Roda speelt gelijk tegen hekkesluiter :oda zondag pakt verdiende winst LHV dichtbij promotie Titelfavoriet Roda zaterdag stelt teleur iale Winst in eerste beslissingsduel -> HANDBAL Haaien halen overwinning s JSDEN - De teleurstelling over het gelijkspel tegen hek- luiter Hulshorst viel van de gezichten af te lezen. Maar &rks een gigantisch veldoverwicht, een handvol kan- bloedstollende taferelen in het vijandelijke strafschop- lied en een haast ontelbaar aantal corners, slaagde de da-zaterdag er in de tweede helft niet meer in om de 1-1 ijke stand in winst om te zetten. Met kunst en vliegwerk ld Hulshorst de deur dicht, nadat men in de eerste helft :hts een kans nodig had om de balans weer in evenwicht >rengen. Wat de Leusdenaren ook probeerden, de win- ide treffer bleef uit, zodat de gasten uit Hulshorst een «baar punt verdienden in de hevige strijd om lijfsbehoud. a zag daarentegen zijn voor- ng op de concurrentie met punt afnemen, maar met het en tegen SVM Boys op paas- rdag voor de boeg, ziet trai- Nico Romeyn nog volop mo- kheden om met de eind- :p in zicht promotie naar de IB veilig te stellen. „Natuur- s het jammer dat we uitgere- en de onderste een moeten inleveren, maar we \en niemand iets verwijten, s zeker in de tweede helft ard geknokt om de schade »en prima openingsfase te tellen Bij de afronding zat echter met mee, het kleine tje geluk ontbrak en daar- ïs feitelijk alles verteld," al- de Leusdense oefenmees- wedstrijd, die onder pnma tandigheden werd afge- ct, was in de beginfase het ïen zeker waard, ondanks de grote belangen die er op het spel stonden. Van meet af aan was het Roda wat de klok sloeg. Met gevarieerd aanvalsspel werd Hulshorst in het eerste kwartier met de rug tegen de muur gezet. Doelpunten konden dan ook bijna niet uitblijven. Na goed voorbereidend werk van Edwin van Ginkel was het top scorer Coen van Dijk, die zijn status eer aan deed door op fraaie wijze de score voor de za terdag-elf open te breken: 1-0. Het publiek ging er eens goed voor zitten met de succesvolle opening tegen Veensche Boys nog vers in het geheugen. Zover kwam het echter met. In de afronding stond het vizier met op scherp. Middenvelder Edwin van Ginkel zag zijn inzet na een doorbraak langs de ver keerde kant van de paal gaan, terwijl een doelpoging van Remco Bitterling in de grijp grage handen van de Hulshorst doelman verdween. Naarmate de eerste helft vorderde en ver dere Leusdense doelpunten uit bleven, ontstond er enige onrust in de ploeg. In een te traag tempo probeerde Roda-zater- dag volgens de bekende patro nen Hulshorst op eigen helft vast te zetten. Dat lukte echter met, omdat de posities slecht waren bezet, waardoor de ruimte tus sen de linies te groot werd On nodig balverlies was het gevolg, Roda kwam met meer aan aan vallen toe. Hulshorst greep deze onverwachte ommekeer met beide handen aan door de bal len van achteruit rechtstreeks m het Leusdense strafschopgebied neer te leggen. Met vallen en op staan hield de, in deze fase onze kere, Peter de Beer zijn doel nog schoon, maar op het moment dat een van de Hulshorsters vrij voor de Leusdense doelman opdook na emg mistasten in de Roda-de- fensie was het pleit beslecht: 1 -1 STORMLOOP Na de hervatting pas toonde Roda-zaterdag weer zijn ware gezicht, door op karakter het ini tiatief volledig in handen te ne men. Een ware stormloop zette het Hulshorst-bolwerk onder he vige druk. Het aantal mogelijk heden stapelde zich op. Spits Coen van Dijk zag tot ontzetting van de Leusdense aanhang geen kans om de bal een meter voor de doellijn het laatste beslis sende tikje te geven. Ook inval ler Harm Wassink had weimg geluk toen de vrije trap over het muurtje werd gekruld. Buiten het bereik van de keeper, ging zijn kopbal iets te veel naar de buitenkant, waarna Fake Scho- newille in een alles of mets po ging zijn inzet in het zijnet zag eindigen. De Leusdenaren gingen echter ruet bij de pakken neerzitten. Onder aanvoering van laatste man Harry Kerssies bleef Roda bij herhaling de vijandelijke vest onder vuur nemen In het over volle centrum was er echter geen doorkomen aan. Steeds lie pen de rood-zwarten zich stuk in de opeenhoping van Hulshorsts pelers. die zich met hand en tand verdedigden. Vanaf de zij kanten moest het gebeuren. Hoekschoppen en verre in gooien van Harm Wassink en Edwin van Ginkel brachten weliswaar de nodige paniek, maar treffers leverde dit voor Roda niet op Eindelijk leek het in de slotfase te gaan lukken. Remco Bitterling ontdeed zich op handige wijze van zijn directe tegenstander en trok de bal vanaf de achterlijn op maat voor. Hoogopspnngend nam debutant Olaf Meerveld het leder op zijn hoofd, maar ook deze veelbelovende jeugdspe ler had bij de afronding het ge luk met aan zijn zijde Tot opluch ting van alles wat Hulshorst was, scheerde de kopbal over de lat. De laatste mogelijkheid voor Roda om de winst alsnog naar zich toe te trekken, was hiermee verkeken. Het puntverlies was een feit. Voor de Leusdenaren wordt het nu zaak de laatste drie wedstrij den van de competitie promotie af te dwingen door minimaal drie punten te pakken. Zaterdag, in de direkte confrontatie met één van de naaste belagers, kan Roda '46 een flinke stap maken door winnend uit te halen tegen SVM Boys. Lukt dat, dan kan de puntendeling tegen Hulshorst gezien worden als een halve misstap zonder enige nadelige gevolgen. Promotie en de 4e klasse van de KNVB is dan slechts een kwestie van tijd. Opstelling Roda: Peter de Beer, Klaas de Vries, Harry Kerssies, Pedro Pastor, Frank Vissers (Olaf Meerveld), Edwin van Ginkel, Fake Schonewille, Remco Bitter ling, Paul Verhoeven (Harm Wassink), Coen van Dijk. ÜSDEN - De Roda-zondag pakte bij degradatie kandi- t DWSV in Utrecht beide punten. Na één goede le helft 1 een slechte 2e helft wonnen de Leusdenaren dik verdiend lH derom startte de Leusdense ploeg met twee spitsen; Je- n Zaal maakte een redelijk debuut als rechterspits. DEN - Afgelopen zondag was het de laatste (ildag van de winterzondag- petitie 1990/1991. ^nummers 1 en 2 speelden n elkaar in een afvalschema [[wedstrijden begonnen om j) uur, terwijl de laatsten om uur de baan af kwamen, i wedstrijd duurde een uur i tegenstelling tot de wed en in de poules was het nu pfgelopen voor de verliezers s het mooie weer waren fch velen komen kijken naar jpannende partijen. De di- p van het Tennis en Squash rum Leusden bood alle aan een een gratis barbecue 1 waarvan gretig gebruik 1 gemaakt. Ook zij die niet hadden gespeeld waren rte welkom op deze bar- De prijsuitreiking vond na de laatste wedstrijd [som 17.15 uur. het winterseizoen iil/1992 zit deze winterzon- competitie alweer bijna he il vol: enkele plaatsen zijn Tij. Half apnl start de Enkel- [fcompeütie. competitie is eveneens [iedereen toegankelijk en t gespeeld op de zondag- i. Elke deelnemer speelt OlSeens in de 14 dagen, ^uitzondering van de feestda gen de vakantieperiode. lagen 'Outs/Rombouts it/Hoes ikes/Commisaris 'd- Berg/Korung 'D2 jirdemaji/Oude Weatenng Jvers/Gankema Dl mpelen/v Empelen J/d Bergen/Oudraad T>2 plders/Corbee 'er/'Ooyer jdouw/Dneerhuizen 'en/Berkhof Bij een rustige start van beide ploegen werden eikaars krach ten afgetast. Tien minuten na het beginsignaal raakte keeper Hans van Bekkum geblesseerd bij het uitschieten van de bal. Hij speelde echter de wedstrijd op karakter uit. Roda-zondag ging hierdoor opbouwend van ach teruit een slim spelletje spelen. Want DWSV kroop uit zijn schulp waardoor Roda'46 de ruimte kreeg om te counteren. Halverwege de eerste helft werd een vrije trap van Edwin Boog door Henk Weishaupt vanaf 25 meter als een streep in de ge schoten 0-1. Een lekkere op steker voor de ploeg van Teus v. Kommer. De Leusdenaren ble ven vlot combineren en kregen steeds meer de overhand, wat resulteerde in een vrije trap op de linkerhelft van DWSV zo'n 25 meter van het doel Henk Weis haupt plaatste zich achter de bal en schoot de bal direkt in het vijandelijke doel: 0-2. Twee minuten laer onder schepte Edwin Boog een DWSV- aanval en spnntte met de bal aan zijn schoen richting achterlijn. De afdraaiende voorzet werd door Jeroen Zaal verlengd en John Jansen scoorde. 0-3. Op slag van rust was het Bob Schoor dijk die van eigen helft een lange rush ondernam en een af gemeten voorzet afleverde waar uit John Jansen (spelend als mid denvelder) beheerst kon scoren 0-4. Na de rust kwam er een ge tergde DWSV ploeg terug op het speelveld, en in de 50e mi nuut keek de gehele Roda-ploeg toe hoe een Utrechtse midden velder 1-4 binnenschoot. De roodzwarte formatie was echter meteen weer bij de les. In de 55e minuut stuurde debutant Je roen Zaal Edwin Boog de diep ten in. De linkermiddenvelder omspeelde de DWSV-keeper en zag vervolgens de ingescoten bal door een verdediger van de doellijn wordt getrapt. Even later kwam er een voorzet van Edwin Boog, die door Henk Strijbos in de handen van de keeper werd geschoten. Na een uur wisselde Teus v. Kommer Jeroen Zaal voor Sander Veizuu en Edwin Boog voor San- der Zaal Rond de 75e minuut ontsnapte Roda na een aantal klutsballen in het eigen 16-meter gebied aan een tweede tegen doelpunt. Toen uiteindelijk Hans Heyman met een forse trap voor opluchting zorgde en direct John Jansen aan het werk zette, kreeg Roda een kans. Deze werd echter met benut. Vlak voor tijd slingerde scheids rechter Verhoef een speler van DWSV op de bon voor grof spel. Achter de rug van deze scheids rechter sloeg een Utrechter San- der Zaal pardoes in zijn gezicht; een schandalige zaak die met op het voetbalveld thuis hoort. Hierna ontstond bij een scrim mage nog een doelpunt voor DWSV. 2-4 en kwam er een einde aan deze wedstrijd die door de Roda-zondag dik ver diend werd gewonnen. Als de Roda-voorwaartsen zuiniger wa ren geweest met de kansen in de tweede helft dan had er veel hogere uitslag op het bord ge staan. Opstelling: Hans v. Bekkum, Perry Wendel, Meindert Vlugt, Hans Heyman, Bob Schoordijk, Henk Weishaupt Eef v/d Berg, Henk Weishaupt, John Jansen, Edwin Boog (60e Sander Zaal), Jeroen Zaal (60e Sander Verzuu), Henk Strijbos. LEUSDEN - De mannenhartdballers van LHV hebben een sterke tweede helft van het zaalseizoen zondag bekroond met een fraaie overwinning in het eerste beslissingsduel om promotie naar de tweede klasse. De Leusdenaren, die in hun klasse als tweede eindigden, versloegen in de Utrechtse All-Inn hal Houten 2 met duidelijke cijfers: 21-17. Theore tisch zullen de Leusdenaren eerdaags nog een keer in het strijdperk moeten treden om de nummer twee uit de andere parallelklasse te bestrijden. De kans dat het nog zover komt lijkt om diverse redenen niet zo groot, zodat LHV volgend seizoen in de tweede klasse zal uitkomen. Met de overwinning van afge lopen zondag zette de Leusdense ploeg de kroon op een wisselval lig seizoen, waarin met name na het Kerstreces de trein ineens be gon te draaien. In de competitie verloren de Leusdenaren m een reeks van negen opeenvolgend duels alleen nog van de latere kampioen Voice (17-15) en ste gen door die serie van een voor laatste naar de tweede plaats in de eindrangschikking. Vlak voor het einde van de competitie werd bekend dat niet alleen de kam pioenen uit de dne klassen zou den promoveren, maar dat ook één van de nummers twee nog geplaatst kon worden. De rangor de zou onderling in een halve competitie moeten worden be paald. De wedstrijd van afgelo pen zondag was de eerste van die ontmoetingen. De promotie, die nu voor 85% een feit is, komt tamelijk onver wacht. De Leusdenaren, die al seizoenen achter elkaar steeds een fractie tekort kwamen voor rechtsreekse promotie, raakten in een dal, waar de ploeg moeilijk uit leek te kunnen komen. De meuw aangetrokken trainer Theo Geerding kreeg van het bestuur dan ook de opdracht eerst intern weer orde op zaken te stellen, voor de prestatie weer de hoog ste prioriteit zou krijgen. De Leus dense detaillist bleek sneller in zijn opdracht te slagen, dan voor mogelijk werd gehouden. Toch wezen de eerste signalen nog m een andere richting. Na een wisselvallig verlopen eerste helft van de veldcompetitie, was de start van 'de zaal' met minder dan rampzalig. Na een zege in het eerste duel op de latere degra dant Fidelitas volgden verlies- beurten tegen HHC, Laren en Voi ce en werd tegen het Barneveld- se Adrastea slechts een benauwd gelijkspel uit het vuur gesleept. Dat bleek het keerpunt in de gang van zaken. Op het moment dat zowel de trainer, als een aantal spelers de handdoek in de nng dreigden te gooien, kwam het herstel. Met als gevolg een ver diende tweede plaats. Zondag diende de ploeg even wel de kroon op het werk te zet ten en uitgerekend in de Utrecht se All-Inn hal, waar de Leusdena ren traumatische herinneringen aan bewaren. Een aantal seizoen geleden verloor de ploeg daar de beslissingswedstrijd om het kam pioenschap, toen LHV samen met Eendracht op de eerste plaats eindigde. Beide ploegen verloren dat seizoen maar één keer, van elkaar, en eindigden met een straatlengte voorsprong op de rest van het veld. Toch bleef LHV dat seizoen met lege handen ach ter. Het thuisfront leek de belangen van de wedstnjd goed te hebben ingeschat en was met een man of zestig naar Utrecht afgereisd, om het enigszins gehandicapte LHV te steunen. Trainer Theo Geer ding genoot namelijk al van een welverdiende vakantie, terwijl René van Garderen geblesseerd thuis moest blijven. Een extra te genvaller incasseerde LHV nog tijdens de warming-up, toen bui tenspeler Willem van der Heyden vanwege familie-omstandighe den uit de zaal werd weggeroe pen. Een meevaller was de terug keer van Ronald Morren op het LHV-nest een paar weken eer der, zodat de rechteropbouwpo- sitie weer krachtig bemand kon worden. To Schoenmakers, trai ner van de damesafdeling van de Leusdense club, nam de hon neurs op de bank waar. Inspiratie Het leek erop dat de Leusden se ploeg uit de tegenvallers al leen maar inspiratie putte. On danks de haast tropische omstan digheden m de hal, waardoor éen wisselspeler wel wat erg weinig leek, maakte de ploeg vanaf het begin duidelijk wel zin te hebben in promotie. In een duel, waarin het tempo niet erg hoog lag, bleek LHV al snel completer te zijn dein tegenstander Houten, dat het vooral van een kwalitatief uit stekend bezette tweede lijn moest hebben. De offensief inge stelde verdediging van de ploeg uit Houten speelde LHV verder in de kaart, omdat de cirkel en de hoeken gemakkelijker bereikt konden worden. Juist daar is de ploeg het sterkst. Toch waren de verschillen in de eerste helft nog met groot. LHV nam via Ronald Morren en Daan Bleuel een 2-0 voorsprong en kwam door twee treffers van uitblinker Ed Davids zelfs op 4-1, maar na een minder produktieve periode sloot Houten bij 4-4 weer aan. LHV hield evenwel het initia tief, maar slaagde er voor rust met meer in afstand te nemen van de tegenstander: 9-8. Na de pauze was het duel ech ter wel snel beslist. Onder leiding van de zeer sterk acterende Ed Davids kwam LHV voortvarend uit de startblokken 12-9), waarna de Leusdenaren via Arjan Schnei ders en Ronald Morren uitliepen tot 15-10 en 16-11. Bij 18-12 en 19- 13 was het verschil zelfs zes pun ten en vanaf dat moment, het laat ste kwartier, sloop er toch wat onzekerheid in de Leusdense ploeg. Houten proefde mogelijk heden en slaagde er tn het ver schil tot drie treffers terug te brengen (20-17), maar verder lie ten de Leusdenaren het met ko men. Geheel in stijl deed Ed Da vids de deur voor de Houtenaren op slot met een denderende pe gel van afstand: 21-17. LHV is nu afhankelijk van de ontwikkelingen in de paral lelklasse, waar het verloop van de competitie vertraging opliep. Als de inhaalduels zijn afgewerkt, wordt duidelijk wie LHV mag uit dagen. De belangrijkste kandi daat daarvoor, het Utrechtse UDSV, lijkt op voorhand voor de eer te zullen bedanken. In dat geval promoveert LHV en bereidt het trainer Geerding een aardige thuiskomst van vakantie. Doelpuntenmakers LHV: Ed Da vids (9x), Ronald Morren (3x), Arjan Schneiders (3x), Daan Bleuel (2x), Matthijs Jantzen (2x), Ruud Bosch en Rob van de Hoek (ieder lx) (advertentie) Zaterdag 30 maart RODA '46 - SVM BOYS Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door: Panterhuis Schoenmode Hamershof. Leusden Tel. 033-944119 LEUSDEN - De Haaien moesten zaterdagavond helemaal naar Grootebroek bij Enkhuizen voor hun competitietreffen tegen de ploeg van West-Friesland. De thuiswedstrijd was een eenvou dige 27-4 overwinning geweest en als zodanig kon niet veel weerstand worden verwacht. Een iets uitgedunde herenselec- tie was aangevuld met enkele jeugdspelers in de persoon van Casper Renkers, Ruben Tol boom. Rene van de Vlist en Rob van Weegen. De Haaien gingen wat lacomek van start en kregen op die manier zelfs te maken met een 1-0 achterstand. De rest van het spel kwamen de spelers van West-Fnesland ei genlijk niet meer aan de bak. Het was voornamelijk aan de slordig heid in de afronding te danken, dat er geen monsterscore op het scorebord verscheen De uitein delijke uitslag werd 4-14 in het voordeel van de Haaien. Doel puntenmakers: Harry Abbing (3x), Rene van de Vlist (3x), Wil lem Burger (3x), Gerco Renkers (2x), Lex van Dijk (2x), Theo de Rijk (lx). WZA 2 - Roda 2 1-0 Roda 3 - Limvio 3-3 Roda 4 - Hilversum 5 7-1 Maluku Muda 3 - Roda 5 1-2 Roda 6 - Limvio 6 7-1 WZA 8 - Roda 7 2-2 Dames SEC 1 - Roda 1 2-2 JSV 3 - Roda 2 15-0

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11