In de ban van het paasei leusder krant IHIKIfi, Gehandicaptenbeleid aangenomen Prijswinnaars Paasaktie ïenzaag- ;hine tolen tzegels tolen rijding Zwerver lie motor Autoportier gestolen Tulpenralley Aanrijding Fietser aangereden Heidebrand Dronkeman Sporttas gestolen Bestuurder schrikt; auto in puin Mislukte auto-inbraak Luidsprekers gestolen Prins Douwe overleden ONI NDERDAG 4 APRIL 1991 plaatselijk nieuws .v.- lllllllllllllllllHillIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllIllllllllllllII LEUSDEN - In winkelcentrum De Hamershof is afgelopen zaterdag de trekking verricht van de prijswinnaars in de paasei-aktie. Veel bezoekers konden ter plekke hun prijzen uitkiezen. Van de 100 winnaars hebben de eigenaars van de volgende nummers zich nog niet gemeld: 302, 441, 644, 724, 774, 837, 976, 1006, 1378, 1548, 1554, 1588, 1603, 1656, 1682, 1683,1785,1786,1840 en 1859. De winnaars kunnen hun prijs ophalen bij Hoge veen herenmode in de Brouwerij. Een gigantische mensenmassa stroomde in het paasweekend samen op het winkelcentrum Hamershof. Door allerlei festiviteiten wist de winkeliersvereniging de mensen aan haar te binden.(foto Hans Ver horst) En als je dan een van de vele gelukkigen was, moest er een keus gemaakt worden. Op de tafel lagen vele tientallen prijzen. Onder toeziend oog van de menigte was dat met altijd even gemakkehjk.(foto Hans Verhorst) hui EN - Op een bouwplaats Speelkamp in 't Ruige Veld nacht van woensdag op tdag een stenenzaagma- ter waarde van 5.000,- ge- I Het apparaat was eigen- In een firma uit Heteren. EN - Uit een postzegelau- op de Hessenweg, bij het ptoor m Achterveld, zijn de en week 48 zegelboekjes ide van 144,- gestolen. ;tal werd donderdag ont- - Materiele schade was Jnge week het gevolg van rijding op de Asschatter- |en bestuurder van een e een uitrit wilde verlaten, i stilstaande auto op de jer het hoofd. Een aannj- het gevolg, waarbij de |ovengens beperkt bleef. - Ds. W.P. Zwerver te i, emeritus predikant van |formeerde Kerken in Ne- ïs op 81-jange leeftijf jen. Hij was achtereenvol- |lppredikant in Kommer- woude, Zuidhorn, Die- (renhuizen, Hijken, Fer- unnukezijl en Wilsum. mentenng in 1975 werkte kele jaren in Oud-Loos- IN - Bij een verkeerscon- de Doornseweg, die de t weekemde hield, is een Ier bekeurd wegens ijding van de maximum- De man reed 176 kilo- ter uur op een plek, waar iet maximum is. De snel- livel kreeg tevens een be- voor het overschrijden doorgetrokken streep en [eren van een rood ver- :ht. LEUSDEN - Een kennelijke Lef hebber van 2CVs heeft zich vrij dagnacht op ongebruikelijke wij ze een portier toegeëigend. De dief lichtte de deur uit de heng sels van een geparkeerde Lelijke Eend, die geparkeerd stond op de Rietgors. Uit een auto, die geparkeerd stond op de Hoefijzer, is in de nacht van donderdag op vrijdag een radio/cassetterecorder weg genomen. De dieven sloegen een ruitje in om de auto binnen te komen. Uit een auto, die geparkeerd stond op de Kerkweg, is vrijdag een handtas weggenomen. In de tas zaten onder meer een betaal- pas en 30,- aan contanten. De auto was niet afgesloten. ACHTERVELD - In Achterveld is komende zaterdag bij tegeltapijt- handel Piet van Heugten een stop van de Tulpenralley. Van 15.30 tot 16.30 uur worden de deelnemers aan de klassementswedstrijden aan de organisatiestand ver wacht. Het is overigens de enige stop in Achterveld. LEUSDEN - Zware materiele schade was donderdagmiddag omstreeks 14.00 uur het gevolg van een aanrijding op de kruising Burgemeester Van der Postlaan/ Hamersveldseweg. Een 47-jange Leusdenaar, die met zijn auto over de Hamersveldseweg reed, verleende bij het oversteken van de Van der Postlaan geen voor rang aan een 31-jange plaatsge noot. De schade was groot, er deed zich geen persoonlijk letsel voor. LEUSDEN - Een 12-jange jongen uit Barneveld moest gisteren met verwondingen aan zijn knie m het ziekenhuis worden behandeld, toen hij op een fietspad langs de Asschatterweg werd aangere den. Volgens een verklaring van de knaap kwam een ongeveer 20-jarige vrouwelijke fietser hem op het fietspad tegemoet en bij het passeren raakten de sturen elkaar. De jongen kwam daar door ten val. De vrouw, die zon der zich bekend te maken verder reed, reed op een fietspad aan de verkeerde kant van de weg. vervolg van pagina 1 PROBLEMEN 'De opvang van de eigen be hoefte van het (stads-)gewest plaatst ons al voor grote proble men', zo waarschuwen B. en W. de Mimster. Toch stemt Amers foort in met de hoofdlijnen van het in de Vinex geformuleerde Rijksbeleid. De onderscheiden hoofdstructuren en de uitgangs punten voor het ruimtelijke or deningsbeleid voor de ko mende jaren werden nadrukke lijk onderschreven. Met name de noodzaak tot zware afweging tussen economie en ecologie en tussen verstedelijking en land- schap- en natuurbehoud worden door Amersfoort als een belang rijke bestuurlijke en poliüeke opgave voor de komende jaren beschouwd. De noodzaak tot een restrictief ruimtelijk beleid voor de Amersfoort omringende landschappen van de Utrechtse Heuvelrug, Eemland en de Gel derse Vallei, wordt onderschre ven. Volgens B. en W. van Amers foort beperkt de Vinex zich te veel tot de ruimtelijke aspecten, de manier waarop dit beleid steun kan bieden aan de be dreigde groepen in de samenle ving komt met duidelijk uit de verf. Het vinden van oplossingen voor deze vragen heeft tijd nodig. Daarom dringen B. en W. van Amersfoort aan op een zorgvul dig fasering van uitspraken over de gewenste ruimtelijke ontwik keling. De tijd is volgens hen nu nog met rijp voor concrete keu zen ten aanzien van gewenste omvang en spreiding van de woon- en werklocaties. Mede daarom verzette Amersfoort zich tegen een voortijdige locatie keuze door de provincie in de PSR-2015. Men is blij met het feit dat de provincie emge ruimte heeft geboden voor een nadere afweging Momenteel is het actuele beleid gericht op het bestaand stedelijk gebied BSG en het CSG in het bijzonder Daarnaast wordt in de stadsuitleg nog gewerkt aan Kat tenbroek en daarna Nieuwland. Extra aandacht wordt besteed aan de ruimtelijke kwaliteit. Amersfoort kondigt ook extra aandacht aan voor het zorgvul dig omgaan met grondstoffen, energie en afval. Met betrekking tot de grote saneringsplannen in het CSG vindt Amersfoort dat de Rijksgelden veel strategischer moeten worden ingezet voor bo vengenoemde gëintegreerde in vesteringen, naast 'de vervuiler betaalt.' Ten slotte vraagt Amersfoort om een spoedige uitvoering van Rail 21 en Rail 21 Cargo Rail 21 Cargo moet Amersfoort ontlas ten van het goederenvervoer door de stand in het algemeen en het rangeren van wagons met gevaarlijke stoffen in het bijzon der. Daardoor zal met name de kwalitatieve ontwikkeling van het CSG minder belemmeringen ondervinden. Verder wordt nog stilgestaan bij de bescherming van ecologische en landschap pelijke elementen, voor Amers- foorts grondgebied zal een land schapsbeleidsplan worden op gesteld. Voor de verdere ontwikkeling van Amersfoort zullen ingrij pende maatregelen op het ge bied van verkeer en vervoer no dig zijn. De versterking van het openbaar vervoer (OVx2), de be perking van het autogebruik in de stad, mede op grond van een verscherpt parkeerbeleid spe len een prominente rol in de plannen waar Amersfoort op dit moment aan werkt. Toch zullen grote meuwe infrastructurele werken nodig zijn zoals de West- LEUSDEN - Brandweerkorpsen van Amersfoort, Leusden, Soest en de vliegbasis Soesterberg zijn zondagmiddag uren in de weer geweest om een heidebrand op de Leusderhei te bedwingen. Aangejaagd door een straffe wind, ging 0,5 hectare hei aan de Kolonel van Royenweg op het mi litaire oefenterrein in vlammen op. De brand brak 's middags omstreeks half vier uit. Brand stichting wordt niet uitgesloten, aldus de brandweer. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEUSDEN - Zaterdag voor Pasen was het weer zover. De plaatselij ke jeugd kon op zoek naar de verstopte paaseitjes in het Lock- horsterbos. De Paashaas had zijn werk goed gedaan, want de eitjes waren lang niet allemaal even makkelijk te vinden. De arumo voor het festijn was groot. De kinderen gingen naar stig op zoek naar de verborgen schat. Een enkeling was op alles voorberèid, met een paasmandje in de hand voor alle gevonden eieren. Onder auspiciën van De Blijhof hebben de kinderen, verdeeld in drie leeftijdscategoneen, naar de eieren gezocht. Uiteraard was ook de Paashaas aanwezig. De kinderen waren onderver deeld in de leeftijdsgroepen tot vier jaar, van vier tot negen jaar en negen jaar en ouder. Voor elke groep was er een speciaal verras singseitje verstopt. De vinder kreeg hiervoor een paasca- deautje. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tangent en de Ponlijn, deze zijn echter deels ook nodig om de afwikkeling van het verkeer op het Rijkswegenstelsel rondom Amersfoort veilig te stellen. Om dat doel te bereiken, evenals het beperken van luchtverontreini ging en geluidoverlast, wordt sinds kort het instrument van de verkeersmilieukaarten gehan teerd. Daarmee kunnen ver keersplannen getoetst worden op de milieuhygiënische aspec ten. De uitkomsten van het rap port 'OVx2' laten in Amersfoort lang op zich wachten, ruim een jaar geleden werd het rapport al tegemoet gezien In dat rapport zal ook aandacht besteed wor den aan het regionale openbaar vervoer LEUSDEN - Zware matenele schade was dit - weekeinde het indirecte gevolg van het mooie voorjaarsweer. Een automobilist, die op de Valleilaan reed, schrok van iets dat door het open raam de auto binnen vloog. Daardoor schoot de auto in de berm en raakte in een slip. De wagen raakte daarna een lantaarnpaal, draaide om zijn as en kwam tegen een verkeersgeleider tot stil stand. Er raakte memand ge wond. LEUSDEN - Dankzij de oplettend heid van de eigenaar is een in braak m een auto op de Hegge- rank donderdagnacht slechts ge deeltelijk gelukt. De Leusdenaar werd omstreeks vier uur wakker LEUSDEN - Op de Heiligenber- gerweg heeft de politie donder dagnacht omstreeks 2.00 uur een 43-jange Leusdenaar aangehou den, die te diep in het glaasje bleek te hebben gekeken. De automobilist kreeg, na het afne men van een ademanalyse, een schikking van 250,- aangebo den. LEUSDEN - Op een parkeerplaats bij winkelcentrum De Hamershof is in de nacht van zaterdag op zondag uit een kofferbak van een geparkeerde auto een sporttas weggehaald. De tas met inhoud vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 400,-. LEUSDEN - Onbekenden hebben uit een auto, die geparkeerd stond op de Elatinehof, de luid sprekerboxen weggenomen. De dieven sloegen een achterruit in om de auto binnen te komen. Het is niet bekend hoe groot de scha de is. LEUSDEN - Maandagavond is na een hartaanval op 51-jange leef tijd overleden de heer Jan Roos. De heer Roos was de eerste Prins Douwe van de Leusdense carna valsvereniging D'Ouwe Klomp. Hij heeft de vereniging nieuw le ven mgeblazen, hij was ook na zijn Prinsperiode een van de meer actieve leden binnen de carnavalsvereniging. De vereniging betreurt het verlies in grote mate:Jan Roos was voor ons een enorme stimulator. Hij was er altijd, en voor iedereen. En dan niet bemoeizuchtig, maar met een luisterend oor. Hij was een en al mens. Voor de nabestaanden zullen wij nu als vereniging zor gen er altijd te zijn, zij kunnen rekenen op steun voor eeuwig. Dat Jan er niet meer is, is een echt gemis." De heer Roos was in het dagelijks leven automatiseringsdeskundi ge. van een hard geluid en ontdekte toen dat een onbekende bij zijn auto stond. De man spoedde zich naar buiten en constateerde dat er een ruit ws ingeslagen. Uit de auto wordt verder mets vermist. Bij de tenrushal aan de Groene Zoom is woensdagavond, tussen 20.00 uur en 21.00 uur, een autora dio gestolen- De inbreker ver schafte zich toegang tot de auto door een ruit in te slaan. LEUSDEN - Met uitzondering van de Partij van de Arbeid heeft de raad donderdag een bedrag van fl. 150.000,- be schikbaar gesteld voor uitvoe ring van het gehandicaptenbe leid. Dat bedrag vloeide voort uit een nota over het gehandi captenbeleid, dat deze maand verscheen. Met dat geld kan onmiddellijk gestart worden met het opheffen van knelpunten Tot nu toe was er jaarlijks 0. 10.000,- beschikbaar voor dat beleid. De Partij van de Arbeid was het niet eens met de manier waarop de anderhalve ton, buiten de meerjarenplanning, beschikbaar werd gesteld. De socialisten von den dat dat bedrag eerst moest worden afgewogen tegen ande re, even dringende zaken. „We zijn met tegen dit beleid, maar dat wil niet meteen zeggen dat er dan ook meteen geld beschikbaar moet worden gesteld. Zeker niet met de omvangrijke bezuini gingsoperatie die ons boven het hoofd hangt", aldus woordvoer der Ineke Jansen. Wethouder Vroon vond dat er gehandeld werd zoals dat eerder met de raad was afgesproken. (advertentie) UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies Wilsbeschikkingen - Deposito's Verzekeringen Sissers is een rubriek voor het Tdeine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's ochtends van 11-12 uur). .Groot alarm in het paasweekend Een grote heidebrand rond Leusden doet de hele regio opschrikken. Met man en macht rukt de brandweer uit Korpsen uit de ganse omgeving spoeden zich naar de fraaie natuur. Helse vlammen, want waar rook is, is vuur. De brand komt zelfs op de teletekstpagina's van de Amsterdamse kabel-exploitant. Grote schade, wel vijf hectare is af gebrand...en dat is toch altijd nog zo'n hen voetbalvelden. Evenwel, als de rook is opge trokken blijkt de schade enorm mee te vallen. Tuur lijk, elk hectare-tje is er een teveel maar de echte sensatiezoekers troffen maandag 'slechts' een half voetbalveldje geblakerd aam Dit noemen wij nu een echte sisssssser... jEri dan is het net of buurman Pon het vuur geroken heeft. Dinsdag rolt er namelijk een persbericht op de redactie binnen met als titel: 'Groen licht voor ons miheu'. Ja wel, nude rode gloed is gedoofd, wordt het weer tijd voor de bossem 'Zuinig omspringen met brandstof en milieu' is een van de onderwerpen in de brochure van de importeur. Had deze boodschap nu niet net even iets eerder de onverlaat van de heidebrand kunnen bereiken.. '...Omwentelingen kosten tijd en rompslomp. Op en rond winkelcen trum de Biezenkamp wordt een renovatie uitgevoerd. De zaak wordt grootscheeps aangepakt, maar dat betekent ook extra druk op het toch al kleine parkeerplaatsje. Bulldozers, vrachtwagens en een berg zand en klinkers. Hier wordt gewerktl En natuurlijk ...op dinsdag helemaal hectische toestanden in verband met de markt En wat nu zo fijn is, vroeger surveilleerde de politie -wellicht juist- op de dinsdag, maar in deze bouwtijd zie je ze niet. De politie heeft waarschijnlijk ook door, dat er nu sprake is van overmacht en geen onwil... '...De ons welbekende Gymclub is weer gesignaleerd. Ditmaal probe ren zij voet aan de grond te krijgen in Amersfoort Afgelopen week stond in een regionaal dagblad te lezen dat een sportzaal aan het Reinaartpad in de Amersfoortse wijk Schothorst ruimte biedt aan de acht initiatiefnemers. Deze mensen zijn nog steeds dezelfde, die in Leusden hebben geprobeerd een cursus voormensen met een slechte conditie te beginnen. Dit keer wordt echter niet vermeld dat het een stageproject van het Cios is. Wel wordt het 'sportief sfeertheater' genoemd Deze benaming blijft wat vaag voor een 'commerciële' gymles... '...In Achterveld lost men parkeerproblemen overigens ook op zon der politie. In Ons Gebouw was een Lente Nieuwjaarsfeest van zo'n tweehonderd Iraniërs. Tientallen auto's moesten worden geparkeerd, maar dat ging heel eenvoudig. Een paar dorpelingen wezen de plek ken aan en keurig zonder eiuge overlast voor doorgaand verkeer kwam alles in orde. Met een beetje passen eh meten, denken en doen en niet zeuren is er in het dorpje geen parkeerprobleem. Waar een kleine gemeenschap groot kan zijn... n 2,f er een eitje verstopt in een boomstronkDit joch hjkt er B fe zijn, hij laat zich niet beetnemen door de paashaas. foto rhorst) De hei zoals deze er na de Pasen troosteloos zwart bij lag. Eieren zoeken vergt ook veel concentratie, (foto Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3