O* O* Roda laat kansen tegen SVM onbenut Roda (zon) blijkt te zwak voor Ultrajectum Achterveld blijft kans maken op kampioenschap Schoonspringschool komt naar Leusden Felle duels op grasmat Sport kort 1 Tennisseizoeni 1 Hockey aktie j ZWEMMEN! Uitslagen en standen Voetbal i Trimcursus 1 Jeu de boulf DONDERDAG 4 APRIL 1991 LEUSDEN - De topper in de hoofdklasse tussen koploper Roda-zaterdag en nummer twee SVM Boys uit Maartensdijk is wederom in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. De Leusdenaren kregen daarmee wel iets te weinig, maar had den evenals de weken daarvoor het vizier duidelijk niet op scherp staan. De kansen op de overwinning liet de Leus- dense zaterdag-elf jammerlijk onbenut, waardoor de gasten met een kostbaar punt in de afvalrace om promotie naar de KNVB het strijdtoneel konden verlaten. Voor Roda was dit de vierde puntendeling op rij en met nog twee uitwedstrij den op het programma - SVL en FC Horst -7 zullen de Bui- ningparkers tenminste nog drie weken moeten wachten voordat promotie veilig gesteld kan worden. Trainer Nico Romeyn had in de ontmoeting tegen SVM Boys, ge tramd door oud-Roda-trainer Ste ven Meerveld, Harm Wassink weer een basisplaats gegund ten faveure van Remco Bitter ling Voor het overige hield de Leusdense oefenmeester zijn team in tact, zodat aan het sys teem met twee spitsen in de per sonen van Coen van Dijk en Paul Verhoeven niets veranderd hoefde te worden. In de beginfase nam Roda op het uitstekend bezette Buirungpark LTV Lockhorst begon op tweede paasdag aan een meuw tennisseizoen. Er werden negen banen open- gesteld. De oudste tennisve- j reninging van Leusden komt dit jaar aan de start met 37 senioren- en 13 junio- ren teams. Het eerste semoren mi- xed team op zondag is, op Marcel de jong na. geheel j meuw. Willem du Pon en j Maryse Roelofszen promo- j veerden van het tweede naar het eerste team. Ma- delon en Birgit Schoemaker zijn weer terug van wegge- j weest. Voor de recreatieve spe- Iers wordt er aanstaande zondag een openingsbel- toernooi georganiseerd. Op het programma staat een j gezamelijk ontbijt, happy hour en een koud buffet. Nieuwe leuden kunnen een gratis proefles krijgen van de twee trainers. Iedere vrijdagavond van- af 5 april, maandagochtend vanaf 15 april en donder- j dagochtend vanaf 18 april j spelen de senioren. Dins- dag 30 april start het succes- j volle mixed dubbel toernoi voor het 19e jaar. j De junioren spelen iedere j woensdagmiddag vanaf 29 mei en op zondagavond vanaf 9 juni. De senioren j clubkampioenschappen en- j kei worden van 12 t/m 23 juni gehouden. Het open i toernooi wordt tussen 2 en 8 j september gespeeld. De Leusdense hockeyclub E begint een aktie: 'Schijt je rijk' en Sta voor paal'. De vereniging heeft ongeveer E E 90.000 nodig voor de licht- E installatie, dug-outs, doelen en extra bestratmg voor een E tweede kunstgrasveld. Wat E is de bedoeling? E Het grasveld, dat ligt op de plaats van het meuwe kunstgrasveld, wordt in per- E E celen van 1 vierkante meter E verdeeld. Het totaal aantal E percelen is 5.000. Deze de- E len worden voor een tientje E verkocht. Op 12 mei zal een E koe over het veld lopen. Het E perceel, waar de eerste 'vlaai' terecht komt, wint de E E hoofdprijs: 2.500. Voor de E bezitters van de aangren- E zende gedeelten zijn er E troostprijzen. Dit alles gaat E gebeuren onder toeziend E E oog van een notaris en een E dierenarts. E E Het 'Sta voor paal' ge- E deelte van de aktie moet E E geld opleveren voor de lichtinstallatie rond het nieu- E we veld. Er worden spon- E E sors gezocht, die een als E symbool voor een lichtmast, E een vlaggemast willen ko- E E pen voor 1.000. Alle leden zullen de boer E E op moeten om de 5.000 loten 1 te verkopen. ^illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliË direkt het imtiatief, wat door SVM Boys werd beantwoord met een aantal forse overtredingen Na een charge op Coen van Dijk, konden de 'Boys' uit Maartens dijk via een comer de eerste Leusdense doorbraak voorko men Verder dan een aantal waarschuwingsschoten uit de tweede lijn, die in de blauw-gele muur smoorden, kwam Roda niet. In de 10e minuut had Edwin van Ginkel na een prachtige één-twee met Frank Vissers de openingstreffer op zijn schoen, maar oog in oog met de vijande lijke keeper faalde de midden velder in de afwerking. SVM Boys kon hier aanvankelijk wei nig tegenover zetten en hoopte slechts op een incidenteel suc ces middels een counter. Laatste man Harry Kerssies gaf de SVM- aanvallers daar vooralsnog geen gelegenheid voor. Op de helft van SVM Boys viel het te bele ven; een lange rush van Harm Wassink langs de zijlijn resul teerde in een snoeiharde schui ver in het zijnet, terwijl een knap binnengehouden dieptepass door Paul Verhoeven ploegge noot Coen van Dijk in stelling bracht Met handen en voeten duwde de SVM-Boysdoelman de Roda-spits tegen het gras, maar scheidsrechter Tukker zag daar geen overtreding in. Ook het laatste kwartier van de eerste helft bepaalde de thuisploeg het spelbeeld. doelpunten bleven echter uit. Een vrije trap na een overtreding op de mee naar vo ren gekomen Harry Kerssies werd door Harm Wassink naast gemikt, evenals de inzet van de verder onopvallend acterende Frank Vissers. De afronding was voor Roda wederom het grootste probleem, zodat SVM Boys in de tweede helft nog immer de de fensieve stellingen kon blijven innemen. Fake Schonewille had direkt na de hervatting de ideale moge lijkheid om de brilstand op het scorebord te doorbreken toen hij alleen op het SVM-Boysdoel kon afstevenen. Met een fraaie curve draaide de bal om de doelman heen. maar tot ontzet ting van de talrijke Roda-suppor- ters bracht de lat redding. Aan de andere kant kropen de Leus denaren door het oog van de naald: libero Harry Kerssies speelde te zacht terug op doel man Peter de Beer, waardoor een aanvaller van SVM Boys bijna in kansrijke positie de bal kon oppikken. Met het nodige fysieke geweld maakte de Roda- aanvoerder zijn fout weer goed, maar geheel SVM Boys claimde een strafschop, die de man in het zwart echter met wenste te ge ven. Even moest Roda van de schnk bekomen, voordat de aan val weer massaal werd gezocht. Het ging echter veel te gehaast en te onnauwkeurig en te weinig over de flanken Lat Bij een voorzet van de rechter kant, werd het prompt gevaar lijk. Coen van Dijk kon zijn hoofd helaas met tegen het leder krij gen. Ook Paul Verhoeven miste scherpte in de frontlinie Een vrije trap genomen door Edwin van Ginkel, tilde de Amersfoor- ter in kansrijke posiüe over de 1 lat heen Bij een van de schaarse tegenstoten, moest Peter de Beer in actie komen om SVM Boys van scoren af te houden. Met een stijlvolle duik wist de Roda-keeper, die nog weinig te doen gekregen had, te voorko men dat de formatie van Steven van Meerveld tegen de verhou ding in met de volle winst zou gaan stnjken. Zover kwam het gelukkig voor de Roda-zaterdag niet. het was en het bleef 0-0. Ook invaller Remco Bitterling kon daar niets aan veranderen. LEUSDEN - Op 2e paasdag verloor Roda '46 zondag op nieuw. De voorhoede van de Roodzwarte Leusdense ploeg wist het Utrechtse net geen enkele keer te vinden. Ultrajec tum heeft Roda '46 met 2-0 verslagen. Met Michel Vrijhoef onder de lat, die aan beide doelpunten geen schuld had, speelde Roda '46 een behoudend spel met 2 spitsen. Na een 10-tal minuten zette Je- 30 minuten de dikke spits van de roen Burgwal de bal goed voor Utrechtenaren met de bal aan en John Jansen schoot vrij in, maar de keeper van Ultrajectum redde ten koste van een comer. Verder speelde het spel zich ge durende het eerste half uur op het middenveld af. Maar toen na zijn schoen heel slim het 16-me- tergebied in dook en over het uitgestoken been van Perry Wendel tuimelde, gaf de scheidsrechter een penalty, die vervolgens door de laatste man als een raket in het kruis werd geschoten. 1-0. In de 46e minuut kwam er een vlotte combinatie tussen Bob Schoordijk en John Jansen, die Edwin Boog een vrije schietkans bood, de bal vloog echter over de deklat. In de 50e minuut wis selde Teus Kommer Jeroen Burgwal voor Rick Buunk, die laatste man ging spelen, Mein- dert Vlugt schoof door naar het middenveld om zodoende voor meer druk te zorgen. Maar aan de gezapigheid van de wed kwam hierdoor geen einde Een kwartier voor tijd cours Ultrajectum via hun zwaarlj spits naar 2-0. Roda '46 gelo er niet meer in. Een opleviit voor tijd kwam er nog vy vrije trap van Meindert die door John Jansen als streep op het kruis werd ge ten, maar aan de stand va; kwam geen verandering Een slechte partij voetbal door de Utrechters werd ge nen. Opstelling: Michel Vnj Perry Wendel, Meindert Hans Heymen, Bob Schoo; Remco Bosman, Jeroen Bui (50e Rick Buunk), Henk haupt, John Jansen, Ferry i veen, Edwin Boog. ACHTERVELD - Voor de uitwedstrijd tegen Schalkwijk was er slechts een opdracht voor het Achterveldse team: zorgen voor 2 punten om de mogelijkheid om kampioen te worden open te houden. Na een wedstrijd, die vooral beïn vloed werd door een straffe wind over de lengte van het veld, was Achterveld de gelukkige maar terechte winnaar. Schalkwijk kon de achterstand van 1-2 niet meer rechttrek ken. In afwachting van het resultaat van het inhaalduel tussen FC Horst en SVM Boys komende za terdag, wordt het voor de Leus denaren toch nog even opletten geblazen. Bij winst van Horst heeft Roda-zaterdag nog een punt nodig om promotie veilig te stellen, bij verlies of een gelijk spel minimaal nog twee punten, indien beide concurrenten in de wedstrijd daarna eveneens win nend weten uit te halen. De strijd is dus nog met gedaan. Opstelling Roda: Peter de Beer, Pedro Pastor, Harry Kerssies, Wim v.d. Biezen, Klaas de Vries, Fake Schonewille, Edwin van Ginkel, Frank Vissers, Harm Wassink, Coen van Dijk (Remco Bitterling), Paul Verhoeven- Wat betreft de veldbezetting was Conno Kok weer terug m het team in de plaats van de zieke Jeroen Tolboom. Daar naast was Erik de Jong nog ge blesseerd. De eerste helft had de thuis ploeg Schalkwijk de wind in de rug en dat was een niet onaan zienlijk voordeel. Tot op heden had Achterveld slechts een keer verloren in deze competitie, en de eerste helft gaf te zien waarom Fysiek waren de gast heren de meerdere, en dat werd in de 12e minuut uitgebuit. Na een snelopgezette aanval over rechts werd de voorzet ineens op de slof genomen. Keeper Ge rard van de Bedum was kans loos. Daarna bleven de beste kansen voor Schalkwijk. Vooral door middel van goed opgezette aanvallen door het midden kwam Schalkwijk nog een paar keer gevaarlijk voor het Achter veldse doel. Aan de andere kant had de keeper een makkelijke le helft. Alleen op een schot van Harry van Dalen behoefde hij in actie te komen. De tweede helft gaf een volko men ander beeld te zien. Achter veld was oppermachtig en kon in de twaalfde minuut op gelijke hoogte komen. Invaller Hans van der Kooy wist de buitenspel te ontwijken en wist de keeper te psseren. Peter an Middelaar was goed meegelopen en kon de bal binnentikken. Vijf minuten later lag de bal wederom in het net, maar de scheidsrechter keurde de goal van Gerard v.d. Breemer terecht af, (buitenspel). Maar even later was het dan toch raak. Opnieuw op het randje kon deze keer Gerard van de Breemer al leen op de keeper af gaan, en maakte geen fout. Het laatste kwartier werd door Achterveld goed uitgespeeld, zodat de kans op een eerste plaats in deze af deling aanwezig blijft. Volgende week is de laatste competitieronde, waann Achter veld thuis de alles beslissende wedstrijd speelt tegen koploper Domstad/Majella. Bij winst is men kampioen, en anders zal er een beslissingswedstrijd ge speeld moeten worden tegen de nummer 2 van de andere poule om de promotieplaats. Domstad beschikt over een geroutineerd elftal dat moeilijk te kloppen is. Achterveld hoopt derhalve op een grote opkomst van suppor ters, want deze hulp kan men ze ker gebruiken. LEUSDEN - Binnenkort start in Leusden de moglijkheid om echt te leren schoonspringen. Donderdag 4 april wordt in zwembad 'Octopus' een demonstratie schoonspringen gege ven. Het niveau zal variëren van beginnend tot internatio naal. Alle recreatieve zwemmers, die op dat moment in het zwembad aanwezig zijn, kunnen na de demonstatie aan een gratis les schooonspringen meedoen. Een fraaie duik: ook in Octopus? Schoonspringen is een sport voor jong en oud. Toch wordt eest begonnen met een groep jongens en meisjes van 8 t/m 14 jaar. Ou dere kindereen en volwassenen kunnen zich ook opgeven, maar de start van de opleiding zal op een later tijdstip zijn. Dit zal van het aantal aanmeldingen afhan gen. Het is geen cursus voor een bepaalde tijd, maar een doorlopende aktiviteit. Mensen, die zich in deze sport willen be kwamen, kunnen blijven oefenen en zelfs aan wedstrijden gaan meedoen. De opleiding wordt be geleid door de Springschool 'Lei den', die beschikt over gediplo meerde trainers. De trainingen zullen twee keer in de week plaats vinden, één maal in het zwembad (zaterdag van 11.45-12.45 uur) en één keer in de week in de gymzaal aan de Berkelwijk (woensdag van 16.00- 17.30 uur). Een kennismakings bijeenkomst voor alle deelne mers en hun ouders is op 12 april gepland (van 18.30 tot 19.30 uur). De eerste training start op woens dag 17 april om 16.00 uur in de gymzaal. Meer informatie: 02521- 20542. Schoonspringen: straks ook in Leusden. Uitslagen Hoofdklasse zaterdag 30 maart PVDV - Velox 1-4 Veensche Boys - De Merino's 5-2 Roda'46 - SVM Boys 0-0 FC Horst - Lopik 3-1 Hulshorst - SWU 4-0 SVL-Eemnes 1-0 Programma Hoofdklasse zaterdag 6 april FC Horst - SVM Boys Stand Hoofdklasse zaterdag 1 Roda'46 20-28 2. FC Horst 19-25 3. SVM Boys 19-24 4 Lopik 20-23 5. De Merino's 20-22 6. Velox 20-21 7. Veensche Boys 20-20 8. SVL 20-19 9 Eemnes 20-16 lO.Hulshorst 19-14 11.SWU 19-11 Stand Hoofdklasse zondag 1 Rivierwijkers 17-27 2. Celentudo 19-27 3. SV Zeist 18-24 4. Ultrajectum 20-21 5. Sporting*70 19-20 6. Hertha 19-19 7. SC Nederhorst 19-19 8 Roda'46 20-19 9. Olympia'25 18-16 10DEV 20-15 1 l.DSO 18-12 12.DWSV 19-9 Uitslagen Tweede klasse B maan dag 1 april Utrechtse Boys - Patna 2-2 OSM75-PVC 2-0 't Goy - Apollon 1-1 Domstad - Austerlitz 1 -1 Schalwijk - Achterveld 1-2 12.PVDV 18-11 Stand Tweede klasse B 1 Domstad 17-25 2. Achterveld 17-24 Uitslagen Hoofdklasse zondag 1 3. OSM'75 16-21 april 4. PVC 16-18 Celentudo - DSO 2-0 5. Schalkwijk 17-18 Olympia'25 - SC Nederhorst 2-0 6 Austerlitz 17-17 Rivierwijkers - Hertha 3-0 7. Utrechtse Boys 17-16 SV Zeist-DWSV 8-0 8. 't Goy 16-12 Ultrajectum - Roda'46 2-0 9. Apollon 16-7 Sporting'70 - DEV 4-2 lO.Patna 15-5 Ultrajectum 1 - Roda'46 1 2-0 Roda 2 vnj Roda 3 - Bameveld 2 0-1 Roda 4 - Quick 6 3-2 Hoogl.veen 6 - Roda 5 1-0 Roda 6 - Hoogl.veen 7 1-5 Hoogl.veen 8 - Roda 7 5-0 Dames!! Nederhorst 1 - Roda 1 7-0 Zaterdag 30 mei 1991 HDS 1 - Roda 1 5-2 (afdeling Beken) Uitslagen Hockey 7 april Vrouwen tweede klasse G Reserve Stand tweede klasse G 1. Leusden 14-27 2. Tempo'41 14-22 3. Oosterbeek 14-19 4. Dieren 14-16 5. Apeldoorn 14-16 6. Lelystad 14-11 7. Haackey 14-9 8. Malburgen 14-8 9. Epe 14-6 10 Dalfsen 14-6 Programma Hockey 14 april Vrouwen tweede klasse G Lelystad - Tempo'41 Dieren - Malburgen Epe - Apeldoorn Haackey - Leusden Oosterbeek - Dalfsen Uitslagen Hockey 7 april Mannen eerste klasse D Reserve Programma Hockey 14 april Mannen eerste klasse D Roden - Dnenerlo Ares - DKS Leusden - GHBS Tempo'41 - Upward Zwolle - Wageningen Volleybal Tweede divisie B vrouwen Programma 6 april Alterno - Leos Amsterdam - Abcoude Volendam - Molenwiek/C Madjoe - News Flash/Ovra Brother/M 3 - Delta Lloyd/A 3 Dinto - EAW 2 Stand tweede divisie B 1. Abcoude 19-49 2. New Flash/OVRA 19-41 3. Molenwiek/C 19-40 4. Leos 19-39 5. Dinto 19-32 6. Volendam 19-30 7 Delta Lloyd/AMVJ 2 19-26 8. Amsterdam 9. Madjoe 10.EAW 2 11. Alterno 12 Brother/Maitinus 3 19-23 19-22 19-19 19-15 19-6 Programma promotieklasse man nen Maxcom/Touché - Vollkei 3 Huizen 2 - AGAVS Renswouw - Vollkei 2 OMS - Brezan/SSS 2 Harderwijk 3 - Harderwijk 2 Spint - Leos Stand promotieklasse 1. Spirit 2. OMS 3. Vollkei 3 4. Vollkei 2 5. AGAVS 6. Renswouw 7 Brezan/SSS 8. Harderwijk 2 9. Leos 10. Harderwijk 3 11. Maxcom/Touché 12. Huizen 2 19-42 18-41 19-38 19-34 19-33 19-31 19-26 19-24 19-20 17-19 18-17 19-11 AMERSFOORt - De Midgetgolfbaan Amersfoort, bij het Bosbad is vanaf deze week weer open. De midgetgolf is een officiële achttien holes wedstrijdbaan. De operungstijden in het voor- en naseizoen zijn op woens-, zater- en zondag (en feestdagen) van 13.30 tot 16.30 uur. In de zomermaanden (18 mei-1 september) zijn de openingstijden gelijk aan die van het Bosbad: van maandag tot en met vrijdag van 10-20 uur en in het weekend van 10-17 uur. Midgetgolf spelen op een avond of andere dan aangegeven tijden is alleen mogelijk na het maken van een afspraak. Informatie bij De Birkhof (633282) of de heer Van de Bor (03499-81859). t Opstelling: Gerard v.d Bederr. I v.d. Pol, Jerry Houtveen, Conn.1 Henk v. Rijnsoever (Hans v.d. n Rob de Vette, Harry v. DalerJ Hak, Peter v Middelaar, Gerij Breemer, Peter v. Ruitenbeek Utrechtse Boys - Patria OSM - PVC 't Goy - Apollon Domstad/Majella - Austerlitz De afdeling zondag Roda'46 heeft een nieuwi stuur. In plaats van drie a" sonen, is de commissie gebreid naar vijf perst Tevens wordt de plaats! Gerard van de Belt doo:| mand ingenomen. De nieuwe samenstel is als volgt: Jaap de 1 (voorzitter), Wil Snoek! cretaris), Jan Houtf (penningmeester), Leyenaar (technische S ken), Henk Houthakken^ gemene zaken). Deze samenstelling stand gekomen in sai werking met voetbal v zitter Jan Hondelink. j nieuwe zondagbestuur a nu al met het huidige! stuur meedenken ovei| komende seizoen. Er s nog een vacature openij een leider voor het 1 elftal en een assistent j| ner. ik De nieuwe trimcursus atletiekvereniging Triathlon gaat weer start. Er beginnen twee groepen in het Bos Bir) ven in Amersfoort. Be ners kunnen zo kennis ken met de loopsport. D dagavond 2 april begin eerste groep om 19.00 Zaterdagochtend 6 ap: de tweede cursus, die gint om 09.00 uur. De cursus duurt 12 ken. De trainingen wa door twee trainers ee: lang gegeven. Als de les bezig zijn, wordt er eer zing gehouden voor de ginnende sporters. Twes den van de vereniging, arts en een fysiotheraf verzorgen de avond 0; E april. De eerste training vrijblijvend worden E volgd. Meer informatie 1 - 622761. te lle ib E De Leusdense jeu de lesclub De Hakhorst' E de winterslaap ont* Zondag 7 april wordt c w E banen bij De Hakhorr E openingstoernooi den. Er wordt een zoger. E hussel-doublette toe E gespeeld. De wedstrijden E om kwart over tien, dei E staat gepland voor E of vier. De boulers hebl middels hun jaarver; E ring achter de rug Kippers en Barend E zijn in het bestuur g< waar zij de plaatse:] E Roelof de Groot E Dam hebben ingenon TillllllllllllMIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIlKI' tm oc

Leusder Krant | 1991 | | pagina 8