[oeizame combinatie muziek en ballet Panorama Lisiduna Koopavonden met muziek Nieuws uit de verenigingen leusder* krant door de Tijd met muziek en ballet Auto beschadigd Bromfiets ontvreemd litvoering DWS Keukenbrandje kijk op kunst JNDERDAG 4 APRIL 1991 DEN - In een voor driekwart gevulde zaal dansten de ligen van Ilonka Bakker donderdagavond door de tijd. pivaldi naar het Zwanenmeer en na de pauze zelfs l de musical Cats. Tussen de dansen trad de huis- kgroep vein Loes van de Akker op met gitaar, bariton bkfluit. iêma Ruimte loopt al het hele Raad. Nu had men het idee om een rode draad door de muziek en dans te combineren, feiten van de Culturele Of dit op zich goede idee op deze Op voorstel van de Culturele Raad waren Ilonka Bakker en Loes van de Akker een samen werking aangegaan. Het idee hierachter was een betere sa menwerking te krijgen tussen de verschillende artistieke clubs en scholen in Leusden. En zo ook een betere relatie met de Cultu rele Raad. manier gecombineerd had moe ten worden is op zijn minst twijfel achtig. Vivaldi overtroffen' was het be gin van de voorstelling, die de leerlingen van Ilonka gaven. Het was een stuk met drie verschil lende niveau's, de jongste leerlin gen kwamen op in mooie blauwe tutu's en dansten hun partij, de middelste in het wit geklede dan seressen deden de zelfde partij maar de danspassen waren moeilijker. De oudste leerlingen dansten daar doorheen gekleed in feee- riek witte japonnen opgeschikt met waterig roze rozen. Het ge heel was boeiend om naar te kij ken en maakte een goed verzorg de indruk. de Akker haar groep leidde ter wijl zij tussen hen in zat. Waar door niemand meer wist wanneer men in moest zetten. Na de pauze werd door de ladys peaker een flitsende uitvoering van zes dansen onder andere Blues en Ragtime beloofd. Dat dit met blokfluiten onuitvoerbaar is hoeft geen betoog. Het swingde bepaalt niet de pan uit. De her haaldelijk valse noten klonken eerder zeer pijnlijk in de oren. Met een wel swingende compila tie uit de musical Cats dansten de meisjes van Ilonka de sterren van de hemel. Een speciale vermel ding verdient Isabella in haar rol als een kat van lichte zeden. De kostuums en grime van deze dan seressen waren perfekt. On danks het tegenvallende muzie- koptreden was Reis door de Tijd zeker de moeite waard. Anjo Eggenhuizen Reis door de Tijd gezien in de Korf op donderdag 21 maart. Dans: leerlingen van Ballet school Ilonka Bakker. Muziek: huismuziekgroep Loes van der Akker. Ongamie Bingo in De Til LEUSDEN - In jongerencentrum De Til aan de Hamersveldseweg wordt vnjdag 5 april een bingo avond gehouden. Er worden tien ronden gespeeld en er zijn drie prijzen per ronde beschikbaar. Iedere belangstellende kan deel nemen. De avond begint om 20.00 uur. Expositie LEUSDEN - In het kader van het winterprogramma van de Cultu rele Raad, dat dit jaar het thema Ruimte' heeft meegekregen, wordt vrijdag 5 april een tentoon stelling gehouden van werk van de beeldende kunstenaars Peter Coene en Lies Jonkers. Het thema van de expositie is 'Ruimte en Science Fiction'. Gerben Helhnga jr., auteur van science fictionro- mans, zal de opening inleiden. De tentoonstelling is van 6 tot 27 april te bezichtigen in Pon's Select Centre aan de Zuiderinslag 2. Alliance Frangaise AMERSFOORT - In samenwer king met de ANWB organiseert de Alliance Frangaise een cursus 'Frans op vakantie'. De cursus, die is opgebouwd rond thema's als reizen, de camping, het eten, boodschappen doen, cultuur en ontspanning, is bedoeld voor be ginners en enigszins gevorder den. De cursus gaat negen weken duren en wordt gegeven op woensdagavond. De data zijn 10, 17 en 24 april, 1, 15, 22 en 29 mei en 5 en 12 juru van 19.30 uur tot 21.30 uur. Plaats van handeling is ded IVO-school, Vondellaan 28 m Amersfoort. Thema-avond NCVB LEUSDEN - De afdeling Leus den-Centrum van de Nederland se christenvrouwenbond houdt maandag 8 april een themabij eenkomst over het bijbelboek Esther. Mevrouw Middleton- Heijlen, lid van de Joodse ge meenschap, zal het thema inlei den. De bijeenkomst wordt ge houden m het gereformeerd Dienstencentrum aan de Burge meester de Beaufortweg 18 De bijeenkomst begmt om 19.45 uur. Belangstellenden zijn van wel kom. Voor meer informatie kun nen geïnteresseerden bellen met: 948092 of 945372. Lezing PCOB LEUSDEN - De protestants christelijke ouderenbond, een or ganisatie die zich inzet voor het welzijn van bejaarden, houdt woensdag 10 april een lezing on der de titel 'Uw vermogen en de oude dag'. Het thema zal worden ingeleid door notaris Buters, waarbij onder meer aandacht zal zijn voor het huwelijksgoederen recht en het erfrecht. De lezing, die voor iedere be langstellende toegankelijk is, wordt gehouden in verzorgings huis 't Hamersveld aan de As- schatterweg. Voor meer informa tie over de lezing of het werk van de bond kunnen belangstellen den bellen met: mevrouw Van Klinken-Venema (telefoon: 944440) of voorzitter Warmenho- ven (telefoon: 942300). Thema-avond NCVB LEUSDEN - De afdeling Leus den-Zuid van de Nederlands christenvrouwenbond (NCVB) houdt dinsdag 16 apnl een the ma-bijeenkomst in 't Trefpunt. Arnhemseweg 75 over het pasto rale werk in rust- en verpleeg huis. Ds Harder zal over dat werk vertellen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Belangstellenden zijn welkom. Kledingbeurs LEUSDEN - Het gemeentediako- naat van de Dorpskerk in Leus- den-Zuid houdt woensdag 10 april een voorjaarskledingbeurs, waarvan de opbrengst voor een deel bestemd is voor een school tje in de sloppenwijken van Port au Pnnce m Haiti. Een ander deel van de opbrengst komt ten goede aan de leprabestrijding en het Lotjeshuis in Sunname. Bruikbare kleding voor de beurs kan maandag 8 apnl van 19.00 uur tot 20.00 uur en dinsdag van 14.00 uur tot 15.00 uur worden ingeleverd. De beurs is van 14.00 uur tot 16.30 uur. LEUSDEN - Onbekenden hebben m de nacht van maandag op dins dag een geparkeerde auto op Waarden beschadigd. De eige naar ontdekte een forse kras op zijn voertuig. De politie denkt aan een daad van vandalisme. Nel Benschop. Nel Benschop LEUSDEN - Nel Benschop, suc cesvol schrijver van christelijke gedichtenbundels, zal vnjdag 12 apnl tijdens een grote zangavond gedichten voordragen in de Dorpskerk in Leusden-Zuid. Het programma wordt gepresen teerd door Tjeerd Wiersma, me dewerker van de stichting 'Ver volgd Christendom'. De op brengst van de avond komt ten goede aan de stichting Vervolgd Christendom. Benschop zal ook bundels signeren en verkopen, ten bate van het goede doel. De leerlingen van Ilonka waren duidelijk goed voorbereid. Ze dansten de sterren van de hemeL Stefan Pickce (13) een leerling van Dorika die tegenwoordig de Dansacademie in Amsterdam volgt, had als Prins in het Zwanen- meer een charisma waar memg afgestudeerd danser heel blij mee zou zijn. De jongen boeide samen met zijn prinses Fanneke Lentze het pu bliek op professionele wijze. „Fanneke heeft een prima instel ling om een goede balletdanse res te worden. Zij danste twee partijen erbij, die zij maar mini maal had kunnen instuderen, om dat er twee meisjes ziek waren geworden. En dan ook nog haar partij als prinses", vertelt Ilonka, die gepast trots is op haar 'kinde ren'. ACHTERVELD - Een oververhitte frituurpan was er woensdag de oorzaak van dat een afzuigkap in een woning aan de Van Olden- barneveldstraat vlam vatte. Toen de brandweer op de plaats des onheils arriveerde, was het brandje echter alweer onder controle. De woning liep roet- schade in de keuken op. Hakhorst begeleid door het trio Lex Jasper. Het trio van Jasper bestaat uit: Lex Jasper (piano), Edwin Korzilius (bas) en de Ne derlandse topdrummer John En gels, die de vaste drummer van het trio Fnts Landesbergen ver vangt. LEUSDEN - Tijdens de maande lijkse ledenavond van de platte landsvrouwen vereniging KPO zal mevrouw Haage een demon stratie geven over 'Ongamie', een Japanse papiervouwkunst. Na de pauze kan één en ander in de praktijk gebracht worden. De bij eenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in De Kom aan de Hamesveldseweg. Voor meer informatie kunnen belangstellen den contact opnemen met me vrouw Voskuilen, telefoon 03425- 1322. r van het cultureel evenement De Ruimte was er donderdagavond een balletvoorstelling onder Ivan Ilonka Bakker (foto Hans Verhorst) |RVELD - De jaarlijkse litvoering van DWS heeft (voor het eerst een thema, ,,Met DWS de wereld |De diverse onderdelen veremging zullen eigen land centraal stellen Sigen dit tot uiting in mu- |dans deze muziekwerken, |VS tijdens de nationale kampioenschappen ten gehore bracht, zal tijdens de uitvoering worden gespeeld Verder tre den op de tamboers. De ver eniging heeft het lange tijd met een paar tamboers moeten doen, maar nu zijn het er zeven en nog drie in opleiding. Het programma zal aangevuld worden door de parade-paard- jes van DWS de miru- en majoret tes. De leerling-miriirettes, waar van de jongsten vier jaar zijn, zul len zich presenteren met een aangename show begeleidt met mechanische muziek. Een an dere variatie in de wereld van de twirl geven de mini- en majoret tes, waarin zij diverse landen 'bezoeken'. De uitvoering van DWS is zaterdag 13 apnl om 20.15 uur. Plaats van handeling is Ons Gebouw. De toegang is gra tis. Jammer was het dat de huismu ziekgroep van Loes van den Ak ker niet waar maakte wat men er van verwachtte. Gitarist Tom Be- kius had nog al wat problemen met het timen van zijn akkoorden, en de met vloeiend klinkende ba nton van de heer Scholtz was dui delijk met in harmonie met de rest van het gezelschap. De dames op fluit en blokfluit hadden ook al moeite om er nog iets van te maken. Dit was wellicht te wijten aan het feit, dat Loes van Opperste concentratie bij de balletuitvoering in De Korf.(foto Hans Verhorst) komt naar Leusden - Bij de Jazz-societeit zondag 7 april de Sylvia Droste op. in eigen land bekend- via televisieprogram- 3, wordt in De LEUSDEN - Op de Dafplaats in winkelcentrum De Hamershof is woensdag een bromfiets gesto len. De dieven moeten hun slag tussen 13.30 uur en 14.30 uur heb ben geslagen. LEUSDEN - De winkeliersvereniging De Hamershof zet m de penode tussen begm april en oktober de wekelijkse koopavonden op vrijdag luister bij met optredens van live-muziekgroepen. De spits zal vnjdag 5 april worden afgebeten door het Middleton Jazz Quintet uit Amersfoort, onder leidmg van Cijs van Hamersveld. Het orkest, dat een breed repertoire heeft, bestaat uit: Wilma Franssen (zang en percussie), Martin Verburgh (saxofoon en dwarsfluit), Hans Doomweerd (piano en zang), Jeroen de Valk (contrabas) en Gijs van Hamersveld (drums en zang). Met de hve-muziek hoopt het bestuur van de wmkehersverenigmg de koopavonden verder op te vrolijken. Kinderspelmiddag LEUSDEN - In jongerencentrum De Til wordt vnjdag 5 april een kinderspelmiddag waarop een spellenserie wordt gespeeld. De middag wordt besloten met bin go. De middag begint om 13.30 j uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Belangstellenden zijn wel kom. De kosten bedragen 2,-. Er zijn leuke prijsjes en voor ieder- een is er een traktatie. Naam: Sylvia Brilstra Beroep: EEG-laborante Bekend van: Voorzitter van de WD-afdeling Leusden Favoriete plek: „Het groen in de Eurowoningen" ïe komen zelf uit het Groningse en toen we naar het westen kwamen viel de verstedelijkmg van jel van het land heel erg op. Toen we ons gingen oriënteren op een woonplaats, was Leusden wjk een soort oase. Leusden viel op door de manier van bouwen. We vonden dat men hier een bijzondere aanpak had. We hebben bijvoorbeeld ook m Maarssenbroek rondgekeken, dat zich pe aard van de plaats wel een beetje met Leusden laat vergelijken. Maar het verschil tussen de hier en daar was levensgroot. Vergeleken met Maarssenbroek was Leusden echt een fin heeft hierin de Eurowoningen, maar ook elders in de gemeente, bij de aanleg geprobeerd de zoveel mogelijk te sparen. De oorspronkehjke houtwallen maken nu deel wijkgroen, dat hier in royale mate aanwezig is. Toen we hier kwamen wisten we overigens (tef dat Leusden met deze aanpak landelijke bekendheid had gekregen, maar het viel wel op. aardige van die oude groenstructuur is dat er daardoor een flora en een fauna is ontstaan, die je niet een wijk als deze tegenkomt. Ik heb me ook laten vertellen dat er bijzondere planten en voorkomen. Zelf hebben we hier ooit een Ramsuil gezien, en dat is in ieder geval een niet vogel. De Groenstichting, die het openbaar groen m deze wijk beheert, heeft een aantal uitgegeven met wandelroutes door de wijk. Daarm wordt ook beschreven welke bomen- hier staan en dergelijke. Heel leerzaam. et plaatsje Windsum m Groningen, waar we gewoond hebben, was ik raadslid. En in die tijd daar het vraagstuk van de stad Grorungen, die extra grond nodig had voor de uitbreidingen. Toben toen heel sterk geprobeerd het eigen karakter van het dorp te bewaren. Geen grootscha- fimngbouw of zo. maar alleen bouwen voor de eigen behoefte, zonder dat het dorp wezenlijk zou worden. Dat streven herken ik hier ook terug en dat spreekt me aan." het feit dat de Euroworungen ook binnen Leusden een aparte plaats innemen, zoals door een eigen tennisbaan, een zwembad, een eigen wijkkabelkrant en een eigen voor het beheer van de wijk, wordt de meerwaarde van het wonen hier voor mij toch bepaald door de opzet van de wijk en het groen daarm. Ik voel me hier thuis. En het hier in Leusden heeft de overgang van het noorden naar het westen aanzienlijk vergemakke-

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7