Verkleinen tuinvuil blijft handenvol geld kosten Parkeervergunning voor wijkbewoners rond SBBO ZAKELIJKHEDEN. Adjudant Smit krijgt goud Body contour Reis report Muziek op straat Actiegroep boekt succes: Nieuw bord bij tuinvuilstortplaatsen smetica-avond Auto-inbraak Opbrengst kledingbeurs I 'Ketting'brand Inbraak pogingen plaatselijk nieuws UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen ENSDAG 17 APRIL 1991 Nieuws uit het bedrijfsleven LEUSDEN - Sinds begin deze maand geeft Tourkoop Reisburo Hobday Feeling een gratis 'Reis Report'uit. (zolang de voorraad strekt) In deze krant staan de meest actuele vakantie-aanbiedingen gerangschikt. Iedere week is een nieuwe uitgave beschikbaar. Bedrijfsleider Kuipers: „Een prima stukje informatie voorde consument, die nog op korte termijn vakantieplannen wil I verwezenlijken". LEUSDEN - Sport 2000 aan de Hamersveldseweg start binnenkort met 'de sportiefste manier om af te vallen', de Body Contour. Het program ma duurt tien weken en bestaat uit onder andere voedingsadviezen, trainingen en thuisoeferungen. Sport 2000 sluit aan bij de landelijke campagne 'Let op vet'. Ruim honderd sportcentra in Nederland, waar onder Sport 2000, hebben zich aangesloten bij de Body Trend Club, een landelijke brancheorganisatie voor kwalitatief ingestelde sport scholen. Meer info: 94 72 29. (advertentie) '...Goed, winkelcentrum De Biezenkamp ligt dan momenteel onder steboven, maar zal er straks glanzend en sterk uit komen te zien. Een renovatie, die niet ophoudt bij enkel een fris kwastje of het herschik ken van een bloembakje. Rig ore us worden de gevels aangepakt en al even heftig wordt het parkeerterrein aangepakt. Straks, vanaf de officiële opening op 18 juni, moet het een lust zijn over de Biezenkamp te lopen '...Mmder charmant is, dat de heren stratenmakers de speciale invali den-parkeerplaats vol gegooid hebben met nieuwe tegels. Uitgere kend deze plek, terwijl er zo'n twwtig andere plaatsen zijn, zo meldt zich een mvalide wanhopig bij de redactie. 'Zijn wij voorlopig dan minder welkom op het winkelcentrum'. Navraag leert, dat het slechts een zeer tijdelijk karakter zal hebben en dat er geen enkele bijbedoe ling achter zit Uit oogpunt van snel werken zijn de tegels daar neerge zet. waar het eerst wordt begonnen met werkzaamheden Terecht lijkt ons... '„.De tuinvuilstortplaatsen worden door de meeste Leusdenaren ais zeer handig ervaren Vooral in deze tijd, waarin veel mensen toch druk in de tuin bezig zijn en met het afval geen raad weten Het gemak van deze voorzieningen is echter ook buiten Leusden bekend Daar kwam wethouder Com Verduin tijdens een verjaardagsvisite in Amersfoort achter. Eén van de aanwezigen gaf haar een bijzonder advies. „Voor tuinafval kun je het beste terecht in Leusden,hoorde de wethouder tot haar verbazing en ook wel een beetje tot haar schrik Want de stortplaatsen zijn vooral bedoeld voor de Leusdenaren zelf en mogen volgens haar beslist geen regionale voorziening worden Gelukkig kon zij zelf ter plekke een en ander rechtzetten... LEUSDEN- Vnjdagzal de koopavond in winkelcentrum De Hamershof worden opgefleurd met een live muziekoptreden van Colette Wickenhagen. De winkeliersvereniging wil haar klanten regelmatig -in principe om de week- muzikaal begroeten. Vnjdag komt in gezelschap van zangeres Colette ook het trio Wiebe Haanstra uit Leusden. Colette Wickenhagen: vnjdagavond te horen in winkelcentrum Hamershof. £N Het geld dat be iaar is voor de verwer- n het afval van de tuin- iplaatsen is niet vol- Er is een bedrag be- laar van bijna 250.000,- We kan tot augustus van ff het afval verkleind wor- i zal het bedrijf De Ridder, die het tuingroen met de zogenaamde Kompomix ver kleint, elders naar werk moeten zoeken, als de gemeenteraad niet bereid is om meer geld be schikbaar te stellen. Het is voor de tweede keer sinds de Kompomix in augustus 1989'in gebruik werd genomen, dat er geld tekort is voor het project. Toch blijft de gemeente bij haar standpunt dat verkleinen van het tuinafval bij de stortplaatsen de goedkoopste methode is. „Alles wat uit de vuilniszak blijft en met naar de verbran dingsoven van de AVR in Rotter dam hoeft, is kostenbesparend," zegt gemeentewoordvoerder Jan Jaap André. De gemeenten heeft vergunning om tot 1 januari 1993 het verkleinde tuinafval naar de stortplaats in Maarsbergen te brengen. Daarna moet er gezocht wor den naar een bedrijf, dat in staat is het tuinvuil te verwerken tot com post. Dat was al de bedoeling bij de aanleg van de 35 tuinvuilstort plaatsen in Leusden, maar er is tot nu toe geen methode gevonden om compost te maken dat aan alle kwaliteitseisen voldoet waar de consument naar vraagt. Dat de kosten van de Kompo mix blijven stijgen, komt volgens de gemeente, omdat het aanbod van tuinvuil groter is dan de ge meente in eerste instantie aan nam. „We zijn uitgegaan van een aanbod van 12.000 m3," zegt wet houder Corn Verduin. „Dat blijkt nu al 27.000 m 3 te zijn. Een pro bleem is ook dat mensen dingen op de stortplaatsen gooien, die er niet thuis horen." Verduin plaatste plaatste daarom maan dagmiddag een meuw bord bij de LEUSDEN - De 10 april gehou den kledingbeurs in 't Trefpunt, was een succes. De opbrengst bedraagt 4875,-. Dit bedrag is bestemd voor een schooltje in de sloppenwijken van Port au Pnnce, Haïti, voor de bestrijding van lepra en voor het Lotjeshuis in Suriname. De rest van de kleding is voor de St. Mensen in Nood en voor het Lotjeshuis. iEN - Bewoners van de wijk Zwanenburg hebben rdagavond tijdens de raadscommissie voor ruimtelij- lening een belangrijke overwinning geboekt. De vol- raadscommissie drong er, voor een volgepakte pu- tribune, bij de wethouder sterk op aan om het pakket sgelen van het college, bedoeld om de parkeerproble- i de wijk door de streekschool SBBO op te lossen, aan len met een vergunningstelsel voor de omwonenden. :ollege wilde in eerste u» niet zover gaan. Een par- rbod in bepaalde straten, üeggen van een voetpad lamershof en de achterzij de van de school en een bord waarop te lezen staat of er nog parkeerruimte is bij de school zelf zou in eerste instantie voldoende moeten zijn. Wethouder De Jongh bleef op zijn standpunt staan dat de invoe ring van een parkeervergun- ningstelsel voor dit geval teveel een 'ad-hoc'karakter zou dragen. „Ik vind de invoering van een parkeervergunningenstelsel een principieel vraagstuk. We moe ten eerst maar eens discussiëren over de vraag of we naar een dergelijk systeem in Leusden willen. Als deze plaats voor dit systeem in aanmerking komt, zullen er ongtwijfeld nog wel meer zijn", vond De Jongh, die het thema liever bij de behandeling van de verkeersnota aan de orde wilde stellen. De wethouder lijkt echter te zullen zwichten voor de druk uit de commissie, die met uitzondering van de WD-fractie, de eis van de bewoners steunde. „Om zoveel druk uit de commis sie kun je nauwelijks nog heen", verzuchtte de portefeuillehouder aan het eind van de discussie. WD-woordvoerder Ton Voortman ondersteunde als eni ge de visie van het college en de eigen wethouder De Jongh. Voortman: „Ik ben bang dat we met de invoering van een par- keervergunningstelsel meteen naar het zwaarste middel grijpen. Ik voel er dan ook veel meer voor eerst maar eens te bekijken wat het pakket maatregelen, dat nu wordt voorgesteld, voor uitwer king heeft. Ik denk namelijk dat in de dagelijkse praktijk met de voorgestelde maatregelen de problemen al voor een zeer groot deel uit de weg zullen zijn ge ruimd." De liberaal is ook bang dat de invoering van parkeervergunnin- gen een soort precedentwerking kunnen hebben. Voortman: „Hoe wel wij als raad natuurlijk de be voegdheid hebben om in ad- hoc-situaties als deze bepaalde maatregelen te nemen, wordt het wel erg lastig om een volgend verzoek elders uit de gemeente te weigeren. En ik sluit niet uit dat we op deze manier de problemen alleen maar zullen gaan verplaat sen. De auto's komen straks in andere straten in de buurt te staan." Overigens was de voltallige commissie unaniem vol lof over de manier waarop het college de problemen rond de SBBO te lijf was gegaan. Ook de snelheid waarmee het college in deze zaak handelde, kon rekenen op alge mene instemming. '...Nog was Riekus niet klaar met zijn betoog. Het aan- en afrijden van motoren bij nacht en ontij, weet ik uit ervaring, is geen pretje. Een mooi geluid, maar niet als je zit te vergaderen en wil slapen'. Met andere woorden, Renting slaapt dus graag als hij vergadert.is dat niet een mooie 'shp of the tongue'....' '...Dat was even bomen sjouwen de afgelopen week in de bermen van de Middenweg. Met man en macht en de hulp van een kraan werd een fiks aantal bomen een paar metertjes opzij gezet. Voor een betere doorstroming van het verkeer, wam de kruispunten worden aange past Een activiteit, die altijd een boeiend plaatje kan opleveren. '..Dus toog onze fotograaf dinsdag naar de Middenweg. Helaas, door onvoorziene omstandigheden waren de bomen al van plaats gewis seld. De kraandrijver was er niet, die sliep uit De kraan was voor deze dag namelijk verhuurd, waardoor de bomen tot laat op de maandag avond waren verplaatst. Maar zelfs in het donker waren de groene vingers goed zichtbaar. Ja, Leusden is goed bezig met het milieu..... LEUSDEN - Op de Rosmolen- straat hebben onbekenden uit een geparkeerde auto een radio/ cassetterecorder weggenomen. De dief maakte de auto open zon der hem te beschadigen. Com Verduw laat zien wel vuil er wel en niet gestort foto: Gerrit Jeuring DEN - Bij het Etos-filiaal in winkelcentrum De Hamershof t woensdag 24 apnl een cosmetica-avond gehouden. Be- ellenden kunnen dan kennismaken met de voorjaarskleu- Ji Averse cosmeticaproducenten. Daarnaast worden gratis Jblijyend huidadviezen gegeven. Bovendien is er een nheidsspecialiste aanwezig van het cosmeticahuis Juvena', erk dat Etos exclusief w Leusden voert, avond begint om 19.30 uur en duurt ongeveer tot 22.00 uur. yeenkomst is gratis toegankelijk. Belangstellenden dienen van tevoren op te geven in de winkel aan de Brouwerij. Als het aan de politiek ligt, is het snel afgelopen met de parkeeroverlast w de straten rond de streekschool SBBO. foto: Hans Verhorst Ambtenaren van de afdeling Groen hadden maandagmiddag het vuil van de stortplaats Alands- dam gescheiden m een 'hoopje goed en fout afval'. Bij het 'foute' afval zaten onder meer dikke bal ken, tegels, plastic zakken en klinkers. Dat kan de machine be slist met aan," legde een mede werker uitVoordat het afval de machine m kan, moet een werk- nemer van de Ridder het grove, met te verwerken vuil, er uit ha len. Dat is een van de redenen dat de Kompomix de gemeente meer kost dan aanvankelijk berekend was. Daarom gaat er niet meer een tweede man mee met de Kompomix. Met het plaatsen van de meuwe borden hoopt de ge meente dat het voor iedereen dui delijk is wat wel en met naar de stortplaatsen gebracht mag wor den. Een andere maatregel is om het aantal tuinvuilstortplaatsen te hal veren. Daarmee hoopt de ge meente de grote toeloop van bui ten de gemeeente te verminde ren. Ook zal het onmogelijk wor den gemaakt om grote hoeveel heden naar de stortplaatsen te brengen. Zo kunnen bijvoorbeeld hoveniersbedrijven er niet meer terecht met hun vrachtwagens en aanhangwagens. Zij moeten naar de gemeentewerf, waar een cen trale stortplaats komt. LEUSDEN - Op de Landweg stond in de nacht van vrijdag op zater dag de auto van A. van L. in lich terlaaie. De politie probeerde de brand met een poederblusser uit te krijgen, maar moest de hulp van de brandweer inroepen. Tij dens het blussen sleepte de poli tie de auto weg van de heer H., die achter de brandende auto stond. De volgende dag bleek dat deze ook schade had opgelopen. Enkele uren later kwam de heer W. aangifte doen van brandscha de aan zijn camper. Deze stond 50 meter van de brandende auto's geparkeerd. Over de oorzaak tast de politie in het duister, hoewel brandstichting niet wordt uitge sloten. LEUSDEN - Op de Esdoornhof hebben inbrekers een tweetal huizen bezocht. In beide gevallen lukte het de dieven niet om de huizen binnen te komen. Er wer den sporen van inbraak aange troffen in houtwerk bij ramen. tuinvuilstortplaats aan de Alands- dam. Het bord moet duidelijk ma ken welk afval wel en niet op de stortplaats gedeponeerd mag worden. Nu wordt er nog teveel grof vuil naar de stortplaatsen ge bracht. Dat kan niet worden verwerkt door de machine die het afval verkleint. Ook hebben de stort plaatsen een grote aantrekkings kracht op bedrijven en mensen buiten Leusden. Volgens wethou der Verduin komen zelfs mensen uit Amersfoort hun tuinafval naar de stortplaatsen brengen. Dat is niet de bedoeling. De voorziening is uitsluitends bedoeld voor Leus denaren. LEUSDEN - Dirk Cerardus Smit uit Leusden heeft de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in Goud maandag opgespeld gekregen door bur gervader Panis. Dirk Smit is in middels vervroegd uitgetreden De heer Snut is na zijn dienstphcht bij de Komnkhjke Marechaussee op 5 november 1956 aangesteld bij de gemeentepolitie te Bloe- mendaal. Na het behalen van het politiediploma is hij tot juni 1969 in de Noordhollandse plaats blijven werken. Daarna heeft Snut nog gewerkt in Beverwijk, totdat hij w 1972 tot docent wordt benoemd op De Boskamp in de rang van brigadier van de gemeentepoli tie. Hij was docent voor de vak ken schieten, wapenleer en exer citie. Per oktober 1977 is hij bevorderd tot adjudant van ge meentepolitie. Smit behoorde op De Boskamp tot de eerste groep docenten, die m fulltime dienst van de school wer den benoemd. Burgemeester Pa- nis: „Snut heeft zich doen kennen als een goede medewerker, die met name op het gebied van het schietonderricht en de bijzonde re wetten uitstekend heeft ge functioneerd. In het gemeentehuis kreeg de heer Smit tijdens een feestehjke bijeenkomst om 17 uur de me daille uitgereikt. Op de foto het echtpaar Smit met burgemeester Panis (r). (foto Hans Verhorst) Sissers is een rubriek voor het Tdeine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en ▼raag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's ochtends van 11-12 uur). '....Een meer of minder saaie vergadering van een der raadscommis sie wordt soms opgevrolijkt met humoristisch taalgebruik. Soms moedwillig, soms onwetend. En vooral dal laatste is voor de toe- behoorders natuurlijk smullen geblazen. Vorige week was het weer raak De commissie welzijn heeft genoten van Riekus Renting...* '...bij het onderwerp Renamed, de herhuisvesting van de motorclub, vroeg hij zich af waar de motorboys na twaalf uur 's nachts, 'als de kroegen in Amersfoort dicht zijn', blijven. Hoongelach viel Renting ten deel, immers iedereen weet toch wel dat een beetje kroeg pas na twaalf uur begint te lopen.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3