Leusder Leusden 8B OPGAVEBON REGELRUBRIEK zorg en aandacht voor het landschap /a/vrxtVcnJwrsf- vergaderagenda Nachts Bewust Ontspannen. AQUADROOM WOENSDAG 27 MAART 1991 Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 66, 27 maart 1991 valleicommissie: Broeikaseffect, zure regen, het gat in de ozonlaag, bodemverontreiniging, gescheiden inzamelen van huisvuil, composteren, overbemesting, kataly sator het zyn allemaal begrippen die de laatste jaren meer en meer onder onze aandacht komen. Het milieu, daar maken we ons zorgen over. Er zijn gelukkig nog maar weinig mensen die denken dat het zo'n vaart niet zal lopen En met zijn allen komen we in aktie. Er wor den internationale afspraken ge maakt. Wettelijke regelingen zijn afgekondigd of in de maak. Industrieën investeren in schone re produkten. Steeds meer auto mobilisten vinden in de carpool of het openbaar vervoer een goed en milieuvriendelijk alter natief. Sommigen herontdekken zelfs de fiets. Bijna alle nieuw verkochte auto's hebben een ka talysator. Bedrijven en particu lieren realiseren zich dat ze met energiebesparende maatregelen twee vliegen in één klap slaan: minder kosten èn minder vervui ling. >alleicommissie Verzuring is een van de milieu problemen waar ook in Leusden aandacht aan besteed wordt Uit onderzoek is namelijk gebleken dat de Gelderse Vallei, waar Leusden ook deel van uit maakt, gevoelig is voor verzuring en ver mesting. Een speciale commis sie, de Valleicommissie, is bezig met het opstellen van een plan van aanpak om de vermesting en verzuring in het valleigebied te gen te gaan De speciale aan dacht voor dit gebied is noodza kelijk omdat de doelstellingen die in het Nationaal Milieube leidsplan staan zonder die extra inspanning niet gehaald worden. Gevolg van de vermesting en ver zuring is een geleidelijke aantas ting van de rijkdom aan verschil lende soorten dieren en planten in het Valleigebied. agrariërs Een van de oorzaken van de ver zuring is de uitstoot van ammo niak. Vooral bij veehouderij be drijven is dat het geval. In de Valleicommissie hebben de agra riërs dan ook hun eigen inbreng. Met elkaar wordt er gezocht naar mogelijkheden om de hoeveel heid ammoniak terug te dringen. Daarnaast is er het probleem van de vermesting Er is dan te veel mest Als al die mest op het land wordt uitgereden kan de kwali teit van het grondwater aangetast worden In de Gelderse Vallei is dat een reëel probleem Ook daar houdt de Valleicommissie zich mee bezig. Meer informatie over de Valleicommissie is te ver krijgen bij de gemeente De Gelderse Vallei is mooi, de Valleicommissie wil dal zo houden gamaas» -.v2C '•-v\v»ë sluiting gemeentehuis en -werf Van vrijdag 29 maart (Goede Vrijdag) tot en met maandag 1 april (2e paasdag) zijn het ge meentehuis en de ge- meentewerf gesloten. avondopenstelling In verband met de slui ting op Goede Vrijdag is de avondopenstelling voor paspoorten en rijbe wijzen verplaatst naar donderdag 28 maart van 19 00 uur tot 20.00 uur. Dat is ook de laatste gele genheid om een „goed koop" paspoort aan te schaffen, vanaf 1 april moet daarvoor 11,65 meer worden betaald. openstelling overlaadstation Het overlaadstation op de gemeentewerf, Ha- mersveldseweg 105, is op zaterdag 30 maart van 9.00 tot 12.00 uur ge opend voor het storten van grofvuil, hout, bouw- puin, metalen, glas, pa pier en plastic en voor het inleveren van chemisch afval, afgewerkte olie en koelkasten. wijziging ophalen huisvuil In verband met de Paas dagen wordt het huisvuil op zaterdag 30 maart op gehaald. Op die dag wordt ook het glas en papier opgehaald actuele folders slachtofferhulp Voor een slachtoffer van een misdrijf kan van de ene op de andere dag al les ingrijpend verande ren. Natuurlijk is dat af hankelijk van wat er ge beurd is en vooral van de ernst daarvan, maar bij na altijd zijn de gevolgen voor het slachtoffer op z'n minst onaangenaam. Er zijn mogelijkheden voor persoonlijke slacht offerhulp. Er zijn spe ciale buro's voor het hel pen van slachtoffers. Als slachtoffer kunt u daar altijd kosteloos terecht voor opvang en begelei ding, voor informatie en advies. Meteen al na het misdrijf Een foldertje over deze Buro's voor Slachtofferhulp is te ver krijgen bij het bureau Voorlichting van de ge in de wijken Hamershof. Groenhouten, Zwanen burg. Akkerhoeve, Noord- wijck, Langenbeck, Mun- nikhove. Bosveld, Clave- renblad. Wildenburg en Leusden-zuid. rechtshulp Iedereen krijgt wel eens te maken met vragen of problemen waar een juri dische kant aan zit. Bij voorbeeld: een huisbaas weigert noodzakelijke reparaties te verrichten of u bent het niet eens met een huurverhoging. Er kunnen ook proble men zijn met uw werkge ver. Voor mensen die door hun inkomen of maatschappelijke positie het meest behoefte heb ben aan kosteloze infor matie en advies op dit ge bied is er het bureau voor Rechtshulp. Meer infor matie over deze bureau's vindt in een foldertje dat gratis verkrijgbaar is bij het bureau Voorlichting donderdag 28 maart, raadsvergadering De agenda voor deze vergadering vermeldt onderwerpen. De belangrijkste daarvan zijn de ding van de structuurschets, de vaststelling van gehandicaptenbeleid, de legesverordening en verkeersplan, fase 1. Verder komen aan de ori kwijtscheldingsbeleid voor gemeentelijke belast de reconstructie van het kruispunt Groene Burg. van der Postlaan en de reconstructie v, openbare groen in de wijken Akkerhoeve en wijek. De raadsvergadering begint om 20.00 uur. De vl ge agenda met de bijbehorende stukken hggl inzage bij het bureau Voorlichting in het geml huis. Tijdens de raadsvergadering op 28 maart zal onderin nota gehandicaptenbeleid worden vastgesteld (foto Janus Visser) gratis abonnement op gemeentelijk nieuws De rubriek ,,Van 't Erf" verschijnt wekelijks in de Leusder Krant. Voor wie niet op de Leusder Krant is geabonneerd bestaat de mogelijkheid ,,Van 't Erf' gratis te ontvangen. U ontvangt dan tevens alle officiële bekendma kingen van de gemeente. Voor een gratis abonne ment kunt u zich opj bij het bureau Voa ting, telefonisch via mer (033) 96165 schriftelijk via 150, 3830 AD Le> De uitgeefster Leusder Krant, de in Barneveld, zoij dan voor dat u voo wekelijks „Van ontvangt. bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Lisidunalaan 18, verbouw zusterhuis t.b.v. kinderdagverblijf van Geijnstraat 26, uitbreiden hal en wijzi gen achtergevel woning Beltmolen 24, bouwen serre aan woning Augustijnenhove 3 en 5, bouwen carports en een afdak op nr. 5 Wildenburgstraat 111, plaatsen dakkapel Lepelaar 2, uitbreiding t.b.v tandartsprak tijk Wederik 1, uitbreiding woning t.b.v. kan toor Gagelhof 26, plaatsen dakkapellen Koolzaadlaan 10, plaatsen dakkapel Zaagmolenhof 8, uitbreiden woning diverse vergunningen Magic Promotions, afsteken binnenvuur- werk M. H. C. Leusden, lotenjvergunning Unicef Nederland, kollektevergunmng kapvergunningen Arnhemseweg 33, kappen van 19 eiken met herplantplicht Rosmolenstraat 69, kappen van 2 berken Krooneend 25, kappen van 1 populier bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bou wvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Kon Julianaweg 3 het bouwen van een erker aan de woning op het perceel Wilgcnlaan 7 het verbouwen/uitbreiden van de woning aan de voorgevel op de percelen Lijsterbeslaan 32 en 40 het uitbreiden van de keuken op het perceel Pr. Irenelaan 58 het aanbrengen van een kap op de garage op het perceel Libel 6 het plaatsen van een bergingen een schutting op het perceel Rosmolenstraat 117 het aanbrengen van een kap op de garage op het perceel Verj Ruyterweg 11a De tekeningen liggen van donderdag 28 maart t/m vrijdag 12 april 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimte lijke Ordening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkin gen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend opening winkels tijdens feestdagen Burgemeester en wethouders hebben beslo ten onderstaande dagen in 1991 aan te wijzen als feestdagen waarop de winkels voor het publiek geopend mogen zijn: Tweede Paasdag, 1 april 1991 Koninginnedag, 30 april 1991 Hemelvaartsdag, 9 mei 1991 Tweede Pinksterdag, 20 mei 1991 BDU Rtqe'nftr** irO 8TW 1,80 3,60 5,40 7,20 9,01 10.81 12.61 14,41 16,21 18,02 19.82 21.62 (ALLEEN VOOR PARTICULIEREN) Heeft u wal te koop (gevraagd) of te huur (gevraagd) wilt u wat bekendmaken of iemand felicitaties overbrengen? Plaats dan eens een regelrubriek. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Asschatterweg 19, Leusden. Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten) Postbus 67, 3770 AB Barneveld, o v v Ru A. titel van de krant Naam: Adres: Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum Rubriek: Handtekening Let op- Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af |e benl aktiel en vol energie en |e loeit zeer bewust |e vraagt veel van |e lichaam en geeli dal dan ook voldoende rust. Ook hier kies |e zeer bewust, dus hel beste een waterbed van Aquadroom. Een Aquadroom waterbed past zich altijd volledig aan het lichaam aan Het unieke slabili satiesysleem en het speciaal ontwikkelde Topllex vinyl zorgen voor een haast onopge merkte ondersteuning Wal resulteert in een geheel ontspannen slaap. Aquadroom is toonaangevend op hel gebied van waterslapen Top kwaliteit en kompleetheid staan borg voor een klasseprodukt, onderstreept door een perlekte service en garantie. Daarom zijn Aquadroom waterbedden alleen verkrijgbaar bi| de Letere speciaalzaken waterbedden II (ïUN'l II I l( IIA UI m(:H "I lil Ml Bewi|snummer (uitsluitend op verzoek) 2.65 extra Bneven onder nummer 2.65 extra Bi| met kontante betaling wordt 2 65 administratiekosten berekend Woensdagmiddag gesloten. Vrijdag koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE Hessenweg 72 Stoutenburg Tel. 033-940844

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4