemeenschap handen vol geld kost, geld dat ook aan nuttiger en plezieriger dingen besteed had kunnen wor den. Het tegengaan van vandalis me is een zaak van diezelfde ge meenschap en zeker niet alleen van de gemeente en de politie. Helaas wordt nog te vaak en te gemakkelijk gedacht: ,,de ge meente" zorgt wel voor herstel. Maar de kosten daarvan moeten wel door de inwoners, u en ik. worden opgebracht. Het is daar om onze gezamenlijke verant woordelijkheid die kosten zo veel mogelijk te beperken. maandag 18 maart, extra vergadering van de coi sie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Ei mische Zaken en Verkeer (OREV). In deze extra vergadering, die om 20.00 uur 1 komen de knelpuntennotitie structuurschets LtJI en de structuurschets Hamershof aan de ord-ifjj knelpuntennotitie bevat een nadere uitwerking \f~ besluiten die de gemeenteraad in december 1990H genomen over de toekomstige ontwikkeling vanf den. De structuurschets Hamershof geeft een de uitbreiding van het hoofdcentrum in zuidelijkt! ting. De knelpuntennotitie en de structuurschets Hal hof liggen vanaf donderdag 14 maart ter inzage ÏP* bureau Voorlichting in het gemeentehuis. actuele folder europa 1992 1992 belooft een bijzon der jaar te worden. De regeringen van de twaalf landen die samen de Eu ropese Gemeenschap vormen hebben afge sproken dat vanaf 1 ja nuari 1993 de grensfor- maliteiten tussen de aan gesloten landen moeten vervallen. 1993 is ogen schijnlijk nog ver weg, dat is waar, maar er komt heel wat bij kijken om een zo eenvoudig lijken de afspraak goed na te komen. En of het alle maal lukt? De twaalf hebben niet veel tijd meer. Wanneer Europa een grote markt vormt zijn de kansen voor eco nomische groei beter. Er zal geleidelijk veel gaan veranderen. Daardoor zullen die veranderingen niet altijd als verbeterin gen worden henc Maar we krijgen allemaal mee te m; Het is belangrijk i weet wat er gaat ver, ren en wat dat voor tekent. In een brot „Europa 1992 vera ook uw wereld" st; lezen wat u van 1992 verwachten. Deze chure is gratis verl baar bij het bi Voorlichting. bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Begijnhove 48, plaatsen dakkapel Arnhemseweg 95, bouwen bedrijfswoning (ter vervanging inpandige bedrijfswoning) Schaapherder 11, plaatsen dakkapel Davelaak 8, bouwen woning Ruige Velddreef 72, plaatsen dakkapel Begijnhove 5, uitbreiden woning t.b.v. ate lier Vicarishove 17, plaatsen dakkapel Lijsterbeslaan 52, renoveren gymnastieklo kaal Hessenweg 173, bouwen woning (ter vervan ging bestaande woning) Princesnhoflaan 9, uitbreiden woning kapvergunningen Kokmeeuw 18, kappen van 3 essen Hessenweg 220 en 220A, kappen van hout wal Vlooswijkseweg 4, kappen van 3 eiken diverse vergunningen Dhr. J. F M. Luyf, standplaats De Biezen- kamp t.b.v. bloemen en planten bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Leusden brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 28 februari 1991 voorbereidingsbesluiten als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen voor: - het perceel Klettersteeg la; - het perceel Arnhemseweg 31c; - het gebied achter de Moespot, aan de Ren- tinckstraat te Achterveld (de brink), e.e.a. zoals aangegeven op de bij de onder scheidene besluiten behorende situatie-teke ningen. De voorbereidingsbesluiten liggen vanaf maandag 18 maart 1991, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van de woning op het perceel Rozengaarde 30 het uitbreiden van de garage/berging op het perceel Eikenlaan 3 het bouwen van een carport op het perceel Grifthorst 11 het uitbreiden van de woning/garage gedeel telijk t.b.v. kantoor op het perceel Oranje laan 7 het uitbreiden van de woning op het perceel Pr. Margrietlaan 8 De tekeningen liggen van donderdag 14 maart t/m woensdag 27 maart 1991 op werk dagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruim telijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkin gen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. volumebesluit stadsvernieuwing Ter voldoening van het bepaalde in artikel 2 van de Subsidieverordening Stadsvernieu wing Leusden 1984 maakt de burgemeester van Leusden bekend, dat uit het Provinciaal Stadsvernieuwingsfonds voor stadsvernieu wing in Leusden in 1991 beschikbaar is ge steld: 18.000,- voor de verbetering van par- Niet alleen de pui is vernieuwd maar ook het interieur, daarom zijn wij even gesloten geweest. Om aan deze heropening een feestelijk tintje te geven hebben wij gedurende 1 week leuke aanbiedingen: me!Pobord Tot ziens bij ticuliere woningen door eigenaar/bewJ In zijn openbare vergadering van 28 fel 1991 heeft de gemeenteraad besloten óg den dienovereenkomstig te bestemmejj Bovenstaande houdt in dat eigenaar! ners van woningen ouder dan 25 jaar vc verbetering van hun woning in bepaali vallen aanspraak op subsidie kunnen m De aanvraag om subsidie zal altijd ingc moeten zijn voordat met de verbete werkzaamheden wordt begonnen. Voor nadere informatie kunt u contact* men met de afdeling ruimtelijke ordent algemene zaken, telefoon 961727. verplaatsing hoorzitting grondwateronttrekking De voor woensdag 13 maart om 14.0 geplande hoorzitting over de aanvraa de n.v. Waterleidingmaatschappij Mi Nederland voor het onttrekken van water in Woudenberg is verplaatst na april 1991, 14.00 uur. De hoorzitting' gehouden in Hotel Schimmel aan de tionsweg te Woudenberg. Voor de paasdagen Leuke eidopjes van Bodum met zoutvaatje in wit, zwart en acr/l van Q 95 voor 7.50 van 16.50 voor

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4