Leusdei Leusden strengere regels moeten geluidhinder beperken PROFITEER NU VAN DE LAGE TARIEVEN REISBURO STAR TRAVEL leusden licht gegroeid plastics op een rijtje vergaderagenda Minneapolis v.a. NLG Florida v.a. NLG California v.a. NLG 665,- 1.200,- 1.300,- UW SPECIALIST DONDERDAG 11 APRIL 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nummer 68, 10 april 1991 I I Om de geluidhinder voor de omwo nenden ie beperken worden aan de geluidsinstallatie op de kermis strenge eisen gesteld. foto BDU) voorjaarskermis In 1990 is het aantal inwoners van Leusden gestegen tot 27.468. Terwijl het aantal woningen toe nam met 170 tot 9.751 De bevol king nam met 196 toe door een geboorte-overschot van 201 en omdat er slechts 5 mensen meer uit Leusden vertrokken dan er kwamen wonen. In 1989 werden er ongeveer evenveel huizen opgeleverd als in 1990 terwijl de bevolking in dat jaar daalde. Een sluitende verklaring is hiervoor niet direct te geven. Wel is het zo dat in 1989 voornamelijk starters in de nieu we woningen zijn komen wonen. Starters laten geen vrijkomende woningen achter. Bijvoorbeeld iemand die bij zijn ouders heeft gewoond, of op kamers, maar nu een huis heeft gekocht. Die telt natuurlijk niet mee als nieuwe inwoner. Dit in tegenstelling tot doorstromers. Want daar komt wel een woning vrij Heb je in Leusden altijd in een huurwo ning gewoond en ga je nu naar een eigen huis, dan laat je een woning achter waar nieuwe in woners in kunnen komen. Het verschil in groei van het aantal inwoners tussen 1989 en 1990 bij een gelijkblijvende oplevering van nieuwe woningen kan door het verschil van starters en door stromers veroorzaakt zijn. Op de parkeerplaats ten zuiden van De Hamershof wordt van 16 tot en met 20 april weer de traditionele voorjaarskermis gehouden. Op 16, 17, 18 en 19 april is de kermis geopend van 15.00 uur tot 22.00 uur, op zaterdag 20 april van 12.00 uur tot 23.30 uur. Voor de omwonenden brengt de kermis niet te vermyden geluidhinder met zich mee, maar het gemeentebestuur wil die hinder door strengere geluidvoorschriften zo veel mogelijk beperken. Op de komende kermis zal me chanische muziek uitsluitend via een centraal te bedienen ge luidsinstallatie geproduceerd mogen worden; deze moet bo vendien voorzien zijn van een geluidsbegrenzer die verzegeld kan worden. De afstelling moet zodanig zijn dat bepaalde ge- luidsniveau's niet worden over schreden. Voor kenners: het ge middelde geluidsniveau voor de Toename aantal inwoners per maand aantal 19 9 0 jan. feb mrt apr mei Jun jul. aug. sop okt. nov dec. Plastic en milieu, dat gaat niet zo goed samen. Dat weten we alle maal. Plastic op de afvalberg of in de verbrandingsoven hebben we liever niet. Maar wat dan? Sinds een paar maanden is er de mogelijkheid om plastics in te leveren bij het overlaadstation van de gemeente aan de Hamers- veldseweg. Daar staan, op proef, twee vuilcontainers speciaal voor plastics. Door dat materiaal apart te houden is het mogelijk de plastics ook apart te verwer ken. Tenminste, het moet na tuurlijk wel allemaal plastics zijn wat er in die containers terecht komt. Bij de verwerking van plastics luistert het nogal nauw. Daarom de regels voor de plasticinzame ling nog even op een rijtje; Op het overlaadstation staan twee containers, een voor zacht en een voor hard plastic. Zachte plastics zijn: draagtasjes, foliën. verpakkingsplastic e.d. Zeg maar alle plastics die je in je hand kan verfrommelen. Harde plas tics zijn: alleen flessen en flacons van bijvoorbeeld frisdranken, zonder dop en zoveel mogelijk schoon. Wat mag absoluut niet: Er mogen geen andere stoffen in de containers terecht komen Dus plastics die gelaagd zijn met aluminium of papier mogen niet ingezameld worden. Het kan voorkomen dat er metalen door het plastic zitten, ook dan geldt: gewoon in de vuilniszak en zeker niet in de container. Verder die nen alle plastics schoon te zijn. Dus flessen, bakjes enzovoort eerst thuis even afspoelen en pas daarna naar het overlaadstation brengen. Heeft u nog vragen of twijfels, de medewerkers van het overlaadstation kunnen u precies vertellen wat wel kan of niet woningen aan de Spinnerij mag niet meer dan 65 dB (A) bedra gen en het piekniveau niet meer dan 75 dB (A). Andere maatregelen ter beper king van de geluidhinder zijn het naar binnen richten van de luid sprekers, het zover mogelijk van de woningen af plaatsen van de autoscooterbaan en het aaneen gesloten opstellen van de salon wagens. woensdag 10 april, commissie Sociale Zaken, huisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM) vang 21.00 uur. De commissie SVEM behandelt in deze verga de regelgeving voor het woonwagenwerk en t tieplan emancipatoir personeelsbeleid. donderdag 11 april, commissie Openbare W Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken e| keer (OREV). De agenda vermeldt o.a. diverse voorbereidt sluiten, de parkeerproblematiek rond de school en de monumentenverordening. Verd men voorstellen aan de orde voor het verbeter de achterpaden in de wijk Rossenberg en het t van voorzieningen ten behoeve van gehandica[ de Hamershof. De indieners van bezwaarsc! tegen het ontwerp-bestemmingsplan Groen! 1990 krijgen tijdens deze vergadering de gelegd hun bezwaren toe te lichten. maandag 15 april, commissie Algemene en Be lijke Zaken (ABZ). In deze vergadering komen aan de orde dt sluiten overeenkomst met Renamed MC ov tijdelijke gebruik van het zogeheten defei bouwtje aan de Hamersveldseweg. het verleng de verordening op het ouderschapsverlof en I tieplan emancipatoir personeelsbeleid. dinsdag 16 april, commissie Financieel Bel Beheer (FBB). Alle onderwerpen die in de voorgaande comi vergaderingen aan de orde zijn gekomen en w financiële konsekwentieszijn verbonden, kom aan de orde in de commissie FBB. Tenzij anders vermeld beginnen de commissie deringen om 20.00 uur. De volledige agenda's bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het! Voorlichting in het gemeentehuis. Wie naar aanleiding van de te behandelen s: vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de cc sievergaderingen gebruik maken van het s recht. actuele folders kan het niet een beetje zachter Als u regelmatig gehin derd of zelfs getergd wordt door burengelui- den, bent u bepaald geen uitzondering. Miljoenen Nederlanders hebben er last van. Maar, hoe alge meen geluidhinder tus sen buren ook is, de pro blemen kunnen van huis tot huis en van mens tot mens verschillen. Voor één bepaald geval van overlast is dus nooit een standaard-oplossing te geven die 100% sukses verzekert. Bij de ge meente is de minder-ge- luidhinder-gids verkrijg baar. Hierin staan prakti sche tips voor de aanpak van burenhinder. Geluk kig blijken er wel dege lijk oplossingen moge lijk, die buren in goed overleg met elkaar kun nen realiseren. Zonder veel moeite of hoge kos ten. Dan is het wel nood zakelijk dat uw buren willen meewerken. Be strijding bij de bron is het meest effectief. Niet alleen thuis, ook op het werk kan er nogal eens lawaai zijn. In de industrie geldt dat één op de twee werknemers in een lawaaiige omgeving werkt. Dat is slee hun gehoor. 400.000 mensen bij de dagelijkse ning van hun langzaam maar doof te worden, waaidoofheid is genezen. Gelukk hoorschade te men. Er zijn maatregelen om gevaarlijk g beperken. Bij he Voorlichting is ei brochure verk over te veel lawaï werk. GEMEEN' bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Claverenbladstraat 10, plaatsen dakkapel Grienden 16, verbouwen hal en garage/ber ging Asschatterweg 217, uitbreiden hgboxenstal Eikenlaan 3, uitbreiden garage/berging Oranjelaan 10, plaatsen dakkapellen Stoutenburgerlaan 9, bouwen gierkelder diverse vergunningen Org Comité Amersfoortse Tweedaagse. Amersfoortse tweedaagse wandeltochten Belangenver Hamershof, optreden mu- ziek-looporkest J. J. T. Hilhorst, gewijzigde toewijzing weekmarkt W. de Graaf c.s., toewijzing, plaats week markt Raad van Kerken Leusden, het houden van een openlucht kerkdienst Muziekver. D.W.S., reklameborden rom melmarkt bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). wegafsluiting tijdens voorjaarskermis Burgemeester en wethouders van Leusden maken bekend, dat in verband met de voor jaarskermis op 16, 17, 18, 19 en 20 april 1991 De Smidse voor het doorgaande verkeer zal worden afgesloten vanaf de bocht voorbij de twee kleine parkeerplaatsen ten zuiden van ,,De Korf' tot De Blekerij. De afsluiting zal op 16,17,18 en 19 april 1991 van 15.00-22.30 uur en op 20 april van 12.00- 23.30 uur plaatsvinden. NOW! KOOIKERSGRACHT 2 (HAMERSHOF NAAST EUROFLEUR) TEL. 033-951544 Blo

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4