Coen van Dijk schiet Roda naar de KNVB Van Oortmerssen winnaar driebandencup Roda-zaterdag kampioen in hoofdklasse na 0-1 overwinning bij concurrent FC Horst Roda '46 Promotie voor lieos-vrouwen? Degradatie Leos-mannen? WOENSDAG 24 APRIL 1991 Leusden viert massaal het succes van de zaterdagelf van Roda. In de kantine van de naar de KNVB gepromoveerde club bleef het tot diep m de kleine uurtjes heel gezellig. Foto Jan Pit pioensteam van Roda'46 wordt gehuldigd. V.l.n.r.: Marja van de Ham (verzorgster), Peter de Beer, litterling, Fake Schonewille, Klaas de Vries, Hame Kerssies, Harm Wassink, Pedro Pastor, Frank Lidus Vaartjes en leider Hans Esveldt. Zittend: Wim van de Biezen en Paul Verhoeven. Op de foto (zijn althans niet zichtbaar) Coen van Dijk en trainer Nico Romeijn. (Foto: Jan Pit) nemen ze ons voorlopig leer af. Nu horen we er dj als voetbalvereniging", zaterdagvoorzitter Rob ir. Natuurlijk hoort een club loda'46 op KNVB-niveau maar er komen is heel wat ijker dan er blijven Een waar niets op aan te ;n valt, want het duurde e Leusdenaren maar liefst eertig jaar voordat dit suc- ui de boeken kon worden hreven. Een historische litems dus, want het was dels ook al weer zeven jaar en dat Roda-zaterdag de naar de hoofdklasse, de schakel tussen afdeling klasse KNVB, maakte. Van ftal was nog slechts één over die tot de keurtroe- an trainer Nico Romeyn ge- d kon worden in de per van wisselspeler Lidus ïs. De basiself bestond amelijk uit spelers die de aanstelling van de Leus- oefenmeester in 1989 tot uJechte formatie zijn gese- rd, waarbij het collectief p stond. „Het succes is dan ngzaam gegroeid", aldus iainer Nico Romeyn. van week tot week de s op hun kwaliteiten te wij- •cherp te houden en te illen vanuit een goede or- tie, ontstond er een hecht dat wekelijks wilde preste- r is dan ook echt sprake en teamprestatie. Iedere heeft op zijn manier, met zijn specifieke kwaliteiten een steen bijgedragen aan het suc ces door het collectief te laten prevaleren boven eigen roem. En dat was dit seizoen het be langrijkste winstpunt", aldus de Roda-trainer. Ook in het treffen tegen FC Horst deed Nico Romeyn geen concessies aan zijn tactische concept. Met twee spitsen, Coen van Dijk en Paul Verhoe ven en Edwin van Ginkel, Harm Wassink, Frank Vissers en Fake Schonewille op het middenveld, waardoor Remco Bitterling op de bank plaats moest nemen, ging de zaterdag-elf geheel uit van eigen kracht. Roda wenste zich niet aan FC Horst aan te pas sen, hoewel dit natuurlijk vooral geen gewone wedstrijd was. De papieren lagen duidelijk. Bij winst was de Roda-zaterdag kampioen en lag Horst uit de race, terwijl bij een puntende- ling beide ploegen nog titel-, cq. promotiekansen hadden met de laatste wedstrijd van het seizoen 90/91 nog voor de boeg. Winst voor de thuisploeg, had de Leus denaren mogelijk nog in een las tige situatie gebracht. Maar er was niemand die met een derge lijke afloop rekening hield, want de in grote getalen meegereisde supporters die Roda-zaterdag met spandoeken en toeters van meet af aan ondersteunden had den er wel zin in en al hun hoop gevestigd op een goed eindre sultaat. USDEN - 'Voor de volley- 1-vrouwen van Leos is de eede plek nog lang niet >ker. De tweede plaats seft recht op promotie/de- adatie-wedstrijden.' Vori- week stond dit ook al zo de krant. Het gevecht om ie tweede plaats lijkt bijna in vervolgverhaal te wor- >n. Wat zijn de feiten? (ews Flash/Óvra is het in !t eindklassement tweede worden achter kampioen •oude. Leos heeft een aie derde plaats weten te ihalen, maar alleen de 'eede plaats geeft recht op fd-wedstrijden. De Leus- inse ploeg valt dus buiten prijzen. Nu blijkt echter dat Ovra te kennen heeft gegeven ^en gebruik te willen ma- in van het recht op het "den van die p/d-wedstrij- 'n. Volgens manager Hans luit van Leos hebben zowel trainer, als de aanvoer der als de begeleider van lemse ploeg Leos ver- ikert dat zij niet voor pro- 'tie naar de eerste divisie aanmerking wensen te »nen. Kluit: „De ploeg valt 'lgend seizoen uit elkaar 611 er zijn een aantal speel sters zwanger. Maar het be- 'grijkste is, dat, als Ovra ien p/d-wedstrijden wil 'len de nummer drie van ranglijst daarvoor in aan- 'rking komt: Leos dus. fipt staat m de officiële reglementen van de volley- balbond. Maar is het alle maal nog niet zeker, want Ovra moet nog wel schrifte lijk aan de bond melden dat het niet wil spelen. Zolang die brief niet is verstuurd, heeft Leos geen poot om op te staan. Maar ik verwacht wel dat Ovra die brief ver stuurd en dat wij gewoon p/ d-wedstrijden gaan spelen." De ploeg van trainer Evert van Garderen hoeft de wedstrijd tegen Abcoude dan waarschijnlijk ook niet meer over te spelen, omdat Molenwiek/C vier punten achter staat op de Leusden- se ploeg. Leos wordt dus ten alle tijden derde. De Leos- trainer zei ook te zullen wei geren de wedstrijd over te spelen, omdat eventuele promotie natuurlijk van veel groter belang is. De eerste p/d-wedstrijd zal Leos spe len op donderdag 9 mei, He melsvaartdag, in De Meent in Leusden. De tegenstan der heet dan Flash/V uit Wil- dervank, de nummer twee van de andere tweede divi sie. De tweede wedstrijd wordt op zaterdag 11 mei gespeeld worden. De te genstander moet komen uit de beslissingswedstrijd tus sen Cito uit Zeist en Radius uit Gouda. Deze twee ploe gen eindigde gelijk in de eerst divisie en moeten in een onderlinge wedstrijd uitmaken wie p/d-wedstrij den gaan spelen. Radius werd vong seizoen trou wens kampioen in de twee de divisie B. Leos, Flash/V en Cito of Radius spelen een halve competitie en winnaar daarvan promoveert uiter aard naar de eerste divisie. LEUSDEN - Het is even wennen, maar toch: Roda'46 ein delijk in de KNVB. De afdeling zaterdag van de Leusdense voetbalvereniging maakte deze zo belangrijke stap door in de kampioenswedstrijd bij nummer twee FC Horst met een 0-1 overwinning de titel te pakken in de hoofdklasse van de afdeling Utrecht en te promoveren naar de 4e klasse van de KNVB. Spits Coen van Dijk stond aan de basis van dit suc ces door zo'n kwartier voor tijd uit een hoekschop van Ed- N erve us Ondanks het feit dat trainer Nico Romeyn er alles aan gedaan had om de rust te bewaren binnen zijn gelederen, kwam met name Roda nogal nerveus uit de start blokken. Een simpele terug speelbal van aanvoerder Harry Kerssies, kon door keeper Peter de Beer pas in tweede instantie worden gepakt. Ook voorstop per Wim van de Biezen had even tijd nodig om enige vat te krijgen op zijn directe opponent, terwijl Pedro Pastor aan de rechterkant van de defensie eveneens plan kenkoorts etaleerde door in de beginfase nogal slordig uit te verdedigen. Alleen Klaas de Vnes had in de defensie zijn ze nuwen onder controle en gaf de snelle FC Horst-aanvaller geen schijn van kans. Veel mogelijk heden om hiervan te profiteren kreeg de thuisploeg echter met, omdat ook bij de spelers van FC Horst niet alles volgens plan ver liep. Veel balverlies op het mid denveld en onnauwkeurige pas ses voorkwamen dat de lange voorhoede met of nauwelijks aan het werk kon worden gezet. De openingsfase was voor het pu bhek niet echt boeiend. Pas naarmate de üjd vorderde en Roda langzaam maar zeker het initiatief kon nemen, kwam er op het veld enige leven in de brou werij. Een Horst-verdediger stak de lont in het kruitvat door mid denvelder Edwin van Ginkel bij een doorbraak hard onderuit te halen. Een terechte boeking van de veel fluitende arbiter uit Baarn was het gevolg. De directe vrije trap werd door Harm Wis- sink echter over het vijandelijke doel geschoten. Even later stond dezelfde speler aan de basis van de eerste snelle Roda-aanval. Als een streep werd de bal vanaf rechts voor het doel getrokken. Frank Vissers dook prima in de vrije ruimte, maar zag zijn doel poging helaas mislukken. Daar mee was de koek voor Roda op. „We hielden het initiatief wel en speelde veel op de helft van FC Horst, maar de spitsen werden met bereikt En aangezien een aantal spelers nog met echt lek ker in de wedstrijd zat, konden we m de eerste helft geen vuist maken." Zo verklaarde trainer Nico Romeyn de falende Leus- win van Ginkel tot groot enthousiasme van honderden Leus denaren langs de zijlijn de alles beslissende treffer binnen te tikken. Het feest kon ondanks verwoede pogingen van FC Horst, om in de slotfase alsnog langszij te komen, niet meer stuk; Roda-zaterdag hield tot het laatste bevrijdende fluit signaal stand, waarna het kampioensfeest met bloemen en knallende champagnekurken in alle hevigheid kon losbar sten. Want het was toch echt waar: Roda'46 in de KNVB. dense afwerking. Maar ook FC Horst bakte er in aanvallend op zicht weinig van. Slechts door een vrije trap na een overtreding van voorstopper Wim van de Biezen, kwam FC Horst in het eerste half uur in een vrij kans rijke positie. Voor het overige vocht ook de thuisploeg meer te gen zichzelf dan tegen de tegen stander. Kans Ook het laatste kwartier waren beide ploegen ogenschijnlijk nog steeds meer onder de in druk van de entourage rond het veld dan van het spel binnen de Historie Roda-zaterdag In 1964 nam de Roda-zaterdag, na het ingebruiknemen van de voetbalvelden op het Burge meester Buiningsportpark, voor het eerst aan de competi tie deel In de 3e klasse van de afdeling Utrecht werden de Leusdenaren ingedeeld, waarna de volgens (histon- sche) gebeurtenissen zich vol trokken. 1968-1969: Degradatie naar de nieuw ingestelde 4e klasse 1971-1972; Promotie naar de 3e klasse, ondanks het verlies van de kampioenswedstrijd tegen FC Horst. 1974-1975; Promotie naar de 2e klasse, na het winnen van de beslissingswedstrijd tegen VOP uit Amersfoort op het ter- rem van Amersfoortse Boys. 1975-1976 Degradatie naar de 3e klasse. 1976-1977 Promotie naar de 2e klasse, na het verhezen van de kampioenswedstrijd tegen Stroe op het terrein van Ter- schuurse Boys. Het kampioen schap zou promotie naar de 1 e klasse opgeleverd hebben. 1977-1978; Kampioen van de 2e klasse B na een 0-2 zege op het Hilversumse Oranje Leeuwen. Promotie naar le klasse is het gevolg. 1982-1983: De unieke kans om in de beslissingswedstrijd te gen het Utrechtse Hercules promotie naar de hoofdklasse af te dwingen, laat de Roda-elf liggen. 1983-1984: KAMPIOEN le klasse A èn promotie naar de HOOFDKLASSE na 3-1 winst op Hulshorst 1. 1990-1991. KAMPIOEN hoofd klasse afdeling Utrecht en pro motie naar de 4e klasse van de KNVB. lijnen. Het te laat dichtklappen van de Leusdense buitenspelval bracht iedereen echter in rep en roer. Met name de Roda-defen- sie. Vanaf links kreeg FC Horst plots vrije doortocht naar doel man Peter de Beer. De instor mende Horst-spits kreeg zo doende de voorzet voor het in tikken, maar gelukkig voor alles wat Roda was mikte hij langs de verkeerde kant van de paal. Na de hervatting toonden de Leusdenaren iets meer aggressi- viteit, terwijl Horst door het in veld brengen van de volgende boomlange spits hun laatste troef uitspeelden om aanvallend toch wat meer druk op de vijande lijke linies te knjgen. Verder dan een scrimmage voor het Roda- doel, die door keeper Peter de Beer eigenhandig onschadelijk wordt gemaakt kwamen ze voor lopig niet. Aan de andere kant kreeg Harm Wassink een dot van een kans. Te gehaast en veel te ver van het doel wilde hij het karwei klaren. Meer dan een af zwaaier werd het dan ook met. Om het systeem met al te veel overhoop te halen, wisselde Nico Romeyn halverwege de tweede helft Harm Wissink voor Remco Bitterling. „Er waren mis schien wel meer spelers rijp voor vervanging, maar dit was gezien het spelbeeld en de stand de beste oplossing om wat meer impulsen te geven aan de aanval", zette de Roda-trainer uiteen. Veel schoten de Leusdenaren niet met deze wissel op, het bleef flegmatiek en de angst om te verliezen zat er aan beide kan ten goed in, zodat iedereen zich al een beetje met een doelpunt loos gelijkspel ging verzoenen. Daar kwam echter nogal abrupt verandering m, toen Roda aan de linkerkant een comer mocht nemen. Edwin van Ginkel plaatste zich zoals gewoonlijk achter de bal. Hoog werd het le der voor het doel gebracht, door Paul Verhoeven met het hoofd naar de tweede paal verder ge transporteerd en bij toeval voor de voeten van de vrij gelaten Coen van Dijk. Die liet zich dit umeke buitenkansje niet ontne men en tikte de bal buiten het bereik van de Horst-doelman in de touwen: 0-1. Massaal stroomde de Roda-aanhang het veld op om met de doelpunten maker alvast een klein feestje te vieren. Nadat de rust was weer gekeerd, werd de wedstrijd her vat Er stond nog zeker een kwartier op de klokken en de man in het zwart liet duidelijk weten dat ieder oponthoud ex tra-tijd zou betekenen. FC Horst ging vanaf de aftrap op jacht naar de gelijkmaker en bij de eerste beste hoekschop was de balans alweer bijna in even wicht. Middenvelder Frank Vis sers kopte de inzet via het hout werk van de doellijn en nadat ook de rebound voor Horst geen doelpunt opleverde, was ieder een weer over schrik heen en werd het een kwestie van aftel len. Wat Horst ook nog pro beerde in de slotfase, kansen ontstonden er nauwelijks. Roda- zaterdag hield de deur dicht en gaf de titel en promotie niet meer uit handen. Na het eindsig naal werd het grandiose succes door de spelers, trainers en de supporters uitbundig gevierd. Tot laat in de avond stond het Roda-clubhuis op het Burge meester Bumingpark op zijn kop met de zaterdag-elf als feestelijk middelpunt. Hoe de Leusdenaren zich ko mend seizoen m de 4e klasse van de KNVB zullen manifeste ren is een open vraag. Kwalita- LEUSDEN - Op overtuigende wijze heeft Ron van Oortmers sen van BV Leusden het tweede open driebanden Kampioen schap van Leusden op zijn naam gebracht. In de finale ver sloeg hij Henk Blaauw van B'67 uit Amersfoort in 4 sets nadat hij in de halve finale had afgere kend met F. Wolfs uit Har derwijk. Nadat van Oortmerssen de eer ste twee sets gewonnen had wist Henk Blaauw de derde set op zijn naam te brengen. Daardoor was een vierde set nodig. Deze won hij op overtuigende wijze met 12-6 waarbij de laatste ca rambole de schoonheidsprijs zou hebben verdiend. In de halve finale had Henk Blaauw in vier sets gewonnen van Cees Mol van Leusderkwar tier. Ron van Oortmerssen was in dit toernooi duidelijk de sterkste want hij maakte ook de hoogste serie (8) en slaagde erin om een set in slechts 5 beurten uit te ma ken. Ook werd er gestreden in de 2e en 3e klasse om de aantrekke lijke prijzen die mede door sponsors bijeen gebracht waren. Totaal waren m de kelder onder het stadhuis bij biljartvereniging Leusden, 56 biljarters actief in de verschillende klassen. Ook m de tweede klasse kwam de eerste plaats terecht bij een Leusdenaar. Leo Bakker van BV Leusden wist na verhes m de eerste set toch met 8-12 12-2 en 12-6 de finale te winnen van Pe ter Mets van de Smidse uit Amersfoort. Bakker had in de halve finale de titelhouder van 1990, G. Aartsen, uitgeschakeld, terwijl in de an dere halve finale Henrue Dam mers van B'67 was geëlimineerd In de 3e klasse finale waren geen Leusdenaren vertegen woordigd De finale ging hier tussen WIm Lindeboom van de Smidse en M. Driesman van Leusderkwartier, beiden uit Amersfoort In een spannende driesetter wist Lindeboom te winnen met 9-10, 10-5 en 10-7. Lindeboom had in de halve fi nale de Leusdenaar Rob Bours uitgeschakeld in twee sets, ter wijl de titelhouder van 1990, Er- win Troeleman, het onderspit moest delven tegen M. Dries man. In deze klasse baarde Leusde naar Ben Schuiten opzien door een serie van 7 caramboles te scoren, die de hoogste was in deze klasse. De uitslagen: Open klasse: halve finales: H Blaauw-C. Mol 12-5 10-12 12-4 12-10; R van Oortmerssen-F Wolfs 12-11 12- 6 9-12 12-11 Finale. R van Oortmers- sen-H. Blaauw 12-8 12-6 11-12 12-6. 2e klasse: halve finale: L. Bakker-G. Aartsen 12-5 12-5; P. Mets-H. Dam mers 12-8 12-10. Finale: L. Bakker-P. Mets 8-12 12-2 12-6 3e klasse: halve finale: M. Dnesman- E. Troeleman 10-5 10-4; W Linde- boom-R. Bours 10-9 10-8. Finale: W. Lindeboom-M. Driesman 10-5 9-10 10- 7. tief gezien moet de Roda-zater dag straks als debutant mee kun nen draaien. Zeker als de ploeg intact blijft en in de breedte nog wat sterker wordt. Dat er spekta kel gaat komen staat buiten kijf. Het aantal derby's is niet van de lucht, zodat er voor de toeschou wers veel te genieten zal zijn. Opstelling Roda: Doel: Peter de Beer. Verdediging: Klaas de Vries, Harry Kerssies, Wim van de Biezen, Pedro Pastor. Mid denveld: Harm Wassink (Remco Bitterling), Edwin van Ginkel, Frank Vissers, Fake Schonewille. Voorhoede: Coen van Dijk en Paul Verhoeven. Uitslagen hoofdklasse: FC Horst - Roda '46 0-1 PVDV - Merino's 2-1 Velox - Lopik 1-4 SWU - SVL 3-1 FC Horst - Roda '46 0-1 Hulshorst - Veense Boys 2-0 Stand hoofdklasse 1. Roda '46 (kampioen) 21-30 2. SVM Boys 21-27 3. FC Horst 21-26 4. Lopik 21-25 5. Menno's 21-22 6. Velox 21-21 7. Veense Boys 21-20 8. SVL 21-19 9. Eemnes 21-16 10. Hulshorst 21-16 11. PVDV 21-15 12. SWU 21-15 Je drie winnaars van het open driebanden kampioenschap van Leusden. Van links naar rechts Leo Bakker, Ron van Oortmerssen en Wim Lindeboom. Foto Hans Verhorst LEUSDEN - In de sport lig gen promotie en degradatie soms heel dicht bij elkaar. Terwijl de vrouwen van Leos de p/d-wedstrijden voor promotie naar de eer ste divisie m de schoot ge worpen lijkt te krijgen, spe len ook de mannnen p/d- wedstrijden. Alleen speelt de ploeg van trainer Rob Vooijs wedstrijden om eventuele degradatie van de promotieklasse naar de eerste klasse te voorkomen. In de promotieklasse moet nog één wedstrijd worden gespeeld: Harderwijk 2 te gen Maxcom/Touché. De ploeg uit Baarn kan Leos niet meer achterhalen en degradeert dus recht streeks naar de eerste klas se. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet be kend wanneer de p/d-wed strijden zullen worden ge speeld en wie de tegenstan ders zijn van de Leusdense ploeg. Het Amersfoortse Spirit werd in de promotieklasse kampioen. Óm de tweede plaats strijden OMS en Voll- kei 3 die samen op 45 pun ten eindigden. Een beslis singswedstrijd moet uitma ken wie de p/d-wedstrijden mag gaan spelen. Onderaan is het doek gevallen voor Huizen 2 en Maxcom/Tou ché. Zij degraderen naar de eerste klasse,

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13