BDU-TV 'Wij blozen allang niet meer van gekke vragen' Paas-special BDU-TV kijkers^/ leusder krant ADVERTEERDER VAN DE MAAND: VAN SOEREN VAN DUNSCHOTEN Rutgerhuis Amersfoort krijgt nieuw onderkomen CORNER Personeel werven via de kabelkrant KIJKKRANT bel de exploitant! Electronica- dief veroordeeld Auto gestolen® Cassettedeck gestolen Vernieling Inbraak Geld gestolen: gevarieerd allerlei WOENSDAG 20 MAART 1991 AMERSFOORT - De Rutgers Stichting is een landelijke organisatie voor hulpverlening, preventie en voorlichting op het gebied van sexualiteit en relaties. Er zijn drie werk soorten: geboorteregeling, preventie en voorlichting en psychosociale/sexuologische hulpverlening. In de grote ste den heeft de Rutgers Stichting centrum-bureaus, waaronder weer verschillende regio-bureaus vallen. Deze bureaus worden Rutgershuizen genoemd. Ook Amersfoort heeft een Rutgershuis, nu nog gevestigd in het gebouw van de GG&GD aan de Zonnehof. Met ingang van 1 april krijgt het Rutgershuis een eigen en bovendien ruimer onderkomen aan de Leusderweg 63a. De verhuizing vormde een goede aanleiding om de werkzaamheden van het Rutgershuis eens te belichten. Daartoe spraken we met mevrouw A. Smits, arts, en mevrouw M. Veeger, coordina tor voor de regio Utrecht. Hoewel de medewerkers van het Rutgershuis de gastvrijheid van de GG&GD altijd hebben ge waardeerd, zijn ze blij dat ze nu aan de Leusderweg een eigen ruimte krijgen. De twee spreek kamers. die zij nu tot hun beschik king hebben, heeft de GG&GD nodig. Op de vraag iets over de aktiviteiten van het Rutgershuis in Amersfoort te vertellen, zegt me vrouw Smits: „In Amersfoort wordt vooral veel gebruik ge maakt van het anti-concepüe- spreekuur. Dan kan men bij ons terecht met vragen over geboor teregeling en allerlei zaken die daarbij aan de orde kunnen ko men. Bijvoorbeeld problemen die kunnen optreden bij het vrijen, zoals infecties of problemen rond de sexuologie. Niet iedereen weet hoe je moet vrijen. Wij begeleiden mensen die daar problemen mee hebben en geven veel informatie. Over het algemeen komen er meer meisjes dan jongens naar het spreekuur. Er komen wel mannen en jongens maar dan hebben ze vooral vragen en willen ze alleen voorlichting. Of ze komen als partner met een meisje mee. Soms ook als ze bang zijn, dat ze geslachtsziekte hebben. Als dat het geval is, behandelen wij dat op „huisartsniveau", wij doen al leen de eerstelijnszorg. Zonodig worden cliënten doorverwezen naar een specialist." Hoewel het Rutgershuis heel weinig reklame maakt, weet men de weg toch wel te vinden. Afge zien van de feit dat mensen elkaar attent maken op de voorzienin gen die het Rutgershuis biedt, blijkt ook dat het geven van voor lichting op middelbare scholen en aan jongerengroepen voor de nodige bekendheid zorgt. Voor lichtsters vertellen niet alleen hoe de mens biologisch in elkaar zit maar ook welke anticonceptie middelen je kunt gebruiken en wat belangrijk is bij de preventie van geslachtsziekten en AIDS. Mevrouw Smits voegt hieraan toe: „Zij vertellen er echter ook bij dat vrijen heel fijn kan zijn. De laatste tijd is er zoveel aandacht voor de verschillende problemen dat het fijne van vrijen weieens wat onderbelicht blijft. Vroeger, zo'n twintig jaar geleden, was de tendens: alles kon en alles mocht. Door de laatste ontwikkelingen, en dan denken we natuurlijk vooral aan AIDS, moet je je wél bewust zijn van wat je doet. De pil is prachtig maar beschermt je niet tegen ziekten. Daarom adviseren we altijd: als je met „onbekenden" vnjt, ge bruik dan naast de pil ook nog een condoom, dat geeft een een dubbele preventie. We noemen dat het twee-sporenbeleid. Ten eerste is er geen kans op zwan gerschap want als je zeer luid alleen het condoom propageert, blijft die kans aanwezig en ten tweede biedt het condoom be scherming tegen geslachtsziek ten en AIDS." SPREEKUUR Het gewone spreekuur wordt door vele jongeren, vanaf 15, 16 jaar bezocht. Mevrouw Smits merkt op, dat deze jongeren er thuis niet over kunnen praten, maar wel de weg naar het Rut gershuis weten te vinden. Zij krij gen daar altijd hulp omdat ze ner gens anders heen kunnen. Ze ko men voor advies maar knjgen daarnaast veel voorlichting. Het probleem is, dat voor elk consult betaald moet worden. Het jeugd- tarief (tot 18 jaar) is 12,50, het normale tarief bedraagt ƒ27,50. De Rutgers Stichtmg is een parti culiere stichting die wel wat sub sidie ontvangt van het ministerie van WVC. Wanneer jongeren in het ziekenfonds zijn, en er thuis goed over kunnen praten, is het natuurlijk voordeliger om naar de huisarts te gaan. bij de Rutgers huizen werken voornamelijk vrouwen, waardoor de bezoek sters het gevoel hebben veel kwijt te kunnen. Na het eerste kontakt met het Rutgershuis komen de meisjes, ook wanneer zij een jonge vrouw zijn, vaak nog terug. Voor een controle of soms ook wanneer ze problemen hebben met hun rela tie of pijnklachten bij het vrijen. Sommige mensen zijn al 20 jaar cliënt bij het Rutgershuis. Na de geboorte van hun kinderen kun nen zij bijvoorbeeld een spiraaltje of een pessarium laten aanbren gen door de verpleegkundige. Naast de spreekuren en de voorlichting aan jongeren neemt ook de preventie een belangrijke plaats m. Preventiewerksters zor gen voor begeleiding bij jeugd leiders en leraren zodat zij met de jongeren over sexuologie kunnen praten en zaken als sexueel ge weld weten te signaleren. Dit ge beurt aan de hand van trainingen. Ook worden trainingen gegeven over het onderwerp: Hoe om te gaan met de sexualiteit van ge handicapten? Op dat gebied valt nog veel te doen, zo blijkt uit de ervaringen. Bij de Rutgershuizen zijn behal ve artsen, verpleegkundigen, voorlichtsters en preventiewer kers ook sexuologen in dienst. Zij verlenen hulp aan mensen die problemen hebben. Vaak zijn dat problemen in de relatie, geen zin meer hebben in vrijen bijvoor- Informatie-rubriek van de BDU-Kabelkrantkombinatie Midden-Nederland Redaktie Bert Vos. algemeen hoofdredakteur BDU-TV Reakties naar Redaktie BDU-TV-Corner, Postbus 67. 3770ABBarneveld Op donderdag 21, vrijdag 22 en zater dag 23 april brengt BDU-TV een Paas-special, waarin aandacht wordt geschonken aan allerlei zaken, die met Pasen en voorjaar te maken hebben Naast een Paaspuzzel met verschillen de prijzen, o m. ook allerlei nuttige tips met betrekking tot het „voorjaar in de tuin". Even kijken dus! Personeelsadvertenties? De kabel krant is hiervoor een uitstekend me dium Snel (vandaag opgegeven, mor gen geplaatst), en effectief. En dat te gen een aantrekkelijk tarief. Alleen tekst, zonder logo, kost 75.- per dag ex. btw. Een complete advertentie (hele pagina) met logo kost 100,- per dag ex. btw. Voor een klein bedrag per kabelkrant extra kan men deze ad vertentie doorplaatsen naar andere kabelkranten van BDU-TV in de hele regio. Vooral de zaterdagen zijn in trek van wege het sportprogramma en de uit slagen van die dag. Dat mist vrijwel nooit Meer weten? Bel onze advertentie-in- formatie-lijn 03420-94888 (tijdens kantooruren) Het bedrijf van de firma Van Soeren en Van Dunschoten De firma van Soeren Van Dunscho ten aan de Jacob de Boerweg 4 in Nij- kerkerveen is leverancier van bouw materialen, waaronder heel veel voor de tuin, zand, grind, stenen en tegels, maar ook open haarden en uit een grote sortering wand- en vloertegels. Het familiebedrijf speelt helemaal in op de nieuwste trends Zo levert de firma al geruimte tijd geslepen tegels, schitterende tegels die zowel binnen als buiten te leggen zijn. De firma Van Soeren en Van Dun schoten is al geruimte tijd een trouwe adverteerder op de kabelkranten van BDU-TV „Dat moet ook wel. want onze klanten komen overal vandaan, zowel uit Nijkerk als uit Barneveld. Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, ja eigenlijk uit de verre omgeving," aldus is de mening van het bedrijf. .Wij vinden het belangrijk om ons be drijf zo goed mogelijk te presenteren, vandaar dat wij voor dit kleurrijke en snelle medium hebben gekozen. En voor een klein bedrag extra staan we ook op kabelkranten van BDU-TV in andere gemeenten. Wij zijn een bedrijf zonder franje. We proberen ons re clame-budget zo goed mogelijk te be steden. Vandaar de kabelkrant ■r VOOH MIDDEN NEDERLAND Wie regelmatig naar de kabelkrant van BDU- TV kijkt, weet het. De service-rubrieken van de kabelkrant helpen de kijkers op weg met allerlei nuttige en interessante informatie Als geheugensteuntje een opsomming van de ru brieken met verschijningsdagen. Vrijdag, zaterdag en zondag: Medische week enddiensten Vnjdag: Sportprogramma's Zaterdag en zondag: Sportuitslagen Donderdag: Video-nieuws Vrijdag: Bioscoopnieuws met nieuwe films Zaterdag en zondag: Kijkers helpen kijkers Elke dag: Lokale en regionale agenda, Filmagenda Regelmatig of dagelijks: Gemeentelijke voor lichting (verzorgd door de gemeente) Advertentie-service: Elke vrijdag: Occasions van regionale autobe drijven Het kan gebeuren, dat de doorgifte van een programma via de kabel niet altijd even per fect is. Atmosferische storingen kunnen daar van o m. de oorzaak zijn. Daar is niets aan tc doen Vallen zenders uit zonder dat dit door de exploitant is gemeld of zijn de storingen fre- kwent, dan kan het zijn, dat er iets in de aanvoerlijnen niet in orde is. Als uw buren hetzelfde verschijnsel op hun TV konstateren, dan doet u er goed aan om kabelexploitant te bellen. Omdat kijkers regelmatig ONS bellen in plaats van de kabelexploitant, wat uiteraard niet de bedoeling is, volgen hier nogmaals de juiste namen en storingsnummers van de des betreffende exploitanten Gemeente Barneveld Casema bv - Utrecht. 030-898080 (9-22 uur) Gemeente Ede: Media Netwerk. Ede. 08380-52000 Gemeente Leusden: de firma Kroon, 02152-55789 (Let op inwoners van de wijk Rozendaal die nen een ander nummer te bellen. Zie het eigen infokanaal van Rozendaal) Gemeente Geldermalsen: Antennebeheer Midden-Nederland, Veenen- daal: 08385-31500/31515 Gemeenten Renswoude, Scherpenzeel en Maarn: Antennebeheer Midden-Nederland, Veenen- daal: 08385-31500/31515 Gemeente Nijkerk: Gamog Cai Zutphen: 05750-41100 Gemeente Doorn: Antennebeheer Midden-Nederland. Veenendaal 08385-31500/31515 beeld. Mevrouw Veeger merkt op: „Laatst zei een sexuologe nog tegen me: „Ik vind nog steeds, dat ik heel leuk werk heb want ik maak zoveel mesnen gelukkig." Veel mensen nemen liever telefo nisch kontakt op. Dan zeggen ze. Ik heb een hele gekke vraag. Wij zeggen altijd: Kom maar op, wij blozen nergens meer van. Soms gaat het dan om hele kleine pro bleempjes. Het gebeurt wel dat de mensen zo blij zijn dat die op gelost zijn, dat de receptioniste een bosje bloemen krijgt." Mevrouw Veeger vertelt, dat het Rutgershuis ook vrouwen be geleidt, die niet gewild zwanger zijn geworden. In een gesprek proberen zij dan tot een oplossing te komen. Daarbij wordt bespro ken of de vrouw door wil gaan met haar zwangerschap en zo ja, wat dat voor de inrichting van haar leven betekent. Als de vrouw de zwangerschap wil af breken, kan zij van het Rutgers huis een verwijzing krijgen naar een abortuskliniek. In Amersfoort en omgeving zijn er huisartsen die principieel tegen abortus zijn maar die vrouwen dan doorver wijzen naar het Rutgershuis, zodat zij toch op een goede manier wor den opgevangen. Daar kunnen zij ook verder worden begeleid. Als men het erg moeilijk vindt om te beslissen of men het kind wil hou den of als men erg twijfelt tussen abortus en adoptie, wordt verwe zen naar het FIOM. Daar hebben de medewerkers veel meer tijd om het besluitvormingsproces te begeleiden. Vergeleken met andere landen kent Nederland weinig tiener moeders en het abortuspercenta ge is opvallend laag. Mevrouw Smits en mevrouw Veeger heb ben de indruk dat de morrung-af- ter-pil het aantal zwangerschap pen sterk onderdrukt. Op ieder spreekuur worden wel enkele van deze pillen verstrekt. La chend zeggen zij: „Laatst hadden we op een gegeven moment ze ven mensen op één avond die zo'n pil wilden. Misschien hadden zij de lente in hun hoofd. Maar of ze het willen of niet, ze krijgen er altijd een heel snik voorlichting bij zodat ze met elke maand terug hoeven komen. Afgezien van het feit dat je in één keer een grote hoeveelheid hormonen binnen krijgt is het een slechte vorm van anti-conceptie. Bij het Rutgershuis kunnen ook mensen met fertüiteitsproblemen terecht; wanneer men al jaren probeert om zwanger te raken, kan dat op den duur een stempel op het leven van het echtpaar drukken. Relatieproblemen, geen zin meer hebben in vrijen, omdat het in verband met de on derzoeken en behandeling vaak op vastgestelde tijden moest, de medewerxers hebben een li rend oor, verstrekken infoi en houden soms ook een afs tend gesprek wanneer blijkt, het knjgen van een kind niet gelijk is. Mevrouw Smits en mevri Veeger merken op dat de mi werksters van het Rutgersl heel nauw zijn betrokken bij werk: „Het gaat vaak om intieme zaken waardoor een intiem kontakt tot stand komt. vendien is het heel boeiend, ontmoet jonge mensen maar genwoordig komen er ook stet meer ouderen met vragen, om er veel meer bespreekbaar Mensen gaan meuwe relaties en er is veel in beweging, proberen mensen hun eigen ze te laten maken, ook welk vi behoedsmiddel zij willen geb.*| ken. Bij het Rutgershuis is ii een welkom. Per 1 april is het adres: derweg 63a, Amersfoort, telefc 033-618931. Het Rutgershuis is reikbaar tijdens de spree] op maandagavond 19.00-21 uur, dinsdagmiddag 13.30-15j donderdagavond 19.00-21.00 LEUSDEN - Een 24-jarige man die bij een inbraak in Leus den voor zevenduizend gulden aan elektronica had buitge- maak is donderdag voor dit en andere delikten door de politie rechter van Utrecht veroor deeld tot zes maanden cel, waarvan de helft voorwaarde lijk. De Soester mag het onvoor waardelijke deel van de vrij heidsstraf vervangen door hon derdtwintig uur onbetaalde ar beid. Officier van justitie mr. J. Krol had dezelfde vrijheidsstraf ge vraagd, maar als het aan hem had gelegen was de verdachte ver oordeeld tot honderdvijftig urn- arbeid. Hij verweet de Soester uit „puur materieel gewin" het die venpad te zijn opgegaan. Omdat de man nooit eerder veroordeeld was wilde de officier hem de kans geven een alternatieve straf uit te voeren. In de nacht van 6 op 7 maart vorig jaar brak de Soester samen met een kennis op Arebos de deur van een woning open en verdween met een videorecor der, een cassettedek, een tuner een kleuren-televisie en een pla tenspeler. Na zijn aanhouding be kende hij tussen zomer '89 en maart '90 circa vijftien kraken te hebben gezet in Baarn, Soest, Amersfoort en Leusden. Daarbij werd voor duizenden guldens ge stolen. De man zei dat hij meegesleept was door een kennis. Door geld gebrek was hij vatbaar voor diens initiatieven geworden, aldus de Soester, die op last van politie rechter mevr. P. Huijbers-Koop- man onderhoudswerk moet gaan verrichten, zonder betaling. BOETE Een 22-jarige automobilist uit Leusden is woensdag wegens dronken rijden door de Utrecht se politierechter veroordeeld tot duizend gulden boete en een half jaar voorwaardelijke rij ontzegging. In mei vorig jaar reed de man onder invloed van alcohol tegen een boom waar door hij een hersenschudding opliep. Politierechter mr. S. Braunius verwierp het verweer van de raadsman van de verdachte. Die had betoogd dat de Leusdenaar kort na het ongeval in een zodani ge medische toestand verkeerde dat hij met in staat was geweest zijn eigen wil te bepalen. Derhal ve zou de automobilist niet be wust toestemming hebben ver leend voor een bloedproef en dus zouden de resultaten daarvan met mee mogen tellen voor het be wijs. De rechter vond echter dat het medische rapport dit pleidooi niet ondersteunde. Hij verplichtte de Leusdenaar een alcoholver- keerscursus (ave) te volgen, waarbij autobestuurders worden gewezen op de gevaren van a! hol in het verkeer. De officier van justitie eerste instantie zes maanden voorwaardelijke rijontzi geeist in combinatie met honderdvijftig gulden boete, de Leusdenaar een ave zou gen wilde hij bij nader inzier zien van onvoorwaardelijke trekking van het rijbewijs. M Frielink herinnerde er aan dé verdachte een half jaar voor ongeval beboet was wegen den onder mvloed. Na een avondje stappen loor de Leusdenaar op de mersveldseweg m zijn plaats de macht over het Zijn wagen, die tegen een tot stilstand kwam, raakte loss. Hij bleek een bloedali gehalte te hebben van 1,12 gram, terwijl in het verkeer maal 0,5 is toegestaan. De denaar moest een week in ziekenhuis verpleegd wordi Valleiconcert LEUSDEN - In de serie kamermu ziekavonden, die de stichting "Valleiceoncerten' jaarlijks m Leusden en Barneveld organi seert, treedt donderdag 21 maart het Arcis Ensemble op m de her vormde kerk in Leusden-Zuid. Het Arcis Ensemble is een kwintet, dat bestaat uit Jeanelotte Herzberger (viool), Jan Hulst (viool), Richard Wolfe (altviool), Jouke van der Leest (altviool) en Monique Bartels (cello). Op het programma staan werken van Franz Schubert, Wolgang Ama- deus Mozart en Johannes Brahms. Het concert begit om 20.15 uur. Kaarten worden a 15,- vanaf 19.30 uur aan de zaal verkocht (Pas 65+ en CJP-houders betalen 12,50). Jongeren tot 18 jaar heb ben gratis toegang. Voor meer informatie kunnen belangstellen den bellen met: 940835. Bomen planten LEUSDEN - Leerlingen van groep 8 van basisschool De Bongerd zullen woensdag 20 maart om 11.00 uur zeven Turkse hazelaars planten op Middellaken in de wijk 't Ruige Veld. De activiteit vindt plaats m het kader van de nationale Boomfeestdag. Het planten van de bomen zal verge zeld gaan van het zingen van een zelfgemaakt lied, begeleid door een saxofonist en een hoornist van de school. Postzegelbeurs LEUSDEN - De Woudenbergse postzegel- en muntenvereruging 'Onder de Loep' houdt maandag 25 maart een beurs in Leusden. Op de beurs zijn diverse kavels met postzegels en munten te koop. Er kan ook geruild worden. Plaats van handeling is De Til aan de Hamersveldseweg 30. Lisiduna LEUSDEN - De Leusdense mu- ziekverenigikng 'Lisiduna' houdt vrijdag 22 maart de jaarlijkse mu ziekuitvoering. Er staan optre dens gepland van het jeugdor kest, de drumband en het orkest van de vereniging. De uitvoering wordt gegeven in activiteitencentrum De Korf. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Eenzaamheid LEUSDEN - De vereniging Wel zijn Ouderen Leusden (WOL) houdt, in samenwerking met het Kruiswerk, een thema-ochtend over 'eenzaamheid' en over een zaamheidspreventie. De bijeen komst wordt gehouden op dins dag 26 maart in de WOLboom, Hamersveldseweg 2a. Aanvang: 9.30 uur (tot ongeveer 12.00 uur). Avond voor alleenstaanden AMERSFOORT - De afdeling Amersfoort van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele He ming (NVSH) houdt zaterdag <s3 maart een avond voor alleen staanden. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de vereniging aan de Curagaolaan 49 in Amersfoort. De avond be gint om 21.00 uur. Daarnaast is er iedere vrijdag een soos-avond, die voor iedereen toegankelijk is. Die avonden beginnen om 21.00 uur. Brown, Jones and Robinson1 in café The Wish LEUSDEN - De uit de regio Amersfoort afkomstige blues rockband 'Brown, Jones en Robin son' treedt zaterdag 23 maart op in café The Wish aan de Zwarte- weg 3. De band speelt, naast ei gen werk, covers van ZZ-Top en Gary Moore. De band bestaat uit: Jochem van Dnmmelen (zang), Leon de Waard (basgitaar/zang), Ronald Dijkhuizen (gitaar), Joop van den Bosch (drums) en Bas Bloemendal (synthesizer, mond harmonica en zang). Het optreden begint om 21.00 uur. Culturele busdienst LEUSDEN - Leusdense abonne mentshouders voor een concert serie in het Utrechtse muziek centrum Vredenburg kunnen ook dit seizoen weer gebruik maken van een speciale busdienst van en naar Leusden. De busdienst wordt voor de derde keer in suc cessie georganiseerd door de vereniging Welzijn Ouderen Leusden (WOL). Belangstellenden kunnen con tact opnemen met mevrouw De Schepper - Mul, Gorzen 46, tele foon: 946351. Landbouw bijeenkomst LEUSDEN/ACHTERVELD - De gezamenlijke landbouworgani satie m Leusden en Achterveld houden woensdag 20 maart een thema-bijeenkomst over 'Wat kunnen coöperaties betekenen voor boeren nu en in de toe komst?" Mevrouw Duit, mede werkster van de Nationale Coö peratieve Raad verzorgt een inlei ding over het onderwerp. De bijeenkomst wordt gehou den in De Til aan de Hamersveld seweg. Cursus Kamer van Koophandel LEUSDEN - De Kamer van Koop handel in Amersfoort houdt, in samenwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een cursus voor de meewerken de vrouw in de onderneming. De cursus is bedoeld voor vrouwen die samen met hun partner actief zijn in het eigen bedrijf. De cursus wordt gegeven op 16 en 23 april, 7, 14 en 21 mei van 19.00 uur tot 22.00 uur in congres centrum De Eenhoorn in Amers foort. De kosten bedragen 300,-. Voor meer informatie kunnen belangstellenden contact opne men met de heer Kroon, telefoon: 612964. Paaseieren zoeken LEUSDEN - Onder auspiciën van De Blijhof vindt zaterdag 30 maart het inmiddels traditie geworden paaseieren zoeken in het Lock- horsterbos plaats. Deelnemers dienen zich te verzamelen bij De Blijhof, Lisidunalaan 2, alwaar men om 10.30 per fiets vertrekt naar het bos. De kinderen wor den verdeeld in drie leeftijds groepen, voor wie apart eieren zijn verstopt. Het gaat om kinde ren tot 4 jaar, van 5 tot en met 8 jaar en kinderen van 9 jaar en ouder. Voor elke groep is er een verrassingsei verstopt, dat recht geeft op een cadeautje. De paas haas is tijdens de speurtocht na drukkelijk aanwezig. De deelname is gratis. Belasting LEUSDEN - In samenwerking met de belastingdienst organiseert de vereniging welzijn ouderen Leus den (WOL) hulp bij het invullen van belastingformulieren. Oude re Leusdenaren kunnen in dat kar der assistentie vragen van een deskundige, die zijn diensten gratis ter beschikking stelt. Be langstellenden dienen zich tussen 11 en 20 maart op te geven bij mevrouw Schepper-Mul, Gorzen 46. Telefoon: 946351. Prijsvraag LEUSDEN - Ter gelegenheic de start van de nieuwbouw t bibliotheek aan de Hamersi seweg is er een prijsvraag kinderen uitgeschreven. Dei strijd bestaat uit het maker een tekening (kinderen van en met 6 jaar), het maken va- kijkdoos (kinderen van 7 t< met 9 jaar) en het maken gedicht (kinderen van 10 tc met 12 jaar). De inzendingen worden deeld door een deskundige die onder meer bestaat uit stratrice Francien van Weste k onderwijzeres Tineke Kier) 3 vertegenwoordigers van dc m bliotheek. De inzendingen ten voor 15 april zijn ingele bij één van de bibliotheker werkstukken moeten dux voorzien zijn van naam, adrc telefoonnummer. De hoofd; winnaars mogen op 8 mei de ste steen leggen van de ni bouw van de bibliotheek. De naars worden eind april gemaakt. Themadienst [dat LEUSDEN - Onder het 'Mens erger je niet' wordt zcijjfe 24 maart in de Marcuskerl| serie van dne thema-dief over minderheden m de sar» ving in de Marcuskerk afoT ten. De dienst wordt geleid ds. Hans Visser van de kerk uit Rotterdam. De wordt ondersteund door df spelgroep 'Reformation' leiding van Gert Mannée. [te w LEUSDEN - Op een parkeer?^1 bij winkelcentrum De kamp is vrijdagmiddag eenp Daf gestolen. De diefstal itw| sen 12.00 uur en 12.30 uq gepleegd. eur, LEUSDEN - Uit een gymzaal aan de Berkelwijk bij basisschool De Heerd is het afgelopen weekein de een cassetterecorder ter waarde van ƒ400,- gestolen. De politie vermoed dat de daders met een valse sleutel de zaal zijn binnengekomen. LEUSDEN - Bij het clubhuis 1 hockeyvereniging op het 'f sportpark hebben onbek# voor 1.200,- vernielingen s] ncht aan verhehtingsa Uit zes lichtmasten werden! ringen verwijderd en acht turen aan de buitenzijde vi clubhuis werden geheel vej De daders moeten het gens tussen maandag en dag hebben bezocht. Del roept eventuele getuigen <f te melden. ACHTERVELD - Bij een inbraak in een benzinestation in Achter veld hebben onbekenden zater dagavond vijfhonderd gulden buitgemaakt. De inbrekers kwa men binnen door een voordeur en een schuifpui open te breken LEUSDEN - Uit een kantooijj bedrijf aan de Hamersvelü is donderdagmiddag ti uitf en 16.30 uur voor ruirg duizend gulden aan weggenomen. Het geld z£l geldkistje, dat in een onhf ogenblik door onbekende-] leeggeroofd. bouw verki

Leusder Krant | 1991 | | pagina 8