Leusdei Leusden M/Vacatures •m SPORTHUl gemeente zet 10 miljoen aaltjes in zelf composteren een simpele zaak METAALBEWERKERS (M/V) vlotte medewerkers (m/v) Fanterhuic MODESCHOENEN VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS VGOP 6SN SPETTER <1 IT>5 (mt. 116 t/m 176) i@c§hui: DONDERDAG 4 APRIL 1991 LEUSDEII KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 67, 4 april 1991 milieuvriendelijke actie: Planten, zoals de azalea, de rododendron en de taxus kunnen worden aangetast door de taxuskever. De larven van deze kever vreten aan de wortels Dit leidt bijna altijd tot het afsterven van de plant. De larve leeft van april tot juni. Daarna verschijnen de eerste kevers. De kevers knagen ronde happen uit de bladranden en tasten ook de bloemen en knoppen aan Kom je de larve tegen tussen de planten dan moet je hem bestrij den. Ook in het gemeentehuis is de larve ontdekt. Nu kun je het beest te lijf gaan met chemische middelen- Maar een gemeente die af wil van chemische onkruid- bestnjding, moet natuurlijk ook in eigen huis de zaak anders aanpakken Een uitstekende bestrijding van de larven van de taxus kever is mogelijk met microscopisch kleine aaltjes. Zij gaan op zoek naar de keverlarven en dringen naar binnen. De larven gaan hierdoor dood. De bestrijding gebeurt dus met levende diertjes. Vorige week zijn er bij planten in het gemeentehuis 10 miljoen van die aaltjes losgelaten. Deze invasie voorkomt dat de plan ten en het milieu aangetast worden. iSi.-? .'Va- v tv meidnummer straatverlichting indoor bowls nieuwe sport in Leusden Straatverlichting defect? U kunt meewerken aan een snelle repa ratie door de storing te melden bij de afdeling Gemeentewer ken, telefoon (033) 961710. Via een telefoonbeantwoorder is dit nummer dag en nacht bereik baar. Wanneer u een storing door geeft, vermeldt daarbij dan de straat waar de lantaarn staat; het nummer op de lantaarnpaal. De commissie Stimulering Sport Deelname Leusden gaat in samenwerking met de Stichting Welzijn Ou deren Leusden op dinsdag 9 april van start met een nieuwe activiteit Indoor Bowls. Het Indoor Bowls wordt iedere dinsdagmid dag van 13.30 tot 14.30 uur en van 14.30 tot 15.30 uur georganiseerd in de sporthal De Korf, De Smidse 1 te Leusden Te gen betaling van 2,50 kunt u vrijblijvend en zon der enige verplichting meedoen aan deze - voor Leusden - nieuwe sport Materialen zoals ballen e.d. zijn aanwezig. Het gebruik van de sporthal De Korf is alleen toege staan met schone binnen- (sport)schoenen of pan toffels. Wilt u meer informatie over deze typisch Engelse sport, d£n kunt u een gra tis informatiesetje (met daarin de spelregels e.d afhalen bij de afdeling sportzaken of- bij het bu reau voorlichting in het gemeentehuis. Voor informatie over deze en andere activiteiten van de commissie Stimulering Sport Deelname (zoals squash, badminton, sportinstuif, fitness e.d.) kunt u kontakt opnemen met de afdeling sportza ken, telefoon (033) 961691 of 961692 Ons huisvuil bestaat voor meer dan de helft uit groente-, fruit- en tuinafval. Dat spul is prima geschikt om zelf compost te maken. Op eenvoudige en goedkope wijze krijgt u daarmee de beschikking over een uitstekende grondverbeteraar voor uw tuin èn u werkt mee aan de zo dringend noodzakelijke beperking van de afvalstroom. Nu het tuinseizoen weer is begonnen, is dat ook een goed moment om met zelf composteren te beginnen. Groenmede werker Marcel van Kampen bezig mei de 10 mil joen aaltjes die ervoor zorgen dat de taxuskever op een effectie ve èn milieuvriendelijke manier wordt bestreden. De gemakkelijkste manier van composteren gaat door middel van een compostcontainer. Deze zijn kant-en-klaar voor 80,-per vat op de gemeentewerf te koop. Een beetje handige doe-het-zel- ver kan hem echter ook zelf ma ken. U kunt een ronde vuilnisbak zonder bodem nemen, luchtga ten in de zijwand boren, het ge heel op een stukje gaas zetten, waaronder van bakstenen een muurtje is gemaakt en na verloop van tijd rolt uw compost kant- en-klaar aan de onderkant eruit. De deksel op de vuilnisbak zorgt dat er geen ongedierte bij kan komen. Met enige vindingrijk heid is zo'n container nog verder te perfectioneren. Een andere mogelijkheid is het maken van een composthoop tussen vier paaltjes, waarom heen u gaas hebt gespannen. Dit gaas voorkomt het wegzakken van de compost aan de zijkanten, waardoor u een hogere hoop kunt maken Deze manier van composteren vraagt om één maal per jaar keren. Wanneer u het gaas zo vastmaakt dat u het ge makkelijk weer aan twee kanten kunt losmaken, gaat het keren met schop of nek veel handiger. wat kunnen we composteren? 1. Theebladeren, koffiedik, eierschalen, groente-afval, fruitafval en uitgebloeide bloemen. 2. Grasmaaisel, blad en ander klein tuinafval. 3. As (zowel kool- als houtas), boomschors en houtzaagsel. 4. Mest van huisdieren, zoals konijnen, kippen en duiven. Deze mest moet wel vermengd worden met turfmolm of stro. Kattebakstrooisel kan niet op die composthoop, want dat bestaat uit een steensoort en vergaat niet! waarop letten? Nat en droog afval moet min of meer vermengd worden. Het mag niet te nat of te droog zijn! De compost mag niet aange stampt worden, omdat er dan niet voldoende zuurstof bij komt. Er mogen niet te grote stukken op gegooid worden; maximaal 10 cm-. Bij open com- posthopen moet u geen groente- of fruitafval weggooien, omdat dit ongedierte kan aantrekken. Bij een dichte compostbak moet u af en toe wat tuinaarde toevoe gen om een betere vertering tot stand te brengen. Compostma- ker, verkrijgbaar bij tuin- en diercentra, versnelt het proces. Let wel: de compostbak of -hoop is geen vuilnisbak. Dus zorg er voor dat er geen plastic of ander onverteerbaar afval in terecht komt. vergaderagenda dinsdag 9 april, commissie Welzijn en Onderwij (W en O). In deze vergadering komt o.a. het voorstel aan de om een overeenkomst met de jongerenclub Ren; MC te sluiten over het tijdelijke gebruik van het heten Defensiegebouwtje aan de Hamersvelds* Andere voorstellen betreffen de aanleg van ei kunstgrasveld op het Valleisportpark, het verniet van de fietsenstalling bij het zwembad Octopu: aanpassen van de verlichtingsarmaturen in de spc Achterveld. woensdag 10 april, commissie Sociale Zaken, V huisvesting. Emancipatie en Milieu (SVEM), aan 21.00 uur. De commissie SVEM behandelt in deze vergaderi' regelgeving voor het woonwagen werk, een plan de bouw van 32 bejaardenwoningen nabij het vt gingshuis 't Hamersveld en het actieplan emanci personeelsbeleid. donderdag 11 april, commissie Openbare We; Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en keer. De agenda vermeldt o.a. diverse voorbereidingsl* ten, de parkeerproblematiek rond de SBBO-schi de monumentenverordening. Verder komen voo len aan de orde voor het verbeteren van de acht den in de wijk Rossenberg en het treffen van voe ningen ten behoeve van gehandicapten in de Hai hof. De indieners van bezwaarschriften tegen hei werp-bestemmingsplan Groenhouten-1990 krijgt dens deze vergadering de gelegenheid hun bezn toe te lichten. Tenzij anders vermeld beginnen de commissiever; ringen om 20.00 uur. De volledige agenda's bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het tv Voorlichting in het gemeentehuis. Wie naar aanleiding van de te behandelen sti vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de coe sievergaderingen gebruik maken van het spreeki bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Hessenweg 124b, bouwen duivenhok Bitterschoten 11, bouwen woning Vicarishove 55, vernieuwen/verplaatsen ber ging Klettersteeg la, bouwen woning en verbou wen schuur tot garage/berging Veldschoren 5, uitbreiden berging Oranjelaan 16, plaatsen dakkapellen Rozenhaag 13, bouwen serre aan woning Claverenbladstraat 53, bouwen schuur Postweg 7, vernieuwen gedeelte schuur kapvergunning Vlasland 5, kappen van een berk bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, het tijdelijk plaatsen van kantoorunits achter de Rabobank op het perceel Hamersveldse weg 72 het verbouwen/uitbreiden van de berging/ hobbyruimte op het perceel Hessenweg 61 het vernieuwen/vergroten van de woning op het perceel Molenhoekje 4 De tekeningen liggen van donderdag 4 april t/m woensdag 17 april 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Or dening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(dcel-)uitwcrkin- gen ex. art. 11 WRO ter inzage. Geduiende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend rectificatie aanvragen om bouwvergunning De in de Leusder Krant van 27 maart jl. gepubliceerde aanvragen om bouwvergun ning bevatten twee onjuiste adresvermeldin gen: - de aanvraag voor het bouwen vari een er ker betreft niet het perceel Wilgenlaan 7 maar L(jsterbes)aan 7; - de aanvraag voor het verbouwen/uitbrei den van de voorgevel betreffen niet de percelen Lijsterbeslaan 32 en 40, maar Wil genlaan 32 en 40. mechanical handling nagron mechanical handling bv stationsweg 281 postbus 33 3930 EA woudonberg hottand, tel 03498-2134, telex 79091 Onze onderneming met 100 medewerkers maakt deel uit van het concern Nationaal Grondbezit N V. Wij houden ons bezig met de engineering en fabrikage van kontinue transportinstalla ties. zoals haveninstallaties voor overslag van bulk en zakken, alsmede vakuumhef- en manipulatieapparatuur. Wij zoeken op korte termijn voor onze produktie-afdeling: Wij zoeken voor ons verkoopteam leuke voor een full-time en een part-time job Wij bieden een goed salaris. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Reiskostenvergoeding. Heb je interesse, schrijf even een briefje of neem telefonisch contact op met de heer v.d. Zande Uw schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan ons adres, Sta tionsweg 281, 3931 ER Woudenberg Voor verdere inlichtingen over de funkties kunt u zich telefonisch wenden tot onze bedrijfsleider, de heer G. D. van Dijk, tel. 03498-2134. V of nagron nooonool grondbezit n KOMENIJ 4 LEUSDEN. TEL. 033-944119 FILIALEN IN UTRECHT - DRIEBERGEN - VIANEN _FERDI VUGTS J Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur WINKELCENTRUM HAMERSHOF LEUSDEN TEL 033-94526

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4