Basisscholieren in de ban van Koning Voetbal Schoolvoetbaltoernooi is enorm uitgegroeid" leusdEr krant Roda zondag door HDS uit de beker Profvoetballer John van den Brom reikt prijzen uit ;jiksbinnenl Rob de Vries loopt snel in de Meern Schakers komen in problemen trschillen Klaverjassen bij Antilopen ONDERDAG 4 APRIL 1991 wie spelen wij straks?" Ook de meisjes wisten de bal uitstekend te raken. )EN - Brend Philips werd omstreeks kwart over vijf de gevierde ster van de negentiende editie van het ense school voetbaltoernooi. Op het hoofdveld van schoot de leerling van de hoogste groep van De Hobbit [oeg in de verlenging langs de afvaardiging van Kin- Bd, dat na een zeer spannende finale met 1-0 in het stof Vlet de Hobbit-treffer kwam ongeveer een eind aan de litie van het schoolvoetbaltoernooi, waaraan dit jaar linder dan 1120 leerlingen uit het basisonderwijs deel- lijk m het stof en diende genoe gen te nemen met het zilver. De Klimrakker pakte m deze catego rie het brons door een 1-0 over winning op Groenhorst. Organisatie groep van de oudste jon- 11 en ouder) ging, zoals De Hobbit met de hoog- stnjken, door in de verlen- inderland met 1-0 te ver- ii de strijd om de derde lad de Holm in die catego- n moeite met het vermoei- orakker, dat met 6-0 klop uitgemaakte zaak was ook dstrijd om de derde en jplaats in de B-groep (jon- 10 jaar), waar De Rossen- et 3-0 zegevierde over De In deze categorie ging De iet de hoogste eer stnjken, 1-0 overwinning op de t2 U i. slagen in de finalepartij-_ Jóngstp groep van de] "lieten aan duidelijkheid [.te wensen over. De Holm tegen De Hobbit) en Groen st J}(3-0 tegen de Rossenberg) tefl respectievelijk de eerste jederde plaats. De Hobbit en De Rossenberg werden dienten gevolge eervol tweede, respec tievelijk vierde. Spannender was de ontkno ping in de meisjesgroepen, waar de Jozefschool een benauwde 1-0 overwinning behaalde tegen Kin derland. Het ging om de eerste plaats in de categone oudste meisjes (11 en ouder). Het brons kon in deze categorie zelfs pas na strafschoppen worden uitge deeld. De Groenhorst en de Ros senberg waren na afloop van de reguliere speeltijd nog volledig m evenwicht (0-0), zodat er penal ties aan te pas moesten komen om de winnaar aan te wijzen. De Rossenberg bleek uiteindelijk de zénuwwhet best cmder controle té~ïïëbbenr Bij de jongste meisjes bleek de gereformeerde basisschool over het meeste talent te beschikken, al bleek dat ook hier pas na het nemen van strafschoppen. Het Startblok beet, met 2-3, uiteinde- De organisatie, met aan het hoofd de gedreven Jan Lohuis, mocht in de vroege morgenuren van de 3e april 78 teams van 18 scholen verwelkomen op het Bur gemeester Buirugsportpark. On der druilerige omstandigheden werd omstreeks half negen de eerste aftrap verricht, waarna er tot de klok van half zes circa 180 wedstrijden moesten worden af gewerkt om de winnaars m de verschillende categorieën aan te wijzen. Ondanks een aarzelende start bleken de weergoden de organisatie niet in de steek te la ten. Rond tien uur brak een wate rig zonnetje door, dat verder de gehele dag bijdroeg aan een ge slaagd toernooi. De deelnemers aan het evene ment, dat de laatste jaren enorme proporties heeft aangenomen, waren onderverdeeld ui vijf cate gorieën, te weten jongens van 7/8 jaar, jongens 9/10 jaar, jongens van 11 jaar en ouder, meisjes 7/8/9 jaar en meisjes van 11 jaar en ouder. Al naar gelang de belang stelling m de verschillende cate- ■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU ogel is door de kerk. emeente heeft de Mi- iockeyclub Leusden in 350.000 gulden toege- voor de aanleg van weede kunstgrasveld. ins wethouder Vroon E ïnancien kon men met om eerder gedane ggingen heen. Her- 5 e verzoeken van de ialvereniging Roda'46 uitbreiding van de trai- E faciliteiten werden E door de gemeente E t afgewezen. Als er op de wonde mag >etbalvereniging in de E maanden gebruik n van de kunstgrasvel- E als de hockeyers er E iet op spelen. ida'46 heeft echter om E extra trainingsveld ge- E J*™d en aangedrongen ï-n uitbreidmg van het E I kleedruimtes. De E \heeft door het grote li leden een chronisch 'k aan ruimte om te n en een gebrek aan E 'lokalen zowel voor de E leden als voor de le- van bezoekende ver- \gen. heb voorheen m een plaatsje gewoond en 1 werd op een geven int een meuw sport- E aangelegd. De voet- E ib bouwde met eigen een kantine en E ruimtes. De plaatselij- JE00keyvereniging het E 'ëwoon bouwen en het 'oR issant ook nog een tgrasveld aanleggen. E heb mij toen al afge- l9d. en ik doe het nu waf het verschil toch E en voetbal en hockey. r bij de hockeyclub E lieer geld zitten en zou E ardoor toch meer in- hebben bij de be- E ers van een plaats? En het dan niet uit hoe- E ten je hebt? Zo zal het tusden toch niet aan i? Nee, want m Ne- jd heet dat verschil n. E Frits Schoenmaker j§ """""iimiiiiiiiMiniiiiiiiii,mining LEUSDEN - Een fel en fanatiek spelend HDS won verdiend van 'n slap en ongeïnspireerd spelend Roda '46 zondag. Roda '46 startte met 2 debutanten, te weten Sander Schim mel en Steffen Chang, die beiden verdienstelijk debuteer den. Na 3 minuten stuurde Sander Verzuu Steffen Chang alleen op de keeper af, maar de HDS-kee- per stopte de inzet van de frele linkerspits van Roda Al. HDS schrok direkt wakker en nam het initiatief en na 10 minuten stond de gehele verdediging van Roda toe te kijken hoe eerst 'n voorzet werd gegeven, die vervolgens prima werd ingekopt 1-0. Van de aftrap af schoot John Jansen ver volgens op de paal. Maar Roda '46 bleef verder de eerste helft onzichtbaar. In de 40e minuut van de wed strijd nam de linkerspits van HDS 'n vrije trap die wederom kop pend werd omgezet in 'n doel punt 2-0. Na de rust werd de ge blesseerde Hans van Bekkum vervangen door Edwin van Dorst de keeper van A2. Het leek erop dat Roda wat beter ging spelen want uit 'n voorzet van John Jansen maakte Henk Weishaupt 2-1 Maar in dezelfde minuut maakte HDS via 'n terug gelegd bal onhoudbaar 3-1. Weer 5 minuten later werd het 4- 1 en Roda geloofde het wel. Om streeks de 85e minuut maakte Henk Weishaupt met 'n su blieme vrije trap er 4-2 van. Maar 2 minuten voor het einde werd door HDS de eindstand op 5-2 gebracht. Hiermee kwam er 'n eind aan 'n van Roda '46-zijde slap en slecht gespeelde wed strijd. LEUSDEN - Tijdens de halve marathort van De Meem, die Paaszaterdag onder ideale om standigheden werd gelopen, Rob de Vries werd in de eind sprint door Brand van Dijk ge klopt. bewees de Leusdense atleet Rob de Vries zijn kracht door in een zeer snelle lu 09m 38s te fi nishen. De Vries liep de gehele wedstrijd op kop samen met Brand van Dijk, door wie hij uit eindelijk in de eindspnnt mpt geklopt werd. De Leusdense Landmachtkapitein rehabili teerde zich hiermee voor zijn iet wat teleurstellende optreden on langs tijdens de NK-cross voor militairen, waar hij (slechts) 12e werd. In De Meern toonde de Altis-ploeg wederom aan tot de sterkste regionale verenigingen te behoren. Naast de 2e plaats van De Vries, vielen nog 4 plaat sen bij de eerste 10 te noteren, waaronder een 4e positie voor Hans van Dijk. Uitslag Zz marathon van De Meem 1Brand van Dijk lu 09m 36s 2 Rob de Vnes lu09m 38s 3. Jan Oostveen 1 u 11 m 42s 4 Hans van Dijk lu 12m 15s 5. Jaap Rijlaarsdam 1 u 12m 20s 7 Gemt van de Hul Iul4m01s 10. Wies van Houte lu 15m 55s gorieen, werden de teams inge deeld in één of meer poules. De naar schatting 180 wedstrijden werden afgewerkt op tien velden, uitgezet op het complex van Roda. 25 Scheidsrechters, waar onder vier vrouwelijke uit Achter veld, waren er nodig om de wed strijden in goede banen te leiden. Voor het omkleden had de orga nisatie de beschikking over alle Roda-kleedkamers en een aantal van korfbalvereniging Antilopen. Handbalvereniging LHV stelde opslagruimte ter beschikking, terwijl de kantine van tafeltennis vereniging TTCL was omge bouwd tot een doeltreffend en efficient wedstrijdsecretariaat. De gehele dag was de Roda-kan- tine beschikbaar voor verversin gen van de inwendige mens. Het voetbaltechnische materiaal werd door de voetbalvereniging ter beschikking gesteld. Als klap op de vuurpijl had de organisatie ervoor gezorgd dat niemand minder dan de Vitesse- speler John van den Brom de prij zen kwam uitreiken. De komst van Van den Brom bleek een schot in de roos. De volle dne kwartier dat de oud-Amersfoor- ter, die zijn camère bij Quick en AP WC begon, aanwezig was werd hij door jong en oud be laagd voor een handtekening. Tevreden Leo Gruben, lid van het organi satiecomité, kijkt uiterst tevreden terug op de negentiende editie van het voetbalfestijn. Gruben: „We hadden iets meer deelne mers dan vong jaar en dat bete kent dat ons toernooi nog steeds geweldig aanslaat. En, afgezien van wat schoonheidsfoutjes, is het toernooi praktisch vlekkeloos verlopen. In het begin waren we wat bang voor het weer. Vanoch tend regende het nog. Gelukkig sloeg het al snel om en hebben we de hele dag ideaal weer ge had." „We hebben m het begin wat problemen gehad met de ge luidsinstallatie van Roda. De ver sterker begaf het. In allerijl heb ben we een reserve-installatie uit Scherpenzeel laten aanrukken en daar zijn we de dag verder uitste kend mee doorgekomen. Verder hadden we een zes man sterke EHBO-ploeg op het terrein en die hebben wel wat werk_ gehad. Maar geen ernstige blessures. Af gezien van één meisje, dat met onbekend neusletsel naar het zie kenhuis moest, is er niets verve lends gebeurd." LEUSDEN - Het eerste team van de Schaakvereniging Leusden gaat de sleutelwedstrijd tegen Bunnik 1 verliezen. Die conslusie mag gerust getrokken worden uit de 4-2 tus senstand, want Leusden zal uit de afgebroken partijen zeker niet de volle winst halen. Hierdoor heeft Leusden de kansen op promotie niet meer in eigen hand. Als Bunnik ook in de laatste ronde weet te winnen is dit team namelijk zonder meer kam pioen. Er is nog wel enige hoop voor Leusden, want Bunnik moet in de laatste ronde een uitwed strijd spelen tegen het sterke Zeist II, terwijl Leusden een paar dagen later het al gedegra deerde Het Gambiet I op bezoek krijgt. Als Bunnik een punt laat liggen terwijl Leusden wint. wordt Leusden op bordpunten kampioen. Het zag er overigens lange tijd helemaal niet naar uit dat Leus den van Bunnik zou gaan verlie zen. Door remises van Leo de Rijke en Arnold Peperkamp werd de tussenstand 1-1, terwijl aan de meeste borden het voor deel eerder aan Leusdense kant leek. Alleen Egbert Moed had het erg moeilijk, maar toen zijn tegenstander een twijfelachtig kwaliteitsoffer bracht kwam hij hoe langer hoe beter te staan. In tijdnood greep hij echter hele maal mis en een paar zetten later gaf hij op. Ook Jaap van Tuyll gaf in tijdnood een prachtige stel ling door een blunder uit han den. Bunnik kwam dus met 3-1 voor en toen was ook wel duide lijk dat Leusden het niet zou gaan halen. Wim Velker had lange tijd optisch iets beter ge staan, maar serieuze winstkan sen leverde het niet op. Bert Uneken had ook steeds het beste van het spel gehad, maar door een taxatiefout in het eind spel moest hij naar remise ont snappen: 4-2. De afgebroken partij van Carle Vos lijkt pot- remise, terwijl Hans Peperkamp zelfs de grootste moeite zal heb ben om het vege lijf te redden. Ook voor Leusden III was er slechts nieuws, want na een dui delijke nederlaag tegen Utrecht VI (tussenstand 5,5-0,5) is degra datie zo goed als onafwendbaar geworden. De onderlinge competitie kende voor de zoveelste keer dit sei zoen een nieuwe koploper. Dit maal loste Hans Peperkamp zijn broer Arnold af. Wie uiteindelijk kampioen zal worden blijft na tuurlijk nog een open vraag. Op merkelijk is intussen de opmars van de jonge Bert Kampes, die met initiatiefrijk en combinatoir schaak steeds meer gevestigde namen het leven zuur maakt. Aan de strijd om een toppositie is hij nog niet helemaal toe, maar als zijn spel zich zo blijft ontwik kelen als de laatste weken, dan kon dat weieens snel verande ren. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU LEUSDEN - Korfbalvereni ging Antilopen houdt vrij dag 5 april een kaartavond, waar liefhebbers terecht kunnen om te klaverjassen of te jokeren. Plaats van han deling is de kantine van de vereniging op het Burge meester Buiningpark. De avond begint om 20.00 uur. „We zijn ook zeer tevreden over de publieke belangstelling. De hele dag zijn er veel mensen op het terrein geweest om de ver richtingen van de jeugd gade te slaan. Wat dat betreft ben ik ook blij dat we besloten hebben het evenement voortaan vast in Leus den te houden. Afgezien van het feit dat het in Achterveld gewoon organisatorisch niet meer te doen was, daarvoor is de accommoda tie daar te klein, merk je ook dat de mensen makkelijker komen, omdat het over het algemeen dichter bij huis is", aldus Gruben, die bij de organisatie verantwoor delijk was voor de samenstelling van de wedstnjdschema's. De or ganisatie bestond verder uit Jan Lohuis (algehele leiding en coör dinatie), Rita van de Biggelaar (uitslagendienst en P.R.), Mieke Eerden (microfoniste), Constan ce Lohuis, Enk Etten en Ton van de Broek (algemene medewer kers). Uitslagen schoolvoetbal Groep A (jongens 7/8 jaar) Finale: De Hobbit - De Holm 0-3 Derde plaats: De Rossenberg - Groenhorst 1 0-3 Eindstand: 1. Groenhorst 1, 2. De Rossenberg, 3. De Holm, 4. De Hobbit Groep B (jongens 9/10 jaar) Finale: De Holm - De Klimrakker 1-0 Derde plaats: De Hobbit - De Rossenberg 3-0 Eindstand: 1. De Holm, 2. De Klimrakker, 3. De Hobbit, 4 De Rossenberg Groep C (jongens 11 jaar en onder) Finale: De Hobbit - Kinderland 1 -0 (na ver lenging) 0-6 Derde plaats: De Klimrakker - De Holm Eindstand: 1. De Hobbit, 2 Kinderland, 3. De Holm, 4 Klimrakker Groep D (meisjes 7/8/S jaar) Finale: Kinderland - Jozefschool 0-1 Derde plaats: Groenhorst - De Rossenberg 0-0 (Rossenberg w.n.s.) Eindstand: 1. Jozefschool, 2. Kinderland, 3. Ros senberg, 4 Groenhorst Groep E (meisjes 11 jaar en ouder) Finale: 't Startblok - Gereformeerde Basisschool 0-0 (Gereformeerde Basisschool w.n.s.) Derde plaats: De Klimrakker - Groenhorst 1-0 Eindstand: 1 Gereformeerde Basisschool, 2. 't Startblok, 3. Klimrakker, 4. Groen horst De stand op kop: 1. H. Peperkamp 1773 2. A. Peperkamp 1766 3 De Rijke 1759 4. Shahnzadeh 1738 5. v. Baardewijk 1732 6 Velker 1730 7. Moed 1725 8. Vos 1723 9. v. Tuyll 1703 10. Uneken 1688 iillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllirn De Harlemmerohe van de schoolvoetballers: de organisatie. LEUSDEN - Het grote voet balspektakel voor alle ba sisscholen van Leusden en Achterveld is gisteren weer losgebarsten. Voor de ne gentiende keer zijn er men sen geweest, die al in no vember zijn begonnen om alles zo goed mogelijk te laten verlopen. Een man, die al vanaf het allereerste be gin de organisatie in handen heeft, is Jan Lohuis. „Ik had me voorgenomen om bij het 10e toernooi ermee op te houden, inmiddels is het al bijna het twintigste voetbal toernooi, dat ik help organi seren." In 1972 werd er m Leus den voor het eerst een toer nooi voor de lagere scholen opgezet. Jan Lohuis heeft dit m Leusden opgebouwd. Lo huis zat in de organisatie bij het schoolvoetbaltoernooi in Hengelo. „Vroeger speel de ik zelf mee met het straat voetbaltoernooi. Daarna werd ik scheidsrechter. Deze toernooien werden het huidige schoolvoetbal. Ver volgens ben ik in de orga- nistie gerold. Ik ben naar Leusden verhuisd en daar werd mets georganiseerd op dit gebied." De eerste reacties van de Leusdenaren waren wat twijfelachtig. Het was ten slotte onbekend terrein. „Uiteindelijk zijn we toch begonnen. Tijdens het eer ste toernooi kwamen veer tien elftallen tegen elkaar uit." Die eerste jaren was Jan Lohuis de enige organisator. Dat is inmiddels een vaste groep van zeven mensen geworden, die zo'n vijf jaar lang de organisatie m han den hebben. Jan en Constance Lohuis, Ton van de broek, Enk Et- ten, Mieke Eerden, Rita van de Biggelaar en Leo Gruben zitten in de organisatie Zij zorgen ervoor dat alles per- fekt verloopt. Meestal lukt het hen aardig. Ook zorgen zij ervoor dat alle deelne mers een herinnering krij gen: een vaantje en een puz zelspelletje. Het beste team krijgt een grote beker. De organisatie is daar best trost op. Er zijn ook toernooien in het land, waar de deelne mers niets krijgen. De or ganisatoren zijn al maanden bezig geweest de kosten van het toernooi zo goed mogelijk te dekken. Lohuis: „Dat is redelijk gelukt. Er zijn sponsors gevonden, er is een subsidie van de ge meente, inschrijfgelden en advertenties." Het is best moeilijk bin nen het budget ieder jaar weer iets nieuws te verzin nen. Dit jaar was de beken de voetbalinternational John van de Brom uitgenodigd. Het wordt natuurlijk ieder jaar moeilijker en duurder een bekende voetballer naar Leusden te krijgen. De organisatoren proberen de kosten zo laag mogelijk te houden door alles in eigen hand te houden. Zo doet Leo Gruben de lay-out van het programmaboekje. Gruben is tevens verant woordelijk voor de wed strijdschema's en de scheidsrechters. „Ik heb 25 scheidsrechters geregeld, waarvan er zeker 22 over blijven. Er zijn natuurlijk veel Roda mensen, die mee helpen, maar ook ouders, leerkrachten, EHBO afde ling Hamersveld en tafelten nisvereniging Leusden."

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9