Donkere wolk drukt de pret niet Leusden herdenkt 4frjelclaveeC Eremedaille voor Geerte Lievaart SERVA V0LV0 OPGAVEBON Meewerken Deze week In de Leusder Krant Fietser valt Overleg over toekomst sport Gigant vliegt over Leusden MOLENAAR CITROEN Konijntje in de Wetering K Wraakactie Het heimwee van Panis Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 2 mei 1991 - 23e jaargang no. 1 IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WATJE PERS00NUJK RAAKT Huis producer leeggehaald HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV DEN - Leve de Koningin! Hoera, hoera, hoera. Mei e afsluiting van de aubade opende burgemeester Panis dgenlijke feestdag in Leusden. In groten getale was het iek richting gemeentehuis gestroomd om Koningin Jix officieel te feliciteren. Er waren tal van activiteiten ji alle uithoeken van de gemeente. Fotograaf Hans ïorst is bijna overal ter plaatse geweest. Voor de voor- oafoto is de keus gevallen op een wel zeer aandoenlijk reeltje. Kinderspelen in Achterveld ter ere van de Koninginnedag. Het mikken met het potlood levert altijd een mooi plaatje op. Kindermarkt, autocross, spelen, zeepkistraces: Leusden stond bol van festiviteiten. Overigens was het niet overal even druk, maar de organisatoren konden dat dit jaar toe schrijven aan de matige weersomstandigheden. Succes nummer was ook dit jaar de autocross: een kleine driedui zend mensen kwamen op het spektakel af. LEUSDEN - Een fietser raakte dit weekeinde behoorlijk gewond bij een valpartij op het fietspad langs het Valleikanaal. De fietser kon twee stoeiende honden ruet ontwijken en maakte een buite ling. De man werd hevig bloe dend afgevoerd naar het zieken huis, waar een flink aantal hech tingen nodig was om het letsel te verhelpen. Eén van de honden moest eveneens worden behan deld. LEUSDEN - De Sportstich ting neemt zitting in een overleggroep, die zich gaat bezinnen op de toekomst van de georganiseerde sport in Leusden, maar wel met de uitdrukkelijke op dracht de versterking van de Sportstichting te beplei ten. Dat kreeg het bestuur van de Sportstichting don derdag te horen van de Raad van Advies, waarin de aangesloten sportvereni gingen zijn vertegenwoor- ïgd. De Sportstichting kwam nnm een jaar geleden met een nota, waann het bestuur stelde dat alle taken op het gebied van het beheer en de exploitatie van de sport accommodaties in Leusden op grond van de statuten, bij de Sportstichting thuishoor den. In de praktijk heeft ook de gemeente een belangrijk deel van die taken. Het be stuur concludeerde in de nota dat een geprivatiseer de Sportstichting het best die taken zou kunnen uit voeren. De gemeente reageerde op de nota met een ambtelij ke inventarisatie, waarin ook alternatieven voor de voorgestelde organisatie op een nj waren gezet. Het lijkt erop dat de gemeente er juist veel voor voelt de be voegdheden van de Sport stichting verder uit te kle den. Die problemen moeten nu verder worden bespro ken in een overleggroep, voordat de politiek zich er een oordeel over gaat vor men. LEUSDEN/ACHTERVELD Eind deze week vindt de jaar lijkse herdenking van de ge vallenen uit de Tweede Wereld oorlog plaats. Op vrijdag 3 mei leggen leerlingen van de Mon tessorischool 't Ronde om 14.00 uur een krans bij nationaal oor logsmonument 'De Stenen Man' op de fusilladeplaats van het voormalig kamp Amersfoort. Op zaterdag 4 mei worden om 10.30 uur op het Russisch ereveld van de begraafplaats Rusthof de 865 Russisische soldaten her dacht, die er begraven zijn. Aan sluitend is er een rondgang langs de graven van de overige 460 militaire oorlogsslachtoffers. Daaronder bevinden zich En gelsen, Canadezen, Australiërs en Nieuw-Zeelanders. Daarna worden er kransen gelegd bij 'De stenen man' en Koedriest. Aan de kranslegging van het laatste mo nument zullen leerlingen van ba sisschool De Wegwijzer deelne men, die het monument geadop teerd hebben. Op zaterdag 4 mei zijn er ook twee stille tochten. De eerste vertrekt om 19.00 uur vanaf het museumgebouwtje op het terrein van de politieschool aan de Ap pelweg. De tocht gaat via het mo nument 'de Stenen Man', Appel weg, Laan 1914 en Dodeweg naar begraafplaats De Rusthof, waar de stoet om 20.00 uur aankomt. Vanaf de boerderij aan de Aschatterweg 217 vertrekt er om 19.30 uur een stille tocht naar het oorlogsmonument aan de As- vervolg op pagipa 3 SOESTERBERG/LEUSDEN - Een woorvoerder van de basis Soesterberg kon niet zeggen op welke tijden de vliegtuigen naar Turkije, die ook over Leusden vliegen, vertrekken. „Dat is afhankelijk van de druk te op het vliegveld Diabi- kar, die op dit moment zeer intensief gebruikt wordt," was zijn uitleg. Hij sluit niet uit dat er ook 's nachts gevlogen zal worden. Elke dag vertrekken er vanaf Soesterberg drie transportvliegtuigen naar Turkije. Daaronder een Russische Antonov 124, het op één na grootste transportvliegtuig ter we reld. Deze wordt door de landmacht gehuurd van een Engelse maatschapp- pij. Het vliegtuig heeft een volledig Russsische be manning. De luchtbrug tussen Soesterberg en het Turkse vliegveld zal vermoede lijk tot vrijdag 10 mei in stand worden gehouden. De operatie is ten behoeve van de Nederlandse mili tairen in Noord-Irak, die daar een kamp opzetten voor de Koerdische vluch telingen. Er wordt voedsel voor de Koerdische vluchtelin gen en de Nederlandse militairen vervoerd en materiaal voor het tenten kamp. Ook gaan er 135 voertuigen naar Irak. Automobielbedrijf i H Th. van 't Klooster f Hamersveldseweg 14 w Leusden. Tel. 033-941243 fparaties en schadeherstel alle merken auto's. (advertenties) Ni|vertieidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond. Oranjefeest bitter, wel bewolkt UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE ANTERHUI I SCHOENEiS DE KOMENIJ 4 LEUSDEN LEUSDEN - De politie heeft dit weekemde twee Amersfoorters aangehouden, die ervan worden verdacht bij een huis m Leusden vernielingen te hebben aange richt. Eén van de knapen kon het niet verkroppen dat de dochter des huizes de verkering verbrak en uitte al eerder bedreigingen aan het adres van de getroffen Leusdenaren. Dit weekeinde vormde met name de auto het mikpunt van de wraakactie. Rui ten werden ingegooid en alle banden werden lek gestoken. Bo vendien werd er een steen door een slaapkamerraam gegooid. De daders zijn voorlopig ingeslo ten. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel. 033-630154 CONGRES PARTYCENTRUM Zaterdag 4 mei FLY-INN SUPERDISCOSHOW Hemelvaartsdag 9 mei SUPER JUMBO DRIVE-IN SHOW Aanvang 20.30 uur (Foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Burgemeester Parus heeft maandag aan mevrouw Lievaart de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in Goud uitgereikt. Mevrouw Geerte Lievaart is op 1 februari 1946 haar opleiding begonnen als leerling-verplegende in het Eudokia Ziekenhuis te Rotterdam. Ze heeft daar zeven jaar gewerkt, waarvan de laatste jaren als docente. Van 1953 tot 1970 is zij directrice geweest van het Nebo-ziekenhuis te Scheveningen, tijdens haar werkkring was zij tevens presidente van de landehjke Christelijke Verpleegstersbond. Ook is mevrouw Lievaart nog hoofd van de opleiding bij het ziekenhuis Lichtenberg geweest. Om gezondheidsredenen moest zij haar werkkring beëindigen. Na het neerleggen van haar funktie heeft zij zich toegelegd op sociale en maatschappehjke taken. Burgemeester Panis: „Mevrouw Lievaart behoort tot de categorie van mensen, die met grote sociale bewogenheid en een flinke dosis bereidheid haar capaciteiten en haar vrije tijd inzet voor de hulpbehoe vende medemens. Zowel binnen als buiten de kerkehjke gemeente is zij een toonbeeld van onbaatzuchtige sociale\ bewogenheid, waarmee de samenleving daadwerkelijk wordt gediend".(foto Hans Verhorst) Eeri eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26.25 jaar 49,90 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld LEUSDEN - Zou burgemeester Parus uitgekeken zijn op Leusden en heimwee hebben naar zijn oude werkkring? Dat zouden de deelnemers aan de aubade voor het gemeentehuis zich na Koni- runnedag misschien wel afvragen. Op 't Erl hadden zich, zoals elk jaar op 30 april, enkele honderden schoolkinderen met hun leraren en ouders verzameld voor de traditionele samenzang. De burgemeester nam de aubade met de wethouders Vroon en De Jongh in ontvangst. Maar voordat het gezang uit de honderden kelen losbarstte, wilde Parus het college van Maartensdijk voor stellen. Dat kon hooguit m de gedachten van Parus aanwezig zijn en niet op het bordes van het gemeentehuis. Een typisch geval van Freudiaanse verspreking? Maartensdijk is namehjk de plaats waar Panis burgemeester was, voor hij naar Leusden kwam. LEUSDEN - De gemeente Leusden wil dat de boeren meewerken aan de uitvoering van de destructieverorderung. Daarin staat dat het dode vee dat door het destructiebedrijf wordt opgehaald, aan de openbare weg wordt gelegd. Volgens de gemeente gaat het om een landelijke regeling, waaraan de Leusdense boeren niet kunnen ontkomen. De Leusdense landbouworganisaties hebben er altijd voor geplèit om de oude regeling te handhaven. Daarbij mochten de boeren de kadavers op hun erfg laten hggen, waar het door de Cekro werd opgehaald. Dit bedrijf is echter failliet gegaan, volgens de gemeente onder meer vanwege deze rege ling, die te kostbaar was. De Cebeson, die het bedrijf heeft overgenoemen houdt daarom vast aan de afspraken die landehjk onder meer met de VNO zijn gemaakt. Sissssssertjes, de spraakmakende rubriek op de drie, in deze krant. Wetenswaardigheden, met een knipoog naar het nieuws. De redactie hoort graag van de lezer. Deze week onder andere aandacht voor grappige teksten op een vrachtwagen Pag. 3 Carpool: een Engelse term, die steeds beter ingeburgerd raakt. Ook in Leusden, nabij de nieuwe aansluiting op de A28, zijn er mogehjkheden voor de 'meerijders'. Een eerste kennismaking met mensen, die nog een 'milieuvriendelijker' auto-stoel zoe ken Pag. 3 De verjaardag van Hare Majesteit de Koningin is weer uitbundig gevierd. Grote delen van het land waren gehuld in de oranje kleuren. Ook in Leusden en Achterveld heeft Koningin Beatrix log toegewaaid gekregen. Een foto-impressie op Pag. 5 Deze week m Panorama Lisiduna is er plaats ingeruimd voor Wil van de Kar. Raadshd CDA) en lid van het Vrouwen-adviesconuté zit graag op de Fiets. En dan hethefst op die plaatsen waarde auto niet kan komen. Een plekje op een mooi fietspad Pag. 7 Opnieuw kampioenen in de Leusdense sportwereld Ditmaal de beurt aan de hockeydames van MHCL. Op eigen terrein werd een overtuigende 7-1 overwinning behaald op Dalfsen. De cham pagne stond al koud en vloeide rijkehjk.. Pag. 9 LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning van een televisieprodu cent op Haverland is in de nacht van zaterdag op zondag voor een kleine anderhalve ton aan profes sionele computer-, beeld- en ge luidsapparatuur weggehaald. Tot de buit behoorde ook een zoge naamde mastertape, evenals een agenda met waardevolle aante keningen. De politie vermoedt dat er I meerdere inbrekers aan het werk zijn geweest en dat er meer dan één auto nodig is geweest om de ontvreemde spullen af te voeren. I Vermoedelijk hebben de daders aan de achterzijde van het huis de j spullen ingeladen. De politie kon niet bevestigen dat de inbrekers bewust het huis van de producent uitzochten. De politie verzoekt eventuele getuigen van de inbraak zich te melden.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1